Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
561 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 561 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 35  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 35]

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύυ Very Happy
Μιλώντας μαζί σας ηρεμώ ...

Λαμάρα να τον χαίρεσε,,,

Εβελιν περαστικούλια.... το βικσ κάνει θαύματα δοκίμασέτο Laughing

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lamara έγραψε:Γεια σας κορίτσια… είχα καιρό να μπω. Λίγο πολύ όμως διάβασα τα νέα σας.
Άρτεμις περαστικά σας.. πρόσεχε τον εαυτό σου κ το μπεμπάκι σου.
Evelin χαμομήλι κ μέλι κάνουν θαύματα.. περαστικά.
Dmarina καλώς ήρθες στην παρεούλα μας. Με το καλό το παιδάκι σου.
Happy mama ευχαριστώ κ εγώ για την ενημέρωση.

Κορίτσια σήμερα όλη μέρα τρέχω, καθαρίζω, ετοιμάζω διάφορα γιατί το amore mio μου έχει τα γενέθλια του. Very Happy
Χθες μου έφτιαξαν την ντουλάπα –αλλαξιέρα της μικρής μου.. είναι σχεδόν έτοιμο το δωματιάκι της. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 654316 Αυτά τα νέα μου. Σας αφήνω προς το παρόν… παω να συνεχίσω.
Φιλιά σε όλες… ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 417472
να τον χαιρεσαι και με το καλο το νινι σας.καλα να περασετε

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γεια σας μανουλιτσες.μπηακ να σας διαβασω .καθομαι λιγο και ειπα να φαω λιγες ραουλες οτι απεμεινε απο χθες Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing .ψιλοτελειωσα και με την κουζινα μονο το ψυγειο θελει καθαρισμα και ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣΣΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 215994 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 215994 σιδερωσα κιολας.μ περασε και ο πονος και ολα καλα

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Evelin έγραψε:Καλημερα κοριτσια. Δεν μπηκα καθολου χτες,πηρα επιτελους αρκετα πραγματακια για το μωρο που ζητουσαν απο το νοσοκομειο. Για μενα δε βρηκα κατι. Γυρισα στο σπιτι απογευμα και αρρωστησα, κουραστηκα και παρα πολυ. Ο λαιμος μου ειναι χαλια δε μπορω να μιλησω και δακριζω απο τον πονο.

Ευα τη θεραπεια για τους μηκυτες τωρα την κανω. Φανταζομαι θα ξανακανω καλλιεργεια προς το τελος να δουμε αν φυγαν.

Αχ Αρτεμις πως σου ηρθαν ετσι, οντως ολα μαζι. Οτι καλυτερο ευχομαι. Τουλαχιστον μην κουραζεσαι, οσο ειναι εφικτο, στη δουλεια.
α τωρα στην εδωσε ε?ξερει εκεινος αντε να σ περασουν γρηγορα Cool .και περαστικα γενικοτερα

E+G=N

E+G=N
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
myAngels πως εισαι?καλυτερα?
καλ αποτελεσματα με τις εξετασεις..!
Πως ειναι να κλοτσανε και τα 2 μαζι?σε πονανε?
εδω η δικια μ αμα κανει τα τρελα της με ποναει τοσο που κουνιεται..φανταζομαι εσυ με 2..

Δεσποινα ταλαιπωρηθηκες κ συ! Ευχομαι απο δω και περα να πανε ολα πολυ καλα!!

Αννα μια χαρα η μπεμπουλα!Μου φαινεται τρωει ο,τι τρως εκεινη..!Ποσο ειναι δηλαδη σε κιλα?

Αχ,βρε Αρτεμις!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!κ απο το συζυγι μ περαστικα λεει να πεις του αντρα σ..!
Μην τολμησεις να δουλεψεις!!
Τι προτιμας να δουλεψεις κ να γεννησεις χτυπα ξυλο απο τωρα,οποτε κ παλι δεν θα εχεις προλαβει να μαζεψεις τα λεφτα ή να κατσεις στα αυγα σ (στο αυγο σ εν προκειμενη) και να ερθει στην ωρα του?ε,και μεχρι τοτε κατι θα εχει γινει με τα λεφτα..
Θετικη σκεψη και ΑΡΑΓΜΑ!!!οκ????

Εβελιν μεγεια τα πραγματακια!!!Περαστικα σου!!
Τι κακο αυτο με τα κρυωματα τετοια εποχη??

Μαρια-ευα ολα καλα?ειχες καλο ταξιδι??

Λαμαρα να τον χαιρεσαι!!!Παντα υγεια,φως κ Αγαπη να εχετε!!!
Να χαρειτε το δωματιακι σας!!

Ευα παλι φραουλες????
Τωρα που τελειωνεις με κουζινα να ξεκουραστεις κ λιγακι κ ας περασε ο πονος!

Εγω σημερα πηγα γιατρο!
δεν ειδαμε τη μπεμπα αλλα μου γραψε να κανω εξετασεις και εκλεισα ραντεβου για doppler k βιοφυσικο προφιλ για 23 απρ.
θα κανω αιμα,ουρα και για τοξοπλασμα 3η φορα. Shocked
ειπε οτι δεν εχει καμια αντένδειξη γ Φ.Τ κ προχωραμε κανονικα..!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 328109
ακουσα μονο καρδουλα σημερα.. Very Happy
πολυ συγκινητικο καθε φορα!!!
μου ειπε να προσεξω με τα κιλα...γκρρρρ Mad
να τρωω υγειινα κ οχι γλυκα.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 679259

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να μαι παλι. Δακριζα τοσο πολυ πριν που δεν εβλεπα την οθονη και πηγα να ξαπλωσω. Με επιασε και συναχι και δεν μπορουσα να αναπνευσω καλα. Πηρα και ενα depon, ελαττωθηκε λιγο ο πονολαιμος.

Lamara να χαιρεσε τον αντρουλη σου και καλα να περασετε σημερα.

Αρτεμις αυτο το βικς τι ειναι? χαπι για πονολαιμο? κανει να το παρουμε ε? Αν κανει θαυματα το θελω γιατι ουτε να φαω δεν μπορω τωρα.

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
E+G=N έγραψε:myAngels πως εισαι?καλυτερα?
καλ αποτελεσματα με τις εξετασεις..!
Πως ειναι να κλοτσανε και τα 2 μαζι?σε πονανε?
εδω η δικια μ αμα κανει τα τρελα της με ποναει τοσο που κουνιεται..φανταζομαι εσυ με 2..

Δεσποινα ταλαιπωρηθηκες κ συ! Ευχομαι απο δω και περα να πανε ολα πολυ καλα!!

Αννα μια χαρα η μπεμπουλα!Μου φαινεται τρωει ο,τι τρως εκεινη..!Ποσο ειναι δηλαδη σε κιλα?

Αχ,βρε Αρτεμις!ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!κ απο το συζυγι μ περαστικα λεει να πεις του αντρα σ..!
Μην τολμησεις να δουλεψεις!!
Τι προτιμας να δουλεψεις κ να γεννησεις χτυπα ξυλο απο τωρα,οποτε κ παλι δεν θα εχεις προλαβει να μαζεψεις τα λεφτα ή να κατσεις στα αυγα σ (στο αυγο σ εν προκειμενη) και να ερθει στην ωρα του?ε,και μεχρι τοτε κατι θα εχει γινει με τα λεφτα..
Θετικη σκεψη και ΑΡΑΓΜΑ!!!οκ????

Εβελιν μεγεια τα πραγματακια!!!Περαστικα σου!!
Τι κακο αυτο με τα κρυωματα τετοια εποχη??

Μαρια-ευα ολα καλα?ειχες καλο ταξιδι??

Λαμαρα να τον χαιρεσαι!!!Παντα υγεια,φως κ Αγαπη να εχετε!!!
Να χαρειτε το δωματιακι σας!!

Ευα παλι φραουλες????
Τωρα που τελειωνεις με κουζινα να ξεκουραστεις κ λιγακι κ ας περασε ο πονος!

Εγω σημερα πηγα γιατρο!
δεν ειδαμε τη μπεμπα αλλα μου γραψε να κανω εξετασεις και εκλεισα ραντεβου για doppler k βιοφυσικο προφιλ για 23 απρ.
θα κανω αιμα,ουρα και για τοξοπλασμα 3η φορα. Shocked
ειπε οτι δεν εχει καμια αντένδειξη γ Φ.Τ κ προχωραμε κανονικα..!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 328109
ακουσα μονο καρδουλα σημερα.. Very Happy
πολυ συγκινητικο καθε φορα!!!
μου ειπε να προσεξω με τα κιλα...γκρρρρ Mad
να τρωω υγειινα κ οχι γλυκα.. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 679259


E+G=N, Ευγενια ειναι το ονομα σου ή θυμαμαι αλλη κοπελα?
Τα πραγματακια για το μπεμπη τελεια, χαρηκα τοσο τη βολτα χτες, τωρα αρχισα να μπαινω και γω στο κλιμα. Αλλα ακομη θελω καιρο για να ετοιμασω βαλιτσα.

Ηθελα να σε ρωτησω για το βιοφυσικο προφιλ, τι ειναι? Γινεται μαζι με το doppler ή πρεπει να το ζητησω να μου το κανουν? Για αυτους τους υπερηχους παω εξω σε ενα γιατρο, οχι σε αυτον που με παρακολουθει στο νοσοκομειο, και ελεγα απο βδομαδα να τον παρω να κλεισω για doppler.Για τοξοπλασμα εγω κανω καθε μηνα και μεχρι τωρα ολα καλα. Προσεχω οσο μπορω, αν και μερικες βλακιες τις εχω κανει Embarassed

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας!!!!

Κατάρχας να καλωσορίσω τη Δέσποινα και να της ευχηθώ με το καλό το μωράκι της.
Φτου φτου φτου... με τέτοια εγκυμοσύνη και τοσο θετική σκέψη μπράβο σου! Εγώ είχα πάρα πολλούς εμετούς στη αρχή και η γκρίνια μου ήταν ανυπόφορή νομίζω...

Το θέμα με τη βαλίτσα που λέγατε είναι ένα δύσκολο θέμα. Κι εγώ ενώ τα έπλυνα δεν τη έχω κάνει ακόμη γιατί δεν ξέρω πως θα είναι ο καιρός το Μαίο που γεννάω.

Λαμάρα να τον χαίρεσαι τον άντρα σου!

Πραγματικά κι εγώ πρώτη φορά ακούω γι αυτό το βιοφυσικό προφίλ. Τι είναι?
Εξετάσει αίμα ούρα έχω κάνει 8 φορές μέχρι τώρα, βαρέθηκα καθε μήνα....

Μαρία πως ήταν το ταξίδι σου?

Τι Δευτέρα θα πάω να δω τη μπεμπούλα μου και δε βλέοω την ώρα...

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 417472

E+G=N

E+G=N
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Το βιοφυσικο προφιλ συνηθως γινεται μαζι με το doppler αλλα μπορει να γινει και χωριστα..!
Ειναι ο τριτος κ τελευταιος ''μεγαλος'' υπερηχος που κανουμε(αυχενικη διαφάνεια,β επιπεδου κ τελος αυτες τις δυο)..
Θα σας το ζητησει ο ιδιος ο γιατρος σας! Οπως εγινε και με τα υπολοιπα..Μην αγχώνεστε γ αυτο!

Για περισσοτερες πληροφοριες δειτε αυτο http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=387

Εβελιν το ονομα μ ειναι Αιμιλια! flower

myAngels

myAngels
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπέρα κορίτσια!! περαστικά στις αρρωστούλες, και μένα μου γύρισε σε βήχα,ευτυχώς δεν έχω μπουκώσει ακόμα, μόνο το βράδι μπούκωσα και δεν μπορούσα να κοιμηθώ πάλι.... Twisted Evil
Άρτεμης, ξεκούραση πολύ και υπομονή και να σκέφτεσαι θετικά, αν έχεις και βόηθεια ακόμα καλύτερα
Αιμιλία δεν με πονάνε αλλά ώρες ώρες με ενοχλούν ειδικά όταν κλωτσάνε προς τα κάτω νομίζω ότι θα βγουν έξω και θα μου κάνουν τσα!!!! Laughing
άυριο θα κάνω τις εξετάσεις, άντε να δούμε, αγχώνομαι για τα αποτελέσματα της καμπύλης Rolling Eyes
πήγα σήμερα και πήρα νυχτικά και καλσόν ειδικό για τους κιρσούς το οποίο είναι τόσο σφιχτό...ευτυχώς δεν με πιέζει στην κοιλιά αλλά σκέφτομαι κάθε πρωι θα πρέπει να κάνω μαραθώνιο για να το βάλω, σήμερα με την βοήθεια της πωλήτριας και ζορίστηκα φανταστείτε μόνη μου.... Crying or Very sad

art25kar

art25kar
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evelin to βίκς είναι κρεμούλα που παίρνει το κρύωμα είναι παλιό γιατροσόφι το παίρνεις από το φαρμακείο
και βάζεις λίγο κάτω από την μυτούλα και αναπνέεις,
όσο για τον πονόλαιμο καραμελίτσες κορρέ και ένα υγρό για μπουκώματα τantum verde λέγεται,,,
είχα φαρηγγίτιδα κα έτσι μου πέρασε...

dmarina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
myAngels έγραψε:καλησπέρα κορίτσια!! περαστικά στις αρρωστούλες, και μένα μου γύρισε σε βήχα,ευτυχώς δεν έχω μπουκώσει ακόμα, μόνο το βράδι μπούκωσα και δεν μπορούσα να κοιμηθώ πάλι.... Twisted Evil
Άρτεμης, ξεκούραση πολύ και υπομονή και να σκέφτεσαι θετικά, αν έχεις και βόηθεια ακόμα καλύτερα
Αιμιλία δεν με πονάνε αλλά ώρες ώρες με ενοχλούν ειδικά όταν κλωτσάνε προς τα κάτω νομίζω ότι θα βγουν έξω και θα μου κάνουν τσα!!!! Laughing
άυριο θα κάνω τις εξετάσεις, άντε να δούμε, αγχώνομαι για τα αποτελέσματα της καμπύλης Rolling Eyes
πήγα σήμερα και πήρα νυχτικά και καλσόν ειδικό για τους κιρσούς το οποίο είναι τόσο σφιχτό...ευτυχώς δεν με πιέζει στην κοιλιά αλλά σκέφτομαι κάθε πρωι θα πρέπει να κάνω μαραθώνιο για να το βάλω, σήμερα με την βοήθεια της πωλήτριας και ζορίστηκα φανταστείτε μόνη μου.... Crying or Very sad

καλα αποτελέσματα στις εξετάσεις σου και προσπάθησε να μην αγχώνεσε γιατι το καταλαβαίνουν τα μωρά και θα είναι ανήσυχα!

Lamara

Lamara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγκυούλες μου καλημέρα. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 215994
Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Τα ίδια κ περισσότερα εύχομαι κ σε σας.
Σήμερα ο καιρός είναι τέλειος εδώ, ότι πρέπει για μια βόλτα.
Με την μικρή μου είμαστε πολύ καλά.. κοιμηθήκαμε σαν πουλάκια μετά από τόση κούραση.
Εύχομαι να είστε κ εσείς καλά. Τα λέμε αργότερα! Smile

Anna_K

Anna_K
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα συνεγκυουλες μου πως ειστε?
Λαμαρα χρονια πολλα να χαιρεσαι το αμορε,να ειστε ευτυχισμενοι παντα και με το καλο να υποδεχτειτε το τον καρπο του ερωτα σας!!!
Εβελιν μεγεια τα πραγματακια σας.

Κακαο κι εσυ τη Δευτερα θα πας? κι εγω για Doppler.Αιμιλια πανω κατω τα ιδια μας ειπε ο γιατρος !
Μy angels καλα αποτελεσματα,σημερα νομιζω ειναι να κανεις εξετασεις? Υπομονη με το καλσον σιγα σιγα,η αν μπορει ο αντρας σου η καποιος αλλος να σε βοηθαει,μη ζοριζεσαι εσυ.
Μαρινα εχεις κι εσυ τα θεματακια σου με την εγκυμοσυνη ε? Ολες κι απο κατι,υπομονη σε λιγο θα τα ξεχασουμε ολα,μολις τα παρουμε αγκαλια...

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσουνια τι κανετε?μ κολλαει συνεχεια ο υπολογιστης Mad Mad Mad Mad .αυτο μου ελειπε τωρα να χαλασει και αυτο. Embarassed .δουλειες εκανα και περιμενω να ρθει το αμορε να ψησει να φαμε και να κανει και καμια δουλεια πιο βαρια Laughing Laughing Laughing Laughing .μετα λεμε να παμεγια καφεδακι με κατι φιλους στο φλοισβο.αγχωθηκα λιγο γτ με πηρε η ξαδερφη μου που γενναει εως 22 μαιου κια μου πε οτι την πιασανε πονοι και της εδωσε ο γιατρος τροφοκαρτ τρια την ημερα.μ πε οτι ηταν 7λεπτοι οι πονοι......μετα το χαπι της περασαν Crying or Very sad τι ειναι αυτο παναγια μα γαχωθηκα ειναι 34+3

dmarina


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ έγραψε:καλημερα κοριτσουνια τι κανετε?μ κολλαει συνεχεια ο υπολογιστης Mad Mad Mad Mad .αυτο μου ελειπε τωρα να χαλασει και αυτο. Embarassed .δουλειες εκανα και περιμενω να ρθει το αμορε να ψησει να φαμε και να κανει και καμια δουλεια πιο βαρια Laughing Laughing Laughing Laughing .μετα λεμε να παμεγια καφεδακι με κατι φιλους στο φλοισβο.αγχωθηκα λιγο γτ με πηρε η ξαδερφη μου που γενναει εως 22 μαιου κια μου πε οτι την πιασανε πονοι και της εδωσε ο γιατρος τροφοκαρτ τρια την ημερα.μ πε οτι ηταν 7λεπτοι οι πονοι......μετα το χαπι της περασαν Crying or Very sad τι ειναι αυτο παναγια μα γαχωθηκα ειναι 34+3



είναι συσπάσεις και μπορεί να προκαλέσουν πρόωρο τοκετό όπως μου έχει πει η γιατρός μου...όμως με ξεκούραση και χαπάκια είναι όλα μια χαρά.μην αγχώνεσε!Απλώς πρόσεχε!

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ

ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
dmarina έγραψε:
ΕΥΑ ΕΥΑΚΙ έγραψε:καλημερα κοριτσουνια τι κανετε?μ κολλαει συνεχεια ο υπολογιστης Mad Mad Mad Mad .αυτο μου ελειπε τωρα να χαλασει και αυτο. Embarassed .δουλειες εκανα και περιμενω να ρθει το αμορε να ψησει να φαμε και να κανει και καμια δουλεια πιο βαρια Laughing Laughing Laughing Laughing .μετα λεμε να παμεγια καφεδακι με κατι φιλους στο φλοισβο.αγχωθηκα λιγο γτ με πηρε η ξαδερφη μου που γενναει εως 22 μαιου κια μου πε οτι την πιασανε πονοι και της εδωσε ο γιατρος τροφοκαρτ τρια την ημερα.μ πε οτι ηταν 7λεπτοι οι πονοι......μετα το χαπι της περασαν Crying or Very sad τι ειναι αυτο παναγια μα γαχωθηκα ειναι 34+3



είναι συσπάσεις και μπορεί να προκαλέσουν πρόωρο τοκετό όπως μου έχει πει η γιατρός μου...όμως με ξεκούραση και χαπάκια είναι όλα μια χαρά.μην αγχώνεσε!Απλώς πρόσεχε!
δεν το παθα εγω βρε η ξαδερφη μ,απλα εγω αγχωθηκα Embarassed .τεσπα ολα καλα θα πανε για ολες μας.αντε καλο μεσημερι. ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2013#4# - Σελίδα 11 893968

Lamara

Lamara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

E+G=N

E+G=N
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα!!

Λαμαρα φαινεται να συμφερει!!
ευχαριστουμε!


Διαβαστε αυτο ειναι πολυ ωραιο!
http://www.cosmoanelixis.gr/articles/viewArticle.php?viewarticle=206&alang=2

Sofaki32

Sofaki32
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε???? Καιρό έχω να μπω με εκείνο και το άλλο και επιτέλους τέρμα η δουλειά πήρα την άδειά μου την κανονική πριν απο αυτή του ΙΚΑ και απο εβδομάδα βουρ στις ετοιμασίες. Προχθες μας έιπαν ότι αμέσως μετά το πάσχα θα έρθουν και τα έπιπλα της μικρής. Απο ύπνο πως τα πάτε? Εγώ χάλια. Αν και πηρα ένα βοηθητικό μαξιλαρι, όλη τη νύχτα έχω πάρτυ μέσα στην κοιλιά μου και σηκώνομαι 3 και λίγο για wc. Ευτυχώς αναλογικά με τοσώμα μου δεν φούσκωσα και πολυ και έτσι ακόμα δεν έχω ζόρια στο μπανιο και στις δουλειές.
Τετλαρτη μετά το πάσχα έχουμε εκ νέου υπερηχο και μετα θα αρχίσουμε πιο εντατικά τις επισκέψεις στον γιατρο.
Αυτά τα νέα μας. Φιλάκια στο γκρουπακι μας και παρεπιπτόντως χιαρετίσματα στέλνει και η μικρή από "μέσα"!!!!!!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Είμαι πολύ χάλια Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Το Σάββατο πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης... δυστυχώς ειναι παθολογική.
Τώρα προσπαθώ να κλείσω ραντεβού σε ενδοκρινολόγο και να βρω διατροφές και είμαι αγχωμένη με τις μετρήσεις και για το πότε χρειάζεται ινσουλίνη... (δεν θέλω να πάρω...) No No

0 = 74
60' = 170
120' = 174

χαλια χαλια χαλια...

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
My angels, έκανες κι εσύ καμπύλη;; ωχ.. ελπίζω να μην σε άγχωσα με τα δικά μου και να έχεις καλά αποτελέσματα. Ο αγγειολόγος τι ακριβώς εξετάζει; Έχω κάτι μουδιάσματα σε όλο μου το σώμα και δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Σκεφτόμουν λοιπόν μήπως πατάει το μωρό σε κανένα αγγείο και μου κόβει την κυκλοφορία. Και μια θεία μου είπε να βρω αγγειολόγο. Για πες..

Αρτεμη, ηρέμησε, πάνω απ’ όλα να αποφύγεις τα χειρότερα. Δεν υπάρχει άλλος να βοηθήσει; Φαντάσου εγώ για τη μικρή επιστράτευσα τον νονό μου την περασμένη εβδομάδα που ήταν η μαμά μου άρρωστη. Χαλια μαύρα μεν και άγαρμπος… δεν σου λέω πως κράτησε ένα μωρό 17 μηνών, αντιλαμβάνεσαι… αλλά τι να έκανα;;;
Για το οικονομικό ξανακουβεντιάστε το και προπάντων μην αγχώνεσαι! Στο τέλος τέλος όλο και κάποιος ίσως σου δανείσει για να συμπληρώσεις. Μην το ρισκάρεις, κι εμένα χαμηλά ήταν η μικρή, έγινε κι η διαστολή απ’ το βάρος της, έδωσε κλωτσιά το μωρό να γυρίσει και βγήκε απο κάτω στον 8ο.
Ο τράχηλος πως είναι;;; τον μέτρησε;;
Αν ειναι σκληρός και μακρύς μην φοβάσαι..

Evelin


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα κοριτσια. Α! μας ματιασανε... καθε φορα που μπαινω στο φορουμ ολο και καποια απο μας εχει μικροπροβληματα.

HappyMama αυτο τωρα πως προεκυψε? Δεν ειχες ξανακανει καμπυλη? Ολα θα πανε καλα, τουλαχιστον οταν ξερουμε οτι υπαρχει λυση, υπαρχει και αισιοδοξια...Μακαρι να μη χρειαστεις ινσουλινη παντως.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελα ντε, πραγματικά προέκυψαν προβλήματα σε πολλές από εμάς. Εύχομαι να είμαι η τελευταία..

Η πρώτη καμπύλη στην 24η εβδομάδα είχε βγει φυσιολογική.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου όμως, είχα προδιάθεση απ' την 28η εβδομάδα και πρόσεχα και δεν ανέβηκε. Τότε η ενδοκρ. είχε πει ότι στην 2η εγκυμοσύνη θα ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα. Και ιδού.
Εκλεισα για την Πέμπτη στο Ελενα. Αμέσως μετά θα με περιμένει ο γιατρός μου εκεί. Πολύ παρήγορο. Φαίνεται να είναι καλός άνθρωπος κορίτσια..

dorto99

dorto99
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια
Happy mama μην ανχωνεσαι,σκεψου οτι πρεπει να προσεχεις για το μωρο σου κ δεν θα ειναι τοσο δυσκολο.Κι εγω σημερα εκανα για τριτη φορα καμπυλη.Η πρωτη-1 ωρα- ηταν πολυ καλη.Η δευτερη ομως-παλι 1 ωρα ηταν ανεβασμενη κ σημερα εκανα την τριτη αλλα 2 ωρες αυτη τη φορα.Αυριο το απογευμα θα παρω τα αποτελεσματα κ ελπιζω να ειναι καυτερα αυτη τη φορα-βεβαια εχω 3 εβδομαδες που κανω συγκεκριμενη διατροφη που μου εδωσε ο γιατρος.
Πηγα κ στο γιατρο παλι σημερα να ξαναμετρησουμε το μωρο και ειναι 1854 γραμ.Για τις εβδομαδες που ειμαι ειναι μια χαρα αλλα εχει παρει μονο 120 γραμ.τις τελευταιες 2,5 βδομαδες κ ετσι θα το ξαναελενξουμε την αλλη Δευτερα.Κατα τ'αλλα ειναι καλα το μπεμπακι μου κι εγω επισης Very Happy Very Happy Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 35]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 23 ... 35  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις