Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
46 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 46 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χρόνια πολλά μανούλες!!! Δεν σας ξεχνώ ποτέ, να το ξέρετε, απλά η μικρή απαιτεί κι εγώ της κάνω τα χατίρια... Την έχω καλομάθει και με κάνει πατίνι... Όλο παιχνίδια θέλει. Αλλιώς βαριέται και θυμώνει καλέεεεεεεεεεε.... Καλά κορίτσια δε μπορώ λέμε... Ο άντρας μου θέλει να την πάμε στο δικό της δωμάτιο... Δε θέλωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω... Embarassed Embarassed Embarassed Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 311356 Χα χα!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρόνια μας πολλά μανούλες!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Έκανε κάποιες δουλιτσες αλλα το σιδερο δεν το πλησίασα!

Ο μικρός σήμερα δεν μπόρεσε να ενεργηθει..σπάνιο για μας που κάνουμε 5-6 Φορές τη μέρα..
Γκρινιαζε λοιπόν!
Τον πήρα αγκαλια αλλα αυτός απτοητος.
Ερχεται η Μελίνα θυμωμενη και του λέει αυστηρά:
Μην φωναζεις στην μαμα μου!!!ακούσες τι σου είπα;μην φωναζεις στη μαμα μου! affraid Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 606100
Τι να πεις;Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 966307

Όλες καλα;χρόνια μας πολλα και πάλι!

Καληνύχτα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Κυρ Μάης 12, 2013 1:07 pm, 3 φορές συνολικά

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σας!Αν και αργα ηθελα κι εγω να πω Χρονια Πολλα σε ολες τις μανουλες!Τι κανετε;Ολα καλα;Εμεις γιναμε και επισημως πλεον 6 μηνων και το χαιρομαστε!Συμπληρωσαμε μισο χρονο μαζι.Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω...Ο μικρος ειναι μπουκωμενος και εχει ελαφρυ βηχαλακι.Το γλυκο μου δεν μπορει να κοιμηθει καλα και κλαιει τοσο που του κοβεται η ανασα ωρες ωρες.Οσο για την βαπτιση που πλησιαζει τα εχω ετοιμασει ολα!Εκανα και γλυκο του κουταλιου κερασι και πορτοκαλι.Η μανουλα μου παλι θα φερει λικερ βυσσινο και κρανο.Ρουχα και κτλ πηραμε εμεις απο εδω με εξοδα της νονας μας.Χρυσαφικα θα φερουν απο ελλαδα.Τωρα για μετα την βαπτιση ειπαμε να κατσουμε σπιτι.Να φαμε,να πιουμε και να τα πουμε μιας και εχουμε καιρο να ιδωθουμε.Οποτε πρεπει να σκεφτω τι να κανω για τοτε.Οπως και να σκεφτουμε πως θα τακτοποιηθουμε για να κοιμηθουμε.Ναι θα μεινουν σε μας(οχι ολοι) και θα εχουμε ενα πανζουρλισμο.Θα ερθουν οι γονεις μου και η κουμπαρα και τα αδερφια μου και του μιχαλη θα πανε σε κατι ξαδερφια που εχουμε εδω.Τα πολυαγαπημενα μου πεθερικα που αποδικνυουν για ακομη μια φορα πως ειναι γουρουνια δεν θα ερθουν.Νταξει μπορει να ειναι λογο εξοδων πηγαινε-ελα αλλα και που προτειναμε να ερθουν με δικα μας εξοδα...εκει αυτοι.

Δημητρα μου εμεις τον μικρο τον πηγαμε στο δωματιο του για τα καλα απο 4 μηνων.Βεβαια εγω σαν μανα κοιμομουν μαζι του ενα διαστημα αλλα τωρα μονος του τα περναει μια χαρα.

Περαστικα και παλι σε ολα τα μωρακια και τους μεγαλους.

Ειμαι πτωμα.Παω να κανω μακροβουτι στο κρεβατι και υπνοοοοο.....Καληνυχτα

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εύη χρόνια σας πολλα Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαλόου μανούλες! Ελπίζω να περάσατε όμορφα στη γιορτούλα σας ως μανούλες!!! Εμείς ήσυχα. Η Δανάη μου είπε χρόνια πολλά (αφού της είπα ότι η μανούλα γιορτάζει) και μου έδωσε και φιλάκι. Το γατάκι πάλι μου το "είπε" με το βλέμμα της... λιώνω η μάνα! Αυτό το παιδί, αν και κορίτσι είναι κολλημένο μαζί μου (σε αντίθεση με τη Δανάη πώς ήταν τότε). Αυτό το σκίρτημα μόλις με βλέπει δεν περιγράφεται. Ακόμα και από την αγκαλιά του μπαμπά της. Και μόλις την παίρνω αγκαλιά με γραπώνει και με σφίγγει τόσο πολύ - σε κανέναν άλλο δεν το κάνει αυτό - μου έχει γεμίσει σημάδια το λαιμό... Ααααχ, θα μπορούσα να σας ζαλίζω για ώρες...! I love you
Πάντως, να σας πω και το δελτίο... υγείας. Η Δανάη πολύ καλύτερα (βέβαια βλέπω ακόμα λίγο πύον στο λαιμό, αλλά πιστεύω ότι προσεχώς θα φύγει κι αυτό με την αντιβίωση). Έχει ελάχιστες μύξες πλέον. Το γατί σα να χειροτέρεψε λιγάκι μέσα στο σ/κ, αλλά 2 μέρες τώρα την πλάκωσα στους ορούς και το πράγμα είναι υπό έλεγχο. Συνεχίζουμε τα εισπνεόμενα. Για να δούμε, θα το κάνουμε το εμβόλιο την Τετάρτη;

Ελένη μου σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Πραγματικά όλα τα μωράκια της ομάδας είναι πανέμορφα! Και η δικιά σου που την έχω δει είναι απίστευτη κουκλίτσα!!! Αλλά μεταξύ μας, πέραν από την ομορφιά, μέσα μου συνεχώς εύχομαι να είναι γερά παιδάκια και να έχουν και λίγο μυαλό, χιχιχι! Να προκόψουν βρε παιδί μου! Γκρίνια λοιπόν η δικιά σου; Πολύ πιθανόν να είναι άλμα ανάπτυξης, όπως τα λες. Υπομονή, κάτι σου ετοιμάζει η μικρή (κάποιο νέο κατόρθωμα), χιχιχι! Όσο για τον ύπνο, όπως νιώθεις ότι θα είναι καλύτερα. Σίγουρα αν συνηθίσει μαζί σου μετά θα είναι πολύ δύσκολο να τη βάλεις στο δικό της κρεβάτι, αλλά αν δεν την παλεύεις...!

Μελινομαρία μου σ' ευχαριστώ για το κοριτσάκι μου! Και μπράβο που εσείς γλιτώνετε τα χειρότερα, έτσι τον θέλω το γαμπρούλη μου! Πωπω βρε παιδί μου, η Μελίνα μου θυμίζει τόοοοοσο πολύ τη Δανάη, αχαχαχ! Έχουν μια γλώσσα...! Πάντως κι εμένα το έχει μαλώσει το μωράκι, τουλάχιστον να λες ότι το έκανε γιατί ήθελε να σε υπερασπιστεί! Wink

Δημητρούλα έρωταααααας η τοσοδούλα! Εγώ λέω να την χαρείς όσο μπορείς. Αν δε θέλεις μην την αλλάζεις από τώρα. Μόνο να σου πω ότι εαν δεν σκοπεύεις να την έχεις για καιρό ακόμα μαζί σου, αργότερα θα είναι πιο δύσκολο να την αλλάξεις γιατί θα έχει και άποψη επί τούτου. Εμένα το γατί (όταν δεν κοιμάται στην αγκαλιά μου) κοιμάται στο δικό του δωμάτιο πλέον...

Τζενάκι τι ωραία που τα είπες... μόνο αυτό με τις μασέλες να παρέλειπες, αχαχαχ! Εντάξει, ας φτάσουμε σε ηλικία για μασέλες, καλά θα είναι! Επίσης εδώ να πω ότι εγώ δε θα έχω φανταριλίκια, χοχοχο! Αν και τόσα χρόνια μετά μπορεί να έχουν αλλάξει πολύ τα πράγματα και ο στρατός να είναι και εθελοντικός...

Εύη μου να ζήσετε! Εμείς κλείνουμε την Τετάρτη και από τώρα είμαι συγκινημένη! Βρε θηρίο τα ετοίμασες όλα, εεε; Χαρά στο κουράγιο σου! Για τα πεθερικά σου δε νομίζω ότι έχουμε να πούμε κάτι παραπάνω, τα έχουμε ήδη πει... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 966307

Αυτά, σας φιλώ γιατί πέρασε η ώρα και έχουμε πρωινό ξύπνημα λόγω Δανάης που θα ξαναπάει παιδικό...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες...χρόνια πολλα...Χριστος ανεστη!!!

Εχω μέρες να σας γραψω γιατι ειχα την μετακομιση Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 679259 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 679259 δυσκολα τα πραματα εδω..βασικα χαααλια!!!!
ολη μερα φωνες...τα νευρα μου εχουνε σπασει... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 311356 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 311356

Προχτες εκανε ο μπεμπουλης εμβολιο...ειναι μια χαρααα... και πηρε 1 κιλο σ' ενα μηνα!!! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 893968 φτασαμε τα 7 κιλαα... αλλα εγινε πολυ δυσκοιλιος με τα φρουτα και το ρυζαλευρο... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 679259

αποριες τωρα: 1) ξερετε να κανει να του δωσω κανονικο χαμομηλι..?? το βρεφικο το εχω ανοιξει απ τον ιανουαριο και δεν κανει να του δωσω γιατι μετα απο 3 μηνες χαλαει....
& 2) εσεις αποστειρωνετε ακομα??? σημερα πρωτη φορα του εδωσα γαλα απο μπιμπερο που δεν τον ειχα αποστειρωσει...!!!

Αυταα!!!! Σας διαβαζω καθε μερα απ' το κινητο αλλα δε μπορω να συνδεθω... και εδω δεν εχω ιντερνετ για να μπαινω απ το λαπτοπ... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 679259 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 417472 Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 417472

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

roulakriti εμείς ξενκινήσαμε κρέμα τη προηγούμενη εβδομάδα και απο τότε και με τη σύμφωνη γνώμη της γιατρού μας σταματήσαμε την αποστείρωση. Θεωρώ ότι τώρα πλέον που βάζει ότι βρίσκει στο στόμα του και τρώει και με το κουτάλι η αποστείρωση τόυ μπιμπερού είναι υπερβολική, φτάνει να τα πλένουμε καλά. Το μόνο που μας είπε είναι να αποστειρώνουμε μια στο τόσο είναι τις πιπίλες.
Έχω και μια ερώτηση, εμείς τρώμε τό ρυζάλευρο βανίλια της Γιώτης και ενώ αρχικά είναι σφιχτό όσο περνάει η ώρα γίνεται νερουλό. Υποθέτω ότι φταίνε και όλα τα σάλια που μένουν στο κουτάλι αλλά μπορώ να κάνω κάτι για να μη γίνεται έτσι?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες τι κανετε?Ρουλα κανε υπομονη κοπελα μου οσο δυσκολο κ να ειναι...Εγω ποτε δεν εδωσα παιδικο χαμομηλι μου το εχει απαγορευσει ο γιατρος γιατι εχει συντηρητικα,μου ειπε να δινω ειτε φρεσκο αν ξερω οτι ειναι καθαρο απο εκει που το εχουν μαζεψει η απο αυτο που πινουμε κ εμεις...Οσο για την αποστειρωση εμεις την εχουμε σταματησει τωρα κ 1 μηνα,απο την στιγμη που αρχιζει το μωρο να βαζει οτιδηποτε στο στομα δεν εχει πια κανενα νοημα να αποστειρωνουμε...Εγω τα πλενω κανονικα κ καθε 2-3 μερες απλα τα βουταω σε καυτο νερο αλλα πιο πολυ για να φευγουν τα αλατα ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jemina. έγραψε:Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

roulakriti εμείς ξενκινήσαμε κρέμα τη προηγούμενη εβδομάδα και απο τότε και με τη σύμφωνη γνώμη της γιατρού μας σταματήσαμε την αποστείρωση. Θεωρώ ότι τώρα πλέον που βάζει ότι βρίσκει στο στόμα του και τρώει και με το κουτάλι η αποστείρωση τόυ μπιμπερού είναι υπερβολική, φτάνει να τα πλένουμε καλά. Το μόνο που μας είπε είναι να αποστειρώνουμε μια στο τόσο είναι τις πιπίλες.
Έχω και μια ερώτηση, εμείς τρώμε τό ρυζάλευρο βανίλια της Γιώτης και ενώ αρχικά είναι σφιχτό όσο περνάει η ώρα γίνεται νερουλό. Υποθέτω ότι φταίνε και όλα τα σάλια που μένουν στο κουτάλι αλλά μπορώ να κάνω κάτι για να μη γίνεται έτσι?

Καλημερα Jemina.Κι εγω της γιωτης εδινα κ ειχα το ιδιο προβλημα κ μολις γινοταν νερο δεν την ετρωγε η μπεμπα μου τελικα εδωσα την νουτριτσια που δεν σφιγγει αλλα ουτε κ νερωνει τοσο ευκολα κ τωρα την τρωει...Παντως θρεπτικα η γιωτης μου ειπε ο γιατρος ειναι η καλυτερη μετα της βιολογικες.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σας ευχαριστώ πολυυυ...
Μαρια εγω του εφτιαξα "φρεσκο"...φακελακια δεν εχω...μα δεν του αρεσειιι...αλλα εκανε κακα πριν λιγο και ξελαφρωσε...ευτυχως!!!

Εμενα δεν θελει πιπιλααα Twisted Evil τρωει τα δαχτυλα.... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 679259

Η κρεμα με το ριζαλευρο νερουλιαζει και σ εμας...οποια μαρκα κι αν ειναι...το ιδιο κανει!!!!

Την φαρινα ποτε την αρχιζουμε??? scratch ξερετε??? Rolling Eyes

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.χτες γυρισαμε απο σαλαμινα.επιτελους στο σπιτι μας μετα απο τοσες μερες.χρονια μας πολλα και για χτες.ο στρατουλης μου μου εφερε λουλουδια χτες.φυσικα με τη βοηθεια του μπαμπα.τελικα κλεισαμε και την βαφτιση για 31 αυγουστου.

αλικη ελπιζω το γατι να αναρρωσει και να μπορεσετε να κανετε το εμβολιο.εμεις πηγαμε παρασκευη για τα εμβολια και ειναι τωρα 68 ποντους και 7300.

ευη με το καλο η βαφτιση σας.οσο για την πεθερα μην δινεις σημασια.

ρουλα μεγαλη υπομονη κανεις.μακαρι να βρεις μια δουλεια και να ξεφυγεις απο κει μεσα.

μαμαμελι γλωσσου η μελινα.

αθανασια υπομονη.ολοι περνανε δυσκολα.φαση ειναι θα περασει.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια ξεχασα να σας ρωτησω.σε αυτες που επεφταν τα μαλλια πεφτουν ακομη?ειναι πανω απο μηνας και εχω βαρεθει να βλεπω παντου τριχες μου.ποσο θα κρατησει αυτο?νομιζω στον στρατο κρατησε λιγοτερο.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roulakriti έγραψε:Σας ευχαριστώ πολυυυ...
Μαρια εγω του εφτιαξα "φρεσκο"...φακελακια δεν εχω...μα δεν του αρεσειιι...αλλα εκανε κακα πριν λιγο και ξελαφρωσε...ευτυχως!!!

Εμενα δεν θελει πιπιλααα Twisted Evil τρωει τα δαχτυλα.... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 679259

Η κρεμα με το ριζαλευρο νερουλιαζει και σ εμας...οποια μαρκα κι αν ειναι...το ιδιο κανει!!!!

Την φαρινα ποτε την αρχιζουμε??? scratch ξερετε??? Rolling Eyes

Για την φαρινα μου ειπε ο γιατρος οταν κλεισει τον 7ο θα την αρχισουμε..Σε 1 μηνα περιπου.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μουυυυυ!!! Τι κάνετε?

Χριστός Ανέστη, Χρόνια πολλά για τη γιορτή της μητέρας, χρόνια πολλά για ονομαστικές γιορτές και γενέθλια (κάτι πήρε το μάτι μου στο fb) και περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια μπεμπάκια!!

Έχω καιρό να σας μιλήσω και δεν προλαβαίνω και να διαβάσω πολλά, γιατί μια βδομάδα λείπαμε εκτός για Πάσχα, γυρίσαμε την προηγούμενη Δευτέρα κι απο Τετάρτη ξεκίνησα δουλειά...

Εντωμεταξύ πολλά τα τρεξίματα και οι άλλαγές.
Ξεκίνησα εγώ δουλειά, ο άντρας μου έχει εξετάσεις για το μεταπτυχιακό του 1η Ιουνίου, έχουμε να τρέξουμε για τη γαμοβάφτιση γιατί σε λίγο δε θα βρίσκουμε πουθενά (τελικά είπαμε για κάτι σχετικά ανοιχτό τύπου 150 άτομα, Σάββατο βράδυ ή Κυριακή βράδυ, θα χρηματοδοτήσουν οι γονείς κι έχω αρχίσει να παίρνω τιμές κλπ. με mail) και....
ο άντρας μου την άλλη Δευτέρα ξεκινάει δουλειά!!! Laughing Laughing
Μετά απο 2,5 χρόνια... Απίστευτο!!
Χρηματικά βέβαια καμμία σχέση με το παρελθόν, δεν είναι στο αντικείμενό του και είναι δουλειά που έχει βάρδιες, αλλά είναι δουλειά και μάλιστα σε καλό και σταθερό περιβάλλον χωρίς κίνδυνο μη πληρωμών ή απολύσεων. Οπότε θα πρέπει να αρχίσουμε να πηγαινοφέρνουμε τον μπέμπη στους γονείς... άλλα τρεχάματα απο κει!
Ολα μαζί, χαμός!

Πήγαμε και παιδίατρο προχθές, είμαστε 7,5 κιλά και 68 πόντοι και απο αυτή την Παρασκευή ξεκινάμε κρεμούλα. Θα ξεκινήσω με τη Γιώτης και αν κάτι δεν πάει καλά θα δοκιμάσω και Nutricia.

Α, και μια ερώτηση για εσάς που έχετε κάνει ήδη γάμους και βαφτίσεις κλπ. Γιατί σου λένε τόσο "συν ΦΠΑ"? Γιατί δεν λένε απευθείας τελική τιμή? Παίζει να μην σου κόψουν απόδειξη και να μην σου χρεώσουν το ΦΠΑ? Ρωτάω γιατι με 23% ΦΠΑ ανεβαίνουν όλα πολύ, αν υπάρχει τρόπος να τον αποφύγω, καλά θα είναι.

Αυτά βρε κοριτσάκια, σορυ που δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα προηγούμενα, σας γράφω απο τη δουλειά τώρα, φιλάκια πολλά!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Τι κάνετε;εμείς έχουμε καβγάδες απο κρίσεις ζηλιας!
Η Μελίνα. Ενω δείχνει πολλή αγάπη για τον μικρο με θέλει αποκλειστικά απο την άλλη η λογική της τη συμβουλεύει σωστά και έτσι ξεσπαει με ιστορίες τύπου δεν σας αγαπάω,θα φύγω,θα σας σκοτωσωθα μείνω ορφανη αλλα Βασιλάκης καιλας!
Ειρήνη γλωσσου δεν λες τίποτα!
Αλικακι εμένα και τα δυο μωρα εμένα αδυναμία...προς το παρόν!
Βέβαια η Μελίνα λςει καμία φορα οτι τημαμα μου αγαπάει περισσότερο αλλα στην πράξη δεν ισχύει!

Ρούλα χαμομήλι τις λίγο φορές που είχα δώσει στην Μελίνα ήταν απο το χωριο μας!
Ειρήνη καλωσηρθατε!
Πατριτσια καλα τρεξιματα...κσι πολλή υπομονη!
Γιατί δεν βάζουν το ΦΠΑ...μαρκετιστικο καρδια μου να φαίνονται πιο φθηνά και στοπασαρουν τελευταίο και καταιδρωμενο...και ναι αν είσαι διαθέσιμος το κάνουν ή μαύρα ή με μισο ΦΠΑ!

Οι περισσότερες κρεμες μόλις κρυωσουν νερουλιαζουν!
Αλικακι περαστικά στην μικρούλα!πως πήγε η πρώτη μέρα σάς στο σχολείο;
Κάτσε να μεγαλώσει η Δαναη να δεις τι θα ακούσεις κι εσυ...εμείς φταίμε βέβαια ..δωσε θάρρος στο χωριατη!

Σας φιλω!
Κλαίει το πονικι μου!

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Patsie εμείς εκεί που κανονίσαμε για τη διακόσμηση και τις παιδικές μπομπονιέρες το συζήτησα με την κοπέλα και επειδή έχεις δίκιο ότι το ΦΠΑ είναι ένα σεβαστό ποσό, κανονίσαμε να μη το πληρώσω σε ότι θα φτιάξουν οι ίδιες μόνες τους. Το μόνο που θα χρεωθώ είναι για τις μπομπονιέρες που θα παραγγείλουν αλλού. Οπότε και εσύ δε χάνεις τίποτα να το συζητήσεις μαζί τους.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα είναι το ένα τέταρτο της τιμής επιπλέον!

Α Αλικακι κάθε φορα το ξεχναω...το όνομα αυτής;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Δε θέλω να σας κουράσω (ήδη το έχω κάνει βασικά) αλλά το γατί μας χτες τη νύχτα τελικά ανέβασε και πυρετό... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 679259 Μου την έφερε ο μπαμπάς της από το κρεβάτι της χωρίς να καταλάβει ότι έκαιγε... Την πήρα και απευθείας όρμηξε στο βυζί... Κατάλαβα ότι ήταν ζεστή αλλά μέχρι να της πάρω θερμοκρασία με είχε ρουφήξει λέμε. Προφανώς διψούσε. Στενοχώρια εγώ γιατί σκεφτόμουν ότι θα περνούσε ο,τι πέρασε και η Δανάη (είναι η ίδια ίωση κατά την παιδίατρο) που δεν είναι και λίγο. Προσπαθήσαμε να της δώσουμε και ντεπόν, αναγούλιασε, το έφτυσε και τελικά έκανε έναν ωραιότατο εμετό όπου άδειασε ότι είχε βάλει στο στομαχάκι της... Τελικά με τα 1000 ζόρια της έδωσα ξανά ντεπόν και την τάισα και αποφάσισα να κοιμηθούμε μαζί (κοινώς ο μπαμπάς εξορία στον καναπέ). Α, και τι μου είπε όταν έκανε τον εμετό; "Εμ, αφού έπρεπε να πιει πρώτα το ντεπόν και μετά το γάλα"! Εμ, κρατήθηκα να μην του απαντήσω ότι αν είχε καταλάβει ότι ήταν ζεστή έτσι θα είχε γίνει εξαρχής. Από το βυζί ήταν αδύνατο να την τραβήξω...! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 311356 Τεσπα, ευτυχώς της έπεσε ο πυρετός και δεν ξαναανέβασε όλη μέρα που σημαίνει ότι μάλλον το πέρασε ελαφρά... Βέβαια ακύρωσα ο,τι δουλειές είχα έξω και είχα πολλές...

Μελινομαρία μου δεν σας το είπα, ε; Τελικά Λυδία θα τη βγάλουμε. Ξέρω, πολυφορεμένο τελευταία, αλλά τι να κάνουμε, αυτό μας άρεσε περισσότερο από κοινού και αυτό μετράει! Στην οικογένεια πάντως δεν έχουμε άλλη για να μπερδευτούμε!
Ζήλιες διαβάζω η δικιά σου, εεε; Κι εμένα τελευταία μπαμπαλίζει πάλι, συν τις τσιρίδες απομίμηση των τσιρίδων του γατιού, αχαχαχ, τι θα τις κάνουμε! Νωρίτερα τη βρήκα ξαπλωμένη στο γυμναστήριο του γατιού να παριστάνει το μωρό... Δε βγάζεις άκρη! Λες, εμείς φταίμε, ε; Αλλά και τι να κάνουμε, να γίνουμε αυστηροί; Μιας και ρώτησες, πολύ καλά πήγε η πρώτη μέρα στον παιδικό, το περίμενε μέρες και σηκώθηκε εύκολα και με χαρά! Πάλι καλά γιατί εγώ ήμουν πτώμα από το βραδινό ξενύχτι...

Ειρήνη μου καλώς επιστρέψατε λοιπόν! Ωραία και τα λουλουδάκια σας, η Δανάη μας έφερε από το σχολείο μια καρτούλα. Στο θέμα των μαλλιών, εγώ φυσικά και συνεχίζω να μαδάω παντού - γκρρρρρ - και νομίζω ότι στη βάφτιση θα είμαι φαλακρή μπροστά...! Αλλά έτσι ήμουν και στην πρώτη φορά, θα μου πάρει χρόνο για να επανέλθω...

Κλεοπάτρα καλή αρχή στην εργασία σου και μπράβο για τα καλά νέα για τον άντρα σου. Θα είστε καλύτερα στα οικονομικά, αυτό να σκέφτεσαι. Στο θέμα του φπα με κάλυψε πλήρως η Μελινομαρία.

Ααα, την Πέμπτη λογικά ξεκινάμε στερεές κι εμείς και δε θέλωωωωω. Θα μου λείψει ο αποκλειστικός θηλασμός... Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 534787

Αυτά, το φαγητό έγινε, οπότε σας καληνυχτίζω...! Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 417472

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεεεεεεερα Very Happy Very Happy Very Happy
πηγαμε παιδιατρο εχθες.ξεκιναμε φρουτοκρεμα σημερα.τα γνωστα.πορτοκαλι3 μερες, μετα αχλαδι κτλ κτλ. η ατοπικη μας ταλαιπωρει λιγο, αλλα υπομονη και θα περασει και αυτη.δοντια χαλια.πολυ γκρινια λεμε.θα τον αφηνω να κοιμαται μια ωρα το πρωι και 2 ωρες το μεσημερι μπας και δεν ξυπναει το βραδυ.-αποψε δεν ξυπνησε, αλλα μαλλον οφειλεται στο εμβολιο.9200+, δεν καθονταν με τιποτα στην ζυγαρια ο ερωτας, 70 ποντους.ενας μικρος γιγαντας.η ιωαννα αδυνατη, αλλα μια η γαστρεντεριτιδα μια που πηρε υψος δικαιολογειται.
κλεοπατρα με το καλο!αχ ζηλευω προετοιμασιες γαμου Very Happy
αλικη περαστικα σας.λες οτιδεν καταλαβε οτι ειχε πυρετο το μωρο?! καλε πηγαεχθες για σφραγισμα.μιση ωρα ελειψα.ειχα ετοιμη την κρεμα του μικρου.γυρναω και τι μου λεει?!πεινουσε και αλλο και του εφτιαξε και αλλη κρεμα Twisted Evil αμαν ειπε ο μικρος να χωνεψει.συν οτι δεν τον εβαλε να ρευτει-επρεπε να ρευτει και στην κρεμα?μονο στο γαλα δεν ρευεται???- Twisted Evil Twisted Evil
αχυρα στο κεφαλι εχει........

και η ζηλια υποχωρει σιγα σιγα....υπομονη θελει

φιλια σε ολες!!!

ακυρη η αστυπαλαια τελικα Sad Sad
θελουν αντρα....και εκανα αποτριχωση προχθες ρε γαμωτο.....

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?

αλικη καταρχην περαστικα στο γατι.ευχομαι να μην σας βρει κατι αλλο.αν και πολυφορεμενο το λυδια ειναι πολυ ωραιο.

αθανασια αντρακλας ο ερωτας.μπορεις να τον κρατας στην αγκαλια σου?

εμενα ο στρατος εχει αδυναμια σε εμενα.το εχουν αυτο τα αγορια.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια, ανταπόκριση απο τη δουλειά και πάλι. Ευτυχώς δεν έχουμε πολύ δουλειά και χαζεύω...

Αθανασία, θηριάκι ο μικρός!! (πάτα πουλάκι μου και κανένα enter, έβγαλα τα μάτια μου...).

Οσο για τις προετοιμασίες, έχω δεύτερες σκέψεις. Απ τη μια λέω θέλω να το κάνω όλο αυτό, κι απ την άλλη λέω αξίζει τον κόπο τόσο τρέξιμο και τόσα έξοδα για μια βραδιά?
Δηλαδή αν π.χ. μας τα έδιναν στο χέρι τα λεφτά που θα δώσουν για το τραπέζι τα πεθερικά μου, θα πηγαίναμε διακοπές στην Τζαμάικα, αλλά επειδή τους ξέρω οτι είναι άλλης νοοτροπίας, αν είναι να μας τα δώσουν έτσι, δε θα μας τα δώσουν ποτέ, οπότε... Κι επειδή το έχω πάρει πατριωτικά γιατί τα έχωσαν για ανοιχτό τραπέζι και για ακριβό νυφικό στου άλλου τους γιου το γάμο, ενώ στο παιδί κ στη γεννα μου τώρα δε συμμετείχαν καθόλου... λέω όχι, θα χώσετε και για μένα!!!

Επίσης δεν ξέρω και τι μπερδέματα θα γίνουν με τους καλεσμένους γονιών γιατί όταν είχαμε κάνει τον πολιτικό γάμο, πριν 2,5 χρόνια, ενώ εγώ τους έλεγα οτι θα κάνουμε κάποια στιγμή και θρησκευτικό και να καλέσουμε τότε συγγενείς και φίλους δικούς τους, ο πατέρας μου λύσσαξε τότε και πήρε διάφορα γκρουπ συγγενών και φίλων τους και τους έκανε κάτι τραπέζια έτσι στο άσχετο σε ταβέρνες. Και όλοι αναγκαστικά μας πήραν δώρα και ακριβά μάλιστα. Οπότε τώρα που είναι γάμος και βάφτιση, τι κάνεις, τους ξανακαλείς ή δεν τους καλείς?
Απ την άλλη τα πεθερικά μου τότε δεν είχαν τραπεζώσει κανέναν αλλά κι ούτε κανένας μας έκανε δώρα, οπότε θα θέλουν να τους καλέσουν τους δικούς τους τώρα.

Απ αυτά πάντως που λέω να περικόψω είναι
- τη βιντεοσκόπηση (γιατί συνήθως τραβάς βίντεο και δεν τα βλέπεις ποτέ, κι επίσης όλο και κάποιο φίλο με κάμερα θα μπορώ να αγγαρέψω για να έχουμε και κάτι σε βίντεο).
- το στολισμό (δηλαδή να κάνω κάτι πολύ απλό και μίνιμουμ στην εκκλησία και στο τραπέζι να μην βάλω τίποτα εγώ, αφού προσφέρουν αυτοί κάποια runners και γυάλες κλπ. να μείνω σ αυτά).

Ουφ, έχω πελαγώσει..


evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σας!Τι κανετε;Παλι για αρρωστιες διαβαζω.Περαστικουλια σε ολους.Ο μικρος μου εμενα καλα ειναι.Λιγο τρεχουν οι μυζουλες αλλα κατα τ'αλλα καλα.Πολυ κλαμα ομως.Μας εχει ταραξει στο ξενυχτι.Αχχ αυτα τα δοντια μας ταλαιπωρουν.Βγηκαμε σημερα αναγκαστικα για ψωνια και αρχισε το κλαμα και δεν σταματουσε.Βρε τι απο εδω τι απο εκει,σπαραζε αυτο.Νευριασα και στο μαρκετ οταν μου ειπε μια κυρια καντο να σταματησει,μας πηρε τ'αυτια.Σορρυ τι περιμενε να κανω;;Να του βγαλω τις μπαταριες;;; Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 34 654655


Patsie κι εμεις στον γαμο μας αγγαρεψαμε τον κουνιαδο μου να βγαλει βιντεο και φωτογραφιες.Τζαμπα εξοδα θα ηταν.Ασε που εχει ταλεντο ο ατιμος σε τετοια,οποτε το εκμεταλευτηκαμε.Οσο για τον στολισμο καλα λες.Απλα,λυτα και απεριτα.Κι εμεις θελαμε να στολισουμε λιγακι αλλα εδω δεν μας αφηνουν τιποτα.

Αθανασια θηριο ο ερωτας!Ολοκληρος αντρας!Καλη αρχη με την κρεμουλα σημερα.

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσακια μου!!! τι κανετε???...εμεις ειχαμε διαφορα θεματα....γιαυτο κ ειχα χαθει!!
τωρα ειμαστε μια χαρα! εχουμε ξεκινησει φρουτοκρεμα το πρωι....χορτοσουπα το μεσημερι κ η φαριν λακτε το απογευμα η ρυζαλευρο....φυσικα παραλληλα θηλαζει κιολας! βεβαια για τιποτα απο αυτα δεν ενθουσιαζεται...κ πρεπει να κανουμε τους ζογκλερ για να φαει 5...10 κουταλιτσες απο υο καθενα.....δεν την πιεζω ομως...ο γιατρος ειπε οσο θελει να τρωει! προχτες εσκασε κ το πρωτο δοντακι μας!!!!!!! ναι..ναι....ειμαστε μεγαλες κοπελες πλεον....βεβαια το τι γινοτε απο γκρινια ......ειναι αδιανοητο!!!!!!!!! το μυαλο μου κοντευει να γινει πουρες!!!!!!!!!!!!!! αλλα τι να κανω κανω υπομινη....!! ειναι τωρα 6 βραδια που την πηγαμε κ κοιμαται πλεον κ στο δωματιο της......κ κατα συμπτωση...δεν ξερω αλλα μου κοιμαται κατι 6ωρα.....κ ειναι σαν θαυμα!!!!! κατα τα αλλα σχεδον μπουσουλαμε...παιζουμε κ με βοηθεια καθομαστε κιολας!!!
αλικη μου περαστικα να ειναι...κ περαστικα κ σε ολα τα μωρακια....δεν εχω προλαβει να διαβασω νεα σας....
στις δευτερομανουλες κ τις ζηλιες....υπομονη....τι να κανουν κ αυτα...ειχαν μαθει να ειναι το επικεντρο...κ οσο ναναι τωρα τους κακοφαινεται....νομιζω με υπομονη κ αγαπη θα ξεπεραστει....

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Barbie,

μάλλον η μπέμπα ήθελε την άπλα της και την ησυχία της, εξ'ου και τα 6ωρα. Laughing

Εμένα απο 4μηνών περίπου μου κάνει τουλάχιστον 6-7ωρα, και μερικές φορές μπορεί και 8-9ωρα. Σύνολο κοιμάται γύρω στις 10-11 ώρες για βράδυ Αλλά εμένα όμως δεν κοιμάται τη μέρα. Υπάρχουν μέρες που δεν κλείνει το μάτι ούτε μισή ώρα.

Εμείς θα πάμε πιο σταδιακά με τις τροφές, ξεκινάμε την Παρασκευή βανίλια απογευματινή, στους 6 μήνες μεσημεριανή χορτόσουπα, μετά απο μια βδομάδα και κρέας και μου αφήνει τελευταία τη φρουτόκρεμα (δεν μου έχει πει λεπτομέρειες γι αυτό, θα μου τα πει όταν θα πάμε στους 6 μήνες για το εμβόλιο).

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις