Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

26δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 4:53 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
iouliana έγραψε:βεβαια υπαρχει και η περιπτωση αλλα αυτο το ξερεις εσυ καλυτερα  barbie, ο συζυγος να αρεσκεται στην τοση βοηθεια της μαμας γιατι απαλασσεται ο ιδιος αλλα να απαιτει παραλληλα και να μην παρεμβαινουν και καθολου
οπως και να εχει χρειαζεστε μια ειλικρινη συζητηση
ε φυσικα η μαμα σου λεει εγω σκιζομαι κ απαιτω αλλη συμπεριφορα εκεινος σου λεει καλα τρωμε πεινουμε αλλα οχι κ πολλα πολλα..συγνωμη αλλα η κοπελια πρεπει να βαλει το στοπ κ τα ορια σε ολους κ σε ολα να γινει καπετανισσα στο καραβι της κ να αφησει τους τριτους στο λιμανι, τοτε μονο θα ηρεμησουν ολοι τους κ εσυ μαζι κοριτσακι ενας ενας στην θεση του κ εσυ πλεον γενικος κουμανταδορος ...

27δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 4:55 am

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τον έχεις ρωτήσει ευθέως τι τον ενοχλεί? Να το κάνεις βρε παιδί μου παίρνοντας το μέρος του, για να μαλακώσει και να μιλήσει.
Ίσως είναι εριστικός επειδή καταλαβαίνει ότι υπερασπίζεσαι τους γονείς σου.

28δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 4:55 am

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βαρβαρα μου τι κανεις?Σε χασαμε τελευταια...Η μικρουλα σου πως ειναι???

29δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:00 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συμφωνω με τις κοπελες. Προσπαθω να καταλαβω το λογο που θες να παρεμβαινουν τοσο πολυ οι γονςισ σου στο σπιτι σου. δεν μπορω ν βρω ουτε εναν. οκ σας εφτιαξαν το σπιτι, ειναι και δυσκολες οι εποχες κλπ, οκ σε βοηθησε η μαμα σου με την εγκυμοσυνη, λογικο και αυτο. αλλα μετα τι; ποσο απαιτιτικο ειναι ενα μωρο 9 μηνων που δεν σου επιτρεπει ταυτοχρονα να ασχοληθεις με το σπιτι σου; γιατι απο οτι καταλαβα δεν εργαζεσαι. δηλαδη οταν στα δυο αρχισει να φερνει τον κοσμο αναποδα τι θα κανεις;;; δεν ξερω αν ο αντρας σου την ειχε δεχτει στην ρχη αυτην την κατασταση και τον βολεψε (οποτε εκει φταιει το ιδιο με εσενα) η αν του φορεθικε κι δεν αντεδρασε( και παλι φαιει και σε αυτο, αλλα μαλλον η σταση του δειχνει την αντιδραση του). Παντως, αυτο που μπορω να πω ειναι οτι ο αντρας μου θα ενιωθε τρομερα ανικανος αν ΟΛΑ μας τα προσεφεραν οι δικοι μου. Ξερω οτι θα πω χοντραδα (και προκαταβολικα συγνωμη γι αυτο) αλλα μου φαινεται οτι εισαι τρομερα κακομαθημενη που δεν θες καν να στηριχθεις στις δικες σου δυναμεις. Και ισως το ιδιο να κακομαθεις  και το παιδι σου εφοσον 9 μηνων και η προσοχη σου σε αυτο δεν σου επιτρεπει να κανεις τιποτα αλλο. Ισως και να πεφτω εξω αλλα απο αυτα που διαβασα θεωρω πως το προβλημα δεν το εχει ο αντρας σου αλλα εσυ και οι γονεις σου.

30δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:02 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φιλη μπαρμπι και γω θα συμφωνησω με τις κοπελες οτι εχει μπει στη μεση η μαμα σου...και γω στη θεση του αντρα σου θα τσαντιζομουν να εχω ολη μερα στα ποδια μου τη πεθερα μου...προσπαθησε λιγο να παρεις τα ηνια του σπιτιου στα χερια σου..επισης απο τη στιγμη που κανουμε οικογενειεα καλο ειναι να βαζουμε πανω πανω τη δικη μας οικογενεια και μετα γονεις κλπ...γνωμη μου παντα εντελως καλοπροαιρετα

31δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:05 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν πιστευω οτι εχει σχεση με ποιον βαζουμε πανω η κατω, εγω βαζω ακριβως το ιδιο με τον αντρα μου την πατρικη μου οικογενεια, αλλα εχει να κανει με το ποιος κουμανταρει το νεο σου σπιτι

32δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:08 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
προφανως δεν εννοοω οτι βαζουμε δευτερη την πατρικη οικογενεια στην αγαπη που νιωθουμε γι αυτους..ομως ειδικα απο τη στιγμη που γινομαστε γονεις, προεχει η δικη μας οικογενεια...ετσι ειναι η φυση...

33δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:08 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:δεν πιστευω οτι εχει σχεση με ποιον βαζουμε πανω η κατω, εγω βαζω ακριβως το ιδιο με τον αντρα μου την πατρικη μου οικογενεια, αλλα εχει να κανει με το ποιος κουμανταρει το νεο σου σπιτι

 συμφωνω απολυτα. το δυσκολο βεβαια ειναι να υπαρχει μια γενικη συμπνοια απο ολες τις πλευες και απο τις δυο οικογενειες και απο το ζευγαρι οπως και ορια στο ποσο παρεμβαινω.

34δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:16 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
love4 έγραψε:προφανως δεν εννοοω οτι βαζουμε δευτερη την πατρικη οικογενεια στην αγαπη που νιωθουμε γι αυτους..ομως ειδικα απο τη στιγμη που γινομαστε γονεις, προεχει η δικη μας οικογενεια...ετσι ειναι η φυση...

 δεν εννοω μονο την αγαπη αλλα οτι δεν υπαρχει λογος να βαλουμε πανω ή κατω κανεναν,  αν προκειται πχ για τον γαμο μου η το παιδι μου τοτε προτεραιοτητα εχει η γνωμη του συζυγου μου, ολοι οι υπολοιποι ειναι για καλοπροαιρτες συμβουλες

35δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:18 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:δεν πιστευω οτι εχει σχεση με ποιον βαζουμε πανω η κατω, εγω βαζω ακριβως το ιδιο με τον αντρα μου την πατρικη μου οικογενεια, αλλα εχει να κανει με το ποιος κουμανταρει το νεο σου σπιτι

 συμφωνω απολυτα. το δυσκολο βεβαια ειναι να υπαρχει μια γενικη συμπνοια απο ολες τις πλευες και απο τις δυο οικογενειες και απο το ζευγαρι οπως και ορια στο ποσο παρεμβαινω.

 δυστυχως καποιοι ανθρωποι θελουν συνεχως να τους τεντωνεις το  λουρι

36δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:22 am

zini

zini
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:δεν πιστευω οτι εχει σχεση με ποιον βαζουμε πανω η κατω, εγω βαζω ακριβως το ιδιο με τον αντρα μου την πατρικη μου οικογενεια, αλλα εχει να κανει με το ποιος κουμανταρει το νεο σου σπιτι

 συμφωνω απολυτα. το δυσκολο βεβαια ειναι να υπαρχει μια γενικη συμπνοια απο ολες τις πλευες και απο τις δυο οικογενειες και απο το ζευγαρι οπως και ορια στο ποσο παρεμβαινω.

 δυστυχως καποιοι ανθρωποι θελουν συνεχως να τους τεντωνεις το  λουρι

 ναι οντως. παντως αναρωτιεμαι αν αντι για τους δικους της, τους βοηθουσε η οικογενεια του αντρα της και ειχε την πεθερα να της καθαριζει, μαγειρευει να πηγαινει μαζι διακοπες κλπ πως θα της φαινοταν;

37δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:23 am

poivre


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Απ'ότι κατάλαβα η μητέρα της κοπέλας βοηθά βαριά βαριά τα τελευταία 2 χρόνια με το μωρό. Ο άντρας της, λέει, είχε πρόβλημα μαζί τους από την αρχή, δηλαδή από πριν 12 χρόνια. Κάτι ακόμα πρέπει να συμβαίνει, και η γνώμη μου είναι η ειλικρινής συζήτηση με πραγματικό ενδιαφέρον για το τι τον ενοχλεί.

38δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:24 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:
zini έγραψε:
iouliana έγραψε:δεν πιστευω οτι εχει σχεση με ποιον βαζουμε πανω η κατω, εγω βαζω ακριβως το ιδιο με τον αντρα μου την πατρικη μου οικογενεια, αλλα εχει να κανει με το ποιος κουμανταρει το νεο σου σπιτι

 συμφωνω απολυτα. το δυσκολο βεβαια ειναι να υπαρχει μια γενικη συμπνοια απο ολες τις πλευες και απο τις δυο οικογενειες και απο το ζευγαρι οπως και ορια στο ποσο παρεμβαινω.

 δυστυχως καποιοι ανθρωποι θελουν συνεχως να τους τεντωνεις το  λουρι

 ναι οντως. παντως αναρωτιεμαι αν αντι για τους δικους της, τους βοηθουσε η οικογενεια του αντρα της και ειχε την πεθερα να της καθαριζει, μαγειρευει να πηγαινει μαζι διακοπες κλπ πως θα της φαινοταν;

 τι να πω δε ξερω, βεβαια οσο αφορα τα οικιακα πιο ευκολα δεχεσαι τη μαμα σου, εγω παντως δεν θελω καμμια τους

39δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:26 am

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μια παροιμία λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"! Και συμφωνώ και την ασπάζομαι...

40δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:27 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kat_laz έγραψε:Μια παροιμία λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"! Και συμφωνώ και την ασπάζομαι...

 ειμαι φανατικη οπαδος της!!!!
εγω μενω διπλα με την πεθερα μου και για εναν περιεργο λογο ολοι νομιζουν οττι τρωμε εκει, οτι μας πλενει κτλ, καμμια σχεση!τρωμε 4-5 φορες τον χρονο και ο καθενας το σπιτι του και τις δουλειες του

41δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:35 am

kat_laz

kat_laz
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
iouliana έγραψε:
kat_laz έγραψε:Μια παροιμία λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"! Και συμφωνώ και την ασπάζομαι...

 ειμαι φανατικη οπαδος της!!!!
εγω μενω διπλα με την πεθερα μου και για εναν περιεργο λογο ολοι νομιζουν οττι τρωμε εκει, οτι μας πλενει κτλ, καμμια σχεση!τρωμε 4-5 φορες τον χρονο και ο καθενας το σπιτι του και τις δουλειες του


Respect Respect Respect Respect Respect  μαζί με τα ξερά καιγόμαστε και οι υπόλοιπες (χωρίς να κατηγορώ την βοήθεια που πραγματικά έχουν ανάγκη κάποιες κοπέλες, προς Θεού. Αλλά από τότε που έγινα μαμά και συναναστρέφομαι με άλλες μητέρες έχουν δει και έχουν δει τα ματάκια μου...)

42δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:37 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kat_laz έγραψε:Μια παροιμία λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"! Και συμφωνώ και την ασπάζομαι...

Συμφωνω.

iouliana έγραψε:

 
εγω μενω διπλα με την πεθερα μου και για εναν περιεργο λογο ολοι νομιζουν οττι τρωμε εκει, οτι μας πλενει κτλ, καμμια σχεση!τρωμε 4-5 φορες τον χρονο και ο καθενας το σπιτι του και τις δουλειες του

Το ξερω αυτο το σεναριο, και το ληξαμε καποια στιγμη το διπλα-διπλα.
Ηταν σαν να μεναμε ολοι μαζι και απλα το σπιτι μας ,το δικο μου κ του αντρα μου, ηταν ενα μεγαλο παιδικο δωματιο. Πιο...ευνουχισμενη να το πω δεν εχω ξανανιωσει στην ζωη μου οσο εκεινη την περιοδο.

43δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:38 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kat_laz έγραψε:
iouliana έγραψε:
kat_laz έγραψε:Μια παροιμία λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"! Και συμφωνώ και την ασπάζομαι...

 ειμαι φανατικη οπαδος της!!!!
εγω μενω διπλα με την πεθερα μου και για εναν περιεργο λογο ολοι νομιζουν οττι τρωμε εκει, οτι μας πλενει κτλ, καμμια σχεση!τρωμε 4-5 φορες τον χρονο και ο καθενας το σπιτι του και τις δουλειες του


Respect Respect Respect Respect Respect  μαζί με τα ξερά καιγόμαστε και οι υπόλοιπες (χωρίς να κατηγορώ την βοήθεια που πραγματικά έχουν ανάγκη κάποιες κοπέλες, προς Θεού. Αλλά από τότε που έγινα μαμά και συναναστρέφομαι με άλλες μητέρες έχουν δει και έχουν δει τα ματάκια μου...)

 αλλο η βοηθεια οταν την εχεις πραγματικα αναγκη

44δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:40 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
kat_laz έγραψε:Μια παροιμία λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"! Και συμφωνώ και την ασπάζομαι...

Συμφωνω.

iouliana έγραψε:

 
εγω μενω διπλα με την πεθερα μου και για εναν περιεργο λογο ολοι νομιζουν οττι τρωμε εκει, οτι μας πλενει κτλ, καμμια σχεση!τρωμε 4-5 φορες τον χρονο και ο καθενας το σπιτι του και τις δουλειες του

Το ξερω αυτο το σεναριο, και το ληξαμε καποια στιγμη το διπλα-διπλα.
Ηταν σαν να μεναμε ολοι μαζι και απλα το σπιτι μας ,το δικο μου κ του αντρα μου, ηταν ενα μεγαλο παιδικο δωματιο. Πιο...ευνουχισμενη να το πω δεν εχω ξανανιωσει στην ζωη μου οσο εκεινη την περιοδο.

 το ειχα νιωσει στην αρχη αλλα κοπηκε μαχαιρι, τωρα δεν εχω καποιο ουσιαστικο προβλημα ειναι η αληθεια

45δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:45 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:
litsakos έγραψε:
kat_laz έγραψε:Μια παροιμία λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"! Και συμφωνώ και την ασπάζομαι...

Συμφωνω.

iouliana έγραψε:

 
εγω μενω διπλα με την πεθερα μου και για εναν περιεργο λογο ολοι νομιζουν οττι τρωμε εκει, οτι μας πλενει κτλ, καμμια σχεση!τρωμε 4-5 φορες τον χρονο και ο καθενας το σπιτι του και τις δουλειες του

Το ξερω αυτο το σεναριο, και το ληξαμε καποια στιγμη το διπλα-διπλα.
Ηταν σαν να μεναμε ολοι μαζι και απλα το σπιτι μας ,το δικο μου κ του αντρα μου, ηταν ενα μεγαλο παιδικο δωματιο. Πιο...ευνουχισμενη να το πω δεν εχω ξανανιωσει στην ζωη μου οσο εκεινη την περιοδο.

 το ειχα νιωσει στην αρχη αλλα κοπηκε μαχαιρι, τωρα δεν εχω καποιο ουσιαστικο προβλημα ειναι η αληθεια

Ειναι κ με τι ανθρωπο εχεις να κανεις, τι ανθρωπος εισαι.
Αλλα ειναι τοσο λεπτες αυτες οι ισορροπιες.Και η αληθεια ειναι οτι οσο δεχεσαι βοηθεια τοσο ο ελεγχος μπορει να μεγαλωνει.
Κια ισως αυτο να συμβαινει και με την Barbie , η προσκολληση της στους γονεις της, η δικη τους προσκολληση σε εκεινη, ενας συζυγος να αιωρειται αναμεσα σε αυτους τους 3...ζορικα πραγματα.

46δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:52 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
litsakos έγραψε:
iouliana έγραψε:
litsakos έγραψε:
kat_laz έγραψε:Μια παροιμία λέει "Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"! Και συμφωνώ και την ασπάζομαι...

Συμφωνω.

iouliana έγραψε:

 
εγω μενω διπλα με την πεθερα μου και για εναν περιεργο λογο ολοι νομιζουν οττι τρωμε εκει, οτι μας πλενει κτλ, καμμια σχεση!τρωμε 4-5 φορες τον χρονο και ο καθενας το σπιτι του και τις δουλειες του

Το ξερω αυτο το σεναριο, και το ληξαμε καποια στιγμη το διπλα-διπλα.
Ηταν σαν να μεναμε ολοι μαζι και απλα το σπιτι μας ,το δικο μου κ του αντρα μου, ηταν ενα μεγαλο παιδικο δωματιο. Πιο...ευνουχισμενη να το πω δεν εχω ξανανιωσει στην ζωη μου οσο εκεινη την περιοδο.

 το ειχα νιωσει στην αρχη αλλα κοπηκε μαχαιρι, τωρα δεν εχω καποιο ουσιαστικο προβλημα ειναι η αληθεια

Ειναι κ με τι ανθρωπο εχεις να κανεις, τι ανθρωπος εισαι.
Αλλα ειναι τοσο λεπτες αυτες οι ισορροπιες.Και η αληθεια ειναι οτι οσο δεχεσαι βοηθεια τοσο ο ελεγχος μπορει να μεγαλωνει.
Κια ισως αυτο να συμβαινει και με την Barbie , η προσκολληση της στους γονεις της, η δικη τους προσκολληση σε εκεινη, ενας συζυγος να αιωρειται αναμεσα σε αυτους τους 3...ζορικα πραγματα.

 οι ισορροπιες ειναι λεπτες αλλα τα ορια απαραιτητα σε ορισμενες περιπτωσεις και φυσικα εξαρταται απο τον χαρακτηρα ολων μας, 

η αληθεια ειναι οτι μερικες φορες οταν οι γονεις μας μας εχουν βοηθησει τοσο πολυ φτανουμε στο σημειο να θελουμε να τους κανουμε ολα τα <χατηρια>  και αν ειναι και λιγο παρεμβατικοι σαν ανθρωποι εκει αρχιζει το γλεντι

47δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 5:54 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:το ειχα νιωσει στην αρχη αλλα κοπηκε μαχαιρι, τωρα δεν εχω καποιο ουσιαστικο προβλημα ειναι η αληθεια

Κι εγω ειμαι πανω κατω με τη μανα μου, μαγειρευουμε πότε η μια, ποτε η άλλη, μπορω να αφηνω τα παιδια να βγω με τον αντρα μου ενα βραδυ βρε αδελφε (απόψε καλή ωρα Cool ). Δουλειές δεν την εχω αφησει να κανει στο σπιτι μου, πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, και μπορω να πω οτι ωρες ωρες νιωθω κι εγω αυτο που λες, πως ολοι νομιζουν οτι τα παιδια τα μεγαλωνουν αυτοι (παρόλο που δεν δουλευω, ετσι?) οτι τα κοιταζουν αυτοι, οτι ολα τα κανουν αυτοι. Αυτο που λεει η Λιτσα, ευνουχισμενη, οχι τοσο απο αυτα που έκανε η μάνα μου αλλά από αυτο που σκεφτοταν ο κοσμος. Στην αρχη πραγματικα με ενοχλουσε, και δεν ειχα καν το σθενος να καθομαι να εξηγω στον άλλο τι και πώς, καθομουν σαν βλαμμενο και σκεφτομουν οτι οντως ετσι ειναι, αφου το λενε ολοι (διοτι οσοι με περιτριγυριζαν ειναι φωστηρες και ψυχογραφουν τέλεια, καταλαβαινετε...). Ακόμα νιωθω κάπως, αλλά το πρόβλημα δεν ειναι δικο του ή μεταξύ μας, ειναι καθαρα προσωπικό (νταξ, πεταει και την χαζομαρα της η μανα μου καμια στιγμη αλλα τη βαζω στη θεση της Razz )
Δεν μπορω να φανταστω πόσο αχρηστη θα ενιωθα αν η μανα μου μαγειρευε κάθε μερα, μου έκανε τις δουλειες, κι ερχοταν και διακοπές μαζι μας για να μου προσεχει τα παιδια. Θα ειχα πεσει στα σκληρα. cyclops 

48δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 6:01 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
iouliana έγραψε:το ειχα νιωσει στην αρχη αλλα κοπηκε μαχαιρι, τωρα δεν εχω καποιο ουσιαστικο προβλημα ειναι η αληθεια

Κι εγω ειμαι πανω κατω με τη μανα μου, μαγειρευουμε πότε η μια, ποτε η άλλη, μπορω να αφηνω τα παιδια να βγω με τον αντρα μου ενα βραδυ βρε αδελφε (απόψε καλή ωρα Cool ). Δουλειές δεν την εχω αφησει να κανει στο σπιτι μου, πλην ελαχιστων εξαιρεσεων, και μπορω να πω οτι ωρες ωρες νιωθω κι εγω αυτο που λες, πως ολοι νομιζουν οτι τα παιδια τα μεγαλωνουν αυτοι (παρόλο που δεν δουλευω, ετσι?) οτι τα κοιταζουν αυτοι, οτι ολα τα κανουν αυτοι. Αυτο που λεει η Λιτσα, ευνουχισμενη, οχι τοσο απο αυτα που έκανε η μάνα μου αλλά από αυτο που σκεφτοταν ο κοσμος. Στην αρχη πραγματικα με ενοχλουσε, και δεν ειχα καν το σθενος να καθομαι να εξηγω στον άλλο τι και πώς, καθομουν σαν βλαμμενο και σκεφτομουν οτι οντως ετσι ειναι, αφου το λενε ολοι (διοτι οσοι με περιτριγυριζαν ειναι φωστηρες και ψυχογραφουν τέλεια, καταλαβαινετε...). Ακόμα νιωθω κάπως, αλλά το πρόβλημα δεν ειναι δικο του ή μεταξύ μας, ειναι καθαρα προσωπικό (νταξ, πεταει και την χαζομαρα της η μανα μου καμια στιγμη αλλα τη βαζω στη θεση της Razz )
Δεν μπορω να φανταστω πόσο αχρηστη θα ενιωθα αν η μανα μου μαγειρευε κάθε μερα, μου έκανε τις δουλειες, κι ερχοταν και διακοπές μαζι μας για να μου προσεχει τα παιδια. Θα ειχα πεσει στα σκληρα. cyclops 

 να σου πω την αληθεια δε με νοιαζει καθολου τι λενε οι αλλοι μα καθολου ομως, το μονο που θελω ειναι να εχω την  ψυχικη μου ηρεμια και εννοειται οτι η πεθερα μου λεει συχνα  χαζομαρες αλλα εχω και εγω στομα να απαντησω αν πρεπει

49δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 6:09 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
iouliana έγραψε:να σου πω την αληθεια δε με νοιαζει καθολου τι λενε οι αλλοι μα καθολου ομως, το μονο που θελω ειναι να εχω την  ψυχικη μου ηρεμια και εννοειται οτι η πεθερα μου λεει συχνα  χαζομαρες αλλα εχω και εγω στομα να απαντησω αν πρεπει
Μωρε δικιο εχεις, αλλά οι σπόντες πετιουνται από παντου και πολλές φορες ειναι δυσκολο να τις αγνοησεις κ εξίσου δυσκολο να ανταπαντησεις, ειδικα οταν ειναι συγκεκαλυμμενες, οπότε κάθεσαι και απλά βράζεις στο ζουμί σου για να μη γίνεις κωλος
δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 186566 

50δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: δεν ξερω τι να κανω!!!!!! Πεμ Αυγ 01, 2013 6:11 am

iouliana

iouliana
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nena έγραψε:
iouliana έγραψε:να σου πω την αληθεια δε με νοιαζει καθολου τι λενε οι αλλοι μα καθολου ομως, το μονο που θελω ειναι να εχω την  ψυχικη μου ηρεμια και εννοειται οτι η πεθερα μου λεει συχνα  χαζομαρες αλλα εχω και εγω στομα να απαντησω αν πρεπει
Μωρε δικιο εχεις, αλλά οι σπόντες πετιουνται από παντου και πολλές φορες ειναι δυσκολο να τις αγνοησεις κ εξίσου δυσκολο να ανταπαντησεις, ειδικα οταν ειναι συγκεκαλυμμενες, οπότε κάθεσαι και απλά βράζεις στο ζουμί σου για να μη γίνεις κωλος
δεν ξερω τι να κανω!!!!!! - Σελίδα 2 186566 

 σου εγραψα στο σαλονι για ναμην χαλαμε το θεμα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις