Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
124 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 124 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 40]

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στο μαιευτηριο.. βαζεις γλυκακι διπλα απο το μωρακι.. γιανα γλυκανεις τις μοιρες...!!!!
Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maro28 έγραψε:να προσεχουμε κοριτσια τουσ ανθρωπουσ που δεν μασ αγαπουν πραγματικα αλλα απλα το παιζουν για τα ματια του κοσμου κ μετα περνουν το φτιαρι κ μασ θαβουν Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 911307κ γινομαστε μετα... Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 911307



Αχ βρε Μάρω, και τι μπορείς να κάνεις;;;Πώς να γλιτώσεις από τις κακίες και όλα τα παρεμφερή;

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γλυκά μου κορίτσια Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη κ τις καλύτερες ευχές μου στις οικογένειες κ τις κοιλίτσες σας!!!
Έχω να μπω πολλές μέρες κ τώρα θα διαβάσω τα νέα σας!
Τα ξαναλέμε μόλις σας διαβάσω!!!

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
η μονη λυση ειναι να περιορισεισ αυτουσ που κανουν μπαμ οτι εχουν ψευτικο ενδιαφερον κ να κανεισ κανενα ευχελαιο στο σπιτι να σε διαβαζει 1 φορα το χρονο κ ο παπασ κ κανενα φυλαχτο τησεκκλησιασ πανω μασ ειδικα οταν παμε επισκεψεισ με κοσμο

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πελυ μου εμενα μου χει τυχει να βλεπω οτι η αλλη πεταει μπηχτες κ κακιες κ εγω παρολα αυτα να συνεχιζω να την κανω παρεα... εε να τι δεν πρεπει να κανεις.. σε τετοιους ανθρωπους δεν πας να λες "ειμαι πολυ χαρουμενη!! Με κλωτσησε ο μπεμπης!!" πχ η "φτιαχνουμε το δωματιακι του!!".. λες κ πας γυρευοντας..γιατι πολυ απλα δεν μοιραζονται τη χαρα σου..
Για το εθιμο με το γλυκακι θα το ψαξω ακριβως και θα σου πω..
Κοριτσια αυτο μαρεσει
http://www.stickit.gr/index.php?id_product=16405&controller=product
και αυτο
http://www.stickit.gr/index.php?id_product=16506&controller=product
Το δευτερο σας φαινεται κοριτσιστικο? Ολο το δωματιο θα ειναι σε σιελ-μπλε κ ασπρα επιπλα..

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελιζα τη χαρα μασ την μοιραζομαστε στο φορουμ μια χαρα κ ειναι κ πραγματικη τουσ αλλουσ δεν τουσ χρειαζομαστε...

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγω πιστευω παρα πολυ στο ματι...και δυστυχως με πιανει πολυ και πεφτω κατω...Γινομαι πολυ χαλια...!!!

Ελιζα μου ωραια ειναι και τα δυο...Δεν ειναι κοριτσιστικο το δευτερο απλα επειδη ειμαι του πιο απλου προτιμω το πρωτο...!!!

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστω!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Μηπως να παρω το πρωτο για τον μπεμπη και το δευτερο για... τη μαμα?!?!
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Μαρω μου κ εγω τη χαρα μου τελικα στο φορουμ τη μοιραζομαι κυριως.. στους υπολοιπους προσπαθω να ειμαι συγκρατημενη..!!!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχεις δίκιο Ελίζα μου.Μακριά όλοι αυτοί οι ''καλοπροαίρετοι''!

Το δεύτερο μου αρέσει περισσότερο! Κάθε άλλο παρά κοριτσίστικο! Ουδέτερο θα το έλεγα αλλά θα ήθελα τον τοίχο ελαφρώς πιο ανοιχτόχρωμο! Ποπο, έχει δουλειά το θέμα! Εμείς ακόμα δεν έχουμε καταλήξει ούτε καν στα χρώματα!!!!!!!

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο τοιχος μας θα ειναι ανοιχτος σιελ, οποτε θα ειναι ακομα πιο φωτεινο!!!!! Ωραια πολυ χαιρομαι που δεν σας φαινεται κοριτσιστικο, γιατι μαρεσει κ μενα πιο πολυ, κ μαρεσει που ειναι πολυχρωμο!!!!!!
Τι χρωμα σκεφτεστε Πελυ μου?!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πραγματικά δεν ξέρω! Στην αρχή έλεγα να κάνω κάτι σε ρίγες με δυο αποχρώσεις σιελ ή και άσπρο, αλλά μου φάνηκε δύσκολο. Μετά για πιο ουδέτερα , κάτι σε κιτρινάκι ας πούμε με βεραμάν και γαλάζιο σε συνδιασμό. Αλλά και πάλι δεν ξέρω πως! Δεν θέλω το κλασσικό, όλος ο τοίχος ένα χρώμα! Βέβαια με τα αυτοκόλλητα αλλάζει εντελώς ύφος αλλά δεν μπορώ να διαλέξω τίποτα! Μετά έχουμε μια φίλη η οποία ζωγραφίζει καταπληκτικά και λέγαμε να φτιάξει κάτι αυτή αλλά και πάλι τι;;;; Εχω πελαγώσει κανονικά!! Εν τω μεταξύ ακόμα δεν έχουμε δει και για τα έπιπλα, εννοώ σε χρώματα, για να δένουν με το δωμάτιο. Οπότε έχουμε πολύ δουλειά ακόμα... Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 534787 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 534787 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 534787 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 534787 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 534787 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 534787 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 534787

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ειναι τιποτα αυτο, ειναι μεχρι να δεις κατι που θα σου κανει κλικ..!!!!!
Κ εγω μεχρι να δω 1-2 αυτικολλητα που να μου αρεσουν δεν ηξερα.. αλλα αυτα μου αρεσουν.. κ για τη διχρωμια δεν ξερω κ εγω ακομη, αλλα πιστευω θα μας δειξουν στο μαγαζι κ θα αποφασισουμε!!!!!
Τι επιπλακια κοιτας? Ειναι χρωματιστα η με σχεδια? Γιατι εκει οντως ειναι ενα διλημμα.. εμας κυριως ασπρα θα ειναι, εκτος απο την πολυθρονα (αν παρουμε) που θα ειναι γκρι σκουρο και την κουνια που εχει κ ξυλο.

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Διάβασα σχεδόν όλα σας τα νέα από την Ανάσταση κ μετά κ μου βγήκαν τα μάτια!!

-Μπράβο στα καλά νέα των εξετάσεων κ περιμένουμε κ τα υπόλοιπα!
-Με γεια τα νέα πραγματάκια σε εσάς που ψωνίσατε κ με το καλό το ξεκίνημα των μπεμπεκοδωματίων! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 2963
Θα γίνουν όλα υπέροχα κ θα ανταλάζουμε φωτο με εμάς να ποζάρουμε με τις κοιλούμπες μας στα χρωματιστά δωμάτια καθώς θα περιμένουμε τα μωρούλια μας!! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 669659
-Γιώτα ίσως ο καλός σου δεν έχει συνειδητοποιήσει πόσο γρήγορα περνά ο καιρός κ οτι πλέον λόγω εγκυμοσύνης οι ρυθμοί σου έχουν πέσει. Κ δεν είναι μόνο το οτι πρέπει να ψωνίσεις, αλλά πρέπει κ να πλύνεις, να σιδερώσεις, να τακτοποιήσεις... Εξήγησέ του το χωρίς φωνές κ υστερίες κ θα σε καταλάβει πιστεύω
-Καλωσήρθες Μαρία στο παρεάκι μας, όλα καλά εύχομαι με την εγκυμοσύνη σου!

Κορίτσια αυτές τις μέρες κουντούρντισα κ το παράκανα με τις βόλτες κ τις σουλάτσες! Καταευχαριστήθηκα παρέες, συγγενείς κ φίλους, καφεδάκια, ταβερνάκια, βραδιές στο μπαλκόνι με φίλους...
Αλλά τώρα θα μαζευτώ πάλι μέσα γιατί το παράκανα κ νιώθω κουρασμένη.
Πλησιάζει ο γάμος του αδερφού μου κ χρειάζομαι δυνάμεις!
Α! Αύριο θα κάνουμε μπάτσελορ πάρτυ στην νύφη μου κ θα της κάνουμε έκπληξη στην Μελίνα Ασλανίδου που αύριο θα είναι εδώ! Έχουμε οργανώσει όμορφα πράγματα, μπαλόνια, κορώνες κτλ, πιστεύω θα είναι τέλεια! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 727892

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είμαι πιο πολύ του κλασσικού. Δεν θέλω πολλά σχέδια και χρώματα στα έπιπλα. προτιμώ τα λευκά και να δώσω χρώμα σε χαλιά κουρτίνες και λοιπά. Το θέμα έιναι ότι θα μας δώσουν και κάποια πράγματα συν το ότι έχω ένα κρεβάτι μονό που θα κρατήσω στο δωμάτιο, αντί να πάρω πολυθρόνα δηλαδή, το οποίο είναι καφέ. Θέλω λίγο πολύ να τα συνδυάσω ( όοοσο γίνεται), να μην γίνει πανηγύρι το δωμάτιο....οπότε περιμένω και μάλλον θα βγω τελευταία στιγμή να συμπληρώσω ότι λείπει. Αλλά έχω και το κόλλημα να μην τα αφήσω τελευταία στιγμή! Ευτυχώς το δωμάτιο το οποίο το είχα σαν αποθήκη, για σίδερο και λοιπά, είναι πλέον καθαρό. Άρα το μόνο που μένει έιναι να καταλήξω. Μετά είναι υπόθεση δυο ημερών δουλειά.

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελίζα πολύ μ'άρεσε το κρεβατάκι που διάλεξες όπως κ η καλαθούνα!!!
Κ τα αυτοκόλλητα που έδειξες μ'αρέσουν κ τα δύο κ θα πηγαίνουν τέλεια με σιελ φόντο!
Πέλυ μου ούτε εγώ έχω καταλήξει, αλλά νομίζω πως αν δεις πρώτα τι περίπου παίζει με τα έπιπλα, σιγά σιγά θα αρχίσεις να κάνεις μια εικόνα στο μυαλό σου!
Εμείς πρέεπει να καταλήξουμε στο πως θα ντύσουμε τις 2 ντουλάπες που έχει το δωμάτιο της μπέμπας. Αυτό θα μας δείξει πώς θα κινηθούμε μετά. Γιατί αν είναι πχ. πολύχρωμα, θα κινηθούμε σε πιο ήπιους τόνους στα υπόλοιπα χρώματα για να μην γίνει τσίρκο εκεί μέσα Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 328109

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτό ακριβώς φοβάμαι Νατάσα, μην γίνει τσίρκο!! Ας ελπίσουμε πως έχουμε λίγο καιρό ακόμα....

Τι κάνει η μπέμπα μας;Περάσατε καλά το Πάσχα;

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλως τη Ντας!!!! Χριστος Ανεστη!!!!! Με το καλο του χρονου με τα μπεμπακια μας αγκαλιτσα!!!!
Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 328109 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 328109 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 328109 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 328109
Μπραβο που το διασκεδασες και να περασετε τελεια στο μπατσελορετ αυριο!!!!!!
Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 654316
Θα βτυσετε τις ντουλαπες εε? Δηλαδη ταπετσαρια? Πως το σκεφτεσαι?
Παλυ μου μια χαρα θα τα συνδυασεις.. το καφε του κρεβατιου δεν σε δεσμευει ιδιαιτερα..!!! θα τα βρεις κ τα αλλα ενα ενα..!!!
I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you
Εκανα μπανιο κ δεν με αφηνε να λουστω.. τουκου τουκου στριφογυριζε.. επαιζε μαλλον.. τωρα λεω να μαγειρεψω φακες για αποψε κ για αυριο.. η μηπως αργοτερα....??? αργοτερα...........
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χεχε σου έκανε παρέα Ελίζα στο μπάνιο "δυο δυο, στη μπανιέρα δυο δυο"!!!

Όμορφα περάσαμε το Πάσχα αν κ μου κακοφάνηκε γιατί ήταν η πρώτη χρονιά μετά από 20 χρόνια που δεν πήγα στους παππούδες μου στην Καστοριά! Αλλά ήταν αδύνατον να ταξιδέψω φέτος κ είπα πως του χρόνου να μαστε καλά, θα πάμε με την μπέμπα να την δουν οι προπαππούδες της!!

Την μπέμπα μου την νιώθω συνέχεια να στριφογυρίζει κ όλο μου πατάει την κύστη κ νομίζω πως θα τα κάνω πάνω μου! Αλλά τώρα βρήκα κόλπο, όταν νιώθω πως θέλω τουαλέτα 2 λετπά από την τελευταία φορά που πήγα, πιάνω τν κοιλιά μου κ την κουνάω απαλά για να μην με ακουμπάει η νεραιδούλα μου εκεί. Κ πίάνει!!

Από βδομάδα θα κατέβω αγορά με πεθερά κ μαμά να κάνουμε βαλίτσα μαιευτηρίου! Πρέπει να ετοιμάσουμε πέρα από του μωρού κ τα δικά μου απαραίτητα!

Τις ντουλάπες ίσως τις ντύσουμε κ με τεράστια αυτοκόλλητα όπως αυτά που βάζουν στα φορτηγάκια κ σε βιτρίνες καταστημάτων. Να μας τα κάνει επαγγελματίας δηλαδή, ώστε να ντυθούν ολόκληρες. Αλλιώς ίσως μια ουδέτερη ταπετσαρία. Δεν ξέρω ακόμη Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 ν.9 - Σελίδα 8 534787

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χε χε!! Ωραίο κολπάκι!! Θα το δοκιμάσω αν και δεν το κάνει συχνά ο δικός μου..

Πάντως βρε κορίτσια ότι θα ήταν σωστή σπαζοκεφαλιά το να φτιάξεις ένα όμορφο παιδικό, ούτε που το φανταζόμουν ποτέ!!!! drunken drunken drunken

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μα είναι κάτι πρωτόγνωρο Πέλυ μου κ το θέλουμε ΤΕΛΕΙΟ!!!
Κ με όλα αυτά που βλέπουμε μπερδευόμαστε πιο πολύ!
Πάντως, αν κρίνω από το σπίτι μας που το κάναμε από το μηδέν μέσα σε 4 μήνες, βλέπεις βλέπεις πράγματα, χρώματα, υφάσματα, τελικά καταλήγεις αναγκαστικά σε κάποια κ όταν αρχίσουν να έρχονται ένα ένα, με έναν μαγικό τρόπο όλα δένουν μεταξύ τους!
Οπότε κ τα δωμάτια των μωρών μας θα γίνουν υπέροχα!

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καταλαβα.. ωραια θα ειναι Νατς..!!!! Οπως τα περιγραφεις θα βγει πολυ ωραιο το δωματιο της μπεμπας!!!
Του χρονου θα ναι αλλιως με τη μπουμπου σας θα πατε κ ολοι θα την χαζευουν!!!!!
Κ εμενα μου κακοφανηκε γιατι ειμαστε χωρις το μπαμπα μου φετος, αλλα ευχθηκα και πιστευω οτι το Μ.Σαββατο το βραδυ αναστηθηκε η ψυχη του και βρηκε ηρεμια και μας προσεχει απο ψηλα..
Του χρονου ομως θα σουβλιζουμε αρνι, και θα χω τον μπεμπινο στο ρηλαξ του να χαζευει και να θελει να ξεριζωσει ολα τα λουλουδια του πεθερου μου ενα ενα.. I love you I love you I love you I love you I love you I love you
Τωρα ειναι ωραιες μερες γιατι ενα ενα παιρνουμε τα πραγματακια του..!!!
Βαλιτσα για το μαιευτηριο.. ειναι ενα θεματακι αυτο.. Τι θα παρεις απο ρουχισμο? Εγω ελεγα 2-3 νυχτικες και 2-3 ρομπιτσες.. απο τη μια θελεις να εισαι ανετη απο την αλλη θα ερθει κοσμος να δει το μωρακι κ η αληθεια ειναι οτι θελω να φαινομαι περιποιημενη κ οχι μπιτι ξεπλυμενη........
Για μια στιγμη σκεφτηκα να αγγαρεψω καμια νονα μου να μου φτιαξει κ τα μαλλια με το σιδερο, αλλα μετα σκεφτηκα οτι δεν ημουν ποτε απο αυτες, οποτε δεν θα ειμαι κ στο μαιευτηριο απο αυτες... Razz Razz Razz Razz
Αλλα νυχτικακια θα θελα ομορφα... με ρομπιτσες..

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σίγουρα γλυκιά μου ο μπαμπάκας σου είναι εκεί ψηλά στα ομορφα τώρα, κ καμαρώνει την κορούλα του κ την κοιλίτσα της που φουσκώνει κ φουσκώνει κ ετοιμάζει έναν παίδαρο εκεί μέσα! Very Happy

Κ εγώ θέλω να είμαι σχετικά περιποιημένη στο μαιευτήριο. Θα πάρω και νυχτικάκια κ πυτζάμες (παντελόνι-μπλουζα) εννοείται φαρδουλά, κ θα δω τι θα με βολέψει εκείνες τις μέρες. Αλλά τουλάχιστον 3 αλλαξιές χρειάζονται γιατί οι περισσότερες κοπέλες λερώνονται αφού υπάρχει μια πλημμύρα αίματος, σαν έντονη περίοδος.
Οπότε κ μπόλικα εσώρουχα.

Επίσης πρέπει να δεις αν σου παρέχει το μαιευτήριο είδη προσωπικής υγιεινής (σερβιέτες, αντιβακτηριακό χεριών -κυρίως για να καθαρίζουν τα χέρια τους όσοι έρχονται απ'έξω- κ τέτοια είδη). Ακόμη να δεις αν έχουν αποστειρωτές, θηλές σιλικόνης που μπορεί να χρειαστείς τις πρώτες ώρες, πάνες για το μωρό.
Είναι βασικά που πρέπει να μεριμνήσεις για αυτά κ ό,τι δεν σου παρέχουν, να υπάρχει στην βαλίτσα!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελιζάκι μου ο μπαμπάς σου είμαι σίγουρη σας βλέπει και σας προσέχει από κει ψηλά!Πάντα θα είναι κοντά σας!

Υπάρχουν μαιευτήρια ιδιωτικά συνήθως που τα παρέχουν όλα αυτά( σερβιέτες και λοιπά..) αλλά στα χρεώνουν έξτρα κι ας λένε ότι είναι στην τιμή!! Σημαντικό επίσης κορίτσια, πάρτε μαζί σας παυσίπονα!!!Το θεωρώ απαράδεκτο να σε χρεώνουν 6 και 7 ευρώ για ένα χάπι!!

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σου χρεώνουν τα παυσίπονα???
Είχα ακούσει οτι σου χρεώνουν πχ τις σερβιέτες αλλά κ τα παυσίπονα??
Μήπως να πάω μια βόλτα στο μαιευτήριο να μου πουν ακριβώς τι είναι τελικά μέσα στην τιμή? (την οποία ακόμα δεν την ξέρω Rolling Eyes )

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ω ναι!!!! Τουλάχιστον για το γένεσις που μάλλον εκεί θα καταλήξω...Τάχα όλα μέσα στη τιμή αλλά στα βάζουν στα έξτρα.

Και πρόσφατα ένας γνωστός στο διαβαλκανικό μου είπε το ίδιο. Δεν πήγε για γέννα βέβαια αλλά να σου χρεώνουν για 3-4 μέρες 40 ευρώ παυσίπονα;;;;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις