Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
penygp έγραψε:Τιιιιι?? ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 679259ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 679259
Ρε δε πα να πνιγώ καλύτερα που θα πω μαμά τηΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 654655ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 654655

διακρινω μια αντιπαθεια για τη μητερα Very Happy

penygp


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
iouliana έγραψε:
penygp έγραψε:Τιιιιι?? ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 679259ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 679259
Ρε δε πα να πνιγώ καλύτερα που θα πω μαμά τηΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 654655ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 654655

διακρινω μια αντιπαθεια για τη μητερα Very Happy

Μπα όχι δαΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 4872

Mimine


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Το μικρό τους χρησιμοποιώ και τους μιλάω στον ενικό. Έχουμε άριστες σχέσεις αλλά δεν μου βγαίνει να τους πω αλλιώς. Η μάνα μου την πεθερά της την έλεγε Μητέρα και της μίλαγε στον πληθυντικό. Αυτό το μητέρα δεν παίζει καθόλου για όσες θέλουν να πουν κάτι πιο τιμητικό;

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα τι σχέση έχει ο σεβασμός με το αν θα την πω μαμά ή μπαμπά τον πεθερό μου. Ξέρετε πόσα θέματα έχουν ανοιχτεί εδώ μέσα βρίζοντας τα πεθερικά αλλά τους αποκαλούν μαμά και μπαμπά? Ουυυυυυυυ απειρα.

Picolina

Picolina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κατ'αρχας να πω,πως εχω μονο πεθερα γιατι ο πεθερος απεβιωσε.Κατα δευτερον ειναι νεα.
Προς το παρον τη φωναζω με το ονομα της και μαλιστα στ'αγγλικο του (χιχιιχιιχι)..Προς το μελλον νομιζω παλι ετσι θα τη φωναζω γιατι οσο και να το προσπαθησω ξερω δε θα μου "βγει",θα ειναι σαν να μας κοροιδευω ομαδικως,γιατι μαμακα εχω και νομιζω πως αυτη η λεξη δε θα μου εβγαινε παρα μονο για τη δικη μου <3 μαμα <3 Wink

dimitra al


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγω παντως την πεθερα μου την λεω μαμα και τον πεθερο μου δεν τον λεω...!!χαχαχαLaughing μου ειναι λιγο δυσκολο γιατι ουτε καν μπαμπα ειχα για να τον λεω οποτε...Πιστευω οτι ειναι πολυ τιμητικο για αυτουσ να τουσ θεωρεισ δικουσ σου ανθρωπουσ.ενταξει σαν τη μαμα σου  δεν εχει δε συγκρινετε(συνηθωσ...) αλλα καποια πραγματα ειναι ετσι.Προσωπικα δεν μου αρεσει να τουσ λεω με το ονομα τουσ μου φαινεται λιγο ξενο...ουτε και φιλεναδες ειμαστε.καθομαστε βεβαια πινουμε και καφεδακι μαζι αλλα απαιτηται νομιζω και ενασ σεβασμοσ.Εφοσον βεβαια εχετε και καλεσ σχεσεισ.αμα πλακωνεστε απλα δε την λεσ...

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ...ΜΑΜΑ ΤΗΝ ΛΕΩ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ.ΜΟΥ ΒΓΕΝΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΩ ΜΑΜΑ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΘΑ ΠΡΩΤΗΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΑΝΕΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ....

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ουτε μαμα ουτε μπαμπα. Μαμα και μπαμπας ειναι οι γονεις μου, οι ανθρωποι που θυσιαστηκαν για να με μεγαλωσουν. Μονο αυτοι αξιζουν αυτες τις προσφωνησεις. Τα πεθερικα μου ειναι οι γονεις του αντρα μου, οχι δικοι μου. Και στο μελλον δε θα απαιτησω απο τις νυφες μου να με αποκαλουν μαμα, το θεωρω δηθεν και αναχρονιστικο. Ονοματακι εχω, επομενως μπορουν να με φωναζουν με το ονομα μου. Ειναι πιο αμεσο και ειλικρινες.

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Α! Και τωρα που το θυμηθηκα να σας πω κατι να γελασετε! Εχω γνωστη που αποκαλει την πεθερα της "θειά". Την πρωτη φορα που το ακουσα μου ηρθε να βαλω τα γελια αλλα ευτυχως κρατηθηκα. Δεν εχω χειροτερο! Στα δικα μου αυτια ακουγεται σα βρισια. Ακουσε εκει... "θειά"....  Ειναι η πιο κουλη προσφωνηση σε πεθερα που εχω ακουσει!

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άκου θεία...
Από που είναι η κοπέλα?

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Άκου θεία...
Από που είναι η κοπέλα?

οχι θεία. Θειά.. ShockedShockedShockedShockedShockedο τόνος κάνει την διαφοράLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingΝα μην μπορώ να το καταλάβω αυτό το ......εθιμο. Ακου μαμα και μπαμπα. Μόνο αδερφάκια δεν έιμαστε με τον γιο της. Δεν παιζει που να κοπανιόταν  στα παρκέ. Μα με την καμία.

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:εχω μια φιλη ιταλιδα καμενη απο ελληνιδα πεθερα. και τι δεν της εχει κανει. βλεπετε, ηθελε ο γιος της να παρει ντοπιο πραμα!

η φιλη μου ποτε δεν μπορεσε να την πει μαμα και δεν ηθελε, αλλα δεν την πηγαινε να την λεει και με το ονομα της. προσπαθουσε να την κοιταει και να της απευθυνει τον λογο.

μια φορα η πεθερα, εσπρωξε κατα λαθος ενα πιατο, και η φιλη μου απο την βιασυνη της να μην σπασει, την φωναξε ''θεια''!

καγκελο η πεθερα! νομιζω οτι απο τοτε την μισησε περισσοτερο χαχαχα!
χαχαχα την καημενη!

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σκέψου όμως και πεθερά να τη φωνάζει μαμά ο γαμπρός και να της γυρίζει το μάτι.
Το έχω δει και αυτό! Απόλαυση το θέαμα.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εγώ έχω μεγάλο θέμα μ αυτό.

Να τους πω μαμά και μπαμπά αποκλείεται, δε μου βγαίνει και δεν το νιώθω...

Να τους μιλήσω στον ενικό με το όνομά τους πάλι δε μου βγαίνει, δεν αισθάνομαι και τόσο οικεία

Να τους αποκαλώ πάλι κύριο Τάδε και κυρία Τάδε, μου φαίνεται εντελώς ψυχρό και απόμακρο.

Έτσι τους μιλάω στον πληθυντικό, αλλά χωρίς να τους προσφωνώ, γιατί δεν ξέρω πώς να τους προσφωνήσω. Η πλάκα είναι όταν με παίρνει η πεθερά μου στο τηλέφωνο και δεν τη ρωτάω τι κάνει ο πεθερός μου ή να του δώσει χαιρετισμούς, γιατί δεν μου βγαίνει το πώς να τον πω... π.χ. Τι κάνει ο Μήτσος? (δε μου πάει), Τι κάνει ο κύριος Μήτσος (πάλι δε μου πάει), οπότε δε λέω τίποτα η γαιδούρα LaughingLaughing

Ο άντρας μου πάλι μιλάει στους γονείς μου στον ενικό με το όνομά τους.

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχαχα αυτο με τη "θειά" ηταν το καλυτερο!!!!!LaughingLaughingLaughingLaughing


εγω τον πεθερο μου τον φωνοζω "πεθερο" και την πεθερα μου με το ονομα της!!!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απ οτι βλεπω ελαχιστες κοπελες τιμουν τη "μητερα" του αντρουλη τουςΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 4872ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 4872ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 4872ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 4872ΠΕΘΕΡΙΚΑ:ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΜΑΜΑ-ΜΠΑΜΠΑ?? - Σελίδα 4 4872tonguetonguetonguetonguetongue

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
"τιμη" εννοεις να αποκαλω την πεθερα μου μητερα;;

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:"τιμη" εννοεις να αποκαλω την πεθερα μου μητερα;;
καλε πλακα κανω.....ντεμεκ ειναι τιμη να τη λες μητερα την πεθερα...ΝΤΕΜΕΚ!

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bourboulithra έγραψε:
zini έγραψε:"τιμη" εννοεις να αποκαλω την πεθερα μου μητερα;;
καλε πλακα κανω.....ντεμεκ ειναι τιμη να τη λες μητερα την πεθερα...ΝΤΕΜΕΚ!

α ειπα!! γιατι εγω ετσι δεν την τιμω την πεθερα μου, θεωρω οτι θα την κοροιδευα!

bourboulithra

bourboulithra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:
bourboulithra έγραψε:
zini έγραψε:"τιμη" εννοεις να αποκαλω την πεθερα μου μητερα;;
καλε πλακα κανω.....ντεμεκ ειναι τιμη να τη λες μητερα την πεθερα...ΝΤΕΜΕΚ!

α ειπα!! γιατι εγω ετσι δεν την τιμω την πεθερα μου, θεωρω οτι θα την κοροιδευα!

ακριβως!!! αλλα βλεπω ολες την ιδια σχεδον αποψη εχουμε πανω κατω...οποτε ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ δεν ειμαι η μονη που δεν τους λεω!

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bourboulithra έγραψε:
zini έγραψε:
bourboulithra έγραψε:
zini έγραψε:"τιμη" εννοεις να αποκαλω την πεθερα μου μητερα;;
καλε πλακα κανω.....ντεμεκ ειναι τιμη να τη λες μητερα την πεθερα...ΝΤΕΜΕΚ!

α ειπα!! γιατι εγω ετσι δεν την τιμω την πεθερα μου, θεωρω οτι θα την κοροιδευα!

ακριβως!!! αλλα βλεπω ολες την ιδια σχεδον αποψη εχουμε πανω κατω...οποτε ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ δεν ειμαι η μονη που δεν τους λεω!

οχι καλε! ειναι και παλιομοδιτικο και παροχημενο πιστευω.. τωρα βεβαια ο καθενας οτι θελει κανει, αρκει να νιωθει καλα με αυτο. εγω θα εβγαζα σπυρια!!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bouboukitsa pe8eroplikti KAI kouniadoplikti???? aaaaax koritsaki mou kouragio!!!oloi pantws lene oti i kouniada einai sini8ws xeiroteri apo ti pe8era!! esu ti pisteyeis??
Iouliana antimetwpizw to idio 8ema mazi sou...kai gw exw xasei ton mpampa mou, kai i skepsi na xrisimopoiisw ti leksi"mpampa" gia na fwnaksw ton pe8ero mou...me anatrixiazei!!
nanaka SOBARA TWRA??? I pe8era anaferetai ston antra ws "o kurios tade"????8a trela8oume teleiws se auto to forum!!!xaxaxaxa Kati se palia elliniki tainia mou fernei
demaki88 pragmatika mprabo sou koritsi mou pou niw8eis etsi!!!einai polu simantiko na briskeis to allo sou miso kai na dimiourgeis oikogeneia me auto, alla to diko sou koritsi mou einai aperigrapto!mazi me to allo sou miso brikes kai mia akomi oikogeneia!!!ftou ftou
Egw pali mexri kai ligo meta to gamo milousa sta pe8erika mou sto pli8untiko kai ws "kuria-kurie tade". meta akolou8isa to sustima tou antra mou o opoios fwnazei ti mama mou "pe8eroula mou" apo ton 3o mina peripou tis sxesis mas!opote fwnazw ti pe8era mou ki egw etsi (kserw akougetai eirwniko alla pragmatika doksa tw 8ew exw mia polu kali pe8era, oute anakateyetai, oute xwnetai oute tipota....ligo krua einai san an8rwpos eidika se sxesi me tin uperbolika anoixtokardi manoula mou alla de bariesai) enw ton pe8ero i de ton fwnazw....i pleon ton fwnazw pappou xari sto gio mou Smile

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και ομως .. μου λεει ας πουμε σημερα το πρωι ο κυριος ταδε πηγε στη λαικη ξερω γω.. και αναφερετε στον ανδρα της.. φαντασου καρουμπαλο.. παντως με τιποτα πιστευω δεν θα μπορουσα να τους δω οικογενεια μου,, ειναι καθαρα οι οικογενεια του ανδρα μου και μονο για αυτο τους σεβομαι..!!

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
wondergirl έγραψε:Ουτε μαμα ουτε μπαμπα. Μαμα και μπαμπας ειναι οι γονεις μου, οι ανθρωποι που θυσιαστηκαν για να με μεγαλωσουν. Μονο αυτοι αξιζουν αυτες τις προσφωνησεις. Τα πεθερικα μου ειναι οι γονεις του αντρα μου, οχι δικοι μου. Και στο μελλον δε θα απαιτησω απο τις νυφες μου να με αποκαλουν μαμα, το θεωρω δηθεν και αναχρονιστικο. Ονοματακι εχω, επομενως μπορουν να με φωναζουν με το ονομα μου. Ειναι πιο αμεσο και ειλικρινες.

Αυτό! Πολύ απλά!

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bourboulithra έγραψε:
zini έγραψε:"τιμη" εννοεις να αποκαλω την πεθερα μου μητερα;;
καλε πλακα κανω.....ντεμεκ ειναι τιμη να τη λες μητερα την πεθερα...ΝΤΕΜΕΚ!
τι ειναι το ντεμεκ???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις