Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
401 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 401 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 42]

676Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:23 pm

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
θα ξαναπώ με κίνδυνο να επαναληφθώ, ότι ό άνθρωπος όταν γεννιέται δεν είναι "tabula rasa" όπως νομίζανε παλιά!Με την αποκωδικοποιηση του DNA εχει βρεθεί ότι άλλα γονιδια "καθοδηγούν τα κορίτσια και άλλα τα αγορια. Οι γυναικες κυριαρχούνταια πό οιστρογονα (θυληκότητα) και οι άντρες από τεστοστερόνη (μαχητικότητα) εξου και οι αναλογες συμπεριιφορές!! καλα τα λες με την δημιουργική σκέψη, μαζί σου και εγώ, απλά πιστευω ότι δεν έχει νόημα να περιορίζεις τις "οικοκυρικές διαθέσεις" της κορούλας σου..Smile Smile 

677Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:26 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:ειναι στο dna μας, οπως προαναφερθηκε, αλλα και η συμπεριφορα των γονιων/δασκαλων κτλ παιζει ρολο.
Στα κοριτσια, συνηθως, οι συνασθηματικες συμπεριφορες επικροτουνται και στα αγορια κατακρινονται. Αλλα θεωρουνται προτερηματα στο ενα φυλο και αλλα στο αλλο.Αυτα δεν ειναι θεμα dna αλλα νοοτροπιας καθαρα.

ε εγω γι αυτο δεν θελω οσο μπορω καομη να εχει παιχνιδια που προρχονται απο αυτη τη νοοτροπια. Οποτε επιλεγω παιχνιδια που παιζονται και απο τα δυο φυλα. Στο μελλον θα δουμε. Αν το πρωτο παιχνιδι που μου ζητησει ειναι κουζινικα, δεν θα χαρω, αλλα θα της τα παρω. Κουκλες παντως εχει δυο, ενα ασπρο μωρο και ενα μαυρο Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 

678Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:27 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

ναι σε αυτο εχεις δικιο. εγω δεν καπνιζω μπροστα της, η τουλαχιστον δεν καπνιζω αν την εχω διπλα μου αν την απασχολει καποιος αλλος μπορει να κανω ενα τσιγαρο. Φυσικα και βαφομαι μπροστα της, δεν μπορω να κανω και αλλιως, αλλα ελπιζω οταν θα αρχισει να μου ζηταει διαφορα σε μικρη ηλικα να μπορω να κρατησω χαρακτηρα γιατι η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν ειναι για ενα μικρο κοριτσακι αυτα τα πραγματα. Βεβαια εγω γενικα δεν θελω να της παιρνω και πολυ γυναικια παιχνια, κουζινικα και τετοια πχ δεν εχει. Ειναι και μικρη και δεν ζηταει, αν καταφερω να μην μου ζητησει και μπαρμπι καλα θα ειναι αλλα δνε ελπιζω και πολυ.
ποσο ειναι η κορη σου?

Ενος και κατι. Μας εφεραν πριν λιγες μερεσ κατι κουζινικα για μικρα παιδακια αλλα δεν της τα εδωσα, και ακομη το σκεφτομαι. Οπως δεν θα εδινα και αν ειχα γιο καποιο παιχνιδι με οπλα. Δεν ειναι το ιδιο το ξερω, αλλα δεν μου αρεσουν τα παιχνιδια που βαζουν τα παιδια σε ρολους. Προτειμω τα πιο δημιουργηκα, μπορει να εχω και λαθος, δεν ξερω.
κοιτα εγω δεν το βλεπω και λαθος ετσι οπως το σκεφτεσαι!!αν και ειναι ακομη μικρουλα αργα η γρηγορα κατι κοριτσιστικο θα σου ζητησει!!!και ο λογοος ειναι οτι θα το δει σε καποιο αλλο κοριτσακι!και εγω προτειμω τα δημιουργικα παιχνιδια ελα ομως που οταν παμε να παρουμε καποιο παιχνιδι θελουν τις πιο βλακειες!για παραδειγμα σημερα εγω τους ελεγα να παρουμε βιβλια εκπαιδευτικα ελα ομως που θελαν στεμμα και ραβδι!!το αποτελεσμα?μολις φτασαμε στο σπιτι τα εσπασαν!!!

καλα ακομη δεν εχω τετοια εμπηρεια οποτε μπορει να πω και βλακεια, αλλα εγω νομιζω στη θεση σου τα βιβλια θα τα επερνα ανεξαρτητα απο τον αν θελανε ραβδι και στεμμα, δηλαδη θα τα επρνα χωρις να τις ρωτησω γιατι αμα ρωτουσα θα ηξερα και την απαντηση!
καλε παιρνουμε πολλα βιβλια γενικα και παραμυθια και ιστοριας συμβατα με την ηλικια τους(αν και η μεγαλη μου η κορη εχει μυαλο μεγαλυτερο της ηλικιας της_η καραξομαμα εγω)και σημερα ειπα να παρουμε παλι κατι τετοιο για πολλοστη φορα απλα δεν μου καναν το χατηρι!αλλα γενικα διαβαζουμε καθε μερα βιβλια!τους αρεσει!

679Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:28 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
inka έγραψε:θα ξαναπώ με κίνδυνο να επαναληφθώ, ότι ό άνθρωπος όταν γεννιέται δεν είναι  "tabula rasa" όπως νομίζανε παλιά!Με την αποκωδικοποιηση του DNA εχει βρεθεί ότι άλλα γονιδια "καθοδηγούν τα κορίτσια και άλλα τα αγορια. Οι γυναικες κυριαρχούνταια πό οιστρογονα (θυληκότητα) και οι άντρες από τεστοστερόνη (μαχητικότητα) εξου και οι αναλογες συμπεριιφορές!! καλα τα λες με την δημιουργική σκέψη, μαζί σου και εγώ, απλά πιστευω ότι δεν έχει νόημα να περιορίζεις τις "οικοκυρικές διαθέσεις" της κορούλας σου..Smile Smile 

καλε δεν της περιοριζω καμια διαθεση. απλα δεν της την προκαλω! αμα μεγαλωνοντας μου ζητησει δεν θα αρνηθω. αλλα γιατι πρεπει απο τωρα να της εχω τετοια παιχνιδια δεν το καταλαβαινω.

680Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:28 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

ναι σε αυτο εχεις δικιο. εγω δεν καπνιζω μπροστα της, η τουλαχιστον δεν καπνιζω αν την εχω διπλα μου αν την απασχολει καποιος αλλος μπορει να κανω ενα τσιγαρο. Φυσικα και βαφομαι μπροστα της, δεν μπορω να κανω και αλλιως, αλλα ελπιζω οταν θα αρχισει να μου ζηταει διαφορα σε μικρη ηλικα να μπορω να κρατησω χαρακτηρα γιατι η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν ειναι για ενα μικρο κοριτσακι αυτα τα πραγματα. Βεβαια εγω γενικα δεν θελω να της παιρνω και πολυ γυναικια παιχνια, κουζινικα και τετοια πχ δεν εχει. Ειναι και μικρη και δεν ζηταει, αν καταφερω να μην μου ζητησει και μπαρμπι καλα θα ειναι αλλα δνε ελπιζω και πολυ.
ποσο ειναι η κορη σου?

Ενος και κατι. Μας εφεραν πριν λιγες μερεσ κατι κουζινικα για μικρα παιδακια αλλα δεν της τα εδωσα, και ακομη το σκεφτομαι. Οπως δεν θα εδινα και αν ειχα γιο καποιο παιχνιδι με οπλα. Δεν ειναι το ιδιο το ξερω, αλλα δεν μου αρεσουν τα παιχνιδια που βαζουν τα παιδια σε ρολους. Προτειμω τα πιο δημιουργηκα, μπορει να εχω και λαθος, δεν ξερω.
κοιτα εγω δεν το βλεπω και λαθος ετσι οπως το σκεφτεσαι!!αν και ειναι ακομη μικρουλα αργα η γρηγορα κατι κοριτσιστικο θα σου ζητησει!!!και ο λογοος ειναι οτι θα το δει σε καποιο αλλο κοριτσακι!και εγω προτειμω τα δημιουργικα παιχνιδια ελα ομως που οταν παμε να παρουμε καποιο παιχνιδι θελουν τις πιο βλακειες!για παραδειγμα σημερα εγω τους ελεγα να παρουμε βιβλια εκπαιδευτικα ελα ομως που θελαν στεμμα και ραβδι!!το αποτελεσμα?μολις φτασαμε στο σπιτι τα εσπασαν!!!

καλα ακομη δεν εχω τετοια εμπηρεια οποτε μπορει να πω και βλακεια, αλλα εγω νομιζω στη θεση σου τα βιβλια θα τα επερνα ανεξαρτητα απο τον αν θελανε ραβδι και στεμμα, δηλαδη θα τα επρνα χωρις να τις ρωτησω γιατι αμα ρωτουσα θα ηξερα και την απαντηση!
καλε παιρνουμε πολλα βιβλια γενικα και παραμυθια και ιστοριας συμβατα με την ηλικια τους(αν και η μεγαλη μου η κορη εχει μυαλο μεγαλυτερο της ηλικιας της_η καραξομαμα εγω)και σημερα ειπα να παρουμε παλι κατι τετοιο για πολλοστη φορα απλα δεν μου καναν το χατηρι!αλλα γενικα διαβαζουμε καθε μερα βιβλια!τους αρεσει!

ε αρα σιγα δεν εγινε κατι με το ραβδακι!

681Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:30 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:α και αφου λεμε για μπαρμπι, ειδα αυτο σημερα! http://www.lifo.gr/team/u12124/39593

δε νομιζω να ειχε πολυ σουξε ετσι η Barbie, οι κουκλες αρεσουν γιατι αντιπροσωπευουν την τελειοτητα

682Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:31 pm

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:α και αφου λεμε για μπαρμπι, ειδα αυτο σημερα! http://www.lifo.gr/team/u12124/39593

δε νομιζω να ειχε πολυ σουξε ετσι η Barbie, οι κουκλες αρεσουν γιατι αντιπροσωπευουν την τελειοτητα

Σιγουρα. Ενα πειραμα εκαναν για να δειξουν τη διαφορα.

683Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:33 pm

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:
zini έγραψε:
demaki88 έγραψε:εγω δεν ειμαι υπερ παντως αυτης της αποψης!σε αυτη την περιπτωση δεν θα μπορουσα να πιω καφε μπροστα τους η να κανω τσιγαρο η να βαλω στρινγκ η να πιασω μαχαιρι και χιλια δυο ακομη!!

ναι σε αυτο εχεις δικιο. εγω δεν καπνιζω μπροστα της, η τουλαχιστον δεν καπνιζω αν την εχω διπλα μου αν την απασχολει καποιος αλλος μπορει να κανω ενα τσιγαρο. Φυσικα και βαφομαι μπροστα της, δεν μπορω να κανω και αλλιως, αλλα ελπιζω οταν θα αρχισει να μου ζηταει διαφορα σε μικρη ηλικα να μπορω να κρατησω χαρακτηρα γιατι η δικη μου αποψη ειναι οτι δεν ειναι για ενα μικρο κοριτσακι αυτα τα πραγματα. Βεβαια εγω γενικα δεν θελω να της παιρνω και πολυ γυναικια παιχνια, κουζινικα και τετοια πχ δεν εχει. Ειναι και μικρη και δεν ζηταει, αν καταφερω να μην μου ζητησει και μπαρμπι καλα θα ειναι αλλα δνε ελπιζω και πολυ.
ποσο ειναι η κορη σου?

Ενος και κατι. Μας εφεραν πριν λιγες μερεσ κατι κουζινικα για μικρα παιδακια αλλα δεν της τα εδωσα, και ακομη το σκεφτομαι. Οπως δεν θα εδινα και αν ειχα γιο καποιο παιχνιδι με οπλα. Δεν ειναι το ιδιο το ξερω, αλλα δεν μου αρεσουν τα παιχνιδια που βαζουν τα παιδια σε ρολους. Προτειμω τα πιο δημιουργηκα, μπορει να εχω και λαθος, δεν ξερω.
κοιτα εγω δεν το βλεπω και λαθος ετσι οπως το σκεφτεσαι!!αν και ειναι ακομη μικρουλα αργα η γρηγορα κατι κοριτσιστικο θα σου ζητησει!!!και ο λογοος ειναι οτι θα το δει σε καποιο αλλο κοριτσακι!και εγω προτειμω τα δημιουργικα παιχνιδια ελα ομως που οταν παμε να παρουμε καποιο παιχνιδι θελουν τις πιο βλακειες!για παραδειγμα σημερα εγω τους ελεγα να παρουμε βιβλια εκπαιδευτικα ελα ομως που θελαν στεμμα και ραβδι!!το αποτελεσμα?μολις φτασαμε στο σπιτι τα εσπασαν!!!

καλα ακομη δεν εχω τετοια εμπηρεια οποτε μπορει να πω και βλακεια, αλλα εγω νομιζω στη θεση σου τα βιβλια θα τα επερνα ανεξαρτητα απο τον αν θελανε ραβδι και στεμμα, δηλαδη θα τα επρνα χωρις να τις ρωτησω γιατι αμα ρωτουσα θα ηξερα και την απαντηση!
καλε παιρνουμε πολλα βιβλια γενικα και παραμυθια και ιστοριας συμβατα με την ηλικια τους(αν και η μεγαλη μου η κορη εχει μυαλο μεγαλυτερο της ηλικιας της_η καραξομαμα εγω)και σημερα ειπα να παρουμε παλι κατι τετοιο για πολλοστη φορα απλα δεν μου καναν το χατηρι!αλλα γενικα διαβαζουμε καθε μερα βιβλια!τους αρεσει!

ε αρα σιγα δεν εγινε κατι με το ραβδακι!
ε καλα για το πως θα καταληξει το ραβδι και το στεμμα ημουν σηγουρη πριν φτασω στο ταμειο!!!τουλαχιστον εσπασε και ησυχασα και τωρα αν ξαναζητησουν θα τους πω να παρουν το σπασμενω!οι κουζινες και οι κουκλες δεν με ενοχλουνε αλλα αυτα με τα κοκαλακια τα ψευτικα τα στεμματα και της αηδιες τα μισω!

684Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 1:41 pm

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια, παρότι πιασαμε πολυ ενδιαφερουσα συζητηση , θα σας καληνυχτισωVery Happy 

685Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Πεμ Ιουλ 04, 2013 11:12 pm

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολύ σουξέ τα κουζινικά έχουν και στα αγόρια. Που να δεις τον δικό μου πως κάνει να φτιάχνει καφέ σε μια ψεύτικη μηχανή καφέ που έχει η κουμπάρα μου για τα δικά της παιδιά.
Δώσε στην μικρή τα παιχνιδάκια. Χαρά θα κάνει.
Όσο για τη μπάρμπι... πολύ σιχαμερό πρότυπο.

686Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:18 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα.
Ζίνι ωραίο παραδειγμα μας έφερες με την Μπεκαμ. το οτι πατερας εχει 1000 τατουαζ και οι γιοι του απο 7-8 χρονών κυκλοφορούσαν με ξυρισμένο κεφάλι και ψευτικά τατου δεν την πειραζαν την Βικτωρια. Twisted Evil 
Τεσπα σε βίσκω λίγο υπερβολική με τα παιχνίδια. μια χαρά ειναι τα κουζινικά και τα αυτοκινητάκια και όλα. Το έχει μέσα του το παιδί. δεν νομίζω οτι επηρεάζεται από άλλους. Ειχα δει κάποτε μια εκπομπή που η μαμα είχε ενα αγόρι ομοφυλόφυλο. Ελεγε οτι απο μικρό του έκαναν δώρα στρατιωτάκια και αντι να τα βάζει να πολεμούν τα έβαζε σε μια κουβερτούλα και εκανε οτι τα κοιμιζε, τα ταιζε κλπ. Εκανε δηλαδη την μαμά. Ειναι θέμα dna ,ορμονικά κλπ. Ο γιος μου ο μικρός. Δεν του εχουμε παρει ποτε σπαθί. Πηρε την λαμπαδα το Πασχα και εκανε τον Νιτζα μεχρι που πηρε φωτια το μαλλι τουLaughing . Το εχουν μεσα τους. Δεν νομίζω οτι αν η κορη μου δεν με βλεπει να βαφομαι δεν θα φτασει η ωρα που θα τα πειραζει. Αντιθετα οι γιοι μου που με βλεπουν να βαφομαι δεν έχουν ζητήσει ποτέ ούτε να πειράξουν τα καλλυντικά μου ούτε τα πραγματα τα ....γυναικεία. Τωρά γιατί βλεπεις ΄τοσο κακό τα κουζινικά? Τι θα γίνει ? Το πολύ να μάθει να μεγειρεύει. Laughing Οσο για την Μπαρμπι.............να κακό πρότυπο αλλά δεν πιστεύω οτι μια κούκλα θα μπορέσει να επηρεάσει μια μη διαταραγμένη προσωπικότητα. και εγω έπαιξα με μπιμπι μπο δεν θελησα να γίνω ουτε ξανθια ουτε..........μπιμποWink 

687Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:19 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και οποτε βλεπω το αβαταρ μου...................Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

688Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:20 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και ντεμακι..................εισαι πανεμορφο κοριτσι. Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 272517 

689Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:25 am

Σοφία 26

Σοφία 26
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:και οποτε βλεπω το αβαταρ μου...................Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz  τελειοοοοο!
καλημερα!!!

690Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:32 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σοφία 26 έγραψε:
ede έγραψε:και οποτε βλεπω το αβαταρ μου...................Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz  τελειοοοοο!
καλημερα!!!
Μωρε ποσες τετοιες κκλοφορουν αδέσποτες με τατου και παίζουν ρακέτες και μπιτσ βολευ. Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 Καθε φορά που παω παραλία με τον αντρα μου γυρναει πιο ερωτευμε΄νος μαζί μουΤο σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 (αποφευγω την Μυκονο και τον Αστερα Βουλιαγμένης για ευνόητους λόγους)Wink 

691Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:34 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ede βγάλε το avatar. Αναγούλα με πιάνει.
Θα σε βάλω να κάνεις παρέα με τον κοιλαρά της διαφήμισης.tongue 

692Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:37 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Πολύ σουξέ τα κουζινικά έχουν και στα αγόρια. Που να δεις τον δικό μου πως κάνει να φτιάχνει καφέ σε μια ψεύτικη μηχανή καφέ που έχει η κουμπάρα μου για τα δικά της παιδιά.
Δώσε στην μικρή τα παιχνιδάκια. Χαρά θα κάνει.
Όσο για τη μπάρμπι... πολύ σιχαμερό πρότυπο.
ξερεις τωρα τι μου θυμησες??εναν ξαδερφο που επειδη εβλεπε εμενα με την αδερφη μου με κεντιμα σε ηλικια 5 χρονων πηρε και αυτος!!βεβαια το εκανε ενα κουβαρι αλλα που θελω να καταληξω!δεν τον εχω δει ποτε με κοπελα!!!Twisted Evil 

693Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:38 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα σας! μαλλον δεν εξιγησα σωστα αυτο που ενοουσα για τα παιδικα παιχνιδια. Την Μπεκαμ δεν την ανεφερα ως παραδειγμα μητερας!!! Αλα μονο σε σχεση με αυτο το θεμα, και αυτο γιατι ειναι μια γυναικα υπερβολικη προς την εμφανιση της και θα περιμενε κανεις οτι θα εβαζε και την κορη της σε ολο αυτο. Τωρα για τα παιχνιδια, δεν πιστευω σε καμια περιπτωση οτι επηρεαζει τη σεξουαλικοτητα του παιδιου, και ουτε την οποια ταση μπορει να εχει. Και σιγουρα αν θελει να παιξει με κουζινικα η οπλα καποια στιγμη θα το ζητισει και εγω θα της τα παρω. Αλλο εννουσα εγω με τα παιχνιδια. Οτι δεν μου αρεσει που σε βαζουν σε ρολο αναλογα με το φυλο σου. Δηλαδη οτι τα κοριτσια παιζουν τις νοικοκυρες και τις μαμαδες, και τα αγορια τους πολεμιστες, τους οδηγους, τους δυνατους. Και δεν ειναι οτι δεν μαρεσει γιατι πιτευω οτι μπορει να προσδιορισει την ταση τους. Αλλα δεν μαρεσει γιατι το βρισκω σεξιστικο. Οπως σεξιστικο βρισκω το ροζ για τα κοριτσακια κααι το μπλε για τα αγορακια. Και φυσικα οσο μεγαλωνει το κοριτσακι μου θα παιζει και με κουκλες αμα θελει και με κουζινκα και με αυτοκινητα, με οτι θελει τελοσπαντων! Οσο ακομη εγω επιλεγω τα παιχνιδια της χωρις να ρωταω την αποψη της, δεν θελω να παιζει με παιχνιδια που απευθυνονται σε ρολους (του κοριτσιου-νοικοκυρας κλπ, και του αγοριου-δυνατου).Ελπιζω να εγινα κατανοητη, και συγνωμη για ολο αυτο το μακρυναρι που εγραψα!

694Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:39 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kai βρηκα αυτό με κάτι πυροβολημένα που θέλουν να είναι σαν την Μπαρμπι.

695Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:40 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Και ντεμακι..................εισαι πανεμορφο κοριτσι. Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 272517 
ε το αβαταρ σου με ξεπερνα!!!!Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 328109 αυτη η μπαλετικη κινηση ειναι ολα τα λεφτα!!!

696Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:43 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Ede βγάλε το avatar. Αναγούλα με πιάνει.
Θα σε βάλω να κάνεις παρέα με τον κοιλαρά της διαφήμισης.tongue 
Ενταξει το βγαζω. Χατιρια δεν χαλώ . Ειμαι καλό παιδί στο βάθος. Razz 

697Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:43 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ντεμακι εισαι πολυ ομορφη! φτου φτου! Η εντε σε ξεπερναει βεβαια τι να λεμε τωρα! με τετοια κορμαρα!!!

698Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:45 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλύτερα τώρα?Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

699Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:47 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:καλύτερα τώρα?Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

θες κουρεμα Very Happy 

700Το σαλόνι μας. - Σελίδα 28 Empty Απ: Το σαλόνι μας. Παρ Ιουλ 05, 2013 12:48 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε διαβαστε με! σας εξηγεισα τι ενοουσα με τα παιχνδια γιατι χθες δεν τα ειπα καλα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις