Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
642 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 642 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 35]

E+G=N

E+G=N
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
α!καταλαβα!νομιζω εχει στα τζαμπο!
αν δεν σου πεφτει μακρια πηγαινε δες..

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="myAngels"]Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε?? εγώ σήμερα ξύπνησα καλά(πως το 'παθα Very Happy ) εν αντιθέση με προχτές που ξύπνησα και ήμουν πρησμένη στο πρόσωπο και στα χέρια pale αλλά ευτυχώς πέρασε γρήγορα.
Έκλεισα ραντεβού με τον Αγγειολόγο να πάω να δει τους κιρσούς, να δω τι θα μου πει. έχω λίγο άγχος δεν θέλω να είναι τίποτα σοβαρό..Και Παρασκευή ή Σάββατο θα πάω να κάνω γενική αίματος, ούρων, θυρεοειδή και καμπύλη ζαχάρου Rolling Eyes , το σκέφτομαι απο τώρα και ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654655 , βαριέμαι να ξανά κάτσω πάλι εκεί 2 ώρες..
Χθες μας δώσανε το καρότσι μας ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654316 μια χαρά είναι το μόνο κακό είναι ο΄τι δεν έχει ποδόσακους για το χειμώνα, θα πάω να αγοράσω, δεν ξέρω ανα έχουν τα jumbo θα το κοιτάξω...
[/quοτε]

Να ξερεις οτι και το αλατι επιδεινωνει το πρηξιμο.Κι εγω πρηζομουν συνεχεια και εδω και 4 μερες τρωω αναλατα τλειως τα φαγητα κι εγω δει μεγαλη διαφορα, σταματησα να πρηζομαι και αισθανομαι πιο ξεκουραστη.
Καλη επιτυχια με τις εξετασεις και καλο κουραγιο με την καμπυλη.Μεγεια και το καροτσι σας!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Anna_K στις Δευ Απρ 08, 2013 3:56 am, 1 φορά

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια! Δεν σας έχω διαβάσει εντελώς μιας και έχω να μπω απ' την Πέμπτη. Τα νέα μου είναι ότι πήγα στον νέο μου γιατρό και έχω πολύ καλές εντυπώσεις. Και για το μαιευτήριο και για όλα. Μου έδωσαν και μια τσαντάκλα δώρα για το μωρό και μένα.

Ξετριχιαστήκατε;;;; εγώ πάλι κάθε που μένω έγκυος αυτο-ξετριχιάζομαι. Δηλαδή "σπανεύω" (και φυσικά μ'αρέσει αυτό!).
Αλλά πάρτε και αποτριχωτική μηχανή ή ότι άλλο θέλετε στο μαιευτήριο γιατί αν είστε όπως εγώ, με το που γεννάτε γινεστε γιανγκούλας! Very Happy Very Happy

Το στήθος μου εμένα δεν τρέχει υγρό, αλλά ένας πόρος από τότε που θήλαζα, βγάζει λίγο γάλα, πηχτό όμως, κάθε τόσο το βγάζω (1 το μήνα περίπου).

My angels, δεν είναι απαραίτητοι οι ποδόσακοι, εγώ που γέννησα και Νοέμβρη τον χρησιμοποίησα μόνο μία φορά. Φυσικά ότι σε βολεύει...

Αρτεμη περαστικά... πες στον γιατρό σου αν σε αφήνει να βάζεις μία σταγόνα προτανγκόλ σε κάθε ρουθουνάκι πρωί και βράδι. Είναι αντισηπτικό και το βάζουμε στα βρέφη απ' τη γέννηση. Σταματά την καταρροή και ότι καταπίνεται δρα ως αντισηπτικό και για τον λαιμό.

Σε λίγο που θα μείνω μόνη εδώ θα δω το λινκ που στείλατε! αλήθεια, τι δείχνει, περιγράψτε μου!! το δελφίνι; τις κοπέλες απο τις διάφορες χώρες;;;;

E+G=N

E+G=N
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Δεν σας έχω διαβάσει εντελώς μιας και έχω να μπω απ' την Πέμπτη. Τα νέα μου είναι ότι πήγα στον νέο μου γιατρό και έχω πολύ καλές εντυπώσεις. Και για το μαιευτήριο και για όλα. Μου έδωσαν και μια τσαντάκλα δώρα για το μωρό και μένα.

Ξετριχιαστήκατε;;;; εγώ πάλι κάθε που μένω έγκυος αυτο-ξετριχιάζομαι. Δηλαδή "σπανεύω" (και φυσικά μ'αρέσει αυτό!).
Αλλά πάρτε και αποτριχωτική μηχανή ή ότι άλλο θέλετε στο μαιευτήριο γιατί αν είστε όπως εγώ, με το που γεννάτε γινεστε γιανγκούλας! Very Happy Very Happy

Το στήθος μου εμένα δεν τρέχει υγρό, αλλά ένας πόρος από τότε που θήλαζα, βγάζει λίγο γάλα, πηχτό όμως, κάθε τόσο το βγάζω (1 το μήνα περίπου).

My angels, δεν είναι απαραίτητοι οι ποδόσακοι, εγώ που γέννησα και Νοέμβρη τον χρησιμοποίησα μόνο μία φορά. Φυσικά ότι σε βολεύει...

Αρτεμη περαστικά... πες στον γιατρό σου αν σε αφήνει να βάζεις μία σταγόνα προτανγκόλ σε κάθε ρουθουνάκι πρωί και βράδι. Είναι αντισηπτικό και το βάζουμε στα βρέφη απ' τη γέννηση. Σταματά την καταρροή και ότι καταπίνεται δρα ως αντισηπτικό και για τον λαιμό.

Σε λίγο που θα μείνω μόνη εδώ θα δω το λινκ που στείλατε! αλήθεια, τι δείχνει, περιγράψτε μου!! το δελφίνι; τις κοπέλες απο τις διάφορες χώρες;;;;


Νομιζω ειναι ολο το βιντεο..ξεκινα με το δελφινι και συνεχιζει με τις κοπελες σε διαφορες χωρες..

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Δεν σας έχω διαβάσει εντελώς μιας και έχω να μπω απ' την Πέμπτη. Τα νέα μου είναι ότι πήγα στον νέο μου γιατρό και έχω πολύ καλές εντυπώσεις. Και για το μαιευτήριο και για όλα. Μου έδωσαν και μια τσαντάκλα δώρα για το μωρό και μένα.

Ξετριχιαστήκατε;;;; εγώ πάλι κάθε που μένω έγκυος αυτο-ξετριχιάζομαι. Δηλαδή "σπανεύω" (και φυσικά μ'αρέσει αυτό!).
Αλλά πάρτε και αποτριχωτική μηχανή ή ότι άλλο θέλετε στο μαιευτήριο γιατί αν είστε όπως εγώ, με το που γεννάτε γινεστε γιανγκούλας! Very Happy Very Happy

Το στήθος μου εμένα δεν τρέχει υγρό, αλλά ένας πόρος από τότε που θήλαζα, βγάζει λίγο γάλα, πηχτό όμως, κάθε τόσο το βγάζω (1 το μήνα περίπου).

My angels, δεν είναι απαραίτητοι οι ποδόσακοι, εγώ που γέννησα και Νοέμβρη τον χρησιμοποίησα μόνο μία φορά. Φυσικά ότι σε βολεύει...

Αρτεμη περαστικά... πες στον γιατρό σου αν σε αφήνει να βάζεις μία σταγόνα προτανγκόλ σε κάθε ρουθουνάκι πρωί και βράδι. Είναι αντισηπτικό και το βάζουμε στα βρέφη απ' τη γέννηση. Σταματά την καταρροή και ότι καταπίνεται δρα ως αντισηπτικό και για τον λαιμό.

Σε λίγο που θα μείνω μόνη εδώ θα δω το λινκ που στείλατε! αλήθεια, τι δείχνει, περιγράψτε μου!! το δελφίνι; τις κοπέλες απο τις διάφορες χώρες;;;;

Γεια σου Happy Mama οντως εχουμε καιρο να τα πουμε,με τα κοριτσια τα λεμε απτο fb,ειναι πιο βολικο.Να κανεις κι εσυ να τα λεμε.Τριχες κι εγω εχω λιγοτερες τωρα και βγαινουν πιο αργα,τι ωραια να εμεναν ετσι!!!
Τι ωραια που πηρες δωρο!!!Με γεια σας τα πραγματακια,απτο γραφειο του γιατρου στο εδωσαν?
Ναι το βιντεο αυτα δειχνει,αυτο ελεγες?

myAngels

myAngels
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="Anna_K"]
myAngels έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε?? εγώ σήμερα ξύπνησα καλά(πως το 'παθα Very Happy ) εν αντιθέση με προχτές που ξύπνησα και ήμουν πρησμένη στο πρόσωπο και στα χέρια pale αλλά ευτυχώς πέρασε γρήγορα.
Έκλεισα ραντεβού με τον Αγγειολόγο να πάω να δει τους κιρσούς, να δω τι θα μου πει. έχω λίγο άγχος δεν θέλω να είναι τίποτα σοβαρό..Και Παρασκευή ή Σάββατο θα πάω να κάνω γενική αίματος, ούρων, θυρεοειδή και καμπύλη ζαχάρου Rolling Eyes , το σκέφτομαι απο τώρα και ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654655 , βαριέμαι να ξανά κάτσω πάλι εκεί 2 ώρες..
Χθες μας δώσανε το καρότσι μας ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654316 μια χαρά είναι το μόνο κακό είναι ο΄τι δεν έχει ποδόσακους για το χειμώνα, θα πάω να αγοράσω, δεν ξέρω ανα έχουν τα jumbo θα το κοιτάξω...
[/quοτε]

Να ξερεις οτι και το αλατι επιδεινωνει το πρηξιμο.Κι εγω πρηζομουν συνεχεια και εδω και 4 μερες τρωω αναλατα τλειως τα φαγητα κι εγω δει μεγαλη διαφορα, σταματησα να πρηζομαι και αισθανομαι πιο ξεκουραστη.
Καλη επιτυχια με τις εξετασεις και καλο κουραγιο με την καμπυλη.Μεγεια και το καροτσι σας!!!

γενικώς δεν τρώω πολύ αλάτι,σε φυσιολογικά πλαίσια δλδ, την προηγούμενη μέρα είχα φάει μακαρόνια με κιμά, ίσως ήταν λίγο αλμυρό το τυρί δεν ξέρω, αλλά δεν μου έχει ξανασυμβεί. Αν ξαναγίνει θα το ελαττώσω. Ευχαριστώ πολυυ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 215994 για τις ευχές σου

myAngels

myAngels
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Γεια σας κορίτσια! Δεν σας έχω διαβάσει εντελώς μιας και έχω να μπω απ' την Πέμπτη. Τα νέα μου είναι ότι πήγα στον νέο μου γιατρό και έχω πολύ καλές εντυπώσεις. Και για το μαιευτήριο και για όλα. Μου έδωσαν και μια τσαντάκλα δώρα για το μωρό και μένα.

Ξετριχιαστήκατε;;;; εγώ πάλι κάθε που μένω έγκυος αυτο-ξετριχιάζομαι. Δηλαδή "σπανεύω" (και φυσικά μ'αρέσει αυτό!).
Αλλά πάρτε και αποτριχωτική μηχανή ή ότι άλλο θέλετε στο μαιευτήριο γιατί αν είστε όπως εγώ, με το που γεννάτε γινεστε γιανγκούλας! Very Happy Very Happy

Το στήθος μου εμένα δεν τρέχει υγρό, αλλά ένας πόρος από τότε που θήλαζα, βγάζει λίγο γάλα, πηχτό όμως, κάθε τόσο το βγάζω (1 το μήνα περίπου).

My angels, δεν είναι απαραίτητοι οι ποδόσακοι, εγώ που γέννησα και Νοέμβρη τον χρησιμοποίησα μόνο μία φορά. Φυσικά ότι σε βολεύει...

Αρτεμη περαστικά... πες στον γιατρό σου αν σε αφήνει να βάζεις μία σταγόνα προτανγκόλ σε κάθε ρουθουνάκι πρωί και βράδι. Είναι αντισηπτικό και το βάζουμε στα βρέφη απ' τη γέννηση. Σταματά την καταρροή και ότι καταπίνεται δρα ως αντισηπτικό και για τον λαιμό.

Σε λίγο που θα μείνω μόνη εδώ θα δω το λινκ που στείλατε! αλήθεια, τι δείχνει, περιγράψτε μου!! το δελφίνι; τις κοπέλες απο τις διάφορες χώρες;;;;

σε ποιο μαιευτήριο πήγες??? μεγειά τα δωράκια σου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654316
λες να είναι πεταμένα λεφτά για τους ποδόσακους??? δεν ξέρω θα το σκεφτώ

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
myAngels έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε?? εγώ σήμερα ξύπνησα καλά(πως το 'παθα Very Happy ) εν αντιθέση με προχτές που ξύπνησα και ήμουν πρησμένη στο πρόσωπο και στα χέρια pale αλλά ευτυχώς πέρασε γρήγορα.
Έκλεισα ραντεβού με τον Αγγειολόγο να πάω να δει τους κιρσούς, να δω τι θα μου πει. έχω λίγο άγχος δεν θέλω να είναι τίποτα σοβαρό..Και Παρασκευή ή Σάββατο θα πάω να κάνω γενική αίματος, ούρων, θυρεοειδή και καμπύλη ζαχάρου Rolling Eyes , το σκέφτομαι απο τώρα και ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654655 , βαριέμαι να ξανά κάτσω πάλι εκεί 2 ώρες..
Χθες μας δώσανε το καρότσι μας ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654316 μια χαρά είναι το μόνο κακό είναι ο΄τι δεν έχει ποδόσακους για το χειμώνα, θα πάω να αγοράσω, δεν ξέρω ανα έχουν τα jumbo θα το κοιτάξω...


My angels μεγεια το καροτσι σας-καλες βολτες.εμας το καροτσι μας ειχε δωρο τον ποδοσακο κ δεν χρειαστηκε να ψαξω αλλα πιστευω οτι ειναι χρησιμος
Κουραγιο για τις εξετασεις κ φυσικα καλα αποτελεσματα!Για την καμπυλη ειδικα σε καταλαβαινω απολυτα.την αλλη βδομαδα θα την κανω για τριτη φορα-τωρα ομως θα κανω τη διωρη!!!!
Happy mama οχι μονο δεν ξετριχιαστηκα αλλα απεναντιας γεμισα τριχες!!!!Ειδικα στην κοιλια κ στα χερια που ηταν ξανθες κ λιγες εχουν πυκνωσει κ σκουρυναν(δεν ξερω αν το γραφω σωστα) Το μονο καλο ειναι οτι πυκνωσαν κ τα μαλλια μου που ειχαν μεινει μισα απο τις βαφες τοσα χρονια

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Anna_K έγραψε:
Γεια σου Happy Mama οντως εχουμε καιρο να τα πουμε,με τα κοριτσια τα λεμε απτο fb,ειναι πιο βολικο.Να κανεις κι εσυ να τα λεμε.Τριχες κι εγω εχω λιγοτερες τωρα και βγαινουν πιο αργα,τι ωραια να εμεναν ετσι!!!
Τι ωραια που πηρες δωρο!!!Με γεια σας τα πραγματακια,απτο γραφειο του γιατρου στο εδωσαν?
Ναι το βιντεο αυτα δειχνει,αυτο ελεγες?

Απ' τη δουλειά δεν μπορώ να έχω fb, σπίτι πάλι δεν έχω ιντερνετ, οπότε δεν γίνεται... Crying or Very sad

Στο γραφείο των γιατρών με ρώτησαν οι μαίες αν πάω πρώτη φορά και μου το έδωσαν! Απ' τον σύλλογο μαιών μου είπαν. Και μια κάρτα τους και μου είπαν για τα μαθήματα θηλασμού κλπ και όποτε θέλω να τις παίρνω τηλέφωνο. Πάρα πολύ ευγενικές!

Αυτό είναι το βίντεο. Δεν σας ηρεμεί; βλέπετε ότι είναι στη φύση μας;;; δεν πρέπει να φοβόμαστε, απλά να προσμένουμε με λαχτάρα αυτές τις τόσο μεγαλειώδεις στιγμές!!!

Εντελώς αντίθετα εγώ dorto, φαντάσου εγώ είχα χάσει τα μισά μου μαλλιά. Οταν γέννησα πύκνωσαν και φαντάσου έβγαλα νέες φύτρες τόσο που ήταν σαν να έχω αφέλειες!!!!!

myAngels

myAngels
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dorto99 έγραψε:
myAngels έγραψε:Καλησπέρα κορίτσια!!! τι κάνετε?? εγώ σήμερα ξύπνησα καλά(πως το 'παθα Very Happy ) εν αντιθέση με προχτές που ξύπνησα και ήμουν πρησμένη στο πρόσωπο και στα χέρια pale αλλά ευτυχώς πέρασε γρήγορα.
Έκλεισα ραντεβού με τον Αγγειολόγο να πάω να δει τους κιρσούς, να δω τι θα μου πει. έχω λίγο άγχος δεν θέλω να είναι τίποτα σοβαρό..Και Παρασκευή ή Σάββατο θα πάω να κάνω γενική αίματος, ούρων, θυρεοειδή και καμπύλη ζαχάρου Rolling Eyes , το σκέφτομαι απο τώρα και ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654655 , βαριέμαι να ξανά κάτσω πάλι εκεί 2 ώρες..
Χθες μας δώσανε το καρότσι μας ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 654316 μια χαρά είναι το μόνο κακό είναι ο΄τι δεν έχει ποδόσακους για το χειμώνα, θα πάω να αγοράσω, δεν ξέρω ανα έχουν τα jumbo θα το κοιτάξω...


My angels μεγεια το καροτσι σας-καλες βολτες.εμας το καροτσι μας ειχε δωρο τον ποδοσακο κ δεν χρειαστηκε να ψαξω αλλα πιστευω οτι ειναι χρησιμος
Κουραγιο για τις εξετασεις κ φυσικα καλα αποτελεσματα!Για την καμπυλη ειδικα σε καταλαβαινω απολυτα.την αλλη βδομαδα θα την κανω για τριτη φορα-τωρα ομως θα κανω τη διωρη!!!!
Happy mama οχι μονο δεν ξετριχιαστηκα αλλα απεναντιας γεμισα τριχες!!!!Ειδικα στην κοιλια κ στα χερια που ηταν ξανθες κ λιγες εχουν πυκνωσει κ σκουρυναν(δεν ξερω αν το γραφω σωστα) Το μονο καλο ειναι οτι πυκνωσαν κ τα μαλλια μου που ειχαν μεινει μισα απο τις βαφες τοσα χρονια

κουράγιο και σε σένα λοιπόν με την καμπύλη Rolling Eyes Wink τρίτη φορά γιατί??? λες να μου πούνε και μένα να ξανακάνω??? (είσαι η κοπέλα που έχει προδιαβήτη??)
εμένα οι τρίχες ίδιες μου φαίνονται (δεν είχα και πολλές) μόνο που έχω βγάλει κάποιες στην κοιλιά αλλά μου είπε η γυναικολόγος μου ότι θα φύγουνε μετά την εγκυμοσύνη.
κι εγώ περίμενα τα μαλλιά μου να πυκνώσουν αλλά ως τώρα έχουν λίγο πάρει τα πάνω τους Sad πριν την εγκυμοσύνη μου πέφτανε πάρα πολύ είχα μείνει κουρούπα λόγω του κλομιφέν.

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Την πρωτη φορα ηταν στις τυπικες εξετασεις που επρεπε να κανω και ηταν πολυ καλη.Τη δευτερη με ειδε ο γιατρος οτι ειχα παρει λιγα κιλα κ ειπε να την ξανακανουμε αλλα δεν ηταν καλη ,ηταν πολυ ανεβασμενη κ ετσι θα ξανακανω.Δεν ειχα ποτε ζαχαρο ουτε προδιαθεση.Τωρα εχω μπει σε διατροφη εδω κ δυο βδομαδες κ φαινεται να τα παω καλα,βεβαια οι εξετασεις θα δειξουν

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Happy mama καλός ο γιατρός???
εγώ δεν αλλάζω τελικά δεν τον έπεισα τον αντρα μου.. Crying or Very sad

Μυ ανγελς και εγώ είχα κόψει το αλάτι τελείως γιατί πρηζονται τα πόδια μου

να φανταστείς ζύμωνα και ψωμί μόνη μου....

myAngels

myAngels
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dorto99 έγραψε:Την πρωτη φορα ηταν στις τυπικες εξετασεις που επρεπε να κανω και ηταν πολυ καλη.Τη δευτερη με ειδε ο γιατρος οτι ειχα παρει λιγα κιλα κ ειπε να την ξανακανουμε αλλα δεν ηταν καλη ,ηταν πολυ ανεβασμενη κ ετσι θα ξανακανω.Δεν ειχα ποτε ζαχαρο ουτε προδιαθεση.Τωρα εχω μπει σε διατροφη εδω κ δυο βδομαδες κ φαινεται να τα παω καλα,βεβαια οι εξετασεις θα δειξουν

καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!! κι εγώ δεν έχω προδιάθεση αλλά φοβούνται μήπως πάθω διαβήτη κύησης λόγω διδύμων και περιττών κιλών. προσπαθώ να προσέχω κι εγώ την διατροφή μου αλλά είμαι γλυκατζου ρε γμτ και πολλές φορές ξεφύγω... Embarassed

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Προσπαθησε να μειωσεις και το αλατι που σου λενε κ τα κοριτσια.
Την προηγουμενη εβδομαδα εκανα καποιες ενεσεις κορτιζονης για το μωρο κ επρεπε να προσεχω το αλατι.Επειδη πρεπει να καθομαι στο κρεβατι μου μαγειρευει ποτε η μαμα μου κ ποτε η πεθερα μου κ τους εχω πει να μου τα κανουν αναλατα.Πραγματικα ειδα διαφορά και στα χερια μου ιδιαιτερα που ηταν πρησμενα συνεχεια.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μy angels & dorto μην φοβάστε, εγώ στην 1η είχα προδιάθεση, τώρα τίποτα. Wink
Αλλά ακούστε να δείτε!!!! Την Παρασκευή πάω κι εγώ για την μεγάλη καμπύλη. Μου είπε ο νέος ο γιατρός ότι για να βγει σωστή και όχι "τσιμπημένη" κατά λάθος, πρέπει το τριήμερο που έχει προηγηθεί να έχω φάει τουλάχιστον 150 γραμμάρια υδατάνθρακες την ημέρα (μακαρόνια, ρύζια, ψωμιά κλπ).

Αρτεμη, ναι, είμαι ευχαριστημένη ως πρώτη εντύπωση. Στην αρχή τον τραβολογούσα τον σύζυξ, όταν όμως είδε την αντιμετώπιση απ' τον γιατρό, και κάνανε και πλακίτσα, μαλάκωσε. Πήγαμε και στα δωμάτια και του πέσαν τα σαγόνια. Μετά έλεγε εκείνος "Βρε να μην το ξέρουμε και στο πρώτο.... βρε να μην μας κόψει..."
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα ειναι απο τα γονατα και κατω πρησμενα

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιάννα, το είπες στον γιατρό σου;;; μήπως πρέπει να τρως κι εσύ ασπράδι αυγού;;;;; πίεση παίρνεις σπίτι;;;

Κορίτσια, κοιτάξτε κι αυτό: http://www.sofokleousin.gr/archives/129479.html?utm_source=Oempro&utm_medium=Email&utm_content=Subscriber%234411&utm_campaign=after%2004.04.13

Ασχετο, ξέχασα να σας πω ότι η μπέμπα μου έγινε 939 γραμμάρια και το καταχάρηκα!

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τελεια η μπεμπουλα σου happy mama

myAngels

myAngels
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
HappyMama έγραψε:Γιάννα, το είπες στον γιατρό σου;;; μήπως πρέπει να τρως κι εσύ ασπράδι αυγού;;;;; πίεση παίρνεις σπίτι;;;

Κορίτσια, κοιτάξτε κι αυτό: http://www.sofokleousin.gr/archives/129479.html?utm_source=Oempro&utm_medium=Email&utm_content=Subscriber%234411&utm_campaign=after%2004.04.13

Ασχετο, ξέχασα να σας πω ότι η μπέμπα μου έγινε 939 γραμμάρια και το καταχάρηκα!


καλά το τι χρησιμοποιούμε καθημερινά και το τι μας προκαλουνε είναι μεγάλη ιστορία... ακόμα και το νερό που πίνουμε δεν ξέρεις τι έχει μέσα...
μπράβο το μπεμπάκι σου!!! μια χαρά!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 6 215994

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HappyMama έγραψε:Γιάννα, το είπες στον γιατρό σου;;; μήπως πρέπει να τρως κι εσύ ασπράδι αυγού;;;;; πίεση παίρνεις σπίτι;;;

Κορίτσια, κοιτάξτε κι αυτό: http://www.sofokleousin.gr/archives/129479.html?utm_source=Oempro&utm_medium=Email&utm_content=Subscriber%234411&utm_campaign=after%2004.04.13

Ασχετο, ξέχασα να σας πω ότι η μπέμπα μου έγινε 939 γραμμάρια και το καταχάρηκα!


μπράβο η μπέμπα σου!!!

για τα johnsons το ήξερα.... τ ααποσύρουν και συχνά

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
HappyMama έγραψε:Γιάννα, το είπες στον γιατρό σου;;; μήπως πρέπει να τρως κι εσύ ασπράδι αυγού;;;;; πίεση παίρνεις σπίτι;;;

Κορίτσια, κοιτάξτε κι αυτό: http://www.sofokleousin.gr/archives/129479.html?utm_source=Oempro&utm_medium=Email&utm_content=Subscriber%234411&utm_campaign=after%2004.04.13

Ασχετο, ξέχασα να σας πω ότι η μπέμπα μου έγινε 939 γραμμάρια και το καταχάρηκα!



δεν το εχω πει στο γιατρο γιατι παντα τετοια εποχη μου πρηζονται.
Σε ποιο νοκομειο θα πας τελικα;

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
yianna76 έγραψε:
δεν το εχω πει στο γιατρο γιατι παντα τετοια εποχη μου πρηζονται.
Σε ποιο νοκομειο θα πας τελικα;

Να του το πεις, μην αφήνεις τίποτα. Στο Ελενα σε μονόκλινο.

Αρτεμη, και πήρα 2πλή συσκευασία τελευταία και κάνω μπάνιο τη μικρή, μου άρεσε το άρωμα. γκρρρρρ... δεν το'ξερα!!! Δεν ντρέπονται καθόλου;;; Δε με νοιάζει για εμάς, τα μωρά τι φταίνε;;;;

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτα τα ξερω 1 χρονο μου τα ειχε στειλει μια γνωστη μου που δουλευει μεσα στο υπουργειο και δεν τα λενε αφου ακομα κυκλοφορουνε ολα αυτα τα προιοντα

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
yianna76 έγραψε:Αυτα τα ξερω 1 χρονο μου τα ειχε στειλει μια γνωστη μου που δουλευει μεσα στο υπουργειο και δεν τα λενε αφου ακομα κυκλοφορουνε ολα αυτα τα προιοντα

Γιαυτό έχουν τρελαθεί στις προσφορές!

yianna76

yianna76
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ποτε θα σταματησεις απο την δουλεια;εμενα 20 απριλιου μου ειπε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις