Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
9 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 9 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστώ πολύ!! με καλυψες πλήρως!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
LindakiS έγραψε:Ευχαριστώ πολύ!! με καλυψες πλήρως!





Με το καλο κ το μωρακι σου!! Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη......κ ενα γερο μωρακι αγκαλια σε λιγες βδομαδες!!!!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια!! τελικα ολα πηγαν μια χαρα με το θεμα του θηλασμου! η μπουμπου πλεον πινει μια χαρα το μαμαδογαλατακι της...κ εμενα η παραγωγη μου εφτιαξε πληρως!!!! ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο!!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
barbie! έγραψε:καλημερα κοριτσια!! τελικα ολα πηγαν μια χαρα με το θεμα του θηλασμου! η μπουμπου πλεον πινει μια χαρα το μαμαδογαλατακι της...κ εμενα η παραγωγη μου εφτιαξε πληρως!!!! ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο!!!!

Very Happy Very Happy Very Happy

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
barbie! έγραψε:καλημερα κοριτσια!! τελικα ολα πηγαν μια χαρα με το θεμα του θηλασμου! η μπουμπου πλεον πινει μια χαρα το μαμαδογαλατακι της...κ εμενα η παραγωγη μου εφτιαξε πληρως!!!! ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο!!!!

Μπραβο σου κοπελα μου που τα καταφερες!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
barbie! έγραψε:καλημερα κοριτσια!! τελικα ολα πηγαν μια χαρα με το θεμα του θηλασμου! η μπουμπου πλεον πινει μια χαρα το μαμαδογαλατακι της...κ εμενα η παραγωγη μου εφτιαξε πληρως!!!! ειμαι πολυ χαρουμενη για αυτο!!!!
Μπραβο σας!!!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!!

58ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! Τρι Μάης 14, 2013 5:01 am

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
barbie! έγραψε:Δεν το ειπα νομιζεις???? Μου λεει....αυτο ειναι αγνο γαλατακι...(για την κονσερβα!!!!!!!) ενω με το θηλασμο θα του καταστρεψω τα νεφρα λεει του παιδιου.....τον μπριζοσε κ ο παιδιατρος οτι ειμαι υπερβολικη που θελω να θηλασω μετα τον 6....δεν ηταν που δεν ηταν κ υπερ του θηλασμου...κ ηρθε κ εδεσε....!!! Μπορει να μπω κ στο φεις μηπως με βοηθησουν...κ ελπιζω με 2....3 μερες αντλησης να μην κοπει το γαλα!! Εντομεταξυ καθε αντλγση βφαζω 20....40μλ.....δεν ειναι πολυ.λιγο??????? Ενα τεταρτο περιπου αντλω....
δεν εχει σημασια ποσα ml βγαζεις με το θυλαστρο το μωρο σου αφου εφτασε 5,5 μηνων και αναπτυσετε σωστα μην ακουσ κανεναν κι εγω θηλαζω αποκλειστικα εδω και 5 μηνες με πολλες δυσκολιες για τι οπως ειπες ολοι ηταν με ενα μπουκαλι στο χερι εκανα μεγαλο αγωνα για να τους πεισω οτι το μωρο μου χωρτενει με το γαλα μου. δεν προκειτε να σταματησω τον θυλασμο και το μεγαλιτερο λαθος ειναι αυτο που λεν οτι το γαλα της μητερας δεν ειναι θρεπτικο γιατι δηλαδι το αγελαδινο γαλα ειναι πιο θρεπτικο για το παιδι μου απο το δικο μου μηπως μεγαλωνω μοσχαρακι και δεν το ξερω? το αγελαδινο γαλα ειναι καλο μονο για τα μοσχαρακια και οχι για τα μωρα μας. γνωμη μου... αλλαξε παιδιατρο και βρες εναν φιλικο προς τον θυλασμο... εχουν λυσαξει ολοι γιατι δεν αγοραζουμε τις φορμουλες που μας πουλαν και χανουν λευτα... και πες στον αντρα σου αν δεν πηστευει εσενα να μπει στο intrnrt και να ψαξει για τον θυλασμο και να μην πευτει σε παγιδες των ετεριων που πουλαν φορμουλες γαλα...ενημερωσου εσυ καλα για να εχεις επειχιριματα. δεν υπαρχει τιποτε καλυτερο για τα μωρακια μας απο το γαλα μας και νομιζω πως πρεπει να ακουσεις την συμβουλο...

59ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! Παρ Μάης 17, 2013 3:14 am

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ευχαριστω για το ενδιαφερον κοπελα μου! πλεον θηλαζουμε κανονικα....το ξεπερασαμε ευτυχως το προβλημα...!

60ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! Παρ Μάης 17, 2013 4:28 am

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
barbie! έγραψε:ευχαριστω για το ενδιαφερον κοπελα μου! πλεον θηλαζουμε κανονικα....το ξεπερασαμε ευτυχως το προβλημα...!

μετα ειδα την ημερομηνια και την υπολοιπη κουβεντα... απλα εκνευριστικα γιατι πριν κανω παιδια και οταν σαν νοσηλευτρια δουλευα σε μια παιδιατρικη κληνηκη δημοσιου νοσοκομειου ειχε ερθει μια μαμα με το 9 μηνων μωρο της το οποιο το θηλαζε ακομα... το τι ακουστικε μεσα στο γραφειο απο γιατρους και νοσηλευτριες δεν λεγετε τοτε ομως δεν ειχα ιδεα απο αυτα τα πραγματα(ειμουν εγκυος στην κορη μου) και νομιζα οτι εχουν δίκαιο οι ασχετοι και οταν καποια στιγμη πηγα με τον γιο μου 2,5 μηνων τοτε στο νοσοκομειο για πυρετο κι ενω δεν ετρωγε καλα(λογο πυρετου) και εκανε διαρροιες(λογο ιωσης) με πιεζαν να δωσω μπουκαλι το πως κρατηθικα και δεν τους εβρισα ενας θεος το ξερει... το κακο ειναι πως αν δεν ψαχτεις μονη σου πέφτεις στην παγιδα τους και τους πιστευεις γιαυτο και πολλες μαμαδες δεν καταφερνουν να θηλασουν.

61ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΣΟΚ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟΥ!! ΒΟΗΘΕΙΑ! Παρ Μάης 17, 2013 5:35 am

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
εχεις πολυ δικιο...ετσι ειναι!! εγω οταν ημουν ειχα ψαξει παρα πολυ...με σεμιναρια...ψαξιμο στο ιντερνετ κ πολλα αλλα....γιαυτο γνωριζα!! αν δεν το ψαξεις κ μονη σου δεν γινεται δουλεια!! ολοι οι γιατροι αμεσως δινουν τις κονσερβες....γιατι τα περνουν απο τις εταιριες......

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις