Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
282 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 282 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
kaatrin έγραψε:Τέλεια! Ανυπομονώ κ εγώ να γεννήσω κ να μπω Καλάνα πρόγραμμα πάλι.μου έχει λείψει περισσότερο από όλα η γυμναστική.προ εγκυμοσύνης ήμουν το κορίτσι του γυμναστηρίου...άντε να επανέλθουμε
Εγώ πάλι το γυμναστήριο το βαριέμαι. Είμαι υπέρ σε πιο ...φυσικους τρόπους εγυμνασης πχ ποδήλατο αν είσαι σε κατάλληλο μέρος (να μην έχει ανηφόρες και σου βγει η ψυχή) τρέξιμο, χορό. Πολ΄μου αρέσουν αυτά αλλά αντε βρες χρόνο και κουράγιο με 3 παιδιά. αν και απο φύση μου είμαι πολύ τυχερή. μετα απο 3 εγκυμοσύνες δεν έχω ''σημάδι'' που δείχνει ότι γέννησα και μάλιστα 3 φορές.
Τέλεια! Κ εγώ στο γυμναστήριο προγράμματα έκανα κυρίως αερόβια.ποδήλατο? Καλο αλλά δεν υπάρχουν υποδομές στη χώρα μας κ καταντά επικίνδυνο.τουλάχιστον στη περιοχή όπου μένω είναι απαγορευτικό.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Catty έγραψε:Όλα σωστά και ωραία τα έγραψες ede μου εκτός από την Πετρουλάκη. Την είδα την Ελενη ΛΕΧΩΝΑ σε μια εκδήλωση και φορούσε ένα εφαρμοστό φόρεμα και ήταν σαν να έβλεπες Σπαρτιάτη πολεμιστή με βυζια.Τετοια γραμμωση!! Εμείς οι υπόλοιπες πάλι...
να σε πάρουμε στον γάμο μας εσένα Laughing Laughing Laughing

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kaatrin έγραψε:
ede έγραψε:
kaatrin έγραψε:Τέλεια! Ανυπομονώ κ εγώ να γεννήσω κ να μπω Καλάνα πρόγραμμα πάλι.μου έχει λείψει περισσότερο από όλα η γυμναστική.προ εγκυμοσύνης ήμουν το κορίτσι του γυμναστηρίου...άντε να επανέλθουμε
Εγώ πάλι το γυμναστήριο το βαριέμαι. Είμαι υπέρ σε πιο ...φυσικους τρόπους εγυμνασης πχ ποδήλατο αν είσαι σε κατάλληλο μέρος (να μην έχει ανηφόρες και σου βγει η ψυχή) τρέξιμο, χορό. Πολ΄μου αρέσουν αυτά αλλά αντε βρες χρόνο και κουράγιο με 3 παιδιά. αν και απο φύση μου είμαι πολύ τυχερή. μετα απο 3 εγκυμοσύνες δεν έχω ''σημάδι'' που δείχνει ότι γέννησα και μάλιστα 3 φορές.
Τέλεια! Κ εγώ στο γυμναστήριο προγράμματα έκανα κυρίως αερόβια.ποδήλατο? Καλο αλλά δεν υπάρχουν υποδομές στη χώρα μας κ καταντά επικίνδυνο.τουλάχιστον στη περιοχή όπου μένω είναι απαγορευτικό.
εεε μα το είπα. Laughing και σε πάρκο αλλά αντε να βρείς και πάρκο.

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και μάλιστα της μίλησα και λέω Ελενη μου (όλο ζήλια καταραμένη) καθόλου κιλά δεν έβαλες στην εγκυμοσύνη. Και μου λέει ε μη φανταστείς ότι έκανα υπερβολές έκανα σωστη διατροφή και γιόγκα. Λέω ναι..ναι..και εγώ έτσι κανω..

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Catty έγραψε:και μάλιστα της μίλησα και λέω Ελενη μου (όλο ζήλια καταραμένη) καθόλου κιλά δεν έβαλες στην εγκυμοσύνη. Και μου λέει ε μη φανταστείς ότι έκανα υπερβολές έκανα σωστη διατροφή και γιόγκα. Λέω ναι..ναι..και εγώ έτσι κανω..
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing τοτε εγω ειμαι καλυτερη απο την ελενη Very Happy Πηρα 30 κιλα στην πρωτη εγκυμοσυνη και στις υπολοιπες απο 25.Σ ε40 ημερες επανήλθα πλήρως. Ουτε ραγάδα ούτε τίποτα. να σκάσει η /ελενιτσα.

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κ λογικά η Ελενίτσα όλο κ κάτι θα παίρνεΙ για να είναι εντελώς φέτες...

KONSTADINA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KALHMERA KORITSIA ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΥ EDE ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ...Ε ΕΝΤΑΞΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΩ Π.Χ. ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΣΕΝΙΑ ΟΛΕΣ ΜΕ ΚΑΛΑ ΣΩΜΑΤΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΣΕ ΦΑΣΗ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΕΛΘΩ?ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΚΟΠΛΕΞ Κ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ...Η ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Κ ΛΕΩ ΜΑ ΠΩΣ ?ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΗΝ ΕΤΡΩΓΕΣ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΜΑΘΑ...ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΤΙ ΜΕ ΠΑΧΕΝΕΙ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ Κ ΕΤΣΙ ΧΑΝΩ ΛΙΓΑ Κ ΛΙΓΑ...ΕΛΕΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Catty έγραψε:Όλα σωστά και ωραία τα έγραψες ede μου εκτός από την Πετρουλάκη. Την είδα την Ελενη ΛΕΧΩΝΑ σε μια εκδήλωση και φορούσε ένα εφαρμοστό φόρεμα και ήταν σαν να έβλεπες Σπαρτιάτη πολεμιστή με βυζια.Τετοια γραμμωση!! Εμείς οι υπόλοιπες πάλι...

Την έχω δει κι εγώ από κοντά και έχω πάθει πλάκα με το σώμα της.
Όμως κορίτσια είναι η δουλειά της, την κάνει καλά και αυτό είναι που πουλάει, η εικόνα της.
Αν δεν είχε αυτή την εικόνα θα πήγαινε τόσο καλά η δουλειά της?
Συν του ότι όταν από το πρωί μέχρι το βράδυ η δουλειά σου είναι να γυμνάζεις και να γυμνάζεσαι είναι αναμενόμενο να έχεις καλύτερο σώμα από οποιαδήποτε από εμάς που πάμε με το ζόρι όποτε το θυμηθούμε κανένα γυμναστήριο και περιμένουμε να κάνουμε κορμιά μέσα σε ένα μήνα.
Σκεφτείτε ότι κάνει γυμναστική και διατροφή σε όλη της τη ζωή!!!

Κωνσταντίνα μου γενικά πάντως μη βλέπεις αρνητικά την ιδέα ενός ψυχολόγου, έχω αρκετές φίλες που έχουν βοηθηθεί απίστευτα σε άλλα θέματα και ήταν πολύ αρνητικές στην αρχή στο να πάνε.
Πρέπει να πάρεις τα πάνω σου κορίτσι μου....μωράκι έκανες, ένα θαυματάκι, θα επανέλθεις, μην το βάζεις κάτω!

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχεις κανει γενικες αιματος? εχεις ελεγξει τον θυρεοειδη σου?γιατι εγω τηνπατησα μετα την γεννα και αργησα να το παρω χαμπαρι και τωρα τρεχω και δεν φτανω.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Βρε κοριτσια μην συγκρινετε τις γυναικες της τηλεορασης με εμας.αυτες με το που βγαζουν το παιδι εχουν και τον πλαστικο μεσα στο χειρουργιο για να μαζεψουν την κοιλια αμεσως κ αυτο το ξερω απο μια πολυ γνωστη μου που το εκανε με εναν παρα πολυ καλο πλαστικο που τον προτιμουν κ οι κυριες της τηλεορασης.

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:Βρε κοριτσια μην συγκρινετε τις γυναικες της τηλεορασης με εμας.αυτες με το που βγαζουν το παιδι εχουν και τον πλαστικο μεσα στο χειρουργιο για να μαζεψουν την κοιλια αμεσως κ αυτο το ξερω απο μια πολυ γνωστη μου που το εκανε με εναν παρα πολυ καλο πλαστικο που τον προτιμουν κ οι κυριες της τηλεορασης.


ετσι....ακριβως!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
trilly έγραψε:εχεις κανει γενικες αιματος? εχεις ελεγξει τον θυρεοειδη σου?γιατι εγω τηνπατησα μετα την γεννα και αργησα να το παρω χαμπαρι και τωρα τρεχω και δεν φτανω.
για αυτο ειπα ότι πρέπει να κάνει και εξετάσεις. και όχι μόνο αυτές που λες θέλει και άλλες συν ένα πολύ καλό ιστορικό για κληρονομικές ασθένεις κλπ. Στο θέμα του θυρεόειδούς δεν έιναι μόνο το χάσιμο των κιλών. Είναι το λιγότερο. αν δεν γνωρίζει ο διατροφολόγος ότι μπορεί να υπάρχει κακή λειτουργία του θυρεόειδούς με την λανθασμένη διατροφή (ψάρι, θαλασσινά. πλούσια σε ιώδιο) μπορεί να προκαλέσει ζήμια. Για αυτό επιμένω ότι ένας καλός διατροφολόγος πρέπει να ζητάει εξετάσεις και μάλιστα προχωρημένες. Ποιές τροφές σε παχαίνουν????? ¨οτι παχαίνουν όλους μας. Λιπαρά ,αμυλούχες. Δεν παχαίνει κανείς με τα φασολάκια. Laughing Σε μια διατροφή ο διατροφολόγος πρέπει να δίνει ακόμα πίτσα και σουβλάκια. Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ είναι η ιστορία. Πότε θα τα φας και τι θα φας την επόμενη μέρα. Τίποτα άλλο.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:Βρε κοριτσια μην συγκρινετε τις γυναικες της τηλεορασης με εμας.αυτες με το που βγαζουν το παιδι εχουν και τον πλαστικο μεσα στο χειρουργιο για να μαζεψουν την κοιλια αμεσως κ αυτο το ξερω απο μια πολυ γνωστη μου που το εκανε με εναν παρα πολυ καλο πλαστικο που τον προτιμουν κ οι κυριες της τηλεορασης.
Συν οτι γυρνώντας στο σπίτι έχουν και 4 πέρσοναλ. Wink

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KONSTADINA έγραψε:KALHMERA KORITSIA ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΥ EDE ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ...Ε ΕΝΤΑΞΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΩ Π.Χ. ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΣΕΝΙΑ ΟΛΕΣ ΜΕ ΚΑΛΑ ΣΩΜΑΤΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΣΕ ΦΑΣΗ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΕΛΘΩ?ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΚΟΠΛΕΞ Κ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ...Η ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Κ ΛΕΩ ΜΑ ΠΩΣ ?ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΗΝ ΕΤΡΩΓΕΣ ΣΩΣΤΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΜΑΘΑ...ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Κ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ ΤΙ ΜΕ ΠΑΧΕΝΕΙ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ Κ ΕΤΣΙ ΧΑΝΩ ΛΙΓΑ Κ ΛΙΓΑ...ΕΛΕΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ.
Έτσι πρέπει να τα χάνεις. Αν θες μπορώ να σου στείλω δίαιτα που θα σε στεγνωσω σε ένα μήνα. Δεν θα κλαίς όμως μετά που δεν θα μπορείς να πάρεις τα πόδια σου, θα σου πέσει ο αιματοκρήτης,το δέρρμα δεν θα μπορεί να προσαρμοστεί στην τόσο αποτομη απώλεια βάρους και ΄΄κρεμάσει'' και θα πάρεις τα διπλά κιλά σε 1 μήνα επίσης. Γουστάρεις????????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
trilly έγραψε:εχεις κανει γενικες αιματος? εχεις ελεγξει τον θυρεοειδη σου?γιατι εγω τηνπατησα μετα την γεννα και αργησα να το παρω χαμπαρι και τωρα τρεχω και δεν φτανω.
για αυτο ειπα ότι πρέπει να κάνει και εξετάσεις. και όχι μόνο αυτές που λες θέλει και άλλες συν ένα πολύ καλό ιστορικό για κληρονομικές ασθένεις κλπ. Στο θέμα του θυρεόειδούς δεν έιναι μόνο το χάσιμο των κιλών. Είναι το λιγότερο. αν δεν γνωρίζει ο διατροφολόγος ότι μπορεί να υπάρχει κακή λειτουργία του θυρεόειδούς με την λανθασμένη διατροφή (ψάρι, θαλασσινά. πλούσια σε ιώδιο) μπορεί να προκαλέσει ζήμια. Για αυτό επιμένω ότι ένας καλός διατροφολόγος πρέπει να ζητάει εξετάσεις και μάλιστα προχωρημένες. Ποιές τροφές σε παχαίνουν????? ¨οτι παχαίνουν όλους μας. Λιπαρά ,αμυλούχες. Δεν παχαίνει κανείς με τα φασολάκια. Laughing Σε μια διατροφή ο διατροφολόγος πρέπει να δίνει ακόμα πίτσα και σουβλάκια. Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ είναι η ιστορία. Πότε θα τα φας και τι θα φας την επόμενη μέρα. Τίποτα άλλο.
η δικια μουμλ μου εδεινε σουβλακι και κρεπα.συν οτι καθε μερα εκανα την παρασπονδια μου με μια σοκοφρετουλα κ ομως εχανα 3 κιλα τον μηνα.ειναι κ θεμα μεταβολισμου και ποσες καυσεις κανεις την μερα.η δικια μου ειχε τρελαθει νομιζε οτι γυμναζομουν εντατικα κ εγω εκανα αντε 10 λεπτα ποδηλατο σπιτιου.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:
trilly έγραψε:εχεις κανει γενικες αιματος? εχεις ελεγξει τον θυρεοειδη σου?γιατι εγω τηνπατησα μετα την γεννα και αργησα να το παρω χαμπαρι και τωρα τρεχω και δεν φτανω.
για αυτο ειπα ότι πρέπει να κάνει και εξετάσεις. και όχι μόνο αυτές που λες θέλει και άλλες συν ένα πολύ καλό ιστορικό για κληρονομικές ασθένεις κλπ. Στο θέμα του θυρεόειδούς δεν έιναι μόνο το χάσιμο των κιλών. Είναι το λιγότερο. αν δεν γνωρίζει ο διατροφολόγος ότι μπορεί να υπάρχει κακή λειτουργία του θυρεόειδούς με την λανθασμένη διατροφή (ψάρι, θαλασσινά. πλούσια σε ιώδιο) μπορεί να προκαλέσει ζήμια. Για αυτό επιμένω ότι ένας καλός διατροφολόγος πρέπει να ζητάει εξετάσεις και μάλιστα προχωρημένες. Ποιές τροφές σε παχαίνουν????? ¨οτι παχαίνουν όλους μας. Λιπαρά ,αμυλούχες. Δεν παχαίνει κανείς με τα φασολάκια. Laughing Σε μια διατροφή ο διατροφολόγος πρέπει να δίνει ακόμα πίτσα και σουβλάκια. Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ είναι η ιστορία. Πότε θα τα φας και τι θα φας την επόμενη μέρα. Τίποτα άλλο.
η δικια μουμλ μου εδεινε σουβλακι και κρεπα.συν οτι καθε μερα εκανα την παρασπονδια μου με μια σοκοφρετουλα κ ομως εχανα 3 κιλα τον μηνα.ειναι κ θεμα μεταβολισμου και ποσες καυσεις κανεις την μερα.η δικια μου ειχε τρελαθει νομιζε οτι γυμναζομουν εντατικα κ εγω εκανα αντε 10 λεπτα ποδηλατο σπιτιου.
Τον περιβοητο μεταβολισμο στον φτιαχνει η διατροφη. Απο την διατροφη''ξυπναει'' και δουλευει και απο την διατροφη κολαει.Σίγουρα υπάρχουν άνθρωποι που είανι πιο τυχεροί αλλά όλα διορθώνονται με την σωστή βοήθεια ενος επαγγελματία. και τώρα πάω να φτιάξω τα νύχια μου γιατί είμαι σαν καλικάντζαρος με πέδιλα. Laughing

KONSTADINA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
xaxaxa ΟΚ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΛΙΓΟ Κ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΩ ΕΤΣΙ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΙΓΣ ΣΙΓΑ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ...ΧΑΧΑΧΑ..ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΘΑΡΕΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΠΑΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΥ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ.. κανω τα παντα για να χασω τα κιλα!δεν ειμαι καλα καθολου να παρω χαπια αδυνατισματος? - Σελίδα 2 654316

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
trilly έγραψε:εχεις κανει γενικες αιματος? εχεις ελεγξει τον θυρεοειδη σου?γιατι εγω τηνπατησα μετα την γεννα και αργησα να το παρω χαμπαρι και τωρα τρεχω και δεν φτανω.
για αυτο ειπα ότι πρέπει να κάνει και εξετάσεις. και όχι μόνο αυτές που λες θέλει και άλλες συν ένα πολύ καλό ιστορικό για κληρονομικές ασθένεις κλπ. Στο θέμα του θυρεόειδούς δεν έιναι μόνο το χάσιμο των κιλών. Είναι το λιγότερο. αν δεν γνωρίζει ο διατροφολόγος ότι μπορεί να υπάρχει κακή λειτουργία του θυρεόειδούς με την λανθασμένη διατροφή (ψάρι, θαλασσινά. πλούσια σε ιώδιο) μπορεί να προκαλέσει ζήμια. Για αυτό επιμένω ότι ένας καλός διατροφολόγος πρέπει να ζητάει εξετάσεις και μάλιστα προχωρημένες. Ποιές τροφές σε παχαίνουν????? ¨οτι παχαίνουν όλους μας. Λιπαρά ,αμυλούχες. Δεν παχαίνει κανείς με τα φασολάκια. Laughing Σε μια διατροφή ο διατροφολόγος πρέπει να δίνει ακόμα πίτσα και σουβλάκια. Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ είναι η ιστορία. Πότε θα τα φας και τι θα φας την επόμενη μέρα. Τίποτα άλλο.


συμφωνω απολυτα

KONSTADINA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
λοιπον κοριτσια,συνεχισα διατροφη τρεξιμο, κολυμπι αλλα μην κραξετε τα πηρα τα χαπια εχασα αρκετα κιλα...βεβαια ξερω τις συνεπειες αλλα η αληθεια ειναι οτι με βοηθησαν αρκετα...η ψυχολογια μου βεβαια δεν εχει αλλαξει τοσο αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα να παω σε καποιον ψυχολογο...τα χαπια σε συνδιασμο με ολα τα παραπανω με βοηθησαν αρκετα δεν θα τα παρω για πολυ καιρο ακομα αλλα τα αποτελεσμετα ειναι θεεικα και εννοειτε οτι θα προσπαθησω να μην τα παρω διπλα μετα ΤΡΙΠΛΑ ΚΤΛ.... Very Happy

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

θα ήθελα να σε συμβουλέψω (αν μου επιτρέπεις βέβαια) να μην κάνεις καμμία είδους υπερβολή.Οι υπερβολές μας κουράζουν, μας εξαντλούν και τελικά τα παρατάμε τελείως. Τι θέλω να πω?
Προσπάθησε να υιοθέτησεις έναν πιο υγιεινό τρόπο ζωής στον όποιο όμως θα παρεμβάλονται και παρασπονδίες.Κάνε γυμναστική με μέτρο ώστε να μη σε κουράζει και το κάνεισ με το ζόρι γιατί σιγά σιγά θα αρχίσεις να την αποφεύγεις.Συνδύασε τη διάσκεδασή σου με την άσκηση πχ περπάτημα με το σύζυγο αντί για καφέ. Όσο για τα χάπια , πρόσπαθησε να μη τα πάρεις για πολύ μεγάλο διάστημα γιατι κάνουν κακό στον οργανισμό (κυρίως στο συκώτι). Ανάζήτησε τροφές που βοηθούν στο αδυνάτισμά πχ πράσινο τσαι, μελλισοχορτο κτλ.Φυσικά δεν υπάρχουν λιποδιαλυτικές τροφέσ αλλά βοηθούν στην αποτοξίνωση του οργανισμού.
flower


ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΛΟΙΠΟΝ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΕ ΚΑΤΕΛΑΥΕΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΑΛΛΑ 2 ΜΕ 3 ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ!ΕΧΩ ΧΥΣΕΙ ΑΠΗΡΑ ΔΑΚΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΡΑΓΑΔΑ!ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΘΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ ΑΠΛΩΣ ΑΦΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΙΜΑΤΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΦΤΑ ΤΑ 2 ΜΕ 3 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΧΑΣΩ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΓΥΝΕΙ ΕΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ!!ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΛΥ!!ΑΛΛΑ ΑΞΕΙΖΗ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!! ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΩΡΙΣ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΗ!!!ΧΑΧΑ ΚΑΚΙΟΥΛΑ Wink

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
KONSTADINA έγραψε:λοιπον κοριτσια,συνεχισα διατροφη τρεξιμο, κολυμπι αλλα μην κραξετε τα πηρα τα χαπια εχασα αρκετα κιλα...βεβαια ξερω τις συνεπειες αλλα η αληθεια ειναι οτι με βοηθησαν αρκετα...η ψυχολογια μου βεβαια δεν εχει αλλαξει τοσο αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα να παω σε καποιον ψυχολογο...τα χαπια σε συνδιασμο με ολα τα παραπανω με βοηθησαν αρκετα δεν θα τα παρω για πολυ καιρο ακομα αλλα τα αποτελεσμετα ειναι θεεικα και εννοειτε οτι θα προσπαθησω να μην τα παρω διπλα μετα ΤΡΙΠΛΑ ΚΤΛ.... Very Happy

Ποσα κιλα δηλαδη απο τις 21/5 που ανεβασες το θεμα;; Εχουν περασει πολυ λιγες μερες για να εχεις χασει πολλα κιλα. Προσσεχε με τα χαπια σε παρακαλω. Και να ξερεις οτι το οτι καποιες τακτικες μας κανουν να χανουμε κιλα γρηγορα, μακροπροθεσμα δν σημαινει οτι βοηθουν τον μεταβολισμο μας.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πρόσεχε με τα χάπια κ γενικά με τα κιλα που φεύγουν γρήγορα γιατι όσο εύκολα τα χάνεις άλλο τόσο εύκολα τα ξαναπερνεις κ δίπλα ... Κανε σωστή διατροφή κ μην εξαντλεις τον οργανισμό σου ...

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
annamaria_i έγραψε:
KONSTADINA έγραψε:λοιπον κοριτσια,συνεχισα διατροφη τρεξιμο, κολυμπι αλλα μην κραξετε τα πηρα τα χαπια εχασα αρκετα κιλα...βεβαια ξερω τις συνεπειες αλλα η αληθεια ειναι οτι με βοηθησαν αρκετα...η ψυχολογια μου βεβαια δεν εχει αλλαξει τοσο αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα να παω σε καποιον ψυχολογο...τα χαπια σε συνδιασμο με ολα τα παραπανω με βοηθησαν αρκετα δεν θα τα παρω για πολυ καιρο ακομα αλλα τα αποτελεσμετα ειναι θεεικα και εννοειτε οτι θα προσπαθησω να μην τα παρω διπλα μετα ΤΡΙΠΛΑ ΚΤΛ.... Very Happy

Ποσα κιλα δηλαδη απο τις 21/5 που ανεβασες το θεμα;; Εχουν περασει πολυ λιγες μερες για να εχεις χασει πολλα κιλα. Προσσεχε με τα χαπια σε παρακαλω. Και να ξερεις οτι το οτι καποιες τακτικες μας κανουν να χανουμε κιλα γρηγορα, μακροπροθεσμα δν σημαινει οτι βοηθουν τον μεταβολισμο μας.
νομίζω πως η κοπέλα αύτηυ τη στιγμή έχει κολλήσει (και δεν τη κατακρίνω)στο να χάσει κιλά γρηγόρα και δεν μπορεί να σκεφτεί καθαρά .

Επίσης Κωνσταντίνα ελπίζω να εννοείς χάπια αδυνατίσματος από φαρμακείο και όχι καποια μπούρδα που ειδεσ στην τηλεόραση.

KONSTADINA


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
λοιπον κοριτσια θα σας πω αληθεια τα χαπια τα πηρα απο το ιντερνετ κ τωρα τα διαφημιζουν οτι τα πουλανε στα φαρμακεια.εχω χασει γυρω στα 6 κιλα.η αληθεια ειναι οτι μου εχει γινει εμμονη ξυπναω και κοιμαμαι με το ποτε θα χασω τα κιλα γιατι δεν φευγουν κτλ.το ξερω οτι ειμαι υπερβολικη αλλα εχω μεγαλο θεμα,,,βεβαια οταν ειμαι με τον γιο μου ξεχνιεμαι παιζουμε,γελαμε κτλ.δεν το δειχνω σε κανεναν οτι δεν ειμαι πολυ καλα σε ολουσ δειχνω το χαμογελο μου κ κανω κ αστεια για τα κιλα μου αλλα στην πραγματικοτητα απο μεσα μου κλαιω....ξερω υπαρχουν χιλια 2 προβληματα αλλα στην φαση που ειμαι σας ξαναλεω οτι εχω παθει εμμονη...συχρονως κανω τρεξιμο,κολυμβητηριο (οχι κ τα 2 μαζι την ιδια μερα)εναλλαξ,και διατροφη....εχω να χασω αλλα 10 κιλα αν ηταν 2-3 οπως λεει η παραπανω φιλη μου(hello)δεν νομιζω οτι θα ειχα προβλημα..οσο για τις ραγαδες εχω και εγω πολλες αλλα εκει δεν μπορω να κανω κατι δυστυχως μονο πλαστικη αλλα αν κανω κ 2 παιδι?παλι τα ιδια θα γινουν περισσοτερεσ ραγαδεσ...δεν θα τα παρω πολυ καιρο τα χαπια για λιγο ακομα κ μετα βλεπω τι θα κανω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις