Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
104 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 104 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

651Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:03 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Είναι στο παιδί ede μου.
Μπας και είναι και αιγόκερος στο ζώδιο? Από μικρό έτσι ήταν?
Γιατί αν ήταν έτσι και έκανες και άλλα 2 στη συνέχεια...τι να πω είσαι ηρωίδα.
Στο σχολείο και στις παρέες του πως είναι ο σπόρος? Είναι κοινωνικός η θέλει να τον σπρώχνεις εσύ?

Μπας και του έχεις δώσει πολύ σημασία? Τα λέω αυτά γιατί έχω δει από κοντά παρόμοια κατάσταση.

Πολύ εκνευριστικό το μπίρι μπίρι και να μην ακούνε τίποτα τελικά. Και εγώ στο τέλος της ημέρας έτσι νοιώθω κάπως με ένα. Φαντάσου εσύ.


652Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:04 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιωτα σου μιλαω ειλικρινα σου μεγαλωνω 15 παιδια απο 0 εως 2 ετους και λιγο ακομα .Μετα....................Ολες πιστευουν οτι μετα θα λαρωσει το πργαμα δεν ξερω τουλαχιστον σε εμενα εγινε ακριβως το αντιθετο. Με νεογενητα δεν μασαγα τωρα ζοριζομαι απο την γκρινια και τους τσκαωμους τιποτα αλλο. Παμε βολτα να περασουμε καλα και γυρνωα ρακος απο την στενοχωρια και τις τιμωριες. Ρακος λεμε.

653Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:07 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
freskia mama έγραψε:Παμε παντο.εντε μου χαρας την αντοχη σου κοπελα μου πραγματικα περνω πολυ κουραγιο με αυτα που διαβαζω .................αυτα που περναω ειναι πολυ λιγα μου φενετε

Α ναι... Αυτό στο υπογράφω και εγώ Γιωτούλα.
Θα καλοπεράσεις...
Άντε ρε να έρθει ο σπόρος σου...
Μπας και δεν μας το γράψεις όταν τον έχεις αγκαλίτσα.

654Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:08 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Είναι στο παιδί ede μου.
Μπας και είναι και αιγόκερος στο ζώδιο?  Από μικρό έτσι ήταν?
Γιατί αν ήταν έτσι και έκανες και άλλα 2 στη συνέχεια...τι να πω είσαι ηρωίδα.
Στο σχολείο και στις παρέες του πως είναι ο σπόρος?  Είναι κοινωνικός η θέλει να τον σπρώχνεις εσύ?

Μπας και του έχεις δώσει πολύ σημασία?  Τα λέω αυτά γιατί έχω δει από κοντά παρόμοια κατάσταση.

Πολύ εκνευριστικό το μπίρι μπίρι και να μην ακούνε τίποτα τελικά. Και εγώ στο τέλος της ημέρας έτσι νοιώθω κάπως με ένα. Φαντάσου εσύ.


Ειναι κριος. Κερατας δηλαδηLaughing Laughing Ναι απο μικρο ειχε φοβερο πεισμα αλλα ελεγα θα μεγαλωσει θα στρωσει. Στο σχολειο ειναι εκπληκτικος. Κοινωνικοτατος απο μικρός μα και για αυτο τσακωνομαστε που θελει να πηγαινει στα σπιτια ολου του κοσμου πρωι,μεσημερι ,βραδυ . Πολυ καλος μαθητης μεχρι στγμης χωρις να ασχοληθω με το θεμα διαβασμα κυριολεκτικα καθολου. Διαβζε μονος του στο γραφειο του κλπ. Αλλα ειναι πρηχτης ρε παιδι μου. Απιστευτος. Ειχα απευθυνθει σε ειδικο απλιοτερα νομιζω οτι το απαιδι ή ειναι κουφο (εκανα και ακουγραμα) ή εχει προβλημα συννεονησης δεν μπορουσα να το εξηγησω. Τιποτα μια χαρα ειναι. Αλλα ............νιωθω οτι θα με κανει να πηδηξω απο το μπαλκονι.

655Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:09 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εντε μου κουραγιο κοπελα μου μονο αυτο μπορω να πω δεν ειμαι καλη στις συμβουλες γιατι ακομα δεν εχω.................ελπιζω να στροση ευκολα το παιδι τι αλλο να πω χαρας το κουραγιο σου

656Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:21 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:

Ειχα απευθυνθει σε ειδικο απλιοτερα νομιζω οτι το απαιδι ή ειναι κουφο (εκανα και ακουγραμα) ή εχει προβλημα συννεονησης δεν μπορουσα να το εξηγησω. Τιποτα μια χαρα ειναι.

Μαρή...........
Στο τσικ ήμουν να πάω και εγώ σε ωρλ. Τέτοιο γράψιμο δε λέγεται που τρώω...Αφού από πέρσυ παθαίνω συνέχεια φαρυγγίτιδες.
Με σένα τα έχει ede. Μπορεί και επειδή του λείπει και ο πατέρας του μιας και λες ότι δουλεύει μέχρι αργά. Ξεσπά σε σένα γιατί είσαι ο εύκολος στόχος.
Άστον. Μη του δίνεις τόση σημασία.
Δεν μπορείς να τα αφήσεις κάπου σε γονείς σου να πάρεις μια μέρα ρεπό?
Θα σου κάνει καλό.

657Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:21 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εντε θα νομιζεις πως σε δουλευω επειδη εγω δεν εχω 3 αλλα 2!!κι ομως σε καταλαβαινω παρα πολυ.ο μικρος οπως τον περιγραφεις ειναι σαν την μικρη μου,μονο που η δικια μου γινεται και επικυνδυνη.δηλαδη ζηταει παγωτο,αν δεν της το δωσω εκεινη την στιγμη πεφτει κατω.οπου βρει.σε γωνια θα πεσει,σε αιχμιρο σημειο,σε λασπες??οπου βρει.και δεν ειναι οτι πλεον με ενοχλει η γκρινια,πολλες φορες το παιζω αδιαφορη-κανω πως δεν τις ακουω,αλλα φοβαμαι για την σωματικη ακαιρεοτητα της μικρης!!οσοι με βλεπουν τωρα με την κοιλια δεν πιστευουν στα ματια τους που τολμω και παω για τριτο γιατι ξερουν οτι εχω δυσκολα παιδια και ξερω οτι τωρα θα περασω ακομα πιο δυσκολα με το μικρο γιατη η μικρη με θελει αποκλειστικοτητα!!το βλεπω ε[ειδη κραταω την μικρη της αδερφης μου την ζηλια που βγαζει και φανταζομαι τι εχει να γινει οταν θα εχω ενα μωρο εδω μεσα ολη την ωρα!!και ξερεις τι συμβαινει??εμενα με ειχαν κακομαθει παρα πολυ μεχρι περυσι.μου τα κρατουσαν και εβγαινα μονη μου,να κανω τις δουλειες μου,να κοιμηθω και ενααν χρονο τωρα ειμαι κυριολεκτικα μονη μου,ουτε τον αντρα μου δεν εχω για βοηθεια γιατι εχει δυσκολο προγραμμα με την δουλεια!!τουλαχιστον ελπιζω να ησυχασω λιγο οταν θα παει και η μικρη σχολειο...και θελω να σου πω οτι και εγω σκεφτομαι να απευθυνθω σε καποιον ειδικο και για μενα να δω αν κανω εγω κατι λαθος και για το παιδι!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την demaki88 στις Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:22 am, 1 φορά

658Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:21 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!
Γιωτα, μην αγχωνεσαι, ειπαμε...εσυ ξαφνικα θα κανεις το μπαμ και θα τους τρεξεις ολους εκει μεσα..Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

ede κατα τη γνωμη μου ο μικρος...ζηλευει. Ειναι κολλημενος μαζι σου, δε μπορεσε να περασει τη φαση του οιδιποδειου με την ησυχια του, γιατι προεκυψε ενας ακομα ανταγωνιστης και μετα βεβαια και το μωρο και συνεχιζει να σε προκαλει, με τον τροπο που βλεπει οτι εσυ"ανταποκρινεσαι"..Τα παιδια δε μπορουν να σκεφτουν λογικα. Δεν τον κοβει να σκεφτει οτι η μαμα ειναι εδω για αγκαλιες και φιλια με ησυχια και ηρεμια..Αυτος βλεπει οτι μπορει να σε εχει για την παρτη του μονο στη φαση που τον μαλωνεις!Αυτον και αποκλειστικα αυτον.!
Ισως το κλειδι να βρισκεται σε αυτο που λες, οτι πας παντου και με τους 3...Ισως το παιδι εχει αναγκη να μεινετε λιιιγο οι 2 σας..Να κανετε πραγματα οι 2 σας..Εστω για λιγη ωρα....

659Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:25 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και αυτό που λέει η Lilly έχει βάση.


Ρε τι σίχαμα ξαφνικά? Στα μπάνερ των διαφημίσεων έχει μια παντόφλα να πετύχει μια κατσαρίδα.
Αηδία.

660Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:27 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
margdimitra έγραψε:Και αυτό που λέει η Lilly έχει βάση.


Ρε τι σίχαμα ξαφνικά?  Στα μπάνερ των διαφημίσεων έχει μια παντόφλα να πετύχει μια κατσαρίδα.
Αηδία.

Σου αρεσε περισσοτερο ο χοντρος που τρμουλιαζε την κοιλια του;;;;;Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

661Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:34 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:Καλημερα!
Γιωτα, μην αγχωνεσαι, ειπαμε...εσυ ξαφνικα θα κανεις το μπαμ και θα τους τρεξεις ολους εκει μεσα..Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

ede κατα τη γνωμη μου ο μικρος...ζηλευει. Ειναι κολλημενος μαζι σου, δε μπορεσε να περασει τη φαση του οιδιποδειου με την ησυχια του, γιατι προεκυψε ενας ακομα ανταγωνιστης και μετα βεβαια και το μωρο και συνεχιζει να σε προκαλει, με τον τροπο που βλεπει οτι εσυ"ανταποκρινεσαι"..Τα παιδια δε μπορουν να σκεφτουν λογικα. Δεν τον κοβει να σκεφτει οτι η μαμα ειναι εδω για αγκαλιες και φιλια με ησυχια και ηρεμια..Αυτος βλεπει οτι μπορει να σε εχει για την παρτη του μονο στη φαση που τον μαλωνεις!Αυτον και αποκλειστικα αυτον.!
Ισως το κλειδι να βρισκεται σε αυτο που λες, οτι πας παντου και με τους 3...Ισως το παιδι εχει αναγκη να μεινετε λιιιγο οι 2 σας..Να κανετε πραγματα οι 2 σας..Εστω για λιγη ωρα....
Λιλι οτι ειμαστε συνεχως ολοι μαζι δεν ειναι επιλογη. Ειναι εξ αναγκης. Δεν εχω καποιον να τα αφησω. Σκεψου που περυσι που ημουν εγκυος πηγα σε ολους τους υπερηχους και γιατρους μαζι με τα αγορια. Δεν εχω να τα αφησω καπου. Προσπαθουμε να ειμαστε μαζι αλλα δεν μπορω κιολας. θελω λιγη ωρα για εμενα ρε γαμωτο. ποσο να παιζω τον Νιτζα, τον μακουιν , ουνο,σκακι και 500 ηλιθιοτητες . Οταν ηρθαν τα μωρα περισσοτερο ασχοληθηκα μαζι του παρα με αυτα για να μην νιωσει οτι παραγκωνίζεται. Ειδικα ο μικρος εχει μεγαλωσει μονος του σε σημείο τύψεων δηλαδή. Ουφ τι αλλα να του κανω. Εχθες τσακωθηκαμε γιατι ηθελε να παει στο σπιτι ενος που ειναι τωρα με την γκομενα του και δεν εχει ουτε παιδια ουτε τιποτα. Τελος παντων καποια στιγμη τον χανω. Αρχιζω να τον ψαχν , παω σε ολα τα σπιτι και δεν ειναι πουθενα. Αρχιζουν ολοι να τον ψαχνουν και εγω να κλαιω ,εμαφνιζεται μετα απο λιγο και μου λεει οτι ηταν πισω απο μια κολωνα με ακουγε αλλα δεν μου ελγε που ειναι γιατι δεν τν αφησα να παει εκει που ηθελε. Shocked Shocked Shocked Μου ηρθε να τον πνιξω.

662Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:37 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπορείς να βάζεις κάποια κοπέλα για λίγη ώρα κάθε βδομάδα να τον απασχολεί? Να φύγει λίγο από σένα.

663Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:38 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Lillybell έγραψε:

Σου αρεσε περισσοτερο ο χοντρος που τρμουλιαζε την κοιλια του;;;;;Shocked Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 

Α όλα και όλα...
Μανάρι ήταν αυτός σε σχέση με την κατσαρίδα.Laughing 

664Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:38 am

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγαπημένη μου φίλη ede, σιγουρα εγώ είμαι σε πολύ καλύτερη φάση από εσενα αλλα έχω και εγώ στιγμες που παθαίνω ντουβρουτζα με το νήπιο πάει να χώσει την καραμέλα στο στομα του βρέφους.
Τώρα το καλοκαίρι που τα σχολεία κλείνουν οι μαμάδες με παιδιά στην ηλικια των δικών σου έρχονται στα όρια τους.
Υπάρχουν ένα σωρό συμβουλές και βιβλία από ειδικούς για το πως να αντιμετωπίσεις την γκρίνια του παιδιού.
Όπως όμως θα ελεγε και η ede στην ede αυτή είναι η κατασταση και δεν αλλάζει. Είναι να μην σου τύχει το "δύσκολο" παιδί. Όσο και να το αγαπάς θα φάς σκατα. και ναι είναι άδικο να σου συμβαινει αυτό αφού τα κανείς όλα μόνη σου και τα κανεις με ψυχή όχι αγγαρεία και ναι είναι άδικο και για τα αλλα παιδιά σου που στερούνται την βόλτα χωρίς να φταίνε και ναι είναι εκνευριστικό να ακους άλλες μαμάδες όπως εγώ που έχουν δυο και αναστενάζουν ενώ εσύ υπομένεις τρία αγόγγυστα. Άδικο άδικο άδικο αλλα αν βρεις που είναι το Υπουργείο δικαιοσυνης της ζωής πες μου και εμένα γιατί και εγώ περιμένω δικαιοσυνη σε κάποια δικά μου θέματα.
Το μόνο που μπορείς να κανεις είναι να περιμενεις να περάσει ο καιρός, να μεστωσει το μυαλό του και να πρήζει τους φίλους και την γκόμενα του με τις ιδιοτροπίες του.
Μέχρι τότε υπομονή,επιμονή,κανένα ποτηράκι κρασί τα βραδιά,κανένα τραγουδάκι που πετάγεται από το ραδιο χωρίς να το περιμενεις και ελπίζεις ότι από αύριο θα ξημερώσει πιο εύκολη μέρα.
Στο κατω κατω εχεις και εμάς στο φόρουμ να πεις καμμια μαλκια, καμμια παπουδοαναμνηση ...
Σε φιλώ (μπλιαξ σμερνα)

665Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:40 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καταλαβαινω..... Αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι θελει λιγη αποκλειστικοτητα..Ακομα και αυτο που περιεγραψες, αυτο δειχνει....Να τρεχεις μονο για την παρτη του! Δεν ξερω πως να καταφερεις να μεινεις λιγο μονη μαζι του.....Πισω απο εναν υπολογιστη ολοι μπορουμε να δινουμε συμβουλες...Η πραγματικοτητα τι λεει ομως...
Ισως το χειμωνα αν ο μικρος παει σε καπιια δραστηριοτητα το απογευμα και τη μπεμπα την κραταει λιγο καποιος και βγαινεις μονο με τον μεγαλο...

666Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:43 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:
margdimitra έγραψε:Είναι στο παιδί ede μου.
Μπας και είναι και αιγόκερος στο ζώδιο?  Από μικρό έτσι ήταν?
Γιατί αν ήταν έτσι και έκανες και άλλα 2 στη συνέχεια...τι να πω είσαι ηρωίδα.
Στο σχολείο και στις παρέες του πως είναι ο σπόρος?  Είναι κοινωνικός η θέλει να τον σπρώχνεις εσύ?

Μπας και του έχεις δώσει πολύ σημασία?  Τα λέω αυτά γιατί έχω δει από κοντά παρόμοια κατάσταση.

Πολύ εκνευριστικό το μπίρι μπίρι και να μην ακούνε τίποτα τελικά. Και εγώ στο τέλος της ημέρας έτσι νοιώθω κάπως με ένα. Φαντάσου εσύ.


Ειναι κριος. Κερατας δηλαδηLaughing Laughing Ναι απο μικρο ειχε φοβερο πεισμα αλλα ελεγα θα μεγαλωσει θα στρωσει. Στο σχολειο ειναι εκπληκτικος. Κοινωνικοτατος απο μικρός μα και για αυτο τσακωνομαστε που θελει να πηγαινει στα σπιτια ολου του κοσμου πρωι,μεσημερι ,βραδυ . Πολυ καλος μαθητης μεχρι στγμης χωρις να ασχοληθω με το θεμα διαβασμα κυριολεκτικα καθολου. Διαβζε μονος του στο γραφειο του κλπ. Αλλα ειναι πρηχτης ρε παιδι μου. Απιστευτος. Ειχα απευθυνθει σε ειδικο απλιοτερα νομιζω οτι το απαιδι ή ειναι κουφο (εκανα και ακουγραμα) ή εχει προβλημα συννεονησης δεν μπορουσα να το εξηγησω. Τιποτα μια χαρα ειναι. Αλλα ............νιωθω οτι θα με κανει να πηδηξω απο το μπαλκονι.
καλημερα !!!!!εδε μου θα σε απογοητευσω τα ιδια εχω με το μεγαλο .....πολυ καλος αλλα πρηκτης οπως το ειπες οταν του μπει κατι στο μυαλο θα το λεει συνεχεια .μερικες φορες νιωθω οτι μιλω σε τοιχο.αυτο με το οτι εχει προβλημα με τα αυτια το σκεφτηκα πολλες φορες.ελεγα θα μεγαλωσει να ηρεμισω αλλα απο οταν μπηκε στην εφηβια ειναι χειροτερος και αρχισε να τον αντιγραφει και το εξαχρονο τωρα.μαλλον αυτο που λεει η λιλυ ειναι η λυση αρχισα τωρα τελευταια να κανω πιο πολλα πραγματα χωριστα με τον καθενα μεσα στο σπιτι και κατι γινετε.υπομονη θα ελεγα αν και φενετε οτι εχειςVery Happy  σκεψου οτι ειναι καλητερα που εχουμε παιδια με εντονους χαρακτηρες παρα αβουλα πλασματαΤο σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 215994 το λεω για να τα ακουω και εγω χιχιχι

667Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:45 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το παιδι το εχει βρει παιχνιδι να κανει την μανα του ετσι....................και το χερετε σου λεει θα υποκιψει και ποσο θα φωναξει.........................

668Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:49 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
georgia78 έγραψε:ελεγα θα μεγαλωσει να ηρεμισω αλλα απο οταν μπηκε στην εφηβια ειναι χειροτερος και αρχισε να τον αντιγραφει και το εξαχρονο τωρα.

Μην ακούω τέτοια...
Και εγώ περιμένω την εφηβεία μπας και βρει καμιά και φύγει από μένα και στρώσει.
Παρηγοριά στον άρρωστο είσαι εσύ κορίτσι μου... Laughing Laughing Laughing 

669Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:52 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Catty έγραψε:Αγαπημένη μου φίλη ede, σιγουρα εγώ είμαι σε πολύ καλύτερη φάση από εσενα αλλα έχω και εγώ στιγμες που παθαίνω ντουβρουτζα με το νήπιο πάει να χώσει την καραμέλα στο στομα του βρέφους.
Τώρα το καλοκαίρι που τα σχολεία κλείνουν οι μαμάδες με παιδιά στην ηλικια των δικών σου έρχονται στα όρια τους.
Υπάρχουν ένα σωρό συμβουλές και βιβλία από ειδικούς για το πως να αντιμετωπίσεις την γκρίνια του παιδιού.
Όπως όμως θα ελεγε και η ede στην ede αυτή είναι η κατασταση και δεν αλλάζει. Είναι να μην σου τύχει το "δύσκολο" παιδί. Όσο και να το αγαπάς θα φάς σκατα. και ναι είναι άδικο να σου συμβαινει αυτό αφού τα κανείς όλα μόνη σου και τα κανεις με ψυχή όχι αγγαρεία και ναι είναι άδικο και για τα αλλα παιδιά σου που στερούνται την βόλτα χωρίς να φταίνε και ναι είναι εκνευριστικό να ακους άλλες μαμάδες όπως εγώ που έχουν δυο και αναστενάζουν ενώ εσύ υπομένεις τρία αγόγγυστα. Άδικο άδικο άδικο αλλα αν βρεις που είναι το Υπουργείο δικαιοσυνης της ζωής πες μου και εμένα γιατί και εγώ περιμένω δικαιοσυνη σε κάποια δικά μου θέματα.
Το μόνο που μπορείς να κανεις είναι να περιμενεις να περάσει ο καιρός, να μεστωσει το μυαλό του και να πρήζει τους φίλους και την γκόμενα του με τις ιδιοτροπίες του.
Μέχρι τότε υπομονή,επιμονή,κανένα ποτηράκι κρασί τα βραδιά,κανένα τραγουδάκι που πετάγεται από το ραδιο χωρίς να το περιμενεις και ελπίζεις ότι από αύριο θα ξημερώσει πιο εύκολη μέρα.
Στο κατω κατω εχεις και εμάς στο φόρουμ να πεις καμμια μαλκια, καμμια παπουδοαναμνηση ...
Σε φιλώ (μπλιαξ σμερνα)
κατυ την τελευται σου παραγραφο με το τραγουδακι και το κρασακι(εγω το γυρισα βεβαια σε χυμουλι-εγκυος γαρ)και ξεκινησα να την εφαρμοζω...και η αληθεια ειναι οτι αρεσει και στις μικρες.τρεχουν για να ακουσουν τα τραγουδια!!ολη την υπολοιπη μερα ομως γινεται χαμος στο αναστημα!!!!περημενω ποτε στο σπιτι θα βγουν συννεφα σκονης απο τα τσιμεντολιθα που θα πεφτουν!!Sad Sad Sad 

670Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 12:59 am

georgia78

georgia78
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:
georgia78 έγραψε:ελεγα θα μεγαλωσει να ηρεμισω αλλα απο οταν μπηκε στην εφηβια ειναι χειροτερος και αρχισε να τον αντιγραφει και το εξαχρονο τωρα.

Μην ακούω τέτοια...
Και εγώ περιμένω την εφηβεία μπας και βρει καμιά και φύγει από μένα και στρώσει.
Παρηγοριά στον άρρωστο είσαι εσύ κορίτσι μου... Laughing Laughing Laughing 

χαχαχα σου δινω δυναμη.εκει που νομιζα και γω οτι θα σταματισει τα παιδιαρισματα ωρες ωρες νομιζω οτι ειναι 2 χρονων και δεν καταλαβενει τι λεω αλλα θα μου πεις ποιος αντρας μεγαλωσε ολοι το ιδιο ειναι Very Happy  τωρα περιμενω να παει στρατο μπας και στρωσει.....σοβαρα τωρα εγω νομιζω ζηλευουν και απο τους μικρους και δεν το διχνουν γιατι εμαθαν να ειναι οι μεγαλοι, εμενα βλεπει τον κολλητο του που εχει πιο μεγαλο αδερφο και δεν εχει κανενα να τον ενοχλει και θα ηθελε καταβαθος να ειναι ετσι οσο και αν αγαπα τα αδερφακια του.

671Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 1:22 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια καλημερα και απο μενα..! Σας διαβαζω συχνα , πρωτη φορα μπαινω στο σαλονι βασικα για 2 λογους, ο πρωτος ειναι οτι χτες καπως δε μου αρεσε που καποιες κοπελες εβγαλαν κοκκινη καρτα στη φρεσκια μαμα η οποια εχει το πονο της και μας κανει περιγραφες, γιατι ρε παιδια εμενα δε με αηδιαζει να ακουω για τοκετους, ολες το περασαμε η θα το περασουμε, ειναι φυσιολογικο...δευτερο να συμπαρασταθω με τη σειρα μου στην ede και να σου πω οτι εχω 4, το μεγαλυτερο 7 ...οταν λοιπον ειμαι εξω οι γυρω με κοιτανε γουρλωνοντας τα ματια τους, με ρωτανε εναι ΟΟΟΟΛΑ δικα σου, πως μπορεις, εισαι ηρωας, γουαου και αλλα τετοια, οποτε βρε παιδι μου παιρνω και γω τα πανω μου, λεω ε, δεν μπορει κατι δυσκολο κανω...ελα ομως που για μενα ειναι καθημερινοτητα ολα αυτα...εχω συνηθισει να τρεχω ολη μερα, να φωναζω, να νευριαζω, να απογοητευομαι αλλα και να γελαω, να ξεκαρδιζομαι πολλες φορες μαζι τους... καλη δυναμη σε ολες μας...φρεσκια μαμα αναμενω και γω τη γεννηση του γιου σουVery Happy Very Happy 

672Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 1:33 am

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια!
Η συμπεριφορά του μικρού μου θυμίζει λίγο την δικιά μου όταν ήμουν μικρή (κριός και εγώ). Ζήλευα τρομερά τον αδερφό μου (όταν σκοτώθηκε ο μπαμπάς μου ήμουν 4 και ο αδερφός μου 6 μηνών)ενώ εκείνος ο καημένος ήταν κολλημένος δίπλα μου. Όλοι είχαν πέσει πάνω του (σαν αγόρι και η συνέχεια του ονόματος) και εγώ ένιωθα ότι θα σκάσω, ευτυχώς που κρατούσε τις ισορροπίες η μαμά μου. Η γκρίνια και η ζήλια ήταν μόνιμα φαινόμενα στο σπίτι. Τα αστέρια του ουρανού να είχα στα χέρια μου και ο αδερφός μου μία πέτρα θα τρελαινόμουν και θα γκρίνιαζα για την πέτρα... Δυστυχώς μόνη μου άλλαξα στάση απέναντι του και αυτό όταν ήμουν 21 και έγινα μαμά.
Άρα μήπως ζηλεύει και έτσι κερδίζει, έστω και με άσχημο τρόπο, την προσοχή της μανούλας του που την μοιράζεται με άλλα δύο αδέρφια?

673Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 1:47 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Catty έγραψε:Αγαπημένη μου φίλη ede, σιγουρα εγώ είμαι σε πολύ καλύτερη φάση από εσενα αλλα έχω και εγώ στιγμες που παθαίνω ντουβρουτζα με το νήπιο πάει να χώσει την καραμέλα στο στομα του βρέφους.
Τώρα το καλοκαίρι που τα σχολεία κλείνουν οι μαμάδες με παιδιά στην ηλικια των δικών σου έρχονται στα όρια τους.
Υπάρχουν ένα σωρό συμβουλές και βιβλία από ειδικούς για το πως να αντιμετωπίσεις την γκρίνια του παιδιού.
Όπως όμως θα ελεγε και η ede στην ede αυτή είναι η κατασταση και δεν αλλάζει. Είναι να μην σου τύχει το "δύσκολο" παιδί. Όσο και να το αγαπάς θα φάς σκατα. και ναι είναι άδικο να σου συμβαινει αυτό αφού τα κανείς όλα μόνη σου και τα κανεις με ψυχή όχι αγγαρεία και ναι είναι άδικο και για τα αλλα παιδιά σου που στερούνται την βόλτα χωρίς να φταίνε και ναι είναι εκνευριστικό να ακους άλλες μαμάδες όπως εγώ που έχουν δυο και αναστενάζουν ενώ εσύ υπομένεις τρία αγόγγυστα. Άδικο άδικο άδικο αλλα αν βρεις που είναι το Υπουργείο δικαιοσυνης της ζωής πες μου και εμένα γιατί και εγώ περιμένω δικαιοσυνη σε κάποια δικά μου θέματα.
Το μόνο που μπορείς να κανεις είναι να περιμενεις να περάσει ο καιρός, να μεστωσει το μυαλό του και να πρήζει τους φίλους και την γκόμενα του με τις ιδιοτροπίες του.
Μέχρι τότε υπομονή,επιμονή,κανένα ποτηράκι κρασί τα βραδιά,κανένα τραγουδάκι που πετάγεται από το ραδιο χωρίς να το περιμενεις και ελπίζεις ότι από αύριο θα ξημερώσει πιο εύκολη μέρα.
Στο κατω κατω εχεις και εμάς στο φόρουμ να πεις καμμια μαλκια, καμμια παπουδοαναμνηση ...
Σε φιλώ (μπλιαξ σμερνα)
Εμενα δεν με εντυπωσιαζει που το 2χρονο θελει να δωσει καραμελα στο μωρο? Ξερεις γιατι? Γιατι ε 7-8ρονος προσπαθει να της δωσει σουβλακι. Και μπορω να καταλαβω οτι το νηπιο ειναι νηπιο δεν καταβαινει αλλα ο 7-8 χρονος? Γαμω το κερατο μου δηλαδη. Υπομονη το ξερω. Αλλα δεν θελω οι αναμηνσεις του γιου μου και οι δικες μου απο τα παιδικα ΜΑΣ χρονια να εχουν εντασεις και φωνες. Θελω να εχουν χρώματα, γελια, εικονες. Για αυτο παλευω και προσπαθω. οσο για τα βιβλια...........αχ αυτα τα βιβλια. Ποσες φορες θελω να παω στον ψυχολογο-συγγραφεα- μαλ@κ@ που τα εγραψε αυτα να του δωσω τον γιο μου και να του πω΄΄ Αν καταφερεις να τον στρωσεις με τις π@πες που λες χωρις να τρελαθεις θα κατσω να με χ@σεις. ''.Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

674Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 1:50 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:Καταλαβαινω..... Αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι θελει λιγη αποκλειστικοτητα..Ακομα και αυτο που περιεγραψες, αυτο δειχνει....Να τρεχεις μονο για την παρτη του! Δεν ξερω πως να καταφερεις να μεινεις λιγο μονη μαζι του.....Πισω απο εναν υπολογιστη ολοι μπορουμε να δινουμε συμβουλες...Η πραγματικοτητα τι λεει ομως...
Ισως το χειμωνα αν ο μικρος παει σε καπιια δραστηριοτητα το απογευμα και τη μπεμπα την κραταει λιγο καποιος και βγαινεις μονο με τον μεγαλο...
το μεγαλο θεμα το εχω εγω...........δεν εμπιστευομαι κανεναν να κρατησει τα παιδια μου. Ακομα και με το πατερα τους φοβαμαι. Ενταξει ειμαι υστερικη το ξερω. Μικρη ειμαι ακομα καταλαβαινεις.Laughing 

675Το σαλόνι μας #4 - Σελίδα 27 Empty Απ: Το σαλόνι μας #4 Κυρ Ιουλ 28, 2013 1:50 am

giorgiap

giorgiap
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
hahaha.. ksereis ti lene .those who cannot do-teach! Ton vlepw to suggrafea na peftei sta xapia

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις