Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
313 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 313 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παναγία μου ,Παναγία μου,δεν προλαβαίνω,δεν προλαβαίνω!Ααααααα!Shocked 


Μήπως εκει στα ρουχαλακια μπορούμε να πούμε ποσότητα;
Μπράβο Βινι!

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamageorge έγραψε:Paramythenia να χαίρεσαι τον άντρα σου!!!!πολύχρονος να είναι!!!!

maimou και asteraki τέλειες οι κοιλίτσες σας!!!!
Αστερακι μπράβο και για τα καλά αποτελέσματα στην Β' επιπέδου!!!

Εμάς μας έδωσαν και dvd στην Β' επιπέδου αλλά δεν καταλαβαίνω και τίποτα.
Με τόσο λίπος που έχω απορώ που καταλάβαινε και η γιατρόςEmbarassed Embarassed 
Το κόστος ήταν 140 ευρώ

Εγώ κουρτίνα δεν θα αλλάξω.Μια μπεζ με τον μικυ και την παρέα του έχω σε πορτοκαλί παραστάσεις όπως και τα χαλιά του παιδικού οπότε θεωρώ πως είναι ουδέτερο το θέμα .

Έχω και ψιλοδυσάρεστα νέα......
Χθες ανακοινώθηκαν οι μεταθέσεις και μας έχουν να φύγουμε απο εδώ.......
οχι τραγικά μακριά(30χλμ) αλλά είναι οτι χειροτερο μπορούσε να μας τύχει αυτή τη στιγμή.
Πέρα απο το κόστος της μετακόμισης είναι και το γεγονός οτι θα πήγαινε ο μικρός προνήπια.Τώρα εκεί δεν ξέρω αν θα τον παρουν(δεν είναι υποχρεωτικό οπότε προτεραιότητα έχουν τα νήπια).
Εννοείται οτι δεν ειναι τόπος συμφερόντων με τίποτα(ούτε και εδώ που είμαστε άλλωστε) και με την γέννα στην μέση.......καταλαβένετε οτι είναι δύσκολα τα πράγματαCrying or Very sad Crying or Very sad
ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ?ΠΩΠΩ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ....ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ Ε?

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:Παναγία μου ,Παναγία μου,δεν προλαβαίνω,δεν προλαβαίνω!Ααααααα!Shocked 


Μήπως εκει στα ρουχαλακια μπορούμε να πούμε ποσότητα;
Μπράβο Βινι!

ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΞΟΔΕΜΑ....ΧΑΧΑΧΑ
ΓΙΑΥΤΟ ΕΒΑΛΑ ΠΟΛΛΑ!ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΞΕΡΩ ΠΟΣΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΑΛΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΔΩΡΑ, ΑΛΛΟΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΚΟΙΤΑ ΛΕΩ ΚΑΜΙΑ 15ΑΡΙΑ ΚΟΡΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΑΝ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ 6-9 ΜΗΝΩΝ. ΖΑΚΕΤΑΚΙΑ 2 ΤΩΡΑ ΟΠΩΣ ΜΑ ΚΟΨΕΙ ΤΙ ΝΑΠΩ...Shocked 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
bini έγραψε:ΕΤΟΙΜΕΣ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ?

ΚΑΡΟΤΣΙ
ΠΟΡΤΜΠΕΜΠΕ-ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ
ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ
ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΡΙΛΑΞ
ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ
ΣΤΡΩΜΑ ΓΙΑ ΠΑΡΚΟ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΑ
ΚΟΥΝΙΑ
ΠΡΟΙΚΑ ΓΙΑ ΚΡΕΒΑΤΙ
ΒΑΣΗ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑΣ
ΜΠΑΝΑΚΙ
ΜΑΡΣΙΠΟΣ
ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ


ΚΟΡΜΑΚΙΑ
ΦΟΡΜΑΚΙΑ
ΖΑΚΕΤΑΚΙΑ
ΦΟΡΜΑ ΕΞΟΔΟΥ
ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ
ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΥΝΕΤΑΙ
ΣΕΝΤΟΝΙΑ
ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ
ΠΑΝΕΣ ΒΑΜΒΑΚΕΡΕΣ
ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΣΑΛΙΑ
ΣΑΛΙΑΡΕΣ
ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΙΑ
ΠΕΤΣΕΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΠΙΚΟ ΠΛΥΣΙΜΟ
ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ
ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ

ΠΑΝΕΣ NEWBORN
ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ
ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΠΑΝΑΣ
ΣΑΜΠΟΥΑΝ -ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ
ΕΝΥΔΑΤΙΚΗ
ΒΡΕΦΙΚΟ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΟ
ΨΑΛΙΔΑΚΙ ΓΙΑ ΝΥΧΙΑ
ΑΠΟΦΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΥΤΗΣ
ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΧΩΡΟ
ΦΥΣΙΚΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ
ΓΑΖΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΟΜΦΑΛΟΥ
ΒΑΜΒΑΚΙ
ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΓΙΑ ΟΜΦΑΛΟ
ΒΟΥΡΤΣΑ-ΧΤΕΝΑ

2 ΜΕΓΑΛΑ-2 ΜΙΚΡΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ
ΘΗΛΕΣ ΓΙΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ
ΒΟΥΡΤΣΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟΥ
ΘΕΡΜΟΣ
ΒΡΑΣΤΗΡΑΣ
ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ-ΛΑΒΙΔΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ
ΘΗΛΑΣΤΡΟ
ΠΙΠΙΛΕΣ
ΘΗΚΗ ΠΙΠΙΛΑΣ

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΓ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ
ΠΡΑΞΗ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΕΠΩΝΥΜΟΥ ΤΕΚΝΟΥ
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ  (ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΠ)

ΓΙΑ ΜΑΜΑ:
ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ
ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ
ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ
ΝΥΧΤΙΚΑ-ΠΥΖΑΜΕΣ
ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ
ΕΣΩΡΟΥΧΑ (XXXXXXXXXL) Laughing 
ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ
ΒΟΥΡΤΣΑ-ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΓΙΑ ΜΑΛΛΙΑ SOS!
ΑΠΟΣΜΗΤΙΚΟ
ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ
ΣΑΠΟΥΝΙ DETTOL
ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ
ΧΑΡΤΟΒΑΜΒΑΚΟ
ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΑΠΛΥΤΑ


ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙΣ ΟΛΑ
ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΤΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΤΕ
ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ Η ΟΧΙ ΑΜΕΣΩΣ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΠΡΑΞΤΕ!


Shocked  αγχώθηκα! πόσους μήνες θέλουμε για να τα μαζέψουμε όλα αυτά??
Binaki ευχαριστούμε!
Κι εγώ έλεγα θα σταματήσω τη δουλειά και θα ξεκουραστώ...Τώρα ξεκινάει το τρέξιμο! Αλλά αυτό είναι ωραίο...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 6 - Σελίδα 3 328109 

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κουκλίτσες!!!πως είμαστε σημερα??Καλορίζικο και το 6!!Σε τι αριθμό λέτε να φτάσουμε ωσπου να γεννήσουμε??

Μαιμουδίτσα θεαματική η ανάπτυξη!!!φτου φτου μπράβο κοριτσάκι μου!!!Μεγάλωσαν και τα μπεμπάκια σου...ολόκληρες κοπέλες Smile

Αστεράκι άσε τα χαζά με την κ@λάρα...εγώ μοντελάκι σε βλέπω!!Τα λες για να μας παρηγορήσεις!!!χαχαχαχα

Παραμυθένια πολύχρονος να είναι ο αντρούλης σου!!!Του χρόνου θα έχει πάρει απο σένα το ωραιότερο δώρο της ζωής του!!!!

Εβίνι καλή δουλίτσα και υπομονή

Α!σχετικά με το αλκοολ και μένα μου επιτρέπει ενα ποτήρι κρασι ή μια μπυρα μια στο τόσο, παρολαυτα δε μου αρέσει καθόλου το αλκοολ (και προ εγκυμοσύνης) αλλα μου χουν πει οτι αν πιεις εστω και ενα ποτηράκι μετά το μωρό ζαβλακώνεται τόσο που δεν κλωτσαει...κοιμάται συνεχεια!!τι να πω..

Εμεις βγάζουμε δοντακια και έχουμε απο το πρωί ΑΠΕΙΡΗ γκρίνια. Θέλει απο το πρωί αγκαλιά και έχω κοψομεσιαστεί!!!του έβαλα ζουζούνια μήπως και καταφέρω να μαγειρεψω ή να κάνω καμια δουλειά αλλα ούτε καν αυτό δε πιάνει!!!οποτε καταλήξαμε αγκαλια στον καναπέ..

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΑ ΠΑΡΩ 4-5 ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΑΚΙΑ ΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟΙ, 1 ΦΟΡΜΑ ΕΞΟΔΟΥ, 4-5 ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ, 2 ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΜΑΝΙΚΙ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ, 4 ΖΕΥΓΗ ΣΕΝΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΙΚΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΚΟΥΝΙΑΣ, 2-3 ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ, 7 ΠΑΝΕΣ, 10 ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΣΑΛΙΑ, 7 ΣΑΛΙΑΡΕΣ, 10 ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΠΙΚΟ ΠΛΥΣΙΜΟ, 4 ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ 2-3 ΣΚΟΥΦΑΚΙΑ

ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝΕ ΟΙ ΗΔΗ ΜΑΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΘΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΘΑ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝΕ?ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΧΑΜΕΝΑ

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΒΙΝΑΚΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΕΙΣ ΤΙΣ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ ΟΤΙ ΗΡΘΕΣ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΘΑ ΣΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΜΕΣΩΣ ΕΣΥ ΘΑ ΧΑΖΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΑΠΟ ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΑΔΕΙΟ! ΣΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...

JULIE ΚΑΤΣΕ ΚΑΝΑΠΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα τα γράψω σε ενα τετράδιο για να σβηνε κι ολας τι έχω πάρει.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομίζω το παρκοκρέβατο μπορείς να το αφήσεις για λίγο αργότερα.... (μήπως έχεις να κάνεις και μαζεμένες αλλαγές)

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΤΣΙ...ΕΤΣΙ...ΟΡΓΑΝΩΘΕΙΤΕ!

ΕΓΩ ΛΟΓΩ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΟΛΑ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΤΣΑΝΤΑ ΜΙΑ ΑΛΛΑΞΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟΤΕ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΩ!

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Νομίζω το παρκοκρέβατο μπορείς να το αφήσεις για λίγο αργότερα.... (μήπως έχεις να κάνεις και μαζεμένες αλλαγές)

ΝΑΙ ΕΙΠΑ ΜΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΧ ΑΛΛΑ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΤΗ ΠΕΤΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΤΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Η ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:
ioazon έγραψε:Νομίζω το παρκοκρέβατο μπορείς να το αφήσεις για λίγο αργότερα.... (μήπως έχεις να κάνεις και μαζεμένες αλλαγές)

ΝΑΙ ΕΙΠΑ ΜΕΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΠΧ ΑΛΛΑ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΤΗ ΠΕΤΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΤΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ Η ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ
Τα του καροτσιού βολεύει να τα πάρεις όλα μαζί νομίζω.... Μην ψάχνεσαι μετά (μερικά τα έχουν όλα μέσα)

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑ?

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑ?
Εμένα μου πρότειναν αυτά
http://www.amazon.co.uk/Lansinoh-Disposable-Nursing-Pads-Pieces/dp/B000WHHKEU/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_nC?ie=UTF8&colid=JNZRG1AICMCR&coliid=I1R09CIS9K73WY

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ! ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΥΝΙΑΣ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ ΜΑΣΗΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΟΥΝΙΣΤΗ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΓΩ ΗΔΗ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΑΖΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ! ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΟΥΝΙΑΣ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ, ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ ΜΑΣΗΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΟΥΝΙΣΤΗ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΓΙΑ ΘΗΛΑΣΜΟ ΕΓΩ ΗΔΗ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΑΖΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!
Παιχνιδάκια θα σου φέρουν και δώρα
Μασητικό λέω να πάρω κι εγώ τη Σοφι!
Πολυθρόνα έχουμε μία Poang του ΙΚΕΑ και θα την βολέψω κείθε....

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini,
αυτά γιατί χρειάζονται;;

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΟΙΚΟΓ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ
ΛΗΞΙΑΡΧΙΚΗ ΠΡΑΞΗ ΓΑΜΟΥ
ΠΡΑΞΗ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΕΠΩΝΥΜΟΥ ΤΕΚΝΟΥ
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΠ)

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κορίτσια,
σε αρκετά μαγαζιά έχουν λίστα γέννησης. Είναι πολύ ξενέρωμα να πάω να ανοίξω μία λίστα εκεί; (μέχρι πριν κάποια χρόνια και για τη λίστα γάμου έτσι λέγαμε)

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΣΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ Ή ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Η ΑΠΟ ΚΕΠ ΑΥΤΟ ΤΟΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΕΠΩΝΥΜΟΥ ΚΑΤΙ ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΟ ΝΟΜΙΖΩ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΙΝ ΝΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΟΤΕ


Η ΣΟΦΗ Η ΚΑΜΗΛΟΠΑΡΔΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ!

ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΗ ΟΣΟ ΛΕΣ...ΠΟΝΗΡΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΚΑΛΑ......

ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΧ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ.ΕΧΟΥΝ ΙΣΧΥ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Ρε κορίτσια,
σε αρκετά μαγαζιά έχουν λίστα γέννησης. Είναι πολύ ξενέρωμα να πάω να ανοίξω μία λίστα εκεί; (μέχρι πριν
κάποια χρόνια και για τη λίστα γάμου έτσι λέγαμε)

ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΝΕΡΩΜΑ?ΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ Ή ΑΝ ΣΕ ΡΩΤΑΝΕ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΩ?ΠΕΣ ΑΝΟΙΞΑ ΛΙΣΤΑ. ΕΜΕΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΑΚΡΥΑ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΙ

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bini μου πολύ καλή η λίστα!!!νομίζω οτι οντως έχεις βάλει πολλά παραπανίσια βέβαια.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1:
Το παρκοκρέβατο δε χρειάζεται ωσπου το παιδί να γίνει 6 μηνών τουλάχιστον.πιο πριν δε μπορεί να κάτσει και να παίξει, και όσο για το αν θελεις να το έχεις κοντά σου πχ στο σαλονι ή στη κουζίνα ενώ κοιμάται, έχεις τη καλαθούνα. εμένα η καλαθούνα μου είχε και βάση με ροδάκια οποτε με καταβόλεψε. Παρκοκρέβατο ισως θελησουν πχ οι γιαγιαδες στα σπιτια τους για να κοιμησεις το μωρο αν πας εκει..

Κουνια και γω αγορασα πριν γεννησω αλλα ως 6 μηνων κοιμόταν στην καλαθούνα στην κραβατοκάμαρα.Αν εχεις χωρο βεβαια το ιδανικο ειναι να βαλεις τη κουνια στο δωματιο σας.εχει καλυτερο στρωμα απο τη καλαθουνα.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2:
Κορμάκια και φορμάκια συμφωνώ καμια δεκαπενταρια απο το καθένα.δε συνιστώ μακρυμάνικα εσωρουχα.αντε δυο-τρια.

γαντακια οπωσδηποτε 2 ζευγαρια και σκουφακια κανα δυο.

Σεντόνια για τη καλαθούνα δεν είναι και απαραιτητο.διπλώνεις το σεντονι της κουνιας στα δυο και το περνας κατω απο το στρωματακι της καλαθουνας

πανακια για τα σαλια παλι πολλα ειπες. παρε κατεθυειαν σαλιαρες χωρις πλαστικό απο πίσω.
σαλιαρες συνιστώ με αυτοκολλητο και όχι με κορδόνια. αντε δεσε φιογκο με το ενα χερι αν κρατας με το ενα χερι το μωρο. επισης τα κορδονια τα φοβαμαι λιγο

πανες αγκαλιας και σελτεδακια για αλλαγμα ΠΟΛΛΑ. αυτα ειναι οντως πολυ απαραιτητα.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3:
Ψαλιδακι για νυχια και αποφρακτηρα μυτης SOS οπωσδήποτε.
κρεμα για συγκαματα η καλυτερη ειναι η sudocrem αλλα δεν ειναι για καθε μερα γιατι ειναι πολυ δραστικη. δε συνιστω τη penaten. ειναι πολυ παχυρρευστη,σα στοκος.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 4:
θερμος με γυαλινο εσωτερικό απλά θέλουν πολύ προσοχή, σπάνε πολύ ευκολα και επειδή μου έτυχε να μου σπάσει κυριακή που δε μπορούσα να βρω άλλον καλυτερα να εχετε και 1 εφεδρικο..
πιπιλες μη παρετε παρα πολλές απ την αρχή γτ δε ξερετε ποιες θα θελει το μωρο.εγώ ειχα παρει εκεινες τις διαφανες σιλικόνης και ίδιες με καοτσουκ και δε τις επαιρνε με τίποτα. επαιρνε τελικα της chicco
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 6:
προσθετω επιθέματα στηθους..τρεχει τοσο γάλα απο το στηθος που δε θελετε να γυρνατε με βρεγμενη πυτζαμα.. Razz
μαξιλαρι θηλασμού το θεωρώ άσκοπο.παιρνεις ενα κανονικό μαξιλάρι ύπνου και είναι τέλειο

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bini έγραψε:ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΛΛΑ ΑΣ ΤΟ ΣΗΜΕΙΩΣΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ Ή ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ Η ΑΠΟ ΚΕΠ ΑΥΤΟ ΤΟΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΕΠΩΝΥΜΟΥ ΚΑΤΙ ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΟ ΝΟΜΙΖΩ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΨΙΝ ΝΑ ΤΟ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΤΟΤΕ


Η ΣΟΦΗ Η ΚΑΜΗΛΟΠΑΡΔΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΑΠΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ!

ΔΕΝ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΣΧΕΤΗ ΟΣΟ ΛΕΣ...ΠΟΝΗΡΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΚΑΛΑ......

ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΧ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΜΕΡΙΔΑ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΣ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ.ΕΧΟΥΝ ΙΣΧΥ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ
Εμείς στον πολιτικό γάμο έχουμε ήδη δηλώσει το επίθετο του Αφέντη για το παιδί Razz Razz Razz 

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΧΕΙ ΠΡΟΔΕΡΜ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked πω πω πω ποσα πραγματα θελουμε????και ποοοοοσα λεφτα θα χρειαστουμε??/χαχαχαχααχαχ ωρε μανα μου αντε να τα αγορασεις ολα αυτα σιγουρα χρειαζομαστε λιστα ευαριστουμε βινι για την βοηθεια τα εκτυπωνω για να τα εχωWink 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θελουμε κ μια ρομπουλα για το μαιευτήριο,για τις βόλτες στους διαδρόμους,ετσι πιστεύω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις