Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
21 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 21 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ; Διάβασα τα νέα σας βιαστικά γιατι έκλαιγε η μπεμπα τώρα κ 2 ώρες , ψόφια στην νυστα κ δεν μπορούσε να κοιμηθεί ... Αλίκη ευχάριστα τα νέα σας ότι έπεσε κ άλλο η χοληστερίνη της Δαναης , εύχομαι την επόμενη φορα να ειναι ακόμα πιο χαμηλά ... Μαρια της Μελινας κ εγω απο τώρα λέω ότι δεν θα βαφω νύχια της μπεμπας αλλα ποτε δεν ξέρεις τι γινεται ... Μεγαλώνει ήδη μέσα σε πολλα κορίτσια κ πολυ φοβάμαι ότι θα βλέπει τι κάνουν κ θα θέλει κ αυτη, αλλα κ εγω τα ίδια έκανα έπαιρνα κρυφά τα μανο της μαμάς μου κ τα εβαφα,επίσης εβαζα τα ρούχα κ τα παπούτσια της απο πολυ μικρη κ έκανα πασαρέλα στο σπιτι, εντάξει μέχρι να ξεπεταχτει έχουμε καιρο ... Σήμερα ξεκινάει εδω κοντά μας έκθεση γάμου κ βαφτισης κ οταν ξυπνήσει η μπεμπα θα την πάρω να πάμε να δούμε τι εχει γιατι σιγα σιγα πρεπει να ετοιμάζομαι για το γάμο κ να πάρω ιδέες κ για την βάφτιση ...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες!!! Τι κάνετε?
Εμείς ζούμε ένα δράμα σας λέω!!!! Πολύύύύ γκρίνια. Απόψε πάλι, μετά τις 3 ξυπνούσε κάθε μία ώρα. Πόνάνε τα δοντάκια μας. Βάζει οτι βρει στο στόμα της κ το μασάει με μανία. Μέχρι κ ο τρόπος που θηλάζει έχει αλλάξει. Πιάνει έξω έξω τη θηλή κ πιέζει τα ούλα της. Τώρα μόλις κοιμήθηκε από το πρωί, να δώ για πόση ώρα.

Αλίκη αποκτήσατε τραγουδίστρια? Εγώ μικρή υπνοβατούσα. Σηκωνόμουν, πήγαινα στη κουζίνα που ήταν οι γονείς μου, έπινα κανά ποτηράκι νερό, έβλεπα τηλεόραση κ το πρωί δεν θυμόμουν τίποτα. Ενα μεσημέρι είχα πάρει το σεντόνι μου κ βγήκα στο μπαλκόνι. Ευτυχώς με πρόλαβε η μάνα μου, ποιός ξέρει που θα πήγαινα!

Δεν θυμάμαι τι άλλο να σχολιάσω (σας διαβάζω τη νύχτα από το κινητό αλλά δεν μπορώ να απαντήσω).
Πάω να κάνω καμιά δουλειά τώρα που κοιμάται,
φιλιά!!!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ελένη λες να είναι από τα δόντια??
πολυ νωρίς δεν είναι??
καλά κι εμένα έχει απόιστευτη γκρίνια, είμαι αυπνη και τα νευρα μου δεν είναι καλά!!!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!!! Zzzzzzzz!Κουτουλάω από τη νύστα!
Τι κάνετε μανούλες?
Ειρήνη μου δεν ξέρω αν είναι νωρίς. Μάλλον τα μικρά μας πονάνε αρκετό καιρό πριν σκάσει μύτη τελικά το δοντάκι.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α! Ξέχασα. Εκεί που ήταν ξαπλωμένη χθες η κυρία στο ριλάξ, της μίλαγε ο πατέρας της κ σηκώθηκε! Καθιστή δηλαδή! Εκανε κάτι ωραιότατους κοιλιακούς!!!! Το ζουζούνι μου!!!!!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 18 215994 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 18 215994 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 18 215994

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια!Τι κανετε;Εμεις πηγαμε βολτα σημερα και το χαρηκαμε παρα πολυ.Αυτη την φορα βοηθησε και ο καιρος.Επιτελους ειδαμε λιγο ηλιο αλλα η θερμοκρασια οπως παντα χαμηλη.Καναμε και τα ψωνια μας.Πηγα και πηρα τελικα την βιολογικη κρεμα.Δοκιμασα να δω και πως γινεται(ασχετη μιλαμε).Δεν ειναι σαν αυτες που εβλεπα στην ελλαδιτσα μου δηλαδη σε σκονη.Ειναι πολτος που το διαλυεις με νερο η γαλα.Ειναι με διαφορα φρουτα.Θα ρωτησω τον γιατρο βεβαια αν ειναι καλο γευμα για αρχη αλλιως να μου προτεινει αυτος κατι.Ανχωνομαι με αυτο το θεμα.
Οσες εχετε αρχισει με τις κρεμες θελω να μου πειτε ποτε ακριβως τις αρχισατε και πως τις δεχτηκαν τα μικρα σας...

Εχω ξεκινησει την προετοιμασια για την βαφτιση.Πηγαμε με τον αντρα μου και κοιταξαμε ρουχαλακια,λαμπαδες κτλ.Δυστυχως δεν ειναι εδω η κουμπαρα για να πει την γνωμη της αλλα θα κανει κι αυτη τα κουμαντα της πριν ερθει.Πηγα πηρα βαζακια για γλυκο του κουταλιου και θελω να μου δωσετε ιδεες τι γλυκα να κανω.Η μανα μου επεμενε αντι για γλυκα να εχουμε λικερ και να το κανει αυτη.Οτι και να της ειπα για να την πεισω αυτη στο χαβα της οποτε θα εχουμε και γλυκα και λικερ...

Ειρηνη(REINE)κι εμενα ο μικρος απο εκει που κοιμοταν 7-8 ωρες τωρα με το ζορι 3-4 ωρες.Πολυ γκρινια και θελει να μασουλαει τα παντα.Μαλλον ειναι απ'τα δοντακια.Το καθε παιδι ειναι διαφορετικο.Για παραδειγμα της αδερφης μου η μεγαλη εβγαλε το πρωτο δοντι 7 μηνων και η μικρη 4μιση μηνων.Εμεις ποτε θα τα δουμε να ξεπεταγονται αραγε...;;;;

Σας αφηνω κοπελες μου εχω μπολικο σιδερο.Ελπιζω να το τελειωσω πριν σηκωθει ο ταραξιας μου!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα στα γρηγορα

σημερα το μενου μας ειχε μπιφτεκια με μπασματι κ γαλακτομπουρεκο. επιτελους το εκανα, καλο βγηκε.

6 ωρες σερι μου κοιμηθηκε χθες κ σε συνδιασμο με τις στερεες μου τουμπανιασε το στηθος. πετρωσε το δεξι, ποναει κλπ κλπ. θηλαζα ολη μερα απο κει, απογευμα δεν εδωσα κρεμα για να ξαναθηλασει κ στο τσακ προλαβα κ το αριστερο να μην πετρωσει, μια ομορφια... οποτε ευη το νου σου οταν ξεκινησεις κρεμες. εμεις ξεκινησαμε με αχλαδι αραιωμενο με νερακι, την 6η μερα βαλαμε μηλο κ την 11η κ μπανανα. μια χαρα τα δεχτηκε. τη 2η βδομαδα ξεκινησαμε κρεμα το απογευμα. πηρα βιολογικη αλλα μονο που δε μου την εφτυσε στα μουτρα κ τη σμιγω με κανονικη απο το σουπερ. χθες την εσμιξα με μπανανα κ του αρεσε, οποτε θα βαζω φρουτακια για να γλυκαινει λιγο

αυτα εν ολιγοις, ωρα για υπνο (ευσεβης ποθος !!!!)

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κι απο μένα!

Έτοιμη για τη βάφτιση του ανηψιου...πήγα και κομμωτήριο σήμερα...περιττό να πω οτι μου τον φέρανε να τον θηλασω γιατί ξεσήκωσε τη γειτονιά!
πάει θα τον παίρνω παντού μαζι μου!
Μαϊμουνι!

Αύριο λςει βροχές..μακάρι να πέσουν έξω!

Εμείς μαμα και παιδια έχουμε πάλι μια ρινιτιδα!μη ξεχνιόμαστε...εμένα αλλεργικη το κόβω να είναι!

Απ´οτι βλέπω τα περισσοτερα μωρα χαλασανε τοννυπνο τους τελευταία!Μάλλον ήρθε ο καιρός των δοντιών!

Εύη στηνΓερμανια έχει ωραίες αγορές με φρούτα και λαχανικά!
Γιατί δεν ξεκινάς με φυσικά βιολογικά φρουτάκια;Οπότε πήγα έβρισκα τα πάντα!

Σας αφήνω μήπως και κοιμηθώ ...έχω και το μαλλι φτιαγμένο μαύρο ύπνο θα κάνω πάλι!

Φιλακια!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες!!!

Εύη κ εμείς πήγαμε βόλτα χθες το απόγευμα. Φύγαμε από το σπίτι στις 6 κ γυρίσαμε 9,30 το βράδυ!!! Ηταν όλο γελάκια η μπέμπα κ κάτσαμε αρκετά στο κέντρο!
Για τις κρέμες δεν ξέρω, δεν τις αρχίσαμε ακόμα. Δεν σου είπε ο παιδίατρος τι να δώσεις? Γλυκό τι επιλογές έχουμε για να διαλέξουμε? (μόνο αν μας στείλεις κ εμάς ένα βαζάκι Laughing Laughing Laughing )

Τζένη, ας κοιμηθεί κ εμένα 6ωρο κ ας πετρώσει το στήθος...τα χω φτύσει ρε κορίτσια, θέλω να κοιμηθώώώώ!!!!

Μελινομαρία μεγειά το μαλλί!

Ρε κορίτσια, ποια από σας μιλάει στο τηλέφωνο με την Αθανασία?

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τα νεύρα μου με αυτό το κινητό. Αρνουμε να τα ξαναγραψω κ ήταν κ πολλά.
Καλό βράδυ

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωχ ορθογραφικο. Αρνούμαι ήθελα να γράψω

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!!! Ελπίζω να είστε καλά όλες και να περάσατε ένα όμορφο σ/κ! Εμείς χτες όοοολη μέρα έξω και σήμερα όοοολη μέρα μέσα γιατί μας βγήκε κούραση. Εντάξει, καλά ήταν! Το γατί έχει ζουζουνέψει, επικοινωνεί όλο και περισσότερο με τη Δανάη και της Δανάης δείχνει να της αρέσει αυτό, ωραία. Κατά τ' άλλα παρατηρεί τα πάντα γύρω της και θέλει (όπως ήθελε τότε και η Δανάη) να την έχουμε ψηλά και να επιβλέπει όλο το χώρο. Μου έχουν βγει τα χέρια...!

Στο θέμα του ύπνου, ένας λόγος για να μην κοιμηθούν τα ζουζούνια μας είναι φυσικά τα δοντάκια (η δικιά μου φαίνεται να αργεί ακόμα, άλλωστε και η Δανάη έβγαλε τα πρώτα της 9 μηνών). Μπορεί να μην είναι έτοιμα να βγούνε, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν βασανίζονται τα μωράκια μας. Οι ενοχλήσεις δυστυχώς ξεκινάνε αρκετό καιρό πριν σκάσει το δόντι, είναι και στο παιδί πόσο γκρίνια θα βγάλει. Πχ η Δανάη ευτυχώς δεν είχε καθόλου γκρίνια για δόντια, ήμασταν τυχεροί. Το γατί φαίνεται κάπως πιο γκρινιάρικο, αν και ακόμα είναι νωρίς για να το πούμε. Ένας άλλος λόγος για να μην κοιμηθούν καλά το βράδυ είναι να περνάνε άλμα ανάπτυξης. Εκεί μόνο υπομονή μπορούμε να κάνουμε...

Μελινομαρία δεν πρόλαβα να γράψω νωρίτερα, είχατε μηνογενέθλια, να ζήσετε! Σήμερα έχουμε εμείς και όχι μόνο, η περίφημη 4άδα... γινόμαστε 5 μηνών, απίστευτο μου φαίνεται! Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα, κλαψ! Πάντως εμείς σε ένα μήνα θα μπούμε στις στερεές, λόγω του θηλασμού. Αυτά που θυμάμαι από τη Δανάη είναι ότι στην αρχή έτρωγε κάπως δύσκολα (είναι μέχρι να συνηθίσει) και φυσικά γινόταν χάλια (αυτό κράτησε για καιρό, χιχι), αλλά κάποια στιγμή περίπου 8 μηνών έφτασε να τρώει πολύ καλά και ζητούσε και περισσότερο από το προβλεπόμενο. Για να δούμε και το γατί τώρα... Μέχρι στιγμής κάνει τρελές ζήλιες όταν μας βλέπει να τρώμε, όπως ακριβώς και η Δανάη... Τζενάκι εσείς καλά τα πάτε βλέπω!

Μελινομαρία εντάξει για 4-5 φορές το χρόνο να βάφει τα νυχάκια της, είναι και μεγαλύτερη από τη Δανάη η δικιά σου. Εγώ δε θέλω και γι' άλλο λόγο, βασικά η Δανάη ακόμα πιπιλάει τον αντίχειρα και δε θέλω να τρώει τη βαφή... Και η Δανάη δεν έχει την αίσθηση του ορίου, δηλαδή αν της τα βάψω μία μετά θα θέλει συνεχώς (μέχρι να βαρεθεί τουλάχιστον). Άντε μετά να της εξηγήσεις ότι δεν κάνει... Πώς ήταν η βάφτιση του ανιψιού; Το μαλλί κράτησε;

Εύη μου μια χαρά να κάνετε και γλυκό και λικέρ! Και τι έγινε; Καλά σου λέει η Μελινομαρία, εκμεταλλευτείτε τα καλά βιολογικά προϊόντα εκεί...

Ελένη είναι πολύ σύνηθες για παιδιά να υπνοβατούν, πολλά έχω ακούσει. Αλλά η υπνοβασία κανονικά ξεκινάει σε μεγαλύτερη ηλικία (νομίζω γύρω στα 5) και η Δανάη είναι ακόμα 2,5. Θα ρωτήσω την παιδίατρο μάλλον, γιατί πολλά μου κάνει τελευταία (σας είχα πει που την βρήκα να κοιμάται στο δωμάτιο του γατιού ένα βράδυWink

Τζενάκι προσοχή με το θηλασμό λέμεεεε! Εσύ έχεις και τάσεις για μαστίτιδα! Εμείς οι θηλάζουσες έχουμε έναν ακόμα πιο σοβαρό λόγο για να ξεκινήσουμε πολύ σταδιακά τις στερεές. Πάντως αφού νιώθεις ότι πετρώνει γιατί δε βγάζεις λίγο με το θήλαστρο για να το ανακουφίσεις;

Ωχ, δε θυμάμαι άλλα... πάλι πεινάω ρε γμτ! Ειρήνη κι εγώ στο +4 ρε γμτ και... μου σκίζονται τα τζιν! Αλλά δεν είναι μόνο αυτό... Η κοιλιά μου είναι... σαν να είμαι πάλι έγκυος! Χτες μάλιστα στο σούπερ έπιασα μια γυναίκα να καρφώνει το βλέμμα της στην κοιλιά... Αχαχαχ, κάτι πρέπει να κάνω εδώ, αλλά τι που είμαι ασυγκράτητη;

Σας φιλώ!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια! Δοντάκια, πονάκια, ανησυχίες, νυχάκια.. Πολλά διάβασα αλλά αμφιβάλλω για το τι θυμάμαι!!! Τεσπα, Αλίκη μου εύχομαι ποτέ να μη σας απασχολήσει πια η λέξη χοληστερίνη! Μελινομαμά γιατί παιδάκι μου δε βγάζεις με ένα θήλαστρο μια μερίδα να μπορείς κι εσύ για λίγο να ξεσκάσεις μια στο όποτε; Δεν είναι κακό! Είναι κρίμα κι αυτό να γανιάζει στο κλάμα, αλλά κι εσύ να μην μπορείς να απολαύσεις ένα μποτέ! Καταλαβαίνεις πως το λέω, ναι; Μην παρεξηγηθώ! Εγώ μιλάω με Αθανασία. Θα την πάρω σήμερα... Η Μαρκέλλα την παλεύει το μανάρι μου! Τι να κάνει κι αυτή πολλές δουλειές!!! Σας φιλώ και σας στέλνω πολλά φιλάκια και χαιρετίσματα από την Αναστασία!
Α, ξέχασα Εύη εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι θα αρχίσουμε με φρέσκα φρούτα και λαχανικά. Ένα ένα βέβαια και σταδιακά. Βέβαια αυτή μας λέει ότι θα κλείσει 6 μήνες αποκλειστικού θηλασμού και μετά φαγάκι...Φιλάκια στον μπόμπιρα:-*



Έχει επεξεργασθεί από τον/την demmy29 στις Κυρ Απρ 14, 2013 10:54 pm, 1 φορά

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα

Παμε πάλι το μυνηματακι

Στήθος οκ ευτυχώς. Ελένη εγώ πάντως προτιμώ τα ξυπνηματα από το πετρωμα.

Μαρία καλοφωτιστος ο ανηψιός. Βοηθησε ο καιρός; τι ώρα έγινε; το πρωί έβρεχε αλλά το μεσημέρι έβγαλε ήλιο. Εμείς δε βγήκαμε. Είχα κόσμο. Ήρθε η νόνα με τον άντρα της για φαγητό.ΓΓαριδομακαροναδα έκανα γιατί ο κουμπάρος νηστευει. Δυστυχώς με το που ήρθαν ανέβασε δέκατα ο μπέμπης κ ακόμα ζεστός είναι. Έδωσα ντεπόν χθες το μεσημέρι κ αλγκοφρεν το βράδυ. Όλη μέρα κοιμόταν στην αγκαλιά κ στο κρεβάτι του 10-20 λεπτά. Το βράδυ ευτυχώς κοιμήθηκε ένα 5ωρο σερί κ μετά ψιλοχαλια. Τώρα πάλι αγκαλιά κοιμάται. Πιθανόν δόντι αλλά δεν αποκλείεται να τον κολησε ο μεγάλος που είχε δύο μέρες πυρετό μεσοβδόμαδα.

Αλίκη δύο ώρες στο σλινγκ; ο δικός μου με το ζόρι τέταρτο. Μετά δυσανασχετεί κ τον βγάζω. Τα χεράκια τα έχεις μέσα στο ύφασμα; εγώ τα αφήνω έξω κ φοβάμαι μη μου πέσει καμία φορά.

Αυτα θυμάμαι. Φιλάκια

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες!!!
Τι κάνετε? Εδώ φυσάει πάλι!!!! Αμαν πια!
Σήμερα κλείνουμε 5 μήνες!!!!!! Χρόνια μας πολλά τετράδα!!!!

Τζένη, καλά σίγουρα δεν είναι καλύτερο το πέτρωμα, αλλά το είπα πάνω στην απελπισία μου..θέλω να κοιμηθώ ρε κορίτσια! Αν συνεχίσουμε έτσι, πως θα πάω στη δουλειά. Θα κατακουτουλάω...
Περαστικά στον μικρό σου. Στο σλίνγκ κ εμένα κάθεται, αλλά δεν ξέρω τι κάνω λάθος κ μετά από λίγη ώρα αρχίζει κ μου γλυστράει από κάτω.

Δήμητρα, τι κάνει η Τοσοδούλα? Θα σου στείλω σε λίγο πμ.

Αλίκη χρόνια μας πολλά! Κ εμείς καταλαβαίνουμε όλο κ περισσότερα. Της πιάνουμε τα χέρια, της λέμε έλα, κ σηκώνεται!!! Το ζουζούνι μου! Εγώ τα χω χάσει όλα τα κιλά, αλλά έχω λίγη κοιλιά!!! Αν κ βέβαια, παρ'όλο που είμαι αδύνατη, δεν ήταν ποτέ ιδιαίτερα επίπεδη.

Τα υπόλοιπα κορίτσια που είναι?

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.ειχαμε παει σαλαμινα σαββατοκυριακο στα πεθερικα μου αφου πασχα δεν θα ειμαστε εδω να κανουμε μαζι τους.
τζενη περαστικα στον μικρο.ελπιζω να ειναι μονο απο δοντια.
αλικη υπομονη θα χαθουν τα κιλα.σκεψου οτι αν δεν θηλαζες θα ειχες πολλα παραπανω με τις σοκολατιτσες που τρως.
δημητρα ελενη ευη γεια σας.μαμαμελι πως περασες στην βαφτιση?
εμενα παλι ο στρατος οταν εβγαλε τα 2 πρωτα δοντια ηταν 4,5 μηνων και δεν πηραμε χαμπαρι.στα επομενα ομως ειχε και γκρινια αλλα και πολυ μπουκωμα αφου τα εβγαζε 3-3.ο μικρος δεν ξερω ποτε εχει σκοπο να τα βγαλει αφου βαζει ολο το χερι μεσα στο στομα και αναγουλιαζει φυσικα και βγαζει γαλα.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κι απο μένα !

Είμαι πτώμα...Ευχαριστ´ω για το ανηψακι μας...
Χάλια ο καιρός μια έβρεχε μια φυσούσε,..είμαστε όλοι με μυξουλες!Ο μικρός πολλή γκρίνια!!!
Δεν ξέρω τι να τον κάνω...πρέπει να εφαγα και κάτι με κρυφο καταλαθος και χειροτερέψε και εκει...
Θέλω να κλαιωωω!
Με ψοφησε το σκ!

Δεν ξέρω να βγάζω με θηλαστρο...δεν μπορω η άχρηστη..έχω όμως χειροκινητο!

Ευχαριστ´ω και για το μαλλι...τζάμπα τα λεφτά η ταλαιπωρία ξεμαλιαστηκα το βράδυ!
Τα έλυσα και κράτησα μόνο το κρεπαρισμα!

Ξύπνησε και γκρινιαζει..μόλις βρω ευκαιρία και κουραγιο θα μπω και πάλι!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Πιστευω να περασατε 1 τελειο Σαββατοκυριακο...Εμεις περασαμε τελεια,ολο βολτες ειμαστε κ χωρις καθολου γκρινια...Η μπεμπα αρχισε παλι να βγαζει καινουριες φωνουλες κ πιο τραγουδιστα,φωναζει ολη μερα νιανια ,γελαει πολυ δυνατα καμα της πεις κατι που της αρεσει φωναζει χαχα,επισης θελει ολη μερα να της τραγουδαμε η να της βαζουμε να ακουει μουσικη...Αρχισε να γυριζει μονη της μπρουμυτα να σηκωνεται στα 4 κ να πιανει κ την πιπιλα ταυτοχρονα...Καλα εχει πολυ πλακα...Την πιπιλα δεν την αφηνει ολη μερα απο τα χερια της αλλα μονο οταν εχει ορεξη αυτη την βαζει στο στομα της...Τωρα την πηγα στο δωματιο της κ την εβαλα λιγο στο κρεβατι της για να βαλω πλυντηριο κ μολις αρχισε να δουλευει την πηρε ο υπνος,θαυματα κανει το πλυντηριο...Πιστευω να κοιμηθει λιγη ωρα να με αφησει να πιω τον καφε μου...Τωρα που ειπα καφε εχει μαθει κ παρατηρει τα παντα κ μολις με δει να βαλει να βρασω νερο αυτοματα κοιταζει στις φλυτζανες κ μολις παρω 1 γυριζει κ κοιταζει στο ντουλαπι που εχω την ζαχαρη κ τον καφε κ μου γελαει σαν να μου λεει ξερω την επομενη κινηση σου...Καθε μερα με εκπλησει με αυτα που κανει...Δυστυχως σημερα ο καιρος ειναι χαλια κ δεν θα παμε βολτα,αντε να δω πως θα την κρατησω μεσα που εχει μαθει στην βολτα...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσαρες!

Ολα καλα βλεπω, με βασικο προβλημα τον υπνο. Λοιπον, μη με βρισετε κ μη με ματιασετε, αλλα εμενα δυο μερες τωρα κανει το θεικο - σερι δεκαωρο! Ναι, απιστευτο! Συνηθως ξυπναει στο 6ωρο, τρωει κ ξανακοιμαται αλλες 3-4 ωρες, ε, χθες κ προχθες δεν ξυπνησε ενδιαμεσα.
Ελπιζω να μη μου κανει κι εμενα καμια πλακα με τον υπνο οταν θα πλησιαζει το πενταμηνο, δηλαδη εκει γυρω στο Πασχα, οχι τιποτε αλλο αλλα θα ειμαστε στο χωριο μας, θα ειμαι που θα ειμαι στο τρεξιμο ολη μερα εκει και χωρις τη βολη του σπιτιου μου, δε θελω να γινω εντελως κομματια.

Στα κιλα κι εγω στο συν 3 περιπου αλλα συνεχιζω ακαθεκτη να τρωω τσιπς κ σοκολατες.

Με το σλινγκ κι εγώ δεν τόχω, δεν πολυτρελαίνεται κι αυτός, δεν πολυβολεύομαι κι εγώ, κι έτσι το έχω βάλει μόνο λίγο στο σπίτι. Ο άντρας μου πάλι με τον κλασικό μάρσιπο τον βάζει συνέχεια έξω, να κοιτάει προς τα έξω εννοείται και του αρέσει πολύ.

Μελινομαμα ειδα τις φωτο απ τη βαφτιση στο fb. Κουκλα! Και η υπολοιπη οικογενεια δεν παει πισω!

Εμείς Τετάρτη-Πέμπτη, όπως σας είχα πει πήγαμε Ναύπλιο, περάσαμε πολύ ωραία, καλός καιρός, συνέχεια βόλτες έξω, ο μπέμπης το ευχαριστήθηκε πολύ, κι εμείς το ίδιο. Απο τον Οκτώβριο που σταμάτησα δουλειά λόγω τοκετού είχα λυσσάξει να φύγω κι όλο το αφήναμε. Εντωμεταξύ, είχε και το δωμάτιο έντονα χρώματα (κεραμιδί τοίχους με βεραμάν έπιπλα) και χάζευε ο μπέμπης, με το που μπήκαμε στο δωμάτιο καθόταν και χαζογέλαγε με τις ώρες. Αλίκη, που ρωτούσες πού μείναμε, μείναμε σε έναν ξενώνα Adiandi το λένε και έχει άλλο ένα αδερφάκι ξενώνα δίπλα, το Amymone, Ηταν εντελώς κεντρικά και πολυ όμορφα, με λίγα δωμάτια, το καθένα διαφορετικά διακοσμημένο και πλούσιο σπιτικό πρωινό (το οποίο και σαβουριάσαμε!)

Αυτά, α, να σας πω κι ένα περίεργο. Πριν 3-4 μέρες, είδα στο εσώρουχό μου λίγο κόκκινο και για λίγες ώρες μετά στο σκούπισμα ή στο εσώρουχο έβγαινε ελάχιστο αιματάκι έτσι ροζ-κόκκινο. Και μετά απο τότε τίποτα. Παραξενεύτηκα μήπως μου ήρθε περίοδος, αν και θηλάζω φουλ ακόμα, αλλά ήταν μόνο για μισή μέρα η ιστορία. Ποιος να ξέρει...

Φιλιά πολλά, νάστε όλες καλά και περαστικά σας Τζένη!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νάμαι πάλι!

Ευχαριστ´ω όλες για τις ευχές και τα καλα σας λόγια!

Τζένη περαστικά στα μικρα σου!
Ελπίζω να περάσει γρήγορα!

Ειρήνη η βάφτιση καλη αλλα με τον καιρο και το μωρο που γκρινιαζε δεν θα έλεγα οτι το ευχαριστηθηκα πολυ...δεν είχα κοιμηθεί..δεν ήξερα αν έπρεπε να φάω ..και τι...ασε..ευτυχώς είχε κλόουν και η Μελίνα πέρασε καλα!

Πατριτσια τέλεια η εκδρομουλα ε;άντε με το καλο να ξαναπατε!οι ανωμαλίες του κύκλου είναι φυσιολογικές ανάλογα τα σκαμπανεβάσματα των ορμονών!τώρα αν είναι κάτι καλύτερο στο ευχομαι!
Κι εμάς κάπου 10 11 ώρες κοιμάται αλλα ξυπνάει κσι τρωωει κοιμησμενος..απο 1-2 φορές έχει πάει στο 3-4!

Ελένη ,Μαρακι μου μεγαλώνουν οι κουκλιτσες ε;Αυτές είναι οι αληθινές χαρές της ζωής!

Σήμερα εδωσα στο μωρο παναντολ για τον άγνωστο απο που προέρχεται πόνο!
Τελικά σε λίγο ήταν μια Χαρά..απο την γκρίνια δεν έτρωγε...μετα έφαγε κανονικά...που πόνουσε αραγε;Θα μείνω με την απορία!

Σας φιλω ...καληνύχτα!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπήκα να σας πω καλησπέρα αλλά μάλλον θα με παρει ο υπνος στο πληκτρολόγιο

μαμα ΜΕΛΙΝΑΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙΣ ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Με την Δήμητρα μιλάω δεν έχω παράπονο και με την αθανασία να θυμηθώ να την πάρω αυριο

χαίρομαι που ειστε όλες καλα!!!

φιλια πολλα

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω τώρα. Πάμε στο γιατρό για τζίμπι.
Θα μπω μετά να σας πω κ τα νέα μας!
(εδώ έχει 9 μποφώρ αέρα κ ψιλοβρέχει Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 18 679259 )

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα σε όλες!

Καμέα Μαίη μου!Κι εμενα μου ελειψες κοριτσακι!
ελπιζω να εισαι καλα και εσυ και το μοντελακι σου!
Οποτε ξεκλεβεις λιγο χρονο να μπαινεις να μας λες τα νεα σου!

Ελενη να μας πεις νεα απο το γιατρο!Πως πηγε το εμβολιο!

Ξεχασα να σας ευχηθω και τις τεσσερεις να χαιρεστε να τα μωρα σας για χθες!

Πανω που ελεγα δεν ξυπναει ο μικρος..τι γρουσουζα θεε μου...ξυπνησε 6 παρα με γελια και χαρες!Να μιλαει να τραγουδαει...εκανε και κακακια!Μετα του λεω νανι τωρα πιτσιρικο δεν μπορω ακομα να ανοιξω το ματι μου!Τον πηρα αγκαλια τον κουνησα και κοιμηθηκε!

Του εδωσα για πλακα χθες λιγο αχλαδακι ετσι να δω αντιδρασεις...κυριως στο εντερο..κανονικα πρεπει να γινει 6 μηνων και μετα αλλα δεν κρατιεμαι η ατιμη!
Δεν τρελαθηκε αλλα δεν του κακοφανηκε...εμεινε 5 λεπτα με το στομα ανοιχτο.. Shocked πολιτισμικο σοκ επαθε το πουλακι μου!
Laughing Laughing

παω για δουλιτσες..θα μπαινοβγαινω και εδω!

Πρεπει να κλεισω και τη βαφτιση!

Φιλακια!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.ολες καλα?κριμα μαμαμελι που δεν ευχαριστηθηκες την βαφτιση.με τα μικρα ετσι ειναι ομως.
μαιρη ολα καλα με την μικρη?
ελενη περιμενουμε νεα απο παιδιατρο.
κλεοπατρα απ`οτι βλεπω ωραια περασατε.

εμενα ο μικρος χτες βγηκε απο το ρηλαξ.δεν τον ειχα δεσει και οπως εσπρωχνε με τα ποδια κατεβηκε και γλυστρισε σιγα σιγα στο χαλι.εγω ειχα παει για ενα λεπτο στην κουζινα και οταν γυρισα στο σαλονι τον βρηκα ξαπλωμενο κατω να γελαει που του μιλουσε ο στρατος απο πανω του,ο οποιος γελουσε επισης και δεν ηρθε να μου πει οτι το μωρο ειναι κατω.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κ απο μας

ευχαριστω κοριτσια. μια χαρα φαινεται σημερα ο μικρος, αλλα δοντι γιοκ

λιακαδα σημερα κ λεω να βγω με το καροτσι. θα παω λαικη. στο κατεβα μια χαρα. στο ανεβα θα ζοριστω. πρεπει να ναι 600 + 600 μετρα τουλαχιστον. θελω μπανανες, αχλαδια, μηλα κ ψωμι. θα ναι καλη γυμναστικη, να ξεσκουριασω λιγο. δεν εφαγε ομως φρουτακια, 5-6 κουταλιες, κ δεν ειμαι να βγαζω στηθος καταμεσης της λαικης για να ταισω. θα ξαναδοκιμασω σε λιγο κ αν δεν θα παω κ οτι γινει.

αν ενδιαφερεστε για παιδικα βιβλια στα αγγλικα χωρις μεταφορικα δειτε εδω www.thebookdepository.com
εγω πηρα 5 κ βλεπουμε. μαιρη εσενα θα σου χρησιμευαν κ στη δουλεια

παω να ετοιμαστω. τα λεμε μετα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις