Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
495 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 495 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

576ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 1:44 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δειτε μεγκα εχει πετρουλακη με ασκησεις για μολις γενναμε

577ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 1:50 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Ευχαριστω tsiritri μου! Γελασα πολυ με την κακοκοιλια!!!! Χαχα! Δεν μπορει, κατι έχει κανει κι ο μπεμπης!

Μακάρι!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Binaki εμένα καλή μου φίλη που γέννησε πριν ένα χρόνο και είχε πάρει 17 τα έχασε όλα ενώ θήλαζε.
Αλλά παίζουν πολλά ρόλο. Είναι και θέμα οργανισμού αλλά είναι κ θέμα επιλογών.
Αν τρώμε σαβούρες, ψωμούρες, γλυκά, πίτσες κλπ κλπ κλπ ε λογικό θα είναι να μη χάσουμε, αν προσέξουμε λιγάκι πιστεύω θα τα χάσουμε, μπορεί να ζοριστούμε λιγάκι στα τελευταία αλλά θα τα χάσουμε! Το θέμα είναι πως θα τιθασεύσουμε την όρεξη για παχυντικά και ανθυγιεινά πράγματα, αν γίνει αυτό όλα τα άλλα τα ελέγχουμε μετά!

578ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 1:54 am

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χτες είπα του άνδρα μου ότι μου λείπει το γυμναστήριο και ότι όταν με το καλό έρθει το μωράκι μας σιγά σιγά θα επιστρέψω. Θα πηγαίνω το πρωι 8-9 κι όταν επιστρέφω αυτός θα φεύγει. Και μου λέει: "Αν σε δω μετά από τρελό ξενύχτι λόγο μωρού να θέλεις να χτυπιέσαι στο γυμναστήριο θα σε χωρίσω! Όχι τίποτε άλλο αλλά θα λυποθυμήσεις από την εξάντληση!!!" Αυτό ομολογώ πως δεν το είχα σκεφτεί... Laughing Πάντως τα κιλά εμένα με αγχώνουν... Όχι για τα κιλά αυτά καθεαυτά αλλά γιατί ποτέ δεν είχα μεγάλες διακυμάνσεις στο βάρος μου... Ο γιατρός μου είπε για 10 κιλά και μου φαίνονται πάρα πολλά!

579ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 1:59 am

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Χτες είπα του άνδρα μου ότι μου λείπει το γυμναστήριο και ότι όταν με το καλό έρθει το μωράκι μας σιγά σιγά θα επιστρέψω. Θα πηγαίνω το πρωι 8-9 κι όταν επιστρέφω αυτός θα φεύγει. Και μου λέει: "Αν σε δω μετά από τρελό ξενύχτι λόγο μωρού να θέλεις να χτυπιέσαι στο γυμναστήριο θα σε χωρίσω! Όχι τίποτε άλλο αλλά θα λυποθυμήσεις από την εξάντληση!!!" Αυτό ομολογώ πως δεν το είχα σκεφτεί... Laughing Πάντως τα κιλά εμένα με αγχώνουν... Όχι για τα κιλά αυτά καθεαυτά αλλά γιατί ποτέ δεν είχα μεγάλες διακυμάνσεις στο βάρος μου... Ο γιατρός μου είπε για 10 κιλά και μου φαίνονται πάρα πολλά!
Προφανώς έχεις πολυ καλο μεταβολισμό οπότε δεν χρειάζεσαι να αγχωνεσαι για κανένα λογο.εμενα με νοιάζει να ειναι οι εξετασεις μου καλές,οσο για τα κιλα που θα παει θα τα χάσω .

580ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:02 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiritri έγραψε:Ρε κορίτσια, αλλαντικά δεν κάνει να τρώμε?
Διάβασα σε πολλά site ότι και το ζαμπόν κλπ έχουν κίνδυνο....
Μήπως πρέπει να κόψουμε το διάβασμα?

Αυτή είναι η λύση!

Paramythenia έγραψε:Δεν έχω καμία πρόθεση να το κρύψω... Απλά απολαμβάνω την κοιλίτσα μου που δε γίνεται από όλους αντιληπτή ακόμη, σε λιγάκι θα αρχίσει να φαίνεται έτσι κι αλλιώς.
Και κάτι ακόμη: τόνο κονσέρβα τρώει καμιά σας; Ξέρετε αν κάνει; Ο γιατρος δε μου την απαγόρευσε αλλά διάβασα ότι έχει ψευδάργυρο ή κάτι τέτοιο, όπως και όλα τα μεγάλα ψάρια. Κι ο σολωμός, επιτρέπεται;
Επειδή μπορεί να περιέχουν βαρέα μέταλλα καλό είναι να μην τα τρώμε συνεχώς.
Από την στιγμή που έμεινα έγκυος έχω φάει 1 φορά ξιφία, 2 φορές τόνο κονσέρβα και 1 φορά σολωμό.
Και το καλοκαίρι πολλές φορές έτρωγα σολωμό για μεσημεριανό (με σαλατούλα ντομάτα μιαμ) αλλά λέω να το ελαττώσω.

Γενικά σκοοεύω να κάνω ότι θα έπρεπε να κάνουμε πάντα: να τρώμε απ' όλα με μέτρο. Δεν μπορώ τις υστερίες και η γιατρός μου δεν μου απαγόρευσε τίποτα.

paramythenia,
10 κιλά δεν είναι τίποτα.
Διάβασε εδώ πώς κατανέμονται και θα δεις πως δεν είναι λίπος αυτά τα κιλά. Λογικά βγαίνοντας από το μαιευτήριο 5-7 θα έχουν ήδη φύγει
http://www.imommy.gr/egkimosini/ygeia/article/406/kila-kai-egkymosynh/

581ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:04 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αααααα ξέχασααααααααα!!!!!!!

Μαιμουδάκι, με ψηλάφισε αυτός αλλά δεν μπορούσε να το βρει!
ΕΛΕΟΣ!
Τον πόνο τον νιώθω με κάποιες κινήσεις και όταν απλά με πιέζουν στο σημείο αυτό αν δεν πονάω ήδη δεν το νιώθω Sad αυτός ήταν κ λίγο αρπακώλατζής από ότι μου φάνηκε και δεν ασχολήθηκε ιδιαίτερα...και περίμενα και τόσο καιρό.

Τώρα δε ξέρω τι να κάνω, να κλείσω κι αλλού ή να το αγνοήσω όσο μπορώ?

Συν του ότι πιστεύω ρε κορίτσια ότι η έλλειψη οποιασδήποτε άσκησης δε μου κάνει καλό...μάλλον χειρότερα την κάνει τη μέση. Μπορεί να είναι κ ιδέα μου βέβαια αλλά έτσι νομίζω.

Σας είχα πει τι μου είχε πει η μαία όταν την ρώτησα την προηγούμενη βδομάδα για το περπάτημα? Δε θυμάμαι....
Επειδή ο γιατρός είχε πιάσει το μπιρ μπιρ με τη μαμά μου βρήκα ευκαιρία και ρώταγα διάφορα τη μαία του.
Επειδή μου είχαν πει όχι γυμναστική, ούτε περπάτημα τίποτα, τη ρωτάω αυτό μου το είχατε πει για τη μέση μου?
ΌΟΟχι μου λέει, γενικά δεν κάνει, για όλες τις εγκύους Shocked Shocked Shocked της λέω μα καλά γιατί?
Γιατί λέει όταν κάνεις γυμναστική φεύγει αίμα από τη μήτρα και πάει στους μυς, εμείς θέλουμε όσο το δυνατόν περισσότερο αίμα στη μήτρα γιατί όσο πιο καλά αιματώνεται τόσο καλύτερο για το μωρό και την ανάπτυξη του.
Μόνο προς το τέλος προτείνουν πολύ περπάτημα.
Εεε έμεινα κόκκαλο....αυτό το ακούω πρώτη μου φορά, όσο κ αν έψαξα αντίστοιχη γνώμη δεν βρήκα και έχω προβληματιστεί λιγάκι.
Όλοι προτείνουν γυμναστική εκτός από τον δικό μου!
Θέλω να περπατάω λίγο, έστω ένα μισάωρο 3 φορές τη βδομάδα, δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει κακό, αλλά από την άλλη έχω προβληματιστεί λιγάκι.
Εσάς πως σας ακούγεται αυτό ρε κορίτσια?

582ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:08 am

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το έχω διαβάσει στο βιβλίο μου ότι 10 με 12 νομίζω είναι μόνο τα της εγκυμοσύνης. Και δεν αγχώνομαι για το αν θα φύγουν βρε κορίτσια... Πιο πολύ με ενδιαφέρει να τρέφομαι σωστά για το μικρούλι μας...

583ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:09 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ θα περπατούσα κανονικά. Θα φρόντιζα να έχει δροσιά (τώρα είναι ιδανικός ο καιρός).
Χρειάζεται και φυσική άσκηση για να τονώνουμε την κυκλοφορία του αίματος και να έχουμε και καλή φυσική κατάσταση.
Εμένα η δικιά μου μου είπε να πάω να γραφτώ κολυμβητήριο, όχι για να γίνω Φελπς αλλά για να γυμνάζομαι.

584ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:14 am

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tsiritraki πρώτη φορά το ακούω.... Παντου και όλοι λένε περπάτημα χαλαρό η κολύμπι στις αρχές και πολυ περπάτημα στο τέλος για να πάρει θέση το μωρό. 2 μέρες κάθομαι κ με έπιασε η μέση μου! Περπαταω κάθε μέρα 20 με 30 λεπτα. Ειδικά τωρα ο καιρός ειναι ιδανικός. Θα ρωτήσω και τη νέα γιατρό τη. Τρίτη που θα πάω. Καλού κακού πρόσεχε όμως εσυ...

585ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:17 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι να πω ρε κοριτσάκια κι εγώ σάστισα που το άκουσα....

Θα τον ξαναρωτήσω βέβαια την επόμενη φορά ξανά αλλά σκεφτόμουν μήπως αρχίσω δειλά δειλά λίγο περπατηματάκι, 10 λεπτά πχ σήμερα, αν δε χειροτερέψει η μέση 15 την επόμενη και πάει λέγοντας μέχρι να φτάσω πχ 30 λεπτά έστω!

586ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:21 am

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτο να κανεις τσιριτρι. Μια χαρα ειναι ενα δεκάλεπτο. Και σιγα σιγα λίγο παραπάνω. Δε πιστεύω να έχεις πρόβλημα. Βέβαια ξανά ρωτά τον. Εγώ ξέρω ότι στις αρχές ( μέχρι τον 3 δεν κάνει να περπατάμε πολυ, μέχρι να δέσει το μωρο) μετα ειναι οκ.
Άσχετο αλλα η Ποπη που ειναι; Κάνει Β επιπέδου αύριο! Άντε να μπει να μας πει τα καλα της νεα! ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 654316

587ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:22 am

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν τον παίρνεις ένα τηλέφωνο; Πες του αυτο κι αυτο μου είπε η μαια, κατάλαβα καλα; Γιατι θα ήθελα τα απογεύματα να κάνω περιπάτους.... Κι όλοι μου λένε οτι κανει καλο. Εσείς τι λέτε;;; Ρωτα έτσι με αφέλεια να δεις τι θα σου πει....

588ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:28 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τσιριτρι μου εδωσες κουραγιο με το θηλασμο!για το περπατημα ξερετε τη γνωμη μου αλλα μονο και μονο επειδη εγω την πατησα οποτε αναλογα η καθε μια οτι πει ο γιατρος!ευτυχως εμενα μου δινει κουραγιο ο αντρας μου και δεν τον νοιαζουν τα κιλα!αλλα και παλι με σα σε εναμισυ χρονο εμεινα 3 φορες εγκυος χτυπηματα και για το σωμα και για τον οργανισμο και για τις ορμονες!

589ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:45 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν έχω πολύ καλή σχέση με το τηλέφωνο στο γιατρό Rolling Eyes εκτός του ότι θα είμαι πόση ώρα στο περίμενε στο τηλ, προτιμάω να παίρνω όταν είναι κάτι πιο επείγον. Βέβαια θα μου πεις σιγά τα ωά, κολλήματα παιδί μου τι να πεις...

Στις 28 που θα πάω για το a test θα τον ρωτήσω σίγουρα όμως.

Η πρώτη είναι η Πόπη που κάνει Β επιπέδου?

Βινάκι μου χαίρομαι που σου έδωσα κουράγιο!
Να είσαι αισιόδοξη και να το πιστεύεις και θα γίνει!
Ούτε ο δικός μου έχει θέμα, αλλά εγώ δεν θα νιώθω καλά.
Έχω ξαναπαχύνει κι άλλη φορά, όχι παααααααάρα πολλά, γύρω στα 7 κιλά συν αλλά ήταν αρκετά για να γίνει χάλια η ψυχολογία μου και να μην έχω όρεξη ούτε έξω να βγω. Το θέμα δεν ήταν ο άντρας μου και πάλι, εγώ ήμουν, εγώ δεν τα είχα καλά με εμένα.
ΘΑ τα χάσουμε όμως!!! Θετική σκέψη και ότι θέλουμε θα το καταφέρουμε!

Βινάκι sorry που σε ρωτάω, εσύ περπατούσες και το έχεις πάρει από άσχημο μάτι λόγω της άσχημης κατάληξης? Η΄κάτι άλλο?

590ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 2:49 am

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Binακι μου καλό όταν θα αγκαλιάσεις το μωράκι σου δε θα σκέφτεσαι καν τα κιλά! Προσωπικά θεωρώ ότι καλό είναι να αποφεύγουμε οτιδήποτε ανθυγιεινό και να τρεφόμαστε σωστά για εμάς και το μωράκι μας.
Όσο για το περπάτημα, κι εγώ το θεωρώ καλό, με μέτρο πάντοτε όπως πολύ καλό θεωρώ και το κολύμπι. Όμως βρε κορίτσια μου εμένα νιώθω ότι με "τραβάει" η κοιλιά μου, ειδικά όταν περπατώ βραδυνές ώρες και έχω πιάσει τον εαυτό μου να σκύβει προς τα εμπρός, από φόβο να πω... Δεν ξέρω. Πάντως αν περπατήσω αρκετή ωρίτσα νιώθω να με τραβάει η μέση μου.

591ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 3:02 am

marpap

marpap
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioazon έγραψε:
marpap έγραψε:
bini έγραψε:ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!Η ΕΛΛΑΔΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΩ!

ΕΝΤΕΛΩΣ! το κοστος βέβαια υψηλό, περίπου 900-1000 ευρώ. ΑΛΛΑ...γίνεται σμεταξύ 10-14ης εβδομάδας και είναι με συλλογή αίματος χωρίς επεμβατική μέθοδο. Οπότε ξέρεις απο πολύ νωρίς τι γίνεται με το μωράκι. Τώρα άντε περίμενε τα αποτελέσματα + τον φοβο της ανάρρωσης...

Ψυχραιμία, κορίτσι!
Γιατί κάνεις άμνιο (αν επιτρέπεται);

Γιατί το αποτελεσμα pap-a μου εβγαλε 1/410 για συνδρομα. Λογω ηλικίας πιθανόν (39). Η αυχενική πολύ καλή. Αντε για να δουμε. Εχω φάει τα νύχια..μένουν τα δάχτυλα...

http://www.my-happinessproject.blogspot.gr

592ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 3:18 am

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Marpap καλησπέρα! Την έκανες δηλαδη; Γυρίσεις; Άντε καλα αποτελέσματα, ποτε περιμένεις απάντηση; Εγω μέχρι αύριο θα ξέρω! Μακάρι να έτρωγα μόνο δάχτυλα... Ολο το ψυγείο έχω φάει απο το άγχος....

593ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 3:24 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Δεν έχω πολύ καλή σχέση με το τηλέφωνο στο γιατρό Rolling Eyes εκτός του ότι θα είμαι πόση ώρα στο περίμενε στο τηλ, προτιμάω να παίρνω όταν είναι κάτι πιο επείγον. Βέβαια θα μου πεις σιγά τα ωά, κολλήματα παιδί μου τι να πεις...

Στις 28 που θα πάω για το a test θα τον ρωτήσω σίγουρα όμως.

Η πρώτη είναι η Πόπη που κάνει Β επιπέδου?

Βινάκι μου χαίρομαι που σου έδωσα κουράγιο!
Να είσαι αισιόδοξη και να το πιστεύεις και θα γίνει!
Ούτε ο δικός μου έχει θέμα, αλλά εγώ δεν θα νιώθω καλά.
Έχω ξαναπαχύνει κι άλλη φορά, όχι παααααααάρα πολλά, γύρω στα 7 κιλά συν αλλά ήταν αρκετά για να γίνει χάλια η ψυχολογία μου και να μην έχω όρεξη ούτε έξω να βγω. Το θέμα δεν ήταν ο άντρας μου και πάλι, εγώ ήμουν, εγώ δεν τα είχα καλά με εμένα.
ΘΑ τα χάσουμε όμως!!! Θετική σκέψη και ότι θέλουμε θα το καταφέρουμε!

Βινάκι sorry που σε ρωτάω, εσύ περπατούσες και το έχεις πάρει από άσχημο μάτι λόγω της άσχημης κατάληξης? Η΄κάτι άλλο?

εγω περπατουσα αρκετα συχνα γιατι τοτεπηγαινα σε δυο γιατρους μετα την παλλινδρομη σε αυτον που παω τωρα και σε μια να μην πω που εχει και καλο ονομα εδω αυτη μου ελεγε δεν εισαι αρρωστη θα περπατας θα πας για μπανιο σαν να μην αλλαζει τιποτα.ετσι λοιπον περπατουσα χωρις τυψεις και ξαφνικα σε 2 εβδομαδες επαθα οτι επαθα δεν λεω λογικα υπηρχε θεμα αλλα εγω το εκανα χειροτερο γιατι δεν μπορεσα να κανω εκτακτη περιδεση.στο πρωτο τριμηνο δεν περπαταμε μην αποβαλλουμε και μετα ομως οσο βαραινει το μωρο παλι μπορει να συμβει κατι παλι ομως δεν σημαινει οτι επαθα εγω θα το παθουν και αλλοι.αλλες χοροπηδανε και πανε τελεια!οταν απεβαλλα και πηγα στο γιατρο μετα απο μια εβδομαδα να με δει βρισκω μια γνωστη ετοιμογενη και μου λεει:''αχ κριμα πωπω εγω θα επρεπε να εχω τυψεις μεχρι τον 7 κυκλοφορουσα ολη μερα με το μηχανακι απο τοτε και μεχρι σημερα με το ποδηλατο παλι καλα που δεν εχω θεμα''ελεος!!

594ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 3:35 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bini έγραψε:οταν απεβαλλα και πηγα στο γιατρο μετα απο μια εβδομαδα να με δει βρισκω μια γνωστη ετοιμογενη και μου λεει:''αχ κριμα πωπω εγω θα επρεπε να εχω τυψεις μεχρι τον 7 κυκλοφορουσα ολη μερα με το μηχανακι απο τοτε και μεχρι σημερα με το ποδηλατο παλι καλα που δεν εχω θεμα''ελεος!!



Shocked Shocked Shocked

595ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 3:56 am

marpap

marpap
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
evini7 έγραψε:Marpap καλησπέρα! Την έκανες δηλαδη; Γυρίσεις; Άντε καλα αποτελέσματα, ποτε περιμένεις απάντηση; Εγω μέχρι αύριο θα ξέρω! Μακάρι να έτρωγα μόνο δάχτυλα... Ολο το ψυγείο έχω φάει απο το άγχος....

οχι αυριο πρωι-πρωι.... Απλά είμαι αγχωμενη παρα πολύ...εκτος των αποτελεσμάτων έχω να σκεφτώ και το 1% πιθανότητα αποβολής...Στο 1ο παιδί που έκανα επίσης ήμουν πιο χαλαρή. Και να φανταστείς ήμουν με αιμοραγία τότε.

http://www.my-happinessproject.blogspot.gr

596ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 4:43 am

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα νομίζω mar pap αυτο ειναι το θέμα, το ρημάδι 1%.... Εγω οταν μου δώσανε να υπογράψω οτι το κάνω εν γνώση μου, δίστασα, αλλα τελικά το έκανα με βαριά καρδιά. Μετα βγήκα κι άρχισα τα κλάματα. Κουράγιο, έχεις την πείρα και τη δύναμη. Κάνουμε το παν για υγιή μωρά μια, αυτο να σκέφτεσαι. Θα πανε ολα εξαιρετικά, θα δεις! Ενημέρωσε μας!

597ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 4:54 am

marpap

marpap
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
evini7 έγραψε:Μα νομίζω mar pap αυτο ειναι το θέμα, το ρημάδι 1%.... Εγω οταν μου δώσανε να υπογράψω οτι το κάνω εν γνώση μου, δίστασα, αλλα τελικά το έκανα με βαριά καρδιά. Μετα βγήκα κι άρχισα τα κλάματα. Κουράγιο, έχεις την πείρα και τη δύναμη. Κάνουμε το παν για υγιή μωρά μια, αυτο να σκέφτεσαι. Θα πανε ολα εξαιρετικά, θα δεις! Ενημέρωσε μας!

Μακάρι Evini μου. Έχω ταχτεί και παρακαλέσει όλους τους αγίους...
Εσύ γιατί την έκανες?

http://www.my-happinessproject.blogspot.gr

598ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 5:13 am

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μarpap δεν θυμάμαι αν σου ειπα καλη επιτυχία.Καλη επιτυχία λοιπόν!ολα να πάνε καλα!

599ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 5:15 am

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν είδαμε καλα το ρινικο οστο....και είχαμε πιθανότητα 1:1050 για τρισωμια 21. Η αυχενικη ήταν πολυ καλη αλλα δεν θελήσαμε να το ρισκαρουμε. Εύχομαι και αισιοδοξω να έχω ένα υγιές κοριτσάκι. Η ανάρρωση μου βαίνει καλώς! Δεν νιώθω το παραμικρό! Κουράγιο και χαμογελά!

600ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Πεμ Μάης 16, 2013 5:21 am

marpap

marpap
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
evini7 έγραψε:Δεν είδαμε καλα το ρινικο οστο....και είχαμε πιθανότητα 1:1050 για τρισωμια 21. Η αυχενικη ήταν πολυ καλη αλλα δεν θελήσαμε να το ρισκαρουμε. Εύχομαι και αισιοδοξω να έχω ένα υγιές κοριτσάκι. Η ανάρρωση μου βαίνει καλώς! Δεν νιώθω το παραμικρό! Κουράγιο και χαμογελά!

Δυστυχώς μονο η αμνιο δίνει απαντησεις. Τα άλλα πάνω κάτω είναι στατιστικά. Εχω συζητήσει με πολλούς γιατρούς (είμαι σε ιατρικό περιβάλλον) και έχω ψάξει πολύ στο ιντερνετ. Να πάνε όλα καλά και τις 2 μας! Άυριο θα σας πώ εμπειρίες. Maimou μου σε ευχαριστώ πολύ. Evini σε ποιο την έκανες? Εγω στο ¨ελενας και την ανάλυση στο Χωρέμειο που είνια δημόσιο και δεν πληρώνω κάτι. (στην 1η πλήρωσα 950 ευρώ πριν 2 χρόνια...τωρα δεν υπάρχουν..απλά!)

http://www.my-happinessproject.blogspot.gr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις