Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ δεν είμαι πολύ μακριά σας! κι εμείς είμαστε 5 μηνών και 4 ημερών! Κι έχουμε μεθαύριο εμβόλια και θα ξεκινήσουμε να τρώμε!

Εμένα μου είχε πει να δώσω 4 ημέρες λίγο μήλο ίσα ίσα να δοκιμάσει και μετά γάλα. Αλλες 4 ημέρες αχλάδι & γάλα, άλλες 4 μπανάνα και 4 πορτοκάλι.
Αφού θα τα δεχτεί το μωρό, μετά συνδυασμούς όλων αυτών αλεσμένα, σταδιακά όλο και περισσότερο έως ώτου να τρώει 150-220mg φρουτάκια και καθόλου γάλα (παίρνει όλο αυτό περίπου 20 ημέρες).

Πριν απ' όλα όμως θα ξεκινήσουμε κρέμα ρυζάλευρο ή αραβοσίτου για λίγες ημέρες το απογευματάκι, 1-2 κουταλάκια + γάλα.

Τελικά αν τα βάλεις όλα μαζί, θα πάρει 1 μήνα περίπου να αντικαταστήσεις 2 γευματα την ημέρα.

Να σου πω εγώ το περιμένω πως και πως... δουλεύω και αντλώ στην δουλειά 2 φορές, τρέξιμο, άγχος, έχω 2 μωρά βλέπεις.. είναι όλα πολύ δύσκολα και απ' την κούραση/αϋπνία ή άγχος μου μειώνεται κάποιες φορές. Τώρα τουλάχιστον θα μου φτάνει σίγουρα. Δεν θα αντλώ μες τη νύχτα αν δεν έχω αρκετό για να αναπληρώνω...

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χάπυ μαμα εμεις ειμαστε 4,5 μηνων και ξεκινησαμε κρεμουλα πλεον εντατικα. τρωει ρυζαλευρο με  80 μλ νερο το πρωι αυτο και αναπληρωνει με γαλατακι. Λέω να της ξεκινησω και φρουτακια το απόγευμα...θα το κάνω ετσι οπως σου το ειπε η γιατρος σου. γιατι εμενα μου ειπε ολα μαζι...και δεν συμφωνω!

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
LindakiS έγραψε:Καλημερα καλημερα!! Ποπακι εδω ειμαστε ντεε!! χαχαχαχαχα SmileSmile

Εδωσα μηλο χθες μισοοο!! Με 30 μλ γαλατακι μου και το καταβροχθησε η φαγανω μου! Πολυ λιγο αφησε..μαλλον θελει καλα καλα να μαθει τη γευση!! μα δεν το πιστευω!! Να το φαει σχεδον ολο;;; Smile
Και ηθελε και γαλα μετα!

Εμεις αυριο εχουμε εμβολιο!! Σημερα χρονια μας πολλα κλεισαμε τον 5ο μηνα!! Πωπωωω δεν το πιστευω πως περασε ο καιρος! Και ναι κι εμενα στριγγλιζει πολλες φορες αλλα συνηθως κατι θελει.. !! Smile

Δημητρα μου τι καλα που εισαι εμπειρη μανουλα να μας βοηθαααςς!! SmileSmile

Εχω ολα τα πραγματα μου avent εγω αυτο πως μου ξεφυγε;; χμμμ Cool Cool 

Παντως η κρεμουλα που εδωσα το μηλο δηλ εγινε πολυ νοστιμο αφου ηθελα να το φαω κι εγω χαχχαχα και με το γαλα μου γλυκαινε. Αλλα μαλλον εδω σταματαμε γτ θελω να ξεκινησω κανονικα μετα τον 6ο... Ποσο καιρο μπορω να δινω το μηλο;; γινεται μεχρι να κλεισει τον 6ο; θα παω να παρω και αχλαδι να δοκιμασει την αλλη φορα..
Αλλα επειδη συνισταται αποκλειστικος θηλασμος μεχρι τον 6ο γι αυτο προβληματιζομαι..
εχετε μηνεθλια???να σου ζησει!!Very Happy Very Happy Very Happy  φαγανω μπραβο!!εμενα δεν εδειξε τον αναμενομενο ενθουσιασμο οταν δοκιμασα, το αφησα και τωρα θα το παω λάου λάου, όπως αναφερει η χάπυ μαμα.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
inka έγραψε:χάπυ μαμα εμεις ειμαστε 4,5 μηνων και ξεκινησαμε κρεμουλα πλεον εντατικα. τρωει ρυζαλευρο με  80 μλ νερο το πρωι αυτο και αναπληρωνει με γαλατακι. Λέω να της ξεκινησω και φρουτακια το απόγευμα...θα το κάνω ετσι οπως σου το ειπε η γιατρος σου. γιατι εμενα μου ειπε ολα μαζι...και δεν συμφωνω!
Στις σημειώσεις που μου είχε δώσει στο πρώτο γράφει 5μ+1εβδ κρέμα ρυζάλευρο βανίλια ή αραβοσίτου και 5,5 μηνών φρούτα. Τα έχω μπροστά μου. 6μηνών + 1 εβδ. υποτίθεται ότι έχει καθιερωθεί δεκατιανό και απογευματινό και μπαίνει στις χορτόσουπες.
Κάθε παιδίατρος έχει τα δικά του, δεν είναι και μεγάλες διαφορές. Φρούτα νομίζω καλό είναι να τα βάζεις το πρωί γιατί είναι λίγο βαριά για το παρθένο του στομαχάκι, μήπως έχετε αϋπνίες το βράδι!

mary 30

mary 30
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι κανετε κοριτσια χανομαι εχω μπλεξει με τη κορη μου που ολο παιχνιδια θελει ολη μερα και ταυτοχρονα με τις δουλειες πεφτω ξερη το βραδυ η γυναικα!Very Happy  εμεις ακομα δεν εχουμε αρχισει κρεμουλες αλλα οπως βλεπω σιγα σιγα θα αρχισουμε γιατι πειναει η πειναλα δεν προλαβαινει να περασει 3 ωρο και θελει να φαει φτασαμε σχεδον στο ενα λιτρο γαλα την ημερα.Very Happy 

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αλήθεια, πόσο τρώνε τα δικά σας; Εγώ της αφήνω 2χ150 μπιμπερό δικό μου όσο λείπω. Θεωρώ ότι το κάθε γεύμα της είναι αυτό. Την κρατάει περίπου 3,5 ώρες. Εκτός εξαιρέσεων (έδωσα σήμερα 1 μερίδα ξένο γιατί βλέπω πως μπήκαμε σε άλμα από χθες βράδι και δεν είχα να αφήσω 3 δικά μου...) Sad 

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!! ΝΑ ΜΑΙ Κ ΕΓΩ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΙΞΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ-ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ. ΟΛΙΝΑΚΙ Μ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ, 5 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ Ε;;; ΠΩΠΩΠΩ...Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 215994 

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΟΛΥ ΦΑΓΑΝΕΣ Κ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΑΣ 8,400!!!! ΠΑΧΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ...ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ Μ ΔΙΝΕΙ Κ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ Κ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ;;;

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΑΣ 68 ΠΟΝΤΟΥΣ!!! ΤΡΑΓΟΥΔΑΜΕ, ΣΤΡΙΓΓΛΙΖΟΥΜΕ , ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΦΩΝΗ,,,,ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΧΑΙ!!!!!


ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γιατί δεν το θέλεις; Θέλεις κάτι βιολογικό; ή κάτι που να μην.. παχαίνει; Υπάρχει η κινόα με μήλο που μπορείς να φτιάξεις για κρεμούλα. Δημητριακό είναι, απ' το φαρμακείο το παίρνεις και είναι βιολογικό. Θα σκαλίσω τις συνταγές μου, απ' ότι θυμάμαι έβραζα λίγο μήλο ή αχλάδι με νεράκι και κινόα και τα άλεθα.

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ Κ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΕΝΝΟΕΙΣ?? ΜΑΡΚΑ?

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??Mad 

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσάκια μου καλησπέρα γυρίσαμε απο παιδίατρο.. 7300 είμαστε κ βάλαμε 900γρ μόνο με μαμαδογαλ!!! 64εκ. τι να πω;; νιώθω περήφανη ποτ το μωρό μου μεγαλώνει τόσο καλά..
λοιπόν μας σύστησε φρουτα Γ αρχή κ μετά ρυζαλευρο.. κι εγώ δε θα δώσω κρέμες εμπορίου τίγκα ζάχαρη αλλα βιολογικές απο φαρμακείο.. η frezylac h hipp.. θα δω.. η μπορεί να φτιάξω δική μου αλλα όλα αυτά σε 2 βδομάδες οχι ακόμα..

http://www.mama365.gr/10997/syntages-gia-ta-prota-vrefika-gevmata.html

κ μερικές φοβερές συνταγές Γ μωρά... δείτε ειναι τέλειες..

http://www.sailormoon82@blogspot.com

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zeta1983 έγραψε:ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ Κ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΕΝΝΟΕΙΣ?? ΜΑΡΚΑ?

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??Mad 
Ζέτα don't panic παιδί μου... ειναι βιολογικές μπορείς να ζητήσεις απο το φαρμακείο.. έχει με γάλα κ χωρίς αν θες να βάζεις δικό σου η το ξένο 2ης βρεφικής ηλικίας.. η μπορείς να κάνεις δικό σου ... έχει συνταγές στο ίντερνετ Γ σπιτικό ρυζαλευρο.. αν κ το θεωρώ τζάμπα.. εγω Γ πηξιμο στο φρούτο θα έβαζα απλά βρώμη που θα εβραζα στο εβαπορέ η στο δικό μου γάλα.. αλλα μην αγχώνεσαι στην αρχή τρωει τόσο λίγο που θα έχεις πολύ χρονο να τα μάθεις όλα..

http://www.sailormoon82@blogspot.com

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lindakis είσαι σούπερ κατατοπισμένη!!! Εγώ είχα ξεκινήσει κάπως έτσι στο πρώτο μου αλλά τώρα δεν θα προλαβαίνω No 
Εμείς πάθαμε ζημιά τώρα με τις πάνες. Της πήρα babylino και μου βγήκε αλλεργική. Μόνο πάμπερς λοιπόν.. θα το πω και στην παιδίατρο το απόγευμα να μου πει τι κάνουμε σ'αυτές τις περιπτώσεις.

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια (ήρθα εγώ και φύγατε όλες??!!) Laughing Laughing Laughing 

Κάναμε εχθές τα εμβόλια μας και είμαστε 6,740!!! Πήραμε! Πηραμε!! Η γιατρός περίμενε παραπάνω αλλά αφού θηλάζουμε δεν είπε κουβέντα.

Ξεκινάμε το απόγευμα κρεμούλα! πήρα μία της Γιώτης... δεν νιώθω τύψεις - δεν υπάρχει χρόνος.. No 

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα Δημητρουλα μου!! Οντως που χαθηκαν ολες! Smile Εγω ειμαι εδω για να μη νιωθεις μονη! Razz Razz 
Ειστε πααρα πολυ καλα!! Ποσο πηρατε αληθεια;; Ποσους θηλασμους κανεις τη μερα πλεον;; εχεις σκεφτει για μαγια μπυρας;; εγω παιρνω και με βοηθησε πολυ! Αυξησα και την παραγωγη μου με το θηλαστρο! Αν δεν εχεις χρονο μες στη μερα κ με αλλο μωρο μπορει λιγο στρες να σου μειωσει την παραγωγη!
Φυσικα και δε θα νιωθεις τυψεις! Η καθε μανουλα κανει το καλυτερο που μπορει τι να πουνε αλλες με 6-7 παιδια;; καπως καποια πραγματακια παραγκωνιζονται ..
επισης δε ξερω αν ειδες στο λινκ που εβαλα πιο πανω στη σελιδα αυτη λεει οτι μπορεις να βραζεις ελαφρα τα φρουτακια το μηλο, το αχλαδι, και να τα πολτοποιεις αμεσως μετα και να τα βαζεις στην καταψηξη κατευθειαν ετσι θα ψεπαγωνεις και θα εχεις ετοιμα φρεσκα γευματακια ανα πασα στιγμη.
Ελπιζω να σε βοηθησα καπως.. Wink
Να σου ζησει η μικρουλα σου και να της δωσεις πολλα φιλακια!! Με αγωνια τα μεγαλωνουμε ολες! Οποτε ΝΟ τυψεις!Wink Wink 

http://www.sailormoon82@blogspot.com

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zeta1983 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!! ΝΑ ΜΑΙ Κ ΕΓΩ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΙΞΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ-ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ. ΟΛΙΝΑΚΙ Μ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ, 5 ΜΗΝΩΝ ΚΟΡΙΤΣΑΡΟΣ Ε;;; ΠΩΠΩΠΩ...Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 215994 

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΟΛΥ ΦΑΓΑΝΕΣ Κ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΑΣ 8,400!!!! ΠΑΧΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ...ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ Μ ΔΙΝΕΙ Κ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ Κ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ;;;

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣ...ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΑΣ 68 ΠΟΝΤΟΥΣ!!! ΤΡΑΓΟΥΔΑΜΕ, ΣΤΡΙΓΓΛΙΖΟΥΜΕ , ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΦΩΝΗ,,,,ΓΕΝΙΚΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΧΑΙ!!!!!


ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Ζετα μου εγώ στον πρώτο μου γιο που ήταν παχουλός σαν την δική σου δεν έδωσα καθόλου κρέμα! Ούτε ρυζάλευρο ούτε καν τις κρέμες που τρώνε αργότερα! Για απογευματινό έπινε σκέτο γάλα. Αν όμως θέλεις οπωσδήποτε να δώσεις κρέμα να πάρεις τις βιολογικές της frizolac ή hippoπου υπάρχουν στα φαρμακεία και τουλάχιστον δεν έχουν ζάχαρη!

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλησπέρα! Τόσες μερες δεν έμπαινα γιατι κάτι ειχε πάθει το email μου και δεν μου έστελνε ειδοποιήσεις για τα μηνύματα σας! Όσες εχετε αρχίσει κρέμα πως τα πάτε;;; Εμένα βρε κορίτσια την μισή την φτύνει! Κάθε μέρα για να φάμε γινόμαστε λουτσα! Μέχρι και τα μάτια του τρώνε!!! Εσάς την τρώνε ευκολα;

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΑ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ 3 ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΓΚΡΙΝΙΑ Κ ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΑΛΙΟΥ...ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΗΣ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΖΕΛΕ ΓΙΑ ΟΥΛΑ, ΜΑΣΟΥΛΗΤΗΡΙΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΚΑΝΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑCrying or Very sad 

ΑΛΛΑΞΕ Κ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΤΗΣ Κ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 23:30 ΜΕ 00:00 ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΗ Κ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ, ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΘΕΛΕΙ ΟΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΜΕΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ Η ΜΕΣΗ Μ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ...ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 8400 Η ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!! ΕΜΕΝΑ ΕΜΟΙΑΣΕ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑΤΑ ΜΟΥ!!! ΧΑΧΑΧΑ...

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΖΑΧΑΡΗ, ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ, ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΝΟ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΔΕΚΕΤΙΑΝΟ Κ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΣΚΕΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ, ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΚΙ Η ΕΛΕΝΑ..

ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!Laughing 

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια κι εμένα η κόρη μου η πρώτη, σε αυτή την ηλικία ήταν 8.300, το είδα εχθές. Είμασταν σαν το ανθρωπάκι της Μισελέν! Laughing  Παρόλα αυτά επέμενε η γιατρός πως δεν χωρούν δίαιτες πριν τα 2 έτη κι ότι είναι άτοπο να κρίνεις ως παχύσαρκο ένα μωρό.
Είχε δίκιο, απ' τους 18 μήνες ως σήμερα είμαστε μέσο όρο 12.500. Είδατε; πάμε μάλιστα τώρα προς το αδύνατο σιγά σιγά.
Θα έρθει μια ίωση (φτου φτου φτου) ή τα δοντάκια, όπου θα χάσει το παιδί. Μετά θα περπατήσει κι όλας... δεν θα είναι πάντα καλόφαγο... θα γίνει μια χαρά - να μην ανησυχείτε!
Κι αν δείτε στην σύσταση, το ρυζάλευρο συγκεκριμένα δεν έχει θερμίδες. Το ξέρω γιατί έβαζα απ' τον χρόνο και μετά στο γάλα της μία κουταλιά γιατί πνιγόταν - δεν μπορούσε να το πιει αλλιώς (παλινδρόμηση - αναγωγές κλπ κι είχε μάθει σε πυκνό γάλα).

Σας ζάλισα...
Πήραμε 400 γραμμάρια. Τρώει όλη μέρα όταν είμαι σπιτι, δεν μετράω να σου πω. Το βράδι όμως με ξετινάζει, τρώει απ' τις 9 ως τις 11 4-6 φορές και μετά χρρρρ... κοιμάται ως τις 6 περίπου.
Οταν λείπω για τη δουλειά, θηλάζω στις 8 το πρωί και αφήνω 2 μερίδες των 150ml. Δεν πίνει άλλο. Την φτάνουν ως τις 6 που επιστρέφω και ξαναρχίζουμε να θηλάζουμε.
Τις ώρες που τρώει μπιμπερό εγώ βγάζω εδώ στο γραφείο με το θήλαστρο. Το άγχος μεγάλο - η κούραση άσε... αλλά όταν γίνεσαι μαμά όλα τα καταφέρνεις μ'έναν τρόπο ΜΑΓΙΚΟ!
Σ' ευχαριστώ για το λινκ - θα το δω όταν βρω χρόνο!
Πίνω μαραθόσπορο για να μην έχω προβλήματα. Είδα και μια συνταγή για μπισκότα γαλουχίας και θα φτιάξω αύριο! δείτε: http://www.mitrikosthilasmos.com/2011/02/blog-post_7074.html

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ζέτα πρόσεχε μόνο μηπως το μωρό δεν χορταίνει με σκέτο γάλα και δεν σου κοιμάται καλά. Είναι στην ανάπτυξη και χρειάζονται ενέργεια. Μην κόβετε λιπη και θερμίδες... δεν ξέρω... δική μου συμβουλή και συμπεράσματα είναι αυτά... απ' όσα έχω διαβάσει και είδα στο παιδί μου..

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ, ΝΑΙ ΙΣΩΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ...ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΘΡΕΠΤΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ...ΚΑΙ ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΣΚΕΤΕΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΦΡΟΥΤΑΚΙ ΓΙΑ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ.

ΙΣΩΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΜΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ, ΟΠΩΣ Μ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΑΧ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΑΝ ΜΠΑΛΟΝΑΚΙ ΕΓΙΝΕ, ΚΑΤΙ ΦΟΥΣΚΩΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ...ΠΩΠΩΠΩ...Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 215994 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΤΟ ΖΟΡΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ;; ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕ 3Η ΦΟΡΑ...ΝΕΡΟ...

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα μανουλες με τα ομορφα νινακια!!!Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 215994 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 215994  τι κανετε? τα μωρακια σας?

Εγω εχω χαθει παλι γιατι εδω και 10 μερες περιπου ειμαστε σχεδον αυτοκολλητες! Δεν ξερω τι συμβαινει...ισως τα δοντια...Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  χαλασε ακριβως οπως το νινακι σου Ζετα και η δικη μου το προγραμμα! Αργει πολυ να κοιμηθει και ξυπναει και κατα την διαρκεια της νυχτας...τα εχω φτυσει!Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 911307 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 911307 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 911307 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 911307 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 911307 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 585182 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 585182 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 585182 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 585182 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 585182 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 585182 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 585182 

Και εμεις μεγαλωσαμε! Αν και πλεον δεν βαζει κιλα με τον ιδιο ρυθμο ειναι 8020 γρ και 66 εκ στους 4,5 μηνες ζωης της!!!Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 604962 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 604962 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 604962 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 604962 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 604962 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 604962 

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αφρουλα τι μπουμπουκα ειναι η κορη σου??? καθε ποτε τρωει??την δινεις καμια κρεμα η φρουτοκρεμα?

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Σοφια μου με την μικρη κουτσουνα σου!!! Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 417472 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 417472 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 417472 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 35468 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 35468 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 35468  Τι κανετε?

Αχ ευχαριστουμε!!! που να την δεις κιολας...Wink  οχι δεν εχουμε ξεκινησει ακομη! Απλα της δινω να γευεται διαφορα φρουτα και βραστα λαχανικα! Ειναι ομως ανωριμο ακομη το πεπτικο της συστημα αφου της εδωσα πολυυυυ μικρες μπουκιτσες βραστο σπανακι το οποιο βγηκε ως εισηλθε!Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α και ξεχασα να σου απαντησω! Τρωει καθε 2,5-3 ωρες αυτην την περιοδο! Μπορει και πιο συχνα! Πριν ετρωγε καθε 3-4 ωρες αλλα δεν επαιρνε βαρος με τον ιδιο ρυθμο! Τωρα πηρε ξανα λιγο τα πανω της!Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 38 215994 

vasoula25

vasoula25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?? τα μωράκια σας?? και μεις βρε κορίτσια πολύ γκρίνια, τα καημενούλια μας, όλο αγκαλιά και τραγουδάκια τα έχω παίξει, το καλό είναι οτι κοιμάται όλο το βράδυ αλλά και πάλι δεν μου φτάνει το 24ωρο. εμείς δοκιμάσαμε λίγο μήλο και ξετρελάθηκε η φαγανού

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 38 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις