Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
82 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 82 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marianta έγραψε:Καλησπέρα,
Το σκυλί δεν πρέπει να είναι μέσα στο σπίτι τους πρωτους μήνες της ζωής του παιδιού.
Να το δεσεις στο μπαλκονι ή στην αυλή αν έχεις!
Επειδή τα σκυλιά αντιδρούν περίεργα,ειδικά όταν τα έχουμε μεσα στο σπίτι, καλό είναι όταν γεννήσεις να πάρει ο αντρας σου στο σπίτι μια πετσετούλα του μωρού και να τη δωσει στο σκυλί να τη μυρίσει , πριν πας εσύ σπίτι με το παιδί.
Προς θεού το σκυλί μακρια από το παιδί.
Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ... , αν το παιδάκι λερωθεί και το σκυλί το αντιληφθει μπορεί να ορμίξει...
Εμένα η δικιά μου (λυκαινα) είναο μονίμως εκτός σπιτιού και ενω είναι ιδιαίτερα ζηλιάρα είναι κυρία όταν με βλέπει με τον μικρό.

Εχω καποιες αποριες marianta:

1) Γιατι το σκυλι δεν πρεπει να ειναι μεσα στο σπιτι τους πρωτους μηνες της ζωης του παιδιου αλλα μπορει να ειναι μετα?
2)Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ...
κακα εννοεις??

Παντως καμια δεν ειπε οτι πρεπει να εχουμε απολυτη εμπιστοσυνη στο ζωο...εδω δεν μπορουμε να εχουμε σε εναν ανθρωπο που υποτιθεται εχει νοημοσυνη και με αυτη λειτουργει.
Παντως εχω κι εγω την ιδια απορια με το λεμονακι και αν μπορει ας μου την λυση καποιος...
Γιατι καποιοι ανθρωποι αποφασιζουν να παρουν καποιο κατοικιδιο, το εχουν μεσα στο σπιτι και οταν αλλαζουν καποια δεδομενα το πετανε ή το βγαζουν εξω απο το σπιτι σα να "εληξε"???

a_nanaka

a_nanaka
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αφού δεν θέλεις να τον αποχωριστείς, μην ανησυχεις θα βρειτε τρόπο όλοι να συνυπάρξετε πολύ αγαπημένα όπως κάναμε κι εμείς.
Επειδή κι εμένα σου τονίζω ξανά ότι είναι μαλτέζικο και σε καταλαβαίνω , ξεπέρασε τις φιλοδοξίες μου η συμπεριφορά του.

Όλα θα πάνε καλά, καλή διάθεση να υπάρχει!

Alexanda11

Alexanda11
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marianta έγραψε: Καλησπέρα,
Το σκυλί δεν πρέπει να είναι μέσα στο σπίτι τους πρωτους μήνες της ζωής του παιδιού.
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

marianta έγραψε: Να το δεσεις στο μπαλκονι ή στην αυλή αν έχεις!
Shocked Shocked Shocked !!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

marianta έγραψε: Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ...
Shocked Shocked Shocked Shocked ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ??? Shocked Shocked


marianta έγραψε: Εμένα η δικιά μου (λυκαινα)
ΕΣΥ έχεις λύκαινα... ΚΡΙΜΑ...... Mad

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Alexanda11 έγραψε:
marianta έγραψε: Καλησπέρα,
Το σκυλί δεν πρέπει να είναι μέσα στο σπίτι τους πρωτους μήνες της ζωής του παιδιού.
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


marianta έγραψε: Να το δεσεις στο μπαλκονι ή στην αυλή αν έχεις!
Shocked Shocked Shocked !!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

marianta έγραψε: Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ...
Shocked Shocked Shocked Shocked ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ??? Shocked Shocked

Γιατί πρώτη φορά το ακούς;
Για ρώτα έναν κτηνίατρο ή έναν εκπαιδευτή να σου πει!!
Είχα πάντα σκυλί, όσο με θυμάμαι και μου είχε τύχει. Και όχι μόνο σε μένα αλλά σε πάρα πολλούς γνωστούς μου.



marianta έγραψε: Εμένα η δικιά μου (λυκαινα)
ΕΣΥ έχεις λύκαινα... ΚΡΙΜΑ...... Mad

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maro28 έγραψε:λεμονακι το σκυλο αποκλειεται να τον αποχωριστω απλα ζηταω συμβουλεσ για να τα παει καλα σκυλι κ μωρο κ να ειναι καλα κ τα δυο κ εμεισ...
σου είπα και πριν πως αυτά που γράφω δεν απευθύνομαι αποκλειστικά σε εσένα,
εσύ το κατάλαβα οτι δεν θα το αποχωριστής εξάλλου δεν θα έμπαινες καν στην διαδικασία αυτή να ρωτήσεις αν ήθελες θα το έκανες ήδη... απλά οι γύρο σου σε επηρεάζουν και εκεί αναρωτιέσαι τι να κάνεις.

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mariaro έγραψε:
marianta έγραψε:Καλησπέρα,
Το σκυλί δεν πρέπει να είναι μέσα στο σπίτι τους πρωτους μήνες της ζωής του παιδιού.
Να το δεσεις στο μπαλκονι ή στην αυλή αν έχεις!
Επειδή τα σκυλιά αντιδρούν περίεργα,ειδικά όταν τα έχουμε μεσα στο σπίτι, καλό είναι όταν γεννήσεις να πάρει ο αντρας σου στο σπίτι μια πετσετούλα του μωρού και να τη δωσει στο σκυλί να τη μυρίσει , πριν πας εσύ σπίτι με το παιδί.
Προς θεού το σκυλί μακρια από το παιδί.
Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ... , αν το παιδάκι λερωθεί και το σκυλί το αντιληφθει μπορεί να ορμίξει...
Εμένα η δικιά μου (λυκαινα) είναο μονίμως εκτός σπιτιού και ενω είναι ιδιαίτερα ζηλιάρα είναι κυρία όταν με βλέπει με τον μικρό.

Εχω καποιες αποριες marianta:

1) Γιατι το σκυλι δεν πρεπει να ειναι μεσα στο σπιτι τους πρωτους μηνες της ζωης του παιδιου αλλα μπορει να ειναι μετα?2)
Γιατί όσο πιο μικρά είναι , είναι περισσότερα ευάλωτα. Δεν έχουν κάνει εμβόλια, δεν έχουν αναπτυγμένα αντισώματα κλπ κλπ
Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ...
κακα εννοεις??

ΝΑΙ

Παντως καμια δεν ειπε οτι πρεπει να εχουμε απολυτη εμπιστοσυνη στο ζωο...εδω δεν μπορουμε να εχουμε σε εναν ανθρωπο που υποτιθεται εχει νοημοσυνη και με αυτη λειτουργει.
Παντως εχω κι εγω την ιδια απορια με το λεμονακι και αν μπορει ας μου την λυση καποιος...
Γιατι καποιοι ανθρωποι αποφασιζουν να παρουν καποιο κατοικιδιο, το εχουν μεσα στο σπιτι και οταν αλλαζουν καποια δεδομενα το πετανε ή το βγαζουν εξω απο το σπιτι σα να "εληξε"???
Οχι βέβαια!! Αν το έχεις σε εξωτερικό χώρο, προστατευμένο, καθαρό, με το νεράκι του, το φαγητό του και το σπιτάκι του, το πας κάθε απόγευμα βόλτα, δεν νομίζω ότι είναι πεταμένο!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!
Δηλ. όλοι πρέπει να έχουμε τα σκυλιά μέσα στο σπίτι; Τα σκυλιά συνήθως ζουν σε εξωτερικό χωρο.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ο σκύλος τρώει τα κακά του για διάφορους λόγους, τα θηλυκά για να κρατήσουν την φωλιά τους με τα νεογέννητα κουτάβια καθαρή, λογικό..
και τα δικά μου το κάνουν, το κάνουν όλα τα θηλυκά σκυλιά και είναι τελείως φυσικό/
Σε άλλη περίπτωση το σκυλί το κάνει γιατί έχει κάποια προβλήματα, στρες μετά απο ξαφνική αλλαγή όταν για παράδειγμα ήταν μέσα στο σπίτι και ξαφνικά βρέθηκε στην αυλή δεμένο, επίσης και τα αγχώδη σκυλιά και τα κουτάβια για να αποφύγουν την τιμωρία όταν τα κάνουν μέσα στο σπίτι.
Τα υπόλοιπα εδώ για εσάς που θέλετε να ενημερωθείτε και όπως θα δείτε ο σκύλος αποκτά αυτή την συμπεριφορά γιατί όπως πάντα ευθυνόμαστε εμείς για άλλη μια φορά.

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2715:koprofagia-otan-ta-skylakia-mas-trone-akatharsies&catid=141:ygeia-ton-zoon&Itemid=111

Το αν είναι μέσα ή όχι είναι στην κρίση του κάθε ενός αλλά όχι να του αλλάζουμε τις συνήθειες που εμείς του μάθαμε

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χμμμ κι εμένα με καίει το θέμα. Κοίτα επειδή κάπου το διάβασα, ας το υπενθυμίσω: ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση τοξοπλάσμωσης από σκύλο. Τώρα, η γνώμη μυ είναι πως δεν χρειάζεται να μείνει μακρυά το σκυλί για τον πρώτο μήνα, μάλλον κάτι τέτοιο θα εντείνει το άγχος του για εγκατάλειψη. Όταν με το καλό γεννήσεις, ο άντρας σου θα φέρει ένα ρουχαλάκι του μωρού σπίτι για να το μυρίσει και να εξοικειωθεί και έπειτα όταν θα έρθει το μωρό να το αφήσετε να το πλησιάσει να το μυρίσει. Απλά όπως είπε η κοπέλα πιο πάνω να προσέχεις μήπως απο την χαρά του το γρατζουνίσει. Α και για να θυμίσω κάτι ακόμα. Τα παιδιά που μεγαλώνουν με κατοικίδιο έχουν λιγότερες πιθανότητες για αλλεργίες και άσθμα.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
poivre έγραψε:Χμμμ κι εμένα με καίει το θέμα. Κοίτα επειδή κάπου το διάβασα, ας το υπενθυμίσω: ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση τοξοπλάσμωσης από σκύλο. Τώρα, η γνώμη μυ είναι πως δεν χρειάζεται να μείνει μακρυά το σκυλί για τον πρώτο μήνα, μάλλον κάτι τέτοιο θα εντείνει το άγχος του για εγκατάλειψη. Όταν με το καλό γεννήσεις, ο άντρας σου θα φέρει ένα ρουχαλάκι του μωρού σπίτι για να το μυρίσει και να εξοικειωθεί και έπειτα όταν θα έρθει το μωρό να το αφήσετε να το πλησιάσει να το μυρίσει. Απλά όπως είπε η κοπέλα πιο πάνω να προσέχεις μήπως απο την χαρά του το γρατζουνίσει. Α και για να θυμίσω κάτι ακόμα. Τα παιδιά που μεγαλώνουν με κατοικίδιο έχουν λιγότερες πιθανότητες για αλλεργίες και άσθμα.
άνα γεια σου κοπέλα μου ! και δεν είναι μόνο αυτά τα καλά !!!!!! είναι πολλά !!!

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Λεμονάκι έγραψε:ο σκύλος τρώει τα κακά του για διάφορους λόγους, τα θηλυκά για να κρατήσουν την φωλιά τους με τα νεογέννητα κουτάβια καθαρή, λογικό..
και τα δικά μου το κάνουν, το κάνουν όλα τα θηλυκά σκυλιά και είναι τελείως φυσικό/
Σε άλλη περίπτωση το σκυλί το κάνει γιατί έχει κάποια προβλήματα, στρες μετά απο ξαφνική αλλαγή όταν για παράδειγμα ήταν μέσα στο σπίτι και ξαφνικά βρέθηκε στην αυλή δεμένο, επίσης και τα αγχώδη σκυλιά και τα κουτάβια για να αποφύγουν την τιμωρία όταν τα κάνουν μέσα στο σπίτι.
Τα υπόλοιπα εδώ για εσάς που θέλετε να ενημερωθείτε και όπως θα δείτε ο σκύλος αποκτά αυτή την συμπεριφορά γιατί όπως πάντα ευθυνόμαστε εμείς για άλλη μια φορά.

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2715:koprofagia-otan-ta-skylakia-mas-trone-akatharsies&catid=141:ygeia-ton-zoon&Itemid=111

Το αν είναι μέσα ή όχι είναι στην κρίση του κάθε ενός αλλά όχι να του αλλάζουμε τις συνήθειες που εμείς του μάθαμε

Δεν τρώει μόνο τα δικά του κακά...
Όι περιπτώσεις που ξέρω αφορούν σε σκυλιά που τρώγανε κακά που έβρισκαν στο δρόμο.

Α και κάτι άλλο γιατί ίσως δεν το εξήγησα.
Ποτέ δεν είχα σκυλί μέσα στο σπίτι αλλά πάντα στην αυλή μου η οποία είναιι αρκετά μεγάλη. Μάλιστα έρχονται και τα σκυλιά της γειτονιάς ή πάει η δική μου σε αυτά και παίζουν με τις ώρες.'Κλεισμένο στο σπίτι τι θα έκανε;
άντε να το έβγαζα και μια φορά τη μέρα έξω και αυτό για κανένα μισάωρο.
Η δικιά μου πάει όπου θέλει με άλλα σκυλιά, παίζει και ξαναγυρίζει. Μετά τη δένω.
Μια χαρά είναι!!
Βέβαια μεγάλο ρόλο παίζει η περιοχή που μένω και μου επιτρέπει να την έχω έτσι.

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marianta έγραψε:
mariaro έγραψε:
marianta έγραψε:Καλησπέρα,
Το σκυλί δεν πρέπει να είναι μέσα στο σπίτι τους πρωτους μήνες της ζωής του παιδιού.
Να το δεσεις στο μπαλκονι ή στην αυλή αν έχεις!
Επειδή τα σκυλιά αντιδρούν περίεργα,ειδικά όταν τα έχουμε μεσα στο σπίτι, καλό είναι όταν γεννήσεις να πάρει ο αντρας σου στο σπίτι μια πετσετούλα του μωρού και να τη δωσει στο σκυλί να τη μυρίσει , πριν πας εσύ σπίτι με το παιδί.
Προς θεού το σκυλί μακρια από το παιδί.
Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ... , αν το παιδάκι λερωθεί και το σκυλί το αντιληφθει μπορεί να ορμίξει...
Εμένα η δικιά μου (λυκαινα) είναο μονίμως εκτός σπιτιού και ενω είναι ιδιαίτερα ζηλιάρα είναι κυρία όταν με βλέπει με τον μικρό.

Εχω καποιες αποριες marianta:

1) Γιατι το σκυλι δεν πρεπει να ειναι μεσα στο σπιτι τους πρωτους μηνες της ζωης του παιδιου αλλα μπορει να ειναι μετα?2)
Γιατί όσο πιο μικρά είναι , είναι περισσότερα ευάλωτα. Δεν έχουν κάνει εμβόλια, δεν έχουν αναπτυγμένα αντισώματα κλπ κλπ
Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ...
κακα εννοεις??

ΝΑΙ
Ειμαι 32 χρονων και ζω με σκυλια απο τα 8 μου. Ποτε μα ποτε δεν εχω δει και δεν εχω ακουσει κατι αναλογο!!! Πιστεψε με εχω πολλους γνωστους που εχουν σκυλια!! ΕΛΕΟΣ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ...
Ααααα και το σκυλι που εχω τωρα δεν εχει κανει την παραμικρη κινηση οταν ενεγρειται ο μπεμπης...


Παντως καμια δεν ειπε οτι πρεπει να εχουμε απολυτη εμπιστοσυνη στο ζωο...εδω δεν μπορουμε να εχουμε σε εναν ανθρωπο που υποτιθεται εχει νοημοσυνη και με αυτη λειτουργει.
Παντως εχω κι εγω την ιδια απορια με το λεμονακι και αν μπορει ας μου την λυση καποιος...
Γιατι καποιοι ανθρωποι αποφασιζουν να παρουν καποιο κατοικιδιο, το εχουν μεσα στο σπιτι και οταν αλλαζουν καποια δεδομενα το πετανε ή το βγαζουν εξω απο το σπιτι σα να "εληξε"???
Οχι βέβαια!! Αν το έχεις σε εξωτερικό χώρο, προστατευμένο, καθαρό, με το νεράκι του, το φαγητό του και το σπιτάκι του, το πας κάθε απόγευμα βόλτα, δεν νομίζω ότι είναι πεταμένο!! ΗΜΑΡΤΟΝ!!
Δηλ. όλοι πρέπει να έχουμε τα σκυλιά μέσα στο σπίτι; Τα σκυλιά συνήθως ζουν σε εξωτερικό χωρο.

Μαλλον δεν διαβαζει αυτα που γραφω και απαντας με τα δεδομενα που εχεις στο μυαλο σου....Ρωτησα γιατι καποιοι ανθρωποι αποφασιζουν να παρουν καποιο κατοικιδιο, το εχουν μεσα στο σπιτι και οταν αλλαζουν καποια δεδομενα το πετανε ή το βγαζουν εξω απο το σπιτι σα να "εληξε"???
Απο την στιγμη που παντα το ειχες εξω δε νομιζω οτι σε αφορα η ερωτηση...
Τωρα αν τα σκυλια ζουν συνηθως εξω ειναι ενα αλλο πολυ μεγαλο θεμα...

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ρε παιδιά δεν τρώνε όλα τα σκυλιά τα κακά τους.... Ειλικρινά δεν το έχω δεί ποτέ αυτό, ούτε σε εμάς ούτε στους γύρω μας, μόνο στον σκάι.. Δεν το κάνει η πλειοψηφία. Εντάξει συνήθως γλύφονται εκέι κάτω. Ε δεν θα το αφήσεις να γλύψει το μωρό στο πρόσωπο...

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marianta έγραψε:
Λεμονάκι έγραψε:ο σκύλος τρώει τα κακά του για διάφορους λόγους, τα θηλυκά για να κρατήσουν την φωλιά τους με τα νεογέννητα κουτάβια καθαρή, λογικό..
και τα δικά μου το κάνουν, το κάνουν όλα τα θηλυκά σκυλιά και είναι τελείως φυσικό/
Σε άλλη περίπτωση το σκυλί το κάνει γιατί έχει κάποια προβλήματα, στρες μετά απο ξαφνική αλλαγή όταν για παράδειγμα ήταν μέσα στο σπίτι και ξαφνικά βρέθηκε στην αυλή δεμένο, επίσης και τα αγχώδη σκυλιά και τα κουτάβια για να αποφύγουν την τιμωρία όταν τα κάνουν μέσα στο σπίτι.
Τα υπόλοιπα εδώ για εσάς που θέλετε να ενημερωθείτε και όπως θα δείτε ο σκύλος αποκτά αυτή την συμπεριφορά γιατί όπως πάντα ευθυνόμαστε εμείς για άλλη μια φορά.

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2715:koprofagia-otan-ta-skylakia-mas-trone-akatharsies&catid=141:ygeia-ton-zoon&Itemid=111

Το αν είναι μέσα ή όχι είναι στην κρίση του κάθε ενός αλλά όχι να του αλλάζουμε τις συνήθειες που εμείς του μάθαμε

Δεν τρώει μόνο τα δικά του κακά...
Όι περιπτώσεις που ξέρω αφορούν σε σκυλιά που τρώγανε κακά που έβρισκαν στο δρόμο.

Α και κάτι άλλο γιατί ίσως δεν το εξήγησα.
Ποτέ δεν είχα σκυλί μέσα στο σπίτι αλλά πάντα στην αυλή μου η οποία είναιι αρκετά μεγάλη. Μάλιστα έρχονται και τα σκυλιά της γειτονιάς ή πάει η δική μου σε αυτά και παίζουν με τις ώρες.'Κλεισμένο στο σπίτι τι θα έκανε;
άντε να το έβγαζα και μια φορά τη μέρα έξω και αυτό για κανένα μισάωρο.
Η δικιά μου πάει όπου θέλει με άλλα σκυλιά, παίζει και ξαναγυρίζει. Μετά τη δένω.
Μια χαρά είναι!!
Βέβαια μεγάλο ρόλο παίζει η περιοχή που μένω και μου επιτρέπει να την έχω έτσι.
για αυτό ακριβώς επειδή δεν είχες ποτέ σκύλο μέσα στο σπίτι δεν μπορείς να καταλάβεις το δέσιμο του σκύλου με εσένα. Ναι υπάρχει μεγάααααλη διαφορά και την ζω μιας και έχω 3 σκύλους.
Τώρα για τα σκυλιά που τρώνε τα κόπρανα τους ή άλλων αυτό είναι ένα πάρα παρα πάρα πολύ σπάνιο φαινόμενο που όπως είπε η κοπέλα μόνο στο σκάι το έχω δει και γω μιας και ασχολούμαι πάααααααααααααρα πολλά χρόνια με σκυλιά.

mariaro μην περιμένεις απάντηση.

foteinoula


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εμείς έχουμε ένα σκυλάκι μεσαίου μεγέθους. Πολύ ζωήρο αλλά καθόλου επιθετικό με τα παιδιά και τους ανθρώπους (λίγο πολύ το ξέρεις αν είναι ή όχι επιθετικό το σκυλί σου και αν θα πρέπει και πόσο να προσέξεις). Σε καμια από τις δυο εγκυμοσύνες και γέννες δεν έφυγε από το σπίτι μας. Οταν γυρίσαμε από το μαιευτήριο με το καθε παιδί το πέρναμε και το πλησιαζαμε κοντά του προσεκτικά. Του λέγαμε είναι το μωρό μας, να το αγαπάς. Το μυριζε και εμείς του λέγαμε μπράβο, έτσι ηρεμα να το αγαπάς. Μετά πήγαινε εκεί που κοιμόταν το μωρό και το μύριζε τις πρώτες μέρες. Δεν τον αποπήραμε ποτέ. Πρόσεχα μόνο μην ρίξει το πορτ μπεμπε από την βάση, και γενικά μην το χτυπήσει αθελα του. χωρίς υστερίες όμως. Καλοθελητές που μας έλεγαν τα χιλια κακα και τις χίλιες συμφορές που θα βρουν τα παιδιά μας λόγω του σκυλου είχαμε κι εμείς. Τίποτα δεν έγινε. Εμάς ήταν πολύ προστατευτικός με τα παιδιά. Αμα έκλαιγαν φωναζε κι εκείνος να πάμε στα παιδιά. Αν τα πλησίαζαν άλλοι πήγαινε κοντά μέχρι να τα αφήσουν μην και τα πειράξουν. Ηταν πολύ καλός. Αμα διαβάσεις λίγα άρθρα, μιλήσεις με τον κτηνίατρο σου λίγο στο τι να προσέξεις όλα καλά θα πάνε. Αρκεί να έχεις θέληση να μείνει το σκυλάκι μαζί σας. Στην αρχή είναι φυσικό ότι το σκυλάκι θα έχει λίγη "ζήλεια" κυρίως στο να θέλει να σου τραβήξει την προσοχη (μπορεί να κάνει ζημιες που δεν έκανε πριν ή να σου κατουρήσει). Δεν είναι υποχρεωτικο να συμβεί και πιθανότατα δεν θα συμβεί αν δεν αλλάξει το πρόγραμμα του,απλά κράτα στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι μπορεί και να γίνει. Επιθετικό προς το παιδί δύσκολα γίνεται ένα σκυλί ήρεμο που δεν έχει δείξει δείγματα, αλλά σίγουρα τις πρώτες φορές και όσο είναι πολύ μικρό το παιδάκι θα έχεις το νου σου. Θα είσαι κοντά, δεν θα τα αφήνεις μόνα στον ίδιο χώρο, θα τοποθετείς το παιδί κάπου που δεν φτάνει το σκυλί όταν θα πρέπει να πας σε άλο χώρο (πχ θα μπαίνει στο πάρκο ή στην κουνια το μωρό). Αυτό στις αρχές μέχρι να δεις τις αντιδράσεις του σκυλου. Εμεις δεν αντιμετωπίσαμε προβλήματα (μόνο λίγο με τις ζημιες τις πρώτες μέρες). Τωρα τα παιδιά μου είναι 3 και 1 αντίστοιχα και τα πάνε πολύ καλά με τον σκύλο.

sp1978


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μια ζωή με θυμάμαι ανάμεσα σε κατοικίδια.ποτέ σκύλος μας δεν έφαγε τα κακά του,αν το κάνει είναι δείγμα στρες ή ψυχολογικών προβλημάτων.αυτή τη στιγμη είμαι έγκυος στον πέμπτο μήνα και εχουμε δυο σκύλους.τον μεγάλο που είναι πάνω από 30 κιλά τον έχω αφήσει στους δικούς μου γιατί δυσκολεύομαι με τις βόλτες.είναι όμως πάρα πολύ ήσυχος.με την μικρή που είναι πινσεράκι ζωηρό και παλαβό κοιμόμασταν και κοιμόμαστε καθε βράδυ μαζι αγκαλιά και έτσι θα συνεχίσουμε.δενέχω κολήσει ποτέ τπτ και πιστεύω οτι το ίδιο θα βοηθήσει και το μωρό με αλλεργίες,άσθμα κλπ κλπ ώστε να μην χρειάζεται να παίρνει καθε τρείς και λίγο φάρμακα και αντιβιωτικά.όποια δεν βαριέται να ψάξει μπορεί να διαβάσει σχετικά άρθρα για τις θετικές επιδράσεις των κατοικιδίων στα βρέφη.ευχαριστώ που με διαβάσατε!

erwtoulis

erwtoulis
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eixa kai ego duo terrie mikra mesa sto spiti.Zeugari. Otan genisa ta eixa apla periorisei na min trigirizoun se olo to spiti. Auto to ekana giati o arsenikos mou itan polu zuliaris eno antitheta i thilikia itan polu uperprostateutiki me to moro. mexri na piastei pou lene to moro prosexa. Meta siga siga arxisa na ta afino pio eleuthera sto spiti ektos bebea apo tis krebatokamares mas. Ton arseniko anagkastika kai ton edosa giati apo tin zilia tou merikes fores pigene na dagkosei to moro. Tin thilikia tin kratisa kai tin eixe i mana mou mexri na ginei 2,5 xronon to o gios mou. Auto to ekana oxi epidi fobomoun min pathei tipota to paidi, giati kai sto eksoteriko lene oti ta paidia prepei na megalonoun mazi me ta katoikidia. Apla to edosa gia ton logo oti taksideuame kathe mina.APOTELESMA....to skulaki mou apo tin stenaxia tou anebase zaxaro. To agapousan k oi goneis mou k to prosexan alla.. ama mathei to skulaki kapou....Tin exo pali spiti mazi mas tora kai akolouthoume diatrofi gia to zaxaro tis. Exo balei porta kagkelenia , autes pou einai gia ta paidia sta upnodomatia mas gia na min mpenei mesa.
Paizoun mazi me to mikro tora alla ta kaka panta tuxainoun. Athela tis ton egdare akribos kato apo to mati tou. Tha minei simadi. Etsi opos epaizan me tin mpala karfothike to nixi tis sto prosopaki tou. Apla tora kathe fora pou einai na paiksoun eimai mprosta PANTA. Einai taleporia megali na suniparxoun zoa kai paidia mikra sto spiti. Alla kai auta psixoula exoun.Apopsi mou einai oti den pernoume ena zoaki , kanoume to kefi mas k meta to dinoume.

Sophela


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εχω ενα μωρο τεσσαρων μηνων και μια μεγαλυτερη σχεδον δυο. Εχω επισης και δυ ο σκυλια. Μια μινι πιντσερ και μια αδεσποτη τυφλη. Κανενα προβλημα. Τα σκυλια μου τα λατρευουν τα παιδια και ιδιως η μεγαλη μεχρια μεγαλωσει η μικρη παιζει συνεχως με αυτα. Παντα θα εχω σκυλια οσο θα εχω παιδια. Εναι φοβερη παρεα για αυτα και μαθαινουν πολλα.δεν εκανα απολυτος τιποτα..ουτε κουβερτα πυτε μπλουζακι. Απλα εφερα τα μωρα σπιτι και αφησα τα σκυλια να τα μυρισουν. Τιποτα αλλο. Μαλιστα στο πρωτο παιδι ενα βραδυ πριν σαραντισω απο την εξαντληση με ειχε παρει ο υπνος και δεν ακουγα το μωρο που εκλαιγε. Η μικρη μου σκυλα σκαρφαλωσε πανω μου και αρχισε να μου γαβγιζει. Οταν τα παιδια κλαινε το βραδυ πρωτα τα σκυλια μου θα τρεξουν στο δωματιο τους. Ειναι απιστευτα οντα.ααα η μεγαλη μου εχει αρρωστησει στα δυο χρονια...μια φορα?ναι μια φορα!!αντισωματα!!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maro28 έγραψε:εχω ενα μαλτεζακι κ ειμαι στον 5ο μηνα η αληθεια ειναι οτι απο το περιβαλλον μου με πιεζουν να μην το χω με το μωρο τον πρωτο καιρο κ προσπαθω να βρω μια λυση...παντωσ το αγαπαω τρελα κ δεν θελω να το αποχωριστω πολυ καιρο..εχει καμια κοπελα εμπειρια με σκυλακι να μου δωσει καμια ιδεα κ να με συμβουλεψει?

ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΜΑΛΤΕΖΑΚΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!! ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΧΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΝΩΣΤΟ ΘΕΜΑ Κ ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΣΤ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ Κ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΛΤΕΖΑΚΙ ΜΑΣ ΑΠΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ Κ Η ΑΥΛΗ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΥΛΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!! ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΩΣ Κ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΟΥΤΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΟΥΤΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΟΙ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΝΑΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ Κ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟ. ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΟΤΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΝΤΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΕ ΜΥΡΙΖΕ ΕΚΑΝΕ ΧΑΡΟΥΛΕΣ Κ ΚΑΘΟΤΑΝ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΩΞΩ? ΜΗ ΑΚΟΥΩ ΧΑΖΑ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΕΝΙΩΘΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ. ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΣΚΥΛΑΚΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΩΡΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ Κ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΔΙΩΧΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ??? ΕΞΑΛΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΚΟΙ (ΣΩΜΑΤΙΚΑ Κ ΨΥΧΙΚΑ) Κ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΝΑ ΣΚΥΛΑΚΙ ΣΠΙΤΙΟΥ. ΤΟ ΝΑ ΜΕΓΛΩΝΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕ ΣΚΥΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ Κ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ. ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΟΥ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ Κ ΤΟ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΟΥΤΕ ΜΙΑ.

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
poivre έγραψε:Χμμμ κι εμένα με καίει το θέμα. Κοίτα επειδή κάπου το διάβασα, ας το υπενθυμίσω: ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση τοξοπλάσμωσης από σκύλο. Τώρα, η γνώμη μυ είναι πως δεν χρειάζεται να μείνει μακρυά το σκυλί για τον πρώτο μήνα, μάλλον κάτι τέτοιο θα εντείνει το άγχος του για εγκατάλειψη. Όταν με το καλό γεννήσεις, ο άντρας σου θα φέρει ένα ρουχαλάκι του μωρού σπίτι για να το μυρίσει και να εξοικειωθεί και έπειτα όταν θα έρθει το μωρό να το αφήσετε να το πλησιάσει να το μυρίσει. Απλά όπως είπε η κοπέλα πιο πάνω να προσέχεις μήπως απο την χαρά του το γρατζουνίσει. Α και για να θυμίσω κάτι ακόμα. Τα παιδιά που μεγαλώνουν με κατοικίδιο έχουν λιγότερες πιθανότητες για αλλεργίες και άσθμα.

http://archive.in.gr/Reviews/placeholder.asp?lngReviewID=38464&lngChapterID=49817&lngItemID=102605

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
marianta έγραψε:
Alexanda11 έγραψε:
marianta έγραψε: Καλησπέρα,
Το σκυλί δεν πρέπει να είναι μέσα στο σπίτι τους πρωτους μήνες της ζωής του παιδιού.
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


marianta έγραψε: Να το δεσεις στο μπαλκονι ή στην αυλή αν έχεις!
Shocked Shocked Shocked !!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked

marianta έγραψε: Τα σκυλιά όπως όλοι ξερουμε μπορεί να φανε κ...
Shocked Shocked Shocked Shocked ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ??? Shocked Shocked

Γιατί πρώτη φορά το ακούς;
Για ρώτα έναν κτηνίατρο ή έναν εκπαιδευτή να σου πει!!
Είχα πάντα σκυλί, όσο με θυμάμαι και μου είχε τύχει. Και όχι μόνο σε μένα αλλά σε πάρα πολλούς γνωστούς μου.



http://thessalonikidogstraining.wordpress.com/2009/09/29/410/


marianta έγραψε: Εμένα η δικιά μου (λυκαινα)
ΕΣΥ έχεις λύκαινα... ΚΡΙΜΑ...... Mad

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πραγματικα κοριτσια σασ ευχαριστω που μου απαντατε με βοηθατε πολυ κ σιγουρευομαι για την αποφαση μου να μην τον αποχωριστω τον αξιολατρευτο μαλτεζουλη μου Very Happy

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πραγματικα ρε παιδια δεν μπορω να φανταστω την ζωη και την οικογενεια μου χωρις το σκυλι. την εχω 10 χρονια μου εχει σταθει σε ολα τα χαστουκια που εχω φαει σε αυτην την ζωη, ειναι το πλασμα που δεν θα ζητησει τιποτα σε ανταλλαγμα, που θα τριφτει στο λαιμο μου οταν ξερει οτι δεν ειμαι καλα, που δεν θα φερθει ποτε μα ποτε αχαριστα. ετσι οπως νιωθω τωρα για αυτην νομιζω οτι παλι δεν θα εφευγε απο το σπιτι ακομα κι αν το ελεγε ο γιατρος (που δεν υπαρχει τετοιος γιατρος, ολοι λενε οτι ειναι υπερασφαλες να εχεις κατοικιδιο στο σπιτι με παιδι). Θεωρω οτι οπου υπαρχει θεληση υπαρχει τροπος. Η εγκαταλειψη ενος ζωντανου πλασματος που ΕΜΕΙΣ εχουμε επιλεξει να ειναι στην ζωη μας ΔΕΝ ειναι καν ΕΠΙΛΟΓΗ!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ?
ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΕ ΣΚΥΛΟ ΤΟΝ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΠΙΣΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΕΥΓΕΝΙΚΟ ΑΚΑΚΟ ΣΚΥΛΟ. ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΡΟΚΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΤΟΥ... ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΡΑΤΣΑΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ Ο ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΛΛΙ ΧΡΩΜΑ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΝΕΛΛΙ ΜΑΤΙΑ.
ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΕΞΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΖΙ ΑΛΛΑ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΤΡΕΧΕ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΓΥΡΩ ΑΛΛΑ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑΣ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΑΥΛΗ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΦΕΡΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΕΠΕΦΤΕ ΣΕ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΖΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΥΓΩ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΙ ΠΗΔΟΥΣΕ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΕΓΛΥΦΕ ΓΕΜΑΤΟΣ ΧΑΡΑ Κ ΠΑΝΤς ΟΤΑΝ ΕΡΕΠΕ ΝΑ ΞΑΝΑΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΜΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΤΑΝ...
ΝΑ ΣΗΜΙΩΣΩ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΟΥΤΕ ΜΑΣ ΓΑΒΓΙΖΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΕΞΟΧΗ ΚΑΘΑΡΙΖΕ ΚΑΤΙ ΧΟΡΤΑ ΣΚΥΜΕΝΗ ΣΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΞΑΦΝΙΚΑ Ο ΣΚΥΛΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΓΑΒΓΙΖΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ Κ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΣΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙ ΕΙΔΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΜΙΑ ΟΧΙΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΒΗΜΑΤΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΡΟΚΙΣ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Α ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΟΥΤΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ. ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΕ ΠΡΩΤΟΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟ ΔΡΟΜΑΚΙ ΣΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Κ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΝΑΜΕ ΣΥΝΕΧΙΖΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ. ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΚΑΘΟΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ Κ ΚΟΙΤΟΥΣΑΜΕ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΤΟΥ ΜΙΛΟΥΣΑ Κ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΣΚΥΛΟΣ ΤΙ ΣΚΥΛΟΣ? ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΗΤΑΝ. ΩΣΠΟΥ 8 ΙΟΥΝΙΟΥ ΤΟΥ 2009 ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΜΕ ΔΕΝΤΟΝ ΒΡΗΣΚΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΗΤΑΝ ΠΙΑ ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΗΤΑΝ ΖΩΗΡΟΣ Κ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑΡΗΣ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ... ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΩ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΕΦΥΓΕ... ΡΟΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ Κ ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
όμορφη η ιστορία σου και συγκινητική

lina61288


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εχω ενα κανισακι μαυρο 4 χρονων περιπου!τον εχω μαζι μου εδω και 4 χρονια απο 2 μηνων απο τοτε που ημουν φοιτητρια!
περσι το καλοκαιρι εμαθα πως ειμαι εγγυος!ουτε μια στιγμη δεν σκεφτηκα τι θα κανω το σκυλο!απο τη στιγμη που ειναι κομπλε με εμβολια κτλ δεν περασε καν απο το μυαλο μου τι θα κανω!
σε ολη μου την εγγυμοσυνη τον ειχα στο κρεβατι μου κοιμομασταν μαζι..μολις ηρθαμε απο το νοσοκομειο το μαρτιο που μας περασε με τη κορουλα μας,απλα βαλαμε κατω το καθισματακι της την μυρισε εκανε χαρες και αυτο!απλα τη πρωτη βδομαδα επειδη ειχε να μας δει μερες που ειχαμε φυγει για το νοσοκομειο και εκανε χαρες την προσεχα..κατα τα αλλα ολο μαζι ηταν!και στο κρεβατι που την εβαζα διπλα της ο μικυ και ολα καλα!!και τον κοπιταει η μικρη στα ματια τωρα που ειναι 3 μηνων και καταλαβαινει λιγο!!!!ερωτας με το σκυλακι σας λεω!!
δεν υπηρχε περιπτωση να διωξω το σκυλο απ το σπιτι!ρωτησα μολις γεννησα και τονκτηνιατρο μας και ειπε πως δν παθαινει τπτ το μωρο αν ο σκυλος ειναι κομπλε απο εμβολια αποπαρασιτωσεις κτλ!!
(και ειχε παθει και κατι σαν πνευμονια απο καποιο μικροβιο ο σκυλος μου μολις βγηκα απο το νοσοκομειο και ομως τον κρατησα σπιτι,μετα απο συμβουλη του γατρου πως δεν κολλαει κατι το μωρο απο το σκυλο!!)ειχα 2 μωρα μεσα στο σπιτι!
αυτα απο μενα!!!!ο καθενας τωρα κανει οτι πιστευει καλο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις