Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Εμένα θα μου δώσουν ένα britax (δεν ξέρω αν έχει isofix), που είναι για τον πρώτο χρόνο.
Μετά θα πάρω isofix σίγουρα

Καλά κορίτσια εμένα μου φαίνονται κινέζικα αυτά που λέτε!Δεν τα έχω ψάξει καθόλου!!Αργότερα θα ζητήσω τα φώτα σας!!!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ante Maimou, paei ki afto!!! Very Happy
Me to kalo na ftaseis etsi xaroumeni mexri to telos!
Binaki mas efxomai kai se sena ta kalytera gi avrio!
koritsia peite me asxeti, anidei, oti thelete, alla ti einai to isofix??
pos ta psaxnete ola afta??
p.s. sorry gia ta greeglish afto to pc den exei ellinika....

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:
ioazon έγραψε:Εμένα θα μου δώσουν ένα britax (δεν ξέρω αν έχει isofix), που είναι για τον πρώτο χρόνο.
Μετά θα πάρω isofix σίγουρα

Καλά κορίτσια εμένα μου φαίνονται κινέζικα αυτά που λέτε!Δεν τα έχω ψάξει καθόλου!!Αργότερα θα ζητήσω τα φώτα σας!!!

eftixos maraki gt eixa anisixisei oti eimai i moni! Shocked

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eftixos maraki gt eixa anisixisei oti eimai i moni! Shocked [/quote]

Χαχαχαχα!!!Μαζί θα κάνουμε σεμινάρια!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η britax ειναι πολυ καλη μάρκα.
Το isofix ειναι ενα σύστημα που κουμπωνουν τα καθίσματακια αυτοκινήτου,αρκεί να εχει το αυτοκίνητο σύστημα isofix .
Τα απλα καθίσματα δενονται με τις ζώνες ασφαλείας.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:εδω ειμαι!η ιοαζον εχει δικιο ηρθε ο αντρουλης μου και με πηγε βολτα με το αμαξι μιας και αυριο θα βγω κανονικα αν πανε ολα οκ.
σας ευχαριστω για τις ευχες 12 εχω ραντεβου αλλα σιγουρα θα αργησω μεχρι να γυρισω θα παω και βολτα αν παν ολα καλα. λογικα απογευμα θα σας πω νεα


μαιμου τελεια νεα!φιλακια στην κοιλιτσα σου!
καληνυχτα σε ολες!

Αντε bini καλη επιτυχία!περιμενουμε νέα!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια κοριτσάκια μου!
Μαϊμού μου τα κοριτσάκια σου είναι υγιέστατα! Χαλάλι η ταλαιπωρία λοιπόν!!! Very Happy
Βινάκι με το καλό κοπέλα μου να κάνεις κι εσύ την εξέταση! Όλα καλά θα πάνε και για σένα είμαι σίγουρη! Θα περιμένουμε τα νέα σου.
Βρε κοριτσάκια (Μαϊμού και Βίνι) μιας που κάνατε ή θα κάνετε την εξέταση πείτε και σε εμάς που ακολουθούμε τι να περιμένουμε; Και κοιλιακό και κολπικό υπέρηχο; Και γιατί εμένα μου είπε να πάω τουαλέτα και με έχει αγχώσει; Κι αν δε μπορέσω; Γίνεται χ... κατόπιν παραγγελίας; Laughing Άσε που θα έχω αλλάξει και περιβάλλον και δεν το έχω και πολύ εύκολο... Μάλιστα όταν ρώτησα τη γραμματέα αν υπαρχει πρόβλημα αν δεν... με ρώτησε αν είμαι λεπτή. Κι όταν της είπα ναι μου είπε τότε να μην αγχωθώ...Παίζει ρόλο;
Αυτές ήταν οι πρωινές απορίες μου! Laughing
Δε θυμάμαι αν είχα κάτι άλλο να σχολιάσω...
Α ναι, ΜΠΡΑΒΟ Τσιριτράκι για την αυτοσυγκράτηση!!! cheers
Φιλάκια πολλά σε όλες!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα όμορφες εγκυούλες!!!

Μαιμουδάκι συγχαρητήρια κοπέλα μου για τα ωραία νέα!
Πάντα τέτοια και σε σένα και σε όλες τις εγκυούλες μας!

Βινάκι μου καλή επιτυχία κορίτσι μου σήμερα!!!
Να τον ευχαριστηθείς το μπεμπάκο σου!!!

Εβινάκι και Μαράκι κ εγώ στην παρέα των "άσχετων" μελλοντικών μαμάδων προς ενημέρωση Laughing Laughing Laughing

Παραμυθένια μου σε ευχαριστώ πολύ!!!!
Προσπαθώ να γίνω καλό κορίτσι γιατί και τα κιλά αισίως έφτασαν τα 4!
Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου για την εξέταση, δηλ αν κάποια κοπέλα έχει πρόβλημα με την τουαλέτα όπως εγώ τι θα γίνει?
Δε θα κάνει εξέταση?
Άσε που κατόπιν παραγγελίας που λες κ εσύ το πιο ρυθμισμένο έντερο που υπάρχει να έχεις θα ζοριστεί το καημένο κ αυτό!!! Laughing

Κοριτσάκια από την Αθήνα κουνηθήκατε χτες???
Εγώ ήμουν και μόνη μου και φυσικά με ξύπνησε με βαρβάτο κούνημα ο σεισμός αλλά ευτυχώς δεν τον φοβάμαι ιδιαίτερα.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα κορίτσια!
Αν κουνήθηκα λέει? Παρακουνήθηκα Tsiritri μου, με έπιασε μια ταραχή..
περίμενα λίγο μήπως κάνει μετασεισμό και μετά ξανακοιμήθηκα Sleep
Ναι πείτε και σε μας, να προετοιμαστώ για κολπικό υπέρηχο στη Β επιπέδου??
ξέρετε ε? Αυτό σημαίνει πολύ καλή αποτρίχωση... Embarassed
Δεν πειράζει έτσι κι αλλιώς έχω και ταξίδι εν όψει!

κορίτσια η νέα γιατρός μου έγραψε άλλα φάρμακα και νομίζω αντιδράει ο οργανισμός μου...παίρνω σίδηρο, ασβέστιο και φυλλικό. Πως τα παίρνετε εσείς σε σχέση με τα γεύματα?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:καλημέρα κορίτσια!
Αν κουνήθηκα λέει? Παρακουνήθηκα Tsiritri μου, με έπιασε μια ταραχή..
περίμενα λίγο μήπως κάνει μετασεισμό και μετά ξανακοιμήθηκα Sleep
Ναι πείτε και σε μας, να προετοιμαστώ για κολπικό υπέρηχο στη Β επιπέδου??
ξέρετε ε? Αυτό σημαίνει πολύ καλή αποτρίχωση... Embarassed
Δεν πειράζει έτσι κι αλλιώς έχω και ταξίδι εν όψει!

κορίτσια η νέα γιατρός μου έγραψε άλλα φάρμακα και νομίζω αντιδράει ο οργανισμός μου...παίρνω σίδηρο, ασβέστιο και φυλλικό. Πως τα παίρνετε εσείς σε σχέση με τα γεύματα?

Εγώ πάντως για καλό και για κακό περιποιήθηκα τον εαυτό μου στα χαμηλά... Very Happy
Εβίνι μου θα σου πω πως τα παίρνω αλλά εξαρτάται κι από τα συγκεκριμένα σκευάσματα που παίρνεις.
Σίδηρο πλέον παίρνω μισή ώρα πριν το πρωινό, όπως ακριβώς το αναγράφει στις οδηγίες (έγραψα πλέον γιατί μέχρι πρότινος το έπαιρνα δύο ώρες πριν το πρωινό, αφού έτσι είχα διαβάσει/ακούσει, αποφάσισα όμως και λόγω της πτώσης του αιματοκρίτη να εφαρμόσω πιστά τις οδηγίες). Το χάπι του σιδήρου έχει και φυλλικό οπότε δεν παίρνω ξεχωριστό. Το ασβέστιο το παίρνω μετά το μεσημεριανό, κάποιες φορές και λίγο πιο αργά μιας και είναι αναβράζον και ακριβώς μετά το φαγητό με φουσκώνει. Αυτά... Πήγες στη γιατρό; Είδες την κουκλίτσα σου ή απλά σου έγραψε τις βιταμίνες;

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ευχαριστώ Παραμυθένια μου! όχι μου τα είχε γράψει από την προηγούμενη φορά, αλλά εγώ καθώς είχα ακόμη τα προηγούμενα (του παλιού γιατρού), είπα να τα τελειώσω και μετά να ξεκινήσω αυτά. πριν έπαιρνα ένα την ημέρα τώρα 3 κι από 2 φορές.
ε,μπερδεύτηκα..! το πιο σωστό είναι να την πάρω τηλ. αλλά θα μου πει τόσες μέρες τα παίρνεις τώρα το θυμήθηκες... Razz

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι έπαιρνες δηλ. πριν; Και τι ακριβώς εννοείς 3 από 2 φορές; Πάρε την και πες της ότι θέλεις να βεβαιώθείς ότι τα παίρνεις σωστά...

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφού ηρέμησες και ξανακοιμήθηκες Εvinaki πάλι καλά!!!
Κ εγώ ξανακοιμήθηκα αλλά άργησα, πρέπει να με πήρε ο ύπνος κατά τις 6.30.
Αφού σκεφτόμουν μήπως έρθω στο γραφείο από τις 5 γιατί βαριόμουν Shocked
Ας ελπίσουμε να τελειώσει εδώ και να μην έχουμε κι άλλα.

Ασβέστιο εγώ δεν πίνω ακόμα.

Τον σίδηρο τον πίνω λίγο πριν το μεσημεριανό φαγητό κανένα μισάωρο με 40άλεπτο και λίγο μετά το σίδηρο πίνω το φυλλικό.
Μαγνήσιο το βραδάκι δε μου είχε πει κάτι σχετικά με το φαγητό.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
έπαιρνα μόνο το pregnacare, ένα χάπι την ημέρα. τώρα μου έγραψε 2 φορές την ημέρα φυλλικό, 3 σίδηρο και 3 ασβέστιο (μασώμενο). Γι αυτό τα έμπλεξα... Shocked
Απλά δεν θυμάμαι ποιο μου είπε πριν και ποιο μετά τα γεύματα!
θα την πάρω τηλέφωνο, μη σας ζαλίζω!
Α! κι αυτό με την τουαλέτα δεν το ήξερα, τι? πρέπει να έχουμε πάει την ημέρα της εξέτασης??
Εσύ Παραμυθένια, την Πέμπτη πας?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:έπαιρνα μόνο το pregnacare, ένα χάπι την ημέρα. τώρα μου έγραψε 2 φορές την ημέρα φυλλικό, 3 σίδηρο και 3 ασβέστιο (μασώμενο). Γι αυτό τα έμπλεξα... Shocked
Απλά δεν θυμάμαι ποιο μου είπε πριν και ποιο μετά τα γεύματα!
θα την πάρω τηλέφωνο, μη σας ζαλίζω!
Α! κι αυτό με την τουαλέτα δεν το ήξερα, τι? πρέπει να έχουμε πάει την ημέρα της εξέτασης??
Εσύ Παραμυθένια, την Πέμπτη πας?

Γιατί βρε τόσο πολύ σίδηρο και ασβέστιο;;; Τόσο χαμηλό αιματοκρίτη έχεις; Δεν έχω ξανακούσει να παίρνουν 3 φορές σίδηρο!
Ναι Εβινάκι μου, την Πέμπτη το πρωί έχω ραντεβού. Όταν πήρα να το κλείσω η γραμματέας μου είπε να πιώ τσάι ή καφέ, όχι γάλα, και να έχω πάει τουαλέτα. Αλλά αυτά τα είπε σε εμένα. Στις υπόλοιπες δεν έχουν δώσει τέτοιες οδηγίες!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νομίζω έχω 33 σίδηρο, δεν είμαι σίγουρη, πρέπει να δω τις εξετάσεις. Ασβέστιο μου είπε 2 όχι 3, έκανα λάθος. Τελοσπάντων καλύτερα να την ρωτήσω να είμα ισίγουρη.
Rolling Eyes

Binaki καλή επιτυχία, πλησιάζει η ώρα σου!

maroula


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημερα!
Μπραβο για τ αποτελεσματα σου μαιμου..Εγω τελικα τυχερη ημουν οταν εκανα τις δικες μου διδυμουλες που μου βγηκαν μια χαρα.Ουτε μια απ αυτες τις εξετασεις που κανουμε τωρα δεν ειχα κανει.Μονο υπερηχους απλους...
Βρε κοριτσια εχω ακουσει οτι ο σιδηρος προκαλει αναγουλες και γι αυτο ακομη δεν εχω παρει μια και ειδα κι επαθα μεχρι να μου περασουν οι αναγουλες τις εγκυμοσυνης...Ισχυει τελικα???
sunny



maraki85

maraki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγκυουλες τι μου κάνετε?τι κούνημα.ήταν αυτό ρε κορίτσια?εγώ μένω αό 4ο όροφο.και τα είδα όλα!


Πόσο.χαίρομαι για την β επιπέδου που κάνατε και είναι όλα.καλά!Με το καλό.και. οι υπόλοιπες.

Η Β επιπέδου.γίνεται.κοιλιακα.Εμένα δεν μου είπε να.είμαι προετοιμασμένη.κάπως για να τημ κάνω.πρώτη φορά το ακούω.Πήγαινε χαλαρή οπως είσαι και μια χαρά θα το δει.το νινι !

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρούλα τι να σου πω? Κι εγώ προχθές τον ξεκίνησα και ένιωσα κάποιες ανακατωσούρες, ίσως ήταν τυχαίο. Ρώτα τον γιατρό σου, ίσως να μην χρειάζεσαι συμπλήρωμα. Δίδυμες έχεις έ? Κι εγώ έχω δίδυμη αδερφούλα, φαντάσου τότε που γεννηθήκαμε εμείς ούτε το φύλο δεν ξέρανε, ούτε εξετάσεις κάνανε κι όλα μια χαρά! Βέβαια είμαστε τυχερές τώρα που εξασφαλίζουμε την υγεία των μωρών μας με τη βοήθεια της επιστήμης.

όσο για τον Β επιπέδου Μαράκι, νομίζω κοιτάνε και τον τράχηλο οπότε αυτό γίνεται κολπικά.
Εγώ καλού καλού θα προετοιμαστώ! Smile

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κορίτσια!τελειωσαμε κ μεις αισίως με την Β επιπέδου,σημερα μας έδειξε κ τα ποδαρακια της!
Λοιπον εμενα μου κοίταξε τον τραχηλο με κολπικο υπερηχο.καλου κακου πιείτε καφε ή τσάι για να ειναι τα μικρα σας στην τσιτα.σημερα εγω ελληνικό είχα πιει,μου το χε πει απο χθες
Παραμυθένια εμενα για την τουαλέτα δεν μου είχε πει τίποτα,υποθέτω οτι το κανουν για να βγει η μετρηση του τραχηλου πιο καλη.αλλα μην αγχωνεσαι,μονο ουρα στην κυστη κοίταξε αν έχω κ το έκανε
Το μαγνήσιο μακρυα απο γαλακτοκομικά το γράφουν κ οι οδηγίες,ρώτησα κ τον γιατρο
Αντε bini περιμένουμε τα ευχάριστα!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Μαϊμούδάκι! Συγχαρητήρια έχεις δύο υγιέστατες κορούλες!!!
Με το καλό να μπει και το Βινακι να μας πει κι αυτό ευχάριστα νέα! Για τσάι ή καφέ μου έχουν πει κι εμένα.
Ελληνικό κανονικό ήπιες; Λέω να πιώ κι εγώ πριν μπας και με κάνει να πάω τουαλέτα. Τα ούρα στην κύστη σημαίνουν κατι;
Το μαγνήσιο ή ο σίδηρος μακριά από γαλακτοκομικά; Εγώ για το δεύτερο γνωρίζω. Επίσης το δικό μου ασβέστιο γράφει να μην καταναλωθούν απο τη λήψη του για 2 ώρες δημητριακά και κάποιες άλλες ουσίες που είναι ακαταλαβίστικες...

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α ξέχασα μπορει τον τραχηλο να τον δουν κ κοιλιακα,χωρις μεγαλη ακρίβεια.εμενα τον κοίταξε δια κολπικα λογω διδυμων,αν μπορείτε ζητήστε το δια κολπικα.
Είμαι πολυ χαρούμενη μετα τα τελικα αποτελεσματα γιατι δεν έχω καποια ένδειξη για πρόωρο τοκετο,ουτε απο τραχηλο ουτε απο πλακουντες!με υπολογίζει γύρω στις 20 Σεπτέμβρη.
Το μονο απρόβλεπτο ειναι να σπάσουν τα νερά,μακρυα απο μας!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν σημαίνουν κατι τα ουρα στην κυστη.απλα για να μην πιεζεσαι πριν σου κανει διακολπικο θα σου πει να ουρησεις.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Paramythenia έγραψε:Καλημέρα Μαϊμούδάκι! Συγχαρητήρια έχεις δύο υγιέστατες κορούλες!!!
Με το καλό να μπει και το Βινακι να μας πει κι αυτό ευχάριστα νέα! Για τσάι ή καφέ μου έχουν πει κι εμένα.
Ελληνικό κανονικό ήπιες; Λέω να πιώ κι εγώ πριν μπας και με κάνει να πάω τουαλέτα. Τα ούρα στην κύστη σημαίνουν κατι;
Το μαγνήσιο ή ο σίδηρος μακριά από γαλακτοκομικά; Εγώ για το δεύτερο γνωρίζω. Επίσης το δικό μου ασβέστιο γράφει να μην καταναλωθούν απο τη λήψη του για 2 ώρες δημητριακά και κάποιες άλλες ουσίες που είναι ακαταλαβίστικες...

Ναι κανονικο ελληνικό.διαβασα στο χαρτί του trofocard που έλεγε για το ασβέστιο,ρίξετε μια ματιά!
Ευχαριστω για τα συγχαρητήρια.καλα αποτελεσματα να έχεις κι εσυ!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαϊμού μου αναφέρεται στο ασβέστιο. Πρέπει να μεσολαβούν δύο ώρες ανάμεσα στο ασβέστιο και στο μαγνήσιο. Δεν αναφέρει πουθενά γαλακτοκομικά. Στα δύο σκευάσματα αναφέρεται.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις