Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
194 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 194 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:Ελένη πεθαίνω για λυχναρακια. Στείλε επειγόντως συνταγή......

Είχαμε παιδίατρο χθες. 7920 γρ και 69 εκ. Πήρε 300 γρ σε ένα μήνα. Πολύ καλά λέει ο ντοκ.

Τα λέμε κ αργότερα. Φιλάκια

Καλημέρα!!!!
Μια χαρά ο μπέμπης!!!

ΥΛΙΚΑ
ΓΙΑ ΤΗ ΖΎΜΗ

700γρ. ζάχαρη
300γρ. φυτίνη
6 αυγα + 2 για την επάλειψη
1 ποτήρι χλιαρό γάλα
1 φακ. αμμωνία
1 φακ. μπέικιν πάουντερ
5 βανίλιες
αλεύρι όσο πάρει να μην κολάει στα χέρια, περίπου 2 πακέτα.

ΓΕΜΙΣΗ

1/2 κιλό γλυκιά μυζήθρα
1 αυγό
ζαχάρη περίπου μισό φλυτζάνι, ανάλογα τα γούστα, δοκιμάζεις κ προσθέτεις.
κανέλα

ΕΚΤΕΛΕΣΗ


Χτυπάμε τη ζάχαρη με τη φυτίνη να αφρατέψει το μίγμα. Προσθέτουμε ένα ένα τα αυγά, την αμμωνία με το γάλα, τις βανίλιες, το μπέικιν κ τελειώνουμε με το αλεύρι όσο πάρει να είναι γυαλιστερή η ζύμη μας αλλά να ξεκολλάει από τα τοιχώματα της λεκάνης κ από τα χέρια μας.
(για την αμμωνια, θα κρατήσεις το ποτήρι με το γάλα πάνω από την λεκάνη, θα ρίξεις την αμμωνία μέσα στο γάλα κ θα ανακατέψεις. Αυτ'ο θα φουσκώσει κ θα ξεχειλίσει κ θα τρέξει μέσα στη λεκάνη. Ανακατεύεις για λίγο κ μετά το ρίχνεις στο μείγμα).

Αφού τα φτιάξεις τα αλείφεις με αυγό κ προσθαίτεις λίγη κανέλα επάνω. Ψήνεις στους 180 μέχρι να ροδίσει, θα το δεις.

Με το ίδιο μείγμα, κάνω κ τα κουλουράκια μου. Αυτό μου έβγαλε 2 πιατέλες στρογγυλές λυχναράκια κ μια κουλουράκια.

Αυτα!!!!


Ελπίζω να σου πετύχουν. Αν θέλεις μπορείς να προσθέσεις ξύσμα από πορτοκάλι ή κάτι άλλο. Εγώ δεν βάζω.

Καλή μέρα!!!!!!!!!

Μαρία, γράψε μας για τη μπέμπα σου. Της έπεσε ο πυρετός?

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Μανουλες καλημερα...Πως ειστε?Εμεις πηγαμε την μπεμπα εχθες στο γιατρο κ μας ειπε οτι εχει γαστρεντεριτιδα ελαφριας μορφης...Ευτυχως απο τις 1 το βραδυ κ μετα δεν εχει ξανακανει πυρετο αλλα μολις πιει λιγο γαλα αμεσως διαρροια...Για μερικες μερες μας ειπε να της κοψουμε φρουτα κ λαχανικα κ να δινουμε μονο κρεμα κ ρυζακι με μοσχαρι...Απο βαρος αυτο το μηνα μονο 200 γραμ δηλαδη ειναι 6300 αλλα με την γαστρεντεριτιδα θα χασει παλι απο υψος καλα τα παμε εφτασε τους 70 ποντους...Μου ειπε αν συνεχισει η διαρροια να της δωσω αλμορα για να μην αφυδατωθει...Το καλο ειναι οτιπαρολα αυτα ειναι πολυ ορεξατη κ γελαει συνεχ...Το απογευμα θα τον ξαναπαρω τηλ να τον ενημερωσω πως παει...

Τώρα το είδα. Περαστικά της!
Αφού ψηλώνει, μην σε αγχώνει το βάρος. Είναι το σουλούπι της τέτοιο.
φιλιά!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Elenisig έγραψε:
Jen75 έγραψε:Ελένη πεθαίνω για λυχναρακια. Στείλε επειγόντως συνταγή......

Είχαμε παιδίατρο χθες. 7920 γρ και 69 εκ. Πήρε 300 γρ σε ένα μήνα. Πολύ καλά λέει ο ντοκ.

Τα λέμε κ αργότερα. Φιλάκια

Καλημέρα!!!!
Μια χαρά ο μπέμπης!!!

ΥΛΙΚΑ
ΓΙΑ ΤΗ ΖΎΜΗ

700γρ. ζάχαρη
300γρ. φυτίνη
6 αυγα + 2 για την επάλειψη
1 ποτήρι χλιαρό γάλα
1 φακ. αμμωνία
1 φακ. μπέικιν πάουντερ
5 βανίλιες
αλεύρι όσο πάρει να μην κολάει στα χέρια, περίπου 2 πακέτα.

ΓΕΜΙΣΗ

1/2 κιλό γλυκιά μυζήθρα
1 αυγό
ζαχάρη περίπου μισό φλυτζάνι, ανάλογα τα γούστα, δοκιμάζεις κ προσθέτεις.
κανέλα

ΕΚΤΕΛΕΣΗ


Χτυπάμε τη ζάχαρη με τη φυτίνη να αφρατέψει το μίγμα. Προσθέτουμε ένα ένα τα αυγά, την αμμωνία με το γάλα, τις βανίλιες, το μπέικιν κ τελειώνουμε με το αλεύρι όσο πάρει να είναι γυαλιστερή η ζύμη μας αλλά να ξεκολλάει από τα τοιχώματα της λεκάνης κ από τα χέρια μας.
(για την αμμωνια, θα κρατήσεις το ποτήρι με το γάλα πάνω από την λεκάνη, θα ρίξεις την αμμωνία μέσα στο γάλα κ θα ανακατέψεις. Αυτ'ο θα φουσκώσει κ θα ξεχειλίσει κ θα τρέξει μέσα στη λεκάνη. Ανακατεύεις για λίγο κ μετά το ρίχνεις στο μείγμα).

Αφού τα φτιάξεις τα αλείφεις με αυγό κ προσθαίτεις λίγη κανέλα επάνω. Ψήνεις στους 180 μέχρι να ροδίσει, θα το δεις.

Με το ίδιο μείγμα, κάνω κ τα κουλουράκια μου. Αυτό μου έβγαλε 2 πιατέλες στρογγυλές λυχναράκια κ μια κουλουράκια.

Αυτα!!!!


Ελπίζω να σου πετύχουν. Αν θέλεις μπορείς να προσθέσεις ξύσμα από πορτοκάλι ή κάτι άλλο. Εγώ δεν βάζω.

Καλή μέρα!!!!!!!!!

Μαρία, γράψε μας για τη μπέμπα σου. Της έπεσε ο πυρετός?


θενκς
με την πρωτη ευκαιρια θα τα φτιαξω

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Μανουλες καλημερα...Πως ειστε?Εμεις πηγαμε την μπεμπα εχθες στο γιατρο κ μας ειπε οτι εχει γαστρεντεριτιδα ελαφριας μορφης...Ευτυχως απο τις 1 το βραδυ κ μετα δεν εχει ξανακανει πυρετο αλλα μολις πιει λιγο γαλα αμεσως διαρροια...Για μερικες μερες μας ειπε να της κοψουμε φρουτα κ λαχανικα κ να δινουμε μονο κρεμα κ ρυζακι με μοσχαρι...Απο βαρος αυτο το μηνα μονο 200 γραμ δηλαδη ειναι 6300 αλλα με την γαστρεντεριτιδα θα χασει παλι απο υψος καλα τα παμε εφτασε τους 70 ποντους...Μου ειπε αν συνεχισει η διαρροια να της δωσω αλμορα για να μην αφυδατωθει...Το καλο ειναι οτιπαρολα αυτα ειναι πολυ ορεξατη κ γελαει συνεχ...Το απογευμα θα τον ξαναπαρω τηλ να τον ενημερωσω πως παει...

μακαρι να ειναι λαιτ κ να το ξεπερασει γρηγορα

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια μπαίνω βιαστικά...
Τι τρέξιμο αυτές τις μέρες!

Περαστικά Μαρακι και ο δικός μου γαστρεντεριτιδα και μάλιστα ενοχλει το γνωστο μας θέμα και έχουμε αιματηρές καταστάσεις!Είμαι μεγάλη Παρασκευή όνομα και πράμα...
Περαστικουλια σε όλες!

Ελένη σ´αρεσε το πορτοκαλί...ήθελα ένα χρωματακι που να φτιάχνει το κέφι τάχα!
Και το ύφασμα βελουτέ αδιάβροχο!
Πεθερουλα εσυ με την ωραία νύφη!

Γεια στα χέρια σε όλες με τα γλυκα σας ..εγω ένα νηστισιμο τσουρέκια για την πάρτυ μου στον αρτοπαρασκευαστή εκανα μόνο...τα αλλα απο τα βαφτιστηρια!Αβγά όμως εβαψα διάφορα σχέδια χρώματα κτλ!

Φιλακια πολλα!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamameli στις Παρ Μάης 03, 2013 6:06 am, 1 φορά

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Περαστικα Μαρακι μου κ στον μπεμπη σου ,θελει προσοχη γιατι ειναι ιωση παλι η γαστρεντεριτιδα ...Ευτυχως η μπεμπα καλυτερευει οσο περναει η ωρα ευχομαι κ ο μπεμπης σου το ιδιο.Αχ βρε κοριτσια αντε να καλοκαιριασει γιατι δνε παλευτεται πια με τις ιωσεις κ τις γριπες...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστ´ω...πραγματικά δεν ξέρω που το κόλλησε!
Βέβαια βάζει τα πάντα στο στόμα!

Εκτός αν οι στέρεες μετα που κοψαμε τα προβιοτικα τον πειραξσν! απελπιζομαιιιιιιιιιι!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:Ευχαριστ´ω...πραγματικά δεν ξέρω που το κόλλησε!
Βέβαια βάζει τα πάντα στο στόμα!

Εκτός αν οι στέρεες μετα που κοψαμε τα προβιοτικα τον πειραξσν! απελπιζομαιιιιιιιιιι!

Ουτε κ εγω ξερω που το κολλησε κ εμενα βαζει οτι βρει στο στομα ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα κ από εμάς..σας διαβάζω όσο μπορώ αλλά όντας μόνη με το κορίτσι μου πλέον σε ένα σπίτι 110 τετραγωνικών,τρέχω..Η μικρή μου υγιέστατη,αλλά απαιτητική,με προτιμήσεις στα φαγητά,ανυπόμονη,υπερκινιτική κ με τον ύπνο συνεχίζουμε ανα 3ωρο πλήν 1 εξαίρεσης..σχεδον απογαλακτίστηκε,κ εμένα γάλα οφ πλέον..καταρχήν Μαρίες,Κρήτη κ πατρίδα,γρήγορα περαστικά στα μωράκια σας,στο στόμα κυριολεκτικά τα πάντα βάζει κ η δικιά μου..Από διάθεση είμαι λίγο ντάουν,ειδικά όταν κοιμάται η μικρή μου,λό γω καταστάσεων,που χειροτερεψαν δυστυχώς..πάω για διαζύγιο συντομότερα..να ευχηθώ σε όλες Καλή Ανάσταση με υγεία,αγάπη,δύναμη κ τύχη Very Happy σε περίπτωση που δεν μπώ ξανά ως τότε..φιλιά.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλμερα μανουλες Καλο Πασχα σε ολες...Εμενα η μπεμπα ειναι πολυ καλυτερα απο εχθες ...Φωτεινη μου καταλαινω οτι η ψυχολογια σου ειναι χαλια αλλα εχεις το κοριτσακι σου κ αυτο ειναι το πιο σημαντικο απ ολα...Μακαρι να το ξεπερασεις συντομα ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα Μαρία μου..χαίρομαι που η μικρή σου είναι καλύτερα,άλλη ταλαιπωρία να μην έχετε..όσο να είναι τις γιορτές μελαγχολείς περισσότερο σε τέτοιες καταστάσεις,ειδικά όταν σε πληγώνουν και απογοητεύουν ακόμη περισσότερο..όλα θέλουν τον χρόνο τους,αλλά όπως είπες έχω το κορίτσι μου και αυτό μετράει,με ένα χαμόγελο της ξεχνάω τα πάντα η χαζομαμά.Καλό Πάσχα Smile

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπήκα στα γρήγορα να ευχηθώ.
Καλή Ανάσταση σε όλους μας.
Το Αγιο Φως να φωτίσει όλο τον κόσμο κ τα παιδάκια μας! Να περάσετε όσο καλύτερα γίνετε!
Πολλά φιλιά σε όλες!!!!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κ γω να ευχηθω καλη ανασταση κ καλο πασχα. καλα να περασετε οτι κ να κανετε

φωτεινη σου στελνω πμ

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χρονια πολλα και καλα!
υγεια στα ζουζουνια μας.
αναστασια μου, σε σκεφτομαι πολυ αυτες τις μερες.κοριτσι σου ευχομαι ολοψυχα του χρονου να εχεις το θαυματακι σου αγκαλια.
μαμαμελι περαστικα.εμεις ευτυχως την γλυτωσαμε με τον μπεμπη.που πηρε την γαστρεντεριτιδα?!ευκολα.στον αερα τετοια εποχη.κουραγιο μανα
ατοπικη-ερωτας-χαλια μαυρα.ο καημενουλης εχει και φαγουρα.θα περασει και αυτο που θα παει.
σας σκεφτομαι, δεν προλαβαινω να μπω.φιλια σε οοοοοολα τα μωωρακια μας.
χριστος ανεστη!
Μανούλες Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου 2012 (Νο 3) - Σελίδα 31 215994

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστός Ανέστη!

Χρόνια πολλα σε όλους μας!

Υγεία,αγάπη,ευτυχία!

Ευχαριστ´ω γι α πεγραστικα!
Περαστικα σε όλα τα μωρακια!
Περαστικά στον έρωτα Αθανασία!

Καλα α περάσετε!

Φιλακια !

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες και μωρακια...Χριστος Ανεστη κ χρονια πολλα σε ολο τον κοσμο...Περαστικα σε ολα τα αρρωστα μωρακια κ υπομονη στις μαμαδες...Χαλια βραδια εχθες ,το σπιτι μας ειναι διπλα στην εκκλησια κ γινοταν πανικος απο τα δυναμιτακια φοβηθηκε η μπεμπα κ εκλαιγε απο τις 10...Αφου καθε 3 κ λιγο ρωτουσα τον αντρα μου τι ωρα ειναι κ παρακαλουσα να περασει γρηγορα η ωρα να γινει η Ανασταση να πανε στα σπιτια τους να ηρεμησει κ η μπεμπα...Στο τελος δεν αντεξε αλλο κ κοιμηθηκε απο το κλαμα...Σημερα ξυπνησε κατα τις 9 αλλα δεν ειχε χορτασει υπνο και ξανακοιμηθηκε πριν λιγο.Οταν ξυπνησει θα την παρω να παμε στην εξοχη να κανουμε πασχα με τους δικους μου...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω μέρες να μπω αλλά έτρεχα για δουλίτσες! Το γατί ακόμα με βήχα, έχω την υποψία ότι περιορίστηκε λίγο, αλλά είναι ακόμα εκεί να δίνει το παρών... Οι μάσκες συνεχίζονται... Σας ευχαριστώ για τα περαστικά! Επίσης, περαστικά Μαρία μου στο κοριτσάκι σου!!! Και Μελινομαρία μου στο μπέμπη σου!!!! Αχ, άντε να ηρεμήσουμε από ιώσεις! Κι εγώ την μ. Πέμπτη με έπιασε ένα κόψιμο και το αποτέλεσμα; Το βράδυ είχε φύγει τελείως για πρώτη φορά όλη η κοιλιά μου, χιχιχι! Είχε και ένα καλό! Ευτυχώς δε συνεχίστηκε το κόψιμο! Κατά τ' άλλα, τη μ. Πέμπτη έψησα κουλουράκια, βάψαμε και αβγουλάκια, έτρεχα όλη μέρα για δουλειές σέρνοντας και 2 μικρά και να έχω και το δικό μου να μου λέει "πφφφ μεγάλη ταλαιπωρία η μεγάλη Πέμπτη" γιατί του ζήτησα κάποια στιγμή να κρατήσει το γατί που ήταν μέσα στη γκρίνια...! Γκρρρ... Χτες στην ανάσταση πήγαμε τελικά οικογενειακώς γιατί είχα και τις 2 ξύπνιες! Λοιπόν, η Θεούσα μου (η Δανάη) μας μάλωνε όποτε μιλούσαμε "σσσσσ, κάντε ησυχία να ακούσουμε τον παππα που τραγουδάει" και στο Χριστός ανέστη ξετρελάθηκε από τα μπαμ των κροτίδων και των βεγγαλικών! Ενώ δίπλα της ήταν ένα αγοράκι διπλάσιο σε μέγεθος, να κλαίει στην αγκαλιά της μανούλας του, αχαχαχ! Και μετά δεν ήθελε να φύγουμε με τπτ, τη σέρναμε και έκλαιγε μέχρι το σπίτι! Rolling Eyes Το γατί αδιάφορο τελείως στα μπαμ και τις κροτίδες, τελικά την πήρε και ο ύπνος στο μάρσιπο την ώρα της μεγάλης φασαρίας... χχχχχ τι παιδιά έχω εγώ; Τώρα ετοιμαζόμαστε να πάμε για φαγητό στους δικούς μου. Δε θα σουβλίσουμε δυστυχώς, θα το φάμε στο φούρνο φέτος, αφού δεν κατεβήκαμε Κρήτη...

Μαρία μου εσείς εκεί κάτω έχετε πολλή φασαρία στην ανάσταση, λογικό! Όχι ότι κι εδώ στην ενορία μας δεν έκαναν πάρτυ, αλλά θυμάμαι την κατάσταση εκεί, με μπαλωθιές... Ελπίζω να είναι καλύτερα τώρα το κοριτσάκι σου!

Α, να πω ότι και το γατί χτες το είχα στην κούνια και σε κάποια φάση έκανε περιστροφή 180 μοιρών, έφτασε ένα περιστρεφόμενο που το έχουμε στραβά και στη μια μεριά έφτανε και έπιανε και τα κουκλάκια που στριφογύριζαν... Χιχιχι! Αυτά, σας αφήνω, ελπίζω να περάσετε όμορφα αυτή τη μέρα!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χρόνια Πολλά κ από μας. Χριστος Ανέστη.

Σουβλισαμε με την ώρα μας. Εγώ έφαγα τα μπιφτεκακια μου κ τα συνοδευτικά κ μόλις βγήκε το αρνί την έκανα με τον τζούνιορ γιατί νυσταζε κ δεν ησυχαζε στην ταράτσα

Από χθες βράδυ αισθάνομαι απίστευτη καψα. Εγώ που μέχρι την προηγούμενη βδομάδα φορούσα ακόμα φούτερ ή φλις πάνω από τις πυτζάμες χθες κοιμηθηκα με κοντομανικο!!!

Ξανά περαστικά στα αρρωστουλια μας κ εύχομαι με το τέλος των εορτών να τελειώσουν κ οι ιώσεις

Φιλάκια

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω μέρες να μπω αλλά έτρεχα για δουλίτσες! Το γατί ακόμα με βήχα, έχω την υποψία ότι περιορίστηκε λίγο, αλλά είναι ακόμα εκεί να δίνει το παρών... Οι μάσκες συνεχίζονται... Σας ευχαριστώ για τα περαστικά! Επίσης, περαστικά Μαρία μου στο κοριτσάκι σου!!! Και Μελινομαρία μου στο μπέμπη σου!!!! Αχ, άντε να ηρεμήσουμε από ιώσεις! Κι εγώ την μ. Πέμπτη με έπιασε ένα κόψιμο και το αποτέλεσμα; Το βράδυ είχε φύγει τελείως για πρώτη φορά όλη η κοιλιά μου, χιχιχι! Είχε και ένα καλό! Ευτυχώς δε συνεχίστηκε το κόψιμο! Κατά τ' άλλα, τη μ. Πέμπτη έψησα κουλουράκια, βάψαμε και αβγουλάκια, έτρεχα όλη μέρα για δουλειές σέρνοντας και 2 μικρά και να έχω και το δικό μου να μου λέει "πφφφ μεγάλη ταλαιπωρία η μεγάλη Πέμπτη" γιατί του ζήτησα κάποια στιγμή να κρατήσει το γατί που ήταν μέσα στη γκρίνια...! Γκρρρ... Χτες στην ανάσταση πήγαμε τελικά οικογενειακώς γιατί είχα και τις 2 ξύπνιες! Λοιπόν, η Θεούσα μου (η Δανάη) μας μάλωνε όποτε μιλούσαμε "σσσσσ, κάντε ησυχία να ακούσουμε τον παππα που τραγουδάει" και στο Χριστός ανέστη ξετρελάθηκε από τα μπαμ των κροτίδων και των βεγγαλικών! Ενώ δίπλα της ήταν ένα αγοράκι διπλάσιο σε μέγεθος, να κλαίει στην αγκαλιά της μανούλας του, αχαχαχ! Και μετά δεν ήθελε να φύγουμε με τπτ, τη σέρναμε και έκλαιγε μέχρι το σπίτι! Rolling Eyes Το γατί αδιάφορο τελείως στα μπαμ και τις κροτίδες, τελικά την πήρε και ο ύπνος στο μάρσιπο την ώρα της μεγάλης φασαρίας... χχχχχ τι παιδιά έχω εγώ; Τώρα ετοιμαζόμαστε να πάμε για φαγητό στους δικούς μου. Δε θα σουβλίσουμε δυστυχώς, θα το φάμε στο φούρνο φέτος, αφού δεν κατεβήκαμε Κρήτη...

Μαρία μου εσείς εκεί κάτω έχετε πολλή φασαρία στην ανάσταση, λογικό! Όχι ότι κι εδώ στην ενορία μας δεν έκαναν πάρτυ, αλλά θυμάμαι την κατάσταση εκεί, με μπαλωθιές... Ελπίζω να είναι καλύτερα τώρα το κοριτσάκι σου!

Α, να πω ότι και το γατί χτες το είχα στην κούνια και σε κάποια φάση έκανε περιστροφή 180 μοιρών, έφτασε ένα περιστρεφόμενο που το έχουμε στραβά και στη μια μεριά έφτανε και έπιανε και τα κουκλάκια που στριφογύριζαν... Χιχιχι! Αυτά, σας αφήνω, ελπίζω να περάσετε όμορφα αυτή τη μέρα!!!


Πανικός γινεται εδω σε εμάς ... Τις προηγούμενες μέρες που πετούσαν λίγα δυναμιτακια δεν την ενοιαζε καθόλου την μπεμπα αλλα εχθές μέχρι κ μεγάλους δυναμιτες έριχναν σε σημείο που τρανταζοταν όλο το σπιτι.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.καλο πασχα να εχουμε και χρονια μου πολλα.βρηκα ευαιρια να μπω λιγο να σας πω τα νεα μου.δεν προάβαινω επειδη εδω κανω αρκετες δουλειες.τεταρτη φευγουμε για αθηνα.τα δικα σας δεν τα πολυ διαβασα.περαστικα σε οσα ειναι αρρωστα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρηνη μου χρονια σου πολλα...Να χαιρεσαι τ ονομα σου ...Σου ευχομαι καθε ευτυχια!!!

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλό Πάσχα σε όλες!
Χτές το απόγευμα ο μικρός μου είχε απίστευτη υπνηλία και σήμερα κοιμάται όλο το απόγευμα αλλά συνεχώς πετάγεται και είναι ανήσυχος και με γκρίνια. Μπορεί όλα αυτά να είναι συμπτώματα των δοντιών. Ξέρω για τη γκρίνια αλλά η υπνηλία?
Έως τώρα σε γενικές γραμμές είναι πολύ ήσυχος και καλόβολος και με λίγο ύπνο αν εξαιρέσουμε τον βραδυνό, οπότε μου φαίνεται παράξενο.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα και πάλι! Ειρηνάκι μου χρόνια πολλά για τη γιορτούλα σου, να σε χαιρόμαστε και προπάντων η οικογένειά σου! Αν και απ' ότι διάβασα η γιορτή σου μεταφέρεται στην Τρίτη του Πάσχα... Έχει γίνει μπάχαλο φέτος με τις μεταφορές εορτών...

Τζενάκι κι εγώ ζεσταίνομαι σαν έγκυος ένα πράγμα! Ίσως να φταίνε και οι ορμόνες του θηλασμού, έχω και το μωρό αγκαλιά και με ζεσταίνει, ειδικά το βράδυ γινόμαστε μούσκεμα και οι δυο!

Μαράκι μου ξέρω τι χαμός γίνεται εκεί κάτω, το 2010 ήμασταν κάτω για το Πάσχα και στο χωριό εκεί σκοτώθηκε ένας πιτσιρικάς από αυτά... Mad Αλλά δε βάζουν μυαλό!

Jemina - καλωσήρθες κιόλας! - μπορεί να είναι δοντάκια, μπορεί και όχι... Περνάνε πολλές φάσεις τα μωράκια μας και πρέπει να κάνουμε υπομονή! Αν δεν είναι ζεστούλης ή να έχει κάποιο άλλο σύμπτωμα ασθένειας να μην ανησυχείς...

Δυστυχώς η Δανάη έχει πάλι μύξες ρε γμτ και την πονάει ξανά το αφτί της... Δε θα την παλέψω αν ξανακάνει ωτίτιδα!...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!!

Χρόνια πολλα και πάλι.!

Ευχαριστώ για τα περαστικά!
Τώρα με έπιασε και μένα κόψιμο!χι χι Αλικακι σε αντιγράφω!
Ήπια μορφή μάλλον η δικη μας γαστρεντεριτιδα!
Αλίκη η Μελίνα χες..κε πάνω της με τις καμπάνες...
Ήμασταν και κάτω απο το καμπαναριό βέβαια!
Πήγαμε οι δυο μας με τη μαμα κ την αδερφη μου..τα αγόρια σπίτι!
Μπράβο στη Δαναη!
Ελπίζω να μην ξανακυλησει...

Μαρακι μου σε εμάς αυτο συμβαίνει την Πρωτοχρονιά!
Καλα μιλάμε δεν μπορούσα να την κοιμησω τη μικρη τότε που ήταν 1,5 χρόνου!θα το ξεχάσει ευτυχώς!

Ειρήνη χρόνια πολλα!οτι επιθυμείς!
Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!

Τζένη υπομονη με τη ζέστη ...ήταν και απότομη η αύξηση της θερμοκρασίας και ο θηλασμος ήρθε και έδεσε!

Σήμερα πήγαμε στα πεθερικά.Καλα ήταν...ο μικρουλης γκρίνια πολλή!
Τώρα το εντερακι ,τα δοντακια ,μας βγήκε κσι νευρικουλης θέλει αγκαλιές!
Η Μελίνα σαν σήμερα σε ηλικία 6 παρα 9 μέρες είχε βγάλει δοντι...ο μπεμπουλης κοντεύει μου φαίνεται!

Καλο βράδυ..θα ανεβασω υλικό σε λίγο..κλασικά μόνο στους 25-30 συγγενείς και κολλητούς και σε σας φυσικά!
Μην νομίζετε οτι τα βγάζω βουκινο τα παιδια μου όλη την ώρα!

Φιλακια!

Jemina ίσως η ζέστη ίσως ίωση ίσως δοντακι!Παρακολούθησε λίγο και αν δεις κάποια αλλαγη τηλέφωνο το γιατρο!μην ανησυχείς !
Και τα μωρα δικαιούνται να μην έχουν κέφια κάποιες μέρες!




Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα,Χριστός Ανέστη και από εμάς..Ειρήνη χρόνια πολλά για τηνγ ιορτή σου,υγεία και αγάπη Smile Μαρία Κρήτη και η δικιά μου κοιμόταν στην Ανάσταση,και επειδή είχα ανοιχτές τις πόρτες λόγω ζέστης τρόμαξε και ξύπνησε Smile περαστικά και πάλι στα μωράκια..από ζέστη ακόμη κ εγλω που σχεδόν έχω σταματήσει να θηλάζω σκάααω,αλλά γενικά δεν τα πήγαινα ποτέ καλά με την πολλή ΄ζεστη,οπότε έτι παραπάνω με το μωράκι συνέχεια πάνω σου Smile Εδώ πλάκωσαν και τα κουνούπια οπότε εφοδιάστηκα ανάλογα,μια πανέμορφη λευκή κουνουπιέρα αλλα η μικρή ακόμη την στραβοκοιτά..jemina καλωσήρθες,θα συμφωνήσω με ότι είπανε τα κορίτσια,για δοντάκι μου μοιάζει βέβαια Smile εμείς καλά,κ αρχίζει σιγα σιγά να βελτιώνεται το θέμα του ύπνου..με έναν τρόπο,να είναι όσο το δυνατόν περισσότερο πάνω στην μαμά μέσα στην ημέρα..χαιρετώ Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 31 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις