Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 4:28 am

MIKROULA!!

MIKROULA!!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω δεν εχω κουνιαδα..εχω 2 κουνιαδους κ τα παμε παρα πολυ καλα...κ ευτυχως δηλαδη γιατι εμεις οι γυναικες μερικες φορες μεταξυ μας δημιουργουμε θεματακια..το καλυτερ ειναι να μην αςχολειςαι..δεν θελει επαφες η κουνιαδα ςου..?δεν πειραζει..απο μακρια κι αγαπημενες..

27σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 5:27 am

Anastazia2801

Anastazia2801
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχεις δικιο κοριτσι μου!δεν το ειχα σκεφτει ετσι ασφαλως και δεν εισαι κατωτερη!
οποτε να παει να χε__ει και ουτε να την σκεφτεσε!
δεν αξιζει

28σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 5:41 am

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω 3 κουνιαδους εχω και τα παμε πολυ καλα!!Και με την πεθερα μου επισης τα παω τελεια!! Very Happy

29σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 9:35 am

Sevastianna

Sevastianna
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
για μένα δεν χρειάζεται να ασχολείσαι με την κουνιάδα σου...κοίτα τα παιδάκια σου και άστην αυτήν...με την δική μου κουνιάδα δεν έχουμε ούτε καλημέρα!!μέχρι να κάνουμε οικογένεια με τον άντρα μου την συντηρούσαμε οικονομικά αυτήν, τον άντρα της και τα ανηψάκια μας..χώρησε,την φιλοξένησα 6 μήνες σε ένα δυαράκι μαζί με τα παιδιά,της κρατούσα τα παιδιά και οικονομικά εξαρτόταν από τον άντρα μου(αδερφό της)...μέχρι που έμεινα έγκυος και αποφασήσαμε(μαζί με τον άντρα μου) ότι δεν γίνεται άλλο να την συντηρούμε...με βρίσαν-έκλεισα την πόρτα του σπιτιού μου-έχω την συνειδησή μου ήσυχη-μεγαλώνουμε το παιδάκι μας-και όλοι οι άλλοι είναι απ'έξω...με λίγα λόγια κοίτα το σπίτι σου και μην σε απασχολεί εάν ζηλεύει,αν σε νατιπαθεί ή ότιδήποτε!!για σένα μόνο η οικογενειά σου!!!

30σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 10:26 am

bibi12

bibi12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μια χαζή ερώτηση. Γιατί παίρνετε τόσο σοβαρά τα πράγματα? Τι θα έπρεπε να κάνει δηλαδή μια θεία- κουνιάδα-συμπεθέρα ή δεν ξέρω τι άλλο? Επειδή κάναμε εμείς παιδιά να κάνει κωλοτούμπες ? Μπορεί να έχει τα δικά της θέματα η κοπέλα και στη τελική δεν είναι ούτε όλοι οι άνθρωποι διαχητικοί αλλά ούτε και όλοι το έχουν με τα παιδιά. Μπορεί να μην ταιριάζει μαζί σου στην παρέα. Δεν είναι κακό αυτό. Κάτι που κάνουμε εμείς οι μαμάδες : Τα παιδιά μας είναι σημαντικά και χαριτωμένα και έξυπνα κλπ μόνο για εμάς. Δεν είναι απαραίτητο να τα βλέπουν όλοι έτσι και αν δεν τα βλέπουν είναι απόλυτα σεβαστό και δεν χρειάζεται να κρύβεται από πίσω κάτι άλλο. Και πράγματι το ότι δεν έχει δικό της παιδάκι να έιναι θέμα γιατί είστε σε διαφορετική φάση. Αν ερχόταν τόσο συχνά όσο η αδερφή σου είσαι σίγουρη ότι δεν θα σε ενοχλούσε? Για σκέψου το λίγο.

31σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 11:43 am

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bibi12 έγραψε:Μια χαζή ερώτηση. Γιατί παίρνετε τόσο σοβαρά τα πράγματα? Τι θα έπρεπε να κάνει δηλαδή μια θεία- κουνιάδα-συμπεθέρα ή δεν ξέρω τι άλλο? Επειδή κάναμε εμείς παιδιά να κάνει κωλοτούμπες ? Μπορεί να έχει τα δικά της θέματα η κοπέλα και στη τελική δεν είναι ούτε όλοι οι άνθρωποι διαχυτικοί αλλά ούτε και όλοι το έχουν με τα παιδιά. Μπορεί να μην ταιριάζει μαζί σου στην παρέα. Δεν είναι κακό αυτό. Κάτι που κάνουμε εμείς οι μαμάδες : Τα παιδιά μας είναι σημαντικά και χαριτωμένα και έξυπνα κλπ μόνο για εμάς. Δεν είναι απαραίτητο να τα βλέπουν όλοι έτσι και αν δεν τα βλέπουν είναι απόλυτα σεβαστό και δεν χρειάζεται να κρύβεται από πίσω κάτι άλλο. Και πράγματι το ότι δεν έχει δικό της παιδάκι να έιναι θέμα γιατί είστε σε διαφορετική φάση. Αν ερχόταν τόσο συχνά όσο η αδερφή σου είσαι σίγουρη ότι δεν θα σε ενοχλούσε? Για σκέψου το λίγο.
ειδικά αυτό το τελευταίο!!! συμφωνώ.

Γιατί σας αρέσει να σκαλίζετε καταστάσεις τελειωμένες δεν μπορώ να καταλάβω.
Δεν την γουστάρεις δεν σε γουστάρει τέλος, την ζωή της την ζωή σου.

32σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 11:57 am

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΑΠΛΑ ΕΘΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΓΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ..Κ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ..ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ,ΕΙΔΙΚΑ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΝΑ ΜΗ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ..ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΣΑΝ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ ΥΠΘΕΣΗ ΓΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥΣ..Κ ΜΕΝΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Κ ΗΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΚΓΕΝΕΙΕΣ..Κ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ..ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΟΥ...

33σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 12:23 pm

bibi12

bibi12
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
zeta86 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΑΠΛΑ ΕΘΙΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΓΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ..Κ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ..ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ,ΕΙΔΙΚΑ ΣΥΓΓΕΝΗΣ ΝΑ ΜΗ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ..ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΣΑΝ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ ΥΠΘΕΣΗ ΓΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥΣ..Κ ΜΕΝΑ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΚΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Κ ΗΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΚΓΕΝΕΙΕΣ..Κ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ..ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΟΥ...
Αυτό που λές είναι πολύ χοντρό όμως. Εγώ τι εννοώ. Δεν χρειάζεται να έιστε κολλητοι-ες για να μην έχετε προβλήματα. Αλλά τυπικοί και ευγενείς για εμένα έιναι αυτονόητο. Εσύ συγνώμη περιγράφεις ένα (συγνώμη) γαιδούρι. Twisted Evil

34σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 1:20 pm

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
xmmm...εμενα θειος κ ξαδελφες δεν ηρθαν οχι μονο στο μαιευτηριο, αλλα μεχρι που εγινε 10 μηνων ο μεγαλος μου ουτε τον ειχαν δει σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 679259 κ να πεις, δεν ειχαμε μαλωσει,δεν υπηρχε καποιο θεμα...κ μενουμε 10 λεπτα με τα ποδια αποσταση....
ερχοταν ο θειος στο μαγαζι του πατερα μου, απο πανω μενω,ποτε δεν ανεβηκε,,,, δεν ειχε την περιεργεια να δει το πρωτο εγγονι του αδελφου του?

οταν εγινε 10 μηνων κ ειχα την βαπτιση, ηρθε ο θειος να φερει προσκλητηριο για το γαμο της κορης του(που επαναλαμβανω γεννησα κ δεν πατησε κανεις τους)

φυσικα κ δεν πηγα...

και ναι, παρεξηγηθηκαν κ απο πανω σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 679259 σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 679259 εγω τι να πω?με εγραψαν κανονικοτατα κ ηθελαν να παω κ στο γαμο?


θα το ξαναπω κ συμφωνω με μερικα κοριτσια, για τετοιους ανθρωπους δεν αξιζει καν να στεναχωριομαστε...
κ στη θεματοθετρια, καλυτερα να εχετε τυπικες σχεσεις, παρα να σου δημιουργει προβληματα

παντως, κατι τετοια κανουν πολλοι κ μετα παραπονιουνται για τη δικη σου συμπεριφορα σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 679259 τι εχουν κανει εκεινοι σε εσενα τα ξεχνανε....


35σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 1:50 pm

Picolina

Picolina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μη σκας και καθολου κοριτσι.
Εσυ να εχεις παντα την πορτα σου ανοιχτη και οποιος σας αγαπαει και θελει να ερθει να σας δει,ας ερθει.Οποιος παλι δε θελει να ερθει για δικους του λογους,ας ειναι καλα κι ας μην ερχεται.
Η οικογενεια σου να ειναι καλα κι αυτο φτανει..

36σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 2:08 pm

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν διάβασα όλα τα ποστ αλλά θα ήθελα να ρωτήσω την κοπέλα που άνοιξε το θέμα, έχεις ρωτήσει στα ίσα την κουνιάδα σου γιατι έχει αυτή την στάση απέναντι σου ; ρώτα την τι την ενόχλησε και τι ενοχλεί εσένα σε αυτήν. Μια ειλικρινής συζήτηση θα λύσει όλες σου τις απορίες.

37σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τρι Απρ 23, 2013 2:10 pm

mamalina


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ετσι ειναι...
εμεις εχουμε ανοιχτη κ την καρδια κ το σπιτι μας...ολοι καλοδεχουμενοι...
οποιος επιλεγει να ειναι μακρια, οσο κ να μας στεναχωρει, το παιρνουμε αποφαση κ προχωραμε.

ας ειναι καλα,

αλλωστε, εχουμε τοσους που μας αγαπανε,το κενο συμπληρωνεται κ με το παραπανω σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 215994

38σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τετ Απρ 24, 2013 12:48 pm

Picolina

Picolina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
mamalina έγραψε:ετσι ειναι...
εμεις εχουμε ανοιχτη κ την καρδια κ το σπιτι μας...ολοι καλοδεχουμενοι...
οποιος επιλεγει να ειναι μακρια, οσο κ να μας στεναχωρει, το παιρνουμε αποφαση κ προχωραμε.

ας ειναι καλα,

αλλωστε, εχουμε τοσους που μας αγαπανε,το κενο συμπληρωνεται κ με το παραπανω σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 215994



Like!

39σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Τετ Απρ 24, 2013 1:29 pm

marmeladitsa


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
QUIZ !
Μαζί μου η κουνιάδα μου περνάει τέλεια .
Όταν λέει μ@$#$ς ,τρώει ξύλο !
Μετά πάει σπίτι της και τρώει και από τον άντρα της .
Βρείτε το ....

40σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Σαβ Μάης 11, 2013 12:41 pm

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πιστεύω πως ο λόγος που πολύ συχνά οι γυναίκες έχουν πρόβλημα με κουνιάδες, πεθερές κτλ είναι επειδή καλούνται να έχουν μια τόσο στενή σχέση και επικοινωνία εκ του μηδενός με έναν άνθρωπο που δεν έχουν επιλέξει. Δεν είναι οτι οι μεν ή οι δε είναι λάθος, απλά είναι πολύ λογικό να μην ταιριάζουν εφόσον η σχέση δημιουργείται κατα συνθήκη και όχι απο επιλογή.

41σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Σαβ Μάης 11, 2013 8:42 pm

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρίζα έγραψε:Πιστεύω πως ο λόγος που πολύ συχνά οι γυναίκες έχουν πρόβλημα με κουνιάδες, πεθερές κτλ είναι επειδή καλούνται να έχουν μια τόσο στενή σχέση και επικοινωνία εκ του μηδενός με έναν άνθρωπο που δεν έχουν επιλέξει. Δεν είναι οτι οι μεν ή οι δε είναι λάθος, απλά είναι πολύ λογικό να μην ταιριάζουν εφόσον η σχέση δημιουργείται κατα συνθήκη και όχι απο επιλογή.

Συμφωνώ απολύτως!

42σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Κυρ Μάης 12, 2013 7:39 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαμά2011 έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Πιστεύω πως ο λόγος που πολύ συχνά οι γυναίκες έχουν πρόβλημα με κουνιάδες, πεθερές κτλ είναι επειδή καλούνται να έχουν μια τόσο στενή σχέση και επικοινωνία εκ του μηδενός με έναν άνθρωπο που δεν έχουν επιλέξει. Δεν είναι οτι οι μεν ή οι δε είναι λάθος, απλά είναι πολύ λογικό να μην ταιριάζουν εφόσον η σχέση δημιουργείται κατα συνθήκη και όχι απο επιλογή.

Συμφωνώ απολύτως!

Ναι αυτος ειναι σιγουρα ο λογος. Αλλα οι αντρες μας δεν φυτρωσαν! εχουν ανθρωπους στη ζωη τους που τους γεννησαν, τους στηριξαν, τους αγαπανε, και οφειλουμε να τους σεβομαστε! Οπως προφανως ζηταμε και ο αντρας μας να σεβεται τους δικους μας ανθρωπους. Προσωπικα δεν εχω κουνιαδα, αλλα ειμαι κουνιαδα και σε λιγο καιρο θα γινω και θεια. Δεν ανακατευομαι στη ζωη του αδερφου μου, ουτε εγω ουτε η μητερα μου, ειμαστε ομως εδω για εκεινον, και αμεσως αγκαλιασαμε και την γυναικα του. Θα στεναχωρηθω ομως παρα πολυ στην περιπτωση που εκεινη κανει ποτε (που δεν το φανταζομαι) διακρισεις αναμεσα στην μητερα της η τη μητερα μας (σε σχεση με το παιδι της παντα) η σε εμενα σε σχεση με την αδερφη της.

43σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Κυρ Μάης 12, 2013 8:15 am

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Πράγματι , κι εγώ την ευγνωμονώ αν μη τι άλλο που έφερε τον άντρα μου στον κόσμο και που ηθελημένα ή μη τον έκανε αυτό που είναι σήμερα

44σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Κυρ Μάης 12, 2013 12:03 pm

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Πιστεύω πως ο λόγος που πολύ συχνά οι γυναίκες έχουν πρόβλημα με κουνιάδες, πεθερές κτλ είναι επειδή καλούνται να έχουν μια τόσο στενή σχέση και επικοινωνία εκ του μηδενός με έναν άνθρωπο που δεν έχουν επιλέξει. Δεν είναι οτι οι μεν ή οι δε είναι λάθος, απλά είναι πολύ λογικό να μην ταιριάζουν εφόσον η σχέση δημιουργείται κατα συνθήκη και όχι απο επιλογή.

Συμφωνώ απολύτως!


Ναι αυτος ειναι σιγουρα ο λογος. Αλλα οι αντρες μας δεν φυτρωσαν! εχουν ανθρωπους στη ζωη τους που τους γεννησαν, τους στηριξαν, τους αγαπανε, και οφειλουμε να τους σεβομαστε! Οπως προφανως ζηταμε και ο αντρας μας να σεβεται τους δικους μας ανθρωπους. Προσωπικα δεν εχω κουνιαδα, αλλα ειμαι κουνιαδα και σε λιγο καιρο θα γινω και θεια. Δεν ανακατευομαι στη ζωη του αδερφου μου, ουτε εγω ουτε η μητερα μου, ειμαστε ομως εδω για εκεινον, και αμεσως αγκαλιασαμε και την γυναικα του. Θα στεναχωρηθω ομως παρα πολυ στην περιπτωση που εκεινη κανει ποτε (που δεν το φανταζομαι) διακρισεις αναμεσα στην μητερα της η τη μητερα μας (σε σχεση με το παιδι της παντα) η σε εμενα σε σχεση με την αδερφη της.




Δεν είναι ότι έχεις άδικο...αλλά από τη στιγμή που δεν εχεις κουνιάδα δεν μπορείς να ξέρεις...
Επίσης φυσικά και μπορεί εσυ να μην ανακατεύεσαι...
αλλά τι νομίζεις πως αυτές που μας κάνουν την ζωή πατίνι το παραδέχονται??? Από ΄΄αγάπη'' και ''ενδιαφέρον'' για τον αδερφό τους χώνουν την μύτη τους και οι ''κακές'' οι νύφες δεν τις θέλουν μετα...

Επίσης είναι φυσικό οταν για παράδειγμα η νύφη σου γεννήσει να θέλει περισσότερο την μαμα της από οτι την δικιά σου...θα θεωρηθεί αμέσως πως κάνει διάκριση..και έτσι αρχίζουν να μπαίνουν λόγια στο ζευγάρι...πάντα με καλή πρόθεση...από κουνιάδες και πεθερές ...

45σχεση με την κουνιαδα - Σελίδα 2 Empty Απ: σχεση με την κουνιαδα Δευ Μάης 13, 2013 2:11 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bou-boukitsa έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Μαμά2011 έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Πιστεύω πως ο λόγος που πολύ συχνά οι γυναίκες έχουν πρόβλημα με κουνιάδες, πεθερές κτλ είναι επειδή καλούνται να έχουν μια τόσο στενή σχέση και επικοινωνία εκ του μηδενός με έναν άνθρωπο που δεν έχουν επιλέξει. Δεν είναι οτι οι μεν ή οι δε είναι λάθος, απλά είναι πολύ λογικό να μην ταιριάζουν εφόσον η σχέση δημιουργείται κατα συνθήκη και όχι απο επιλογή.

Συμφωνώ απολύτως!


Ναι αυτος ειναι σιγουρα ο λογος. Αλλα οι αντρες μας δεν φυτρωσαν! εχουν ανθρωπους στη ζωη τους που τους γεννησαν, τους στηριξαν, τους αγαπανε, και οφειλουμε να τους σεβομαστε! Οπως προφανως ζηταμε και ο αντρας μας να σεβεται τους δικους μας ανθρωπους. Προσωπικα δεν εχω κουνιαδα, αλλα ειμαι κουνιαδα και σε λιγο καιρο θα γινω και θεια. Δεν ανακατευομαι στη ζωη του αδερφου μου, ουτε εγω ουτε η μητερα μου, ειμαστε ομως εδω για εκεινον, και αμεσως αγκαλιασαμε και την γυναικα του. Θα στεναχωρηθω ομως παρα πολυ στην περιπτωση που εκεινη κανει ποτε (που δεν το φανταζομαι) διακρισεις αναμεσα στην μητερα της η τη μητερα μας (σε σχεση με το παιδι της παντα) η σε εμενα σε σχεση με την αδερφη της.




Δεν είναι ότι έχεις άδικο...αλλά από τη στιγμή που δεν εχεις κουνιάδα δεν μπορείς να ξέρεις...
Επίσης φυσικά και μπορεί εσυ να μην ανακατεύεσαι...
αλλά τι νομίζεις πως αυτές που μας κάνουν την ζωή πατίνι το παραδέχονται??? Από ΄΄αγάπη'' και ''ενδιαφέρον'' για τον αδερφό τους χώνουν την μύτη τους και οι ''κακές'' οι νύφες δεν τις θέλουν μετα...

Επίσης είναι φυσικό οταν για παράδειγμα η νύφη σου γεννήσει να θέλει περισσότερο την μαμα της από οτι την δικιά σου...θα θεωρηθεί αμέσως πως κάνει διάκριση..και έτσι αρχίζουν να μπαίνουν λόγια στο ζευγάρι...πάντα με καλή πρόθεση...από κουνιάδες και πεθερές ...

Ενταξει κουνιαδα δεν εχω, και ουτε θα αποκτησω ποτε, Γιατι ο αντρας μου ειναι μοναχοπαιδι. Ομως οχι δεν ειναι φυσιολογικο να κανει η μια γυναικα διακριση στη πεθερα της και στη μητερα της η στα αδερφια της και στα αδεφια του αντρα της, οσο αφορα στο παιδι φυσικα και κατω απο φυσιολογικες συνθηκες. Δηλαδη μια μανα που εχει μονο γιους, και αρα μονο νυφες θα ειναι λιγοτερο γιαγια, γιατι οι νυφες της θα δινουν περισσοτερη αξια στους δικους τους; Λυπαμαι αλλα δεν το βλεπω ετσι. Σε οτι αφορα στα παιδια μας οι γιαγιαδες-παππουδες κλπ, ειναι ολοι ισοι (εκτος και εαν εχει συμβει κατι, και κατι σοβαρο οχι απλα οτι δεν ταιριαζουμε). Ετσι μεγαλωσα και εγω (ευτυχως) και αυτο εφαρμοζω και στην οικογενεια μου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις