Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
194 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 194 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα!!

Ειρηνη μπορεις να τα παιρνεις μαζι σου στον παιδικο;Τι ωραια!

Η πεθερα στο σπιτι Ελενη θα σου κακοφανει...αλλα αν ειναι για λιγο δεν χανεις να δοκιμασεις!
Αυτην τη συμφερει ομως οικονομικα;Με τι θα ερχεται;Αεροπορικως η με πλοιο;
Και τις υπολοιπες μερες;
Αν τα πληρωνετε εσεις τα εξοδα της μηπως θα ειναι το ιδιο;
λεω χωρις να ξερω φυσικα..

Μαρακι σημερα κι εγω αναψα καλοριφερ!

Εχω ορεξη για γλυκο: επιλογες ειναι χαλβας βανιλια, ταχινι με μελι και παστελι!Πριν με εξαιρεση το παστελι ουτε να τα κοιταξω ολα αυτα!Βαριεμαι να φτιαξω και σιμιγδαλενιο..

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά δεν το συζητώ, εννοείται καλύτερα η πεθερά παρά μια ξένη. Κ μπράβο της που το πρότεινε απλά αγχώνομαι γιατί είμαι λίγο νευρικός χαρακτήρας, για το πως θα πάει. Βέβαια θα λείπω πολλές ώρες στη δουλειά, οπότε δεν θα περνάμε πολλές ώρες μαζί. Λογικά με το πλοίο θα πηγαινοέρχεται. 2 εισητήρια το μήνα δεν είναι τίποτα σε σχέση με το κόστος της νταντάς.

Μαρία, ακόμα δεν έφυγε η γραμμή, καλά κρατεί!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamameli έγραψε:Καλησπερα!!

Ειρηνη μπορεις να τα παιρνεις μαζι σου στον παιδικο;Τι ωραια!

Η πεθερα στο σπιτι Ελενη θα σου κακοφανει...αλλα αν ειναι για λιγο δεν χανεις να δοκιμασεις!
Αυτην τη συμφερει ομως οικονομικα;Με τι θα ερχεται;Αεροπορικως η με πλοιο;
Και τις υπολοιπες μερες;
Αν τα πληρωνετε εσεις τα εξοδα της μηπως θα ειναι το ιδιο;
λεω χωρις να ξερω φυσικα..

Μαρακι σημερα κι εγω αναψα καλοριφερ!

Εχω ορεξη για γλυκο: επιλογες ειναι χαλβας βανιλια, ταχινι με μελι και παστελι!Πριν με εξαιρεση το παστελι ουτε να τα κοιταξω ολα αυτα!Βαριεμαι να φτιαξω και σιμιγδαλενιο..

παστέλι αλλά όχι με σισάμι. Με φυστίκι????

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!

Ελένη ομοιοπαθής? Επιστροφή στη δουλειά τον άλλο μήνα? Ωραία, μαζί θα κλαίμε...

Οσο για την πεθερά, αν είναι για λίγο παλεύεται, θέλω να πω αν είναι για 2-3 μήνες και αν δουλεύεις αρκετές ώρες και δεν πολυβλέπεστε. Αλλά όταν λέει 15-20 μέρες, και τις υπόλοιπες μέρες του μήνα δηλαδή τι θα κάνεις?

Αχ, γλυκά, αφήστε με έχω καταστραφεί η γουρούνα, είμαι 3 κιλά πάνω απ ότι πριν την εγκυμοσύνη (στην οποία εγκυμοσύνη όμως είχα πάρει μόνο 7 κιλά, δηλαδή τίποτα). Και μου έφτιαξε η μαμά μου χαλβά μαύρο αλευρίσιο (σαν το σιμιγδαλένιο γίνεται αυτός αλλά με αλεύρι αντί για σιμιγδάλι, έτσι τον φτιάχνουμε στα μέρη μου), μια φόρμα ολόκληρη και τον έχω τσακίσει. Μαζί με σοκολάτες, πατατάκια, τυριά και διάφορα άλλα.

Για τα ζευγάρια και τις σχέσεις, έχετε δίκιο κορίτσια. Και να προσθέσω οτι οι περισσότεροι άντρες που είναι απο τη φύση τους πιο ανώριμοι απο μας, το βλέπουν το θέμα ζευγάρι ως οτι θα είμαστε συνέχεια μέσα στο πάθος και στις βόλτες και στο χαβαλέ. Και όταν με το γάμο και τα παιδιά κλείνονται μέσα, έρχονται σε επαφή με γονείς, πεθερικά κλπ., αλλάζει το πρόγραμμά τους και ξεβολεύονται, ε και κάπου εκεί κάποιοι φρικάρουν. Θέλει υπομονή και γερές βάσεις για να αντέξεις.

Βαφτίσια ακούω, εμείς ούτε που έχουμε αρχίσει να το συζητάμε, γιατί είναι κι ο θρησκευτικός γάμος στη μέση και γίνεται πιο πολύπλοκο το πράγμα. Ολο θέλω να σας το αναλύσω κι όλο βαριέμαι.

Αλήθεια, η Αθανασία γιατί εξαφανίστηκε? Κι απ τις άλλες κοπέλες χάνονται κατα καιρούς, αλλά με την Αθανασία μου κάνει εντύπωση γιατί ήταν αρχηγός εδω μέσα και ξαφνικά έχει χαθεί τελείως και για πολύ καιρό. Αλλά αφού λέει η Μαίρη οτι είναι καλά, αυτό είναι το σημαντικό. Θα της γράψω στο fb να δω κι εγώ τι κάνει.

Το πιτσιποπάκι εδώ και λίγες μέρες έχει μάθει και όταν δεν του δίνουμε σημασία δεν κλαίει μεν, αλλά βγάζει τσιρίδες, μας ακούει όλος ο όροφος.

Κορίτσια, και μια ερώτηση beaute για τις θηλάζουσες. Καθαρισμο προσωπου κ ενυδατωση κανει να κανουμε? Εγω προς το παρον βαζω κανονικα serum κ κρεμα κλπ.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:Καλησπερα!!

Ειρηνη μπορεις να τα παιρνεις μαζι σου στον παιδικο;Τι ωραια!

Η πεθερα στο σπιτι Ελενη θα σου κακοφανει...αλλα αν ειναι για λιγο δεν χανεις να δοκιμασεις!
Αυτην τη συμφερει ομως οικονομικα;Με τι θα ερχεται;Αεροπορικως η με πλοιο;
Και τις υπολοιπες μερες;
Αν τα πληρωνετε εσεις τα εξοδα της μηπως θα ειναι το ιδιο;
λεω χωρις να ξερω φυσικα..

Μαρακι σημερα κι εγω αναψα καλοριφερ!

Εχω ορεξη για γλυκο: επιλογες ειναι χαλβας βανιλια, ταχινι με μελι και παστελι!Πριν με εξαιρεση το παστελι ουτε να τα κοιταξω ολα αυτα!Βαριεμαι να φτιαξω και σιμιγδαλενιο..
μαμαμελι ναι μπορω να τα παιρνω μαζι.τον στρατο θα τον επαιρνα απο το σεπτεμβριο αλλα λογω εγκυμοσυνης δεν πηγα κι εγω.επειδη ειναι ομως λιγο μακρυα ο σταθμος και για να παω με συγκοινωνια κανω μια ωρα.οποτε πρεπει να σκεφτω πολυ σοβαρα να βγαλω διπλωμα

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σήμερα κοιμηθηκαν 9 :15 !!
Πέρσι δεν θα το πίστευα...
Μετα εφαγα 4 βραστες πατάτες μισές σαλάτα και μισές πουρε!
Τηγανητες δεν εκανα ...
Laughing
Δεν μπορω να κουνηθω!


Πολλή γκρίνια το νινι σήμερα...

Αλίκη τα κορίτσια καλα;

Ειρήνη κι εγω που έχω το δίπλωμα δεν το χρειάστηκα ποτε και δεν οδηγω..είμαι και λιγο φοβητσιαρα και δεν το παίρνω!Αλλα όλα είναι κοντα και δεν μαθαίνεις αν δεν το χρειαστείς καθημερινά κακα τα ψέμματα!

Πατριτσια μου εγω βάζω κρέμα το πρωι και όποτε θυμάμαι το βράδυ...εβαψα και τα μαλλιά προχθές..όλα όμως φυτικά.Πάντως εγω πιστεύω οτι για να περάσει απο το δέρμα στο γαλα δύσκολα...αλλα για καλο και για κακο δεν βάζω πολυ χημικά..!πήρα και κρέμα συσφιξης συμβατή με θηλασμο!

Έχω σίδερο αλλα θα το αφήσω!

Φιλακια καληνύχτα!


Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Σήμερα κοιμηθηκαν 9 :15 !!
Πέρσι δεν θα το πίστευα...
Μετα εφαγα 4 βραστες πατάτες μισές σαλάτα και μισές πουρε!
Τηγανητες δεν εκανα ...
Laughing
Δεν μπορω να κουνηθω!


Πολλή γκρίνια το νινι σήμερα...

Αλίκη τα κορίτσια καλα;

Ειρήνη κι εγω που έχω το δίπλωμα δεν το χρειάστηκα ποτε και δεν οδηγω..είμαι και λιγο φοβητσιαρα και δεν το παίρνω!Αλλα όλα είναι κοντα και δεν μαθαίνεις αν δεν το χρειαστείς καθημερινά κακα τα ψέμματα!

Πατριτσια μου εγω βάζω κρέμα το πρωι και όποτε θυμάμαι το βράδυ...εβαψα και τα μαλλιά προχθές..όλα όμως φυτικά.Πάντως εγω πιστεύω οτι για να περάσει απο το δέρμα στο γαλα δύσκολα...αλλα για καλο και για κακο δεν βάζω πολυ χημικά..!πήρα και κρέμα συσφιξης συμβατή με θηλασμο!

Έχω σίδερο αλλα θα το αφήσω!

Φιλακια καληνύχτα!




Κι εγώ ανταύγειες έκανα, κανονική βαφή δε θάκανα, το φοβάμαι.
Κρέμα σύσφιξης για το σώμα λες? Για πες, ποια? Μήπως της Apivita?

Ο μπέμπης έχει μια βραχνάδα απο προχθές, αλλά μόνο αυτό, ούτε συνάχι, ούτε πυρετό τίποτα, καμιά φορά μόνο λίγο βηχαλάκι αλλά σπάνια.. Η παιδίατρος είπε να μην κάνουμε τίποτα, κι ότι ίσως να είναι κι απ τη γύρη.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βαφή Απιβιτα μαλλιών που την είχα κάνει 2 φορές και στην εγκυμοσύνη..γιΑ τα λευκα όχι για αλλαγη!
Λιερακ είναι η κρέμα και την εψαξα πολυ με τη βοήθεια της φαρμακοποιού!
Αν θες σου λέω τι γράφει το κουτι!

Περαστικά στο μικρο σου!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εφαγα μια γκρινια λεμεεεε...ειχε μια ωρα που εκλαιγε.τι να ειχε αραγε.δεν πεινουσε,δεν ηθελε πιπιλα,ουτε βολτα ουτε τιποτα.κολοικο σε αυτον τον μηνα; περιεργο...τωρα κοιμηθηκε στον ωμο μου κ φοβαμαι να την βαλω κατω...μυριζω την ανασα της κ νιωθω ο πιο τυχερος ανθρωπος του πλανητη.λιωνω πεθαινω για την τοσοδουλα μου.ειναι το παιδακι μου...σαν σημερα ψιλιαστηκα οτι μπορει κ να ειμαι εγκυος...δεκα του μηνα ειχα χοριακη 1500 αν θυμαμαι καλα...κοριτσια σας αγαπω πολυ κ σας ευχομαι να ειστε ευτυχισμενες με τα παιδακια σας...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Δήμητρα!

Εμένα το κάνει αυτο όταν θέλει να κοιμηθεί και δεν μπορει απο την υπερένταση,όταν έχει αέρα στο στομάχι του και δεν ρευτηκε και όταν πόνουσε στο αυτι!
Για πυρετο ειδες;
Τα ούλα της πως είναι;

Ελένη τελικά εφαγα χαλβα βανιλια και μελι με ταχινι!

Τα φυστικια τα αποφεύγω ως σούπερ αλλεργιογονα τροφή...όπως και στην εγκυμοσυνη!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Βαφή Απιβιτα μαλλιών που την είχα κάνει 2 φορές και στην εγκυμοσύνη..γιΑ τα λευκα όχι για αλλαγη!
Λιερακ είναι η κρέμα και την εψαξα πολυ με τη βοήθεια της φαρμακοποιού!
Αν θες σου λέω τι γράφει το κουτι!

Περαστικά στο μικρο σου!

Ευχαριστώ κορίτσι για την κρέμα, θα την ψάξω.
Για τον μπέμπη διαβάζω τώρα στο ίντερνετ κάτι για λαρυγγίτιδες και τέτοια και άρχισα να ανησυχώ, αν και η παιδίατρος δε μου φάνηκε να ανησυχεί καθόλου, μου είπε μόνο να του κάνουμε συχνά μπανάκι για να είναι σε υδρατμούς.

Δήμητρα, έτσι νιώθουμε όλες νομίζω, εγώ τον κρατάω πολλές φορές και λέω αυτό το θαυματάκι είναι δικό μου? Να σαι καλά κι εσύ και να τη χαίρεσαι πάντα την τοσοδούλα σου! Νομίζω οτι δενόμαστε πολύ εδώ στην ομάδα γιατί έχουμε κοινές εμπειρίες και συναισθήματα

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα πονηρούλες... πολλά γράψατε πάλι, θα προσπαθήσω να θυμηθώ η δόλια!

Λοιπόν, ας αρχίσω από τα τελευταία. Κρέμα για το πρόσωπο βάζω κι εγώ της απιβίτα. Κρέμα σύσφιξης βάζω αυτή που έβαζα και στη Δανάη, αλλά ούτε καν είχα σκεφτεί το να είναι συμβατή με το θηλασμό. Τη συγκεκριμένη τότε μου την είχε προτείνει η δερματολόγος, ήξερε ότι θα τη φορούσα ως λεχώνα... Αλλά κι εγώ πιστεύω ότι δύσκολα να περάσει από το δέρμα στο γάλα κάτι τρομερό. Ας μην ξεχνάμε και όλα αυτά που τρώμε το τι μπορεί να έχουν μέσα από φυτοφάρμακα ή χημικές ουσίες... Εντάξει, ο,τι μπορούμε κάνουμε!

Αχ Κλεοπάτρα κι εγώ είμαι στα +3 (μην πω και +4, στρογγυλοποιώ προς τα κάτω!). Αλλά εκ πείρας ξέρω ότι με τη διακοπή του θηλασμού και την περίοδο θα χάσω σίγουρα 1,5-2 κιλά. Κι αν βάλουμε ότι πηγαίνω και τρέχω λιγάκι πλέον, πιστεύω να μην έχω φοβερό θέμα. Γιατί από γλυκά καλά πάμε. Μελινομαρία τι είναι αυτά βρε καημένη, εγώ θέλω σοκοφρετίνια, πουράκια, προφιτερόλ και γενικά οτιδήποτε περιέχει σοκολάτα καλό είναι. Αν και δε με χαλάει και ένα γαλακτομπούρεκο (έφαγα χτες!), χαχαχα! Σε πέθανα τώρα, ε; Σόρρυ!

Οι μικρές μου είναι ακόμα με μύξες, αλλά τουλάχιστον δεν έχουν κάποιο άλλο σύμπτωμα. Κι εγώ μονίμως με έναν ορό στο χέρι, αχαχαχ! Ελπίζω να περιοριστούμε εκεί! Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Μελινομαρία κι εμένα μόλις κοιμήθηκε η Δανάη και κοιμάται και το γατί, απίστευτο. Αν και λογικά θα ξυπνήσει νωρίτερα από το αναμενόμενο και θα έχω περισσότερα ξυπνήματα... Για να δούμε! Εσύ γιατί δεν μπορείς να κουνηθείς, πάλι η μέση; Εγώ πονάω ακόμα αλλά είναι αρκετά πιο ήπιος ο πόνος. Άντε επιτέλους να μας περάσει να ηρεμήσουμε λιγάκι!

Ειρήνη μου μια χαρά θα τα βολέψεις με τον παιδικό. Αν και ο μικρός θα πάει νωρίς. Εγώ δεν έχω πρόβλημα με το αυτοκίνητο, θέμα συνήθειας είναι. Εγώ έχω εξασκηθεί και παρκάρω μια χαρά και στα στενά της Κυψέλης που είναι το πατρικό. Οπότε έχει τύχει κάποιες φορές και τα έχω πάρει μόνη μου και τα 2. Το πρόβλημα είναι τα συμπράγκαλα που είναι πολλά... Οπότε ναι, πιστέυω ένα αμάξι θα σε βόλευε...

Τη Μαίρη απ' ότι καταλαβαίνω τη χάνουμε και αυτή; Η Αθανασία πάει κι αυτή; Η Μαρκέλλα θα έχει τρεξίματα κι αυτή, λιγοστεύουμε... Sad

Ελένη μου κρατούσες σημειώσεις; Δεν εξηγείται αλλιώς πώς τα θυμήθηκες όλα! Very Happy Όσο για την πεθερά, θα είναι σίγουρα πολύτιμη η βοήθειά της. Αλλά να ξέρεις ότι αφού το κάνει αφιλοκερδώς, μπορεί να κάνει πράγματα στο παιδί που εσύ να μην εγκρίνεις, συχνά συμβαίνει αυτό με τις μαμάδες και τις πεθερές. Οπότε ελπίζω να τα πάτε καλά. Και αφού είναι για λίγο καιρό οκ, αλλιώς θα ήταν ένα θέμα αυτό...

Από βαφτιστικά Ειρήνη μου έχω ξεκινήσει τις διαδικασίες, αλλά είμαστε στην αρχή ακόμα. Εκτός απροόπτου θα τα πάρω από την ξαδέρφη μου που φτιάχνει χειροποίητα τα πάντα. Θα είναι πιο πρωτότυπα από τα συνηθισμένα. Για το όνομα όμως δεν έχουμε καταλήξει, χαχα! Μπράβο σας που βρήκατε και νονά λοιπόν! Εγώ αρχές Σεπτέμβρη το προτιμούσα από αρχές Ιουλίου που θα έχει πολλή ζέστη. Το Σεπτέμβρη βάφτισα τη Δανάη και είχε τέλειο καιρό. Φυσικά ο Σεπτέμβρης είναι πιο απρόβλεπτος μήνας...

Τζενάκι κι εγώ λιώνω όταν τις βλέπω να γελάνε η μία στην άλλη συνωμοτικά, κακά τα ψέμματα! Πρωτομανούλες, όταν αρχίσουν να μιλάνε και τα δικά σας θα πάθετε σοκ από αυτά που θα σας λένε. Η νέα γενιά είναι διαφορετική, είναι πιο έξυπνη από εμάς, μας χορεύουν στο ταψί κανονικά. Πάντως θυμάστε όταν γεννήσαμε και φέραμε τα μωράκια στο σπίτι ήταν μέσα στην αντίδραση και τη ζήλεια τα μεγάλα μας. Τώρα όλα έχουν αρχίσει να αναπτύσσουν σχέση με τα μικρά αδερφάκια τους, τι καλά! Φυσικά δεν τελειώσαμε από ζήλιες, αλλά καλό είναι και αυτό, από το τίποτα!

Δημητρούλα παρόλο που μπορεί να έχετε τελειώσει από κολικούς, δεν αποκλείεται να έχει ξανά μια στο τόσο. Όπως κι εμείς οι ενήλικες το παθαίνουμε καμιά φορά. Η Δανάη πάντως μου το είχε κάνει αυτό μια φορά στο άσχετο. Περαστικά στην τοσοδούλα σου, φυσικά και θα σε τρελαίνει!!!

Κλεοπάτρα μην ανησυχείς. Αν πάθει λαρυγγίτιδα θα το καταλάβεις. Αλλά εάν ακολουθήσεις τις οδηγίες της παιδιάτρου όλα καλά θα πάνε.

Σας φιλώ κορίτσια, πάω να μαζέψω για να την πέσω!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μην ανησυχείς αφου δεν ανησυχεί ο γιατρός .
Υπάρχει και καταρροη απο πίσω στη μύτη προς το λαιμό που φέρνει βραχνάδα και δεν είναι τίποτα!

Body slim
Drainage Λέγεται!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σ ευχαριστώ Αλίκη μου, μπορεί να είναι κι απλά απο τις γκαρίλες του η βραχνάδα, ή κάπου διάβασα και απο ΓΟΠ οτι μαζεύεται γαλατάκι στο λαιμό και το δημιουργεί (γιατί δεν την τηρώ και πολύ τη διαδικασία με το ρέψιμο, αν αποκοιμηθεί στο στήθος, τον ξαπλώνω κατευθείαν), αλλά αγχώθηκα με αυτά που διάβασα για λαρυγγίτιδες και οτι είναι επικίνδυνο κλπ.

Περαστικά στα κοριτσάκια σου!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλίκη ευτυχώς δεν είμαι του γλυκού και δεν λιποθυμησα τώρα!τι μου λες;
Για μένα γλυκο ως τωρα ίσον σοκολάτα!αλλα τώρα κάνω πως δεν καταλαβαίνω!

Είπα δεν μπορούσα να κουνηθω απο το φαγητο..βέβαια δεν τρώω πολλα αλλα ΠΟλυ!
Και υγιεινά κυρίως!
Ωραία που θα τα κάνετε όλα χειροποίητα!

Άντε να κοιμηθώ...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Μην ανησυχείς αφου δεν ανησυχεί ο γιατρός .
Υπάρχει και καταρροη απο πίσω στη μύτη προς το λαιμό που φέρνει βραχνάδα και δεν είναι τίποτα!

Body slim
Drainage Λέγεται!

Σ ευχαριστώ κι εσένα Μαράκι! Ναι, μπορεί να ναι κι αυτό γιατί τις προηγούμενες μέρες μου εμφάνισε και λίγο κακαδάκια στη μύτη.

Για την κρέμα θα την ψάξω και στο ηλεκτρονικό φαρμακείο που ψωνίζω συνήθως γιατί έχει καλές εκπτώσεις.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παρακαλ´ω..
Κυρίως γιατην κυτταριτιδα είναι ...εσυ Αλίκη κανείς τρέξιμο ...ακόμα καλύτερα...
Εγω είμαι του καναπε...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ πολύ αθλητικός τύπος, μη συζητάτε!!!

Αντε, καληνύχτα μας!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Πάλι συννεφιά και δροσουλα!

Απο αύριο όμως όλα καλύτερα!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
περαστικα κλεοπατρα για τον μικρο.ελπιζω να μην ειναι τιποτα.
δημητρα συμφωνω με την μαμαμελι μπορει να θελει να ρευτει να εχει υπερενταση ή ακομη και δοντια.
αλικη καλα πας με τις σοκολατες.εγω τις εχω σταματησει τωρα γιατι ξεφυγα στα κιλα.για την βαφτιση προτιμω αρχες ιουλιου για να τελειωνω.ασε που μπορει και αρχες σεπτεμβρη να εχει περισσοτερη ζεστη.νονος ειναι τελικα οχι νονα.ωραια θα ειναι τα χειροποιητα βαφτιστικα.εγω ψαχνω να βρω καμια ιδεα για να φτιαξω μονη μου την προσκληση.αν ξερετε καποιο σαιτ πειτε μου.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες κ μωρακια καλημέρα ... Τι κάνετε ;;; Επιτέλους ο καιρός αρχίζει κάπως να φτιάχνει ... Σήμερα κλείνουμε τους 5 μήνες... Σαν τώρα θυμάμαι που ανυπομονουσα να αγκαλιασω την κουκλιτσα μου ... Την κρατάω στην αγκαλια μου κ δεν την χορταινω ... Θέλω να ζω όλες τις στιγμές μαζι της ... Ειρήνη ιδέες για προσκλήσεις μπορείς να πάρεις απο το google ... Κ εγω απο εκει βρήκα κ εφτιαξα τις προσκλήσεις για το παιδάκι που βαφτισα ... Επίσης έχω βρει τα πάντα που θα κάνω στην βάφτιση της κόρης μου, απο τώρα μαζεύω ιδέες ... Έχεις σκεφτεί τι θέμα θέλεις ;;; Εγω στην βαφτιστηρα μου βρήκα 1 πριγκίπισσα την τυπωσα μετα έκοψα μακετοχαρτο στο σχήμα της πριγκίπισσας κ την κόλλησε πάνω κ μετα της πέρασα 1 ξυλακι που βάζουν στα σουβλάκια ... Τέλος τυπωσα σε 1 χαρτί τα σχετικά της βαφτισης , το τυλιξα σαν παπυρο κ το εδεσα πάνω στο ξυλακι ... Βγήκε πολλη όμορφη κ οικονομικια...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Μανουλες κ μωρακια καλημέρα ... Τι κάνετε ;;; Επιτέλους ο καιρός αρχίζει κάπως να φτιάχνει ... Σήμερα κλείνουμε τους 5 μήνες... Σαν τώρα θυμάμαι που ανυπομονουσα να αγκαλιασω την κουκλιτσα μου ... Την κρατάω στην αγκαλια μου κ δεν την χορταινω ... Θέλω να ζω όλες τις στιγμές μαζι της ... Ειρήνη ιδέες για προσκλήσεις μπορείς να πάρεις απο το google ... Κ εγω απο εκει βρήκα κ εφτιαξα τις προσκλήσεις για το παιδάκι που βαφτισα ... Επίσης έχω βρει τα πάντα που θα κάνω στην βάφτιση της κόρης μου, απο τώρα μαζεύω ιδέες ... Έχεις σκεφτεί τι θέμα θέλεις ;;; Εγω στην βαφτιστηρα μου βρήκα 1 πριγκίπισσα την τυπωσα μετα έκοψα μακετοχαρτο στο σχήμα της πριγκίπισσας κ την κόλλησε πάνω κ μετα της πέρασα 1 ξυλακι που βάζουν στα σουβλάκια ... Τέλος τυπωσα σε 1 χαρτί τα σχετικά της βαφτισης , το τυλιξα σαν παπυρο κ το εδεσα πάνω στο ξυλακι ... Βγήκε πολλη όμορφη κ οικονομικια...
ωραια κι αυτη η ιδεα μαρια αλλα θελω κατι οχι τοσο ογκοδες γιατι εχω να στειλω πολλες εκτος αθηνας.σκεφτομουν αν γινει ιουλιο κατι με αστερια ή καραβακι

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κάπου είχα δει προσκλητήριο καραβάκι με ύφασμα κ ήταν πολύ όμορφο ...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπήκα για μια καλημέρα!
Δεν έχω διαβάσει τίποτα. Αν κοιμηθεί η μπέμπα θα μπώ να σας διαβάσω κ να σας πω τι "υπέροχο" βράδυ πέρασα. φιλιά!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα

Κ γω ψάχνω αλλά δε βρίσκω κουπατ σε σχήμα αεροπλάνο αλλά όχι το απλό. Το στρουμπουλο το αεροπλάνο. Μήπως να ρωτήσω αν μπορώ να αλλάξω λαμπάδα;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις