Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
432 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 432 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 41]

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ελισακι μου καλημερα! εγω 1 πηρα αλλα τα δικα μου ειναι πολυ λιγα.. ολο γεμισε απο του μωρου! η κουβερτα οι πετσετουλες δεν θελει και πολυ! ετοιμαζεται για την ηρωικη εξοδο ο γιος σου ε? εγω δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχω συστολες και ποτε ποναω απο την μικρη.... ελπιζω αν γεννησω πριν τις 21 να το καταλαβω εγκαιρα... Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 679259
καλα και εγω αν ειχα παγωτινια τα παγωτινια θα ετρωγα!!! χαχαχα!  

mitrotita


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλημέρα Μαριλένα μου σε ευχαριστώ πολύ, εύχομαι και σε σένα σύντομα με το μωράκι σου και με ένα πόνο !!Ο Θεός να σας φυλάει

Εγώ μένω Λεμεσό,δηλαδή μένεις Κύπρο; σε ποια περιοχή;

Marilena29

Marilena29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι Κυπρια ειμαι Λευκωσια μενω!!!Δεν ερχομαι πολυ συχνα Λεμεσο επειδη το εξοχικο μας ειναι Πρωταρα...Που θα γεννησεις με το καλο?

mitrotita


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Στην Πολυκλινική υγεία Μαριλένα μου και ο γιατρός μου ο Παπακώστας αν ξέρεις εσυ;

Marilena29

Marilena29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολυκλινικη εχουμε κι εμεις... αλλα εγω παω στο Ιπποκρατειο (που ειναι ιδιωτικο) και ειμαι πολυ ευχαριστημενη...τι τιμες σου ειπαν ενα περιπου?

mitrotita


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Α ναι το Ιπποκράτειο είναι πολύ καλό πριν 2 χρόνια έκανα επέμβαση εκεί με τον Άγγελο Στυλιανού

Μου είπαν για φυσική 2,500- 3,000 και καισαρική 3,500-4,000 όλα μαζί με την παραμονή κλπ εσένα;

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΗΡΘΑ Κ ΓΩ ΠΑΛΙ!!!ΣΑΣ ΕΛΕΙΨΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ????Wink Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 328109 Very Happy  ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ Κ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΗΛ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΝ ΛΙΓΟ..ΣΤΑΘΕΡΑ Κ ΚΙΝΗΤΑ...ΠΩΠΩΠΩΠΩΠΩ ΤΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!!!! ΒΓΗΚΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΛΛΑΓΕ Κ ΒΡΗΚΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΞΑΠΑΛΡΩ Κ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΛΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ.....ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΛΥΚΑΜανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 679259 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 679259 
ΑΝΙΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!
ΕΛΙΖΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ????ΟΑΡΑΣΚΕΥΗ 37ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΑΠΤΩΗΤΕΣ!!!ΛΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ???ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΚΙΝ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ Κ ΣΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ,ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΟΥΣ ΤΟΚΕΤΟΥΣ ΟΝ LINE!!!AXAXXAXAXXA!!!OI TREΛΛΕΣ!!! ΠΑΓΩΤΙΝΙΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ???ΘΑ ΜΕ ΚΕΡΑΣΕΙΣ Κ ΜΕΝΑ ΚΑΝΕΝΑ???
ΜΑΡΙΛΟΥ ???ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΣΗΜΕΡΑ???ΕΧΟΥΜΕ Κ ΜΕΙΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΕΔΩ ΑΘΗΝΑ-ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΣΕ ΕΜΑΣ??ΧΑΧΧΑΧΑΧ!!!Ε ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΚΕΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΙΣΣΑ...ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΣ...
ΑΛΕΞ ΜΟΥ ΠΟΝΑΣ ΑΚΟΜΑ ΜΩΡΕ???Α ΒΡΕ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ!!!!!
ΤΖΩΡΤΖΙΝΑΚΙ ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΑΚ ΒΟΥΑΓΙΑΖ,ΑΣΕ.....

mitrotita


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Σε ευχαριστώ πολύ φρουφρού μου και εσύ με το καλό το μωράκι σου στην αγκαλιά σου και με έναν πόνο φυσικά!!

Marilena29

Marilena29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φτ 2800 περιπου και 3300 για κτ...με ολα μεσα..και αναισθησιολογο επειδη θα κανω επισκληριδιο...βασικα εκτος παιδιατρο...

Ασε φρουφρου μου πολλη δουλεια...δεν ξεχασα τι σου χρωστω!!!!απλα κανε υπομονη μεχρι αποψε γιατι απο το σπιτι θα στειλω βρε!!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 
Ναι ξερω οτι εχετε ιπποκρατειο αλλα εσας ειναι δημοσιο ετσι?

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΛΟΙΠΟΝ O KAIROS ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΕΞΗΣ : ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΘΕΣΑΛΛΟΝΙΚΗ ΜΑΣ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 23-34
ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΡΗ ΤΗΣ ΠΕΛΛΟΠΟΝΗΣΟΥ ΑΠΟ 26-36 Κ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗ ΜΑΣ ΑΠΟ 26-34!!! Κ ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ ΟΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΜΕΙΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΜΕΤΑΒΟΛΗ!!!!
ΚΑΑΑΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑCool Cool Cool sunny sunny sunny 

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κι απο δω κουκλιτσες!!!!

Φρουφρού μου ανεβαζεις το ηθικο με τις θερμοκρασιες που μου λες!!!!!! θα το βαλω το ρημαδι το σιδερο εντέλει!!!!


σπαστικό αυτο με τα τηλεφωνα οντως....έναν τρόπο να ακυρωσω και το κουδουνι ξερει καμια;;;;;

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mitrotita έγραψε:Είναι πολύ συγκινητικό που με θυμήθηκες Αλεξάνδρα μου,
δεν είχα ξαναμπεί διότι είχε πρόβλημα ο υπολογιστής και το ιντερνετ μου..
Να ξέρεις ότι οι ευχές μου είναι αληθινές,
δεν σας ξέρω,δεν σας βλέπω αλλά μπορώ να κατανοήσω την αγωνία σας και το ψυχικό σας κόσμο.
Είναι μεγάλη η χαρά μου όταν ακούσω ότι όλες σας γεννήσατε χωρίς προβλήματα και κυρίως παιδάκια υγιή και ευλογημένα από τον Κύριο !!!

Σου εύχομαι σύντομα να γεννήσεις και να μην ταλαιοωρηθείς καθόλουυυυ !!
Αλλά ακόμα και αν υπάρξει ο παραμικρός πόνος που είναι λογικός σε μια γέννα να διαρκέσει τόσο λίγο ώστε να μην το καταλάβεις !!!
Διάβασα διάφορα για όλες σας αλλά αυτή η μικρή Αποστολία μπήκε στην καρδιά μου !!
Θα ευχηθώ ο προσωπικός μου άγιος,που είναι ο Άγιος Γεώργιος ο Τροπαιοφόρος τη μέρα που θα γεννάς να πάρει το άσπρο του άλογο και να τρέξει δίπλα σου να σε προστατεύει για κάθε καλό.

Βεβαιότατα αυτό και για όλες τις κοπέλες που θα γεννήσουμε

ενας ανθρωπος σαν εσενα ειναι αδυνατον να ξεχαστει!μου εχουν μεινει τα λογια σου κ ο τοσο γλυκος τροπος που μιλας κ οι ευχες σου στο μυαλο!!!να σαι παντα καλα κοριτσι μου κ να μπαινεις οποτε μπορεις να μιλαμε να λεμε τα νεα μας απο τα μπεμπακια μαςΜανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ!!!
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΑΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ....ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟΥ!!!Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ ΠΑΛΙWink ΧΙΧΙΙΧΙΙ
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ Κ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΔΡΙΜΥΤΕΡΗΜανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 186253 

Alexandra23


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elisa87 έγραψε:Καλημερα κοριτσαρες!!!! Καλημερα μωρουλια!! Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 
Καλη εβδομαδα να εχουμε!!!
Μετραω σντιστροφα μεχρι την Παρασκευη που θα ναι τελειομηνο το μωρο μου... κολλησα κ στο ψυγειο ενα ημερολογιο του Αυγουστου, εβαλα μια μεγαλη καρδια στις 30 κ σβηνω μια μια τις μερες.. I love you I love you I love you I love you 
Χτες βραδυ παλι εκανα συσπασουλες, μικρες ευχαριστες κ ανωδυνες ανα ενα τεταρτακι περιπου. Κ με εσπρωχνε κ ο μπεμπης.. κ λεω η θα συνεχιστει η θα σταματησει. Τελικα απλα κοιμηθηκα..
Πως περασατε ΣΚ Μαριλενα μου?
Τζωρτζινα μου γλυκο του κουταλιου εε? Δεν ειμαι κ πολυ "φιλος".......... αλλα το παγωτινι ασε, με εχει σκλαβωσει!!!
Φρουφορυκα θελεις μεγαλυτερη βαλιτσα εε? Εμεις γεμισαμε 2 σακ βουαγιαζ. Αν κ τον πιο πολυ χωρο τον επιασε η κουβερτουλα του μπεμπη κ οι πανες βρακακια που πηρα για μενα.
Αλεξανδρα μου ειναι καλυτερα η κοιλιτσα σου?

καλημερα ελισακι μου!!!τι κανεις?τπτ δεν εμεινε μεχρι την παρασκευη κ αυριο θα δεις κ τον μικρο σου πριγκηπα!!!τα κοριτσια ξερουν γτ τα ειπαμε κ στην αλλη μερια,ξανα εχω πονους σημερα κ ξανα εκανα διαρροια οποτε ειμαστε σε ετοιμοτητα....

natasathess

natasathess
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα, κορίτσια μου! Τι κάνετε; ουφ, πολύ ζέστη πάλι σήμερα..
Αννίτα μου, σε ευχαριστούμε για τα όμορφα λόγια σου και σου εύχομαι με το καλό να πάρεις το αγοράκι σου στην αγκαλιά σου!! I love you 
Ελιζάκι μου, τι κάνεις; συσπασούλες,ε; εγώ είχα κάτι ψιλοπονάκια περιόδου χθες και σήμερα, αλλά χωρίς πέτρωμα νομίζω..

mitrotita


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Ναι Αλεξάνδρα μου βεβαίως και θα μπαίνω θέλω να μαθαίνω τα νέα σας !!Να είσαι καλά !

Μαριλένα μου και εμένα οι τιμές που σου είπα είναι εκτός παιδιάτρου ο παιδίατρος μου θέλει 300 ευρώ για να έρθει

Δεν έχουμε Ιπποκράτειο στη Λεμεσό,ήρθα στην Έγκωμη και έκανα την επέμβαση μου

φρουφρού

φρουφρού
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Marilena29 έγραψε:φτ 2800 περιπου και 3300 για κτ...με ολα μεσα..και αναισθησιολογο επειδη θα κανω επισκληριδιο...βασικα εκτος παιδιατρο...

Ασε φρουφρου μου πολλη δουλεια...δεν ξεχασα τι σου χρωστω!!!!απλα κανε υπομονη μεχρι αποψε γιατι απο το σπιτι θα στειλω βρε!!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 215994 
Ναι ξερω οτι εχετε ιπποκρατειο αλλα εσας ειναι δημοσιο ετσι?
ΝΑΙ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟ!!!ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΒΡΕ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥpale 
ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΑΡΙΛΟΥ ΜΟΥ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΩ ΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΕ ΤΣΙΓΚΛΑΩ Κ ΓΩ..... ΦΕΥΓΩ Κ ΑΦΗΝΩ ΠΙΣΩ ΜΟΥ....ΤΗΝ ΠΙΟ ΓΛΥΚΕΙΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ..ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ!!!Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 893968 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 893968 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 893968 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 893968 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 893968 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 893968 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 893968 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 893968 

mitrotita


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
σε ευχαριστώ πολύ νατάσα μου και σε εσένα εύχομαι τα καλύτερα και καλά γεννητοούρια !

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
όντως πολλά τα βρε κορίτσια.....

ελιζακι μου πού εισαι;;;;τι κανει ο μπέμπης;;;


Αννίτα με το καλό και το δικο σου νινάκι!!

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα καλημέρα γλυκές μου κοιλίτσες κ γλυκές μανούλες της παρέας!

καλέ φρουφρου το πρώτο μας παιδάκι είναι αυτό! Μάλλον μπερδεύτηκες με την Αναστασία που έχει ήδη μια κούκλα!
Ξέρω ξέρω, το αλτσχάιμερ της εγκυμοσύνης, δεν σε παρεξηγώ Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 328109 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 328109 

Ναι, θηλάζω αποκλειστικά μέχρι στιγμής κ όσο κουραστικό κ αν είναι ώρες ώρες, νιώθεις τόση χαρά με κάθε γραμμάριο που παίρνει το μωρό σου, γιατί ξέρεις πως είναι από ΣΕΝΑ, από το σώμα της μαμάς που τρέφει στην κυριολεξία το παιδί της!
Δεν λέω μεγάλα λόγια, γιατί είπαμε είναι δύσκολο, αλλά θα προσπαθήσω να το κρατήσω όσο περισσότερο αντέξω.
Απλά τώρα που το βιώνω, άλλαξα γνώμη για το ποσο εύκολα κατηγορούσα τις μανούλες που δίνουν ξένο γάλα σαν κύρια τροφή ή σαν συμπλήρωμα. Κ δεν πρόκειται να ξανακρίνω καμία για τις επιλογές της. Σίγουρα όλες θέλουμε το καλύτρο για τα μωρά μας, το θέμα είναι πως ίσως διαφέρει ο τρόπος που το κάνουμε....

Ελίζα μην ακούς κανέναν που δραματοποιούν την φάση της λοχείας. Εννοείται πως έχει δυσκολίες, ειδικά τις πρώτες μέρες, αλλά δεν θα μας πάρει κ από κάτω! Με την ίδια λογικη κ η εγκυμοσύνη έχει τις δυσκολίες της, δεν είναι τέλεια η κάθε μέρα. Αλλά αυτό δν μας εμποδίζει από το να την απολαύσουμε!

Αννίτα σου εύχομαι κ εγώ μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ με το καλό να περάσει ο καιρός να πάρεις αγκαλιά το Θαυματάκι σου!

Αλεξ πως είσαι κοπέλα μου σήμερα? Διάβασα πως ψιλοζορίζεσαι αυτές τις μέρες όπως κ η Μαρίνα...

Κορίτσια κάτι SOS που δεν πρέπει να λείπει από την μικρή ή μεγάλη βαλίτσα σας, είναι επιθέματα στήθους!
Όχι σαν προστατευτικά για να μην γίνετε λούτσα από το γαλατάκι που θα αρχίσει να ρέει (μπορεί να μην είναι μεγάλη η ροή) αλλά για λόγους υγιεινής. Για να μην ακουμπάει το στοματαάκι του μωρού σας στην θηλή, μετά η θηλή στο σουτιέν όπου θα μένουν υπολείμματα από σαλάκια, γάλα κ purelan (άλλο τεράστιο SOS). Οποτε βάζετε το επίθεμα -βυζοσερβιέτα Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 328109 - κ το αλλάζετε τακτικά κ είστε πάντα καθαρές!

mitrotita


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
να είσαι καλά pely μου σε ευχαριστώ και σύντομα με το μωρό σου αγκαλιά!!

νατσ μου σε ευχαριστώ και σένα και να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου πάντα γερό και καλότυχο στη ζωή του

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
esprit έγραψε:
nats έγραψε:Α κ τώρα που διάβασα πως κάνετε τα νυχάκια σας, πολύ καλά κάνετε!
Εγώ έκανα μια τεράστια βλακεία κ το πληρώνω τώρα... Στην εγκυμοσύνη δεν ήθελα να με πασπατεύουν, δεν είχα υπομονή. Κ δεν έκανα τα νύχια των ποδιών μου ένα πεντικιούρ. Οπότε μεγάλωσαν τα νύχια μου όπως να ναι, κ στο μεγάλο δάχτυλο μπήκε το νύχι μέσα στο δέρμα. Κ πάλι δεν έκανα τίποτα, γιατί δεν με πονούσε κ το αγνόησα.
Κ να μαι τώρα με ένα δάχτυλο τούμπανο! Έχει κάνει απόστημα με πύον, πονάει ιφρικτά κ έχει μολυνθεί! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

Γεια σου! Συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά επειδή το παθαίνω συχνά καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου.
Λοιπόν θα βάλεις ζεστό νερό σε μια λεκάνη και θα ρίξεις ιωδιο. Θα βάλεις το πόδι σου μέσα για όση ώρα αντέχεις. Μετά θα πιέσεις το σημείο απαλά να τρέξει το πύο και θα ρίξεις ιώδιο επάνω. Αυτό άμεσα θα σε ανακυφίσει από την πίεση.
Και μπορείς επίσης να πάρεις μια αλοιφή ξυλοκαίνης από το φαρμακείο και άλοιψε επάνω και μόλις νιώσεις οτι έχει μουδιάσει πάρε λίγο βαμβάκι βρέξτο με ιώδιο κάντο λεπτό σαν κλωστή και προσπάθησε να το περάσεις ανάμεσα από το δέρμα και το νύχι ωστέ να κρατηθεί η γωνία του νυχιού έξω από το δέρμα σου.
Και να κόβεις τα νυχάκια σου τετραγωνισμένα και όχι στρογγυλα. Δοκίμασε αυτά που σου είπα και θα με θυμηθείς. Δεν έχει 2 μέρες που το έπαθα!Ελπίζω να σου περάσει σύντομα είναι ανυπόφορος ο πόνος! Καλό κουράγιο! Smile

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές! Το έχω ξαναπάθει αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό... Θα κάνω αυτό που μου είπες ως πρώτη βοηθεια κ αν δεν υποχωρήσει θα πάω σε δερματολόγο...
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!!

Pely

Pely
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νατασουλα μου ευχαριστουμε για τις συμβουλες!! Πως ειναι η μικρη σου;;Μαμ κακα και νανι κλασσικά;; περαστικά και για το πόδι σου...πίκρα λίγο.....

georginach


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσακια και απο εδω! με το καλο αννιτα! νατς!!!! εκεινα τα ιδιαιτερα που ελεγες ισχυουν ακομα???? οποτε εχεις χρονο πες μ τα βασικα να ξερω τι να περιμενω.... σηκωθηκες την ιδια μερα? καταφερες να θηλασεις αμεσως? πονας ακομα? study ολο διαβαζω και ολο απογοητευομαι... ολοι ειναι τοσο κατα της κ.τ. λες και εμεις θελουμε να εχουμε προβληματα και να γενναμε ετσι.... ουφ......... Crying or Very sad

nats

nats
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημέρα Πελούκο μου!

Σήμερα το βράδυ έγινε κάποιο θαύμα κ το μπουμπουκάκι μου ξύπνησε μόνο 3 φορές! Οπότε ξύπνησα μες στην ενέργεια αφού κοιμήθηκα τρεις φορές από συνεχόμενο ΤΡΙΩΡΟ Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 328109 Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2013 v.25 - Σελίδα 30 328109 

Πώς είσαι εσύ? Ο μπεμπάκος σου?

Τζορτζίνα μου όπως είπα κ στην Ελίζα, όλοι έχουν μια τάση να δραματοποιούν τις καταστάσεις... Καλέ μια χαρά είμαι! Οκ, μια ψιλοενόχληση υπάρχει, όσο να πεις εγχείρηση έκανα, αλλά δεν είναι κάτι τραγικό!
Καταρχήν σε όλη την διαδικασία του τοκετού δεν κατάλαβα τίποτα! Για να φανταστείς, αυτό που με πόνεσε πιο πολύ απ'όλα, ήταν όταν μου πήραν αίμα! (φαντάσου δηλαδή).
Την ίδια μέρα σηκώθηκα λίγο το απόγευμα. Πιο πολύ φοβόμουν να σηκωθώ μην πέσω γιατί ένιωθα λίγο ανασφάλεια, όχι οτι πονούσα. Την επόμενη μέρα μου έβγαλαν καθετήρα κ ορό. Οπότε σηκωνόμουν κανονικά για τουαλέτα κ βόλτα στον διάδρομο! Επίσης σκέψου το πιο σημαντικό, ήμουν σε μονόκλινο με τον άντρα μου κ το μωρό μέσα στο δωμάτιο. Που σημαίνει?? Από την αρχή το είχα μαζί μου κ το φρόντιζα. Αρα ήμουν κ σε θέση να το κάνω αυτό! Very Happy 
Πόνο ένιωθα μόνο στις απότομες κινήσεις όταν πήγαινα να σηκωθώ ή να καθήσω, να βήξω ή να γελάσω! Αλλά για 1 βδομάδα μέχρι να βγάλω τα ράμματα, μετά τέλος το "τράβηγμα".
Την 13η μέρα μετά την γέννα, βγήκα βόλτα με την μαμά μου κ φόρεσα....ΤΖΙΝ παντελόνι!
Βγήκα από το χειρουργείο γύρω στις 11, με άφησαν κανα δωρο σε μια αίθουσα ανάνηψης για να δουν πως όλα είναι οκ, κ μετά με πήγαν στο δωμάτιο μου. Το μωρό το έφεραν μετά από 3 ώρες ατάιστο όπως μου είπαν κ το έβαλαν στο στήθος μου όπου μου έδειξαν πώς να το θηλάζω κ αυτό άρχισε αμέσως να ρουφάει!! Βρίσκεις τον τρόπο σε όλα! Κάνεις έναν πύργο από μαξιλάρια γύρω σου κ μια χαρά βρίσκεις θέση να θηλάσεις!!
Μην στεναχωριέσαι καθόλου!!!!
Τελικά καταλήξατε σε καισαρική με τν γιατρό σου??

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις