Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
18 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 18 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 41 από 42]

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ φανταζεσαι να καταληξετε τελικα στο αποστολια κ να εχουνε ιδιο ονομαοι κορουλες μας?Very Happy το σημαντικο ειναι να κανετε αυτο που αισθανεστε!!

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι όντως τρομερή σύμπτωση! Αφού συνέχεια ήθελα να σε ρωτήσω αλλά το ξεχνούσα!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χιχιχιVery Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy μα που ειναι ολα τα κοριτσακια?μονες μας μειναμε!

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι καλέ! Σήμερα που μπόρεσα να μπω δεν είναι καμιά άλλη εδώ??
Διαβάζω για τη Shakira πως θηλάζει το γιο της εδώ και 6 μήνες.. και λέει οτι θα ήθελε να τον θηλάζει για το υπόλοιπο της ζωής της. Της αρέσει πολύ η διαδικασία και ξέρει πόσο καλό κάνει στο παιδί της. Πολύ χαίρομαι όταν ακούω επώνυμες γυναίκες να το κάνουν με τόσο πάθος. Μου δίνει κουράγιο ότι κι εγώ θα τα καταφέρω! Το θέλω πάρα πολύ!!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σοβαρα?μπραβο της!συνηθως αυτες οι επωνυμες ειναι ψιλομυτες!πολυ καλα κανει,δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα για το παιδι!!θα τα καταφερουμε κ εμεις γιατι οχι?θελει επιμονη.κ να εχουμε γαλα φυσικα!

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι γι' αυτό μου κάνει εντύπωση βρε Αλεξάνδρα μου! Συνήθως αυτές έχουν νταντάδες για τα παιδιά τους και όχι μόνο δε θηλάζουν αλλά βαριούνται να ασχοληθούν μαζί τους. Τα κάνουν μόνο και μόνο για το φαίνεσθαι και οτι δήθεν έχουν μια ωραία οικογένεια.
Μπράβο στη Shakira πάντως αν όντως ισχύει αυτό!
Ναι θέλω πολύ να θηλάσω και να μη δώσω καθόλου ξένο γάλα! Δεν τα εμπιστεύομαι με τπτ!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αφου το θελεις πιστεψε με θα το καταφερεις!!!!

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μακάρι! Το ίδιο εύχομαι και σ' εσένα!
Άλλη σύμπτωση και τον άντρα μου Αλέξανδρο τον λένε! Αν είναι δυνατόν!

Καλά που είναι οι άλλες? Η Νατάσα νομίζω θα πήγαινε στο γιατρό σήμερα ε?

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να'μαι κι εγώ!!!!!! ειχε δροσια στο μπαλκόνι, γεμισα μια λεκανη με νερά και βουτηξα τα ποδια μου μέσα μπας και ξεπρηστούν λίγο αλλά δε....συνεχιζουν να μοιαζουν με λουκανικα!!!!!

ρε κορίτσια εσεις πρήζεστε καθόλου;;;

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Πέλυ μου! Εγώ ευτυχώς ακόμη δεν έχω πρήξιμο στα πόδια. Μόνο αν είμαι για πολύ ώρα όρθια νιώθω μια ενόχληση αλλά σε γενικές γραμμές δεν έχω πρόβλημα. Φταίει και η ζέστη. Και αν πρήζονται πολύ προσπάθησε να ελαττώσεις το αλάτι!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχα σοβαρα βαρβαρα μου?Very Happy ειδες κατι συμπτωσεις μερικες φορες!!!αλεξανδρος ε?κ αυτο τελειοVery Happy ναι η νατασσα εχει γιατρο κ θα μπει μετα να μας πει νεα!!!πελυ μου εμενα τα ποδια μου δεν πρηστηκαν τουλαχιστον προς το παρον δεν εχω δει κατι τετοιο!ειναι φυσιολογικο παντως μην ανησυχεις!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ Βαρβάρα, το αλάτι είναι κομμένο εδω και καιρό λόγω πίεσης.....

φυσιολογικό Άλεξ αλλά είανι πολύ ενοχλητικό και αντιαισθητικό επίσης!Twisted EvilTwisted EvilTwisted EvilTwisted Evil μέχρι και τη βέρα μου έχω βγάλει!!!!! εκτός του ότι μουδιάζουν πρήζονται κιολας!!!!ουφφφφ....

δε μου λέτε δεν αλλάζουμε και θέμα σιγά σιγά;;;

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι ναι είδες?? Very Happy Αλέξανδρο αλλά τον φωνάζουν από μικρό Αλέκο οι δικοί του και του έμεινε! Κ δε μ' αρέσει καθόλου το Αλέκος! Θέλω να ακούω τα ονόματα ολόκληρα! Κ εσύ όπως το έχεις μη το αλλάξεις. Υπάρχει ωραιότερο όνομα?

matina01/09

matina01/09
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα κορίτσια....

Και εγώ θέλω να θηλάσω,αλλά όντως θέλει πολύ υπομονή.Μια φίλη μου είπε πως στην αρχή όταν ερχόταν η ώρα να θηλάσει μόνο τα κλάματα δεν έβαζε,αλλά μετά της άρεσε πολύ.Εγώ θέλω να την θηλάσω αμέσως μόλις γεννηθεί,θα ρωτήσω τον γιατρό αν είναι εφικτό αυτό.

Πέλη εμένα δεν είναι πρησμένα αλλά πονάνε πολύ,μόνο μια κρέμα για βαριά πόδια με βοηθάει.

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ματινάκι τα φώτα σου!!!! ποια κρέμα βάζεις;;;;;;


Η κοπέλα που ήρθε σήμερα με το μωρούλι στο σεμινάριο μας είπε πως θέλει τεραστια υπομονη κι επιμονή για να θηλάσεις!!! Είχαν ματώσει οι θηλές τις και συνέχισε να θηλάζει ακόμα και με το αίμα!!!!!!! ελπίζω όσο τίποτα να τα καταφέρουμε κι εμεις!!

matina01/09

matina01/09
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Την λένε frezyfeet heavy legs και είναι της frezyderm,και κοστίζει 17€ περίπου.

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα Ματίνα!

Ναι κι εγώ αυτό έχω ακούσει, ότι στην αρχή είναι πολύ δύσκολο να θηλάσεις και εξαντλητικό αλλά αξίζει τον κόπο να προσπαθήσουμε.. ε?
Θα είναι για το καλό του μωρού μας! Εγώ θήλασα και πραγματικά ρε κορίτσια δεν αρρώσταινα εύκολα! Μου έκανε πολύ καλό! Το ίδιο έχω ακούσει και για άλλα παιδιά!
Σε ιδιωτικό θα γεννήσεις ή δημόσιο? Γιατί εμένα με ενημέρωσε η μαία μου οτι θα μου το δώσει αμέσως μόλις γεννήσω να θηλάσει, Στο Ρεα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sunset στις Πεμ Ιουν 27, 2013 11:17 am, 1 φορά

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τωρα τελειωσα με το σιδερο!!!.. ουφ.. σιδερωσα κ το υφασμα της καλαθουνας κ μου φυγε ο πατος, τοσες πιετες τι τις θελαμε......... Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.18 - Σελίδα 41 215994
Κ εγω θελω να θηλασω.. στο βιβλιο της Πατσουρου λεει οτι μονο δυο προυποθεσεις χρειαζονται γιανα θηλασει μια γυναικα, 1. να το θελει και 2. να εχει ενα μωρο στην αγκαλια της!!!!!! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.18 - Σελίδα 41 215994Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.18 - Σελίδα 41 215994Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.18 - Σελίδα 41 215994
Πελυ μου κ εγω την εβγαλα τη βερα μου, αλλα την κρεμασα στο λαιμο γιατι καπως στενοχωρηθηκα οταν την εβγαλα. οποτε κ η βερα κ το δαχτυλιδι αρραβωνων μου ειναι στο λαιμο.. κ μπερδευονται κ γινονται ενα χαλι αλλα δεν τα βγαζω, δεν με νοιαζει, τα θελω πανω μου..!!!
Παω να κανω ενα ντουσακι να ξεβρωμισω κ σημερα εχω ορεξη για πιτσα!!!!!!!!!!!! Δεν ξερω.. να φαω η να μη φαω?!?!!!!!! χιχιχιχιχι
Επανερχομαι..... φιλακια στα ζουμπουρλουδικα μωρουδακια που μας πηραν τα μυαλα μας!!!!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
matina01/09 έγραψε:Την λένε frezyfeet heavy legs και είναι της frezyderm,και κοστίζει 17€ περίπου.


κάνει δουλειά;;; μόλις θυμήθηκα ότι έχω ένα δειγματάκι από τη συγκεκριμένη!!! δρόσισε λίγο είναι η αλήθεια αλλά φανταζομαι θέλει συστηματική χρήση για να φανει αποτέλεσμα.....

Βαρβάρα συμφωνώ ότι αξίζει τον κόπο (και τον πόνο) και μάλιστα πολύ!!!!

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι βρε Ελίζα μου, καλά τα λέει η κ. Πατσούρου! Αυτές οι 2 προυποθέσεις αρκούν για να θηλάσεις!!! Συμφωνώ!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα ματινακι μου!!κοριτσια υπαρχουν κατι προστατευτικα που τα βαζεις στο στηθος κ συγκεκριμενα στη ρογα ωστε οταν πινει το μωρο να μην πληγωνεται η ρογα κ εγω προσωπικα λεω να τα χρησιμοποιησω απο την αρχη.το δινουν κ στο νοσοκομειο μου κ θα κοιταξω απο την αρχη να το χρησιμοποιησω για να μην κανω πληγες.αυτα που λενε οτι δεν πληγωνεσαι αν βαζεις σωστα το μωρο ργω τα ακουω βερεσε!!!ολες οι γυναικες που θηλαζουν υποφερουν απο τις πληγες στο στηθος.ελισα μου αν θες πιτσα να φας!εγω μολις εφαγαVery Happy

Sunset

Sunset
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι Πέλυ μου αξίζει πάρα πολύ! Πώς τόσα θηλαστικά πάνω στον πλανήτη θηλάζουν τα μικρά τους?? Ετσι κι εμείς που είμαστε και τα ανώτερα θηλαστικά, δεν θα κάνουμε αυτό που η φύση μας έχει δώσει απλόχερα τη στιγμή που έρχεται στη ζωή το σπλάχνο μας?



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Sunset στις Πεμ Ιουν 27, 2013 11:25 am, 1 φορά

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια επειδη η φρουφρου που ηθελε να ανοιξει το καινουριο θεματακι δεν βλεπω να μπαινει κ εχουμε φτασει στη 51 σελιδα να το ανοιξει οποια θελει!!!!

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια!!μολισ μπηκα κ διαβασα αλεξ μου!!εκαναν βλακεια τωρα...δεν μπορω να το ανοιξω το θεμα!!!γιατι??????Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.18 - Σελίδα 41 679259Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.18 - Σελίδα 41 604962Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.18 - Σελίδα 41 679259Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.18 - Σελίδα 41 679259

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ ελα φρουφρου μου κ σε περιμενα!!ολο κοιτουσα αν μπηκες!λοιπον αφου σε μπερδευει η αντιγραφη μην την κανεις απλα πατα νεο θεμα κ βαλε για τιτλο ακριβως ετσι οπως λεγεται το θεματακι μας στα ελληνικα κιολας κ απλως βαλε απο διπλα ν.19!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 41 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις