Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
97 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 97 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

reniapa

reniapa
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαλαρωσε κοριτσι μου ..ποναει ναι αλλα μην το κανεις πιο δυσκολο..ειπες οτι ο ανδρα σου κοιμηθηκε σπιτι σου??τωρα δλδ οταν δε ειναι στη δουλεια μενει εκει??πρεπει να συζητησετε..να ηρεμησετε να βρειτε μια ακρη..τι θελεις εσυ πραγματικα?θες να εισαι μαζι του και να προσπαθησετε??η θες να μεγαλωσει το παιδι σου χωρις προβληματα??πανω απ ολα τι νιωθεις εσυ κοπελα μ..

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σας ευχαριστώ που με ηρεμήσατε ειλικρινά δεν ήξερα που να πω αυτά τα αίσχη,,,

Το παιδί είναι πάνω από όλα σίγουρα και αυτό πρέπει πια να είναι το μοναδικό μας μέλημα...Από εκεί και πέρα μεταξύ μας φοβάμαι ότι και καλή θέληση να υπάρχει δύσκολα σώνεται η κατάσταση..έχουν γίνει πολύ άσχημα πράγματα το τελευταίο καιρό. Θα ήθελα να γίνει ένα θαύμα και να λυθούν όλα όμως νομίζω είναι πολύ δύσκολο....και εκείνος αγανάκτισε από την ανασφάλειά μου...
Δε ξέρω τι θα κάνει ειλικρινά και εγώ είμαι μπερδεμένη πολύ...ο Θεός να βάλει το χέρι του!!!

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θα συμφωνήσω σε όλα με την bublesoap.
Χρειάζεσαι βοήθεια και υποστήριξη πέραν της οθόνης.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ηθελες να κρατήσεις τον συγκεκριμένο γάμο?Shocked Ήθελες να είσαι με έναν τέτοιο άντρα? ηθελες να είσαι μεια τετοια γυναικα και μάνα? Shocked Shocked Shocked Ο γάμος σου ειχε τελειω΄σει προ πολλού απλά τώρα πεφτουν οι τίτλοι τέλους. και καλυτερα.Ασε τον να βρει την τύχη του και εσυ την δική σου. Κοιτα μονο να μην σε ρίξουν και μίλα με ένα δικηγόρο. Μια χαρά θα είσαι. Τι νομίζεςι οτι θα πεθάνεις ή ή εισαι η πρώτη? Φροντιζε να γίνεις πιο υπευθυνη μάνα για το παιδί σου και να είσαι τυπική και με τα πεθερικά και με τον άντρα σου.προσπαθησε να βρεις τον εαυτό σου, θα βρεις και έναν γκομενο στην πορεία και θα περνάς μια χαρά. Η ερώτηση μου είναι η εξής : Αφου ήξερες τα κολλήματα του , αφού γνωριζες την αδυναμία προς τους δικούς του γιατί τον πήρες? Μηπως σου άρεσε που σε προτίμησε ένας γιατρός? Μηπως αν δεν ήταν δεν θα έδινες τόσες ευκαιρίες στην σχέση σου? Λέω μήπως..............................
Καλή τύχη.

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΨΑΞΕ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΠΑΝΕ ΚΑΠΟΥ ΗΡΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΕΥΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΒΑΛΕ ΟΡΟΥΣ ΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΠ' ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΕΣΥ ΖΗΤΑ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟΥΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ !Rolling Eyes Rolling Eyes 

roxanne87

roxanne87
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
melinaki83 έγραψε:
bublesoaps έγραψε:
melinaki83 έγραψε:
mhtsaina έγραψε:Επί του πρακτικού του θέματος, τι έχετε κάνει; Έχετε δρομολογήσει διαζύγιο; Έχετε πάει σε δικηγόρο;

όχι τίποτα από αυτά είναι πολύ νωπό ακόμη τη παρασκευή έγινε η όλη φάση και εκείνος πήγε από το Σάββατο στη μάνα του στο σπίτι της χθες ήρθε και κοιμήθηκε σπίτι μου είπε όμως να μη του μιλάω καθόλου και επειδή αυτή τη βδομάδα έχει πολλές εφημερίες είπε ότι θα μαζέψει από την άλλη βδομάδα τα πράματά του. Δε ξέρω αν ισχύει καν καθώς όλο αλλάζει γνώμες. Δε ξέρω πότε θα φύγει τελικά...

Δηλαδή εσύ με λίγα λόγια τον θέλεις με τις προσβολές του και με τις χειροδικίες σας

όχι είμαι και εγώ μπερδεμένη και θέλω να ξεφύγω από όλα αυτά θα ήθελα να γίνει ένα θαύμα και να μην είχε γίνει τίποτα από όλα αυτά . Πονάνε τόοοοσο πολύ!!!!

Κοριτσάκι μου γλυκό, θαύματα δεν γίνονται για τέτοιους ανούσιους λόγους! Αυτό που καταλαβάινω εγώ είναι πως οτι έγινε ήταν για καλό έστω κι αν έγινε με τον πιο λάθος τρόπο, δεν θα αναλύσω το έκαναν ήδη παραπάνω και συμφωνώ λίγο πολύ. Εσείς οι δύο μαζί να συνεχίσετε δεν μπορείτε, τρώτε ο ένας τον άλλο, και ακόμα και αν κάνετε τα στραβά μάτια και τα βρείτε ξανά, πάλι θα καταλήξετε χώρια και με ακόμα χειρότερο τρόπο. Αυτός ο άνθρωπος σου κάνει κακό όχι μόνο με την συμπεριφορά του, μα ακόμα και η σκέψη του σε οδηγεί να φέρεσαι αρρωστημένα! Εχω περάσει κάτι αντίστοιχο, αλλα ήταν σχέση όχι γάμος, και όσο κ αν προσπαθούσαν οικογένεια, φίλοι κ γνωστοί να με πείσουν πως δεν ταιριάζω με αυτόν τον άνθρωπο εγώ κράτησα 5 ολόκληρα χρόνια. Ώσπου ξύπνησα μια μέρα κ είπα ως εδώ, εγω τη ζωή μου κ εσύ τη δικιά σου! Γνώρισα τον άντρα μου, όντας σε κακή κατάσταση- όχι ψυχολογικά, αλλά η αυτοπεποίθησή μου ήταν τσακισμένη, με είχε κάνει το κάθαρμα να πιστευω πως δεν μετράω,πως δεν είμαι ικανή, ενώ με περιοριζε απο κάθε δραστηριότητα πλην εκείνου λέγοντας πως ζηλεύει κλπ- τ[ωρα που λες, είμαι ευτυχισμένη, πιστευώ στον εαυτό μου, χαίρομαι την κάθε στιγμή..Το έκανα για μένα! Εσύ κούκλα μου πρέπει να το κάνεις για το παιδί σου! Γιατί αλλιώς θα γίνει δυστυχισμένο και με πολλά προβλήματα συμπεριφοράς! Είσαι τυχερή γιατί είναι μικρό ακόμα, κ εσύ το ίδιο. Η ζωή είναι όλη μπροστά σας, πίστεψε στον εαυτό σου, αγάπησε τον εαυτό σου με τα καλά και τα στραβά και θα το κάνουν και οι γύρω σου! Κ θα έρθει η ώρα που θα γελάς με το παρελθόν σου γιατί θα νιώθεις οτι δεν ήσουν εσύ αυτή που τα έζησε, μα κάποια άλλη. Πιστεψε με!

μιτατα

μιτατα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΟΤΑΝ ΡΑΓΙΖΕΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΞΑΝΑΚΟΛΛΑΕΙ.Crying or Very sad 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το οτι πλακωνεστε στις μαπες ειναι τραγικο...εχετε ενα παιδι, δεν μπορει να φερεστε ετσι!

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μελινα, θυμαμαι και το προηγουμενο θεμα σου, ο γαμος σας ηταν ωρολογιακη βομβα ετσι και αλλιως, αλλα δεν καταλαβα γιατι χρησιμοποιεις πρωτο ενικο και οχι πρωτο πληθυντικο? καταστρεψατε το γαμο σας

Fairy87

Fairy87
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κοπέλα μου ας τα όλα πίσω και κανε μια καινούργια αρχή
αξίζεις μια φυσιολογική οικογένεια να σου χαρίσει και να σε γεμίσει αγάπη, ο χρόνος θα απαλύνει τον πόνο σου, όσο μπορείς προστάτεψε το παιδάκι σου αυτό θα σε βοηθήσει γιατί θα ζεις την κάθε στιγμή μαζί του μην το επηρεάσεις ξέρω πως είναι δύσκολο αυτό άλλα πάλεψε το πρέπει να είσαι δυνατή, ο άνθρωπος αυτός σε έκανε να δυστυχήσεις τόσο που σε χτύπησε και ολας όχι κοπέλα μου.Κανε καινούργια όνειρα και αν θα είσαι μονή σου η με καποιον ο καιρός θα το δειξει η ζωή είναι απρόβλεπτοι και μικρή το μωράκι δεν φταίει για όλο αυτό ούτε εσύ βέβαια η κατάσταση όλη ήταν δύσκολη και άρρωστη άλλα λένε πως ο χρόνος είναι η καλύτερη γιατριά.

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Sad Δε ξέρω είναι πολύ άσχημο συναίσθημα να βλέπεις αυτά που θεωρούσες δεδομένα να γκρεμίζονται. Καλά λένε πως ένα διαζύγιο είναι σα μικρός θάνατος...

Ειδικά για εμένα που το μόνο που ονειρευόμουν μια ζωή ήταν μια δεμένη οικογένεια και γι αυτό και περίμενα να με στηρίξει ο άντρας μου ο οποίος έδειχνε ότι με αγαπάει κιόλας.
Τώρα τα πράγματα σπίτι είναι παγωμένα..
Φερόμαστε πολύ τυπικά ο ένας στον άλλο και εκείνος ασχολείται μόνο με το παιδί και μεταξύ μας μιλάμε σα ''νέοι συνάδελφοι'' ένα πράμα ευχαριστώ, παρακαλώ μόνο ο πληθυντικός μας λείπει...
Τι να πω δε ξέρω είναι πολύ θλιβερό που φτάσαμε σε αυτό το σημείο...και ξέρω πως αγάπη υπήρχε ... Μπορεί να είμαι άτομο που δεν έχει ψυχραιμία και να έφερα και εγώ τα πράγματα σε αυτό το τέλμα όμως ειλικρινά δε το ήθελα καθόλου. Απλά δε μπόρεσα να ελέγξω τα νεύρα μου όταν ένιωθα να με πνίγει το δίκιο...

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΕΛΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΟΛΑ Σ'ΕΣΕΝΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΥΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΤΕΝΤΩΣΕΙ ΘΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΜΕ ΕΝΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΦΥΛΑΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΤΟΣΟ ΑΝΤΕΞΕ ΖΕΙ ΜΕ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΒΙΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melinaki83 έγραψε:Sad Δε ξέρω είναι πολύ άσχημο συναίσθημα να βλέπεις αυτά που θεωρούσες δεδομένα να γκρεμίζονται. Καλά λένε πως ένα διαζύγιο είναι σα μικρός θάνατος...

Ειδικά για εμένα που το μόνο που ονειρευόμουν μια ζωή ήταν μια δεμένη οικογένεια και γι αυτό και περίμενα να με στηρίξει ο άντρας μου ο οποίος έδειχνε ότι με αγαπάει κιόλας.
Τώρα τα πράγματα σπίτι είναι παγωμένα..
Φερόμαστε πολύ τυπικά ο ένας στον άλλο και εκείνος ασχολείται μόνο με το παιδί και μεταξύ μας μιλάμε σα ''νέοι συνάδελφοι'' ένα πράμα ευχαριστώ, παρακαλώ μόνο ο πληθυντικός μας λείπει...
Τι να πω δε ξέρω είναι πολύ θλιβερό που φτάσαμε σε αυτό το σημείο...και ξέρω πως αγάπη υπήρχε ... Μπορεί να είμαι άτομο που δεν έχει ψυχραιμία και να έφερα και εγώ τα πράγματα σε αυτό το τέλμα όμως ειλικρινά δε το ήθελα καθόλου. Απλά δε μπόρεσα να ελέγξω τα νεύρα μου όταν ένιωθα να με πνίγει το δίκιο...
Αγαπη υπηρχε μονο απο την μερια σου. Εκεινος δεν σε αγαπουσε και τοσο οσο νομιζεις. αν σε αγαπουσε και σε σεβόταν δεν θα αφηνε τον πατερα του να σε λεει παλιομο@νο. Μπορεις να το καταλαβεις?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melinaki83 έγραψε:Μπορεί να είμαι άτομο που δεν έχει ψυχραιμία και να έφερα και εγώ τα πράγματα σε αυτό το τέλμα όμως ειλικρινά δε το ήθελα καθόλου. Απλά δε μπόρεσα να ελέγξω τα νεύρα μου όταν ένιωθα να με πνίγει το δίκιο...

Δεν ξερω αν πραγματικα νιωθεις οτι φταις μονο εσυ - εμενα μου φαινεται οτι η σχεση σας σας εβγαζε το χειροτερο εαυτο σας, και ειδικα με την ελευση του παιδιου τα πραγματα εγιναν χειροτερα, ως αναμενομενο.

Από την άλλη, σαφως και πρεπει να ελεγξεις τα νευρα σου οταν η μανα του λεει να παρουν άλλη μανα για το παιδι σου, οταν ο πατερας του σε λεει ασχημη και μαλακισμενη, και οταν ο αντρας σου κανονιζει να φυγει για το εξωτερικο για δουλεια χωρις να σου το πει. Όλες ετσι ζουμε. Rolling Eyes Rolling Eyes No 

melinaki83


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Nai και γω είμαι μπερδεμένη λέει ότι εκείνη την ώρα πάγωσε και έπρεπε να μας είχε βάλει όρια από την αρχή στο πατέρα του και σε εμένα....και δε μπορεί να με υπερασπιστεί γιατί ποτέ δεν έχει τσακωθεί με το πατέρα του...
Δε ξέρω ειλικρινά ειναι πολύ παράξενη οικογένεια και έχω καταλάβει ότι δε πολυμιλάνε μεταξύ τους. Μόνο ο Γ. με τη μάνα του μιλάνε...αλλά σε παράξενο στυλ..
Τέλος πάντων....
Νένα αυτό που λες έτσι ζουμε όλες δε το κατάλαβα δηλαδή έτσι είναι και άλλοι γάμοι???Γιατί εγώ νομίζω πως είμαι από τις λίγες που τραβάνε τέτοια δράματα??!!!
Και τώρα τι θα κάνω??Έτσι θα ζούμε ?? Θα μιλάμε τυπικά??σα συγκάτοικοι? Δε ξέρω είμαι τόσο μπερδεμένη και στεναχωρημένη και δε μπορώ να σκεφτώ καθαρά...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melinaki83 έγραψε:
Νένα αυτό που λες έτσι ζουμε όλες δε το κατάλαβα δηλαδή έτσι είναι και άλλοι γάμοι???Γιατί εγώ νομίζω πως είμαι από τις λίγες που τραβάνε τέτοια δράματα??!!!
Οχι καλη μου, δεν ειναι ετσι οι γαμοι, δεν πρεπει να ειναι ετσι οι γαμοι. Το σχολιο ειχε ολιγο απο σαρκασμο μέσα, διοτι εγραψες οτι επρεπε να ησουν περισσοτερο υπομονετική και ψυχραιμη, οταν συνεβαιναν ολα τα παραπανω.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aπορω τι συζητατε....απορω πραγματικα.
Αν δεν τρολαρεις ...μακαρι να το εκανες.Shocked 

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγνωμη....του τραβηξες τα μαλλια την ώρα που οδηγούσε, το χτυπησες ,σε εβρισε, σε εφτυσε, σε χτυπησε, συνεχισατε να χτυπιεστε και αναρωτιέσαι γιατί δεν μιλάτε και λέτε μονο τα τυπικα. Τι θα ήθελες να πειτε δηλαδή? να μιλησετε? Για ποιο πραγμα?Δεν υπαρχει κατι να πειτε. Αφου εγινεαν ολα τα παραπανω εχετε τελειωσει.

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Aπορω τι συζητατε....απορω πραγματικα.
Αν δεν τρολαρεις ...μακαρι να το εκανες.Shocked 

Mε κάλυψες απολύτως! Εύχομαι κι εγώ να τρολάρει, διαφορετικά ήλθε η ώρα κάποιος να συστήσει έναν ειδικό, δεν αστειεύομαι!

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:Aπορω τι συζητατε....απορω πραγματικα.
Αν δεν τρολαρεις ...μακαρι να το εκανες.Shocked 

Ω ναι...
Rolling Eyes 

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λειξτο τωρατ ολο θεμα σου.. εχει ραγισει το γυαλι δεν κολαει παλι τι ραγισμα δηλαδη χιλια κομματια εγινε.. ακου και μενα που εχω περασει παρομοιες καταστασεις εκτος χειροδικιας... δεν αλλαζει ο ανθρωπος απλα συμβιβαζετε και σαν συμβουλη χεσε τον ανδρα σου κοιτα να γινεις εσυ καλυτερος ανθρωπος για σενα και για το παιδακι σου.. μαθε να κοντρολαρεις λιγο τα νευρα σου... για το καλο του παιδου σου!!

theanw

theanw
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βρε κοριτσια δεν ειναι αν εχει ραγισει το γυαλι η οχι.Ειμαι με τον αντρα μου 11 χρονια και εχει ραγισει το γυαλι ουκ ολιγες φορες.Το θεμα ειναι τι θεμελια υπαρχουν στην σχεση και αν υπαρχει θεληση για προσπαθεια.Αν εστω ο ενας απο τους 2 δεν θελει τοτε βραστα.Κοπελα μου το παιδακι σου κ τα ματια σου γιατι αν δεν εισαι εσυ καλα δεν θα ειναι ουτε κ αυτο κ ειναι κριμα.Το καταλαβαινω οτι ξεκινησες την οικογενεια σου με τις καλυτερες προδιαγραφες οπως ολες μας αλλωστε αλλα δεν σου βγηκε.Δεν θα παιθανεις κιολας και ουτε η πρωτη εισαι ουτε η τελευταια.ΟΛοι μας αξιζουμε καλυτερη συμπεριφορα.Ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος.

PINAKIII

PINAKIII
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοπελα μου σωθηκες..δε διαβασα τι σου γραφουν τα αλλα κοριτσια..αλλα κατ εμε ΣΩΘΗΚΕΣ!
απορω πως εκανες κ τοσα λιγα..ενας ανθρωπος που ακουει τη μανα του περνει το μερος των γονιων του κ οχι το δικο σου ειναι σκαρτος.

τα πεθερικα αυτα θελουν τιμωρια...μεγαλη βρες δυναμη και τιμωρησε τους...καντο μη με ξεχασεις..!

παρε το παιδι και ζησε τη ζωη σου..δουλεια αμα εχεις ολα θα γινουν.
απομακρυνε τους το παιδι θα πονεσει.στειλε μου οτι θελεις...

βρες δυναμη...αμα μπουν στη μεση γονεις και δε μενουμε πιστοι στο στοχο μας δλδ την οικογενεια μας τελος ο γαμος!

LitsaM


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mhtsaina έγραψε:
litsakos έγραψε:Aπορω τι συζητατε....απορω πραγματικα.
Αν δεν τρολαρεις ...μακαρι να το εκανες.Shocked 

Mε κάλυψες απολύτως! Εύχομαι κι εγώ να τρολάρει, διαφορετικά ήλθε η ώρα κάποιος να συστήσει έναν ειδικό, δεν αστειεύομαι!

Συμφωνώ απόλυτα! Ίσως και η κηδεμονία του παιδιού να σηκώνει συζήτηση.
Όσο για τον έρμο τον γιατρό, μ' αυτές τις συνθήκες, τι είδους εφημερίες κάνει άραγε;

kat3r1na

kat3r1na
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
LitsaM έγραψε:
mhtsaina έγραψε:
litsakos έγραψε:Aπορω τι συζητατε....απορω πραγματικα.
Αν δεν τρολαρεις ...μακαρι να το εκανες.Shocked 

Mε κάλυψες απολύτως! Εύχομαι κι εγώ να τρολάρει, διαφορετικά ήλθε η ώρα κάποιος να συστήσει έναν ειδικό, δεν αστειεύομαι!

Συμφωνώ απόλυτα! Ίσως και η κηδεμονία του παιδιού να σηκώνει συζήτηση.
Όσο για τον έρμο τον γιατρό, μ' αυτές τις συνθήκες, τι είδους εφημερίες κάνει άραγε;


Ναι, εναν δικηγόρο να χωρίσουν όσο το μικρό ΔΕΝ καταλαβαίνει και ΔΕΝ θα θυμάται μάπες και φτυσιές.Είναι δυνατόν να στεναχωριέσαι που ειναι μικρό και δεν θα καταλαβαινει?????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις