Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
85 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 85 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ααααααααα τι καλό αυτό με τις γεύσεις!!! Θα το κάνω κι εγώ! Δεν το είχα σκεφτει! μπράβο !! Μόνο το σπανάκι... απαγορεύεται βρε ωσπου να πάει 6,5 μηνών. επίσης η αγκινάρα η μελιτζάνα και το πατζάρι, μετά το χρόνο αυτά. Οπως και το μέλι. Λόγω ενζύμων που έχουν και δεν ξέρω για ποιον άλλο λόγο.

Σήμερα η Αλίκη δοκιμασε κρεμούλα και δεν έφαγε ούτε μισο κουταλάκι... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
Οχι μόνο τα έφτυνε αλλά γύριζε το κεφάλι απ' την άλλη με αηδία κι έκλαιγε.
Και η μεγάλη μου περίμενε σαν το κοράκι από πάνω με το κουτάλι της Very Happy  Τι γίνεται τώρα; Τι κάνουμε;

Κορίτσια θηλάζετε όλες;;;

POPIKALYMN


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσακια μου μου λειψατε.τι κανετε?αυτες τις μερες δουλευω πολυ.εχω και τη μικρη μου.θηλαζουμε καθε μιση ωρα αλλα το φαγητο της ειναι 5-6 γουλιες ανα μισαωρο και με εχει στην πριζα.κατα τα αλλα περνουμε την αντιβιωση οπως σας ειχα πει και την τριτη θα παμε παιδιατρο.εμεις αυριο εχουμε αργια.ειναι του αγ.νικολαου και ειναι πολιούχος μας.
κυριακη θα στολισουμε το δεντρο μας
τι ωραια συζητηση που ειχατε για τις κρεμουλες.οταν θα ερθει η ωρα μας θα ειμαστε διαβασμενες χαχα

vasoula25

vasoula25
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?? χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουμε τα μωράκια μας να τα χαιρόμαστε!!! με υγεία!!! και χρόνια πολλά σε όποια έχει κάποιον δικό της!!!

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα μανουλες!τι κανετε?τα μωρακια σας?εμεις ειμαστε καλα,η αποστολια ηρεμη εδω κ καιρο!την εχω ολη μερα στο κρεββατακι της να παιζει,την παιρνω να τη θηλασω κ για χαδακια κτλ κ μετα παλι στο κρεββατακι της!ευτυχως της αρεσει ειναι ανεξαρτητη η ατιμη!θελει το χωρο της κ το χρονο της!

POPIKALYMN


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!χρόνια πολλά στα νικολάκια.να τα χαιρεστε!να ειναι πάντα υγιείς και ευτυχισμενα!

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΕΣ!!!Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 215994 

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα μανούλες κ χρόνια πολλά στους νεογεννητους νικολαδες μας κ σε όποιον γιορτάζει !
ωραία με τις κρεμουλες θα έχουμε θέμα να συζητάμε! εμένα η λυδία χθες έφαγε μπανάνα άλλα Οχι άλεσμενη την εγλυφε θεέ μου ήταν Γ βίντεο!! με τη μανια εγλυφε την μπανάνα να ταν κι άλλη!!
Σκ έρχεται κ περιμένουμε τον μπαμπά μας κ πολύ χαίρομαι! ανανεώνει κ την σχέση Μας!
κορίτσια 5 μηνών ειναι οοολο ένα άλμα Γ όσα μωράκια θηλάζουν προσέχετε κ για όσα δε θηλάζουν πάλι υπάρχουν αλλαγές.. εμένα άρχισε να ειναι πιο επικοινωνιακή κ έχω μια μικρη μείωση στο γάλα μου...

http://www.sailormoon82@blogspot.com

αφρουλα

αφρουλα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα κοριτσια με τα γλυκα σας νινακια! Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 417472 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 35468  Τι κανετε?

Χρονια πολλα στα γλυκα αγορακια της παρεας μας που θα παρουν αυτο το ομορφο ονοματακι! Να τους χαιρεστε Ελενα και Σπυριδουλα! Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 417472 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 417472 Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 417472 

Happy mama - Δημητρα (εαν θυμαμαι σωστα?) τα λαχανικα δεν εχουν ενζυμα...Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  Προσωπικα δεν μου ειπε για καποια απαγορευση ο γιατρος μου! Ισως γιατι δεν ξεκινησαμε ακομη! Ξερω για το μελι!Wink 

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δημητρουλα μου φανταζομαι τα Ξερεις κι απο το άλλο μωράκι σου σ αυτή τη φάση δεν πιέζουμε αν δεν φάει. δοκίμασε κάποιο φρέσκο φτουτο κ μέτσ απο 5 μέρες πάλι ξανά κρεμουλα ρυζαλευρο . δεν είναι υποχρεωμένα να φάνε το γαλατακι τους φτάνει.

http://www.sailormoon82@blogspot.com

POPIKALYMN


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες.τι κανετε?πως ειναι τα μωρακια σας?εμενα ειναι μια χαρα αλλα δεν τρωει.την δευτερα σταματαμε αντιβιωση και τριτη θα παμε να ζυγιστουμε.για να δουμε!

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ. ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΚΡΥΩΣΕ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΜΕ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ ΒΡΑΧΝΙΑΣΕΙ Κ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΔΕΚΑΤΑSad 

ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ Algofren ΣΙΡΟΠΑΚΙ ΚΙ ΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΘΑ ΔΩΣΩ DEPON EΝΑΛΛΑΞ...ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΗ ΓΚΡΙΝΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΡΕΧΤΗ...ΓΕΝΙΚΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ ΤΗΣ...ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΑ 180ml ΠΟΥ ΤΗΣ ΦΙΑΧΝΩ ΤΑ 100 ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ...

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΞΥΠΝΙΑ Κ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΟΦΕΡΝΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΒΟΛΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΛΙΓΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΓΙΑΤΙ Η ΝΥΧΤΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ ΜΑΚΡΙΑ............Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 850933 

ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!

HappyMama


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αφρούλα - παρένθεση είσαι μια μαμά κούκλα!!!! Πωπω! Πότε θα βρω κι εγώ τον εαυτό μου;;; Τα έχασα όλα τον πρώτο μήνα αλλά έχω πάρει 2 κιλά από τότε….
Ναι, για το μέλι είναι τα ένζυμα. Τα λαχανικά θα στα πει ή θα στα γράψει όταν ξεκινάς χορτοσουπες. Μωρέ εγώ φοβάμαι, άστο καλύτερα..
Lindakis, φρουτόκρεμα θα ξεκινήσουμε την ερχόμενη εβδομάδα, 5,5 μηνών. Φάγαμε εχθές. Τι χαζή που είμαι, θυμήθηκα που είχα το ίδιο θέμα με την πρώτη μου κορούλα και αραίωσα αρκετά την κρεμούλα και την έφαγε όλη!!
Σχετικά με το ρυζάλευρο κορίτσια που έλεγα πως δεν παχαίνει, είδα και το κουτί, τα 250ml έχουν 200 θερμίδες ενώ τα 100 γάλα έτοιμο 280 θερμίδες.

Ζέτα περαστικά.... η χειρότερη μου είναι κι εμένα όταν αρρωσταινουν.. κυρίως σ'αυτή την ηλικία που δεν επιτρέπεται τίποτα. Το algofren τι είναι;; Σαν το ντεπόν;
Εμάς για εναλλάξ με τον ντεπόν δίνει το gandil.

POPIKALYMN


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα κοριτσακια μου.τι κανετε?τα μωρακια σας?εγω δεν μπρολαβαινω να μπω να σας γραψω γιατι την κυριακη ο αντρας μου ενιωσε κατι ενοχλησεις στο στηθος και μπηκαμε στο νοσοκομειο.ευτυχως ολα ειναι καλα και αυριο θα βγουμε.μαλλον ειναι αγχος και οχι καρδια που φοβηθηκαμε.δοξα το θεο.εχω και το μωρο και πηγαινοερχομαι.
δεν μου τρωει καθολου κοριτσια και οτι τρωει βγαζει το μισο σε γουλιες.μηπως να κανουμε υπερηχο για παλινδρομηση?αυριο θα παω παιδιατρο.

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!! Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 215994 

ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΕ;;; ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!

ΠΟΠΗ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ, Κ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΟ ΔΩ Κ ΠΕΡΑ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΙΜΟ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΚΑ....

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε κι εσείς και τα μωρακια σας;;; Εμείς καλά είμαστε από υγεία αλλά έχουμε θέμα με το φαγητο! Έχουμε αρχίσει κρέμα με ρυζάλευρο εδω και 15 μερες κι οτι είχαμε συνηθίσει να την τρώμε την Δευτέρα αρχίσαμε φρουτόκρεμα και εδω και 4 μερες γινεται ΧΑΜΟΣ! Ειναι αδύνατο να κάτσουμε στο καρεκλάκι φτύνουμε με το που θα δούμε το κουτάλι και απο χθες το απόγευμα φτύνουμε ΚΑΙ το ρυζάλευρο!!! Έχουμε λερώσει τα παντα !!!κλαιμε ασταμάτητα όση ωρα τρώμε και σήμερα δεν άντεξα και πηρα την παιδίατρο να την ρωτήσω τι να κάνω γιατι τα δυο γεύματα με το κουτάλι έχουν καταντήσει μαρτύριο!!!! Μου ειπε για κάτι θηλές σίτισης που προσαρμόζονται στο μπιμπερό! Αλλα βρε κορίτσια δεν θέλω να μάθει να τρωει και το φαγητο με το μπιμπερο! Εσάς όσα μωρακια τρώνε στερεα τροφή συνήθισαν ευκολα; Αυτα τα πράγματα ειναι πρωτόγνωρα για μένα! Ο πρώτος νου γιος μέσα σε 3 μέρες τα κατεβάζε ΟΛΑ! Φαί να ήταν κι οτι να'ναι να ήταν !

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΑΧ ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ;;;

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ 10ΑΡΙΑ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΓΙΟ!!!!
ΧΑΧΑΧΑ... Εγκυούλες-Μανούλες Ιουλίου-Αυγούστου 2013 #4 - Σελίδα 39 328109 

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσάκια!! εμείς ξεκινήσαμε φρουτοκρεμα σιγά σιγά . στο φρούτο η μαμά μου βάζει κ λίγο κρεμουλα κ γίνεται έτσι κ λίγο πιο γλυκό το μήλο κ πιο θρεπτική κ κρέμα... αλλα μη φανταστείτε 5 - 10 κουταλιές το πολύ κ.μετά κλαίει κ δε θέλει άλλο.. προτιμάει το γάλα. είτε απο το μπιμπερό είτε απο τη θηλή. Έλεγα λοιπόν αν δεν φτάσουν τους 6.5 μήνες μη στεναχωριεστε αν δεν τρώνε πολύ κρέμες. η κύρια τροφή τους ειναι το γάλα. αυτά απο μένα θα σας δω μετά..
ποπακι μου εύχομαι ήδη να είστε καλύτερα.!!

http://www.sailormoon82@blogspot.com

POPIKALYMN


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπέρα φιλεναδιτσες μου.ο αντρας μου τελικα ειναι μια χαρα.βγηκαμε απο το νοσοκομειο και ολα ηταν απο το στρεςς.η καρδια του ειναι τελεια!!
πηγαμε παιδιατρο σημερα η κορουλα μου πηρε μονο 150 γραμμαρια σε 15 ημερες ειναι τωρα 5950.εχει λιγο ερεθισμενο αυτακι αλλα ο λαιμος χαλια.πολυ ερεθισμενος και προφανος γιαυτο δεν μου καλοτρωει,καταπινει και ποναει.για το αυτακι μου εδωσε σταγονιτσες αλλα για το λαιμο μου ειπε μονο θηλασμο και οχι με ωραριο οποτε θελει και κλαει.
ειμαι και εγω συναχωμενη και ποναω το λαιμο μου και τωρα πηρα ντεπον γιατι ανεβασα δεκατα.
αχ τι ωραια που ηταν το καλοκαιρι!!!!!!

zeta1983


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΠΟΠΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!! ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΤΩΡΑ Κ ΟΧΙ ΣΤΡΕΣ!!!

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΕΔΩ Κ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ Κ ΓΩ ΧΑΖΕΥΩ...

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΔΙΑΡΡΟΙΕΣ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΔΟΝΤΙΩΝ;;; Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΔΩ Κ ΚΑΜΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ...ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ..Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ!!!

ΓΕΝΙΚΑ ΗΡΕΜΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΞΑΡΣΗ-ΓΚΡΙΝΙΑ-ΑΓΚΑΛΙΑ-ΑΥΠΝΙΑ-ΑΦΑΓΙΑ...Κ ΠΑΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

ΑΥΤΑ, ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια μου χάθηκα λίγο! Η κόρη με έχει απορροφήσει τόσο πολύ που δεν ειχα χρόνο για τίποτα.Προσπαθούσα να την στρωσω με θηλασμο, φαγητό, υπνο. και από την άλλη παιχνιδι, τραγουδι, βολτες, πολλες βολτες!

Πόπη μου, εμενα η κόρη εχει ΓΟΠ τελικά γι αυτο κ δεν έπαιρνε το βαρος που έπρεπε, ούτε θήλαζε κανονικά. 5 μηνών κ ειναι 7.250 κ η παιδιατρος με συναιχάρει για την προσπαθεια που καταβάλω (ξυπνητηρια ανα δύωρο όλο το 24ωρο). Παιρνουμε σιροπακι. Για ψαξτο λίγο...

Ελενα κ Ζέτα  υπομονή με την κρεμα. και εμενα δεν την ετρωγε, αλλά πλέον την καταβροχθίζει (μονο 80-100 μλ νερο) και αυτο γιατι της δινω ένα κλειδι να μασαει και οταν ανοιγει στομα, τσουπ κουταλι κ φαί. Ασε που θέλει να το κρατει κ μονη της.κατα τ'αλλα από αυριο ξεκιναω δουλεια...

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σοφακι μου πολλά νέα! εύχομαι μόνο να ναι γερό το μωρό σου κ να περάσει το ΓΟΠ γρήγορα γτ ξέρω πόσο δύσκολο ειναι . τι τρώτε απο κρεμες;; εγώ πλέον εχωσα τη μάνα μου να της δίνω κρέμες όταν λείπω Γ να μπει η κρέμα μεσημέρι κ να μην χρειάζομαι τόσες αντλήσεις τη μέρα. στα κιλά σοφακι μου νομιζω είστε πολύ καλά εμείς 5.5 μηνών είμαστε 7.500γρ 64εκ.
πόσες ώρες θα δούλευεις;

http://www.sailormoon82@blogspot.com

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lindakis μου μετά κόπων και βασάνων το πρόγραμμα μας έχει ως εξής:
5.30- θηλασμός
8.00-θηλασμός
11.30- κρέμα ριζάλευρο της γιωτης ξεκίνησα, αλλά την άλλαξα με Frezylac
3.00 θηλασμός
7.θηλασμός
11.30 θηλασμός
2.30 θηλασμός


Δουλεύω 8,30- 9.00 (σαν μανουλα με δικαιολογούνε το πρωι) και τελειώνω στις 2.00.  περνάνε πολύ γρήγορα οι ώρες!!!  και πάντα ανυπομονώ να γυρισω σπίτι  να την αγκαλιάσω!

Εσενε το πρόγραμμα ποιο ειναι?? πόσες ωρες δουλεύεις?

LindakiS

LindakiS
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα κοριτσάκια Smile

σοφακι μου πολύ καλό πρόγραμμα μια χαρά δε θα μπορούσες να κάνεις κάτι καλύτερο. γτ λες κόπων κ βασάνων;
εγώ δε δουλεύω 5 ώρες ακόμα αλλα απο Φλεβάρη θα ξεκινήσω 6ωρο τη μέρα. Γ την ώρα δουλεύω 3. κι εχω θηλασμό στις 9.00,
στις 11.30 μετά φεύγω την ταΐζουν την κρεμουλα φρέσκο φρούτο με μια κουταλιά του γλυκού σιταλευρο. στις 2.30 με 3.00 πίνει κ 80-100μλ γάλα
γυρίζω 3.30 κανω άντληση
θηλασμός στις 5.00, στις 7:30, στις 9.00 στις 11.00 , στις 12:30 κ κοιμαται 1:30-2:00 συνήθως όπου ξυπνάει κάπου στις 6.00 Γ μαμ κ μετά παλι στις 9.00 κ φτου κ απ την αρχή!! χιχιχι
να σημειώσω ότι πήρα κι εγώ κρέμα βιολογική της frezylac κι όπως ήταν το κουτί το πέταξα γτ έφερε αλλεργία στο μωρό μου κάθε φορα που έφαγε πέταγε καντηλες στο πρόσωπο. πολύ κοκκινιλα ! οποτε τωρα της δίνω μια κ γλ σιταλευρο. ρυζαλευρο οχι!
αα κ κανω άλλες δύο αντλήσεις μια το πρωί κ μια το βράδυ.. θελω να αρχίσω να μειωνω τις αντλήσεις σιγά σιγά..

http://www.sailormoon82@blogspot.com

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι σιταλευρο δινεις? της φρεζυλακ δεν της αρεσει βλεπω και της δικια μου!
και εγω δυο αντλησεις την ημερα κανω. καλός ο θηλασμός αλλα οι αντλησεις ειναι κοπος για μενα!!


μετα κοπων λέω γιατι θηλαζει μονο κοιμισμένη, οπότε επρεπε να την βάλω για νανι ανα 3ωρο ήθελε δεν ήθελε, αλλιως το αντλούσα της το έδινα με το μπιμπερο, να μην το θέλει, να το βαζω μετα σε εκπαιδευτικο ποτηρι, και τελευταια λύση σε κανονικό ποτηρι!! ασε! και το βραδυ ανα δυωρο ξυπνητηρι για να την θηλάσω, γιατι την ημέρα ειχαμε τον παραπάνω πολεμο!

elenamagio

elenamagio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κορίτσια εμένα την κρέμα της frezylac μια χαρά την τρωει ούτε αλλεργία του έκανε ούτε τίποτα αλλα εχω σοβαρο πρόβλημα με την φρουτόκρεμα!!! Τι να κάνω;; Δεν την τρωει με τίποτα! Και δεν θέλω να δώσω την έτοιμη αλλα στο τέλος αυτο θα αναγκαστώ να κάνω! Πως θα παιρνει τις βιταμίνες που πρεπει; 10 μερες τι παλεύω και τίποτα δεν γινεται! Με το που καταλαβαίνει στα χείλια του την γεύση του φρουτου ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ!!! Κοντεύω να σκάσω!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις