Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
64 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 64 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα σε όλες αλλά δεκτές και οι γνώμες των αντρών... Laughing
Είμαι 28 ,ο αντρας μου 35 και έχουμε ένα αγοράκι 15 μηνών.

Μέγαλώνω το παιδί μας ,που αυτό σημαίνει οτι κυρίως είμαι σπίτι.Ευτυχώς σε 2 λεπτά με το αμάξι είμαι στη θάλασσα κ πετάγομαι με τον μικρό μου να περάσει η ώρα.

Απο εμφάνιση είμαι πολύ καλή,ωραίο σώμα-πρόσωπο ,ξανθιά,ψηλή .Στο δρόμο δηλαδή καταλαβαίνω ότι με κοιτάνε οι άντρες.
Ντύνομαι ωραία και θηλυκά(δεν εννοω πρόστυχα επ'ουδενεί),τι όμως θα μπορούσα να κάνω παραπάνω για να μη με έχει δεδομένη ο άντρας μου?
ΕΠΙΣΗΣ ...
Εχουμε κ ένα θεματάκι περί κρεββατιού!ξέρει ότι είμαι"θερμή"και οποτε θελήσει δε λέω οχι ,αλλα πολλές φορές δε θέλει αυτός και εκεί που περιμένω πως κ πως να κοιμηθεί ο μικρός μπας κ κάνουμε τίποτα,αυτός πάει και κοιμάται,επαναλαμβάνοντας πιο πρίν,το πόσο νυστάζει,πως του κλείνουν τα μάτια κ.α !Τι κάνω σ'αυτή τη περίπτωση? confused Μόνο όποτε έχει αυτός κάψες δηλαδη?????
Του το είπα πρόσφατα,είμασταν στο κρεββάτι και δεν έκανε καμία κίνηση(όπως πάντα,μόνο εγώ αρχίζω)σηκώθηκα με νέυρα ,μου λεει που πας?κ απαντώ ,στο σαλόνι γιατί περιμένω πως κ πως να κοιμηθει ο μικρός να μείνουμε οι 2 μας και εσύ ροχαλίζεις! Δεν απάντησε τίποτα κ συνέχισε να κοιμάται.
Αυτό το σκηνικό έχει γίνει πολλές φορές!!!!! Sad
Δεν είμαι και λυσσάρα αλλα πιστέυω 2 κ3 φορές τη βδομάδα νέοι ανθρωποι ,είναι λίγο.Συν του οτι εγώ ξεκινάω πάντα ,αυτός είναι αργά τα ζα!

Koproskylo


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μπορεί η τρείς φορές που λές να είναι υπέρ αρκετές για τον άντρα σου . Όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ίδιο . Καλύτερα να μην κάνεις τίποτα μιας και ότι και να κάνεις δεν νομίζω να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο .

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Koproskylo έγραψε:Μπορεί η τρείς φορές που λές να είναι υπέρ αρκετές για τον άντρα σου . Όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ίδιο . Καλύτερα να μην κάνεις τίποτα μιας και ότι και να κάνεις δεν νομίζω να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο .

Μ'ενοχλεί που πάντα εγώ κάνω την πρώτη κίνηση και αυτος κάθεται σα παλούκι

Koproskylo


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Απόλυτα κατανοητό αυτό που λες , απλά βάλε στην εξίσωση και τυχόν εξωτερικούς παράγοντες που μπορεί να επηρεάζουν την κατάσταση . Π.χ. : Κούραση , άγχος και άλλα τέτοια καλά . Προσωπικά πιστεύω πως το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι μια ανοιχτή κουβέντα με τον άντρα σου για το θέμα και από εκεί και ύστερα βλέπεις .

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καταρχάς δεν μας είπες αν ο άντρας σου ήταν ετσι και πριν το γάμο και την έλευση του παιδιού.γιατι πολλοί άντρες μετα το παιδι μας θεωρούν "δεδομένες" και δεν μας κυνηγούν οπως παλιά.επισης για το πόσες φορές πρέπει να γίνεται (η πραξη) ειναι τελείως υποκειμενικό και δεν μπορει κανείς να σου πει ένα νούμερο που να ειναι ικανοποιητικό.πιστευω οτι πρέπει να κανείς μια ανοιχτή κουβέντα με τον άντρα σου και να του εξηγήσεις πως αισθάνεσαι γιατι μονο με διάλογο λύνονται ολα.μπορει να ειναι κατι παροδικο που να οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα στη δουλεια του και να περάσει.παντως το σίγουρο ειναι πως μονο εκείνος μπορει να σου δώσει τις απαντήσεις που θες.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!!μηπως τον ζηλευεις αρκετα του το δειχνεις;;αν ναι τοτε ειναι λογικο να σε θεωρει δεδομενη.δειξε οτι εισαι απαθεστατη αν αυτος τυχει να ριξει το ματι του σε καμια κοπελα και μην τον στραβοκοιτας οταν το κανει(αν το κανει).σταματα να του την πεφτεις εσυ..εκει θα πει"ωχ τι εγινε τωραα;;μηπως δεν την πολυενδιαφερω πια;;"να ξερεις οτι αν το παιξεις αδιαφορη τοτε θα ζηλεψει.να σου δωσω ενα παραδειγμα..οταν τα ειχα με τον αντρα μου αυτος ηθελε να βγαινει μονος του συνεχεια.εγω εκανα ζηλιες.οταν σταματησα να το κανω τοτε μου λεει"θα βγω σημερα"ε του λεω και εγω οκ..γιατι δεν ζηλευεις τωρα πια μου λεει;;δεν με θες πια;;ξερεις για ποτε σταματησε να βγαινει μονος του;μονο και μονο επειδη ζηλευε γιατι νομιζε πως δεν ενδιαφερομαι πια.

sofia lara

sofia lara
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΡΑΦΑΜΕ ΣΤΑ ΛΕΥΚΩΜΑΤΑ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ,ΟΣΟ ΤΟΥΣ ΦΤΥΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΣΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ!!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΔΙΑΦΟΡΗ.ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΟΛΛΑΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ "ΩΧ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΗ"!!ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕ ΤΟΝ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αρχικα το 2-3 φορες την εβδμαδα εγω προσωπικα με τους ρυθμους που ζουμε το θεωρω μια χαρα! Αλλα οκ καταλαβινω οτι σε ενοχλει. Το εχεις συζητησει ομως μαζι του; Ξερεις γιατι δεν θελει η δεν αντεχει παραπανω;; Σε τι ρυθμυς ζει;; Παιζουν ολα ρολο, και ειναι και υποχρεωση ενος ζευγαριου ν δειχνει κατανοηση. Τωρα οσο αφορα στη ζηλεια που λες, εναν ανθρωπο που προφανως αγαπας θελεις να τον κανεις να ζηλεψει;;; Καθαρα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η ζηλεια ειναι ενα κατωτερα συναισθημα το οποιο πρεπει να καταπολεμουμε οταν το νιωθουμε οχι να το προκαλουμε, και ειδικα να το προκαλουμε επιτηδες στον αλλο. Ειναι τρομερη κατινια αυτο.

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
annamaria_i έγραψε:Αρχικα το 2-3 φορες την εβδμαδα εγω προσωπικα με τους ρυθμους που ζουμε το θεωρω μια χαρα! Αλλα οκ καταλαβινω οτι σε ενοχλει. Το εχεις συζητησει ομως μαζι του; Ξερεις γιατι δεν θελει η δεν αντεχει παραπανω;; Σε τι ρυθμυς ζει;; Παιζουν ολα ρολο, και ειναι και υποχρεωση ενος ζευγαριου ν δειχνει κατανοηση. Τωρα οσο αφορα στη ζηλεια που λες, εναν ανθρωπο που προφανως αγαπας θελεις να τον κανεις να ζηλεψει;;; Καθαρα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η ζηλεια ειναι ενα κατωτερα συναισθημα το οποιο πρεπει να καταπολεμουμε οταν το νιωθουμε οχι να το προκαλουμε, και ειδικα να το προκαλουμε επιτηδες στον αλλο. Ειναι τρομερη κατινια αυτο.

Δεν εννοοώ να τον απατήσω κιόλας ,η αρρωστημέμη ζήλια,αλλα όπως είπαν κ τα κορίτσια παραπάνω με το παιδι κιόλας μας έχουν δεδομένες.
Απλά θέλω να τον έχω που κ που στην τσίτα και θέλω κανένα κολπάκι .

Crazymamy

Crazymamy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sofia lara έγραψε:ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΡΑΦΑΜΕ ΣΤΑ ΛΕΥΚΩΜΑΤΑ ΟΤΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΗΜΑ,ΟΣΟ ΤΟΥΣ ΦΤΥΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΣΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ!!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΔΙΑΦΟΡΗ.ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΟΛΛΑΣ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ "ΩΧ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΗ"!!ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕ ΤΟΝ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

Εχετε δίκιο κορίτσια,θα τον γράψω λιγο ,ότι κάνει θα κάνω .Θα αρχίσω τα "έχω πονοκέφαλο"

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοιτά με εμένα συνέβαινε το αντίθετο.δηλαδη τις περισσότερες φορές ο άντρας μου έκανε το "πέσιμο".καποια περίοδο όμως που το ψιλό σταμάτησε άρχισα να τρώγομαι μήπως κάτι συμβαίνει και αντίστραφηκαν οι οροι.αν λοιπόν δείξεις πιο χαλαρή κι εσύ ίσως τον προβληματίσει.αν πάλι ούτε αυτο τον ταρακουνησει πρέπει να τα βάλετε κάτω και να συζητησετε τι συμβαίνει.

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Crazymamy έγραψε:
annamaria_i έγραψε:Αρχικα το 2-3 φορες την εβδμαδα εγω προσωπικα με τους ρυθμους που ζουμε το θεωρω μια χαρα! Αλλα οκ καταλαβινω οτι σε ενοχλει. Το εχεις συζητησει ομως μαζι του; Ξερεις γιατι δεν θελει η δεν αντεχει παραπανω;; Σε τι ρυθμυς ζει;; Παιζουν ολα ρολο, και ειναι και υποχρεωση ενος ζευγαριου ν δειχνει κατανοηση. Τωρα οσο αφορα στη ζηλεια που λες, εναν ανθρωπο που προφανως αγαπας θελεις να τον κανεις να ζηλεψει;;; Καθαρα προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η ζηλεια ειναι ενα κατωτερα συναισθημα το οποιο πρεπει να καταπολεμουμε οταν το νιωθουμε οχι να το προκαλουμε, και ειδικα να το προκαλουμε επιτηδες στον αλλο. Ειναι τρομερη κατινια αυτο.

Δεν εννοοώ να τον απατήσω κιόλας ,η αρρωστημέμη ζήλια,αλλα όπως είπαν κ τα κορίτσια παραπάνω με το παιδι κιόλας μας έχουν δεδομένες.
Απλά θέλω να τον έχω που κ που στην τσίτα και θέλω κανένα κολπάκι .

Καταλαβα πολυ καλα τι εννοουσες, και η αποψη μου μενει ιδια. Και θα επιμεινω οτι αντι να ψαχνεις για κολπακια τα οποια προσωπικα τα βρισκω κατινιες, καλυτερα να κανεις μια συζητηση με τον αντρα σου πρωτα, γιατι πραγματικα μπορει να σε εκπληξει αυτο που θα ακουσεις.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατί όταν όλα βαίνουν καλώς να μην με θεωρεί ''δεδομένη''? Rolling Eyes Που είναι το κακό? Δεν με χτυπάει ,δεν με βρίζει , με σέβεται, πιστεύω ....οτι δεν με καρατώνει (με επίφυλαξη φυσικά αυτό) Very Happy Γιατί θα πρέπει να είναι στην τσίτα. Δεν μπορεί ακόμα και να έιναι αλλά να μην κάνει ζήλειες? Απο την δική μου πλευρά θα μου φαινόταν πολύ ψυχοφθόρο να προσπαθώ να ΄΄ξελογιάσω΄΄ κάθε μέρα τον άντρα μου. Και αν με έιχε και πολύ στην τσίτα θα με κούραζε πιστέυω. Δεν θα πάθω και εγκεφαλικό ............
Θέλω να πώ οτι απο την στιγμή που έιμαστε καλά δεν βρίσκω τον λόγο να τον τσιτώσω σε κάτι.....Ασε και είναι επικίνδυνες οι ηλικίες ανω των 37 Laughing Laughing

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:Γιατί όταν όλα βαίνουν καλώς να μην με θεωρεί ''δεδομένη''? Rolling Eyes Που είναι το κακό? Δεν με χτυπάει ,δεν με βρίζει , με σέβεται, πιστεύω ....οτι δεν με καρατώνει (με επίφυλαξη φυσικά αυτό) Very Happy Γιατί θα πρέπει να είναι στην τσίτα. Δεν μπορεί ακόμα και να έιναι αλλά να μην κάνει ζήλειες? Απο την δική μου πλευρά θα μου φαινόταν πολύ ψυχοφθόρο να προσπαθώ να ΄΄ξελογιάσω΄΄ κάθε μέρα τον άντρα μου. Και αν με έιχε και πολύ στην τσίτα θα με κούραζε πιστέυω. Δεν θα πάθω και εγκεφαλικό ............
Θέλω να πώ οτι απο την στιγμή που έιμαστε καλά δεν βρίσκω τον λόγο να τον τσιτώσω σε κάτι.....Ασε και είναι επικίνδυνες οι ηλικίες ανω των 37 Laughing Laughing

συμφωνω απολυτα!!!

kleopatra1981

kleopatra1981
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
2-3 φορές την εβδομάδα προσωπικά το θεωρώ φυσιολογικό για ένα ζευγάρι που είναι κάποια χρόνια μαζί και έχει ένα παιδί. Εγώ θα τον άφηνα λίγο, δε θα έκανα καμία κίνηση να δω μέχρι που θα το πάει. Αν έβλεπα ότι περνούσε παραπάνω από εβδομάδα και δεν έκανε καμία κίνηση, θα το έψαχνα περισσότερο μιάς και είμαι και αρκετά καχύποπτη. Αλλά σου ξαναλέω 2-3 φορές τη βδομάδα δεν είναι λίγο, είναι νορμάλ.

skouikaki

skouikaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσια...μολις ειδα το θεμα και η αληθεια ειναι οτι γελασα...οχι με το θεμα αλλα με τα χαλια μου....2-3 φορες την εβδομαδα που θεωρειται φυσιολογικο εμενα ειναι ο μηνας και παντα βεβαια με δικη μου προτροπη και ειναι και φορες που περνω απανωτα τα ΟΧΙ.....οποτε συνειδητοποιω οτι εχουμε προβλημα σαν ζευγαρι πλεον.... ειμαστε μονο ενα χρονο παντρεμενοι και εχουμε ενα κοριτσακι 1 χρονου....τι να πω...στην αρχη και γω ειχα αποδεκτει την κατασταση αλλα πλεον δοκιμασα και την αδιαφορια αλλα τπτ.....οπως λεει και η κοπελα που ανοιξε το θεμα...τα ζωα μου αργα....εχετε κατι να προτεινετε για τη δικη μου καταντια? (ουπς περιπτωσω ηθελα να πω)συγνωμη που το παιρνω χιουμοριστικα αλλα αν το σκεφτω και παραπανω θα πεταω πετρες..

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ωραιο θεματακι..

νομιζω όλες το σκεφτόμαστε κάποιες στιγμές και ειδικά μετά τα παιδια...

δεν μπορω και εγώ να καταλάβω γιατι στην εποχή μας , μια γυναίκα με 1, 2 η και 3 παιδια ..θεωρείται οτι ''έκλεισε ''σαν γυναίκα...ειναι δεδόμενη..και τέρμα...

παντως εγω σαν πεθεροκαμενη ..πιστευω οτι φταινε και οι πεθερες ..σογια κλπ...γιατι οταν ο γιος εχει απλα φιλη η γκομενα..ολα καλα και ωραια...ενω την γυναικα του την αντιμετιπιζουν και αυτοι σαν μητερα ..νοικοκοιρα..και ΄΄κακη΄΄ νυφη...οποτε στο αθωο(για να μην γραψω ηλιθιο..) αντρικο μυαλο, χανεται η μαγεια...

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΚΟΥΧ - ΓΚΟΥΧ.....

ΧΜ.......

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
νομιζω απλα διατηρωντας την αυτοπεποιηθηση μας .
Δε ξερω, μου φαινεται λιγο περιεργο να θελω ναμε ζηλευει ο συζυγος μου και εγω γιατι να τον ζηλευω???

elenako


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω παντως τωρα που εχω αρχισει και φουσκων δεν αισθανομαι και πολυ για να με ζηλευουν!!αλλα  ζηλευω παρα πολυ τον αντρα μου!!!!

BABAS_ANTONIS

BABAS_ANTONIS
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα σας πω και εγώ την άποψη μου για το θέμα .

" ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ Ή ΚΑΠΟΙΑ ,ΖΗΛΕΥΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΠΟΙΟΣ Ή Η ΚΑΠΟΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ Ή Ο ΑΛΛΟΣ"

Πολύ απλό αλλά όταν είσαι με έναν άντρα ή ο άντρας με μια γυναίκα υποτίθεται ότι σε καλύπτει γενικώς και έτσι δεν ψάχνεις αυτό το κάτι αλλού σε άλλους ανθρώπους.

Μπορεί σε δευτερεύοντα θέματα να μην σε καλύπτει αλλά να σε καλύπτει στα πρωτεύοντα και άρα σημασία έχει που δίνει κανείς προτεραιότητα.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ή ΚΑΠΟΙΑ ΣΕ ΠΡΩΤΕΥΟΝΤΑΙ ΘΕΜΑΤΑ.

Να ζηλέψω ας πούμε τη γυναίκα μου γιατί ;
Αφου την μοιράζομαι και μοιραζόμαστε αυτά που έχουμε γιατί να την ζηλεύω και εκείνη εμένα ;
...μεταξύ μας ...αν με ζήλευε θα μου είχε δώσει τα μπογαλάκια μου προ πολλού αλλά παρόλο που ταξιδεύω,γυρίζω,συναλλάσσομαι,
συναναστρέφομαι με πολύ κόσμο και γυναίκες και άντρες,κυρίως γυναίκες μας ενδιαφέρει, δεν ζηλεύει γιατί ξέρει ότι η σκέψη μου είναι σε εκείνη ,στο σπίτι μου ,στα παιδιά μου.
Πριν ζηλέψετε,σκεφτείτε κάτι απλό.

"ΚΑΝΕΤΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ" ;

ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΛΑΚΑ.
ΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΓΚΟΜΕΝΑΡΑ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ,ΤΗΣ ΛΕΩ ΩΡΑΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΕΙΧΝΩ ΤΗ ΠΑΡΑΚΕΙΜΕΝΗ ΘΕΙΤΣΑ ΣΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΚΑΙ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ.
ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ.
ΚΟΡΟΙΔΕΥΑ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΝΩ ΤΙΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΓΥΝΑΙΚΑ !!!!!!!

ΚΑΝΤΕ ΧΑΒΕΛΕ ΚΑΙ ΡΙΞΤΕ ΤΟ ΣΤΗ ΠΛΑΚΑ.
ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΟΛΑ ΤΟΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ....
ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΕΙΣΤΕ .

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ...


ANTONIS SPEAKING

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συμφωνω με αντωνη (πεθανα με απαντηση για ραγαδες που σβηστηκε)
και ηθελα να εκθεσω μια απορια μου:

γιατι ειναι κακο να με θεωρει δεδομενη ο αντρα μου?? μα και εγω δεδομενο τον θεωρω!δε θα επρεπε???

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παλι πιστευω οτι κανενα δεν πρεπει να θεωρουμε δεδομενο... ολα ανατρεποντε απο μια στιγμη στην αλλη και εγω κραταω πισινη.. εχω παντα στο πισω μερος του μυαλο μου οτι κανεναν δεν εχω περισσοτερη εμπιστοσυνη παρα τον ευατο μου.. εδω ολοκληρες δεκαετιες γαμου και ακους την κερατωνει η τον κερατωνει... σκεφτομαι παντα ετσι σε ολα για να μην μ ερθει κεραμιδα αν ο μη γενετο γινει κατι...

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Otan exoume kapoion dedomeno automatws den ton ektimame.

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Alexandra23 έγραψε:Otan exoume kapoion dedomeno automatws den ton ektimame.

συμφωνω απολυτα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις