Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
441 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 441 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

801ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 12:54 am

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΜΥΘΕΝΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!

802ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 12:58 am

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΣΙΡΙΤΡΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΩΡΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ Κ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΒΑΡΟΣ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΠΟΛΥ, ΠΡΙΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ. ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ... ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΙ ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΕΣ ΩΡΕΣ!!!

803ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:00 am

marpap

marpap
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα κοριτσια!! 3η μερα μετα την αμνιο. Ολα καλά, δεν έχω κάτι, μόνο εχθές το βράδυ είχα πονους έντονους (σαν σπασμούς) στην κοιλια περιφεριακα, και ήταν το εντερό μου που λόγω χορτοφαγιας που το έριξα αυτες τις μέρες για να μην έχω δυσκοιλιοτητα μετα την αμνιο με "τσακισε" στην κυριολεξία...αλλά όλα καλά δόξα το θεό. Αντε να βγούν τα αποτελέσματα να ανασάνω σαν άνθρωπος....αυριο επιστρεφω και στην δουλεια. χχχχ

http://www.my-happinessproject.blogspot.gr

804ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:00 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Προβληματίστηκα πάλι!!! Laughing Laughing

Σκεφτόμουν να σας πω την αλήθεια να μην κοιτάξω για μωρουδιακά πριν τον Σεπτέμβρη αλλά με τις εκπτώσεις προβληματίστηκα.... Rolling Eyes
Δεν είναι νωρίς όμως?
Τον Ιούλιο που βάζουν εκπτώσεις, πρώτα ο Θεός θα μπω στον 6ο.

Evinaki τώρα δεν μπορείς να τα αλλάξεις να μην σου πάνε χαμένα?
Έχει περάσει πολύς καιρός?

Παραμυθένια μου καλή συνάντηση σήμερα με το μωράκι σας!!!
Ζηλεύωωωωω...θέλω κι εγώ!!!!! Very Happy

Βινάκι κ εγώ το είχα διαβάσει κάπου αυτό για την πίεση πιο παλιά γιατί σχεδόν κάθε καλοκαίρι με ζαλάδες και υπόταση ήμουν.


ισχυει τωρα μας το ειπε ο καρδιολογος ποσο μαλλον οταν εισαι εγκυος!μην αγχωνεσαι με τις εκπτωσεις μεχρι και τον σεπτεμβρη εχουν προσφορες εξαλλου παιδικα εχουν πολλα!εχει δικιο η ποπη ο 6 μηνας ειναι μια χαρα λεπτομερειες θα αφησουμε στο τελος και με τη ζεστη?

805ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:02 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
marpap έγραψε:καλημερα κοριτσια!! 3η μερα μετα την αμνιο. Ολα καλά, δεν έχω κάτι, μόνο εχθές το βράδυ είχα πονους έντονους (σαν σπασμούς) στην κοιλια περιφεριακα, και ήταν το εντερό μου που λόγω χορτοφαγιας που το έριξα αυτες τις μέρες για να μην έχω δυσκοιλιοτητα μετα την αμνιο με "τσακισε" στην κυριολεξία...αλλά όλα καλά δόξα το θεό. Αντε να βγούν τα αποτελέσματα να ανασάνω σαν άνθρωπος....αυριο επιστρεφω και στην δουλεια. χχχχ

ολα καλα θα πανε!μονο προσοχη και ειδικα απο αυριο στη δουλεια!

806ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:12 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χμμμμ πολύ σωστό και αυτό με την κοιλούμπα!!!

Φοβάμαι μωρέ λιγάκι ακόμα...ήθελα να περάσει κι άλλος χρόνος...
Βέβαια μέχρι να έρθει ο Ιούλιος μπορεί να μην κρατιέμαι και να λυσάξω να ψωνίσω. Μακάρι!!!

Φυσικά και εννοείται απόγευμα!
Χτες για ένα καφεδάκι πήγα μεσημέρι, στη σκιά, χωρίς να περπατήσω χωρίς τίποτα και πάλι κλάταρα Shocked

Προς το παρόν πάντως πρέπει σίγουρα να πάω για ρούχα και σουτιέν.
Θυμάστε που σας έλεγα ότι πίστευα ότι θα μου έκαναν πολλά από τα ρούχα μου???
Τι λαλακίες έλεγα έχω να πω εγώ!!!!
Τα τύπου σαλβάρια οκ μου κάνουν ακόμα αλλά όσο ζεσταίνει ο καιρός δε θέλω παντελόνια μακριά, φορέματα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, οι φούστες δεν μου κάνουν, από σορτ-βερμούδες ούτε μια εκτός από ένα παντελονάκι πολύ ελαστικό και "χαχόλικο" με πολύ χαλαρό λάστιχο στη μέση που φτάνει λίγο κάτω από το γόνατο!
Τίποτα άλλο Shocked Shocked Shocked
Έπαθα σοκ το ΣΚ!
Δεν το περίμενα γιατί ούτε τόσα κιλά έχω πάρει (2.5) ούτε κοιλιά μεγάλη έχω κάνει.
Έχω "ανοιξει" και δεν το είχα πάρει χαμπάρι....
Τσάμπα χαιρόμουν για τα ρούχα...

Marpap μπράβο κοπέλα μου!!! Με το καλό η επιστροφή σου αύριο στη δουλειά!!!

807ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:22 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini,
και στα δικά μας τα 20βδόμαδα (και να κλωτσήσει, μην ξεχνιόμαστε)!!!!

tsiritri,
κι εγώ έχω απίστευτη ζαλάδα και τελικά δεν πήγα στη δουλειά (τα καλά του δημοσίου)
Εφιάλτες; Γιοκ
Όλο κάτι ευχάριστα βλέπω, που δεν τα θυμάμαι ακριβώς μετά. Δυσάρεστα όνειρα έχω δει ελάχιστα όσο είμαι έγκυος

Ναι, κορίτσια, πολύ νερό. Και μέσα στη μήτρα σε νερό είναι το μπεμπέ και τώρα με τη ζέστη ιδρώνουμε. Κακό από το νερό δεν θα πάθουμε πάντως. Εγώ πίνω 2 λίτρα τη μέρα ήδη.

sophia,
εμένα πολλά από τα πράγματα θα μου έρθουν πακέτο από έναν φίλο μου που χώρισε με τη γυναίκα του μόλις γεννήθηκε το παιδί και δεν έχουν χρησιμοποιηθεί καθόλου (του πήρε το παιδί και εξαφανίστηκε)
Επειδή τα έπιπλά του είναι πολύ στιβαρά όμως, μάλλον θα πάρω αυτό το κρεβατάκι για το δωμάτιό μας και θα έχω και το κανονικό στο δωμάτιό του για να το κοιμίζω μέσα στη μέρα να συνηθίζει και το χώρο του.

Περισσότερη βοήθεια θα χρειαστούμε για τα ρουχαλάκια νομίζω γιατί για εμένα τουλάχιστον είναι άγνωστο πράμα το τι και πόσα ρούχα φοράνε τα μωρά που γεννιούνται χειμώνα Embarassed

paramythenia,
κάθισμα αυτοκινήτου μάλλον θα πάρω της Besafe αυτό εδώ που μπαίνει ανεστραμμένο
Λένε πως τα ανάποδα καθίσματα είναι τα πιο ασφαλή.
Έχω βρει και αυτό το blog ενός μπαμπά που το ψάχνει παθιασμένα το θέμα. Γενικά είμαι και πολύ της ασφάλειας, ούτως ή άλλως. (παλιότερα ειδική παραγγελία αυτοκίνητο με έξτρα αερόσακους κλπ)

evini7,
στο πρόσωπο δεν έχω βγάλει σπυράκια αλλά στο στήθος και το στέρνο είμαι τίγκα στα ψιλά-ψιλά σπυράκια.

Αποστειρωτής
αν σκοπεύεις να θηλάσεις αποκλειστικά (όπως εγώ) και δεν αγοράσεις αποστειρωτή-μπιμπερό-θήλαστρο, σημαίνει πως 6 μήνες δεν θα αποχωριστείς για πάνω από 1 ώρα καθόλου το μωρό. Μπορείς;;;;
Εγώ σκοπεύω να θηλάσω αλλά αυτά τα συμπράγκαλα θα τα πάρω γιατί νομίζω πως θα θέλω να αφήσω το μπεμπέ με το μπαμπά του και να πάω για 1 καφέ μόλις περάσει το πρώτο δίμηνο, ας πούμε. Σκέψου το.....

popisofia,
Καλή Διασκέδαση Laughing

marpap,
να σε προσέχεις.

tsiritri,
ξεχείλωσες κι εσύ, ε;;;; χαχαχαχα
Κι εγώ έχω αποσύρει το 80% των ρούχων μου!

808ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:23 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλέ, δεν είπα καλημέρα!
Τσούπρες, όλο το ΣΚ λείπατε, εεεε;;;;

809ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:27 am

marpap

marpap
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εγώ κορίτσια δανείστικα ρούχα, οπως και στην 1η εγκυμοσύνη. Είχα και κάποια δικά μου αλλά κυρίως δανείστικα απο την κολλητή μου που οι εγκυμοσύνες μας και των δυο είναι περίοδο καλοκαιριού και με βολεψε...Αυτή γέννησε πριν 1 χρόνο και μου τα πάσαρε...για 3ο παιδί δεν την βλέπω ούτως η άλλως.. Very Happy

http://www.my-happinessproject.blogspot.gr

810ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:31 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ δεν έχω φίλη έγκυο ή μάνα
Ή όσες έχω είναι 1,63 και εγώ 1,80 χαχαχα
Με τίποτα δεν θα μπαίνω σε αυτά τα ρούχα! Laughing

811ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:36 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ioazon ότι καλύτερο μου φαίνεται είναι το δημόσιο για εγκυμονούσα!!!
Είσαι τυχερή!!!!

Όσο για το νερό, τι 2?
Εγώ ήδη ως τώρα έχω πιεί σχεδόν 1,5 λτ έχω πάρει αγκαλιά την τουαλέτα!
Τέταρτο και κατούρημα! Laughing Laughing Laughing

Marpap τέλεια η φιλενάδα μια χαρά σε βόλεψε!!!!

Αααα και για τα σπυράκια ξέχασα να σας πω, evini μου και εγώ πετάω ανά διαστήματα στο πρόσωπο τώρα, ευτυχώς όμως όχι συχνά, αλλά στην πλάτη έχω γίνει χάλια! Και δεν είχα ποτέ αντίστοιχο πρόβλημα Crying or Very sad

812ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:37 am

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:

sophia,
μάλλον θα πάρω αυτό το κρεβατάκι για το δωμάτιό μας και θα έχω και το κανονικό στο δωμάτιό του για να το κοιμίζω μέσα στη μέρα να συνηθίζει και το χώρο του.

Περισσότερη βοήθεια θα χρειαστούμε για τα ρουχαλάκια νομίζω γιατί για εμένα τουλάχιστον είναι άγνωστο πράμα το τι και πόσα ρούχα φοράνε τα μωρά που γεννιούνται χειμώνα Embarassed

paramythenia,
κάθισμα αυτοκινήτου μάλλον θα πάρω της Besafe αυτό εδώ που μπαίνει ανεστραμμένο
Λένε πως τα ανάποδα καθίσματα είναι τα πιο ασφαλή.
Έχω βρει και αυτό το blog ενός μπαμπά που το ψάχνει παθιασμένα το θέμα. Γενικά είμαι και πολύ της ασφάλειας, ούτως ή άλλως. (παλιότερα ειδική παραγγελία αυτοκίνητο με έξτρα αερόσακους κλπ)

Αυτό το κρεββατάκι το λιγουρεύεται ο αντρούλης μου αλλά βρε κορίτσια μας έχουν προτείνει να μας δώσουν και καλαθούνα και λίκνο και λέω τελικά να μην προβούμε σε αυτή την αγορά... Κρίμα δεν είναι;
Το έχουμε δει αυτό το καθισματάκι αυτοκινήτου -νομίζω ότι είναι μια από τις καλύτερες επιλογές, από τη συγκεκριμένη εταιρία έχουμε πάρει και ζώνη αυτοκινήτου για την εγκυμοσύνη) αλλά τελικά λέμε να πάρουμε κάθισμα και καρότσι μαζί, να μην το ξυπνάμε το μικρούλι για να το βάλουμε στο αυτοκίνητο. Κι εμένα ο άντρας μου έχει τρέλα με την ασφάλεια του μωρού στο αυτοκίνητο. Εννοείται ανάποδο κάθισμα και βέβαια βάση isofix!
Αχ βρε κορίτσια μου φαίνεται σαν ψέμα που συζητάμε για όλα αυτά... Συγκινούμαι...

813ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:40 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:
ioazon έγραψε:

sophia,
μάλλον θα πάρω αυτό το κρεβατάκι για το δωμάτιό μας και θα έχω και το κανονικό στο δωμάτιό του για να το κοιμίζω μέσα στη μέρα να συνηθίζει και το χώρο του.

Περισσότερη βοήθεια θα χρειαστούμε για τα ρουχαλάκια νομίζω γιατί για εμένα τουλάχιστον είναι άγνωστο πράμα το τι και πόσα ρούχα φοράνε τα μωρά που γεννιούνται χειμώνα Embarassed

paramythenia,
κάθισμα αυτοκινήτου μάλλον θα πάρω της Besafe αυτό εδώ που μπαίνει ανεστραμμένο
Λένε πως τα ανάποδα καθίσματα είναι τα πιο ασφαλή.
Έχω βρει και αυτό το blog ενός μπαμπά που το ψάχνει παθιασμένα το θέμα. Γενικά είμαι και πολύ της ασφάλειας, ούτως ή άλλως. (παλιότερα ειδική παραγγελία αυτοκίνητο με έξτρα αερόσακους κλπ)

Αυτό το κρεββατάκι το λιγουρεύεται ο αντρούλης μου αλλά βρε κορίτσια μας έχουν προτείνει να μας δώσουν και καλαθούνα και λίκνο και λέω τελικά να μην προβούμε σε αυτή την αγορά... Κρίμα δεν είναι;
Κι εμείς το έχουμε δει αυτό το καθισματάκι αυτοκινήτου αλλά τελικά λέμε να πάρουμε κάθισμα και καρότσι μαζί, να μην το ξυπνάμε το μικρούλι για να το βάλουμε στο αυτοκίνητο. Κι εμένα ο άντρας μου έχει τρέλα με την ασφάλεια του μωρού στο αυτοκίνητο. Εννοείται ανάποδο κάθισμα και βέβαια βάση isofix!
Αχ βρε κορίτσια μου φαίνεται σαν ψέμα που συζητάμε για όλα αυτά... Συγκινούμαι...

Καλαθούνα και λίκνο είναι πολύ μικρά.

Η μάνα μου έκανε 2 παιδιά άνω των 5 κιλών και τα 2.
Εμείς είμαστε και οι 2 τέρατα (1,80 νταρντάνα εγώ, 1,90 νταμάρι ο πατέρας), δεν θα βγάλουμε μικρό μωρό. ΔΕ ΘΑ ΧΩΡΆΕΙ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΜΑΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ! Razz Razz Razz

Αυτό το κρεβατάκι υπάρχει στο εξωτερικό και σε μάξι μέγεθος. Θα χτυπήσω ένα μάξι μάλλον.

Για καθισματάκια που προσαρμόζονται σε καρότσι, νομίζω παίζουν τα recaro.

814ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:41 am

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α εγώ μάλλον είμαι τυχερούλα! Έχω κουνιάδα και ξαδέρφες μανούλες και θα μου δώσουν σχεδόν τα πάντα σε πολύ καλή κατάσταση! εγώ θα αγοράσω μόνο καρότσι, αλλαξιέρα και ρουχαλάκια! Το βάψιμο του δωματίου είναι δώρο από φίλη, θα μου στείλει κοπέλα που κάνει παιδικές τοιχογραφίες. Τέλειο? ψάχνω ήδη για ιδέες, καθώς λέω να το κάνω μέσα στον Ιούλιο. όσο για τα σπυράκια, ελπίζω να εξαφανιστούν σύντομα. Δεν ξέρω αν σας το έχω ξαναπεί αλλά τον Ιούνιο θα κάνουμε πολιτικό, καθότι ανύπαντροι... Embarassed και του χρόνου πια, τα κλασσικά γαμοβαφτήσια!

815ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:45 am

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βρε λες να μας βγει κι εμάς μεγάλο και να μη χωράει;;; Και που θα το βάλλουμε αν δεν έχουμε προνοήσει; Very Happy
Για καρότσι έχετε σκεφτεί;

816ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:47 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

Λοιπόν,
αυτή είναι η φωτογραφία του παιδικού δωματίου από την αγγελία όταν το βρήκαμε.
Είναι έτσι βαμμένο για αγοράκι.
Εγώ δεν ξέρω ακόμα αν θα έχω αγόρι ή κορίτσι αλλά λυπάμαι να το βάψω από πάνω.
Αν έχω κορίτσι, θα βάλω μία κίτρινη κουρτίνα ή κάποιο πιο ανοιχτό χρώμα, χαρούμενο. Αν είναι αγόρι, οκ.

Για καρότσι,
θα μου δώσει ο φίλος μας ένα inglesina αλλά δεν ξέρω τίποτα παραπάνω.

817ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:48 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολυ ομορφο αυτο το κρεβατακι!!!Τελεια επιλογη!

Εγω εχω να προτεινω πολλα φανελακια κοντο μανικακι στην αρχη και φορμακια 3 μηνων και με μακρυ μανικι, καλτσουλες γιατι δεν κουνανε πολυ τα ποδαρακια τους με αποτελεσμα να παγωνουν, αρκετα πανακια σε ολα τα μεγεθη απο ρεψιματος μεχρι μεγαλα!2 με 3 μπουρνουζακια και μικρες πετσετουλες για μετα την αλλαγη της πανας.Μμμμμ μαρσιππος απαραιτητως.Να μετρησετε το καροτσι πριν το αγορασετε(εγω την επαθα).Επισης γαντακια για να μην γρατζουνανε τα μουτρακια τον πρωτο καιρο......

818ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:49 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πολλές φορές αναρωτιέμαι πώς θα βγει το τέρας από μέσα μου αλλά μετά θυμάμαι τη μάνα μου που είχε πανεύκολους τοκετούς και έχω πίστη.....

819ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:51 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
...και συνεχιζω φαρμακειο :αφρολουτρο προληπτικα κρεμα για ποπουδακια φυσιολογικο ορο και μηχανημα οινοπνευμα βαμβακι.

Θηλες πιπιλες αποστειρωτες ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ αν δεν τα καταφερετε με τον θηλασμο τοτε αγοραζεται!Θηλαστρα επισης σε καμια περιπτωση του εμποριου ειναι ακαταλληλα.Αν χρειαστει πριν τους 2 μηνες να αντλησετε θα πρεπει να νοικιασετε ΜΟΝΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟ!

Αλλο...αλλο...σκεφτομαι ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 328109

820ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 1:57 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ενα ενα τα θυμαμαι!Αν αγορασετε πολυκαροτσι με πορτ μπεμπε δεν χρειαζεται καλαθουνα η λικνο!

Επισης Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed πολλες πολλες πολλες ομως σερβιετες για τον πρωτο καιρο Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed , επιθεματα στηθους κ τουλαχιστον 3 σουτιεν θηλασμου!

Αντε δευτερο τριτο μανουλες πειτε και εσεις...

821ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 2:00 am

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="ioazon"][img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]
Καλημέρα κοριτσακια!! Τι κάνετε!
Τελειο αυτο το δωματιακι! Μου αρέσει πολυ το χρώμα αυτο στον τοίχο ! Για αγοράκι ειναι όντως τελειο! Αλλα και για κοριτσακι, βάζεις μια ροζ κουρτινουλα και είσαι κομπλε!! Γενικώς τα κορίτσια νομίζω τα βάζεις σε δωματιακια με σχεδόν όλα τα χρώματα και ειναι ωραία. Τώρα το αγοράκι να το πας σε ροζ και φουξια, θα ειναι κάπως νομίζω Shocked Shocked

822ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 2:09 am

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
παντως σουτιεν θηλασμου παρτε στο τελος γιατι λενε οτι θα μεγαλωσει κι αλλο το στηθος με το θηλασμο.παρολα αυτα ειναι παλι πολλα αυτα που μας χρειαζονται

823ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 2:15 am

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πω πω πράγματα....αγχώθηκα!!!

Ιοαζόν τέλειο το δωματιάκι!!!
Και κοριτσάκι να είναι μια χαρά θα το φτιάξετε και θα ταιριάζει έχει πολύ όμορφα χρώματα.

Evini με το καλό κοριτσάκι μου ο πολιτικός!!!
Τέλειο το δώρο της φίλης!
Αν μείνεις ευχαριστημένη από την κοπέλα θα μου πεις στοιχεία???
Θέλω κι εγώ ζωγραφιές στο δωμάτιο!!!!

Πόσο να πηγαίνουν κορίτσια αυτά?
Έχετε καμιά ιδέα?

824ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 2:16 am

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολύ όμορφο το δωμάτιό σας ioazon! Με το καλό να το ομορφύνει ακόμη περισσότερο το μωράκι σας!
Αχ Binακι μου θύμησες ότι δεν πρέπει να καθυστερήσω την αγορά ενός σουτιέν εγκυμοσύνης... Πλέον δε χωρά πουθενά! Laughing

825ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 - Σελίδα 33 Empty Απ: ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2013 v2 Δευ Μάης 20, 2013 2:21 am

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Ενα ενα τα θυμαμαι!Αν αγορασετε πολυκαροτσι με πορτ μπεμπε δεν χρειαζεται καλαθουνα η λικνο!

Επισης Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed πολλες πολλες πολλες ομως σερβιετες για τον πρωτο καιρο Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed , επιθεματα στηθους κ τουλαχιστον 3 σουτιεν θηλασμου!

Αντε δευτερο τριτο μανουλες πειτε και εσεις...
Επειδή δεν περίμενα να μείνω έγκυος στο 2ο σεξ, έχω κάμποσες σερβιέτες. Φαντάζομαι θα πρέπει να πάρουμε τις τεράστιες τις βραδυνές, ε;

Νομίζω τα σουτιέν θηλασμού καλό είναι να τα αγοράσεις στον 8ο-9ο. Έτσι μου είπαν στο mothercare.
Επίσης, κάπου διάβασα πως έχουν περιθώριο 1-2 νούμερα επειδή το στήθος θα γίνει τούμπανο μόλις κατέβει το γάλα

Εγώ ήδη από cup B έχω πάει στο D.
Πού θα πάει το βυζί μ, μπαναΐα μ;;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις