Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
116 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 116 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια!!!
Εχω αρρωστουλη τον αντρα μου, ευτυχως δεν εχει πυρετο, λιγα δεκατα μονο, αλλα εχει πονολαιμο, βηχα και μπουκωμα... Ειναι με μασκα και χθες πηγαμε στην γιατρο να τον δει. Του εδωσε αντιβιωση πιο πολυ για να μην κολλησει ο μικρος. Τις πρωτες μερες δεν δωσαμε και πολυ σημασια και δεν φορουσε μασκα τωρα ομως φοραει κανονικα!!

Ελενη μου, την βιταμινη την δινω με ενα κουταλακι που εχει λιγο γαλατακι και τις σταγονες. Η παιδιατρος δεν με αφηνει να του δινω χαμομηλι γιατι εβγαζε πολυ και μου ειπε πως δεν κανει να τον επιβαρυνουμε με πιο πολλα υγρα γιατι θα βγαζει πιο πολυ. Φοβουνται πιο πολυ για το βραδυ μηπως πνιγουν απο τις γουλιες που βγαζουν. Ετσι απο τις 45 μερες του εκοψα τοσο το χαμομηλι οσο και τα 40ml ξενο γαλα που εδινα ανα τρεις μερες γιατι νομιζα οτι δεν χορταινει ενω ο μικρουλης μου ειχε κολικους!! Επεφτε το ξενο γαλα σαν βαρυδι (γιατι ειναι πιο δυσπεπτο απο το μητρικο) και κοιμοταν ο μικρος κατευθειαν...
Οσο για την πεθερα...κανε υπομονη και σκεψου οτι ειναι για λιγο καιρο.Πραγματικα ομως οι ορμονες ειναι αλλο πραγμα...εδω με την μανα μου σκοτωνομαι με το παραμικρο. Με εκνευριζουν πραγματα για τα οποια παλαιοτερα δεν εδινα σημασια!! Και που να μπω στην εμμηνοπαυση!! Ασχετο αλλα χθες ειχα το πρωι λιγο αιμα, σκεφτηκα να ηρθαν και οι Ρωσσοι!! Στην διαρκεια της ημερας ειχα πολυ λιγο και σημερα καθολου!! Την ειναι παλι αυτο?? Μετα την γεννα δεν επανερχεται κανονικα η περιοδος? Οταν λεω κανονικα δεν εννοω καθε μηνα μια και ακομα θηλαζω αλλα τουλαχιστον να κραταει το ιδιο διαστημα...Εντωμεταξυ αυτο μου ξανασυνεβη (αλλα με καφε υγρα-τι περιγραφη και αυτη...) 50 μερες μετα την γεννα αλλα δεν ηξερα αν ειναι περιοδος ή οχι γιατι ειχει διαρκεια 4-5 μημερων και δεν ειχε καθαρο αιμα. Σκεφτηκα μηπως ειναι απο τον καθρισμο της μητρας. Τωρα ομως τι ειναι??

Διαβαζω για βαφτισεις και χειροποιητα προσκλητηρια!!! Τι καλα!!!
Εμεις εχουμε βρει κουμπαρα αλλα δεν εχουμε προσδιορισει ακομη την ημερομηνια. Μπορει να γινει αμεσα και σε χρονο dt μπορει ομως να την αφησουμε και για του χρονου. Θα δειξει...

Αχχχχ τωρα γλυκα που λετε...ειναι μια μαυρη ιστορια!! Λιγες ημερες μετα την γεννα ειχα χασει 14 κιλα.!! Στην διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν πηρα κανενα, αν θυμαμαι καλα ειχα χασει κιολας γιατι παρακολουθουσα το ζαχαρο. Μου μπαινουν ρουχα τα οποια δεν τα ειχα φορεσει ποτε!! Ειχα το συνδρομο του παχυσαρκου, να αγοραζω μικροτερα νουμερα για να αδυνατισω καποια στιγμη και να τα φορεσω!
Τωρα ομως δεν μπορω να αντισταθω στα γλυκα!! Δεν ξερω τι εχω παθει!! Φταιει ο θηλασμος, οι ορμονες, δεν μπορω να καταλαβω...ευτυχως δεν εχω παρει καθολου αλλα θα μπορουσα να ειχα χασει και αλλα, γιατι κακα τα ψεματα εχω περιθωρια ακομα!!

Αλικακι μου περαστικα στα μικρουλια σου!! Αντε να μπει και ο Μαιος να στρωσουν λιγο οι θερμοκρασιες!!

Αληθεια το καλοκαιρι ποτε μπορουμε να παμε τα μικρουλια μας για μπανιο??

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανούλες, τι κάνετε?
Εμείς νυστάζουμε. Πολύ γκρίνια βρε κορίτσια, να ναι από τα δόντια? Δεν ξέρω... Χθες το βράδυ πάλι γκρίνια, να μην κοιμάται με τίποτα. Οταν τελικά κοιμήθηκε ξυπνησε στο 3ωρο αρχικά κ μετά ανα μια ώρα. Την έβαζα στο στήθος, ηρεμούσε για λίγο, την έβαζα στην κούνια κ μετά από μισή ώρα δώστου πάλι κλάμμα. Από τις 7 το πρωί κοιμήθηκε τώρα....

Πατρίτσια κ η δικιά μου τσιρίζει. Αυτή τη βδομάδα κάνει σαν το τρίξιμο της πόρτας. Αφού με τον άντρα μου λέμε να τη λαδώσουμε να μη τρίζει!!! Laughing
Τις κρέμες μου τις βάζω κανονικά. Αποσμητικό αλλαξα κ πήρα ένα του Κορρέ κ η κρέμα που βάζω για τις πανάδες είναι της Fredyderm. Νύχια κ μαλλιά δεν βάφω αν κ ξέρω οτι άλλες κοπέλες τα βάφουν. Ο μικρός πως είναι?

Ειρήνη ούτε εγώ οδηγάω, κ η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι πολύ την οδήγηση. Embarassed

Δήμητρα άσε, κ εμείς μια από τα ίδια.

Μελινομαρία, να σου πω το σκέφτηκα οτι δεν τρως φυστίκια, αλλά εμένα αυτό μου αρέσει. Είπα να σε κολάσω χιχιχι Twisted Evil

Αλίκη έχω μνήμη χρυσόψαρου! Γι αυτό πάντα ανοίγω ενα δεύτερο παράθυρο κ διαβάζω ένα ένα σχόλιο, κ απαντάω. Με την πεθερά τα πάμε σχετικά καλά αλλά εγώ θα δουλεύω μέχρι το Νοέμβρη, ε δεν το λες κ μικρό διάστημα. Ελπίζω να τα καταφέρουμε να τα πάμε καλά!

Μαρία χρόνια σας πολλά! Να τη χαίρεσαι τη γαλανομάτα σου!!!!!

Μαριαρό, περαστικά στον άντρα σου! Θα τον ρωτήσω αν είναι να τις δίνω κ εγώ τις βιταμίνες στο γάλα. Για το αίμα, ρώτα καλύτερα το γυναικολόγο σου. Δεν ξέρω αν είναι περίοδος...

Κορίτσια πάω να μαγειρέψω πριν ξυπνήσει η μπουμπού μου.
Φιλάκια!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άμα ακούσετε την μπεμπα μου πως κλαίει θα παθετε πλάκα ... Εχει το κανονικό κλάμα αλλα ώρες ώρες κ ειδικα αν την σηκώσει κάποιος κ δεν θέλει αρχίζει κ σκληριζει τόσο δυνατά που σου τρυπαει το τυμπανο...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωχ, μου ανεβασε πυρετο ο μεγαλος 38,6. το δωσα ντεπον. ποσο καιρο μετα αφου ανοιχτει ενα σιροπι το κραταμε; πεταξα παναντολ κ αλγκοφρεν κ κρατησα μονο το ντεπον που ανοιχτηκε τελευταιο στις 19/2. πιο μετα θα παω φαρμακειο να παρω καινουρια.
ο μικρος αλλα ντ'άλλον με τον υπνο. ναι μεν κοιμηθηκε χθες στις 10 μετα απο 1 ωρα+ στο στηθος, εκανε ενα 5ωρακι, μετα 2ωρο κ τελικα ξυπνησε στις 7. μετα κοιμηθηκε 9μιση-12μιση(κ γω μαζί, χιχιχι), στην καροτσαδα κανα μισαωρο 2μιση-3 περιπου, τωρα παλι κοιμαται εδω κ κανα 20λεπτο κ να δω τι θα κανει το βραδυ παλι.
σημερα εφαγε αρκετα καλα τα φρουτα του, μισο αχλαδι μισο μηλο κ λιγο νερακι τα 3/4 σιγουρα. μολις ξυπνησει θα κανω κ ρυζαλευρο. εβγαλα λιγο γαλατακι, 20μλ ισα ισα να ξεπρηστει λιγο το δεξι, θα συμπληρωσω νερο κ θα κανω την κρεμα. 200μλ ειναι για ενα γευμα, εγω θα βαλω 50 κ 1/4 σκονη.
αυτο με τα 2 παραθυρα καλη ιδεα Ελενη για να θυμασαι να σχολιαζεις αλλα εγω γραφω 99% απο κινητο οποτε δε γινεται.
αυτα φιλεναδες μου. τα λεμε αργοτερα

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμενα κοριτσια ο δικος μου μπορει να μην κοιμαται ευκολα την ημερα αλλα τη νυχτα το περνει σερι...δοξα τον Θεο!!!!
Να σας ρωτησω κατι, ειναι κακο να κοιμαται την ημερα στο ριλαξ και γενικα να καθεται αρκετη ωρα? Γιατι οταν τον βαζω στο κρεβατι γινεται της τρελλης...!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:Ωχ, μου ανεβασε πυρετο ο μεγαλος 38,6. το δωσα ντεπον. ποσο καιρο μετα αφου ανοιχτει ενα σιροπι το κραταμε; πεταξα παναντολ κ αλγκοφρεν κ κρατησα μονο το ντεπον που ανοιχτηκε τελευταιο στις 19/2. πιο μετα θα παω φαρμακειο να παρω καινουρια.
ο μικρος αλλα ντ'άλλον με τον υπνο. ναι μεν κοιμηθηκε χθες στις 10 μετα απο 1 ωρα+ στο στηθος, εκανε ενα 5ωρακι, μετα 2ωρο κ τελικα ξυπνησε στις 7. μετα κοιμηθηκε 9μιση-12μιση(κ γω μαζί, χιχιχι), στην καροτσαδα κανα μισαωρο 2μιση-3 περιπου, τωρα παλι κοιμαται εδω κ κανα 20λεπτο κ να δω τι θα κανει το βραδυ παλι.
σημερα εφαγε αρκετα καλα τα φρουτα του, μισο αχλαδι μισο μηλο κ λιγο νερακι τα 3/4 σιγουρα. μολις ξυπνησει θα κανω κ ρυζαλευρο. εβγαλα λιγο γαλατακι, 20μλ ισα ισα να ξεπρηστει λιγο το δεξι, θα συμπληρωσω νερο κ θα κανω την κρεμα. 200μλ ειναι για ενα γευμα, εγω θα βαλω 50 κ 1/4 σκονη.
αυτο με τα 2 παραθυρα καλη ιδεα Ελενη για να θυμασαι να σχολιαζεις αλλα εγω γραφω 99% απο κινητο οποτε δε γινεται.
αυτα φιλεναδες μου. τα λεμε αργοτερα
τζενη περαστικα στον μεγαλο.τα αντιπυρετικα τα κραταω στο ψυγειο μεχρι την ληξη τους

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσαρες!

Τζενη περαστικα στο μικρο.
Μαριαρο κι εγω τον αφηνω αρκετα στο ρηλαξ, αλλα εμενα ουτε εκει δεν κοιμαται, γενικα τη μερα δεν τοχουμε με τον υπνο.

Ελενη καλυτερα ειναι σημερα η φωνουλα του μου φαινεται. Χθες νυχτα με ταλαιπωρησε λιγο, δεν εκανε το κλασσικο εξαωρο, ξυπναγε ανα τριωρο κ το κακο ειναι οτι αφου τρωγαμε ωραια κ καλα, μετα δεν ξανακοιμοταν με τιποτα, γαριδα το ματι. Κι εγω αποσμητικο βαζω κανονικα, νυχια εχω βαψει 1-2 φορες μονο κ στα μαλλια μονο ανταυγειες.

Κοριτσια τα καταφεραμε επιτελους κ αυριο παμε μινι εκδρομουλα στο Ναυπλιο τα τρια μας! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 17 328109 Θα φυγουμε αυριο πρωι κ θα γυρισουμε μεθαυριο βραδυ, καλό καιρο θα κανει, βρηκαμε κι ενα ξενοδοχειο που φαινεται πολυ συμπαθητικο κ ειναι εντελως κεντρικα, μια χαρα.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Xαιρετώ τις γλυκές μανούλες και μωράκια της παρέας.Διαβάζω κάθε μέρα τα νέα σας,αλλά είτε δεν προλαβαίνω με το παιδί κ τις δουλειές της μετακόμισης,είτε είναι λίγο ντάουν η διάθεση για συζήτηση..να δώ τι θυμάμαι..Κλεοπάτρα καλά να περάσετε στο Ναύπλιο,έχω πάει αρκτές φορές,πανέμορφη πόλη Very Happy Αού η βραχνάδα δεν είναι τίποτα άλλο,όλα οκ,με κάλυψε η συντοπίτισσα σε ότι είπε Smile στο ρηλάξ την έβαζα κ εγώ αρκετά,αλλά μεγάλωσε και δεν χωρά πλεόν..στο άλλο σπίτι θα καθόμαστε πλέον στο πάρκο μας εκεί Smile Τζένη περαστικά,τα σιρόπια αφού τα ανοίξεις,ένα δίμηνο το πολύ και αυτό σε δροσερό μέρος,αλλιώς σε ένα μήνα πέταμα.στο ψυγείο ως την ημερομηνία λήξης,όπως είπε η Ειρήνη.`Mαρίαρο περαστίκα στον άντρα σου Αλίκη δεν της ξεφεύγεις της Δανάης με τίποτα,βρήκες τον διαιτόλογο σου..μπράβο βρε κορίτσια που τα παιδάκια σας τα πανε καλά μεταξύ τους,σημαίνει πως κάνετε σωστή δουλειά μαζί τους,ασχολείστε τόσο όσο χρειάζεται το καθένα ώστε να σας νίωθουν κοντά τους Smile Για κιλά και γλυκά μην λέτε,πονεμένη ιστορία,ότι πεχασα στην γέννα το έβαλα στον θηλασμό. Smile Ελένη παρόμοια νύχτα πέρασα κ εγω χτές,ένα 3ωρο και μετά ανα ώρα ξύπνημα..γενικά πλάκωσε ξανά τα 2ωρα,τεράστιο άλμα αν'απτυξης μου κάνει Smile Εμείς χτές κ σήμερα φάγαμε μήλο,ενώ ρυζάλευρα τις προηγούμενες μέρες..Προτιμήσαμε ένα ρυζάλευρο,με το μήλο δεν τρελαινόμαστε,φάγαμε όμως μπόλικο σήμερα και τα κάνουμε όλα λίμπα γύρω μας Smile Αυτά θυμάμαι προς το παρόν,ξέρω πως δεν με παρεξηγείτε..Τέλος θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για τα λόγια στήριξης,συμπαράστασης και γενικότρα την διάθεση που δείχνετε στην κατάσταση μου..είναι επώδυνη αλλά έχω εξαντλήσει όλα τα περιθώρια,αυτό μπορώ να πώ μόνο..στα ευχάριστα διακοσμώ νέο δωμάτιο στην μικρή μου,δεν θυμάμαι αν το είπα,με θέμα την Άριελ την γοργόνα κ νεράιδες ντίσνευ,και σιγα σιγά κανει δρομολόγια ο πατέρας μου κ μεταφέρει πράγματα μας.Φιλιά πολλά,καλό βράδυ Smile

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Σας διάβασα, να δω τώρα τι θυμάμαι κιόλας! Καταρχήν στα δικά μου... Κορίτσια βλέπω πως τα περισσότερα μωράκια χτες το βράδυ είχαν ανήσυχο ύπνο... Ε, λοιπόν, το γατί μου έκανε το ωραιότερο δώρο! Κοιμήθηκε το πρώτο της 8ωρο. Από τις 10+ που την έβαλα στην κούνια της (θεωρούσα ότι θα ξυπνούσε σύντομα και μετά θα την έβαζα στο πορτ-μπεμπέ αλλά...) ξύπνησε τελικά στις 6+. Για την ακρίβεια εγώ την ξύπνησα γιατί είχε πρηστεί πολύ το ένα μου στήθος και πονούσα. Αυτή θα κοιμόταν κι άλλο γιατί ήταν ναρκωμένη, ουάου, καλό ήταν, έστω και για μια φορά... Και τώρα πάντως στην κούνια της κοιμάται, αν δω ότι πάει καλά μάλλον θα μεταφερθεί οριστικά εκεί... Μετά από μια προηγούμενη δύσκολη εβδομάδα (στάνταρ άλμα ανάπτυξης) το χρειαζόμουν, έστω κι αν πάλι δεν πρόλαβα να κοιμηθώ όσο θα ήθελα...

Στα της βάφτισης, το θέμα μας θα είναι η γλύκα και όλα τα πραγματάκια θα έχουν πάνω καραμελίτσες και cupcakes. Μμμμμ, είναι που δε μου αρέσουν τα γλυκά, γι' αυτό, χιχι! Και ναι, θα είναι τα πάντα χειροποίητα, αλλά επαγγελματική δουλειά, γιατί η ξαδέρφη μου μόλις άνοιξε κάτι σαν βιοτεχνία. Τα έχω διαλέξει όλα, αλλά πρέπει να πάω και από κοντά να δω τα χρώματα και τα υφάσματα. Να πάρουμε και μέτρα της μικρής. Και μένουν τα γλυκά, τα οποία προφανώς σκέφτομαι να είναι cupcakes (άλλωστε θα είναι καλοκαίρι και αυτά αντέχουν καλύτερα, ειδικά αν κάποιος δεν θέλει να το φάει εκείνη την ώρα) καθώς και οι προσκλήσεις τις οποίες θέλω σχετικά απλές πάνω στο θέμα. Κάτι έχω βρει και εκεί, αλλά δεν έχω προχωρήσει.

Περαστικά στα αρρωστούλια (Τζενάκι) και στους αρρωστούληδες (Μαριαρο). Προσοχή στα μικρά σας! Όπως φαίνεται και ο Απρίλης θα είναι μήνας ιώσεων... Ελπίζω ο Μάιος να είναι καλύτερος!

Ελένη, Φωτεινή και Τζενάκι υπομονή, ίσως περνάνε άλμα ανάπτυξης. Ξέρω, είναι πολύ κουραστικό...

Από κιλά εγώ δεν έχω θέμα γιατί είμαι στα 52 αλλά το φυσιολογικό μου είναι 48-49 να φανταστείτε. Μια ζωή όμως έχω μάθει να τρώω καλά και ποσότητες, χωρίς να παχαίνω. Φυσικά φταίει και ο αθλητισμός που έχω ασχοληθεί πολύ, αλλά και πριν ασχοληθώ έτσι ήμουν, μη σας πω και πιο αδύνατη. Ελπίζω να επανέλθω μόνο για ένα λόγο, να μπαίνω κανονικά στα ρούχα μου και κυρίως στα τζιν που τα φοράω και στενά, οπότε τώρα... σκίζονται, χαχαχα!

Μελινομαρία σε κόλασα, ωχ! Πάλι καλά που καλύπτεσαι με αυτά τα "υποτυπώδη" για τα γούστα μου γλυκά...
Βλέπω κάποιες έχετε καταφέρει να χάσετε πολλά κιλά, μπράβο σας!

Από κλάμα, σας έχω πει, το γατί όταν συγχίζεται κλαίει σαν μοιρολόι. Του τύπου "τι κακό είναι αυτό που με βρήκε ωρέ" και τέτοια, χαχαχα! Και ναι, τσιρίζει κιόλας και έχει και αυτό δυνατή φωνή σαν την αδερφή της! Τον τελευταίο καιρό έχει μάθει και να φτύνει. Μαζεύει το σάλιο της σουφρώνοντας τα χείλει και το εκσφεντονίζει, χαχαχα!

Εμένα δεν κάθεται σε ρηλάξ, τη βάζω ελάχιστα όταν θέλω να κάνω κάποια δουλειά στα γρήγορα και πάλι σκούζει. Μόνο στο γυμναστήριο κάθεται για κάποια ώρα, αν και τελευταία γκρινιάζει και εκεί! Γενικά θέλει να την κρατάω όρθια και τρελαίνεται να τη σηκώνω πάνω από το κεφάλι μου και να με κοιτάζει... αφ υψηλού!

Κλεοπάτρα μου να περάσετε τέλεια! Κι εμείς όταν είχαμε τη Δανάη μωρό είχαμε πάει την πρώτη μας εκδρομή 3ήμερο στο Ναύπλιο. Αλήθεια πού θα μείνετε; Να μην ξεχάσετε να τιμήσετε και το ιταλικό παγωτό εκεί, χιχιχι! Είναι απίστευτο... Λέω για εκείνο το μαγαζί κοντά στην κεντρική πλατεία.

Μαρία μου είχατε μηνογενέθλια, να σας ζήσει η κουκλίτσα!!! Είδες πόοοοσο γρήγορα περνάει ο καιρός, εεε; Να απολαύσετε τις στιγμές όσο προλαβαίνετε, περνάνε τόσο γρήγορα δυστυχώς!

Φωτεινή μου κουράγιο με τη... μετακόμιση! Και με όλο αυτό γενικότερα. Αν ποτέ χρειαστείς να μιλήσεις, εδώ θα είμαστε. Τέλειο θα γίνει το δωμάτιο της μικρής και θα το κρατήσει για καιρό, καλή επιλογή!

Τζενάκι μια χαρά τα πάτε με το φαγητό! Εμείς έεεεχουμε καιρό! Βέβαια το γατί ζηλεύει πολύ και μας κάνει χαμό αλλά δε σκοπεύω να μπλέξω με αυτά πριν κλείσει τους 6!

Αυτά, σας αφήνω τώρα για να πάω να την πέσω. Όσο βλέπω ότι το γατάκι μας κοιμάται...! Σας φιλώωωω!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Σήμερα λέω να βγούμε βόλτα!!!
Η μέση μου πονάει αλλα όχι συνέχεια και κάνω όλες τις κινήσεις!

Ο μπεμπης μας κάθησε μόνος του!!!Περίπου τρία λεπτά!
Θέλει να παίξει με τα παιχνίδια του!
Του εστρωσα στο πάτωμα το κουβερλι που είχε φτιάξει η γιαγια μου και όλα του τα παιχνιδακια και ξετρελαθηκε!
Νευριαζε που δεν μπορούσε να τα φτάσει όλα και τεντωνε τα χεράκια του!τι γρήγορα μεγαλώνουν...

Αλίκη μπράβο στο γατί που κοιμηθηκε μόνο του!
Ελπίζω να συνεχίσετε έτσι!Α!το θέμα της βαφτίσης σας το είδα σε Παιδικο πάρτυ....απλά τέλειο!αν είχα κορίτσι θα το σκεφτόμουν κι εγω!
Περαστικά στους αρρωστουληδες μεγάλους και μικρούς!

Κλεοπατρα θα με πάρεις μαζι στη βαλίτσα σου;
Πεταω τη σκούφια μου για εκδρομή...
Ναύπλιο πήγα μικρη με τους γονείς μου...τέλεια..
Και κολοπετινιτσα πάω με τόση λαχτάρα...!
Τώρα με δυο παιδια...θα δείξει ποτε θα πάμε κάπου.

Αυτο με τις τσιριδες ειδικά όταν νυσταζει μπαίνω κι εγω στο κλαμπ..μάλλον της ηλικίας είναι!
Συνήθως θέλει κουβαλημα αλλα εγω τον αφήνω ρηλαξ...μεχρι να γκρεμίσει τις κουδουνιστρες...είμαι σίγουρη οτι δεν τις πάει μια..κάνω κάτι κι εγω!τον αλλάζω μέρη που του αρέσουν κι έτσι περνάει η ώρα του!
Το καλύτερο του είναι γυμνός και να τον φιλαω στην κοιλιτσα και στα πλευρακια...χαχανιζει και απολαμβάνει!

Ξύπνησε πάω να τον δω!

Φιλακια!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.ολες καλα?εγω δεν κοιμηθηκα καλα το βραδυ γιατι εβλεπα μια ταινια στο μεγκα μεχρι τις 2 και μετα ειχα τον μικρο που εψαχνε πιπιλα.ηρθε κι ο μεγαλος στις 7.30 οποτε υπνος γιοκ.

αλικη μπραβο στο γατι που κοιμηθηκε τοσο πολυ.ευχομαι και τα υπολοιπα βραδυα να ειναι ετσι.

κλεοπατρα καλα να περασετε στο ναυπλιο.ειχα παει με τον αντρα μου πριν να αρραβωνιαστουμε.ειναι πολυ ωραια.

φωτεινη καλη μετακομιση και κουραγιο και δυναμη στη νεα σας ζωη.ολα καλα θα πανε.ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε.

εγω στην βαφτιση δεν θα εχω συγκεκριμενο θεμα.εχω βρει καποιες ιδεες για τις προσκλησεις που θα φτιαξω.οταν εχω ετοιμη αυτη που θα εχω για την βαφτιση θα σας την δειξω.ας ερθει ο κουμπαρος πρωτα στο σπιτι να μιλησουμε για ημερομηνιες που τον βολευουν να δω και τα αδερφια μου ποτε μπορουν και να κλεισουμε την εκκλησια.τραπεζι δεν νομιζω να κανουμε.μονο στον κουμπαρο και την οικογενεια του και στους γονεις και τα αδερφια μας.αντωνης τελικα το ονομα του μικρου.για τα βαφτιστικα φανταζομαι θα παει ο νονος να τα παρει οπως ειχε γινει και στου στρατου.εγω δεν ανακατευτηκα καθολου.μονο μπομπονιερες θελω να ψαξω αλλα μετα το πασχα.εχουμε καιρο.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γρηγορη καλημερα μη μου κολησει το ριζοτο

ευχαριστω για τα περαστικα. το βραδυ σηκωθηκε μουσκεμα 1-2 ωρες μετα το ντεπον κ το πρωι ειχε 37,1. μαλλον καλα παμε. ευτυχως ο μικρος κοιμηθηκε καλυτερα κ ετσι δεν ειμαι σα ζομπι τωρα. τα σιροπια εννοειται τα κραταω στο ψυγειο αλλα μια φιλη μου ειπε οχι πανω απο μηνα κ ειπα να ρωτησω κ σας

θα μπω κ αργοτερα. φιλακια

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ;;; Εμείς σήμερα πήγαμε κ πήραμε το λαπ τοπ που το είχα για επισκευή κ μετα περάσαμε μια βόλτα απο το τζάμπο να πάρω 1 πλαστικό μπιμπερο κ πιατακια για το φαγητό της μπεμπας κ τελικα έφυγα με ψώνια 100 ευρω περιπου , δεν ειναι να μπαίνει κανεις εκει μέσα ξεμυαλιζεται .... Εμείς την βάφτιση θα την κάνουμε του χρόνου κ απο τώρα έχω σκεφτεί το θέμα με νεραιδες θα ειναι ... Βασικά τα έχω βρει ολα που θα κάνω απο προσκλητηρια, μπομπονιερες , γλυκά κ στολισμό κ θα τα φτιάξω ολα μονη μου ... Την Παρασκευή εχει έκθεση για γάμο κ βάφτιση κ θα πάω να πάρω καμμια ιδέα κ απο εκει ... Τώρα ψαχνόμαστε για τον θρησκευτικο γάμο κ λέμε μάλλον για Δεκέμβριο... Η μπεμπα τώρα 3 - 4 μέρες πιάνει τα ποδαρακια της κ τα βάζει στο στόμα της , ειδικα το μεγάλο δάκτυλο το πιπιλιζει όπως του χεριού κ εχει πολλη πλάκα . Εμένα ο γιατρός μου είπε απο τον άλλο μήνα να την βάζω να κάθεται οπότε υπομονη 1 μήνα ακόμα ... Αύριο ξεκινάμε κ τα φρούτα κ σαν πρωτο μου είπε να βάλω μιση μπανάνα αλλα οι μπανάνες που έχουμε ειναι πολυ μικρές ακόμα κ αν της βάλω την μιση δεν ξέρω αν την φτάσει ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Σήμερα το γατί δεν κοιμήθηκε 8ωρο αλλά 5ωρο και μετά τα κλασικά. Αλλά λογικό για θηλάζων μωρό! Στην κούνια της και πάλι και νομίζω ότι πλέον θα κοιμάται εκεί. Τουλάχιστον μέχρι το πρώτο ξύπνημα. Μετά την παίρνω μαζί μου γιατί κάνουν φασαρία που σηκώνονται μπαμπάς με Δανάη για τον παιδικό. Κι εγώ σηκώνομαι δηλαδή αλλά ο μπαμπάς της θέλει να μπαινοβγαίνει στο δωμάτιο του γατιού γιατί έχει ακόμα εκεί κάποια πράγματά του. Η Δανάη κλασικά φασαρία. Σήμερα δεν ήθελε κιόλας να πάει στο σχολείο, γκρίνιαζε. Ίσως να είδε και κανένα όνειρο γιατί τη νύχτα τραγουδούσε δυνατά στον ύπνο της. Ναι, καλά διαβάσατε, έλεγε ένα τραγουδάκι που έμαθε στο σχολείο και το έλεγε σα νεράκι, με κλειστά μάτια. Το έζησα κι αυτό! Κατά τ' αλλά συνεχίζονται οι μύξες και για τα 2 (έχω κι εγώ λίγο συνάχι τώρα) και η γκρίνια του γατιού όπου δεν κάθεται πουθενά, μόνο στην αγκαλιά μου. Κι έτσι την έβαλα στο καρότσι και πήγαμε βόλτα έξω (είχε ωραία λιακάδα και πολλή ζέστη). Εκείνη κρατούσε σφιχτά στα χεράκια της τη Σοφι και την πήρε ο ύπνος, χαχα!

Μαρία τις ξέρω τις μπανάνες σας, καμιά φορά βρίσκουμε κι εδώ και τις προτιμούμε. Μια χαρά είναι σαν δοσολογία, δε θέλει παραπάνω. Και σιγά-σιγά γιατί ως γνωστόν η μπανάνα σφίγγει. Μπράβο που θα τα φτιάξεις όλα μόνη σου στη βάφτιση! Άμα σ' αφήνει η μπέμπα και πιάνει το χέρι σου..! Μεγάλωσε η μικρούλα σου και πιπιλάει και τα δαχτυλάκια των ποδιών! Όλα τα μωράκια περνάνε από αυτή τη φάση, έχει πολλή πλάκα!

Μελινομαρία μου πάλι η μεσούλα; Ωχ, περαστικά! Εμένα πάντως αυτός ο πόνος δεν έχει φύγει ακόμα, είναι απλώς πιο ήπιος. Ο μικρός ζουζούνεψε; Αχ τον γλυκό μου! Και το γατί έχει γίνει πιο επικοινωνιακό. Βλέπω μεγάλη διαφορά τις τελευταίες μέρες! Κάθεται κιόλας ο κύριος; Εγώ δεν το δοκίμασα το γατί ακόμα, πιο παλιά το είχα βάλει και είχε σταθεί λίγο με μαξιλάρια.

Τζενάκι μπράβο που είστε καλύτερα! Το ριζότο έγινε καλό; Χιχιχι!

Ειρήνη μου εσύ παιδευτηκες χτες! Ελπίζω απόψε να είναι καλύτερα τα πράγματα! Αντωνάκης λοιπόν ο μικρός, ωραίο όνομα! Ελπίζω μονάχα να μη μοιάσει του.. γνωστού Αντώνη, χιχιχι!

Αυτά, σας αφήνω γιατί δέχομαι επίθεση από την τσαούσα μου, τη Δανάη καλέ! Σας φιλώ!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Η Δαναη είναι υπνοτραγουδιστρια;
Χιχιχιχ!
Αχ αυτα τα κοριτσάκια μας!
Αλικακι ναι ο κύριος...τον έβαλα και κάθησε και ήθελε να παίξει...βέβαια ελάχιστα τον άφησα αλλα κάθε μέρα θα τον βάζω για λίγο αφου τα κατάφερε και χάρηκε τόσο!
Σήμερα ήταν πολυ χαρούμενο το γλυκούλι μου...κι εμάς ανακάλυψε τα πόδια του προχθές αλλα οχιντην γεύση ακόμα!Άρχισε να πιάνει σαν μπιμπερο το στήθος...
Σημερα κυρίως ο γοφος με πονάει...δεν με έπιασε στο ίδιο σημείο!

Μαρακι μεωτο καλο τα φρουτάκια!

Βγηκα αγορα σήμερα..γύρισα και με πονοκέφαλο!

Τώρα θα κάτσω λίγο στον υπολογιστή και ύπνο!

Καληνύχτα κουκλιτσες και κουκλάκια!
Ελπίζω αύριο να είμαστε όλοι καλα!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κι απο μας!η τοσοδουλα ειναι μια χαρα.ενα γελαστο κοριτσακι που μας εχει κανει πατινι...τρωει κ παιζει ολη τη μερα.τη νυχτα κοιμαται το καλο μου.μια φορα ξυπναει μονο για φαι..χαιρετισματα απο μαρκελλα εχετε.ειναι κουρασμενη πολυ.φιλακια απο μενα.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.ευτυχως κοιμηθηκαμε το βραδυ και ολα καλα.φτου φτου μηνμας ματιαξω και εχουμε παλι το βραδυ τα προχθεσινα.

αλικη ναι αντωνης θα ειναι.το ονομα της μαμας μου.ελπιζω να παρει απο αυτην.οσο για τις μυξες σας υπομονη.εμεις εχει καμια βδομαδα περιπου που ξεμπουκωσανε.αυτον τον πονο που εχεις μηπως πρεπει να το κοιταξεις μην σου κανει κατι αλλο?
για τον παιδικο κι εγω το σκεφτηκα οτι ειαι μικρος γιαυτο το λογο δεν πηρα τον στρατο μαζι μου οταν γυρισα μετα την γεννα αλλα σκεφτομαι οτι θα εχει επαφη με τον στρατο και μπορει να κολλαει κι αυτος.θα δουμε μεχρι τοτε.

μαμαμελι ψωνισες τουλαχιστον κατι απο τα μαγαζια?κι εγω οταν βγαινω εδω στην αγορα επιστρεφω σπιτι με πονοκεφαλο.

δημητρα μπραβο στην μικρουλα σου που κοιμαται και τα βραδυα.χαιρετισματα να δωσεις στην μαρκελλα.

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοκονες μου!Εχω πολλα τρεξιματα και δεν προλαβαινω να μπω για να σας διαβασω.Τωρα βρηκα ευκαιρια και ειπα να σας πω τα δικα μας και επ'ευκαιρια να δω και τα δικα σας.Εμεις ολα καλα.Ο μικρος σταματησε την γρινια και το ξενυχτι.Μαλλον καταλαβε πως η μαμα θα καταρευσει και λεει αστο δεν με παιρνει...ποιος θα με ταιζει μετα εμενα;;;Βγηκαμε και βολτα χθες και κοιτσουσε σαν χαζεμενο.Εξερευνα το μερος και τους ανθρωπους γυρο του.Εκανε πολυ κρυο ομως και μαζευτηκαμε γρηγορα στο σπιτι.Ειναι πολυ χαδιαρης!Θελει συνεχεια αγκαλιτσες, φιλακια, παιχνιδακια και μας εχει τρελλανει.Μετα τις 15 που εχουμε τον γιατρο μαλλον ξεκιναμε κρεμουλα.Μας ειχε πει απο την προηγουμενη φορα να προετοιμαζομαστε σιγα σιγα.Βρηκα εδω καποιες πολυ ωραιες βιολογικες κρεμες.Θα ρωτησω και τον γιατρο οποτε μαλλον θα ξεκινησουμε μ'αυτες.Ωρα να μαθω και τα δικα σας νεα

Σας φιλω..

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το πτώμα σας χαιρετά και σας σκέφτεται πάντα. Πάω να κλειδώσω και να πάω στο παιζάκι μου και εγώ!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Μαίρη μου καλη ξεκούραση !

Εύη..!
Καλη αρχη με τις κρεμουλες...για να δούμε τι θα πει και ο Γερμανός γιατρός!
Με τι θα ξεκινήσει τις τροφές ο μπεμπης!;

Ειρήνη καμία φορα παθαινω το σύνδρομο ψωνιζω άρα υπάρχω!!!
βέβαια ψωνισα αναγκαία ευτυχώς πράγματα!Ψωνισα και πονοκέφαλο αλλα σήμερα ξυπνησα καλύτερα!
Επειδή επανηλθα σε κιλά που ήμουν πριν 4-5 χρόνια όλα είναι τσουβάλια πάνω μου..βρήκα και βιολογικό μαγαζι με τρόφιμα για την περίπτωση μας!

Δήμητρα φιλακια στην τοσοδουλα και στην Μαρκελλα!

Σήμερα ήρθε η αισθητικος να μας κάνει μανικιουρ για τη βάφτισηεμενα και την αδερφη μου!ε πρώτη κάθησε καμαρωτη η Μελίνα!Λες και το έκανε χρόνια!άπλωσε τα χεράκια της και περιμενε!Μετα τα κρατούσε πόση ώρα να στεγνωσουν!Τι με περιμένει!!!

Άντε να κοιμηθώ γιατί ο μικρός ξυπνάει στις 4 ώρες τελευταία!οπότε σε καμία ωρίτσα τον βλέπω να μου τραγουδάει!

Ονειρα γλυκα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Λίγα γράψατε σήμερα, εεε; Τι έγινε, έφτιαξε ο καιρός και βγήκατε βολτίτσες ή τα ζουζούνια σας ταλαιπωρούν; Εμένα μέσα στη μέρα δε μου αφήνει και πολλά περιθώρια το γατί. Σήμερα την έβαλα στο μάρσιπο και περπατήσαμε 2 ώρες στα μαγαζιά. Μου βγήκε ο πάτος γιατί ήμουν και λιγάκι πιασμένη από τρέξιμο της προηγουμένης. Αλλά κυρίως έγινα μούσκεμα στον ιδρώτα. Δε θα χρησιμοποιούσα το μάρσιπο, αλλά με το καρότσι θα ήταν μεγάλη ταλαιπωρία γιατί θα έπρεπε να ανεβοκατεβαίνω πεζοδρόμια και βαρέθηκα. Τεσπα, αγόρασα κι ένα σετάκι καλοκαιρινό για το γατί που ήταν τρέλα. Αχ αυτά τα κοριτσάκια...! Και όσο για το γατί, έχω να πω ότι τις τελευταίες ημέρες έχει κάνει μια σπουδαία αλλαγή στον ύπνο. Όχι, δεν κοιμάται περισσότερο, αν εξαιρέσουμε τη νύχτα με το 8ωρο. Αλλά έχει αλλάξει η ποιότητα του ύπνου της, η στάση της στο θέμα αυτό. Δηλαδή, όταν νυστάξει κατά τις 11-12 το βράδυ και θηλάσει, ξέρω ότι θα μου κοιμηθεί. Και όταν κοιμηθεί, δε πα να την κουνήσω απαλά ή να κάνω θόρυβο, δεν ξυπνάει. Όχι σαν παλιά που περνούσα από δίπλα της αθόρυβα και ξυπνούσε από τη μυρωδιά ένα πράγμα. Αχ, κάπως έτσι έκανε και η Δανάη 4 μηνών και από τότε άρχισε να κοιμάται καλύτερα θυμάμαι... Βρε λέτε...;

Μελινομαρία μου σε καταλαβαίνω απόλυτα για τα ψώνια, χιχιχι! Και η Δανάη μάλλον σε καταλαβαίνει. Τις προάλλες μου ξεφούρνισε ότι "Εγώωωωω τώρα θα ντυθώωωωω καιιιιιι θα πάω σε ένααααα μαγαζάκι..." και πριν προλάβω να απαντήσω ακούω τη φωνή του μπαμπά της "πού θα πας τώρα, έξω βρέχει" Χαχαχα. Κοινώς, πέραν από το αστείο, η Δανάη είναι του τηλεφώνου και των μαγαζιών... Σωστό θηλυκό. Αλλά στο θέμα των νυχιών, δε θέλω ακόμα να τα βάφει και την έχω πείσει ότι είναι μικρή ακόμα. Έτσι, αυτή παίρνει φανταστικά πινελάκια και τα βάφει μόνη της, χαχαχα! Μελινομαρία μου, έχεις να τραβήξεις κι εσύ βλέπωωωωω! Very Happy
Μια χαρά, είστε έτοιμοι και για φαγητό! Όσο για σένα, πώς να μη χάσεις με τέτοια διατροφή;

Μαίρη μου καλή ξεκούραση!!!

Εύη μου συνηθίζει και ο μικρός, μπράβο! Και βρήκατε και βιολογικές κρεμούλες, την καλύτερη δουλειά κάνεις! Κι εμείς είναι να πάμε παιδίατρο στις 15, εκτός κι αν δε βρούμε τα εμβόλια (θα κάνει και η Δανάη) γιατί δεν τα έχουμε αγοράσει ακόμα...

Ειρήνη μου μια χαρά τα δικά σου, ξεμπουκώσανε. Να ήταν το τελευταίο εύχομαι! Όσο για τον πόνο μου, δε με ανησυχει. Πιστεύω ότι οφείλεται στην κακή στάση που είχα αλλά διατηρείται επειδή δεν ξεκουράζω επαρκώς την περιοχή. Σιγά-σιγά φθίνει όμως, που είναι καλό αυτό. Το χέρι σου πώς είναι εσένα;
Όσο για τον παιδικό, σε καταλαβαίνω. Κι εγώ, αν δεν μπορέσει να κρατήσει το γατί η μάνα μου όταν επιστρέψω δουλειά θα πρέπει να το στείλω κι αυτό μαζί με τη Δανάη. Και θα είναι πιο μικρούλι. Ιδανικά θα το κρατήσει η μάνα μου μέχρι τον επόμενο Σεπτέμβρη (όχι αυτόν που μας έρχεται δηλαδή) και μετά θα πάει.

Δημητρούλα μου σας χορεύει η τοσοδούλα, πώς να μην το κάνει άλλωστε; Έχει χαρακτήρα το παιδί! Αλλά τουλάχιστον κοιμάται το βράδυ, που είναι πολύ βασικό!

Ξέχασα να σας πω, βγήκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις της Δανάης, χοληστερίνη στο 211, καλύτερο από το 280 που είχε, αλλά και πάλι ψηλό. Βασικά η γιατρός μας είπε μέχρι τα 3 να μην βασιζόμαστε αλλά τις κάνουμε τυπικά ανά τρίμηνο. Άντε να δούμε, θα πέσει κι άλλο την επόμενη φορά; Καλό θα ήταν...

Σας φιλώ!




eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.λιγες μειναμε απ`οτι βλεπω.
μαμαμελι μια χαρα η μελινα.αν δεν βαψει αυτη το νυχι ποιος θα το κανει.ετσι ειναι τα κοριτσια.εγω σε αντιθεση με εσενα πηγα και ψωνισα γιατι ολα μου ηταν μικρα.αυτα τα 4 κιλα που μου εμειναν δεν φευγουν με τιποτα.

ευη μπραβο που προσαρμοστηκε ο μικρος.αντε να μπαινει σε μια σειρα.

αλικη βλεπω κι η δαναη μια χαρα σαν κοριτσακι.να μην βγει να ψωνισει κι αυτη?χαχαχαχαχαχ.το χερι μου ευτυχως ειναι πολυ καλυτερα.ουτε την ημερα αλλα ουτε και το βραδυ μουδιαζει.βγηκαν και τα αποτελεσματα απο το τεστ παπ και ολα καλα.μπραβο στη δαναη για τις εξετασεις.ευχομαι να ειναι καλυτερς την επομενη φορα.
εγω δεν θα εχω την μαμα μου κοντα να μου προσεχει τον μικρο μονο την πεθερα αλλα μετα τα τελευταια γεγονοτα οταν ημουν εγκυος δεν την θελω να την βλεπω καθε μερα.θα δουμε μεχρι τοτε γιατι εγω επιστρεφω 7/1/14 στη δουλεια και μπορει να της τον αφησω για εξι μηνες και μετα να τον παρω μαζι.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Μπαίνω για λίγο να προλάβω να σιδερωσω λίγο!

Αλικακι μου θΑ παίρνω τη Δαναη και τη Μελίνα και θα βγαίνουμε αγορα!
Εγω έτσι την εμαθα με ατ γλυκα,τα αναψυκτικά τα ποτα αλλα με τον καλωπισμο την αφήνω να βαφει νυχακια 5 φορές το χρόνο και να βάζει κανένα λιπ γκλος πάντα με προϊόντα φυτικά!Φέτος την εβαψα και στις γιορτές στου σχολείου!
Και να φανταστείς εγω ήμουν αυτη που κατηγορούσα τις μαμάδες που τα κάνουν αυτα!Δάσκαλε που δίδασκες...

Μάλλον ξύπνησε και δεν θα προλάβω τιποτΑ!

Φιλακια θα μπω κι αργότερα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ειρήνη...ναι βέβαια κοκετα η κυρια!

Ωραία τα αποτελέσματα του παπ!

Α και Αλίκη ευχομαι ακόμα πιο χαμηλά την επόμενη φο ρα η Δαναη!


Παωωωωω!

REINE

REINE
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
τι κανετε κοριτσάκια μου??
διαβάζω τα νέα σας όποτε προλαβαίνω...η αλήθεια είναι ότι ο μικρός έχει αλλάξει στον ύπνο του τώρα τελευταία!! προς το χειρότερο όμως...χθες ξυπνούσε κάθε 2 ώρες..με πέθανε! από τα 8ωρα πέρασε στα 2ωρα!! τι να πω...έτσι ξαφνικά!!
συνέβη σε καμιά σας?
θα τον πάω καμιά βόλτα να ηρεμήσει μια που έχει τέλειο καιρό σήμερα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις