Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
78 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 78 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα σε όλες! Με το θέμα μου σας έχω απασχολήσει και άλλες φορές. Προς υπενθύμιση μένω σε άλλη πόλη από τα πεθερικά αλλά παρ' όλα αυτά μας επισκέπτονται πολύ συχνά. Και ενώ με το σύζυγο βρήκαμε μια λύση για τη μαμά του που ανακατεύονταν στο νοικοκυριό μου για να με βοηθήσει όπως λέει Cool , και ενώ είχα ηρεμήσει για λίγο... Να τα πάλι! Δεν πέρασαν είκοσι μέρες από τότε που για δύο βδομάδες ήταν σπίτι μας, πάλι ήρθαν ( λόγω προβλήματος υγείας) και ήρθαν όλοι σε μας. Και ενώ ήταν για τρεις ημέρες τη χτυπήσανε πάλι τη βδομαδούλα! Και λένε πως θα ξαναέρθουν σε καμιά δεκαπενταριά μέρες για τον ίδιο λόγο πάλι! Δεν αντέχω άλλο Mad Mad Mad Δεν ξέρω τι να κάνω... Βοήθειααα!!!

goldangel1990

goldangel1990
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσάκι μου επειδη εχω παρόμοιο προβλημα...ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..απλα δείξε τους οτι πειράζεσε,εγω μια φορά ειχα κάνει τοσαααααααααααα μουτρα όπου το καταλαβαν..κοψε τον αέρα τους τωρα,γιατι μετα θα ειναι πολυ αργά..!

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
goldangel1990 έγραψε:κοριτσάκι μου επειδη εχω παρόμοιο προβλημα...ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..απλα δείξε τους οτι πειράζεσε,εγω μια φορά ειχα κάνει τοσαααααααααααα μουτρα όπου το καταλαβαν..κοψε τον αέρα τους τωρα,γιατι μετα θα ειναι πολυ αργά..!

Δυστυχώς δεν πιάνει... Και ενω λένε ότι γινόμαστε βάρος, ότι το ζευγάρι πρέπει να μείνει μόνο κλπ. , όλα είναι στα λόγια... Έχω απογοητευτεί πια! Ούτε χρόνο δεν έχει που παντρεύτηκα, είχα περάσει πολλά χρόνια μακριά από τον άντρα μου( τότε είχαμε σχέση) και τώρα που επιτέλους μένουμε μαζί, δεν έχω ησυχία. Ούτε ρωτάνε αν θέλω εγώ να έρθουν. Πατάνε στο πρόβλημα υγείας και αποφασίζει ο κουνιάδος και έρχονται όλοι και θρονιάζονται. Όταν το λέω στον άντρα μου, λέει υπομονή, είναι τώρα η κατάσταση. Ε πόση υπομονήηηη? Ρε παιδιά ήμαρτον. Κάθε πρωί ξυπνάω με διαλυμένο το στομάχι από το άγχος! Είμαι σε αδιέξοδο Crying or Very sad Crying or Very sad

miki2009

miki2009
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamakoulamou έγραψε:Καλημέρα σε όλες! Με το θέμα μου σας έχω απασχολήσει και άλλες φορές. Προς υπενθύμιση μένω σε άλλη πόλη από τα πεθερικά αλλά παρ' όλα αυτά μας επισκέπτονται πολύ συχνά. Και ενώ με το σύζυγο βρήκαμε μια λύση για τη μαμά του που ανακατεύονταν στο νοικοκυριό μου για να με βοηθήσει όπως λέει Cool , και ενώ είχα ηρεμήσει για λίγο... Να τα πάλι! Δεν πέρασαν είκοσι μέρες από τότε που για δύο βδομάδες ήταν σπίτι μας, πάλι ήρθαν ( λόγω προβλήματος υγείας) και ήρθαν όλοι σε μας. Και ενώ ήταν για τρεις ημέρες τη χτυπήσανε πάλι τη βδομαδούλα! Και λένε πως θα ξαναέρθουν σε καμιά δεκαπενταριά μέρες για τον ίδιο λόγο πάλι! Δεν αντέχω άλλο Mad Mad Mad Δεν ξέρω τι να κάνω... Βοήθειααα!!!


Καλημέρα.
Αν κατάλαβα καλά ήρθαν για να πάνε σε γιατρούς ?
Μήπως είσαι λίγο αχάριστη. Δηλαδή έπρεπε να πάνε σε ξενοδοχείο ενώ ο γιος τους ζει εκεί?
Για σκέψου αν ήταν αντίθετα τα πράγματα και για λόγους υγείας έπρεπε να πας εσύ στην πόλη που ζούνε τα πεθερικά σου? Πως θα σου φαινότανε να σου κρεμούσανε τα μούτρα?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
miki2009 έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:Καλημέρα σε όλες! Με το θέμα μου σας έχω απασχολήσει και άλλες φορές. Προς υπενθύμιση μένω σε άλλη πόλη από τα πεθερικά αλλά παρ' όλα αυτά μας επισκέπτονται πολύ συχνά. Και ενώ με το σύζυγο βρήκαμε μια λύση για τη μαμά του που ανακατεύονταν στο νοικοκυριό μου για να με βοηθήσει όπως λέει Cool , και ενώ είχα ηρεμήσει για λίγο... Να τα πάλι! Δεν πέρασαν είκοσι μέρες από τότε που για δύο βδομάδες ήταν σπίτι μας, πάλι ήρθαν ( λόγω προβλήματος υγείας) και ήρθαν όλοι σε μας. Και ενώ ήταν για τρεις ημέρες τη χτυπήσανε πάλι τη βδομαδούλα! Και λένε πως θα ξαναέρθουν σε καμιά δεκαπενταριά μέρες για τον ίδιο λόγο πάλι! Δεν αντέχω άλλο Mad Mad Mad Δεν ξέρω τι να κάνω... Βοήθειααα!!!


Καλημέρα.
Αν κατάλαβα καλά ήρθαν για να πάνε σε γιατρούς ?
Μήπως είσαι λίγο αχάριστη. Δηλαδή έπρεπε να πάνε σε ξενοδοχείο ενώ ο γιος τους ζει εκεί?
Για σκέψου αν ήταν αντίθετα τα πράγματα και για λόγους υγείας έπρεπε να πας εσύ στην πόλη που ζούνε τα πεθερικά σου? Πως θα σου φαινότανε να σου κρεμούσανε τα μούτρα?

Έχω περιγράψει σε άλλα δύο θέματα παλιότερα το πρόβλημα μου που αν τα διαβάσεις θα δεις πως δεν είμαι καθόλου αχάριστη! Ίσα ίσα θα με χαρακτήριζα και βλάκα!
Και ο κουνιάδος μου έχει σπίτι όχι μόνο άντρας μου! Παρόλα αυτά όμως όχι μόνο δεν πάνε ποτέ σε εκείνον αλλά έρχεται και εκείνος και η κοπέλα του σε μας όταν έρχονται οι δικοί τους! Σου φαίνεται φυσιολογικό αυτό? Δεν είναι δικό τους θέμα υγείας είναι συγγενικού προσώπου. Όμως δεν το έκαναν μόνο τώρα που υπάρχει πρόβλημα. Το έκαναν και όταν μετακομίσαμε στο σπίτι όπου τότε έκατσαν 3 εβδομάδες χωρίς λόγο!Αν διαβάσεις παλιότερα θέματα μου θα καταλάβεις...Το θέμα είναι ότι τώρα με το θέμα υγείας έχουν και πατάνε σε αυτό και δεν ξέρω πως να το πω.ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΟΥ!!! Mad Δε χρωστάω σε τίποτα να μη μπορώ να μείνω μόνη με τον άντρα μου ποτέ. Ωρες ώρες σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλύτερα να μέναμε στην ίδια πόλη. Τουλάχιστον τότε θα είχε ο καθένας το σπίτι του και δε θα μπορούσε να δικαιολογηθεί

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamakoulamou έγραψε:
goldangel1990 έγραψε:κοριτσάκι μου επειδη εχω παρόμοιο προβλημα...ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..απλα δείξε τους οτι πειράζεσε,εγω μια φορά ειχα κάνει τοσαααααααααααα μουτρα όπου το καταλαβαν..κοψε τον αέρα τους τωρα,γιατι μετα θα ειναι πολυ αργά..!

Δυστυχώς δεν πιάνει... Και ενω λένε ότι γινόμαστε βάρος, ότι το ζευγάρι πρέπει να μείνει μόνο κλπ. , όλα είναι στα λόγια... Έχω απογοητευτεί πια! Ούτε χρόνο δεν έχει που παντρεύτηκα, είχα περάσει πολλά χρόνια μακριά από τον άντρα μου( τότε είχαμε σχέση) και τώρα που επιτέλους μένουμε μαζί, δεν έχω ησυχία. Ούτε ρωτάνε αν θέλω εγώ να έρθουν. Πατάνε στο πρόβλημα υγείας και αποφασίζει ο κουνιάδος και έρχονται όλοι και θρονιάζονται. Όταν το λέω στον άντρα μου, λέει υπομονή, είναι τώρα η κατάσταση. Ε πόση υπομονήηηη? Ρε παιδιά ήμαρτον. Κάθε πρωί ξυπνάω με διαλυμένο το στομάχι από το άγχος! Είμαι σε αδιέξοδο Crying or Very sad Crying or Very sad
τι εννοεις αποφασιζει ο κουνιαδος σου?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
goldangel1990 έγραψε:κοριτσάκι μου επειδη εχω παρόμοιο προβλημα...ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ..απλα δείξε τους οτι πειράζεσε,εγω μια φορά ειχα κάνει τοσαααααααααααα μουτρα όπου το καταλαβαν..κοψε τον αέρα τους τωρα,γιατι μετα θα ειναι πολυ αργά..!

Δυστυχώς δεν πιάνει... Και ενω λένε ότι γινόμαστε βάρος, ότι το ζευγάρι πρέπει να μείνει μόνο κλπ. , όλα είναι στα λόγια... Έχω απογοητευτεί πια! Ούτε χρόνο δεν έχει που παντρεύτηκα, είχα περάσει πολλά χρόνια μακριά από τον άντρα μου( τότε είχαμε σχέση) και τώρα που επιτέλους μένουμε μαζί, δεν έχω ησυχία. Ούτε ρωτάνε αν θέλω εγώ να έρθουν. Πατάνε στο πρόβλημα υγείας και αποφασίζει ο κουνιάδος και έρχονται όλοι και θρονιάζονται. Όταν το λέω στον άντρα μου, λέει υπομονή, είναι τώρα η κατάσταση. Ε πόση υπομονήηηη? Ρε παιδιά ήμαρτον. Κάθε πρωί ξυπνάω με διαλυμένο το στομάχι από το άγχος! Είμαι σε αδιέξοδο Crying or Very sad Crying or Very sad
τι εννοεις αποφασιζει ο κουνιαδος σου?


Όταν λέει στους δικούς του ελάτε και θα μείνουμε μέχρι τότε ,χωρίς να μας ρωτήσει καν αν θέλουμε η μπορούμε και
τους φέρνει στο σπίτι μας και έρχεται και αυτός εκεί, δεν αποφασίζει αυτός?
Με ρώτησε ποτέ αν θέλω και αν μπορώ εγώ τρεις την ώρα να μου κουβαλιούνται?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν ρωτανε τον αντρα σου?ο κουνιαδος τι ρολο βαραει?δεν σας ρωτανε ουτε για τους τυπους που λενε?τι προβλημα υγειας υπαρχει?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:δεν ρωτανε τον αντρα σου?ο κουνιαδος τι ρολο βαραει?δεν σας ρωτανε ουτε για τους τυπους που λενε?τι προβλημα υγειας υπαρχει?



Ακριβώς! Ούτε για τους τύπους! Ούτως η αλλιώς για το τυπικό του θέματος μιλάμε! Γιατί κατά τα άλλα κάνουν του κεφαλιού τους Mad
Απλά τον άντρα μου τον ενημερώνουν. Τότε θα έρθουμε, αφού έρθουν, τόσο θα κάτσουμε( δεν το λένε από την αρχή, αλλά προς το τέλος) . Σε μένα δεν κάνουν ούτε αυτόν τον κόπο. Εγώ τα μαθαίνω από τον άντρα μου. Πολλά παράπονα και γκρίνιες, άγχος κλπ. από μεριάς μου, προς τον άντρα μου, αλλά έχω κουραστεί. Και ψυχικά και σωματικά το σκοινί είναι τεντωμένο.
Υπάρχει πρόβλημα υγείας σεβαστό αλλά το υπερδιογκώνουν και κάνουν σαν παλαβοί! Και παλαβώνουν και μας!ουφφφ!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα εγω πιστευω οτι ο αντρας σ πρεπει ν καταλαβει ενταξει θυμαμαι μιλησατε ομορφα κ ωραια αλλα πρεπει ν αναλαβει κ αυτος καποιες ας πουμε ευθηνες δηλαδη γιατι να ερθει ο αδερφος τ ενω εχει σπιτι αυτο ειναι βλακεια συγνωμη για την εκφραση κοπελα μ αλλα δεν τ καταλαβαινω

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
νατασσα έγραψε:Καλημερα εγω πιστευω οτι ο αντρας σ πρεπει ν καταλαβει ενταξει θυμαμαι μιλησατε ομορφα κ ωραια αλλα πρεπει ν αναλαβει κ αυτος καποιες ας πουμε ευθηνες δηλαδη γιατι να ερθει ο αδερφος τ ενω εχει σπιτι αυτο ειναι βλακεια συγνωμη για την εκφραση κοπελα μ αλλα δεν τ καταλαβαινω

Έτσι είναι! Δεν μπορώ να πω πως δεν έχει υπάρξει βελτίωση στην κατάσταση μέσα στο σπίτι όμως αυτές οι συνεχείς πολυήμερες επισκέψεις με έχουν γονατίσει. Είναι βλακεία και δεν ξέρω αν πρέπει να το δω μόνο τόσο αθώα και όχι πιο πονηρά καθώς με τον κουνιάδο δεν είχαμε ποτέ και τις καλύτερες σχέσεις... Rolling Eyes

thekla


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εμ αμα αφήνεις άλλους να κάνουν κουμάντο στο σπίτι σου βρε κοπέλα μου τέτοια γίνονται. Γιατί δε ρωτάς το κουνιάδο σού έτσι απλά γιατί σου τους στέλνει πεσκέσι;

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
thekla έγραψε:Εμ αμα αφήνεις άλλους να κάνουν κουμάντο στο σπίτι σου βρε κοπέλα μου τέτοια γίνονται. Γιατί δε ρωτάς το κουνιάδο σού έτσι απλά γιατί σου τους στέλνει πεσκέσι;


Η λέξη " αφήνω" είναι σχετική! Για να αφήσεις κάποιον θα πρέπει να σε έχει ρωτήσει κιόλας πρώτα. Εδώ μιλάμε δεν υπήρξε καμία συζήτηση. Αποφασίζομεν και διατάσσομεν! Καταρχάς δεν έχουμε σχεδόν καμία προσωπική επικοινωνία ,για να καταλάβετε, με τον κουνιάδο. Πάντα βρισκόμαστε με τρίτους διαφορετικά είμαστε σαν δύο ξένοι. Κατά δεύτερον δεν μου φέρνει μόνο αυτούς πεσκέσι αλλά έρχεται και αυτός πεσκέσι εκείνες τις μέρες. Και έχει και τα μούτρα μέχρι το πάτωμα λες και τον σκοτώσαμε! Mad
Δεν ξέρω πως να το κόψω χωρίς να γίνω η κακιά της υπόθεσης

nikos-danah


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Νομίζω είναι από τα προβλήματα που ο άντρας σου πρέπει να λύσει.Ο άντρας πρέπει να κόψει αυτή την κακιά συνήθεια.Αλήθεια πως είναι οι σχέσεις μεταξύ του άντρα σου και του κουνιάδου σου?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
nikos-danah έγραψε:Νομίζω είναι από τα προβλήματα που ο άντρας σου πρέπει να λύσει.Ο άντρας πρέπει να κόψει αυτή την κακιά συνήθεια.Αλήθεια πως είναι οι σχέσεις μεταξύ του άντρα σου και του κουνιάδου σου?


Αν και είναι τελείως διαφορετικοί χαρακτήρες( η μέρα με τη νύχτα θα έλεγα!) τον αγαπάει. Εντάξει αδερφός του είναι δε λέω. Απλά ο κουνιάδος μου έχει μάθει όλοι να τρέχουν από πίσω του και να του κάνουν τα χατίρια. Κ μεις να μαστε οι καλοί όπως λέει ο άντρας μου και εκείνος ας είναι σνχ στραβωμένος. Mad
Ε όχι! Εγώ δεν είμαι ούτε η μάνα του ούτε η κοπέλα του για να ανέχομαι τέτοια πράγματα και ιδιοτροπίες. Από την άλλη μου σπάνε όλοι τα νεύρα γιατί λένε" ε δεν πειράζει ας κάνει κ αυτό( για τον άντρα μου) , αδερφός του είναι, ας έρθει σπίτι να μείνει, αδερφός του είναι κλπ.! Τα νεύρα μου!!! Twisted Evil Twisted Evil
Με έχουν κάνει να μετράω τις μέρες σαν το φαντάρο για το πότε θα φύγουν και θα μας αφήσουν ήσυχους. Αλλά και αυτός ο άντρας μου να κάνουμε το καλό και να κάνουμε το καλό! ΕΕΕΕ! Φτάνει πια!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λοιπόν την επόμενη φορά που θα είναι να έρθουν πες λυπάμαι εμείς θα λείπουμε... Έχουμε κανονίσει... Και εννοείται ότι δε μένει κανείς σπίτι σας αφού θα λείπετε....

Γιατί από ότι βλέπω το πράγμα χειροτερεύει... Στο τέλος θα έρθουν μόνιμα...

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kafedaki? έγραψε:Λοιπόν την επόμενη φορά που θα είναι να έρθουν πες λυπάμαι εμείς θα λείπουμε... Έχουμε κανονίσει... Και εννοείται ότι δε μένει κανείς σπίτι σας αφού θα λείπετε....

Γιατί από ότι βλέπω το πράγμα χειροτερεύει... Στο τέλος θα έρθουν μόνιμα...


μα και τώρα λείπαμε αλλά φροντίσαν να μας αναστατώσουν τόσο με το θέμα υγείας που αναγκαστήκαμε να επιστρέψουμε άρον άρον! Νιώθω πως με τον τρόπο τους μου δένουν τα χέρια και επειδή είναι και το θέμα υγείας στη μέση δεν μπορώ να μιλήσω γιατί θα με περάσουν για αναίσθητη...
Αλλά σας μιλάω σοβαρά πως με πνίγει αυτή η κατάσταση τόσο πολύ που πιάνω τον εαυτό μου να τρελαίνεται σιγα σιγά Πεθερικά και κουνιάδος " ξαναχτυπούν" 534787

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουφφφφφφφφφφφφφφ δυσκολα τα πραγματα...αν εισαι σιγουρη πως το θεμα υγειας ειναι οντως λαιτ και δεν ειναι τπτ χοντρο πες τον αντρα σου να αναλαβει..στην αναγκη πεστου οτι αν τους θελει οταν θα ερχοντε εκεινοι θα,πηγενεις εσυ στους δικους σου...αμαν πια τι στο καλο τα παντρευουν τα παιδια τους για να τα ταλεπωρουν μετα?
θεε μου μην με κανεις τετοια πεθερα!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ε βασικα τ ολο θεμα ειναι ο αντρας σ αυτος φταιει π τα ανεχετε κ τς κανει τ χατηρια οποτε κ αυτοι βρισκουν κ τ κανουν κ δυστηχως εσυ δν μπορεις να κανεις τπτ αν δν δει αυτος τ κανει

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Συγγνώμη αλλά τι πρόβλημα υγείας είναι πια κ μάλιστα όχι δικό τους αλλά τρίτου που έχει γίνει τόσο θέμα...
Δηλαδή ο άντρα σου σου είπε οκ μαζεψε τα φεύγουμε;;;

rififi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα. Τα ορια δεν τα βαζουμε στους αλλους, αλλα στον εαυτο μας. δεν λεμε δεν σου επιτρεπω στον αλλο αλα λεμε μεχρι εδω επιτρεπω για τον εαυτο μου, μεχρι εδω αντεχω. Αν εχουμε δυσκολια να αναγνωρισουμε τα ορια μας και στη συνεχεια να τα κοινοποιησουμε στους αλλους, εχουμε τετοιου ειδους δυσκολιες. Καλο θα ηταν να κατσεις και να αναρωτηθεις που εισαι εσυ μέσα σε ολο αυτό που συμβαίνει ...Που ειναι ο εαυτος σου και ποσο τελικα εσυ τον ακους κ τον προστατευεις απο καταστασεις που σου προκαλουν εντονη συναισθηματικη δυσφορια. Εχει πολλες επιλογες αν θες να αλλαξει αυτη η κατασταση , απλα χρειαζεται να δεις πια ειναι αυτη που εσενα σου ταιριαζει περισσοτερο. Καμια φορά χρειαζεται να περνουμε ρίσκο και να δοκιμαζουμε νεες συμπεριφορες στις οποιες πιθανον να μην ειμαστε μαθημενες. Επίσης νομιζω ειναι πολυ δεσμευτικο που λειτουργει μεσα σου το στερεοτυπο της ¨κακιας νυφης". Αυτο δεν σε βοηθαει πουθενα...χρειαζεται να αποδεσμευτεις απο αυτο και να πας παρακατω. Το θεμα σου δεν ειναι να παρεις αξια μεσα απο τα πεθερικα σου αλλα να αναγνωρισεις οτι εχεις αξια ως ατομο ετσι και αλλιως και κατα συνεπεια οφειλεις να σεβαστεις τον εαυτο σου που απελπισμενα σου ουρλιαζει οτι δεν αντεχει αλλο. Ισως, λοιπον η συγκεκριμενη εμπειρια να ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να μαθεις κατι νεο γιασενα και οτι μπορεις να κοινοποιεις τα ορια σου στους αλλους χωρις αυτο απαραιτητα να σημαινει οτι εισια "κακη" η της παρεας. Απο την αλλη αν οι αλλοι σου προσαψουν ενα τετοιο χαρακτηρισμο, αυτο ειναι δικη τους ευθυνη και δικη τους δυσκολια στο να αποδεχτουν και να σεβαστουν τα ορια σου. Με λιγα λογια παρε την ευθυνη του εαυτου σου και προσταψε τον απο εντονες συναισθηματικες πιεσεις. Αναγνωρισε το δικαιωμα στον εαυτο σου οτι εχει πολλες πλευρες και δεν εισαι ενα πραγμα μονο π.χ ενα καλος κ συγκαταβατικος ανθρωπος. Δεν εισαι μονο αυτο ...Και το οτι μπορει να εισαι μια καλη νυφη δεν ακυρωνει το δικαιωμα σου στην ιδιωτικοτητα και οτι αλλο θεωρεις οτι καταλυεται με την συγκεκριμενη συμπεριφορα των πεθερικων σου. Μη ψαχνεις σε αλλους να καταλαβουν ...Καταλαβε εσυ τον εαυτο σου, ακουσε προσεκτικα την εσωτερικη φωνη που σου μιλαει και εμπιστευσου αυτη την φωνη να σε καθοδηγησει και να βγεις απο το αδιεξοδο. Ειναι απλο και δυσκολο μαζι , απλα χρειαζεται να στρεψεις το βλεμμα και λιγο παραπερα εκει που τωρα νομιζεις οτι δεν υπαρχει λυση...Και θα δεις οτι εχεις πολλες επιλογες ...!!!Ακου τον εαυτο σου και δειξε εμπιστοσυνη, εχει τον τροπο να απαλλαγει απο κατι που πραγματικα τον εξουθενωνει. Επισης, πολλες φορες μια "κριση " στις σχεσεις, μια διαφωνια κ.λ.π μπορει να ειναι αποτελεσματικη και πολυ βοηθητικη ωστε οι σχεσεις να επαναπροσδιοριστουν ...αλλωστε οι σχεσεις αλλαζουν ...και εξελισσονται ... Ακομη και οι πιθανες ¨"απωλειες" μπορει να ειναι ακρως βοηθητικες.Καλη τυχη, εσυ κρατας το κλειδι για τον εαυτο σου, γιατι αφηνεις τους αλλους να το χρησιμοποιουν...Οι αλλοι κανουν αυτο που νομιζουν σωστο για αυτους ...δεν βοηθαει ουτε να τους κρινεις ουτε τιποτα...εσυ κανε που θεωρεις σωστο για σενα και εν δυναμει για την σχεση σου με τον συζυγο σου. Αλλωστε τα ορια ειναι παντα προσωπικα και επειτα λειτουργουν σε δυαδικο επιπεδο. Οσο για τον συζυγο μοιρασου τα συναισθηματα σου και ξεκαθαρισε την αποφαση σου ...οχι επιθετικα δεν υπαρχει λογος ...απλα ειναι σημαντικο να μην περναμε διπλα μηνυματα να ειμαστε σαφης και ξεκαθαροι...Οχι ναι μεν αλλα...Απλα με πολη αγαπη πες πως νιωθεις ...και προσακλεσο τον να σου πει και εκεινος τι νιωθει...Κανε ενα καλεσμα να βρεθειτε συναισθηματικα και να μοιραστειτε απο κοινου πως βιωνετε ο καθενας την παραπανω κατασταση ...Σε φιλω!!!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
rififi έγραψε:Καλησπερα. Τα ορια δεν τα βαζουμε στους αλλους, αλλα στον εαυτο μας. δεν λεμε δεν σου επιτρεπω στον αλλο αλα λεμε μεχρι εδω επιτρεπω για τον εαυτο μου, μεχρι εδω αντεχω. Αν εχουμε δυσκολια να αναγνωρισουμε τα ορια μας και στη συνεχεια να τα κοινοποιησουμε στους αλλους, εχουμε τετοιου ειδους δυσκολιες. Καλο θα ηταν να κατσεις και να αναρωτηθεις που εισαι εσυ μέσα σε ολο αυτό που συμβαίνει ...Που ειναι ο εαυτος σου και ποσο τελικα εσυ τον ακους κ τον προστατευεις απο καταστασεις που σου προκαλουν εντονη συναισθηματικη δυσφορια. Εχει πολλες επιλογες αν θες να αλλαξει αυτη η κατασταση , απλα χρειαζεται να δεις πια ειναι αυτη που εσενα σου ταιριαζει περισσοτερο. Καμια φορά χρειαζεται να περνουμε ρίσκο και να δοκιμαζουμε νεες συμπεριφορες στις οποιες πιθανον να μην ειμαστε μαθημενες. Επίσης νομιζω ειναι πολυ δεσμευτικο που λειτουργει μεσα σου το στερεοτυπο της ¨κακιας νυφης". Αυτο δεν σε βοηθαει πουθενα...χρειαζεται να αποδεσμευτεις απο αυτο και να πας παρακατω. Το θεμα σου δεν ειναι να παρεις αξια μεσα απο τα πεθερικα σου αλλα να αναγνωρισεις οτι εχεις αξια ως ατομο ετσι και αλλιως και κατα συνεπεια οφειλεις να σεβαστεις τον εαυτο σου που απελπισμενα σου ουρλιαζει οτι δεν αντεχει αλλο. Ισως, λοιπον η συγκεκριμενη εμπειρια να ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να μαθεις κατι νεο γιασενα και οτι μπορεις να κοινοποιεις τα ορια σου στους αλλους χωρις αυτο απαραιτητα να σημαινει οτι εισια "κακη" η της παρεας. Απο την αλλη αν οι αλλοι σου προσαψουν ενα τετοιο χαρακτηρισμο, αυτο ειναι δικη τους ευθυνη και δικη τους δυσκολια στο να αποδεχτουν και να σεβαστουν τα ορια σου. Με λιγα λογια παρε την ευθυνη του εαυτου σου και προσταψε τον απο εντονες συναισθηματικες πιεσεις. Αναγνωρισε το δικαιωμα στον εαυτο σου οτι εχει πολλες πλευρες και δεν εισαι ενα πραγμα μονο π.χ ενα καλος κ συγκαταβατικος ανθρωπος. Δεν εισαι μονο αυτο ...Και το οτι μπορει να εισαι μια καλη νυφη δεν ακυρωνει το δικαιωμα σου στην ιδιωτικοτητα και οτι αλλο θεωρεις οτι καταλυεται με την συγκεκριμενη συμπεριφορα των πεθερικων σου. Μη ψαχνεις σε αλλους να καταλαβουν ...Καταλαβε εσυ τον εαυτο σου, ακουσε προσεκτικα την εσωτερικη φωνη που σου μιλαει και εμπιστευσου αυτη την φωνη να σε καθοδηγησει και να βγεις απο το αδιεξοδο. Ειναι απλο και δυσκολο μαζι , απλα χρειαζεται να στρεψεις το βλεμμα και λιγο παραπερα εκει που τωρα νομιζεις οτι δεν υπαρχει λυση...Και θα δεις οτι εχεις πολλες επιλογες ...!!!Ακου τον εαυτο σου και δειξε εμπιστοσυνη, εχει τον τροπο να απαλλαγει απο κατι που πραγματικα τον εξουθενωνει. Επισης, πολλες φορες μια "κριση " στις σχεσεις, μια διαφωνια κ.λ.π μπορει να ειναι αποτελεσματικη και πολυ βοηθητικη ωστε οι σχεσεις να επαναπροσδιοριστουν ...αλλωστε οι σχεσεις αλλαζουν ...και εξελισσονται ... Ακομη και οι πιθανες ¨"απωλειες" μπορει να ειναι ακρως βοηθητικες.Καλη τυχη, εσυ κρατας το κλειδι για τον εαυτο σου, γιατι αφηνεις τους αλλους να το χρησιμοποιουν...Οι αλλοι κανουν αυτο που νομιζουν σωστο για αυτους ...δεν βοηθαει ουτε να τους κρινεις ουτε τιποτα...εσυ κανε που θεωρεις σωστο για σενα και εν δυναμει για την σχεση σου με τον συζυγο σου. Αλλωστε τα ορια ειναι παντα προσωπικα και επειτα λειτουργουν σε δυαδικο επιπεδο. Οσο για τον συζυγο μοιρασου τα συναισθηματα σου και ξεκαθαρισε την αποφαση σου ...οχι επιθετικα δεν υπαρχει λογος ...απλα ειναι σημαντικο να μην περναμε διπλα μηνυματα να ειμαστε σαφης και ξεκαθαροι...Οχι ναι μεν αλλα...Απλα με πολη αγαπη πες πως νιωθεις ...και προσακλεσο τον να σου πει και εκεινος τι νιωθει...Κανε ενα καλεσμα να βρεθειτε συναισθηματικα και να μοιραστειτε απο κοινου πως βιωνετε ο καθενας την παραπανω κατασταση ...Σε φιλω!!!
ta eipew poly wraia voithisew k emena en merh mpravo s

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

eirkat mam

eirkat mam
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλησπερα κ απο μενα!γλυκια μου ενα θα σου πω...τα πεθερικα μου μενουν απο πανω κ μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαμε πολλες γκρινιες κ προβληματα...αλλα ειπα ως εδω ηταν!πεθερικα κ κουνιαδα στην ακρη,πανω απ'ολα ειναι η οικογενεια μου!ο αντρας μου κ το παιδι μου!βαλε τα ορια σου τωρα που ειναι νωρις αγαπη μου,πριν ερθει ενα μωρο,γιατι ειναι κριμα να υπαρχουν γκρινιες πανω απο ενα νεογεννητο...εγω επρεπε να ερθει ο γιος μου για να καταλαβω οτι δεν παει αλλο.ο αντρας μου ηταν μαζι μου κ βαλαμε τα ορια που επρεπε για να εχουμε την οικογενεια μας καλα!!!ειχαμε να μιλησουμε(ουτε καλημερα)4μηνες,κ μιλησαμε γιατι ειχαμε το μωρο 4μηνων στο νοσοκομειο κ ηρθαν να το δουν.κ παλι καλα που ηρθαν ετσι τα πραγματα γιατι κ τα ορια μας βαλαμε,που κ παλι δεν τα σεβονται ολα,αλλα τραβαμε τα λουρια κ ηρεμουν παλι!κανω καποιες φορες κ γω τα στραβα ματια για τον αντρα μου κυριως,γιατι ειναι γονεις του κ αδερφη του,αλλα τα ορια δεν θα φυγουν...γιατι θελω την ηρεμια στο σπιτι μου...περασα πολυ ασχημη λοχεια κ πιστεψε με δεν αξιζε...αντι να ζω τισ μοναδικες στιγμες του μωρου μου σκεφτομουν την πεθερα που μ'εδιωξε μεσα απο το ιδιο μας το σπιτι 8ημερων λεχωνα κ εβγαζα μισος...λαθος μου,γιατι δεν εζησα οπως ηθελα τους πρωτους μηνες της ζωης του παιδιου μου...βαλε ορια καλη μου γιατι χανεις μερες απο τη ζωη σου αδικα!!!μιλα με τον αντρουλη σου ομορφα,με γουτσου γουτσου κ πες του ακριβως τι σκεφτεσαι κ οτι πρεπει να μιλησει με τους δικους του,γιατι καποια στιγμη θα μαζευτουν πολλα κ θα εχετε αυτα που ειχαμε εμεις...ξεκαθαρισε τωρα που ειναι νωρις!!!ακουσε με σε παρακαλω!!!κ η νατασα εχει πολυ δικιο πιο πανω!!!φιλια πολλα κ βαλε τα ορια σου τωρα που ειναι νωριςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα,
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έχω και εγώ διάφορα θέματα, κυρίως με τα κουνιαδάκια μου... πολύ ανακατεύονται, αλλά δε μπαίνω σε διαδικασία να ασχοληθώ. Δεν φταίνε αυτοί, αλλά ο άντρας μου που τους το επιτρέπει.
Κάνω ότι δεν ακούω και ότι δεν καταλαβαίνω. Σπάνια ξεσπάω. Συγκεκριμένα όταν τόλμισαν να ανακατευτούν μπροστά μου τους το ξέκοψα και με το γάντι. Την άλλη μέρα ήμουν με το χαμόγελο στα χείλη, λες και δεν έγινε τίποτα. Δεν ήθελα να δημιουργηθεί πρόβλημα, απλά έθεσα όρια!
Γενικά δε θέλω να χαλάσω τις σχέσεις μας, αλλά ούτε είμαστε και κολλητοί. Βασικά σε γιορτές κυρίως τους επισκέπτομαι, σπάνια και καμιά Κυριακή. Ο άντρας μου είναι κάθε μέρα μαζί τους.
Δεν έχω διαβάσει παλιά σχόλιά σου και δεν ξέρω τι προβλήματα σου δημιουργούν. Θα σε συμβουλεύσω όμως να μην είσαι τόσο αρνητική.
Αν δηλαδή φιλοξενούσες τους δικούς σου θα αντιδρούσες έτσι; Ειδικά αν υπάρχει και πρόβλημα υγείας...
Κάνε μια υπομονή...
Δεν είναι σωστό να έρχονται και να τους κοιτάς με μισό μάτι. Η οικογένεια του άντρα σου είναι.
Από την άλλη φρόντισε να επιβάλεις τη θέση σου. Είσαι η γυναίκα του γιου τους και εσύ είσαι πια η οικογένειά του. Μην τους αφήνεις τα περιθώρια να ανακατεύονται. Άυτό βέβαια είναι κυρίως δουλειά του άντρα σου...
Δεν ξερω αν σε βοήθησα. ΄Θα το ήθελα πάντως.

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
rififi έγραψε:Καλησπερα. Τα ορια δεν τα βαζουμε στους αλλους, αλλα στον εαυτο μας. δεν λεμε δεν σου επιτρεπω στον αλλο αλα λεμε μεχρι εδω επιτρεπω για τον εαυτο μου, μεχρι εδω αντεχω. Αν εχουμε δυσκολια να αναγνωρισουμε τα ορια μας και στη συνεχεια να τα κοινοποιησουμε στους αλλους, εχουμε τετοιου ειδους δυσκολιες. Καλο θα ηταν να κατσεις και να αναρωτηθεις που εισαι εσυ μέσα σε ολο αυτό που συμβαίνει ...Που ειναι ο εαυτος σου και ποσο τελικα εσυ τον ακους κ τον προστατευεις απο καταστασεις που σου προκαλουν εντονη συναισθηματικη δυσφορια. Εχει πολλες επιλογες αν θες να αλλαξει αυτη η κατασταση , απλα χρειαζεται να δεις πια ειναι αυτη που εσενα σου ταιριαζει περισσοτερο. Καμια φορά χρειαζεται να περνουμε ρίσκο και να δοκιμαζουμε νεες συμπεριφορες στις οποιες πιθανον να μην ειμαστε μαθημενες. Επίσης νομιζω ειναι πολυ δεσμευτικο που λειτουργει μεσα σου το στερεοτυπο της ¨κακιας νυφης". Αυτο δεν σε βοηθαει πουθενα...χρειαζεται να αποδεσμευτεις απο αυτο και να πας παρακατω. Το θεμα σου δεν ειναι να παρεις αξια μεσα απο τα πεθερικα σου αλλα να αναγνωρισεις οτι εχεις αξια ως ατομο ετσι και αλλιως και κατα συνεπεια οφειλεις να σεβαστεις τον εαυτο σου που απελπισμενα σου ουρλιαζει οτι δεν αντεχει αλλο. Ισως, λοιπον η συγκεκριμενη εμπειρια να ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να μαθεις κατι νεο γιασενα και οτι μπορεις να κοινοποιεις τα ορια σου στους αλλους χωρις αυτο απαραιτητα να σημαινει οτι εισια "κακη" η της παρεας. Απο την αλλη αν οι αλλοι σου προσαψουν ενα τετοιο χαρακτηρισμο, αυτο ειναι δικη τους ευθυνη και δικη τους δυσκολια στο να αποδεχτουν και να σεβαστουν τα ορια σου. Με λιγα λογια παρε την ευθυνη του εαυτου σου και προσταψε τον απο εντονες συναισθηματικες πιεσεις. Αναγνωρισε το δικαιωμα στον εαυτο σου οτι εχει πολλες πλευρες και δεν εισαι ενα πραγμα μονο π.χ ενα καλος κ συγκαταβατικος ανθρωπος. Δεν εισαι μονο αυτο ...Και το οτι μπορει να εισαι μια καλη νυφη δεν ακυρωνει το δικαιωμα σου στην ιδιωτικοτητα και οτι αλλο θεωρεις οτι καταλυεται με την συγκεκριμενη συμπεριφορα των πεθερικων σου. Μη ψαχνεις σε αλλους να καταλαβουν ...Καταλαβε εσυ τον εαυτο σου, ακουσε προσεκτικα την εσωτερικη φωνη που σου μιλαει και εμπιστευσου αυτη την φωνη να σε καθοδηγησει και να βγεις απο το αδιεξοδο. Ειναι απλο και δυσκολο μαζι , απλα χρειαζεται να στρεψεις το βλεμμα και λιγο παραπερα εκει που τωρα νομιζεις οτι δεν υπαρχει λυση...Και θα δεις οτι εχεις πολλες επιλογες ...!!!Ακου τον εαυτο σου και δειξε εμπιστοσυνη, εχει τον τροπο να απαλλαγει απο κατι που πραγματικα τον εξουθενωνει. Επισης, πολλες φορες μια "κριση " στις σχεσεις, μια διαφωνια κ.λ.π μπορει να ειναι αποτελεσματικη και πολυ βοηθητικη ωστε οι σχεσεις να επαναπροσδιοριστουν ...αλλωστε οι σχεσεις αλλαζουν ...και εξελισσονται ... Ακομη και οι πιθανες ¨"απωλειες" μπορει να ειναι ακρως βοηθητικες.Καλη τυχη, εσυ κρατας το κλειδι για τον εαυτο σου, γιατι αφηνεις τους αλλους να το χρησιμοποιουν...Οι αλλοι κανουν αυτο που νομιζουν σωστο για αυτους ...δεν βοηθαει ουτε να τους κρινεις ουτε τιποτα...εσυ κανε που θεωρεις σωστο για σενα και εν δυναμει για την σχεση σου με τον συζυγο σου. Αλλωστε τα ορια ειναι παντα προσωπικα και επειτα λειτουργουν σε δυαδικο επιπεδο. Οσο για τον συζυγο μοιρασου τα συναισθηματα σου και ξεκαθαρισε την αποφαση σου ...οχι επιθετικα δεν υπαρχει λογος ...απλα ειναι σημαντικο να μην περναμε διπλα μηνυματα να ειμαστε σαφης και ξεκαθαροι...Οχι ναι μεν αλλα...Απλα με πολη αγαπη πες πως νιωθεις ...και προσακλεσο τον να σου πει και εκεινος τι νιωθει...Κανε ενα καλεσμα να βρεθειτε συναισθηματικα και να μοιραστειτε απο κοινου πως βιωνετε ο καθενας την παραπανω κατασταση ...Σε φιλω!!!


Σε ευχαριστώ πολύ για τον πολύτιμο χρόνο που αφιέρωσες για να ασχοληθείς με το θέμα μου και να μου απαντήσεις. Τα λόγια σου λειτούργησαν καταπραϋντικά στον πόνο που νιώθω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις