Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

1ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! Empty ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! Σαβ Απρ 13, 2013 1:34 am

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα! ειμαι νεα μανουλα κ εχω μια μπεμπουλα 5,5 μηνων.....δυστυχως πριν 3 μερες κολλησα οξια γαστρεντεριτιδα κ εχτες πηγα στο νοσοκομειο κ μου εδωσαν ισχυρη αντιβιωση δυστυχως οχι συμβατη με τον θηλασμο...μου ειπαν να την παρω για 7 μερες κ μετα για αλλες 5 μερες να μην θηλασω για να καθαρισει τελειως ο οργανισμος κ να τραβαω με θηλαστρο το γαλα! το προβλημα ειναι οτι η μπεμπουλα μου ειχε μαθει καθε 2,5 με 3 ωρες να ειναι στο στηθος...κ μονο το βραδυ καποιες φορες επινε συμπληρωμα....με αποτελεσμα τωρα που πρεπει να πιει μονο απο μπουκαλι...να μην τρωει καθολου!!!! εχω σκασει κ δεν ξερω τι να κανω....τρωει 20....30 μλ κ το πεταει το μπουκαλι!!! τι να κανω??????? συν οτι εχω αγχωθει πολυ μην μου κοπει το γαλα τοσες μερες....κ καθε ποτε πρεπει να τραβαω γαλα για να διατηρηθει το γαλα μου κ να μην κοπει???? εχω δωσει τεραστιο αγωνα σε ενα περιβαλλον που ολοι ηταν με ενα μπουλακι στο χερι κ με πιεζαν να δωσω στο μωρακι μου ξενο γαλα....μαλωματα ιστοριες ατελειωτες για να καταφερω να την θηλασω...κ τελικα τα καταφερα...κ πανω που ειχαν καπως στρωσει ολα ετυχε τωρα αυτο! σας παρακαλω αν καποια ξερει ας με βοηθησει γιατι ειμαι σε πραγματικα πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση....

υγ. επισης ολοι αυτοι που με πιεζαν να μην θηλασω τωρα εχουν αρχισει εξαιτιας αυτου να μου λενε οτι πλεον το μωρακι δεν περνει τιποτα...κ οτι ηταν να παρει το πηρε κ οτι αν συνεχισω μετα τον 6ο να θηλαζω ειναι υπερβολικο κ κατι τετοια.....δεν ξερω αν ισχυει...αλλα εγω δεν νοιωθω ετοιμη να σταματησω αν εχω μεχρι γαλα.......

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρτον, ποια ειναι η αντιβιωση; Δευτερον, δε υπηρχε αλλη συμβατη με το θηλασμο να σου δωσουν; Μιλησες με το γιατρο σου καθολου; Τριτον, στην ιωση, τι θα κανει η αντιβιωση;

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rifacol ειναι η αντιβιωση....δεν την ηξερα κ εγω πριν. Στο.νοσοκομειο που ρωτησα μου ειπα οτι καλο ειναι οποια αντιβιωση κ να παρω να μην θηλασω γιατι περνανε ολα....κ ο παιδιατρος μου ειπε οτι αν θηλασω με την αντιβιωση θα περασει κ θα παει στα νεφρακια της κ θα επιβαρυνθει χωρις λογο το παιδι....
Δεν μου εδωσαν καποια αλλη στο νοσοκομειο παρολο που τους ειπα οτι.θηλαζω....μου επαν να μην θηλαζω για μερικες μερες....εεε για αυτους ηταν πολυ απλο!!!!
Τωρα το τι θα κανει η αντιβιωση στη γαστρεντεριτιδα....τι να σου πω....υποτιθεται οτι για αυτο πηγα νοσοκομειο γιατι εκει θα ηξεραν.....τωρα τι να σου πω....

rififi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μπες τωρα στο facebook στην ομαδα "Αττικη: Ομαδα Υποστηριξης Μητρικου Θηλασμου και Μητροτητας" Υπεβαλλε το ερωτημα σου εκει και τις αποριες και θα παρεις αμεσα απαντησεις και βοηθεια!!!!

rififi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ειναι κριμα να αποθηλασεις, δεν χρειαζεται καν να το σκεφτεις...απλα δεν εχεις την καταλληλη ενημερωση!!!Μπες στην ομαδα που σου ειπα και γραψε το ερωτημα σου στον τοιχο της ομαδας! Μην απογοητευεσαι, θα τα καταφερεις, αρκει να ενημερωθεις σωστα και ετσι θα ξερεις πως να το χειριστεις!!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχομαι να εχεις δικιο!! Δεν εχω λογαριασμο στο φεισμπουκ αλλα αν ειναι να βοηθηθω θα ανοιξω εναν.....μακαρι να βρω βοηθεια.....!!! Απλα πιστευα οτι τοσες μανουλες μεσα στο φορουμ...οτι καποια ολοκ κατι θα ηξερε....

rififi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ναι πιστευω οτι δεν χρειαζεται, εχω διαβσει παρομοιες ιστοριες και αποριες στην ομαδα που σου εγραψα και ολα πηγαν καλα. Επισης, υπαρχει και το σαιτ που λεγεται "μητρικος θηλασμος" νομιζω μπορεις να στειλεις email και να σε βοηθησουν! Ακομη πιο αμεση βοηθεια μπορεις να παρεις απο μια συμβουλο θηλασμου, μπορεις να παρεις τηλεφωνο...νομιζω υπαρχει λιστα με τα ονοματα των συμβουλων θηλασμου! Οπως και να εχει συγκεντρωσου και διερευνησε το θεμα σου περισσοτερο...Χρειαζεται να εχεις πιστη στον εαυτο σου, ωστε να μην εισαι επιρρεπης σε κρισεις αλλων (που ναι μεν το κανουν απο καλοσυνη και θελουν να βοηθησουν -απλα δεν εχω την καταλληλη πληροφορηση και εκεινοι-οποτε δεν ειναι βοηθητικοι). Νομιζω αν κινηθεις καταλληλα ...ειμαι βεβαιη οτι θα καταφερεις! Πιστη στον εαυτο σου και ενημερωση και ολα θα πανε καλα!!! Χρειαζεσαι ψυχραιμια και ενημερωση, ωστε να κανεις τις καταλληλες κινησεις!!! Προσπαθησε το...










rififi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν το βρισκω στο e-lactancia. Παντως με πολλες αντιβιωσεις θηλαζεις κανονικα, τι θα πει χωρις λογο; Το παιδι δεν πρεπει να φαει; Ο θηλασμος γιατι να χαθει; ΤΙποτα δεν παθαινει το μωρο, δυστυχως δεν ξερω για τη συγκεκριμενη αντιβιωση αλλα με παρα πολλες αλλες...
Συμφωνω, ρωτα στο γκρουπ που σου λεει η rififi. Ο γιατρος σου ειναι απαραδεκτος παντως

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σε ευχαριστω πολυ!!! Τους εστειλα μειλ κ περιμενω απαντηση....ελπιζω οσο πιο αμεσα μπορουν.....

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι ειναι το e-lactancia?? Κ παρολο που στην αρχη ηταν υπερ του θηλασμου....πλεον λεει το βρισκει υπερβολικο.....

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
barbie! έγραψε:καλημερα! ειμαι νεα μανουλα κ εχω μια μπεμπουλα 5,5 μηνων.....δυστυχως πριν 3 μερες κολλησα οξια γαστρεντεριτιδα κ εχτες πηγα στο νοσοκομειο κ μου εδωσαν ισχυρη αντιβιωση δυστυχως οχι συμβατη με τον θηλασμο...μου ειπαν να την παρω για 7 μερες κ μετα για αλλες 5 μερες να μην θηλασω για να καθαρισει τελειως ο οργανισμος κ να τραβαω με θηλαστρο το γαλα! το προβλημα ειναι οτι η μπεμπουλα μου ειχε μαθει καθε 2,5 με 3 ωρες να ειναι στο στηθος...κ μονο το βραδυ καποιες φορες επινε συμπληρωμα....με αποτελεσμα τωρα που πρεπει να πιει μονο απο μπουκαλι...να μην τρωει καθολου!!!! εχω σκασει κ δεν ξερω τι να κανω....τρωει 20....30 μλ κ το πεταει το μπουκαλι!!! τι να κανω??????? συν οτι εχω αγχωθει πολυ μην μου κοπει το γαλα τοσες μερες....κ καθε ποτε πρεπει να τραβαω γαλα για να διατηρηθει το γαλα μου κ να μην κοπει???? εχω δωσει τεραστιο αγωνα σε ενα περιβαλλον που ολοι ηταν με ενα μπουλακι στο χερι κ με πιεζαν να δωσω στο μωρακι μου ξενο γαλα....μαλωματα ιστοριες ατελειωτες για να καταφερω να την θηλασω...κ τελικα τα καταφερα...κ πανω που ειχαν καπως στρωσει ολα ετυχε τωρα αυτο! σας παρακαλω αν καποια ξερει ας με βοηθησει γιατι ειμαι σε πραγματικα πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση....

υγ. επισης ολοι αυτοι που με πιεζαν να μην θηλασω τωρα εχουν αρχισει εξαιτιας αυτου να μου λενε οτι πλεον το μωρακι δεν περνει τιποτα...κ οτι ηταν να παρει το πηρε κ οτι αν συνεχισω μετα τον 6ο να θηλαζω ειναι υπερβολικο κ κατι τετοια.....δεν ξερω αν ισχυει...αλλα εγω δεν νοιωθω ετοιμη να σταματησω αν εχω μεχρι γαλα.......

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο google βρήκα αυτό
"Δεν συστήνεται γενικά η λήψη αντιβιοτικών, επειδή οι περισσότερες γαστρεντερίτιδες είναι ιογενείς, αλλά και διότι οι περισσότερες μικροβιακές είναι αυτοϊάσιμες και δεν περιορίζεται ο χρόνος νοσηρότητας. Εξαιρέσεις υπάρχουν σε ορισμένες καταστάσεις (π.χ. ανοσοκατασταλμένοι ασθενείς, πρόωρα νεογνά και ασθενείς με υποκείμενη χρόνια νόσο)."

Να επικοινωνήσεις ΑΜΕΣΑ με ένα πιστοποιημένο σύμβουλο γαλουχίας, εδώ έχει τη λίστα με όλους τους συμβούλους στην Ελλάδα, πάρε τηλέφωνο σε κάποιον ΤΩΡΑ!
Μη στεναχωριέσαι, το πιο πιθανό είναι ότι δε χρειάζεσαι αντιβίωση,αλλά και να χρειάζεσαι θα σου πει ο σύμβουλος αν η συγκεκριμένη είναι συμβατή και αν όχι ποια εναλλακτική μπορείς να πάρεις.

http://pediatros-thes.gr/%CE%B8%CE%B7%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82/%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B8%CE%B1-%CE%B2%CF%81%CE%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82/%CF%83%CF%8D%CE%BC%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CE%B9-%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%87%CE%AF%CE%B1%CF%82-ibclc-%CE%B1%CE%BD%CE%AC-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%87%CE%AE/

Πες μας μετά τι έγινε για να μην ανησυχούμε! Smile

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
To Rifacol έχει δραστική ουσία το Rifaximin,αλλά δεν το έχει στο e-lactancia.
Στο LactMed που έψαξα μου βγάζει αυτό:

Summary of Use during Lactation:
Rifaximin is poorly absorbed orally and used only for gastrointestinal infections. It is not likely to reach the breastmilk or bloodstream of the infant or cause any adverse effects in breastfed infants after maternal use. However, no published experience exists with rifaximin during breastfeeding; therefore, an alternate drug may be preferred, especially while nursing a newborn or preterm infant.

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον!! Θα παρω τηλ να δω τι θα μου που....μακαρι να με βοηθησουν....κ παλι ευχαριστω για τη βοηθεια!!

rififi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ειμαι βεβαιη αν επικοινωνησεις με εναν συμβουλο θηλασμου θα σε βοηθησει και θα σε κατευθυνει σωστα. Θα εχεις την σωστη υποστηριξη και θα σε κατευθυνει σωστα , ωστε να νιωσεις πολυ καλυτερα !!! Καλη επιτυχια και αν μπορεσεις θα ηθελα να μαθω νεα σου και οτι ολα πηγαν καλα! Να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κ βεβαια μολις εχω νεα θα σας πω!!! Κ παλι σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια κ την συμπαρασταση.....κ εσεις να χαιρεστε τα δικα σας μικρουλια!!!!! Ελπιζω να με βοηθησουν απο εκει....γιατι οχι μονο το μωρακι μου επαθε σοκ αλλα κ εγω ειμαι σε καταθληψη που δεν εχω την μικρουλα μου συνεχεια πανω μου......

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πάρε τηλέφωνο και πες μας μετά τι σου είπανε! Smile
Πάντως να ξέρεις ότι οι περισσότεροι επαγγελματίες υγείας,επειδή δεν έχουν γνώσεις για το θηλασμό,σου λένε εξ'αρχής να μη θηλάσεις αν παίρνεις φάρμακα,για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο!
Τα περισσότερα φάρμακα είναι συμβατά με το θηλασμό,απλά θέλει ψάξιμο και σωστή ενημέρωση!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λοιπον μιλησα με συμβουλο θηλασμου.....της εξηγησα την κατασταση...κ μου ειπε οτι γενικα μαλλον δεν θα επρεπενα περνω κ τα δυο φαρμακα που περνω...(βεβαια η αληθεια ειναι οτι με το που αρχισα να τα περνω αρχισα κ να συνερχομαι...)....επισης επειδη τα επαξε μου ειπε οτι το rifacol περναει στην κυκλοφορια αλλα δεν επιβαρυνει πολυ...κ αντι του λοσεκ να παρω ζαντακ....το οποιο κ αυτο περναει αλλα δεν επιβαρυνει πολυ......συνοπτικα καταλαβα γενικα οτι κ τα δυο φαρμακα δεν επιρεαζουν πολυ...(αλλα επιρεαζουν εστω κ λιγο..)....εκεινη ηταν καθετη στο οτι ακομα κ να συνεχισω τα φαρμακα να συνεχισω κ τον θηλασμο.....η αληθεια ειναι βεβαια οτι εγω φοβαμαι μαζι με φαρμακα να θηλαζω......λετε αν τραβαω το γαλα μου για 2...3 μερες με θηλαστρο κ μετα σταματησω τα φαρμακα κ ξεκινησω θηλασμο κανονικα....να μου κοπει...δλδ μια μεση λυση......ουτε να μην θηλασω για 15 μερες...αλλα ουτε να θηλασω κ περνωντας φαρμακα....τι λετε???

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
barbie! έγραψε:λοιπον μιλησα με συμβουλο θηλασμου.....της εξηγησα την κατασταση...κ μου ειπε οτι γενικα μαλλον δεν θα επρεπενα περνω κ τα δυο φαρμακα που περνω...(βεβαια η αληθεια ειναι οτι με το που αρχισα να τα περνω αρχισα κ να συνερχομαι...)....επισης επειδη τα επαξε μου ειπε οτι το rifacol περναει στην κυκλοφορια αλλα δεν επιβαρυνει πολυ...κ αντι του λοσεκ να παρω ζαντακ....το οποιο κ αυτο περναει αλλα δεν επιβαρυνει πολυ......συνοπτικα καταλαβα γενικα οτι κ τα δυο φαρμακα δεν επιρεαζουν πολυ...(αλλα επιρεαζουν εστω κ λιγο..)....εκεινη ηταν καθετη στο οτι ακομα κ να συνεχισω τα φαρμακα να συνεχισω κ τον θηλασμο.....η αληθεια ειναι βεβαια οτι εγω φοβαμαι μαζι με φαρμακα να θηλαζω......λετε αν τραβαω το γαλα μου για 2...3 μερες με θηλαστρο κ μετα σταματησω τα φαρμακα κ ξεκινησω θηλασμο κανονικα....να μου κοπει...δλδ μια μεση λυση......ουτε να μην θηλασω για 15 μερες...αλλα ουτε να θηλασω κ περνωντας φαρμακα....τι λετε???
Αφού η σύμβουλος σου είπε να θηλάζεις,να θηλάζεις κορίτσι μου!
Είναι καλύτερα να πάρει το μωρό μια μικρή ποσότητα από τα φάρμακα,παρά να επιβαρυνθεί με το ξένο γάλα.
Σκέψου ότι και στη γέννα με την επισκληρίδιο και τις αναισθησίες κλπ τα παίρνει και το μωρό,ο θηλασμός θα μας πειράξει τώρα?
Εγώ στη θέση σου θα θήλαζα ασυζητητί και αφού στο είπε και η σύμβουλος ούτε θα το σκεφτόμουνα!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τι να πω....μπορει να εχεις κ δικιο! Εχω κ τον αντρα μου κ με εχει πρηξει......οτι θα κανω κακο στο μωρο κ τι μανα ειμαι που θελω να θηλασω με τα φαρμακα κ κατι τετοια.....

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αξίζει να κάνεις ένα λογαριασμό στο facebook και να μπεις στις διάφορες ομάδες που υπάρχουν. Εκεί έχεις μια πιο άμεση επαφή με σωστούς επαγγελματίες υγείας,βοηθάνε πολλές μανούλες καθημερινά..

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Να του πεις του άντρα σου ότι οι κίνδυνοι από το ξένο γάλα είναι πολύ μεγαλύτεροι, από το θηλασμό με φάρμακα που επιτρέπονται κιόλας!! Smile

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν το ειπα νομιζεις???? Μου λεει....αυτο ειναι αγνο γαλατακι...(για την κονσερβα!!!!!!!) ενω με το θηλασμο θα του καταστρεψω τα νεφρα λεει του παιδιου.....τον μπριζοσε κ ο παιδιατρος οτι ειμαι υπερβολικη που θελω να θηλασω μετα τον 6....δεν ηταν που δεν ηταν κ υπερ του θηλασμου...κ ηρθε κ εδεσε....!!! Μπορει να μπω κ στο φεις μηπως με βοηθησουν...κ ελπιζω με 2....3 μερες αντλησης να μην κοπει το γαλα!! Εντομεταξυ καθε αντλγση βφαζω 20....40μλ.....δεν ειναι πολυ.λιγο??????? Ενα τεταρτο περιπου αντλω....

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πες του αντρα σου οτι οι αγελαδες που παραγουν το ξενο γαλα που ειναι αγνο, παιρνουν πολυ πρισσοτερα αντιβιωτικα και φαρμακα... Αλλα ρωτα συμβουλο θηλασμου για τη συγκεκριμενη αντιβιωση, ειτε στο facebook ειτε τηλεφωνικα ας πουμε

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
http://www.mitrikosthilasmos.com/2012/10/blog-post_18.html

Δες εδώ για τα συστατικά του ξένου και πες τον άντρα σου να διαβάσει τα συστατικά στο κουτί,να δούμε πόσο αγνό είναι! No

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις