Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
166 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 166 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μαμαδομπεμπεπαρεα

Τα νέα του ρυζαλευρου : μια χαρά έγινε κ το έφαγε ο μικρός. Όχι βέβαια όλο. Υπολογίζω 60-80 γρ. Σταμάτησα το ζύγισμα. Αφού τρώει αλλά όχι ποσότητες κ μετά πίνει γάλα. Σιγά μην κάτσω να σκασω . Μεθαύριο έχουμε παιδίατρο οπότε θα δούμε τι κάναμε κ με το βάρος.

Παω να φάω κ να ξαπλώσω αν προλάβω.

Φιλάκια

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!!! Το πρωί πήγαμε να κλείσουμε τις προσκλήσεις (τελικά από το χαμόγελο κι ας είναι άσχετες με το θέμα της βάφτισης) και το απόγευμα αργά έχουμε την παιδίατρο. Ένα άγχος το έχω.. Για το γατί κυρίως, φυσικά και για τη Δανάη γιατί έχει πάρει ήδη πολλή αντιβίωση. Κατά τ' αλλά το γατί από το πρωί έχει δώσει ρεσιτάλ ερμηνείας στα.. φωνητικά και γίναμε η ατραξιόν εκεί στο χαμόγελο. Είδε τόσα χρωματιστά μπιμπελό που ξετρελάθηκε και δεν έβαλε γλώσσα μέσα. Σκεφτείτε τι μας περιμένει αργότερα.. Κατά τ' άλλα πολλή ζέστη, την έχω πλέον με το εσωρουχάκι και τα μπουτάκια έξω!

Μελινομαρία μου αφού στο σάιτ σας είπαν ότι την έχουν πιστεύω δε θα έχετε πρόβλημα.. Πήρατε μια από τις τελευταίες, πάλι καλά! Η Δανάη δε ζήτησε κάτι συγκεκριμένο και η νονά της έφερε μια πανέμορφη λαμπάδα με την κοκκινοσκουφίτσα από κατάστημα που κατασκευάζει χειροποίητα.

Μαρία μου μπράβο στην κούκλα σου που συνήθισε με τη γιαγιά της. Για να σας παρηγορήσω, έτσι έκανε και η Δανάη αρχικά και τελικά όχι μόνο συνήθισε, αλλά με τη μαμά μου που την κράτησε 1 χρόνο έχει πολύ ιδιαίτερη σχέση.. Κάθε φορά που τη βλέπει εμένα κυριολεκτικά με κάνει στην άκρη. Όσο για το κουκουβάγιασμα, εγώ σαν μανούλα βλέπω έτσι κι αλλιώς το κοριτσάκι μου πανέμορφο, όπως και κάθε μανούλα βλέπει τα παιδάκια της πιστεύω! Απλώς σχολίασα το ότι έχει αλλάξει πολύ από τότε που γεννήθηκε.. Άντε και σας ανέβασα και φωτο στο φεης Μελινομαρία μου, χιχι!
Στα της βάφτισης, προσπαθώ να ετοιμάσω μόνη μου το βιβλίο ευχών αλλά θα το τυπώσω. Θα έχει και φωτογραφίες από τη μέχρι τώρα ζωή της μικρούλας μας. Είχαμε κάτι αντίστοιχο και για τη Δανάη και ήταν πολύ όμορφο, για να δούμε και τώρα. Απλώς έχει αρκετή δουλίτσα γιατί πρέπει να παίξεις αρκετά με τις φωτογραφίες αλλά και όλο το ντεκόρ της κάθε σελίδας..

Τζενάκι μπράβο που πέτυχε το ρυζάλευρο! Εγώ δε νομίζω ότι έχω το κουράγιο, θα δοκιμάσω και πάλι τις βιολογικές που έδωσα στη Δανάη και βλέπουμε. Πάντως, αφού συμπληρώνεις με γάλα δεν υπάρχει λόγος να μετράς αγχωμένα τις ποσότητες.

Αυτά προς το παρόν. Σας αφήνω γιατί οι τσιρίδες της μεγάλης μόλις ξύπνησαν το γατί.. Κλασικά πράγματα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Ρεσιτάλ πάλι η γειτόνισσα σήμερα!
Ξενυχτι προβλέπω..ου μπλεξεις!

Αλικακι μου κι εγω ωςτο τέλος της βδομάδας Θα ςχω τελειώσει με τα διαδικαστικά!
Για ευχές στην Μελίνα είχα κάνει πίνακα ευχών!
Τώρα λέω δεντράκι ή αν βρω λόγω πειρατικου θέματος να βάλω σεντουκι και τις ευχές να τις γράφουν σε χαρτάκια σε σχήμα χρυσό φλουρί..και να γεμίσει ο θησαυρός με ευχές!
Τι έγινε στο γιατρο;
Εβγαλες μπουτακια; κι εμείς σιγά σιγά...

Τελικά μου έστειλαν μαιλ οτι την έστειλαν τη λαμπάδα!

Όσο για τα μωρα μας...όλα τα ζουζουνια μας είναι κουκλάκια και όλες είμαστε αξίες απόφοιτοι της κουκουβαγοσχολης και καλα κάνουμε..αν δεν παινεψεις το παιδι σου τότε ποιον;

Αύριο τελεταια μέρα παιδικός για την Μελίνα..έχουμε φουλ προγραμμα αυτήν την βδομάδα!
Βαφτιστηρια,δουλειές,τσουρέκια και αβγά!

Άντε σας αφήνω μήπως και κλείσω κανένα μάτι σήμερα μετα τρέλας και κορδέλας της γειτόνισσας..
Κάθε χωριο κι ένας τρελός στο δικο μας όλοι!

Φιλακια!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!!!!!!
Τι κάνετε μανούλες?

Αλίκη το γατί είναι.....γατούλα! Πανέμορφη, φτου φτου. Τελικά το χει η ομάδα μας κ είναι όλα τα μωρά πανέμορφα! Γράψε μας όταν επιστρέψετε από την παιδίατρο!

Εμείς τελικά χτές φάγαμε κ όλη την απογευματινή κρέμα, κ παρήγγειλα από το ιντερνετ γιατί εδώ στα φαρμακεία είναι αρκετά πιο ακριβή.

Μελινομαρία, χαιρετισμούς στη γειτόνισα!

Ακούω που λέτε για βαφτίσεις κ ζηλεύω. Δεν μου την έχουν ζητήσει όμως ακόμα. Να ανησυχώ? Λέτε να μη βρω νονό-ά?

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:Καλησπέρα μαμαδομπεμπεπαρεα

Τα νέα του ρυζαλευρου : μια χαρά έγινε κ το έφαγε ο μικρός. Όχι βέβαια όλο. Υπολογίζω 60-80 γρ. Σταμάτησα το ζύγισμα. Αφού τρώει αλλά όχι ποσότητες κ μετά πίνει γάλα. Σιγά μην κάτσω να σκασω . Μεθαύριο έχουμε παιδίατρο οπότε θα δούμε τι κάναμε κ με το βάρος.

Παω να φάω κ να ξαπλώσω αν προλάβω.

Φιλάκια

Μια χαρά με το ρυζάλευρο! Μπράβο!!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλιτσες μου καλημερα!!!Τι κανετε?Εμεις ζωηρευουμε κ παμε...Εχθες πηγαινα βολτα την μπεμπα κ συναντησαμε 1 γιαγια με την μικρουλα εγγονη της κ πιασαμε την κουβεντα ,λεει η γιαγια στην μικρη κοιτα ετσι μωρακι θα ειναι ο μπεμπης μας ,μου λεει το κοριτσακι να την χαιδεψω της λεω ναι κ σκυβει να της χαιδεψει το χερακι ,το κοριτσι κρατουσε 1 γλυφειτζουρι κ μολις εσκυψε της το αρπαξε η δικια μου με μανια κ το εβαλε στο στομα της σαν να ηξερε τι ηταν,τρελαθηκα μολις το ειδα...Δεν παλευεται τελικα,ευτυχως προλαβα κ της το πηρα αμεσως...Ελενη μην ανησυχεις θα βρεις κ εσυ νονο για την μπεμπουλα σου...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Μαύρο ύπνο με την τρελή!
Ελένη τα εδωσα τα χαιρετίσματα στις 6: 30 το πρωι ακόμα φωναζε...απο χθες το βράδυ εώς σήμερα στις εννιά.... Rolling Eyes

Βγήκαν γείτονες φωνάζαμε τη βριζανε..δεν κατα.αβαινει!

Μαρακι γλυκατζου είναι η μικρη σου!

Ελένη αν ήσουν κοντα θα τη ζητούσα!

Ήρθε η μαμα μου!

Φιλακια!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Μανουλιτσες μου καλημερα!!!Τι κανετε?Εμεις ζωηρευουμε κ παμε...Εχθες πηγαινα βολτα την μπεμπα κ συναντησαμε 1 γιαγια με την μικρουλα εγγονη της κ πιασαμε την κουβεντα ,λεει η γιαγια στην μικρη κοιτα ετσι μωρακι θα ειναι ο μπεμπης μας ,μου λεει το κοριτσακι να την χαιδεψω της λεω ναι κ σκυβει να της χαιδεψει το χερακι ,το κοριτσι κρατουσε 1 γλυφειτζουρι κ μολις εσκυψε της το αρπαξε η δικια μου με μανια κ το εβαλε στο στομα της σαν να ηξερε τι ηταν,τρελαθηκα μολις το ειδα...Δεν παλευεται τελικα,ευτυχως προλαβα κ της το πηρα αμεσως...Ελενη μην ανησυχεις θα βρεις κ εσυ νονο για την μπεμπουλα σου...

αχου μωρέ η αγάπη μου, άρπαξε το γλυφειτζούρι!!!!!

Μελινομαρία, να σαι καλά! Αντε, καλό καφέ με τη μαμά σου!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι απλά το άρπαξε αλλά έκανε κ τρελη χαρα ... Είχε πλάκα αλλα φοβήθηκα μην χτύπησει αλλα κ που εγλυψε , για να της το άφηνα θα το έτρωγε όλο ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρααα! Καταρχήν σας χρωστάω τα χθεσινά νέα από την παιδίατρο... Η Δανάη ευτυχώς είναι πλέον καθαρή στα αφτάκια της - και πώς να μην ήταν μετά από 2 εβδομάδες αντιβίωσης (η 2η ήταν ισχυρή κιόλας). Το γατάκι μας δυστυχώς είχε ακροαστικά, όπως το φοβόμουν, κοινώς βρογχιολίτιδα, αλλά τουλάχιστον ήταν λίγα τα ακροαστικά της, οπότε προς το παρόν δε μας έδωσε αντιβίωση. Θα κάνουμε όμως μασκούλες για 1 εβδομάδα και βλέπουμε... Όπως βλέπετε καλά το πάμε! Sad

Στα δικά σας, Μελινομαρία μου έχετε και αυτή την τρελή, χαχαχα! Καλό κουράγιο... είναι να μην μπλέξεις με περίεργους - τρελούς γείτονες!!! Βλέπω ότι ευτυχώς θα την παραλάβετε επιτέλους την πολυπόθητη λαμπάδα! Μπράβο σας!!! Όσο για τα της βάφτισης, κι εγώ ελπίζω να έχω ξεμπερδέψει με τα βασικά μέχρι το Πάσχα!

Ελένη μου δεν έχετε νονά; Α ρε γμτ, έχω βαφτίσει αγοράκι εγώ, είστε και μακριά... Εύχομαι να βρείτε όμως το συντομότερο! Νόμιζα ότι είχατε κανονίσει... Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για το γατί μου!

Μαρία μου πολύ γέλασα με το γλυφειτζούρι! Φαντάζομαι το κοριτσάκι θα έγινε έξαλλο! Laughing Εντάξει, δε νομίζω ότι ήξερε η μικρή σου ότι ήταν γλυκό, απλά θα ήθελε όπως όλα να το βάλει κι αυτό στο στόμα. Γενικώς, σε αυτή την ηλικία λένε ότι τα μωρά για να εξερευνήσουν ένα αντικείμενο το βάζουν στο στόμα...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ βρε Αλικη τι τραβανε τα παιδακια σου...Αντε να καλοκαιριασει να ξεφυγουμε απο τις αρρωστειες πια...Το κοριτσακι αντιθετως μας ειπε να το κρατησουμε να το φαει η μπεμπα κ οταν γεννηθει ο αδερφουλης της θα του δωσει αλλο...Α το αλλο δεν σας το ειπα απο εχθες οποιον κ να δει του κουναει το χερι της κ του λεει αααα εμεις το μεταφραζουμε σαν γειααα!Εχει πολλη πλακα παντως...Σημερα πηγαμε να αλλαξουμε 1 δωρο αρπαξε παλι 1 μπαλονι απο 1 παιδακι...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσακια μου γεια σας!πρωτα θελω να σας δωσω χαιρετισματα απο την αναστασια.επειτα ιεω να σας πω πως σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω μιλαμε τιποτα νακανω.σας διαβαζω στα πεταχτα.σας λεω απο τωρα καλες γιορτες και πολλες ευχες για θγεια στις οικογενειες σας.α!συναντηθηκαμε με τη μαρκελλα.μιλαμε ο μπεμπης της δεν παιζεται.απιστευτο κουκλι.η ευη δε,δε το συζητω...ο ορισμος του εξυπνου παιδιου...κι ενα στομα,μια μουρμουρα γλυκια...πεθαινω!μαρκελλα μου αν μας διαβαζεις,δως τους απο ενα φιλι.ξεχασα τη ζωγραφια ρε συ πανω στο τραπεζακι.σνιφ!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κ καλό μήνα!!!

Αλίκη, περαστικά στο γατί σου!
Δήμητρα, ευχαριστούμε για την ανταπόκριση, ανταποδίδουμε!!!!! Very Happy

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα και καλο μηνα Very Happy
ξεπεραστηκε η ιωση μας,αλλα μαςεμεινε η γκρινια.κακομαθημενη την εκανα?ζηλευειπολυ?την επιασε η ανοιξη?δεν ξερω....οοοοολη μερα 'μαμα θελω τωωωωωωρα', κουραστηκα ρε γαμωτο να φωναζω και να μην ακουει.απο σημερα εχει τιμωριες βαρβατες.
ο ερωτας καλα, γκρινια σαλια με δοντια.να δω σε ποιο τρελαδικο θα με στειλουν....
υπομονη μανα
γυρναμε σβουρα, δινουμε χερια για αγκαλια, και εννοειται τσακιζει την κρεμα.κατι μπουτια να μια κοιλια....μπουλουκος κανονικοτατος.και εννοειται το βραδυ ξυπναμε για γαλα.καλυτερα να τον ντυνω,παρα να τον ταιζω τουτον καλε.παω για απλωμα.φιλακια μαμαδες

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες κ μπεμπακια κ καλο μήνα ... Έχω μια βαρεμαρα σήμερα που δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα ... Δημητρα δώσε κ απο μένα χαιρετίσματα στην Αναστασία ...

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σε όλες σας. Very Happy

Νέα μανούλα με μπέμπη που θα γίνει τη Δευτέρα 5 μηνών και νέα στο φόρουμ.

Είπα να σας πω ένα γειά και να ρωτήσω με τι ξεκινήσατε, με ρυζάλευρο ή κατευθείαν κρέμα? Έχουμε ραντεβού τη Τρίτη στη γιατρό μας για το εμβόλιο και μου είπε πως απο αυτό το μήνα θα ξεκινήσουμε αλλά δεν μου διευκρίνησε. Ήταν δύσκολη η προσαρμογή στο κουτάλι?

Σορρυ αν σας ζάλισα αλλά επειδή δουλεύω και τον κρατάει η μάνα μου δεν θέλω να δυσκολευτεί.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!
μπήκα για μια καληνύχτα!

Καλωσηρθες jemina
Ξεκινησα και στα δυο παιδια με φρουτοκρεμα!

Σιγά σιγά συνηθίζουν ...ίσως στην αρχη ειναι πι εύκολα..
Μετα που καταλαβαίνουν μπορει να κλείσουν και το στόμα...τα πονηρά!

Αθανασία υπομονη με την Ιωαννα!
Δημητρουλα Ελένη φιλακια!

Αλίκη καλύτερα μασκουλες απο αντιβιωση..περαστικά!

Καλο μήνα!

Καληνύχτα!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!!
Σήμερα φτάνουν τα πεθερικά μου!!!!Οπότε θα κάνω καμιά βδομάδα να ξαναμπώ να σας γράψω.

Jemina, μην αγχώνεσαι, θα σου πει λεπτομέρειες ο γιατρός σου την Τρίτη. Κ μένα γραμμένα μου τα έδωσε. Βέβαια ο κάθε γιατρός έχει δικό του πρόγραμα. Κ εμείς πάντως ξεκινήσαμε με φρουτόκρεμα κ στις 10 μέρες βάλαμε κ το ρυζάλευρο.

Κορίτσια, νερό δίνετε με το μπιμπερό ή με εκπαιδευτικό ποτηράκι?

Μελινομαρία, τα μωρά σου είναι κουκλιά!!!!!!! Ωραίο το πορτοκαλί της τραπεζαρίας σου, χιχιχι όλα τα βλέπω!!!! Θα γίνω εγώ μια πεθερά!!!Αχ!

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα και ευχαριστώ για το καλοσώρισμα!

Δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα το μόνο που με σταναχωρεί είναι που τώρα που επέστρεψα στη δουλειά νόμίζω ότι χάνω τις καλύτερες στιγμές του. Θέλω να είμαι εκέι όταν θα φάει για πρώτη φορά, όταν θα πει τη πρώτη λέξη ήθα κάνει τα πρώτα του βήματα αλλά και πάλι με τη κατάσταση και τηνανεργία που επικρατεί δεν παραπονιέμαι.

Και εγώ Εlenisig έχω τους προπαππούδες του μπέμπη στο σπίτι οπότε σε καταλαβαίνω.
Καλό Πάσχα σε όλες με υγεία και να χαιρόμαστε τις οικογένεις μας.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα τι κανετε?Εμεις χαλια ημπεμπα ξυπνησε στισ 4κ μιση κ ψηνοταν στον πυρετο κ ταυτοχρονα εκανε διαρροια,ευτυχως ηταν ορεξατη,της εδωσα ντεπον κ μετα απο λιγο κοιμηθηκε στην αγκαλια μου,μεσα στον υπνο της ομως κλαουριζε.Μετα ξυπνησε π[αλι με πυρετο κ της επεσε με ντεπον κ πριν λιγο ξανα διαρροια.Τωρα κοιμαται αλλα δεν ηθελε ουτε να φαει τα φρουτα ουτε ν πιει γαλα,της εδωσα λιγο μονο κοιμησμενη...Σε λιγο περιμενω τον αντρα μου να ερθει να την παμε στον παιδιατρο...Εγω ειμαι χαλια επειδη ειναι ετσι το παιδακι μ κ επειδη ειναι η πρωτη φορα που αρρωσταινει κ κανω 1 σωρο σεναρια με το μυαλο μου... Εγω της δινω νερο με το μπιμπερο,δεν εχω δοκιμασει με το ποτηρακι ακομα γιατι μου φαινεται νωρις ...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία περαστικά.
Περαστικά κ στο γατί.
Δε νομίζω να έχουμε άλλο αρρωστουλι,ε;
Φουλ δουλειές αυτές τις μέρες. Ήρθαν κ οι νονοί. Έφτιαξα τσουρέκια κ εβαψα αβγά. Μέτριο αποτέλεσμα αλλά η προσπάθεια μετράει,ε;
Laughing Laughing
Κοιμούνται οπότε παω κ γω.
Φιλάκια

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jemina να σου ζήσει κ σένα. Δεν εχω κάτι άλλο να προσθέσω. Βασικα ακολουθείς οδηγίες γιατρού γιατί όσους ρωτήσεις τόσες γνώμες θα πάρεις. Αν θες πάρε τη συζήτηση από καμία δεκαριά σελίδες πίσω για να μην πω από την αρχή για να διαβάσεις τα περί στερεών που σε ενδιαφέρει. Μέχρι κ συνταγές για σπιτικες κρεμες ποσταρα λίγες σελίδες πιο πίσω. Καλές μασες :-)

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία πως είναι η μικρή σου?
Της έπεσε ο πυρετός?

Τζένη, μια χαρά είναι τα τσουρέκια σου!!!

Εγώ μόλις έφτιαξα τα λυχναράκια μου κ έκανα κ τσουρεκάκια με το ζυμάρι που περισεψε. Πλυσίματα θα κάνω το πρωί. Ευτυχώς με βοήθησε η πεθερά μου κ τελέιώσα νωρίτερα.
Πάω να την πέσω γιατί με πεθαίνει η μέση.
Καληνύχτα!!!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελένη πεθαίνω για λυχναρακια. Στείλε επειγόντως συνταγή......

Είχαμε παιδίατρο χθες. 7920 γρ και 69 εκ. Πήρε 300 γρ σε ένα μήνα. Πολύ καλά λέει ο ντοκ.

Τα λέμε κ αργότερα. Φιλάκια

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα...Πως ειστε?Εμεις πηγαμε την μπεμπα εχθες στο γιατρο κ μας ειπε οτι εχει γαστρεντεριτιδα ελαφριας μορφης...Ευτυχως απο τις 1 το βραδυ κ μετα δεν εχει ξανακανει πυρετο αλλα μολις πιει λιγο γαλα αμεσως διαρροια...Για μερικες μερες μας ειπε να της κοψουμε φρουτα κ λαχανικα κ να δινουμε μονο κρεμα κ ρυζακι με μοσχαρι...Απο βαρος αυτο το μηνα μονο 200 γραμ δηλαδη ειναι 6300 αλλα με την γαστρεντεριτιδα θα χασει παλι απο υψος καλα τα παμε εφτασε τους 70 ποντους...Μου ειπε αν συνεχισει η διαρροια να της δωσω αλμορα για να μην αφυδατωθει...Το καλο ειναι οτιπαρολα αυτα ειναι πολυ ορεξατη κ γελαει συνεχ...Το απογευμα θα τον ξαναπαρω τηλ να τον ενημερωσω πως παει...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις