Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
488 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 488 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 42]

651Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:27 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:ντεμαικι οι κορες σου, σου πειραζουν τα πραγματα τα καλλυντικα κτλ??
ναι τα πειραζουν.απο κραγιον απο τα δεκαδες που εχω 1-2 ειναι καλα ολα τα αλλα ειναι λες και τα πατησε τρενο!!τα αρωματα μου απο ενα καλαθι γεματο μεσα σε αυτα πολλα επωνυμα εχουν παραμεινει3-4 τα υπολοιπα σπασαν!!!Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
α τις καρακαξουλες!σε λιγο θα σε σχολιαζουν κιολας
εννοεις για το πως ντυνομα και βαφομαι???αυτο ηδη το κανουν!!!υπαρχει και ζηλια!!!

652Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:33 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πριν καμια εβδομαδα ειχα διαβασει μια συνεντευξη της Μπεκαμ που ελεγε οτι δεν βαφεται ποτε μπροστα στην κορη της γιατι δεν θελει να την επηρεαζει και να της ζηταει σε λιγο καιρο να κανει πραγματα που δεν ειναι για την ηλικια της. Νταξει αυτη εχει και 100 ατομα να της το κρατανε οταν εκεινη βαφεται, αλλα νομιζω πως σαν θεωρια εχει μια βαση.Θυμαμαι και εγω πως μικρη τα καλλυντικα της μαμας απαγορευοταν να τα ακουμπησω.

653Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:36 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:Πριν καμια εβδομαδα ειχα διαβασει μια συνεντευξη της Μπεκαμ που ελεγε οτι δεν βαφεται ποτε μπροστα στην κορη της γιατι δεν θελει να την επηρεαζει και να της ζηταει σε λιγο καιρο να κανει πραγματα που δεν ειναι για την ηλικια της. Νταξει αυτη εχει και 100 ατομα να της το κρατανε οταν εκεινη βαφεται, αλλα νομιζω πως σαν θεωρια εχει μια βαση.Θυμαμαι και εγω πως μικρη τα καλλυντικα της μαμας απαγορευοταν να τα ακουμπησω.
εγω αμφιβαλω αν βαφεται μονη της!!!Razz 

654Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:37 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:Πριν καμια εβδομαδα ειχα διαβασει μια συνεντευξη της Μπεκαμ που ελεγε οτι δεν βαφεται ποτε μπροστα στην κορη της γιατι δεν θελει να την επηρεαζει και να της ζηταει σε λιγο καιρο να κανει πραγματα που δεν ειναι για την ηλικια της. Νταξει αυτη εχει και 100 ατομα να της το κρατανε οταν εκεινη βαφεται, αλλα νομιζω πως σαν θεωρια εχει μια βαση.Θυμαμαι και εγω πως μικρη τα καλλυντικα της μαμας απαγορευοταν να τα ακουμπησω.
εγω αμφιβαλω αν βαφεται μονη της!!!Razz 

ε τελοσπαντων, βαφεται την βαφουν, η ουσια ειναι ιδια οτι δεν θελει να την βλεπει η κορη της.

655Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:41 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

656Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:42 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:
ede έγραψε:Εχετε προσεξει κατι? Ολα τα θεματα στυλ αν ειμαι εγκυος ειναι τοσο ιδια που ειναι κουραστικο. ''Ειχα περιοδο στις 15/4 ηρθα σε επαφή στις 24/4 περιμενω σε 10ημερες πρηστηκαν τα βυζια μου και η κοιλια μου........'' καθολου φαντασία? Τι διαολο σε φορμα το εχουν και αλλαζουν τιςς ημρομηνιες? Ασε που ολες έχουν αΝχοςLaughing 


στα περισσοτερα δεν μπαινω καν , δεν καταλαβαινω ποια ειναι η ερωτηση αλλωστε!!αν και ομολογω οτι και εγω ενα ανεμογκαστρι το επαθα τον πρωτο μηνα προσπαθειων, προσεχα και πως ανεβαινα τις σκαλες
φυσικα το κρατησα για τον εαυτο μου και τον αντρα μου ο οποιος μου δηλωσε οτι αν δεν δει μωρο δεν με ξαναπιστευει(τον εβαζα να μου κανει μασαζVery Happy Very Happy 
βρε συ ιουλιανα αυτο μου την δεινει που το λενε λες και τι απαντηση θα παρουν??και εγω πολλες φορες ειχα υποψιες μιας και με τον αντρα μου ειμαστε απο 16 χρονων,αμαθη και εγω και δεν ηξερα τι συμπτωματα ειναι τα φυσιολογικα αν και προσεχαμε αλλα το μυαλο παιζει πολλα παιχνιδια αλλα δεν το ελεγα απο εδω και απο κει σαν την τρελη.ουτε στον αντρα μου(αγορι μου τοτε)δεν ελεγα παραμονο οταν με ρωταγε καλα εσυ ακομα δεν αδιαθετησες μιας και παντα εχω καθηστεριση!ουτε η αδεφη μου δεν ηξερε που τα λεμε ολα!

πραγματικα τι απαντηση περιμενουν δεν καταλαβα, δεν εκθετουν καποιο προβληματισμο ή αγωνια ή κατι τελοςπαντων που να μπορουμε να συζητησουμε αλλα μια ερωτηση που η απαντηση ειναι μια και μοναδικη και μαλιστα μετρησιμη απο τεστ!!καταλαβαινω οτι μια κοπελα που προσπαθει πολυ καιρο μπορει να παρατηρει τα παντα στο σωμα της απο την επιθυμια της για παιδι αλλα και παλι δεν κατανοω την ερωτηση

657Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:46 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

και εγω νομιζω οτι τα παιδια κατανουν τα ορια τους οταν αυτα τιθονται σωστα απο τους γονεις, πχ και εμας η μαμα μου μας ελεγε καμμια φορα (αφου την πρηζαμε την γυναικα) :οκ!παρτε τα καλλυντικα και βαφτειτε αλλα ηταν σαν παιχνιδι για να παιξουμε τις μεγαλε, ξεραμε οτι δεν επιτρεποταν για εμας

658Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:48 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

ναι σε αυτο εχεις δικιο. εγω δεν καπνιζω μπροστα της, η τουλαχιστον δεν καπνιζω αν την εχω διπλα μου αν την απασχολει καποιος αλλος μπορει να κανω ενα τσιγαρο. Φυσικα και βαφομαι μπροστα της, δεν μπορω να κανω και αλλιως, αλλα ελπιζω οταν θα αρχισει να μου ζηταει διαφορα σε μικρη ηλικα να μπορω να κρατησω χαρακτηρα γιατι η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν ειναι για ενα μικρο κοριτσακι αυτα τα πραγματα. Βεβαια εγω γενικα δεν θελω να της παιρνω και πολυ γυναικια παιχνια, κουζινικα και τετοια πχ δεν εχει. Ειναι και μικρη και δεν ζηταει, αν καταφερω να μην μου ζητησει και μπαρμπι καλα θα ειναι αλλα δνε ελπιζω και πολυ.

659Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:51 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να ρωτησω κατι ασχετο που μου ηρθε τωρ? το θεμα με το τρελο βρισιμο , πως και δεν κατεβηκε ακομή??

660Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:53 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

και εγω νομιζω οτι τα παιδια κατανουν τα ορια τους οταν αυτα τιθονται σωστα απο τους γονεις, πχ και εμας η μαμα μου μας ελεγε καμμια φορα (αφου την πρηζαμε την γυναικα) :οκ!παρτε τα καλλυντικα και βαφτειτε αλλα ηταν σαν παιχνιδι για να παιξουμε τις μεγαλε, ξεραμε οτι δεν επιτρεποταν για εμας
α εγω δεν τους τα δεινω,απλα οταν εχω γκρινια για ψαψιμο ττις βαφω(αν και παρα πολυ σπανια και σε 1 ωριτσα ξεβαψιμο!

661Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:54 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

ναι σε αυτο εχεις δικιο. εγω δεν καπνιζω μπροστα της, η τουλαχιστον δεν καπνιζω αν την εχω διπλα μου αν την απασχολει καποιος αλλος μπορει να κανω ενα τσιγαρο. Φυσικα και βαφομαι μπροστα της, δεν μπορω να κανω και αλλιως, αλλα ελπιζω οταν θα αρχισει να μου ζηταει διαφορα σε μικρη ηλικα να μπορω να κρατησω χαρακτηρα γιατι η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν ειναι για ενα μικρο κοριτσακι αυτα τα πραγματα. Βεβαια εγω γενικα δεν θελω να της παιρνω και πολυ γυναικια παιχνια, κουζινικα και τετοια πχ δεν εχει. Ειναι και μικρη και δεν ζηταει, αν καταφερω να μην μου ζητησει και μπαρμπι καλα θα ειναι αλλα δνε ελπιζω και πολυ.
ποσο ειναι η κορη σου?

662Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:56 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:να ρωτησω κατι ασχετο που μου ηρθε τωρ? το θεμα με το τρελο βρισιμο , πως και δεν κατεβηκε ακομή??
ελα ντε!

663Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:56 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
iouliana έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

και εγω νομιζω οτι τα παιδια κατανουν τα ορια τους οταν αυτα τιθονται σωστα απο τους γονεις, πχ και εμας η μαμα μου μας ελεγε καμμια φορα (αφου την πρηζαμε την γυναικα) :οκ!παρτε τα καλλυντικα και βαφτειτε αλλα ηταν σαν παιχνιδι για να παιξουμε τις μεγαλε, ξεραμε οτι δεν επιτρεποταν για εμας
α εγω δεν τους τα δεινω,απλα οταν εχω γκρινια για ψαψιμο ττις βαφω(αν και παρα πολυ σπανια και σε 1 ωριτσα ξεβαψιμο!

ε, καλα μη φανταστεις οτι μας τα εδινε και συνεχεια (και τα παλια της εννοειται μονο) αλλα μετα απο πολυ πολυ πρηξιμο ενεδινε
ενιοτε

664Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 12:58 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

ναι σε αυτο εχεις δικιο. εγω δεν καπνιζω μπροστα της, η τουλαχιστον δεν καπνιζω αν την εχω διπλα μου αν την απασχολει καποιος αλλος μπορει να κανω ενα τσιγαρο. Φυσικα και βαφομαι μπροστα της, δεν μπορω να κανω και αλλιως, αλλα ελπιζω οταν θα αρχισει να μου ζηταει διαφορα σε μικρη ηλικα να μπορω να κρατησω χαρακτηρα γιατι η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν ειναι για ενα μικρο κοριτσακι αυτα τα πραγματα. Βεβαια εγω γενικα δεν θελω να της παιρνω και πολυ γυναικια παιχνια, κουζινικα και τετοια πχ δεν εχει. Ειναι και μικρη και δεν ζηταει, αν καταφερω να μην μου ζητησει και μπαρμπι καλα θα ειναι αλλα δνε ελπιζω και πολυ.
ποσο ειναι η κορη σου?

Ενος και κατι. Μας εφεραν πριν λιγες μερεσ κατι κουζινικα για μικρα παιδακια αλλα δεν της τα εδωσα, και ακομη το σκεφτομαι. Οπως δεν θα εδινα και αν ειχα γιο καποιο παιχνιδι με οπλα. Δεν ειναι το ιδιο το ξερω, αλλα δεν μου αρεσουν τα παιχνιδια που βαζουν τα παιδια σε ρολους. Προτειμω τα πιο δημιουργηκα, μπορει να εχω και λαθος, δεν ξερω.

665Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:06 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
συμφωνώ και δεν συμφωνώ zini, πιστευω οτι εν καιρω η κορη σου θα διαλεγει μονη της τα παιχνιδια που την εκφραζουν

666Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:09 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:συμφωνώ και δεν συμφωνώ zini, πιστευω οτι εν καιρω η κορη σου θα διαλεγει μονη της τα παιχνιδια που την εκφραζουν

Θα σου πω, οταν εκεινη θα ειναι σε ηλικια να διλεγει και να ζηταει τοτε δεν θα επιμεινω, ακομη ομως που εγω επιλεγω τα παιχνιδια της θελω να μην ειναι αυτα. Θελω να τις αναπτυξω αλλα κριτηρια, ωστε μεγαλωνοντας να επιλεγει τη παιχνιδια θελει.

667Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:10 pm

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ζινι μου ότι και να κάνεις δεν μπορείς να τα βάλεις με το άτιμο το DNA! Είναι θέμα γονιδιακό τα κορίτσια να αποκτούν από πολύυυυ νωρίς αισθήματα μητρικής φροντίδας (δες κοριτσακια που εχουν τις κουκλες για μωρακια του κα δεν έχουν απαραιτητα αδερφακια για να δικαιολογείται μιμητκή συμεριφορά, που αναπόφευκτα θα αποκτησει), και ορμονικό φυσικά -κάπου στα 9  έτη ξεκινάει, με την εμμηναρχή- που τα κάνει πιο γυναίκες, με τάσεις επιδειξιομανίας του σώματος τους, και άλλα πολλα...τα αντιστοιχα ισχύουν και για τα αγόρια. Δεν γίνεται να  πάνε κόντρα στη φύση τους....καλύτερα να είναι ενημερωμενα τα παιδια για όλα, παρα να τα βάζουμε "παραβαν" σε διαφορα θέματα και να τα μαθαίνουν από αλλού με λάθος τρόπο....



Έχει επεξεργασθεί από τον/την inka στις Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:11 pm, 1 φορά

668Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:11 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

ναι σε αυτο εχεις δικιο. εγω δεν καπνιζω μπροστα της, η τουλαχιστον δεν καπνιζω αν την εχω διπλα μου αν την απασχολει καποιος αλλος μπορει να κανω ενα τσιγαρο. Φυσικα και βαφομαι μπροστα της, δεν μπορω να κανω και αλλιως, αλλα ελπιζω οταν θα αρχισει να μου ζηταει διαφορα σε μικρη ηλικα να μπορω να κρατησω χαρακτηρα γιατι η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν ειναι για ενα μικρο κοριτσακι αυτα τα πραγματα. Βεβαια εγω γενικα δεν θελω να της παιρνω και πολυ γυναικια παιχνια, κουζινικα και τετοια πχ δεν εχει. Ειναι και μικρη και δεν ζηταει, αν καταφερω να μην μου ζητησει και μπαρμπι καλα θα ειναι αλλα δνε ελπιζω και πολυ.
ποσο ειναι η κορη σου?

Ενος και κατι. Μας εφεραν πριν λιγες μερεσ κατι κουζινικα για μικρα παιδακια αλλα δεν της τα εδωσα, και ακομη το σκεφτομαι. Οπως δεν θα εδινα και αν ειχα γιο καποιο παιχνιδι με οπλα. Δεν ειναι το ιδιο το ξερω, αλλα δεν μου αρεσουν τα παιχνιδια που βαζουν τα παιδια σε ρολους. Προτειμω τα πιο δημιουργηκα, μπορει να εχω και λαθος, δεν ξερω.
κοιτα εγω δεν το βλεπω και λαθος ετσι οπως το σκεφτεσαι!!αν και ειναι ακομη μικρουλα αργα η γρηγορα κατι κοριτσιστικο θα σου ζητησει!!!και ο λογοος ειναι οτι θα το δει σε καποιο αλλο κοριτσακι!και εγω προτειμω τα δημιουργικα παιχνιδια ελα ομως που οταν παμε να παρουμε καποιο παιχνιδι θελουν τις πιο βλακειες!για παραδειγμα σημερα εγω τους ελεγα να παρουμε βιβλια εκπαιδευτικα ελα ομως που θελαν στεμμα και ραβδι!!το αποτελεσμα?μολις φτασαμε στο σπιτι τα εσπασαν!!!

669Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:14 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inka έγραψε:Ζινι μου ότι και να κάνεις δεν μπορείς να τα βάλεις με το άτοιμο το DNA! Είναι θέμα γονιδιακό τα κορίτσια να αποκτούν από πολύυυυ νωρίς αισθήματα μητρικής φροντίδας (δες κοριτσακια που εχουν τις κουκλες για μωρακια του κα δεν έχουν απαραιτητα αδερφακια για να δικαιολογείται μιμητκή συμεριφορά, που αναπόφευκτα θα αποκτησει), και ορμονικό φυσικά -κάπου στα 9  έτη ξεκινάει, με την εμμηναρχή- που τα κάνει πιο γυναίκες, με τάσεις επιδειξιομανίας του σώματος τους, και άλλα πολλα...τα αντιστοιχα ισχύουν και για τα αγόρια. Δεν γίνεται να  πάνε κόντρα στη φύση τους....καλύτερα να είναι ενημερωμενα τα παιδια για όλα, παρα να τα βάζουμε "παραβαν" σε διαφορα θέματα και να τα μαθαίνουν από αλλού με λάθος τρόπο....

Καλε δεν ειπα οτι θα βαλω παραβαν! Προς Θεου δηλαδη! Οσο ομως δεν ειναι εκεινη σε θεση να ζηταει παιχνιδια εγω επιλεγω να μην της δωσω καποια συγκεκριμενα. Αλλα τα παιχνιδια που υπαρχουν για κοριτσια και αγορια αντιστοιχα ειναι λιγο σεξιστικα (οχι σεξουαλικα μην παρεξηγηθω) αλλα γιατι σωνι και ντε ενα κοριτσακι πρεπει να παιζει με μωρ και κουζινικα και ενα αγορακι με αυτοκινητα και οπλα δεν το καταλαβαινω. Οσο μεγαλωνει σιγα σιγα θα εχει και αλλα ερεθισματα και απο αλλα παιδακια και τοτε θα ξερει και με τι θελει να παιξει, αλλα για την ωρα δεν βρισκω το λογο να της παιρνω "γυναικια" παιχνιδια.

670Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:16 pm

Dori


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνω με την Inka.είναι πραγματικα περίεργο πως απο πολυ μικρά αντιλαμβάνονται τη φύση τους.ο γιος μου απο 2 χρόνων ήθελε να παιζει μονο με άμαξακια και να βλέπει στην tv ότι έχει να κάνει με αυτα.ποτε δεν του είχα απαγορεύσει να παιζει με κούκλες η αλλα κορίτσιστικα παιχνίδια για να μην τον πονηρεψω και το κάνει επίτηδες μετα.κι ομως έχει μανία με τα αμάξια.δεν τον απασχολεί κανένα άλλο παιχνίδι.

671Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:16 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βασικα με προλαβε η inka σε αυτο που ηθελα να πωTwisted Evil Twisted Evil 

αλλα θα συμπληρωσω οτι τα παιχνιδια επισης εξελισσονται , ειχα παει πριν χρονια σε μια εκθεση παιχνιδιων, (σε εκθεση Barbie για την ακριβεια) και ηταν καταπληκτικο το πως συμβαδιζε η εξελιξη της κουκλας με την αλλαγη της νοοτροπιας περι των φυλων

672Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:17 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

ναι σε αυτο εχεις δικιο. εγω δεν καπνιζω μπροστα της, η τουλαχιστον δεν καπνιζω αν την εχω διπλα μου αν την απασχολει καποιος αλλος μπορει να κανω ενα τσιγαρο. Φυσικα και βαφομαι μπροστα της, δεν μπορω να κανω και αλλιως, αλλα ελπιζω οταν θα αρχισει να μου ζηταει διαφορα σε μικρη ηλικα να μπορω να κρατησω χαρακτηρα γιατι η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν ειναι για ενα μικρο κοριτσακι αυτα τα πραγματα. Βεβαια εγω γενικα δεν θελω να της παιρνω και πολυ γυναικια παιχνια, κουζινικα και τετοια πχ δεν εχει. Ειναι και μικρη και δεν ζηταει, αν καταφερω να μην μου ζητησει και μπαρμπι καλα θα ειναι αλλα δνε ελπιζω και πολυ.
ποσο ειναι η κορη σου?

Ενος και κατι. Μας εφεραν πριν λιγες μερεσ κατι κουζινικα για μικρα παιδακια αλλα δεν της τα εδωσα, και ακομη το σκεφτομαι. Οπως δεν θα εδινα και αν ειχα γιο καποιο παιχνιδι με οπλα. Δεν ειναι το ιδιο το ξερω, αλλα δεν μου αρεσουν τα παιχνιδια που βαζουν τα παιδια σε ρολους. Προτειμω τα πιο δημιουργηκα, μπορει να εχω και λαθος, δεν ξερω.
κοιτα εγω δεν το βλεπω και λαθος ετσι οπως το σκεφτεσαι!!αν και ειναι ακομη μικρουλα αργα η γρηγορα κατι κοριτσιστικο θα σου ζητησει!!!και ο λογοος ειναι οτι θα το δει σε καποιο αλλο κοριτσακι!και εγω προτειμω τα δημιουργικα παιχνιδια ελα ομως που οταν παμε να παρουμε καποιο παιχνιδι θελουν τις πιο βλακειες!για παραδειγμα σημερα εγω τους ελεγα να παρουμε βιβλια εκπαιδευτικα ελα ομως που θελαν στεμμα και ραβδι!!το αποτελεσμα?μολις φτασαμε στο σπιτι τα εσπασαν!!!

καλα ακομη δεν εχω τετοια εμπηρεια οποτε μπορει να πω και βλακεια, αλλα εγω νομιζω στη θεση σου τα βιβλια θα τα επερνα ανεξαρτητα απο τον αν θελανε ραβδι και στεμμα, δηλαδη θα τα επρνα χωρις να τις ρωτησω γιατι αμα ρωτουσα θα ηξερα και την απαντηση!

673Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:18 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:βασικα με προλαβε η inka σε αυτο που ηθελα να πωTwisted Evil Twisted Evil 

αλλα θα συμπληρωσω οτι τα παιχνιδια επισης εξελισσονται , ειχα παει πριν χρονια σε μια εκθεση παιχνιδιων, (σε εκθεση Barbie για την ακριβεια) και ηταν καταπληκτικο το πως συμβαδιζε η εξελιξη της κουκλας με την αλλαγη της νοοτροπιας περι των φυλων  

ναι καλα η μπαρμπι κρυβει ταιραστια ιστορια απο πισω της.

674Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:22 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι στο dna μας, οπως προαναφερθηκε, αλλα και η συμπεριφορα των γονιων/δασκαλων κτλ παιζει ρολο.
Στα κοριτσια, συνηθως, οι συνασθηματικες συμπεριφορες επικροτουνται και στα αγορια κατακρινονται. Αλλα θεωρουνται προτερηματα στο ενα φυλο και αλλα στο αλλο.Αυτα δεν ειναι θεμα dna αλλα νοοτροπιας καθαρα.

675Το σαλόνι μας. - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:22 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α και αφου λεμε για μπαρμπι, ειδα αυτο σημερα! http://www.lifo.gr/team/u12124/39593

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις