Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ρωτησα τηλεφωνικα συμβουλο θηλασμου για τα συγκεκριμενα φαρμακα κ μου ειπε οτι περνανε στην κυκλοφορια....αλλα εχουν μικρη επιδραση στο παιδι.....με αγχωσε ομως το γεγονος οτι περναει.....! Τι να κανω για να σωσω το θηλασμο?? Αυριο θα κοιταξω μηπως μπω κ στο φεις για βοηθεια....στο μεταξυ αντλω........!!! Θα του το δειξω.....γιατι κανει οτι τα ξερει οοοολα!!!! Σε ευχαριστω!!

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μα και ντεπον να πάρεις μπορεί να περνάει,δε σημαίνει κάτι!
Με τι θήλαστρο αντλείς?
Αν δε θηλάζει το μωρό καθόλου πρέπει να αντλείς τις ώρες που θα θήλαζε δηλαδή σχεδόν συνέχεια!
Θήλασε από σήμερα και αύριο τα ίδια θα σου πουν αν ρωτήσεις στο γκρουπ του Παπαβέντση για παράδειγμα!

https://www.facebook.com/groups/278766877115/

Αφού είσαι Αθήνα βρε κοριτσάκι μου,βρες ένα παιδίατρο που να είναι και πιστοποιημένος σύμβουλος,κρίμα είναι να συνεχίσεις στον ίδιο,που δε σου τα λέει και καλά για το θηλασμό μετά το εξάμηνο...

rififi


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Αγαπητη barbie, ακουγεσαι λιγακι μπερδεμενη νομιζω...Στην παρουσα φαση ενας συμβουλος θηλασμου ειναι το καταλληλοτερο προσωπο για νασε βοηθησει. Νομιζω ηταν ξεκαθαρη , οταν σου ειπε οτι μπορεις να θηλασεις και οτι η ποσοτητα που παιρναει δεν ειναι απαγορευτικη η συνεχεια του θηλασμου. Νομιζω εχεις μια ανασφαλεια ως προς τι τελικα θα επιλεξεις. Προφανως δεν ειναι ξεκαθαρο μεσα σου και ισως για αυτο να αμφιταλαντευεσαι. Νομιζω, επισης, οτι στην παρουσα φαση δεν θα σε βοηθησει να μπεις σε καμια "διαμαχη ¨με τον καλο σου . Προφανως η ελλειπης ενημερωση τον φοβιζει και η αποψη του περι επικυνδυνοτητας εχει να κανει περισσοτερο με την αγνοια. Καλο θα ηταν να τον προτρεψεις (απο την στιγμη που ασχολειται τοσο ενεργα με το θεμα θηλασμο) να ρωτησει και εκεινος ενα συμβουλο ειδικο για θηλασμο. Δε νομιζω οτι θα ηταν βοηθητικο για σενα να μπεις σε μια διαμαχη μαζι του...Δεν θα σε βοηθησει , χρειαζεσαι τον συζυγο ως συμμαχο και υποστηρικτη!!! Συζητησε μαζι του και απλα μοιρασου μαζι του και την δικη σου αγωνια και οτι για κανενα λογο δεν θελεις να κανεις "κακο" στο μωρακι σας ...και για αυτο προσπαθεις να ενημερωθεις οσο τον δυνατον περισσοτερο. Προσκαλεσε τον να σε βοηθησει στο να δειτε τι τελικα ισχυει... προσπαθησε να καταλαβεις τι ειναι αυτο που πραγματικα σε μπερδευει... μιας και η συμβουλος ηταν ξεκαθαρη...Ισως να θεωρεις οτι μια "μεση λυση" θα ειναι αποδεκτη απο ολους ... Μεσα σου βαθια νομιζω γνωριζεις ..για ριξε την ματια ...η απαντηση ειναι εκει !!! Καλη συνεχεια!!!

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μπράβο rififi για την αντιμετώπιση,συμφωνώ μαζί σου!

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
barbie για το αν τα φάρμακα επηρεάζουν το παιδί μέσω θηλασμού δες εδώ http://e-lactancia.org/ ψάχνεις ονομαστικά το φάρμακο σου.
Συνήθως οι γιατροί εδώ εδώ δεν είναι πλήρως κατατοπισμένοι στο θέμα του θηλασμού. Οπότε αν θες να αποδείξεις με επιχειρήματα στον άντρα σου αυτά που λέει η σύμβουλος δείξε του αυτό. Ακολούθησε τις υποδείξεις της συμβούλου και βάλε και τον άντρα σου στο παιχνίδι.

kleliaa


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τυχαία έπεσα πάνω στην ανάρτησή σου και γράφτηκα μόνο και μόνο για να σου απαντήσω. Μπορείς να θηλάσεις. Τα φάρμακα που παίρνεις δεν επηρεάζουν το μωρό σου τόσο ώστε να σταματήσεις να θηλάζεις. Βασικά δεν θα επηρεάσουν καθόλου το μωρό σου.
Συνέχισε λοιπόν και μην αφήσεις το μωράκι να περάσει τέτοιο σοκ...
Περαστικά σου
Κλέλια

maria17


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
barbie! έγραψε:Ρωτησα τηλεφωνικα συμβουλο θηλασμου για τα συγκεκριμενα φαρμακα κ μου ειπε οτι περνανε στην κυκλοφορια....αλλα εχουν μικρη επιδραση στο παιδι.....με αγχωσε ομως το γεγονος οτι περναει.....! Τι να κανω για να σωσω το θηλασμο?? Αυριο θα κοιταξω μηπως μπω κ στο φεις για βοηθεια....στο μεταξυ αντλω........!!! Θα του το δειξω.....γιατι κανει οτι τα ξερει οοοολα!!!! Σε ευχαριστω!!
καταρχήν ΗΡΕΜΗΣΕ!!!!Αφού σου είπε η σύμβουλος οτι μπορείσ να θηλάσεις καντο.....2ον άλλαξε επειγώντος παιδίατρο αλλά πριν τον στείλεις ...ενημέρωσε τον οτι ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγειας συστήνει τα 2 χρονια για τον ΘΗΛΑΣΜΟ.Πιο αναλυτικά συστήνει 6 μήνες αποκλειστικού θηλασμού,μετά τους 6 μήνες εισάγουμε στερεές (οι οποίες είναι συμπληρωματικές κ δεν αντικαθιστούν τον θηλασμό)δηλαδή μέχρι το αγγελούδι σου να γίνει 1 έτους η βασική του διατροφή είναι το ΜΑΜΑΔΟΓΑΛΑ.απο εκει κ πέρα συνεχίζεις όσο θέλει το νινί σου γιατί είναι δικαιωμά του να θηλαζει!!!!!!
περαστικά σου κ να σου ζήσει!!!!! Laughing

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω πολυ πολυ βρε κοριτσια να ειστε καλα!!! Εχετε δικιο ολες....γιαυτο εκανα κατι αλλο....η συμβουλος θηλασμου που μιλησα ειναι κ παιδιατρος...ετσι της εκλεισα ραντεβου δευτερα πρωι να ερθει να δει κ την μπουμπου μου κ να τα πουμε κ.απο κοντα....κ φυσικα θα ειναι παρον.κ ο αντρας μου!! Δεν αντεχεται βρε κοριτσια αυτο κλαιω συνεχεια....με κοιταει κ ειναι σαν να μου λεει...." γιατι μανουλα δεν μου δινεις το μεμε που μου εδινες;;;" ......ειναι πολυ ασχηχημο συναισθημα.....
Θηλαστρο εχω ενα ηλεκτρικο της αβεντ....καθε 4-5 ωρες τραβαω ξ βγαζω περιπου 40 μλκ απο τα δυο....δεν ειναι πολυ λιγο????? Πως χορταινε??? Ενα συμπληρωμα επινε μονο το βραδυ....ολη μερα πως χορταινε ομως?? Με αυτα τα 40?????

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maria17 έγραψε:
barbie! έγραψε:Ρωτησα τηλεφωνικα συμβουλο θηλασμου για τα συγκεκριμενα φαρμακα κ μου ειπε οτι περνανε στην κυκλοφορια....αλλα εχουν μικρη επιδραση στο παιδι.....με αγχωσε ομως το γεγονος οτι περναει.....! Τι να κανω για να σωσω το θηλασμο?? Αυριο θα κοιταξω μηπως μπω κ στο φεις για βοηθεια....στο μεταξυ αντλω........!!! Θα του το δειξω.....γιατι κανει οτι τα ξερει οοοολα!!!! Σε ευχαριστω!!
καταρχήν ΗΡΕΜΗΣΕ!!!!Αφού σου είπε η σύμβουλος οτι μπορείσ να θηλάσεις καντο.....2ον άλλαξε επειγώντος παιδίατρο αλλά πριν τον στείλεις ...ενημέρωσε τον οτι ο Παγκόσμιος Οργανισμός Υγειας συστήνει τα 2 χρονια για τον ΘΗΛΑΣΜΟ.Πιο αναλυτικά συστήνει 6 μήνες αποκλειστικού θηλασμού,μετά τους 6 μήνες εισάγουμε στερεές (οι οποίες είναι συμπληρωματικές κ δεν αντικαθιστούν τον θηλασμό)δηλαδή μέχρι το αγγελούδι σου να γίνει 1 έτους η βασική του διατροφή είναι το ΜΑΜΑΔΟΓΑΛΑ.απο εκει κ πέρα συνεχίζεις όσο θέλει το νινί σου γιατί είναι δικαιωμά του να θηλαζει!!!!!!
περαστικά σου κ να σου ζήσει!!!!! Laughing



σε ευχαριστω!!! Μα κ εγω καπου τοσο ηξερα κ παραξενευτηκα πολυ που μου την ειπε ετσι ο γιατρος....γιατι μου το ειπε κ με περιεργο υφος.....!! Οτι δεν καταλαβαινει την εμμονη μου πια με αυτον τον θηλασμο....κ οτι πλεον δεν εχει καμια σημασια.....

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="rififi"]Αγαπητη barbie, ακουγεσαι λιγακι μπερδεμενη νομιζω...Στην παρουσα φαση ενας συμβουλος θηλασμου ειναι το καταλληλοτερο προσωπο για νασε βοηθησει. Νομιζω ηταν ξεκαθαρη , οταν σου ειπε οτι μπορεις να θηλασεις και οτι η ποσοτητα που παιρναει δεν ειναι απαγορευτικη η συνεχεια του θηλασμου. Νομιζω εχεις μια ανασφαλεια ως προς τι τελικα θα επιλεξεις. Προφανως δεν ειναι ξεκαθαρο μεσα σου και ισως για αυτο να αμφιταλαντευεσαι. Νομιζω, επισης, οτι στην παρουσα φαση δεν θα σε βοηθησει να μπεις σε καμια "διαμαχη ¨με τον καλο σου . Προφανως η ελλειπης ενημερωση τον φοβιζει και η αποψη του περι επικυνδυνοτητας εχει να κανει περισσοτερο με την αγνοια. Καλο θα ηταν να τον προτρεψεις (απο την στιγμη που ασχολειται τοσο ενεργα με το θεμα θηλασμο) να ρωτησει και εκεινος ενα συμβουλο ειδικο για θηλασμο. Δε νομιζω οτι θα ηταν βοηθητικο για σενα να μπεις σε μια διαμαχη μαζι του...Δεν θα σε βοηθησει , χρειαζεσαι τον συζυγο ως συμμαχο και υποστηρικτη!!! Συζητησε μαζι του και απλα μοιρασου μαζι του και την δικη σου αγωνια και οτι για κανενα λογο δεν θελεις να κανεις "κακο" στο μωρακι σας ...και για αυτο προσπαθεις να ενημερωθεις οσο τον δυνατον περισσοτερο. Προσκαλεσε τον να σε βοηθησει στο να δειτε τι τελικα ισχυει... προσπαθησε να καταλαβεις τι ειναι αυτο που πραγματικα σε μπερδευει... μιας και η συμβουλος ηταν ξεκαθαρη...Ισως να θεωρεις οτι μια "μεση λυση" θα ειναι αποδεκτη απο ολους ... Μεσα σου βαθια νομιζω γνωριζεις ..για ριξε την ματια ...η απαντηση ειναι εκει !!! Καλη συνεχεια!!![/quote



σε ευχαριστω πολυ....ειναι σωστη αντιμετοπιση ετσι οπως το θετεις! Εγω αυτο που θελω ειναι να θηλαζω το μωρακι μου...να το νοιωθω κ να με νοιωθει.....εδωσα τοσο αγωνα ειναι κριμα να το χασω τωρα.....τι να πω....ελπιζω να τα καταφερω τελικα!!! Σας ευχαριστω ολες πραγματικα για την στηριξη κοριτσια!!!!]

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
barbie! έγραψε:Σας ευχαριστω πολυ πολυ βρε κοριτσια να ειστε καλα!!! Εχετε δικιο ολες....γιαυτο εκανα κατι αλλο....η συμβουλος θηλασμου που μιλησα ειναι κ παιδιατρος...ετσι της εκλεισα ραντεβου δευτερα πρωι να ερθει να δει κ την μπουμπου μου κ να τα πουμε κ.απο κοντα....κ φυσικα θα ειναι παρον.κ ο αντρας μου!! Δεν αντεχεται βρε κοριτσια αυτο κλαιω συνεχεια....με κοιταει κ ειναι σαν να μου λεει...." γιατι μανουλα δεν μου δινεις το μεμε που μου εδινες;;;" ......ειναι πολυ ασχηχημο συναισθημα.....
Θηλαστρο εχω ενα ηλεκτρικο της αβεντ....καθε 4-5 ωρες τραβαω ξ βγαζω περιπου 40 μλκ απο τα δυο....δεν ειναι πολυ λιγο????? Πως χορταινε??? Ενα συμπληρωμα επινε μονο το βραδυ....ολη μερα πως χορταινε ομως?? Με αυτα τα 40?????

Η ποσοτητα που βγαινει με το θηλαστρο και ειδικα με το απλο και οχι το νοσοκομειακο δεν ειναι ενδεικτικη της παραγωγης. Το μωρο τραβαει πολυ περισσοτερο. Μπραβο που φωναξες συμβουλο και παιδιατρο μαλιστα, αν δε σου ειναι κοπος ενημερωσε μας τι θα γινει. Περαστικα σου και καλη επιτυχια

fratzolaki

fratzolaki
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την fratzolaki στις Δευ Απρ 29, 2013 6:29 am, 1 φορά

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
barbie! έγραψε:Σας ευχαριστω πολυ πολυ βρε κοριτσια να ειστε καλα!!! Εχετε δικιο ολες....γιαυτο εκανα κατι αλλο....η συμβουλος θηλασμου που μιλησα ειναι κ παιδιατρος...ετσι της εκλεισα ραντεβου δευτερα πρωι να ερθει να δει κ την μπουμπου μου κ να τα πουμε κ.απο κοντα....κ φυσικα θα ειναι παρον.κ ο αντρας μου!! Δεν αντεχεται βρε κοριτσια αυτο κλαιω συνεχεια....με κοιταει κ ειναι σαν να μου λεει...." γιατι μανουλα δεν μου δινεις το μεμε που μου εδινες;;;" ......ειναι πολυ ασχηχημο συναισθημα.....
Θηλαστρο εχω ενα ηλεκτρικο της αβεντ....καθε 4-5 ωρες τραβαω ξ βγαζω περιπου 40 μλκ απο τα δυο....δεν ειναι πολυ λιγο????? Πως χορταινε??? Ενα συμπληρωμα επινε μονο το βραδυ....ολη μερα πως χορταινε ομως?? Με αυτα τα 40?????
Μπράβο για την αλλαγή παιδιάτρου!!
Το θήλαστρο δεν μπορεί να βγάλει όσο γάλα θα έβγαζε το μωρό. Το στόμα του μωρού είναι η καλύτερη αντλία!
Άντε μωρέ θήλαζέ το το ψυχουλάκι,από σήμερα κανονικά.. Smile

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια!!! Ναι θα κανω μια μερα ακομα υπομονη με πονο ψυχης κ αυριο αφου θα ερθει κ η ειδικος θα ξεκινησω οπωσδηποτε.....μου εχει λειψει τοσο απιστευτα πολυ η επαφη.....δεν αντεχω.....!!
Αυριο γυρω 11:30 θα ερθει.....θα μπω μετα να σας ενημερωσω....σας ευχαριστω για την στιριξη!!!!

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εσύ πως είσαι με τη γαστρεντερίτιδα,καλύτερα?
Εντωμεταξύ τώρα το σκέφτηκα,ότι όταν είσαι άρρωστη και θηλάζεις,προστατεύεις επιπλέον το μωρό,επειδή του δίνεις αντισώματα για την αρρώστια,που παράγονται κατευθείαν από το στήθος Wink

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nata κ εγω ετσι ξερω!! εγω ευτυχως ειμαι απο εχτες χωρις πυρετο.....το θεμα με την τουαλετα ακομα δεν εχει φτιαξει!.....εντομεταξυ καλεσα κ αλλον εναν παιδιατρο σημερα εκτος απο την αυριανη κοπελα.......να δει κ την μπουμπου μου...κ θα του εκθεσω κ την κατασταση....ευχομαι να μου πει να ξεκινησω κ απο σημερα να θηλαζω γιατι δεν αντεχω αλλο!!!!!!! κ αυτο με το θηλαστρο ειναι απαισια διαδικασια....παιδευτηκα κ βασανιστηκα τοσο πολυ στην αρχη για να φτιαξω την παραγωγη μου....κ τωρα πεταω τοσο γαλα....κ μειωνω κ την παραγωγη μου....κριμα ειναι......

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Βαρβάρα μου, τώρα είδα το θεματάκι σου!!!
Γράψε μας μόλις φύγει ο γιατρός να μας πεις τι σου είπε. Φιλιά!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
λοιπον κοριτσια πριν λιγο εφυγε ο γιατρος....αρχικα μου ειπε οτι κακως πηρα αντιβιωση αφου δεν βρηκαν στο νοσοκομειο αν ηταν διατροφικη η ιωγενης....επρεπε πρωτα να καταληξουν ακριβως στο τι ηταν κ μετα να δωσσουν φαρμακα (λογικο!!!!!!!).....επισης μου ειπε οτι ο ανθρωπος που μου ειπε οτι ο θηλασμος ειναι αχρηστος μετα τον 6ο μηνα....μονο γιατρος δεν θα επρεπε να λεγεται!!!!! ειναι απαραδεκτα μου λεει αυτα, μεχρι τον 6ο ειναι αποκλειστικος κ υποχρεωτικος κ απο εκει κ περα ειναι οσο θελει το μπεμπακι κ για οοοοοοσο θελει!!!! εξετασε κ την μικρουλα μου την βρηκε μια χαρα σε ολα....αν κ ηταν πολυ γκρινιαρουλα.....μου συστησε ωστοσο να κανουμε μια καλλιεργεια ουρων στην μπουμπου να διοτι την ωρα που την εξεταζε εκανε πιπι της κ την ειδε οτι ζοριστηκε κ εκλαψε κ λιγο.....το ειχα παρατηρησει κ εγω κ του το ειπα....μου ειπε οτι δεν πρεπει να ειναι κατι αλλα προλυπτικα καλο θα ειναι να το κανει! οσο για τον θηλασμο απο αυριο το πρωι ξεκιναμε κανονικοτατα...!!!!!!!!!!!!!!!!! ανυπομωνω σαν τρελη!!!!! αφηστε που εστειλα πριν τον αντρα μου για κατι δουλειες εξω....κ δεν αντεξα κοριτσια....την εβαλα στο στηθος.....εκενε σαν τρελο το λουλουδακι μου!!!!!!! να κλαιω εγω....εγινε νεας χαμος!!! ενοιωσα αλλος ανθρωπος......!!!!!!!! δεν μπορουσα να σταματησω τα δακρυα απο το πως ενοιωθα ξανα!!!!!!!!! τωρα δυστυχως μεχρι αυριο δεν θα μπορεσω να την ξαναβαλω....αν κ ειπε κ ο ιδιος οτι δεν υπαρχει σημαντικο θεμα λυσαξε ο αντρας μου να φυγει τελειως η επιρρεια!,,,αυριο πρωι πρωι θα την βαλω!!!!! θα ερθει ωστοσο κ η συμβουλος αυριο....να δει κ εκεινη την μπουμπου μου αλλα κ να μου πει πως να αυξησω κ την παραγωγη μου γιατι τοσες μερες....σιγουρα μειωθηκε το μαμαδογαλατακι μου.....

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωραία, μπράβο κοπέλα μου! Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ θα μπορούσα να κρατηθώ μέχρι το πρωί. Καλά έκανες κ επέμενες για το θηλασμό κ ευτυχώς που το είπε μπροστά στον άντρα σου ο γιατρός. (για το εξάμηνο).
Εύχομαι να βγει καλή κ η καλλιέργεια.
ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! - Σελίδα 2 417472

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μπράβο κοπέλα μου!! Άντε από αύριο να χαρεί και το μωράκι σου! Very Happy

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κοριτσια! Εχτες ηρθε κ η αλλη παιδιατρος που ειναι κ συμβουλος θηλασμου......καταπληκτικη κ σαν ανθρωπος αλλα κ.σαν γιατρος! Μου εδωσε οδηγιες κ καποιο συμπληρωμα να πινω(διοτι δυστυχως μειωθηκε πολυ το γαλα μου...) κ μου ειπε οτι ολα θα πανε καλα! Απο εχτες θηλαζουμε συνεχεια.....ευτυχως συνηλθε απο το σοκ το.αγγελακι μου.....κ εγω νοιωθω πολυ καλυτερα που το μωρακι μου τρωει συνεχεια σχεδον μαμαδογαλατακι......!!!!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπραβο! Ευτυχως επεμεινες, αλλιως θα ειχε διακοπει αδικα ο θηλασμος!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τέλεια! Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!!!

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο κοπέλα μου!! Μπράβο μπράβο μπράβο!! παρακολουθώ το θέμα σου κ ήμουν περίεργη να δω πως θα εξελιχθεί!! Χαίρομαι πολύ για σένα κ να ξέρεις ότι μας δίνεις πολύ δύναμη εμάς που περιμένουμε με αγωνία να θηλασουμε κ φόβο κ προκατάληψη μπροστά σε όλους αυτούς που βγάζουν εμπόδια!! με το καλό να θηλασεις ξανά κ να χορτασετε κ οι δύο!! Smile ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! - Σελίδα 2 654316 ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! - Σελίδα 2 654316 πολύ χάρηκα!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ πολυ οοολες!!!! Μια μια ξεχωριστα!!!! Αν δεν ειχα την στηριξη σας μπορει κ να εχανα αυτο το πολυτιμο θαυμα που λεγεται θηλασμος!!!! Μεσα απο την ψυχη μου να ειστε καλα κ εσεις κ τα μικρα σας!!!!! Εμεις σιγα σιγα θα τα καταφερουμε νσ επανελθουμε.....το κακο ειναι βεβαια οτι ξεκιναμε φτου κ απο την αρχη με τις γκρινιτσες γιατι δεν την φτανει ακομα το γαλα.μου κ θελει καθε μια ωρα στηθος....αλλα χαλαλι!!!!!!
Lindaki....μην αγχωνεσαικαθολου κοριτσι μου!!!! Εγω τα καταφερα σε ενα τοσο εχθρικο περιβαλλον για το θηλασμο...που δεν φανταζεσαι....πολεμο εκανα!!!! Γεννησα με καισαρικη κ καθυατερησε να κατεβει το γαλα μου....κ φαντασου να εχω το αγχος του μωρου σαν νεα μαμα....να μην καλοξερω πως να θηλασω γιατι ναι μεν ειχα διαβασει κ ειχα παρακολουθησει σεμιναρια....αλλα αλλο.η πραξη....να εχω το μωρο να ουρλιαζει καθε τρια τεταρτα κ να θελει στηθος....κ να εχω εναν αμτρα με ενα ετοιμο μπιυκαλι πανω απο το κεφαλι μου...με μια μονιμη εκφραση " δεν το καταλαβαινεις δεν χορταινει το παιδι....δωσε ξενο κ ξαναδωσε ξενο κ ξαναδωσε ξενο" ολη μερα αυτο γινοτανε....κ εγω εκει να επιμενω......τελικα ομως τα καταφεραμε με ενα μονο μικρο συμπληρωμα κ μονο το βραδυ!!! Ασε το αλλο....οταν ημουν εγκυος ημουν πεπισμενη κ βεβαιη οτι θα θηλασω......κ να εχω....μαναδες πευερες θειες φιλες.....κ να μου λενε.....ναι καλο ειναι αλλα αν εχεις γαλα......η απαντηση μου ξερεις ποια ηταν? ??? Δεν ξερω για εσας....αλλα εγω θα εχω γαλα κ.θα θηλασω!!!!!!!!! Αυτα στα λεω γιατι η αυτοπεποιθηση ειναι το α κ το ω νο μιζω σε αυτο το θεμα.....κ οσο γισ το μεγεθος του στηθους εχω να σου πω οτι παντα ειχα αρκετα μικρο στηθος κ ηδη θηλαζω κοντα 6 μηνες!!!! Μην φοβασαι ΤΙΠΟΤΑ!!!! Αν χρειαστεις κατι θα χαρω νσ βοηθησω!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις