Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
115 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 115 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Σεπ 12, 2010 12:55 pm

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
vasoula έγραψε: Tα τελευταία χαπάκια youtopar που πήρα με έστειλαν τελείως, πολύ ταχυκαρδία. Σήμερα που πήγα σε ενα φαρμακείο η φαρμακοποιος ήταν και αυτη εγκυος και πιάσαμε την κουβέντα.
Παίρνει και η ιδια τα χαπακια αυτα και οταν της ειπα οτι μου κανουν υπερβολική ταχυκαρδια μου ειπε το εξής ¨ δεν σου εχει πει να παιρνεις τα isoptir ο γιατρός; ¨ καπως ετσι τα είπε και πως ειναι για την ταχυκμαρδια.
Τα γνωριζετε; και με συγχωρείτε εμένα γιατι δεν μου το ειπε και με αφήνει να ταλαιπωριεμαι ετσι;;;;; Μιλάμε για ταχυκαρδία κορίτσια τόσο που με τρομάζει κάθε φορά.
είμαι της γνώμης ότι όσο λιγότερα πέρνεις τόσο το καλύτερο. και εγώ είχα φοβερή ταχυκαρδία, σκέψου πως το φυσιολογικό μου είναι 60-65 χτύπους, έπερνα το χάπι και ξάπλωνα για 1 ώρα περίπου για να μην με κουράζει τίποτα άλλο.

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

27Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Σεπ 12, 2010 9:19 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σι΄γουρα οσα λιγότερα τοσο το καλύτερο αλλά δεν παλεύεται αυτή η κατασταση, οι χτύποι φθάνουν στους 110 κι εγω ξαπλώνω αλλά δυστηχως δεν τους γλιτώνω!!

28Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Σεπ 12, 2010 9:25 pm

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
vasoula έγραψε: Σι΄γουρα οσα λιγότερα τοσο το καλύτερο αλλά δεν παλεύεται αυτή η κατασταση, οι χτύποι φθάνουν στους 110 κι εγω ξαπλώνω αλλά δυστηχως δεν τους γλιτώνω!!
Δεν του γλιτώνεις σίγουρα, απλά για όση ώρα έχεις ταχυκαρδία, δεν πρέπει να κάνεις τίποτα! απλά να αναπνέεις!!! υπομονή γλυκιά μου, σε καταλαβαίνω, αλλά πιστεψέμε βοηθάνε πολύ αυτά τα χάπια. Very Happy Yutopar. - Σελίδα 2 654316 Yutopar. - Σελίδα 2 654316 Yutopar. - Σελίδα 2 654316

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

29Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Σεπ 12, 2010 9:36 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σε ευχαριστώ πολύ γλυκειά μου, ναι σίγουρα βοηθάνε αυτα τα χαπάκια, τι να κάνω να τον πάρω να του το πω;; Του το εω πεί 10 φορές αλλά δεν μου εχει πεί να πάρω χαπάκια για την ταχυκαρδια.
Λέω να το αφήσω απο τη μια να μη του πω τιποτα αλλά απο την άλλη είναι πολυ άσχημη η δειάρκεια που εχω τχυκαρδια.

30Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Σεπ 12, 2010 9:42 pm

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και εγώ όλο παράπονα ήμουν, αλλά δεν μου έδωσε τίποτα άλλο, απλά μου είπε υπομονή, και πολύ ξεκούραση, ειδικά όταν έπερνε τα χάπια και θετικές σκέψεις!!!!! flower flower flower

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

31Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Σεπ 12, 2010 9:45 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
..κι εμένα έτσι μου λέει συνέχεια υπομονή, εχω υπομονη αλλά καθε φορα με τρομάζει, σε ευχαριστω πολυ γλυκειά μου
Yutopar. - Σελίδα 2 417472

32Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Σεπ 12, 2010 9:51 pm

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σε καταλαβαίνω και εμένα με έπιανε πανικός, αλλά πλέον όταν κοιτάω αυτόν τον άγγελο κάθε πρωί στις 6 και μου σκάει ένα γεμάτο χαμόγελο λέω χαλάλι του!!! και οι πόνοι, και η αγωνία και ότι πέρασα 33 εβδομάδες έγκυος και 22 μέρες μετά!!!

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

33Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Σαβ Μαρ 05, 2011 12:39 pm

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δυστυχώς είχα κι εγώ την εμπειρία των συσπάσεων, αρκετά έντονη ένα βράδυ,
και την επομένη πήρα τα χάπια γιουτοπάρ.
έχω τρέμουλο εάν αγχωθω αλλά πιστεύω πως κάνανε την δουλειά τους.
Αλήθεια τί να προκάλεσε τις συσπάσεις;
πολλές βόλτες; το συμμάζεμα της ντουλάπας;
ξεκούραση από εδώ και περα
Embarassed

34Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Σαβ Μαρ 05, 2011 12:51 pm

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σε ποια εβδομάδα είσαι? η ξεκούραση κάνει πάντα καλό ....

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

35Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Σαβ Μαρ 05, 2011 1:05 pm

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
23

36Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Σαβ Μαρ 05, 2011 2:06 pm

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
new2eenmommy έγραψε:23
εδώ είναι η τρελή μου ιστορία ..... http://ksanthompoumpouras.blogspot.com/2010/08/1.html

κάνε κουράγιο και υπομονή, σκέψου θετικά ... οι δουλειές στο σπίτι δεν τελειώνουν ποτέ!!! αργά το κατάλαβα .... Very Happy

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

37Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Σαβ Μαρ 05, 2011 3:44 pm

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eγω ειχα φτασει σε σημειο να παιρνω ενα καθε μιαμιση ωρα, το τρεμουλο πια το συνηθισα!!!
Εμενα παντως οι συσπασεις ηταν καθαρα θεμα κουρασης και η καταληξη ηταν να μεινω 2 μηνες μεσα εως οτου γεννησα!!!
Ξεκουραση κορίτσι μου και τιποτα αλλο μα τιποτα αλλο σου προτεινω!!!

38Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Σαβ Μαρ 05, 2011 11:26 pm

vivliolatreia

vivliolatreia
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
vasoula έγραψε: Eγω ειχα φτασει σε σημειο να παιρνω ενα καθε μιαμιση ωρα, το τρεμουλο πια το συνηθισα!!!
Εμενα παντως οι συσπασεις ηταν καθαρα θεμα κουρασης και η καταληξη ηταν να μεινω 2 μηνες μεσα εως οτου γεννησα!!!
Ξεκουραση κορίτσι μου και τιποτα αλλο μα τιποτα αλλο σου προτεινω!!!
έχει δίκιο η Βασούλα, να ξεκουράζεσαι αρκετά, και ας νομίζεις ότι δεν έχεις κουραστεί, δεν το καταλαβαίνουμε ότι καμιά φορά το παρακάνουμε ....

http://www.ksanthompoumpouras.blogspot.com

39Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Μαρ 06, 2011 12:44 am

ALEXANDRA STR.

ALEXANDRA STR.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια εγω,οπως εχω ξαναγραψει στην ενοτητα "συσπασεις" παιρνω 1 youtopar ανα 2 ωρες(δηλαδη 12 ημερησιως)...τις πρωτες μερες πολυ εντονο τρεμουλο και ταχυπαλμια,τωρα ομως το συνηθισα τοσο που ουτε καταλαβαινω τιποτα!ξεκινησα να τα παιρνω στις 30εβδ. και τωρα ειμαι 33.ανυπομωνω να φτασω 36 και μετα θα μου τα κοψει μου ειπε ο γιατρος κι οτι ηθελε προκυψει...ειμαι περιεργη μεχρι ποσες εβδομαδες θα φτασω αφοτου μου κοψει αυτα τα ...θαυματουργα-κατα τα αλλα-χαπια!!!!

40Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Μαρ 06, 2011 12:54 pm

new2eenmommy

new2eenmommy
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι πράγματι ! μάλλον από κούραση ξεκίνησε... το παρακάναμε! δεν το καταλαβαινα ότι κουραζομουν από την ένταση και την καλή ψυχολογία !
Rolling Eyes

41Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Ιουλ 22, 2012 8:19 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κι απο μενα! ενα χρονο μετα απ οτι βλεπω να ξανασκαλισω λιγακι αυτο το θεμα! εχει μια εβδομαδα περιπου που παθαινω συσπασεις και παιρνω yutopar 1 καθε 6 ωρες! παιρνω επισης και 6 trofocard 2 καθε 8 ωρες! καθε φορα που κοντευει μια ωρα πριν παρω το yutopar εχω εντονες συσπασεις εδω και 3 μερες! ενω ολη την εβδομαδα ημουν καλα! ο γιατρος μου δεν μου ειπε τελειως ξαπλα παρα μονο οταν νιωθω καπως, ωστοσο μου ειπε να μεινω μεσα Sad ειμαι στον 5ο μηνα και ειμαι πολυ αγχωμενη! υπαρχει περιπτωση να μην με πιανει καποια στιγμη το yutopar???? εν τω μεταξυ η αναστατωση που μου προκαλει μια ωρα αφου το παρω ειναι τοοοοσο μεγαλη που δεν ελεγχω καν τις κινησεις μου!

42Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Ιουλ 22, 2012 9:49 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:γεια σας κι απο μενα! ενα χρονο μετα απ οτι βλεπω να ξανασκαλισω λιγακι αυτο το θεμα! εχει μια εβδομαδα περιπου που παθαινω συσπασεις και παιρνω yutopar 1 καθε 6 ωρες! παιρνω επισης και 6 trofocard 2 καθε 8 ωρες! καθε φορα που κοντευει μια ωρα πριν παρω το yutopar εχω εντονες συσπασεις εδω και 3 μερες! ενω ολη την εβδομαδα ημουν καλα! ο γιατρος μου δεν μου ειπε τελειως ξαπλα παρα μονο οταν νιωθω καπως, ωστοσο μου ειπε να μεινω μεσα Sad ειμαι στον 5ο μηνα και ειμαι πολυ αγχωμενη! υπαρχει περιπτωση να μην με πιανει καποια στιγμη το yutopar???? εν τω μεταξυ η αναστατωση που μου προκαλει μια ωρα αφου το παρω ειναι τοοοοσο μεγαλη που δεν ελεγχω καν τις κινησεις μου!


μπορείς να πάιρνεις μισό καθε 3 ωρες...αν εχεις παλι ταχυκαρδια ζητα χαπακι και για αυτο...το ειχα παρει , βοηθαει πολύ!

43Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Ιουλ 22, 2012 11:32 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κ εσυ τα επαιρνες ε; Σ επιαναν παντα; Τα παιδακια σου δν επηρεαστηκαν;;;

44Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Ιουλ 22, 2012 11:45 am

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:Κ εσυ τα επαιρνες ε; Σ επιαναν παντα; Τα παιδακια σου δν επηρεαστηκαν;;;

στο πρωτο τα επερνα σε μεγαλες ποσοτητες..χαχα..

αλλα τελικα γεννησα προωρα...

μετα ηξερακαι δεν τα πηρα απο την αρχη ..γιατι συνηθίζει ο οργανισμος και μετα δεν σε πιανουν..

αυτο που με εσωσε ηταν η προγεστερονη κολπικα...και φυσικα η ξαπλα...

α...και η προσευχουλα!

αλλα επειδη τα πηρα σε 3 εγκυμοσυνες ..δεν νομιζω πως βλαπτουν το μωρο...πιο πολυ την μαμα ..με τις ταχυκαρδιες..

45Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Ιουλ 22, 2012 12:22 pm

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαλιστα! εμενα προγεστερονη κολπικα μου ειχε δωσει αρκετες φορες σε κρεμα vasclor και προσφατα τη σταματησα και μου συστησε αν εχω εντονες συσπασεις που δεν παιρνουν με το χαπακι και το μαγνησιο τοτε να βαζω και δυο χαπακια κολπικα! ειμαι ξαπλα τη μεγαλυτερη διαρκεια της ημερας και της νυχτας φυσικα απλως βγαινω που και που στο μπαλκονι και καθομαι το βραδακι καμια ωριτσα να ξεπιανομαι η οταν τρωω ενα τεταρτακι! λες να πειραζει; ποσο προωρα γεννησες; νοσηλευτηκες ποτε στο νοσοκομειο για ενδοφλεβια χορηγηση;;;;

46Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Ιουλ 22, 2012 12:37 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπου έγραψε:μαλιστα! εμενα προγεστερονη κολπικα μου ειχε δωσει αρκετες φορες σε κρεμα vasclor και προσφατα τη σταματησα και μου συστησε αν εχω εντονες συσπασεις που δεν παιρνουν με το χαπακι και το μαγνησιο τοτε να βαζω και δυο χαπακια κολπικα! ειμαι ξαπλα τη μεγαλυτερη διαρκεια της ημερας και της νυχτας φυσικα απλως βγαινω που και που στο μπαλκονι και καθομαι το βραδακι καμια ωριτσα να ξεπιανομαι η οταν τρωω ενα τεταρτακι! λες να πειραζει; ποσο προωρα γεννησες; νοσηλευτηκες ποτε στο νοσοκομειο για ενδοφλεβια χορηγηση;;;;

οχι ..φυσικα και δεν πειραζει να σηκωθεις λιγακι ...να φας κλπ..

γεννησα 33 εβδομαδεσ..
ειχα μπει στις 20 βδομαδεσ για 1 βλομαδα με ενδοφλεβια...και μου εκανε οντως πολυ καλο...

και μετα ημουν μεσα απο τις 27 μεχρι τις 33 που γεννησα...αστα...


παντως μετα που αλλαξα γιατρο και δενμου εδινε yutopar , αλλα προγεστερονη ..με εβαζε καποιες φορες στα επειγοντα και μου εβαζε εναν ορο..καθαρο ορο ...νερακι...και ηρεμουσε η μητρα...
θελει και πολλα υγρα..γιατι η αφιδατωση κανει και αυτη συσπασεις...
πινε λιτρα νερο ..κανει καλο..!

επισης μου ειχε πει να αποφευγω καφεινη (καφε- κοκα κολα)..καθολου σοκολατα, τσαι κλπ γιατι ολα αυτα κανουν δραστηριο το μωρο και ενεργοποιουν τη μητρα...
υγεινη διατροφή οσο γινεται..


επισης πουλανε στο φαρμακειο κατι χαμομιλακια που χαλαρωνουν -δεν θυμαμαι ονομα και κανουν καλο...

αχ τι θυμήθηκα παλι..

όλα καλα θα πανε ..εσυ προσεχε και έχει ο Θεός!

47Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Ιουλ 22, 2012 12:41 pm

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ δεν ξερεις ποσο ηρεμησα που βρηκα μια κοπελα με τα ιδια "προβληματα" και που τωρα εχει υγιη παιδακια!!! να σαι καλα ειλικρινα! παντως ο γιατρος μου μου ειπε να μην μετακινουμαι εκτος σπιτιου καθολου και να μαι οσο μπορω ξαπλα αλλα ενταξει με μετρο! οχι τιποτα πιανεται κι η μεση μου απ την πολλη ξαπλα! τελοσπαντων τωρα αυριο ετσι κι αλλιως θα του τηλ να του πω πως περασε η εβδομαδα μου και στις 30 του μηνος εχω και β επιπεδου! ελπιζω η παναγιτσα ν ακουσε τις προσευχες μου και να μου την προσεχει....

48Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Κυρ Ιουλ 22, 2012 11:28 pm

elbar


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κ εγω επινα τα ιδια χαπακια, κ χαρη σε αυτα εφτασα απο την 27η εβδοαμδα που ημουν με συσπασεις γεννας, στην 34η εβδλμαδα κ ολα πηγαν καλα...λιγακι η ταχυαρδια με ενοχλουσε αλλα δεν ηταν τοσο τραγικο οσο μου ελεγαν..... υπομονη κοριτσακι μου...λιγακι ακομη!

49Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Δευ Ιουλ 23, 2012 1:19 am

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν εμεινε και λιγο ρε συ! αλλα τελοσπαντων! τωρα που μιλησα μαζι του στο τηλ παντως μου το ελλατωσε το yutopar δηλαδη 1 ολοκληρο καθε 8 ωρες! ελπιζω να μη συνεχισουν χειροτερες!

50Yutopar. - Σελίδα 2 Empty Απ: Yutopar. Δευ Ιουλ 23, 2012 2:00 am

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
περσι τετοια εποχη επαιρνα πολλα yutopar κι εγω(αν θυμαμαι καλα 2μιση την ημερα)δε θα ξεχασω τις ταχικαρδιες που μου εφερναν.τελικα εχω ενα υγιεστατο γιο 10μηνων!!!υπομονη σε ολες τις εγκυουλες που περνανε τα αγχη τους τωρα με τις συσπασεις...τι σπαστικο πραγμα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις