Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
406 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 406 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

eua9


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!

Πολλά μαγαζιά, πχ mothercare, έχουν πακέτο 6 φορμάκια ή εσωρουχάκια με 25 ευρώ ή και φθηνότερα. Έτσι και στα h&m αλλά και στα marks & spencer. Συμφέρουν αυτά τα "πακετάκια". Νομίζω και τα Orchestra έχουν.

Στα marks % Spencer είχα περάσει πριν 15 μέρες περίπου.. είχα τα 8 εσωρουχάκια 29 ευρώ και τα 3 φορμάκια 30 ευρώ.. βέβαια από ποικιλία δεν έπαιζε πολύ ροζ για κορίτσια και γαλάζια αγόρια .. κλασσικά ..Smile 
τώρα δεν ξέρω αν βάζουν έκπτωση σε αυτά ή όχι .. θα δούμε απο βδομάδα..
θα ρίξω μια ματιά και στα άλλα που είπες..Wink

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δείτε και prenatal και premaman για σχεδιάκια!

eua9


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Paramythenia έγραψε:
eua9 έγραψε:
Καλημέρα σε όλες.. Smile 
Παραμυθένια και για μένα είναι απορίες αυτές που έθεσες Wink 
Για το site στην Αγγλία μάλλον λες το tesco.. και εγώ ψήνομαι αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι απο το ιντερνετ δεν μπορείς να πιάσεις το ρουχαλάκι και έτσι δεν μπορείς να καταλάβεις ποιότητα. Οπότε λέω να το αφήσω να μην έχω εκπλήξεις..Wink 

Όσο για τα ρουχαλάκια/ εσωρουχάκια και εγώ σκεφτόμουν να πάρω και μερικά για μεγαλύτερο.. δηλαδή στο 0-3 να πάρω καμιά 10 αριά και άλλα 10 για 3-6.. λες να πάρουμε και για παραπάνω; δεν ξέρω.. σκέφτομαι ότι τα μετά μπορούμε να τα πάρουμε και με την ησυχία μας..

Γενικά τι τιμές έχετε βρει απο εσωρουχά/ρουχαλάκια.. εγώ από ότι έχω δει ως τώρα τα φορμάκια κάνουν 10 ευρώ το 1 περίπου και τα εσωρουχάκια 4-5 ευρώ το καθένα .. αν κάνω μια πρόσθεση θέλουμε περίπου 300 ευρώ;;!
δηλαδή για 20 φορμάκια και 20 εσωρουχάκια .. 10 για το κάθε νούμερο..
βγαίνουν πολλά ε;
οπότε πρέπει να τσεκάρουμε κανένα μαγαζί με καλή τιμή και ποιοτικά. αν έχετε δει καλύτερες τιμές ενημερώστε!Wink

Αυτό είναι το site, όντως! Αυτά τουλάχιστον που μου άρεσαν είναι 100% βαμβάκι, πόσο διαφορετική μπορεί να είναι η ποιότητα;
Πάντως εγώ 0-3 μάλλον δε θα πάρω ή αν πάρω θα πάρω λίγα. Η μικρή του αδερφού μου δεν τα φόρεσε καν. Θα δω που περίπου θα κινηθεί η μικρούλα μας βέβαια αλλά μάλλον θα βγει μεγαλούτσικη οπότε ίσως να μην τα φορέσει.

Όσο γι'αυτό που λέει η Ιωάννα έχει απόλυτο δίκιο. Μπες στο site του mothercare και κοίταξε τις τιμές. Έτσι κι αλλιώς φορμάκια εξόδου δε θα πάρουμε πολλά για αρχή 2-3. Θα μας φέρουν και αρκετά...

Ε πιστεύω βαμβακερό απο βαμβακερό διαφέρει.. πχ αν πιάσεις τα φορμακια του jumbo και τα φορμάκια allowete δεν έχει καμιά σχέση.. όπως φυσικά δεν έχει και η τιμή.. κάτι τέτοια σκέφτομαι.. ΄βέβαια για τα tesco ακούω καλά λόγια κατά καιρούς..

αυτά που είπα εγώ σε ποσότητες σου φάνηκαν πολλά ; δεν ξέρω ρε κορίτσια αλήθεια αυτό με τα ρουχαλάκια είναι το πιο μπέρδεμα..
εμένα η μπέμπα μου βγαίνει μικρούλα.. οπότε ο γιατρός μου είπε ότι δεν νομίζει να βγει πάνω απο 3 κιλά οπότε μάλλον θα χρειαστεί το 0-3..

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eua9 έγραψε:
αυτά που είπα εγώ σε ποσότητες σου φάνηκαν πολλά ; δεν ξέρω ρε κορίτσια αλήθεια αυτό με τα ρουχαλάκια είναι το πιο μπέρδεμα..
εμένα η μπέμπα μου βγαίνει μικρούλα.. οπότε ο γιατρός μου είπε ότι δεν νομίζει να βγει πάνω απο 3 κιλά οπότε μάλλον θα χρειαστεί το 0-3..
Νομίζω 10 στο 0-3 και 10 στο 3-6 είναι καλά γιατί θα σου φέρουν και πολλά δώρα.

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερούδια!!!Εγώ κοιμήθηκα μια χαρά...μόνο που τελευταία τα ξημερώματα με πιάνει η μέση μου και δεν μπορώ να βολευτώ...έχω καθιερώσει και γω το δεύτερο μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια.

Ευάκι και μένα με προβλιματίζουν τα νούμερα που θα πρέπει να πάρουμε...σίγουρα θα πάρω για αρχή μερικά 0-3 και προς το τέλος που θα ξέρω περίπου πόσο θα βγει η μπέμπα προσθέτω και άλλα...

Παραμυθένια μου τι καλός ο άντρας σου!!Εγώ τον ρωτάω καμιά φορά...δεν ζηλεύεις που δεν μπορείς να τα νιώσεις όλα αυτά που νιώθω?Και μου λεει όχι!!χαχαχα...
Όσο για τα ρουχαλάκια αν σου αρέσουν πολύ μπορείς να αγοράσεις 1-2 κομμάτια και αν σου αρέσουν αγοράζεις και άλλα!!!

Σήμερα μπήκα στον 6ο!!!!Σας το πα???γιούπιιι!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:Σήμερα μπήκα στον 6ο!!!!Σας το πα???γιούπιιι!!!
Σ΄ ακολουθώ! Είμαι ξοπίσω σου!!!! Razz 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα καλημερα!Τ ι κανετε κοριτσια?

Εγω ρουχακια αγοραζω κυριως h&m και orchestra!Ζαra δεν με ικανοποιουν ιδιαιτερα και εχουν και συνθετικα ενω του h&m ειναι οργανικο βαμβακι!Επισης η raxevsky mini εχει ωραια ρουχακια αλλα για αργοτερα.

Αν και ψωνιζω συνεχεια απο το ιντερνετ τα ρουχακια θα τα παρω απο αυτα τα δυο καταστηματα!

Εγω θα ελεγα 5-6 κομματια 0-3 και τα υπολοιπα 3-6!

eua9


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioazon έγραψε:Νομίζω 10 στο 0-3 και 10 στο 3-6 είναι καλά γιατί θα σου φέρουν και πολλά δώρα.

Ναι κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και εγώ..
και προφανώς τα 10 θα είναι 10 ζιπουνάκια και 10 φορμάκια από κάθε μέγεθος ε;; πωπω πολύ πράγμα..

eua9


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
maraki_iraklio έγραψε:Καλημερούδια!!!Εγώ κοιμήθηκα μια χαρά...μόνο που τελευταία τα ξημερώματα με πιάνει η μέση μου και δεν μπορώ να βολευτώ...έχω καθιερώσει και γω το δεύτερο μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια.

Ευάκι και μένα με προβλιματίζουν τα νούμερα που θα πρέπει να πάρουμε...σίγουρα θα πάρω για αρχή μερικά 0-3 και προς το τέλος που θα ξέρω περίπου πόσο θα βγει η μπέμπα προσθέτω και άλλα...

Παραμυθένια μου τι καλός ο άντρας σου!!Εγώ τον ρωτάω καμιά φορά...δεν ζηλεύεις που δεν μπορείς να τα νιώσεις όλα αυτά που νιώθω?Και μου λεει όχι!!χαχαχα...
Όσο για τα ρουχαλάκια  αν σου αρέσουν πολύ μπορείς να αγοράσεις 1-2 κομμάτια και αν σου αρέσουν αγοράζεις και άλλα!!!

Σήμερα μπήκα στον 6ο!!!!Σας το πα???γιούπιιι!!!


Μαράκι με το καλό και στον 9οVery Happy 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eua9 έγραψε:
ioazon έγραψε:Νομίζω 10 στο 0-3 και 10 στο 3-6 είναι καλά γιατί θα σου φέρουν και πολλά δώρα.

Ναι κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και εγώ..
και προφανώς τα 10 θα είναι 10 ζιπουνάκια και 10 φορμάκια από κάθε μέγεθος ε;; πωπω πολύ πράγμα..
Εγώ έλεγα στο μικρό μέγεθος 0-3 να πάρω μόνο τα εσωρουχάκια-ζιπουνάκια (10 κομμάτια)
Όλα τα άλλα 3-6.

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eua9 έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Καλημερούδια!!!Εγώ κοιμήθηκα μια χαρά...μόνο που τελευταία τα ξημερώματα με πιάνει η μέση μου και δεν μπορώ να βολευτώ...έχω καθιερώσει και γω το δεύτερο μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια.

Ευάκι και μένα με προβλιματίζουν τα νούμερα που θα πρέπει να πάρουμε...σίγουρα θα πάρω για αρχή μερικά 0-3 και προς το τέλος που θα ξέρω περίπου πόσο θα βγει η μπέμπα προσθέτω και άλλα...

Παραμυθένια μου τι καλός ο άντρας σου!!Εγώ τον ρωτάω καμιά φορά...δεν ζηλεύεις που δεν μπορείς να τα νιώσεις όλα αυτά που νιώθω?Και μου λεει όχι!!χαχαχα...
Όσο για τα ρουχαλάκια  αν σου αρέσουν πολύ μπορείς να αγοράσεις 1-2 κομμάτια και αν σου αρέσουν αγοράζεις και άλλα!!!

Σήμερα μπήκα στον 6ο!!!!Σας το πα???γιούπιιι!!!


Μαράκι με το καλό και στον 9οVery Happy 

Ευχαριστώ γλυκιά μου!!!Επίσης!!!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!

Μαρακι σε παρακαλω μη ...παλι θυμηθηκα το +4,5 και μου ηρθε ζαλαδα παλι!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!
Εγώ γιατί αισθάνομαι πως δεν θέλω να τρώω όσο σφίγγουν οι ζέστες;;;

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sophia έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!

Μαρακι σε παρακαλω μη ...παλι θυμηθηκα το +4,5 και μου ηρθε ζαλαδα παλι!!!


Χαχαχαχα!!!οκ....σορρυ!!!

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!
Εγώ γιατί αισθάνομαι πως δεν θέλω να τρώω όσο σφίγγουν οι ζέστες;;;


Ιωάννα χρυσό μου εσύ με τα +800γρ.Είσαι περίπτωση!!!Οι διαιτολόγοι θα σκίσουν τα πτυχία τους για πάρτη σου!!!χαχαχα

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maraki_iraklio έγραψε:
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!
Εγώ γιατί αισθάνομαι πως δεν θέλω να τρώω όσο σφίγγουν οι ζέστες;;;


Ιωάννα χρυσό μου εσύ με τα +800γρ.Είσαι περίπτωση!!!Οι διαιτολόγοι θα σκίσουν τα πτυχία τους για πάρτη σου!!!χαχαχα
Από νταρντάνοβα γίνομαι μανουλομάνουλο!
χαχαχαχα

bini


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
που ειστε ρε κοριτσια!εγω πηγα μια βολτα μεχρι το σουπερ μεγαλη εξοδος!αυριο περιμενω τον αντρα για μερικες μερουλες!αντε να ξεφυγω λιγο!

εγω απο 10 θα παρω 3-6 ηδη ειναι μεγαλουτσικος εχω και 4 μικρα 0 εσωρουχακια αλλα μπορει να μην τα βαλω καν!

eua9


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ioazon έγραψε:
eua9 έγραψε:
ioazon έγραψε:Νομίζω 10 στο 0-3 και 10 στο 3-6 είναι καλά γιατί θα σου φέρουν και πολλά δώρα.

Ναι κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και εγώ..
και προφανώς τα 10 θα είναι 10 ζιπουνάκια και 10 φορμάκια από κάθε μέγεθος ε;; πωπω πολύ πράγμα..
Εγώ έλεγα στο μικρό μέγεθος 0-3 να πάρω μόνο τα εσωρουχάκια-ζιπουνάκια (10 κομμάτια)
Όλα τα άλλα 3-6.

εσωρουχάκια αυτά με το κοντό μανίκι ε; δεν έχεις και άδικο.. και έτσι γλιτώνεις τα φορμάκια σε μικρό μέγεθος που θα κρατήσουν λίγο..Wink 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:
ioazon έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!
Εγώ γιατί αισθάνομαι πως δεν θέλω να τρώω όσο σφίγγουν οι ζέστες;;;


Ιωάννα χρυσό μου εσύ με τα +800γρ.Είσαι περίπτωση!!!Οι διαιτολόγοι θα σκίσουν τα πτυχία τους για πάρτη σου!!!χαχαχα

Καλα ναι!!!Η κουνιαδα μου ηταν ετσι αλλα 40εβδομαδες στην πρωτη και 38 στον δευτερο εκανε εμετο!

Καμια που να εχει παρει κανενα κιλο να νιωσω και εγω καλυτερα????Embarassed Embarassed Embarassed 

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια!!!!

Άργησα η αλήθεια είναι να μπω να σας πω τα νέα μου αλλά είχαμε λίγο τρέξιμο με τις εξετάσεις κ τους γιατρούς, ενώ χθές έπρεπε να μαζέψουμε τα πράγματα κ να επιστρέψουμε Φλώρινα.

Λοιπόν αν κ η Β επιπέδου ήταν προγραμματισμένη για 9 του μηνός, επειδή είχαμε τα δικά μου αποτελέσματα απο το holder της καρδιάς δεν ήταν τόσο καλά όσο περιμέναμε, ο γιατρός αύξησε τη δόση απο το χάπι που παίρνω εγώ κ έτσι αυξήθηκαν κ οι πιθανότητες για βραδυκαρδία ή μειωμένη ανάπτυξη στο μωρό μου. Γι αυτό ψάξαμε να βρούμε κ ενα παιδοκαρδιολόγο να έρθει στη Β΄ μαζί μας κ να δει το μωρό. Την κάναμε 1 μέρα μετά κ ήταν τέλεια.
Η μπέμπα είναι τέλεια για την ώρα δεν έχει επηρεαστεί καθόλου απο το χάπι μου (κ παρακαλάμε να την πειράξει καθόλου μέχρι το τέλος), μεγαλώνει μια χάρα, στις 22 εβδ. κ 5 ημ. που ήμασταν την Τετάρτη ήταν 483 γρ., η γραμματέας στην εμβρυολόγο την αποκάλεσε χοντρούλα κ την αγριοκοίταξα κ θα γεννηθεί περίπου 3 με 3,200 κιλά μας είπε. Ο τράχηλος μου που την ρώτησα είναι τεράστιος είπε κ λόγος που άργησα να την νιώσω κ ακόμα κ τώρα τη νιώθω μόνο όταν κλωτσάει χαμηλά είναι επειδή ο πλακούντας είναι σαν μαξιλαράκι μπροστά στην κοιλιά μου.
Εγώ ζυγίστηκα σημερα κ έφτασα αισίως στα κιλά με τα οποία ξεκίνησα την εγκυμοσύνη στα 53.
Απο εδώ κ πέρα θέλουμε συνέχεια παρακολούθηση κ εγώ κ αυτήν να βλέπουμε τις καρδούλες μας γιατί καθώς θα προχωράει η εγκυμοσύνη η δική μου καρδιά θα ζορίζεται κ εγώ θα ζορίζω τη μπέμπα.
Δε μπορώ να φανταστώ οτι κάνω κακό στο ίδιο μου το παιδί..
Κλείσαμε κούνια κ καθισματάκι αυτοκινήτου στο οποίο δυσκολευτήκαμε αρκετά να καταλήξουμε..
Αυτά τα νέα τα δικά μου, συγνώμη για το μεγάλο μνμ κ που δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα δικά σας νέα.
Ελπίζω να είστε όλες καλά κ να μην είχαμε καμια άσχημη εξέλιξη για καμιά μας.
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 7 - Σελίδα 26 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 7 - Σελίδα 26 417472 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 7 - Σελίδα 26 417472 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο, ifi!
Ωραία νεάκια!
Να σε προσέχεις!!!! I love you 

eua9


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!

Μαράκι εγώ που στο τέλος της βδομάδας κλείνω το 6ο και μπαίνω στον 7ο..
πήρα 1,5 κιλό στον 6ο.. στο σύνολο είμαι στο +4,5.. εντάξει πιστεύω είσαι πολύ κάλά είσαι Wink  Νομίζω 8ος,9ος είναι οι πιο επικύνδινοι..

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eua9 έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!

Μαράκι εγώ που στο τέλος της βδομάδας κλείνω το 6ο και μπαίνω στον 7ο..
πήρα 1,5 κιλό στον 6ο.. στο σύνολο είμαι στο +4,5.. εντάξει πιστεύω είσαι πολύ κάλά είσαι Wink  Νομίζω 8ος,9ος είναι οι πιο επικύνδινοι..
8ο και 9ο παίρνει βάρος το μωρό και γεμίζει και υγρά ο οργανισμός για να είναι έτοιμος για τον τοκετό. 4-6 κιλά δεν τα γλιτώνεις συνολικά στους 2 αυτούς μήνες

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:
eua9 έγραψε:
maraki_iraklio έγραψε:Ανέβηκα στην ζυγαριά σήμερα....+200γρ.
Στο σύνολο είμαστε +2,200.
Τον 6ο τον φοβάμαι....οι περισσότερες παίρνουν μαζεμένα κιλά τούτο τον μήνα...θέλει προσοχή!!!

Μαράκι εγώ που στο τέλος της βδομάδας κλείνω το 6ο και μπαίνω στον 7ο..
πήρα 1,5 κιλό στον 6ο.. στο σύνολο είμαι στο +4,5.. εντάξει πιστεύω είσαι πολύ κάλά είσαι Wink  Νομίζω 8ος,9ος είναι οι πιο επικύνδινοι..
8ο και 9ο παίρνει βάρος το μωρό και γεμίζει και υγρά ο οργανισμός για να είναι έτοιμος για την εγκυμοσύνη. 4-6 κιλά δεν τα γλιτώνεις συνολικά στους 2 αυτούς μήνες

Εγω στην Αλεξια 35-40 πηρα 1 κιλο και αυτο απο 35-37 και ειχε κανονικοτατη αναπτυξη κ ας ειχα γινει σα φουσκωτο μπαλονι απο το πρηξιμο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις