Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
571 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 571 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία έγραψε:
Tziz έγραψε:
Μαρία έγραψε:
Athin@ έγραψε:ΤΙΙΙΙΙ κι εμείς που δεν έχουμε fb πως θα μάθουμε;;;;


συμφωνώ με την φίλτατη από πάνω! Wink

Συμφωνώ και εγώ!!


όπως βλέπεις θα αρχίσουμε να μαζεύουμε υπογραφές σε λίγο για να γίνει δεκτό το αίτημά μας, οπότε φρόντισε να κάνεις κάτι και για εμάς! Very Happy

egineeee

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dimitra_Elena έγραψε:Να σου ζήσει φραουλένια μου!!!

Όσο για καισαρικές ή φυσιολογικό τοκετό,πάντα υπάρχει κάποιος που θα ρίξει την "χολή" του,μην αγχώνεσαι.

Εσύ ξέρεις ότι έκανες ό,τι καλύτερο κι ότι τα κατάφερες μια χαρά!!!

Να μας φιλήσεις το μικρό φραουλάκι!

to filaw
kai to oraio einai pos to filaaw mono egwww

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να σου ζησει φραουλενια να το δεις οποως επιθυμεις .καλοτυχο και ευτυχισμενο να ειναι το μπουμπουκακι σου ..

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:να σου ζησει φραουλενια να το δεις οποως επιθυμεις .καλοτυχο και ευτυχισμενο να ειναι το μπουμπουκακι σου ..

eyxaristw mamavino
ax kai to diko sou to ninaki to tosodouliko na xairesai!!!

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να σου ζήσει κοριτσάκι μου η φραουλίτσα σου..... Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 15419 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 15419 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 15419

dinalala

dinalala
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

oses einai na gennisoun makari na gennisoun eykola kai aytes me kaisariki sas eyxomai taa dika mou koritsia
na einai toso eyxaristi oso i diki mou kaisariki
ps 2 oi giatroi milousan se kapoia fasi germanika gia na min tous katalabo,alla itan atyxi gt iksera germanikaaaaaa Smile)))))[/quote] AXX fraoulenia na sou zisei....kai gw me kaisariki paw ...to kako me eman einai oti kai oi dikoi mou giatroi tha milane germanika alla egw akoma den kserw gia na tous katalavw Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 534787 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 534787 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 534787

purple

purple
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να σου ζησει φραουλενια να εχει μια ζωη γλυκια σαν καραμελα!!!! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 727892 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 669659

fraoulenia

fraoulenia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dinalala έγραψε:
oses einai na gennisoun makari na gennisoun eykola kai aytes me kaisariki sas eyxomai taa dika mou koritsia
na einai toso eyxaristi oso i diki mou kaisariki
ps 2 oi giatroi milousan se kapoia fasi germanika gia na min tous katalabo,alla itan atyxi gt iksera germanikaaaaaa Smile)))))
AXX fraoulenia na sou zisei....kai gw me kaisariki paw ...to kako me eman einai oti kai oi dikoi mou giatroi tha milane germanika alla egw akoma den kserw gia na tous katalavw Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 534787 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 534787 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 534787 [/quote]


Very Happy

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
την εγραψα και στην ομαδουλα μου αλλα θα την βαλω και εδω,αντε να ξαναγεμισει αυτο το τοπικ Very Happy



7 Δεκεμβρη ξυπναω στις 6 το πρωι με φοβερο πονο στην μεση... και τρομερη ορεξη για.. ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ!
κανω το σπιτι ολο τζαμι, αδειαζω ντουλαπια, μαγειρευω, σε καποια φαση με περνει ο αδερφος μου τηλ. (μενει σε αλλη πολη) και μου λεει ''Σωτηρια ποτε να ερθω, περιπου ποτε γεννας?'' και του απαντω '' ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ εχουμε ακομαααααα''

μετα απο μια ωρα γυρω στις 5.30 το απογευμα, καθομασταν με τον αντρα στον καναπε και λεγαμε ανεκδοτα αρχιζα να γελαω τοσο πολυ που σε καποια φαση του λεω
'' αγαπη μου βοηθαμε λιγο να σηκωθω να παω τουαλετα γιατι θα κατουρηθω απ τα γελια''

με σηκωνει (ποναγα κιολλας ΠΟΛΥ στη μεση) απ το χερι και παμε προς την τουαλετα, σταματαμε απ'εξω και με πιανει νευρικο γελιο! γελαει και αυτος πολυ! τον βλεπω να γελαει και γελαω ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ και νιωθω να κατουριεμαι πανω μου!
τρεχαν στα ποδια μου! τα εβλεπα και συνεχιζα να γελαω και εγω και αυτος!

σε καποια φαση συνηδητοποιω οτι δεν μπορω να το σταματησω! και μεχρι να το σκεφτω καλα καλα τρεχαν και αλλα!!!!!!

μου κοβετε το γελιο και του λεω '' Δημητρη σταματα! νομιζω μου σπασαν τα νερα!''

τρεχω στο ντους πεταω ρουχα παππουτσια και μπανιαριζομαι μια στα γρηγορα!
βαζω καθαρα ρουχα, και οστωσω προσπαθουσα να καταλαβω ΑΝ ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ Η ΑΝ ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΑΠ ΤΑ ΓΕΛΙΑ!

περνω το γιατρο και του λεω, ''hello νομιζω μου σπασαν τα νερα, τι να κανω?''
περνα απ την κλινικη να σε δω μου λεει!

χωρις αγχος και πανικο , παμε με τον αντρα μου στην κλινικη, ΕΝΤΕΛΩς ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΟΙ'' (ημουν στην 36w 6d) και σκεφτομουν οτι τζαμπα ηρθαμε , και θα γινω και ΡΕΖΙΛΙ που κατουρηθηκα απ τα γελια

ερχετε η μαια με εξεταζει με τον τροπο που ολες ξερουμε στραβομουτσουνιαζει , και μου λεει ΄΄ σου σπασαν τα νερα,ο τραχηλος ψηλα και κλειστος, σε μια ωρα θα γινεις μανα! σε ετοιμαζω για καισαρικη''
εμεινα κοκκαλο εκεινη την ωρα, και κατι αλλα ελεγε αλλα δεν ακουγα τιποτα, ενα κενο στα ματια μου και στο μυαλο μου , σαν να παγωσε ο χρονος!
δεν προλαβα να νιωσω τιποτα! ουτε χαρα, ουτε φοβο!

ερχετε και ο γιατρος με ετοιμαζουν , μπαινω χειρουργειο και ξεκιναμε την διαδικασια για την επισκληρηδιο,πρωτο τσιμπημα... ξεφησουσε η αναισθησιολογος, δευτερο τσιμπημα... τριτο τσιμπημα... ξαπλωνω και περιμενουμε... αρχιζει και με ρωταει αν νιωθω, οτι με τσιμπαει σε διαφορα σημεια του σωματος (ξερετε)
ξεκιναμε? ξεκιναμε!

με το που με ακουμπησε το νυστερι και αρχιζε να με κοβει, σπαρταρουσα απο τον πονο! τα ενιωσα ολα,νομιζα θα σβησω! το τελευταιο πραγμα που θυμαμαι ηταν εμενα να σπαρταραω και το μωρο μεσα μου να χτυπιεται και να εχει ανεβασει παλμους, μετα σκοταδι..

ανοιγω τα ματια μου , κοιταω το ρολοι απεναντι και σκεφτομαι ''γαμω το κερατο μου ολικη μου εκαναν?''
ρωταω που ειναι το μωρο και αν ειναι καλα, μου τα μασαγαν λιγο στην αρχη (αργησε να παρει αναπνοη οταν γεννηθηκε , και ζοριστηκαν)

με πανε στο δωματιο με περιμενε ο αντρας μου εκει, ηθελα να τον ρωτησω για το μωρο και δεν μου εβγαινε φωνη απ την ναρκωση...
το μωρο μου ηταν καλα, βγηκε λιγο μικρουλα και μου την κρατησαν 4 μερες στην θερμοκητιδα, δεν την φιλησα και δεν την κρατησα καθολου αυτες τις 4 μερες,χαιδευα την κοιλια μου και ενιωθα κενο,αλλα προσπαθουσα να σκεφτω θετικα και οτι ολα πηγαν καλα και οτι εγινα μανουλα αλλα οι ρουφιανες οι ορμονες ειχαν αλλα σχεδια...

τελος... την 4η μερα μου την φερνουν αγγαλια! κοιταζομαστε και νααααα τα ζουμια η μανα!
ερχετε η μαια και με βοηθαει να τη βαλουμε λιγο στηθος, με το που επιασε θηλη και αρχιζε να πινει, ολα εσβησαν γυρω μου, ημασταν μονο εγω και αυτη στον κοσμο!

συγνωμη για το μεγαλο ποστ, την ιστορια μου θα την θυμαμαι λιγο γλυκοπικρα, εγινα ομως μανουλα και αυτο δεν θα αλλαξει ποτε!

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τέλος καλό... όλα καλά και γεννήθηκε αυτή η ομορφιά!!
sunny

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 654316 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 654316 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 654316 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 654316

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

τελος... την 4η μερα μου την φερνουν αγγαλια! κοιταζομαστε και νααααα τα ζουμια η μανα!
ερχετε η μαια και με βοηθαει να τη βαλουμε λιγο στηθος, με το που επιασε θηλη και αρχιζε να πινει, ολα εσβησαν γυρω μου, ημασταν μονο εγω και αυτη στον κοσμο!



Αυτό είναι το πιο γλυκό από όλα......να σου ζήσει η κορούλα σου και να είστε ευτυχισμένες

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:την εγραψα και στην ομαδουλα μου αλλα θα την βαλω και εδω,αντε να ξαναγεμισει αυτο το τοπικ Very Happy






να σου ζήσει χιονατούλα!!πάντα ευτυχισμένη!!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παντα, σε ευχαριστω παρα πολυ! να χαιρεσε τα παιδακια σου! Very Happy

μπουμπουκιτσα να εισαι καλα και συ να χαιρεσε την οικογενεια!!! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 417472

paparouna

paparouna
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΜΑΡΙ Κ ΥΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΣΟΥ!
ΑΧ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΥΣΤΕΡΙ...ΑΝΑΡΙΤΣΙΑΣΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 534787
ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΠΗΓΑΝ!ΤΩΡΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ Very Happy

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηταν λιγο πακετο αλλα μολις την αγγαλιασα παει τα ξεχασα ολα χεχεχεχ, με το καλο και εσυ παπαρουνακι!!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωτηρία μου να σου ζήσει! Χαμογελουσα διαβάζοντας την ιστορία σου αλλά κάπου μου κόπηκε το γέλιο. Είδα όμως μετά τη φωτο της μπουμπουκας σου από κάτω και ξαναβρηκα το χαμόγελο μου! Τέλος καλό όλα καλά! Να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σ'ευχαριστω παρα πολυ μαρακι μου εισαι γλυκα!
παντως η φαση με τα νερα ειχα γελιο τουλαχιστον θυμαμαι αυτο και γελαω χαχαχα

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 417472

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πιστεύω πως αν είχε πιάσει η επισκληριδιος θα ήσουν σουπερ!! Χαιρομαι που με το που πηρες αγκαλιτσα την μικρουλα σου τα ξεχασες όλα!! να έχεις να θυμασαι αυτο με τα γελια που πραγματικα έκανε την ιστορία σου από τις καλύτερες που έχω ακούσει μέχρι τώρα και τα άσχημα αφού έφυγαν..ξέχνα τα!!! να σου ζήσει να την χαίρεσαι και απο εδω και περα μόνο χαρές να ζείτε μαζί κοπέλα μου!!!

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου , μακαρι παντα να μενουν οι καλες αναμνησεις! χεχεχε
οτι ποθεις σου ευχομαι! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 328109

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντα δακρύζω όταν διαβάζω ιστορίες τοκετού. Φραουλένια και Χιονατούλα να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας! Και φυσικά όλα ξεχνιούνται όταν τα παίρνεις στην αγκαλιά σου. Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 379767

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και γω δακρυζω ματινακι οταν τις διαβαζω!
σ'ευχαριστω πολυ να χαιρεσαι και συ τα κουκλακια σου!!!! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 328109

valerakievelinaki

valerakievelinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tattooed_snowhite έγραψε:την εγραψα και στην ομαδουλα μου αλλα θα την βαλω και εδω,αντε να ξαναγεμισει αυτο το τοπικ Very Happy



7 Δεκεμβρη ξυπναω στις 6 το πρωι με φοβερο πονο στην μεση... και τρομερη ορεξη για.. ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ!
κανω το σπιτι ολο τζαμι, αδειαζω ντουλαπια, μαγειρευω, σε καποια φαση με περνει ο αδερφος μου τηλ. (μενει σε αλλη πολη) και μου λεει ''Σωτηρια ποτε να ερθω, περιπου ποτε γεννας?'' και του απαντω '' ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ εχουμε ακομαααααα''

μετα απο μια ωρα γυρω στις 5.30 το απογευμα, καθομασταν με τον αντρα στον καναπε και λεγαμε ανεκδοτα αρχιζα να γελαω τοσο πολυ που σε καποια φαση του λεω
'' αγαπη μου βοηθαμε λιγο να σηκωθω να παω τουαλετα γιατι θα κατουρηθω απ τα γελια''

με σηκωνει (ποναγα κιολλας ΠΟΛΥ στη μεση) απ το χερι και παμε προς την τουαλετα, σταματαμε απ'εξω και με πιανει νευρικο γελιο! γελαει και αυτος πολυ! τον βλεπω να γελαει και γελαω ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ και νιωθω να κατουριεμαι πανω μου!
τρεχαν στα ποδια μου! τα εβλεπα και συνεχιζα να γελαω και εγω και αυτος!

σε καποια φαση συνηδητοποιω οτι δεν μπορω να το σταματησω! και μεχρι να το σκεφτω καλα καλα τρεχαν και αλλα!!!!!!

μου κοβετε το γελιο και του λεω '' Δημητρη σταματα! νομιζω μου σπασαν τα νερα!''

τρεχω στο ντους πεταω ρουχα παππουτσια και μπανιαριζομαι μια στα γρηγορα!
βαζω καθαρα ρουχα, και οστωσω προσπαθουσα να καταλαβω ΑΝ ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ Η ΑΝ ΚΑΤΟΥΡΗΘΗΚΑ ΑΠ ΤΑ ΓΕΛΙΑ!

περνω το γιατρο και του λεω, ''hello νομιζω μου σπασαν τα νερα, τι να κανω?''
περνα απ την κλινικη να σε δω μου λεει!

χωρις αγχος και πανικο , παμε με τον αντρα μου στην κλινικη, ΕΝΤΕΛΩς ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΟΙ'' (ημουν στην 36w 6d) και σκεφτομουν οτι τζαμπα ηρθαμε , και θα γινω και ΡΕΖΙΛΙ που κατουρηθηκα απ τα γελια

ερχετε η μαια με εξεταζει με τον τροπο που ολες ξερουμε στραβομουτσουνιαζει , και μου λεει ΄΄ σου σπασαν τα νερα,ο τραχηλος ψηλα και κλειστος, σε μια ωρα θα γινεις μανα! σε ετοιμαζω για καισαρικη''
εμεινα κοκκαλο εκεινη την ωρα, και κατι αλλα ελεγε αλλα δεν ακουγα τιποτα, ενα κενο στα ματια μου και στο μυαλο μου , σαν να παγωσε ο χρονος!
δεν προλαβα να νιωσω τιποτα! ουτε χαρα, ουτε φοβο!

ερχετε και ο γιατρος με ετοιμαζουν , μπαινω χειρουργειο και ξεκιναμε την διαδικασια για την επισκληρηδιο,πρωτο τσιμπημα... ξεφησουσε η αναισθησιολογος, δευτερο τσιμπημα... τριτο τσιμπημα... ξαπλωνω και περιμενουμε... αρχιζει και με ρωταει αν νιωθω, οτι με τσιμπαει σε διαφορα σημεια του σωματος (ξερετε)
ξεκιναμε? ξεκιναμε!

με το που με ακουμπησε το νυστερι και αρχιζε να με κοβει, σπαρταρουσα απο τον πονο! τα ενιωσα ολα,νομιζα θα σβησω! το τελευταιο πραγμα που θυμαμαι ηταν εμενα να σπαρταραω και το μωρο μεσα μου να χτυπιεται και να εχει ανεβασει παλμους, μετα σκοταδι..

ανοιγω τα ματια μου , κοιταω το ρολοι απεναντι και σκεφτομαι ''γαμω το κερατο μου ολικη μου εκαναν?''
ρωταω που ειναι το μωρο και αν ειναι καλα, μου τα μασαγαν λιγο στην αρχη (αργησε να παρει αναπνοη οταν γεννηθηκε , και ζοριστηκαν)

με πανε στο δωματιο με περιμενε ο αντρας μου εκει, ηθελα να τον ρωτησω για το μωρο και δεν μου εβγαινε φωνη απ την ναρκωση...
το μωρο μου ηταν καλα, βγηκε λιγο μικρουλα και μου την κρατησαν 4 μερες στην θερμοκητιδα, δεν την φιλησα και δεν την κρατησα καθολου αυτες τις 4 μερες,χαιδευα την κοιλια μου και ενιωθα κενο,αλλα προσπαθουσα να σκεφτω θετικα και οτι ολα πηγαν καλα και οτι εγινα μανουλα αλλα οι ρουφιανες οι ορμονες ειχαν αλλα σχεδια...

τελος... την 4η μερα μου την φερνουν αγγαλια! κοιταζομαστε και νααααα τα ζουμια η μανα!
ερχετε η μαια και με βοηθαει να τη βαλουμε λιγο στηθος, με το που επιασε θηλη και αρχιζε να πινει, ολα εσβησαν γυρω μου, ημασταν μονο εγω και αυτη στον κοσμο!

συγνωμη για το μεγαλο ποστ, την ιστορια μου θα την θυμαμαι λιγο γλυκοπικρα, εγινα ομως μανουλα και αυτο δεν θα αλλαξει ποτε!


αχ-σωτηρουλα-μου!!!-ειναι-πολυυυυυυυυ-ομορφο-το-μωρακι-σου!!να-το-χαιρεσαι-να-το-καμαρωσεις-οπως-επιθυμεις!!συγνωμη-για-τις-παυλες-αλλα-μου-χαλασε-το-σπεις-αυτο-για-την-ομορφια- Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 379767 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 334590 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 334590 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 334590 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 334590 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 334590 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 334590 και-αυτο-για--σενα- Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 834918 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 788471

mpougatsoula24

mpougatsoula24
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να σας ζησει να την χαιρεστε
ειναι μια κουκλα πραγματικα
καλη αναρρωση σου ευχομαι κ καλη λοχεια Very Happy Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 215994 Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ!!! - Σελίδα 2 534787

mmairula

mmairula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
3 genes oi 2 fysiologika 8a sas pw th teleytaia prin 50 meres.. H dikia mas alliws 3ekinhse kai alliws katelh3e shkw8hka 7 to prwi na pame rantevoudaki sto Elenas gia proklhsh fysiologikou toketou.Kaname tis e3etaseis kai 9 kai 30 mas valan ton oro oi ponoi arxisan siga siga kai gluka na erxontai koitaza to para8yro kai anypomonousa na er8ei to koritsaki mou kata tis 2 kai enw oi ponoi eixan er8ei sto ystato shmeio me diastolh 4 o giatros mou leei ela na spasoun\me ta nera gt anoigeis grhgora.Episklhridio den exw kanei se kamoia genna opote oute se ayth .To mwro htan kanonika pme to kefalaki katw alla eixe to xeraki kai kratage to kefalaki ths.Mou spaei ta nera o giatros kai mazi me ta nera feygei kai to xeraki mprosta kai to mwro gyrizei egkarsio.Loisa3a stous ponous alla opws feygan to nera elega erxesai koritsaki mou se perimenw!!!Meta 4 giatroi mazi me ton diko mou prospa8hsan na thn 3anagyrisoun 2 sth koilia e3wterika kai 2 apo katw leptomeries alles den lew panw se ayto katalavainete.....mesa se deyterolepta me etoimasan gia kaisarikh eixa sxedon xasei tis ais8hseis mou katalava mono oti to mwro exane palmouskai kindineya ki egw elega koimisteme den antexwna er8ei ki allos ponos...4 h wra vghke h mikrh mou egw 5kai mish 3ypnhsa apo thn olikh kai to prwto pou zhthsa htan h mikrh .thn xazeya enw th 8hlaza ki eklaiga.mexri to vrady eixa shkw8ei.kai thn allh mera to prwi eixa vgalei kai orous.Tis meres sto maieythrio panta tis eyxaristiomoun me to mwro to idio kai antras mou perase wres na koimatai me to asteraki mas agkalia.Paideythkame alla ta kataferame den 8a tis 3exasw pote aytes tis meres .... <3 <3


https://www.facebook.com/home.php?ref=hp#!/mmairula

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις