Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 7:54 am

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalispera se oles ..! ti ginete me to thema ston apokleistiko thilasmo stis miteres pou den kanun rooming in ? fernun to moraki molis peinasei ?, tu dinun ligo kseno kai sto fernun meta apo ligo ? pos akrivos leiturgun ..!?? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

2apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 8:43 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα.
Εγώ έκανα αποκλειστικό θηλασμό αλλά είχα rooming in. Φαντάζομαι ότι όταν δεν έχεις rooming in, θα σου φέρνουν το μωρό όποτε πεινάει. Το άλλο που είπες, να του δίνουνε λίγο ξένο και μετά να στο φέρνουν, ακυρώνει την έννοια του "αποκλειστικού" θηλασμού.
Δεν ξέρω γιατί δεν θέλεις rooming in και είναι απόλυτα σεβαστό, πάντως η δική μου άποψη και εμπειρία είναι ότι το να έχεις το μωρό σου συνέχεια δίπλα σου είναι το ωραιότερο συναίσθημα στον κόσμο!!!
Με το καλό να γεννήσεις Smile

http://www.something-special.gr

3apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 9:11 am

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε ευχαριστω πολυ γ την απαντηση ! Χαχα απο περιεργεια ανοιξα τ θεμα , εννοειται πως θα χω τ μωρο μαζι μου οπως κ ν γεννησω γιατι θα χω την μητερα μ συνεχεια μαζι μ ! Κ παλι ευχαριστω

4apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 9:45 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΠΟύ θα γεννησεις;

5apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 10:01 am

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:ΠΟύ θα γεννησεις;

Ρινουλα γεια σου! Στο μητερα θα γεννησω με το καλο !!

6apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 10:07 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ξερω αν θα μπορεις να εχεις συνεχως συν οδο. Στο Ρεα τα φερνανε συνεχεια απο ο,τι καταλαβα αλλα δεν παιρνω κι ορκο οτι δε δινουν ξενο.

7apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 10:12 am

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Δεν ξερω αν θα μπορεις να εχεις συνεχως συν οδο. Στο Ρεα τα φερνανε συνεχεια απο ο,τι καταλαβα αλλα δεν παιρνω κι ορκο οτι δε δινουν ξενο.

Μπορεις , γιατι μια φιλη μου γεννησε προσφατα ! Η κοπελα βεβαια ειχε γεννησει κτ . Δεν ξερωω εαν παιζει ρολο αυτο ! Απλα ειχα διαβασει καπου οτι και να εχεις δηλωσει απ. Θηλασμο του δινουν και ξενο, τι να πω ! Και επειδη θελω να τα καταφερω στον θηλασμο σε περιπτωσγ που συμβει τπτ και αλλαξω γνωμη ηθελα να μαι ενημερωμενη !!

8apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 10:13 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με το καλο!

9apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 10:13 am

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Loukia M. έγραψε:
Rinoula έγραψε:Δεν ξερω αν θα μπορεις να εχεις συνεχως συν οδο. Στο Ρεα τα φερνανε συνεχεια απο ο,τι καταλαβα αλλα δεν παιρνω κι ορκο οτι δε δινουν ξενο.

Μπορεις , γιατι μια φιλη μου γεννησε προσφατα ! Η κοπελα βεβαια ειχε γεννησει κτ . Δεν ξερωω εαν παιζει ρολο αυτο ! Απλα ειχα διαβασει καπου οτι και να εχεις δηλωσει απ. Θηλασμο του δινουν και ξενο, τι να πω ! Και επειδη θελω να τα καταφερω στον θηλασμο σε περιπτωσγ που συμβει τπτ και αλλαξω γνωμη ηθελα να μαι ενημερωμενη !!

Σε περιπτωση που αλλαξω γνωμη για το ροομινγκ ιν (οχι για τον θηλασμο )

10apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Σαβ Απρ 13, 2013 10:15 am

Loukia M.

Loukia M.
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:Με το καλο!

Ευχαριστω πολυ ! Να χερεσαι τ παιδακια σ !

11apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Δευ Απρ 22, 2013 10:17 pm

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κ με το καλο!ποτε δε θα μαθουμε αν δινουν γαλα στα παιδακια μας.εγω γεννησα στο Γενεσις κ ειχα ζητησει αποκλειστικο.(ρουμινγκ ιν μπορεις να κανεις μονο στο μονοκλινο κ δεν το αντεχε η τσεπη μου!)μου εφερναν το μωρο λιγο πιο συχνα απ'οτι στις αλλες 2 κοπελες του θαλαμου που δεν ειχαν αποκλειστικο αλλα κ παλι δεν το εφερναν ποτε στα επισκεπτηρια.δεν ξερω αν το παιδι κοιματαν ή αν εκλαιγε κ το μπουκωναν με γαλα.ποτε δε θα μαθω.το δευτερο βραδυ (4 το χαραμα για την ακριβεια) που ειπα στη μαια οτι θελω να ξαναφερει το παιδι πριν το πρωινο μου το εφερε χωρις αντιρησεις στις 7.κανονικα θα το εφερνε 9.κ επειδη απορησα αν θα πεινασει απο τις 4 ως τις 9 μου ειπε αν θες σου το φερνουμε.βεβαια μονο 2 μερες εμεινα οποτε ακομη κ αν της εδωσαν ξενο δεν επηρεασε το θηλασμο.Το σημαντικο ηταν μπηκε στο στηθος μιση ωρα μετα τη γεννηση.αν καταφερεις αυτο θα εχεις κανει το πρωτο μεγαλο βημα!Κ παλι με το καλο να ερθει το μωρακι σου

12apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Δευ Απρ 22, 2013 10:53 pm

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγω γεννησα τον πρωτο μου γιο σε κλινικη στην πολη μου.
δεν ειχαν rooming in, ζητησα, αλλα μου ειπαν ειναι πολιτικη της κλινικης Crying or Very sad ...δεν γνωριζα κ πολλα, δεν το ειχα ψαξει απο πριν--τρομερο λαθος, πρωτο παιδι, νομιζα θα θηλασω πολυ ευκολα.

σε εμας, οταν πεινουσε, το εφερναν με το μπιμπερο να το ταισω Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
φυσικα κ εγω τον θηλαζα, αλλα οι μαιες υποστηριζαν πολυ το μπιμπερο Twisted Evil

ρωτησα αν του εδιναν εκεινες γαλα, ειπαν οχι, αλλα πιστευω οτι το εκαναν....

τον δευτερο μου γιο, τον γεννησα στο νοσοκομειο, φυσικα με rooming in,(ρωτησα φυσικα κ κατεληα εκει) τον επαιρναν μονο για μπανακι το πρωι, οποτε ειμαι σιγουρη πως ετρωγε οσο θηλαζε απο εμενα Wink

καμμια σχεση με την κλινικη, οι μαιες-παιδιατροι, τρομερα υπερ του θηλασμου, υπηρχε ενα δωματιο που ετοιμαζαν μπιμπερο, αλλα οποιες κοπελες ζητουσαν , πηγαινε η μαια πρωτα στο δωματιο, τη βοηθουσε να θηλασει, αν δεν μπορουσε καθολου, ειχαν θηλαστρο.το μπιμπερο ηταν εσχατη λυση...

αλλα αυτο στην κλινικη, ακομη το θυμαμαι...να φερνουν το μωρο με το μπιμπερο με το γαλα Twisted Evil

μελλουσες μαμαδες, με το καλο τα μωρακια σας, αλλα ψαξτε πριν επιλεξετε που θα γεννησετε, ενημερωθειτε για τον θηλασμο απο πριν.

13apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Δευ Απρ 22, 2013 11:03 pm

jojo5

jojo5
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια γεια σας... Εγώ στην κόρη μου ζήτησα αποκλειστικό θηλασμο στο μαιευτήριο και μου φερνανε το μωρό και κοιμόταν κ είχε γάλατα στο στόμα γύρω γύρω... Εκνευριστική λοιπόν κ τα έχωσα σε μια δυο μαιες και έβαλαν ένα αυτοκόλλητο αποκλειστικός θηλασμος στο ταπερακι με την μπεμπα.... Κ μου την έφερναν όταν έκλαιγε μετά ...

14apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Δευ Απρ 22, 2013 11:07 pm

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πιστευω πως χωρις rooming in δυσκολα να καταφερεις αποκλειστικο θηλασμο!στην κλινικη της κερκυρας όπου θα γεννήσω με το καλό νομίζω ότι είναι υποχρεωτικό το rooming in

15apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Δευ Απρ 22, 2013 11:12 pm

babyangela


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
???!!!

16apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Παρ Μάης 10, 2013 4:33 am

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στο ρεα πάντως στο φέρνουν οπότε πεινασει. Μα οπότε πεινασει όμως... Ακόμα κ στο επισκεπτηριο να τύχει , θα τους διώξουν για να το ταίσεις. Αν τους πεις εσυ να δώσουν ξένο θα δώσουν αλλά πρώτα θα προσπαθήσουν να σε αποτρέψουν , ρωτάνε μα γιατί κτλ κτλ. Αυτό απο προσωπική εμπειρία .

17apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Παρ Μάης 10, 2013 5:53 am

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εδω νεες μελλουσες μανουλες... αναφερετε σας παρακαλω σε ποια μαιευτηρια δε σας βοηθησαν με το θηλασμο για να ξερουμε! Λετε για Αθηνα πειτε τπτ και για Θεσσαλονικη! Μπραβο στις μανουλες που παρα τα εμποδια καταφεραν και θηλασαν! Μας δινετε θαρρος! Smile

http://www.sailormoon82@blogspot.com

18apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Παρ Μάης 10, 2013 7:13 am

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ Κ ΤΑ 3 ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ Κ ΤΑ 3 ΤΑ ΘΗΛΑΣΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΑΚΟΜΑ Κ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΗΨΗ..ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ Κ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ....ΟΠΟΤΕ ΠΕΙΝΟΥΣΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΕΡΝΑΝ

19apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Παρ Μάης 10, 2013 7:27 am

mariameint

mariameint
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ γέννησα στο ΓΑΙΑ και οποιαδήποτε ώρα χρειάστηκα τις μαίες (μέρα/νύχτα), ήταν εκεί και με βοηθούσαν με τον θηλασμό. Είχα rooming in και αποκλειστικό θηλασμό και το μωρό το πέρνανε μόνο για μπανάκι, άλλαγμα πάνας, για να το δει ο παιδίατρος και όταν ερχόντουσαν πολλοί στο επισκεπτήριο. Έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη!

http://www.something-special.gr

20apokleistikos thilasmos k maieuthrio  Empty Απ: apokleistikos thilasmos k maieuthrio Παρ Μάης 10, 2013 10:32 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τον γιο μου που τον γεννησα στο Αλεξανδρα μεχρι να μου το φερουν στο δωματιο(Εκει εχεις συνεχεια το μωρο διπλα σου)περασαν 7 ωρες και του ειχαν δωσει ξενο και ετσι ξεκινησε και η αλλεργια που απεκτησε-αυτος ηταν ακομα ενας αλλος λογος απο οτι μου ειπαν και οι γιατροι μετα Sad Στην κορη μου που παλι εκει την γεννησα τους ειπα εξαρχης οτι μπορει να κανει αλλεργια οπως ο αδελφος της και οταν γεννησα μου την εβαλαν κατευθειαν στο στηθος(υπεροχο συναισθημα και ξεχνας κ τα ραμματα)και μετα απο 4 ωρες την θηλασα ξανα.Βεβαια αυτες τις ωρες σιγουρα θα εκλαιγε ομως δεν της εδωσαν ξενο γιατι τους το ειπα εκατο φορες κ οταν μου την εφεραν μετα πεινουσε πολυ σε αντιθεση με τον γιο μου που ηταν χορτατος και δεν ηθελε να θηλασει μεχρι την αλλη μερα το πρωι.Με το καλο και τονισε τους ποσο σημαντικο ειναι για σενα ο αποκλειστικος θηλασμος!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις