Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
76 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 76 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marianta έγραψε:Καλησπέρα,
Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έχω και εγώ διάφορα θέματα, κυρίως με τα κουνιαδάκια μου... πολύ ανακατεύονται, αλλά δε μπαίνω σε διαδικασία να ασχοληθώ. Δεν φταίνε αυτοί, αλλά ο άντρας μου που τους το επιτρέπει.
Κάνω ότι δεν ακούω και ότι δεν καταλαβαίνω. Σπάνια ξεσπάω. Συγκεκριμένα όταν τόλμισαν να ανακατευτούν μπροστά μου τους το ξέκοψα και με το γάντι. Την άλλη μέρα ήμουν με το χαμόγελο στα χείλη, λες και δεν έγινε τίποτα. Δεν ήθελα να δημιουργηθεί πρόβλημα, απλά έθεσα όρια!
Γενικά δε θέλω να χαλάσω τις σχέσεις μας, αλλά ούτε είμαστε και κολλητοί. Βασικά σε γιορτές κυρίως τους επισκέπτομαι, σπάνια και καμιά Κυριακή. Ο άντρας μου είναι κάθε μέρα μαζί τους.
Δεν έχω διαβάσει παλιά σχόλιά σου και δεν ξέρω τι προβλήματα σου δημιουργούν. Θα σε συμβουλεύσω όμως να μην είσαι τόσο αρνητική.
Αν δηλαδή φιλοξενούσες τους δικούς σου θα αντιδρούσες έτσι; Ειδικά αν υπάρχει και πρόβλημα υγείας...
Κάνε μια υπομονή...
Δεν είναι σωστό να έρχονται και να τους κοιτάς με μισό μάτι. Η οικογένεια του άντρα σου είναι.
Από την άλλη φρόντισε να επιβάλεις τη θέση σου. Είσαι η γυναίκα του γιου τους και εσύ είσαι πια η οικογένειά του. Μην τους αφήνεις τα περιθώρια να ανακατεύονται. Άυτό βέβαια είναι κυρίως δουλειά του άντρα σου...
Δεν ξερω αν σε βοήθησα. ΄Θα το ήθελα πάντως.

marianta μου πίστεψε με αν διαβάσεις και τα υπόλοιπα θέματά μου θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται. Δεν έχω κάνει μία φορά υπομονή ούτε είναι η πρώτη φορά που έρχονται και κάνουν αρμένικη βίζιτα Mad ! Από το χειμώνα που μπήκαμε στο νέο δικό μας σπίτι δεν έχουμε μείνει πάνω από 20 μέρες εντελώς μόνοι. Τα νεύρα μου έσπασαν! Ως πότε θα γίνεται αυτό? Τώρα είναι το θέμα υγείας. Τότε όμως δεν ήταν! Διάβασε αν θες προηγούμενα θέματά μου και θα καταλαβεις τι γίνεται.
Επίσης τους φέρομαι με τον καλύτερο τρόπο. Τίποτα από όσα νιώθω δεν δείχνω. Πάντα με το χαμόγελο στα χείλη και ας νιώθω ότι καταρρέει μέσα μου όλος ο προσωπικός μου κόσμος. Είναι πολύ δύσκολο και δεν υποφέρετε παιδιά. Ανακατεύονται με το δικό τους τρόπο παντού. Που δε λέω ότι το κάνουν απαραίτητα για κακό. Απλά θέλω και γω την ηρεμία μου.Ούτε προσωπικές στιγμές δεν μπορούμε να έχουμε. Μου έχει πέσει τελείως η ψυχολογία και δε θέλω τίποτα

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:ουφφφφφφφφφφφφφφ δυσκολα τα πραγματα...αν εισαι σιγουρη πως το θεμα υγειας ειναι οντως λαιτ και δεν ειναι τπτ χοντρο πες τον αντρα σου να αναλαβει..στην αναγκη πεστου οτι αν τους θελει οταν θα ερχοντε εκεινοι θα,πηγενεις εσυ στους δικους σου...αμαν πια τι στο καλο τα παντρευουν τα παιδια τους για να τα ταλεπωρουν μετα?
θεε μου μην με κανεις τετοια πεθερα!

Δυστυχώς filitsaki μου δεν μπορώ να πάω στους δικούς μου γιατί μένουν μακριά και εγώ εργάζομαι. Όταν λες να αναλάβει τι εννοείς?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kafedaki? έγραψε:Συγγνώμη αλλά τι πρόβλημα υγείας είναι πια κ μάλιστα όχι δικό τους αλλά τρίτου που έχει γίνει τόσο θέμα...
Δηλαδή ο άντρα σου σου είπε οκ μαζεψε τα φεύγουμε;;;


Είναι πολύ πολύ στενού συγγενικού προσώπου. Τελοσπάντων... Ο άντρας μου στην αρχή το σκεφτόταν και μετά από " πίεση" και λόγω καταστάσεων τα μαζέψαμε και φύγαμε Crying or Very sad

????????


Επισκέπτης
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ? ΔΛΔ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΧ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ??? ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ???

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ? ΔΛΔ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΧ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ??? ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ???


Αυτή τη φορά και την επόμενη που θα έρθουν ( γιατί θα γίνει και αυτό σε καμιά δεκαριά μέρες πάλι) ήρθανε για να βλέπουν και να φροντίσουν τον άρρωστο. Αλλά ο άρρωστος βγήκε από το νοσοκομείο εδώ και τρεις μέρες! Και επίσης υπάρχει και το σπίτι του κουνιάδου μου. Θα μπορούσαν να μοιράσουν τις μέρες λίγο σε μας και λίγο σε κείνον και όχι να έρχονται όοοολοιι εδώ! Mad

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ? ΔΛΔ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΧ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ??? ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ???


Αυτή τη φορά και την επόμενη που θα έρθουν ( γιατί θα γίνει και αυτό σε καμιά δεκαριά μέρες πάλι) ήρθανε για να βλέπουν και να φροντίσουν τον άρρωστο. Αλλά ο άρρωστος βγήκε από το νοσοκομείο εδώ και τρεις μέρες! Και επίσης υπάρχει και το σπίτι του κουνιάδου μου. Θα μπορούσαν να μοιράσουν τις μέρες λίγο σε μας και λίγο σε κείνον και όχι να έρχονται όοοολοιι εδώ! Mad
κατσε κατσε ο κουνιαδος παντρεμενος ειναι?οταν λεω να αναλαβει εννοω τα ορια που λενε και τα κοριτσια εκεινος πρεπει να τα βαλει..

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ? ΔΛΔ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΧ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ??? ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ???


Αυτή τη φορά και την επόμενη που θα έρθουν ( γιατί θα γίνει και αυτό σε καμιά δεκαριά μέρες πάλι) ήρθανε για να βλέπουν και να φροντίσουν τον άρρωστο. Αλλά ο άρρωστος βγήκε από το νοσοκομείο εδώ και τρεις μέρες! Και επίσης υπάρχει και το σπίτι του κουνιάδου μου. Θα μπορούσαν να μοιράσουν τις μέρες λίγο σε μας και λίγο σε κείνον και όχι να έρχονται όοοολοιι εδώ! Mad
κατσε κατσε ο κουνιαδος παντρεμενος ειναι?οταν λεω να αναλαβει εννοω τα ορια που λενε και τα κοριτσια εκεινος πρεπει να τα βαλει..

Όχι δεν είναι παντρεμένος. Μένει με την κοπέλα του.Στην ίδια πόλη με μας.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamakoulamou έγραψε:
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ? ΔΛΔ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΧ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ??? ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ???


Αυτή τη φορά και την επόμενη που θα έρθουν ( γιατί θα γίνει και αυτό σε καμιά δεκαριά μέρες πάλι) ήρθανε για να βλέπουν και να φροντίσουν τον άρρωστο. Αλλά ο άρρωστος βγήκε από το νοσοκομείο εδώ και τρεις μέρες! Και επίσης υπάρχει και το σπίτι του κουνιάδου μου. Θα μπορούσαν να μοιράσουν τις μέρες λίγο σε μας και λίγο σε κείνον και όχι να έρχονται όοοολοιι εδώ! Mad
κατσε κατσε ο κουνιαδος παντρεμενος ειναι?οταν λεω να αναλαβει εννοω τα ορια που λενε και τα κοριτσια εκεινος πρεπει να τα βαλει..

Όχι δεν είναι παντρεμένος. Μένει με την κοπέλα του.Στην ίδια πόλη με μας.
καλα ημαστε καθολου καλα?και γιατι δεν πανε στον ελευθερο και ερχοντε μεσα στο ζευγαρι?αυτη η ελλειψη διακριτικοτητας με βγαζει απο τα ρουχα μου.....

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ? ΔΛΔ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΧ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ??? ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΣ???


Αυτή τη φορά και την επόμενη που θα έρθουν ( γιατί θα γίνει και αυτό σε καμιά δεκαριά μέρες πάλι) ήρθανε για να βλέπουν και να φροντίσουν τον άρρωστο. Αλλά ο άρρωστος βγήκε από το νοσοκομείο εδώ και τρεις μέρες! Και επίσης υπάρχει και το σπίτι του κουνιάδου μου. Θα μπορούσαν να μοιράσουν τις μέρες λίγο σε μας και λίγο σε κείνον και όχι να έρχονται όοοολοιι εδώ! Mad
κατσε κατσε ο κουνιαδος παντρεμενος ειναι?οταν λεω να αναλαβει εννοω τα ορια που λενε και τα κοριτσια εκεινος πρεπει να τα βαλει..

Όχι δεν είναι παντρεμένος. Μένει με την κοπέλα του.Στην ίδια πόλη με μας.
καλα ημαστε καθολου καλα?και γιατι δεν πανε στον ελευθερο και ερχοντε μεσα στο ζευγαρι?αυτη η ελλειψη διακριτικοτητας με βγαζει απο τα ρουχα μου.....

filitsaki αυτό είναι που βγάζει και μένα από τα ρούχα μου! Το ότι δεν καταλαβαίνουν στην ουσία πως αλλιώς ήταν όταν ήταν ελεύθεροι και οι δύο και έμεναν μαζί και αλλιώς τώρα που χωριστήκαμε και μένουμε ο καθένας ξεχωριστά. Ενώ λένε σνχ είμαστε βάρος και είμαστε βάρος τσουπ πάλι σε μας! Mad Και σαν να μη φτάνει αυτό έρχεται μαζί και ο κουνιάδος. Απαρτία!!! Και η συνυφάδα μου έχει την ίδια άποψη με μένα και τα χει πάρει και αυτή γιατί θέλει να ναι στο σπίτι της, παρ' όλα αυτά εκείνοι κάνουν το δικό τους χωρίς να μας ρωτάνε Twisted Evil

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συνηφαδα?κοπελα του δεν ειπες οτι ειναι?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:συνηφαδα?κοπελα του δεν ειπες οτι ειναι?

Ναι. Έτσι τη λέω για να καταλάβετε για ποια μιλάω. Μέλλουσα συνυφάδα.Σόρρυ Very Happy

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamakoulamou έγραψε:
filitsaki έγραψε:συνηφαδα?κοπελα του δεν ειπες οτι ειναι?

Ναι. Έτσι τη λέω για να καταλάβετε για ποια μιλάω. Μέλλουσα συνυφάδα.Σόρρυ Very Happy
για να καταλαβω.ερχοντε τα πεθερικα σου να συμπαρασταθουν σε καποιον αρρωστο συγγενη και ενω ο κουβιαδος σου μενει μονος δεν ειναι παντρεμενος αυτοι ερχοντε σε εσας.ερχετε και η γκομενα του κουνιαδου????εχετε παιδια?

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
filitsaki έγραψε:συνηφαδα?κοπελα του δεν ειπες οτι ειναι?

Ναι. Έτσι τη λέω για να καταλάβετε για ποια μιλάω. Μέλλουσα συνυφάδα.Σόρρυ Very Happy
για να καταλαβω.ερχοντε τα πεθερικα σου να συμπαρασταθουν σε καποιον αρρωστο συγγενη και ενω ο κουβιαδος σου μενει μονος δεν ειναι παντρεμενος αυτοι ερχοντε σε εσας.ερχετε και η γκομενα του κουνιαδου????εχετε παιδια?

Ακριβώς! Το κατάλαβες μια χαρά! Δεν έχουμε παιδιά. Αλλά και να θέλαμε να κάνουμε δε νομίζω πως υπό τέτοιες συνθήκες θα μπορούσα να λειτουργήσω. Crying or Very sad ... Η ψυχολογία είναι στα πατώματα και δεν έχω όρεξη για τίποτα. Όλη τη μέρα τριγυρνάω με ένα χαμόγελο για να μην επιβαρύνω την κατάσταση λόγω του προβλήματος υγείας και όταν μένω μόνη νιώθω ότι πνίγομαι. Κάποιες φορές ίσως είμαι πιο απότομη σε κάτι που θα πω, χωρίς να είναι τόσο σημαντικό, αλλά νομίζω ότι θα εκραγώ Πεθερικά και κουνιάδος " ξαναχτυπούν" - Σελίδα 2 534787 Πεθερικά και κουνιάδος " ξαναχτυπούν" - Σελίδα 2 534787

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamakoulamou έγραψε:
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
filitsaki έγραψε:συνηφαδα?κοπελα του δεν ειπες οτι ειναι?

Ναι. Έτσι τη λέω για να καταλάβετε για ποια μιλάω. Μέλλουσα συνυφάδα.Σόρρυ Very Happy
για να καταλαβω.ερχοντε τα πεθερικα σου να συμπαρασταθουν σε καποιον αρρωστο συγγενη και ενω ο κουβιαδος σου μενει μονος δεν ειναι παντρεμενος αυτοι ερχοντε σε εσας.ερχετε και η γκομενα του κουνιαδου????εχετε παιδια?

Ακριβώς! Το κατάλαβες μια χαρά! Δεν έχουμε παιδιά. Αλλά και να θέλαμε να κάνουμε δε νομίζω πως υπό τέτοιες συνθήκες θα μπορούσα να λειτουργήσω. Crying or Very sad ... Η ψυχολογία είναι στα πατώματα και δεν έχω όρεξη για τίποτα. Όλη τη μέρα τριγυρνάω με ένα χαμόγελο για να μην επιβαρύνω την κατάσταση λόγω του προβλήματος υγείας και όταν μένω μόνη νιώθω ότι πνίγομαι. Κάποιες φορές ίσως είμαι πιο απότομη σε κάτι που θα πω, χωρίς να είναι τόσο σημαντικό, αλλά νομίζω ότι θα εκραγώ Πεθερικά και κουνιάδος " ξαναχτυπούν" - Σελίδα 2 534787 Πεθερικά και κουνιάδος " ξαναχτυπούν" - Σελίδα 2 534787
συγνωμη λλα ειναι κουλο.απλα ερχοντε εκει για να τους υπηρετεις δεν εξηγητε αλλιως.λυπαμαι αλλα πρεπει να μιλησεις με τον αντρα σου και αν δεν το κανει εκεινος εσυ να τους το πεις..

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
filitsaki έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
filitsaki έγραψε:συνηφαδα?κοπελα του δεν ειπες οτι ειναι?

Ναι. Έτσι τη λέω για να καταλάβετε για ποια μιλάω. Μέλλουσα συνυφάδα.Σόρρυ Very Happy
για να καταλαβω.ερχοντε τα πεθερικα σου να συμπαρασταθουν σε καποιον αρρωστο συγγενη και ενω ο κουβιαδος σου μενει μονος δεν ειναι παντρεμενος αυτοι ερχοντε σε εσας.ερχετε και η γκομενα του κουνιαδου????εχετε παιδια?

Ακριβώς! Το κατάλαβες μια χαρά! Δεν έχουμε παιδιά. Αλλά και να θέλαμε να κάνουμε δε νομίζω πως υπό τέτοιες συνθήκες θα μπορούσα να λειτουργήσω. Crying or Very sad ... Η ψυχολογία είναι στα πατώματα και δεν έχω όρεξη για τίποτα. Όλη τη μέρα τριγυρνάω με ένα χαμόγελο για να μην επιβαρύνω την κατάσταση λόγω του προβλήματος υγείας και όταν μένω μόνη νιώθω ότι πνίγομαι. Κάποιες φορές ίσως είμαι πιο απότομη σε κάτι που θα πω, χωρίς να είναι τόσο σημαντικό, αλλά νομίζω ότι θα εκραγώ Πεθερικά και κουνιάδος " ξαναχτυπούν" - Σελίδα 2 534787 Πεθερικά και κουνιάδος " ξαναχτυπούν" - Σελίδα 2 534787
συγνωμη λλα ειναι κουλο.απλα ερχοντε εκει για να τους υπηρετεις δεν εξηγητε αλλιως.λυπαμαι αλλα πρεπει να μιλησεις με τον αντρα σου και αν δεν το κανει εκεινος εσυ να τους το πεις..

Ένα πρόβλημα είναι και αυτό... Τι εννοώ? Ότι η πεθερά μου για μην γίνεται αυτό που λες ( δλδ να μην πέφτουν όλα πάνω μου και για να μη με κουράζει) αναλαμβάνει όλο το σπίτι. Δλδ μαγειρεύει, σκουπίζει κλπ., πράγμα όμως που δεν μου αρέσει γιατί ξεφεύγει το πράγμα και νιώθω και γω ότι είναι άλλη η νοικοκυρά στο σπίτι. Το καταλαβαίνω ότι το κάνει από καλοσύνη, αλλά θα προτιμούσα να μην έρχονταν κάθε τρεις και λίγο, παρά να έχω την πεθερά να κάνει όλες τις δουλειές για να μην κουράζομαι. Νιώθω ότι παραβιάζουν την προσωπική μου ζωή. Δε θέλω άλλοοοο... Το αναφέρω αυτές τις μέρες στο σύζυγο στα πεταχτά καθώς δε μένουμε και ποτέ ολομόναχοι και μου λέει υπομονή.. ΕΕΕΕΕ ΠΟΣΟ ΠΙΑ????!!!!!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα τρεχεις να κανεις εσυ τα παντα πριν προλαβει εκεινη.οταν θα σου πει α θελω να κανω αυτο θα λες οχι κοφτα και θα το κανεις εσυ..εκει παταει εκεινη και η υπομονη οντως σου χρειαζεται..πω πω μανικι.....

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
filitsaki έγραψε:θα τρεχεις να κανεις εσυ τα παντα πριν προλαβει εκεινη.οταν θα σου πει α θελω να κανω αυτο θα λες οχι κοφτα και θα το κανεις εσυ..εκει παταει εκεινη και η υπομονη οντως σου χρειαζεται..πω πω μανικι.....


Αυτό ακριβώς γίνεται... Της τα έσουρε και ο άντρας μου και της είπε να μην κάνει τίποτα χωρίς να με ρωτήσει. Περιορίστηκε κάπως όμως ρε κορίτσια δε γίνεται να τρέχω σνχ από πίσω της γιατί δουλεύω κιόλας και λείπω 10 ώρες από το σπίτι και αυτή τα κάνει όταν λείπω. Εκτός ότι νιώθω κυνηγημένη μέσα στο σπίτι μου, γιατί βάζω π.χ. πλυντήριο το βράδυ και για να μην απλώσει τα ρούχα ξυπνάω στις 6 και μιση για να προλάβω να τα απλώσω. Επίσης της λέω όχι μη το κάνεις αυτό, μου λέει έλα να μην κουράζεσαι, της ξαναλέω όχι, πάλι εκεί, με το που το λέω τριτη φορά αυστηρά φεύγει! Λες και είναι μωρό! Της λέει ο άντρας μου είπαμε να καταλαβαίνεις όταν σου μιλάνε, ναι λέει εκείνη και πάλι τα ίδια! Έχω τόσα νεύρα με όλους τους! Ματόσα νεύρα!!! Mad Mad Mad

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δύσκολη κατάσταση κοπέλα μου...Μορώ να καταλάβω τα νεύρα σου... Εδώ είχα ξενερώσει εγώ μια φορά που ήταν να πάμε στο εξοχικό του άντρα μου μια μέρα πριν από ότι θα ερχόταν τα πεθερικά μου κ πάμε κ τους βρίσκουμε εκεί... Και όταν είπε ο άντρας μου μα καλά αύριο δε θα ερχόσασταν ξέρεις τι απάντηση πήραμε;;; Ε ήρθαμε κ εμείς σήμερα γιατί τι θα τρώγατε εδώ;;
Όχι να είναι καθε τόσο σπίτι σου...κ να επεμβαίνουν στο νοικοκυριό σου...
Απλά όταν μείνετε μόνοι σας πρέπει να κάνεις μια δεύτερη συζήτηση με τον άντρα σου... Ότι δε σου φτάνει πλέον απλώς να σε καταλαβαίνει πρέπει να πάρει δραστικά μέτρα... γιατι τώρα είναι ο άρρωστος, μετά θα είναι κάτι άλλο... Άλλωστε συνήθως έρχονται χωρίς λόγο , απλά με τον άρρωστο βρήκαν ευκαιρία...

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
kafedaki? έγραψε:Δύσκολη κατάσταση κοπέλα μου...Μορώ να καταλάβω τα νεύρα σου... Εδώ είχα ξενερώσει εγώ μια φορά που ήταν να πάμε στο εξοχικό του άντρα μου μια μέρα πριν από ότι θα ερχόταν τα πεθερικά μου κ πάμε κ τους βρίσκουμε εκεί... Και όταν είπε ο άντρας μου μα καλά αύριο δε θα ερχόσασταν ξέρεις τι απάντηση πήραμε;;; Ε ήρθαμε κ εμείς σήμερα γιατί τι θα τρώγατε εδώ;;
Όχι να είναι καθε τόσο σπίτι σου...κ να επεμβαίνουν στο νοικοκυριό σου...
Απλά όταν μείνετε μόνοι σας πρέπει να κάνεις μια δεύτερη συζήτηση με τον άντρα σου... Ότι δε σου φτάνει πλέον απλώς να σε καταλαβαίνει πρέπει να πάρει δραστικά μέτρα... γιατι τώρα είναι ο άρρωστος, μετά θα είναι κάτι άλλο... Άλλωστε συνήθως έρχονται χωρίς λόγο , απλά με τον άρρωστο βρήκαν ευκαιρία...

Ακριβώς αυτό πιστεύω και εγώ! Πως με τον άρρωστο βρήκαν ευκαιρία!
Το ωραίο είναι πως επειδή της χώθηκα κανα δυο τρεις φορές της πεθεράς και της είπα άστα θα τα κάνω εγώ και ο καθένας σπίτι του κλπ. Κάθε μέρα πετάει τη μπιχτή( και καλά κλαψουρίζοντας) " Να πάμε σπίτι μας και να πάμε σπίτι μας και καλά μου λέγε η μαμά μου οι γέροι θέλουν τη γωνιά τους και τέτοια... Λες και γω τους κρατάω με το ζόρι σπίτι μου! Shocked

????????


Επισκέπτης
ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΙΛΗΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΛΑΘΟΣ
ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΕΞΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ
ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΑΣΕ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ
ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΜ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="mamakoulamou"]
kafedaki? έγραψε:

Ακριβώς αυτό πιστεύω και εγώ! Πως με τον άρρωστο βρήκαν ευκαιρία!
Το ωραίο είναι πως επειδή της χώθηκα κανα δυο τρεις φορές της πεθεράς και της είπα άστα θα τα κάνω εγώ και ο καθένας σπίτι του κλπ. Κάθε μέρα πετάει τη μπιχτή( και καλά κλαψουρίζοντας) " Να πάμε σπίτι μας και να πάμε σπίτι μας και καλά μου λέγε η μαμά μου οι γέροι θέλουν τη γωνιά τους και τέτοια... Λες και γω τους κρατάω με το ζόρι σπίτι μου! Shocked

την επομενη φορα που σου πει τετοια πεστης μητερα να σας βοηθησω με τα πραγματα σας?μην νιωθετε και εσεις πιεσμενη!εμα τι να πω???
αρκο τι ειπες??????γιορτασε την γιορτη του σε εσας/? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
κοριτσι μου κοψτους το βηχα για να μην ππω τον κωλ@.....

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΙΛΗΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΛΑΘΟΣ
ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΕΞΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ
ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΑΣΕ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ
ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΜ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ

Ναι έτσι ήταν. Και μίλησε αυτή τη φορά που ήρθαν στη μαμά του για το θέμα του νοικοκυριού, να μην ανακατεύεται κλπ.
Αλλά το θέμα με τις συνεχείς επισκέψεις λόγω και του προβλήματος υγείας που προέκυψε ήρθε πάλι στην επιφάνεια πολύ πιο σύντομα απο ότι φανταζόμουνα...
Μ'αυτό θα παιδευτώ πολύ μέχρι να γίνει κάτι δραστικό μου φαίνεται!
Συγνώμη arco iris που δεν απάντησα στο πμ απλά δεν θα θελα να έρχονται μην. από το forum στο προσωπικό μου mail για ευνόητους λόγους... Wink

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="filitsaki"]
mamakoulamou έγραψε:
kafedaki? έγραψε:

Ακριβώς αυτό πιστεύω και εγώ! Πως με τον άρρωστο βρήκαν ευκαιρία!
Το ωραίο είναι πως επειδή της χώθηκα κανα δυο τρεις φορές της πεθεράς και της είπα άστα θα τα κάνω εγώ και ο καθένας σπίτι του κλπ. Κάθε μέρα πετάει τη μπιχτή( και καλά κλαψουρίζοντας) " Να πάμε σπίτι μας και να πάμε σπίτι μας και καλά μου λέγε η μαμά μου οι γέροι θέλουν τη γωνιά τους και τέτοια... Λες και γω τους κρατάω με το ζόρι σπίτι μου! Shocked

την επομενη φορα που σου πει τετοια πεστης μητερα να σας βοηθησω με τα πραγματα σας?μην νιωθετε και εσεις πιεσμενη!εμα τι να πω???
αρκο τι ειπες??????γιορτασε την γιορτη του σε εσας/? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
κοριτσι μου κοψτους το βηχα για να μην ππω τον κωλ@.....

Χαχαχα! Γέλασα με την τελευταία σου φράση! Ναι όταν πήγαμε στο νέο μας σπίτι, με την ευκαιρία της βοήθειας στη μετακόμιση( από κει ξεκίνησαν όλα) έμειναν 3 εβδομάδες σπίτι μας για να μην ανεβοκατεβαίνουν όπως είπαν ( στην πόλη τους εννοώ) και γιόρτασε και ο κουνιάδος σε μας τη γιορτή του!!! cheers cheers

????????


Επισκέπτης
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΙΛΗΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΛΑΘΟΣ
ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΕΞΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ
ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΑΣΕ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ
ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΜ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ

Ναι έτσι ήταν. Και μίλησε αυτή τη φορά που ήρθαν στη μαμά του για το θέμα του νοικοκυριού, να μην ανακατεύεται κλπ.
Αλλά το θέμα με τις συνεχείς επισκέψεις λόγω και του προβλήματος υγείας που προέκυψε ήρθε πάλι στην επιφάνεια πολύ πιο σύντομα απο ότι φανταζόμουνα...
Μ'αυτό θα παιδευτώ πολύ μέχρι να γίνει κάτι δραστικό μου φαίνεται!
Συγνώμη arco iris που δεν απάντησα στο πμ απλά δεν θα θελα να έρχονται μην. από το forum στο προσωπικό μου mail για ευνόητους λόγους... Wink

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΜΕΙΛ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΟΥ
ΟΚ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ

mamakoulamou


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:
mamakoulamou έγραψε:
arco iris έγραψε:ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΙΛΗΣΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ? ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΛΑΘΟΣ
ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΕΞΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ
ΑΚΟΜΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΑΣΕ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙ ΚΙΟΛΑΣ
ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΜ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ

Ναι έτσι ήταν. Και μίλησε αυτή τη φορά που ήρθαν στη μαμά του για το θέμα του νοικοκυριού, να μην ανακατεύεται κλπ.
Αλλά το θέμα με τις συνεχείς επισκέψεις λόγω και του προβλήματος υγείας που προέκυψε ήρθε πάλι στην επιφάνεια πολύ πιο σύντομα απο ότι φανταζόμουνα...
Μ'αυτό θα παιδευτώ πολύ μέχρι να γίνει κάτι δραστικό μου φαίνεται!
Συγνώμη arco iris που δεν απάντησα στο πμ απλά δεν θα θελα να έρχονται μην. από το forum στο προσωπικό μου mail για ευνόητους λόγους... Wink

ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΤΟ ΜΕΙΛ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΣΟΥ
ΟΚ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕ ΘΕΣ

Δεν το λέω προσωπικά για σένα. Απλά εγώ δε θέλω. Είχε σχέση μ' αυτά που περνάω? Κανέναν τρόπο μαζικής εξόντωσης ατόμων? Laughing χαχαχα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις