Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
108 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 108 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ξαναγυρναω σε ενα κομματι της πρωτης μου απαντησης. Χανω πασα ιδεα για τον τροπο σκεψης της νεας γενιας. Δεν ηξερα οτι σκεφτεται χωρις να σκεφτεται τποτα.'' και επιμενω. Και αν το παρεις σαν προσβολη δεν θα στενοχωρηθω.

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
love4 έγραψε:κοριτσια ο ιος HPV μπορει να μεταδοθει στους αντρες αλλα δεν τους δημιουργει καποιο ουσιαστικο προβλημα...οποτε το προβλημα το εχουμε μονο εμεις οι γυναικες..μου ειχε βρεθει και μενα ο ιος και ο γιατρος μας ειπε να κανουμε κανονικα..
Ωραίος γιατρός να χαίρεται τα πτυχία του να του πεις! Μάλλον ξέχασε να σου πει οτι εσύ θα κάνεις θεραπείες, θα υποφέρεις θα ταλαιπωρείσαι και θα σε ξανακολλάει ο σύντροφός σου και συ αυτόν και πάει λέγοντας!!!

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οταν ομως εχεις μια μονιμη σχεση και προσπαθεις για παιδι δεν μπορεις να κανεις με προφυλαξεις...οποτε τι θα επρεπε να πει ο γιατρος? εφοσον ειμαστε φορεις του ιου εαν κανουμε ελευθερα ερωτα ενδεχεται να τον κολλησουμε...υπαρχει αλλη εναλλακτικη?

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:Αν δεν θελω τωρα παιδι ποτε θα θελω?καιο γιατρος μου ειπε να κανω πριν τα 30 γιατι μετα ισως κανουμε ολικη αφαιρεση γυναικολογικων λογω προβληματος που εχω.
Λυπάμαι γι'αυτο. Μακάρι τα πράγματα να έχυν την καλύτερη δυνατή εκβαση.
Αλλά για να το δουμε πιο υπέυθυνα, κι επειδη ειδα τις απαντησεις που εδωσες σε ενα άλλο θέμα σχετικα με κάποιες εξετάσεις, ειναι απαραίτητο να πάρεις το οκ απο το γιατρο πριν προχωρησεις σε οτιδήποτε.
Βεβαιωσου κυρίως οτι ειναι οκ να κάνετε και σεξ χωρις προφύλαξη - εννοω απο πλευράς μεταδοσης πιθανων ιων, κυρίως HPV.
Έχει τρόπους να λυθεί το θέμα, και δεν ειναι απαραιτητο να επηρεαστει η γονιμότητα - αλλά βρε πουλάκι μου πρεπει να το δεις κι εσυ πιο υπεύθυνα. Κατανοω την αναγκη σου για ενα μωρο, αλλά προέχει η δική σου υγεία τωρα.

Όσον αφορά το οικονομικο, πολλές φορές δεν ειναι τόσο σημαντικο όσο το κάνουμε εμεις - εννοω οτι αν περιμέναμε τα πραγματα να ειναι ιδανικά ισως και να μην κάναμε ποτέ μας παιδια. Διαφωνω όμως με τη λογικη "και οι παλιοι που δεν ειχαν βρακι να βάλουν έκαναν παιδια και μάλιστα πολλά". Αν κάνω παιδι θελω και ρουχα να εχω για να του βάλω, και φαγητο για αν το ταϊσω, και κάποιες ανέσεις να του παρεχω, να μη μιλησω για σπουδες και λοιπα.
Ποιο ηλιθια ατακα δεν υπαρχει. κανεις δεν αναλυει το παλια με το τωρα ομως. Παλια σταματουσαν απο το δημοτικο και δουλευαν απο τα 11-12 ή στα 15 τα παντρευαν για να φυγουν απο το κεφαλι τους. Περα απο ενα πιατο φαι δεν προσφεραν τιποτα μα τιποτα αλλο. Ακριβως σαν του γυφτους μονο που δεν εμενα στα τσατνήρια. Αν θελει καποιος να μεγαλωσει το παιδι του ετσι σήμερα.........Μπραβο του!!!!!

elenitsathess22


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
esprit έγραψε:
love4 έγραψε:κοριτσια ο ιος HPV μπορει να μεταδοθει στους αντρες αλλα δεν τους δημιουργει καποιο ουσιαστικο προβλημα...οποτε το προβλημα το εχουμε μονο εμεις οι γυναικες..μου ειχε βρεθει και μενα ο ιος και ο γιατρος μας ειπε να κανουμε κανονικα..
Ωραίος γιατρός να χαίρεται τα πτυχία του να του πεις! Μάλλον ξέχασε να σου πει οτι εσύ θα κάνεις θεραπείες, θα υποφέρεις θα ταλαιπωρείσαι και θα σε ξανακολλάει ο σύντροφός σου και συ αυτόν και πάει λέγοντας!!!
οι γιατροι λενε αφου δνε υπαρχουν κονδυλωματα μια δεδομενη περιοδο 6 μηνων συνηθως επιτρεπεται ελευθερα εννοειται με τον ανθρωπο σου που τον εμπιστευεσαι!και παλι ο ιος δεν ειναι μπαλακι απο τον εναν στον αλλο να πηγαινει τον εχουν κ οι 2 εφορου ζωης δυστυχως απλα αντιμετωπιζουμε τια αλλοιωσεις του οποτε εμφανιζονται.

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
love4 έγραψε:οταν ομως εχεις μια μονιμη σχεση και προσπαθεις για παιδι δεν μπορεις να κανεις με προφυλαξεις...οποτε τι θα επρεπε να πει ο γιατρος? εφοσον ειμαστε φορεις του ιου εαν κανουμε ελευθερα ερωτα ενδεχεται να τον κολλησουμε...υπαρχει αλλη εναλλακτικη?
Α ωραία προσπαθείτε και για παιδί!
Καταρχήν ο σωστός γιατρός θα σας υπέβαλλε και τους δυο ταυτόχρονα σε θεραπεία οπού θα χρησιμοποιούσατε προφυλάξεις μη σου πω θα απέχατε και τελείως μέχρι να βγούνε καθαρές οι εξετάσεις σας. ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΑΣ! Κι έπειτα αφού καθαρίσετε προσπαθείτε και για παιδί! Σας έχει ενημερώσει ο γιατρός τι μπορεί να πάθει το άμοιρο το εμβρυο σε τέτοιες καταστάσεις;;;;;;;;;;;;; Αλλά έτσ είναι γεμίσαμε "γιατρούς" με βουλγάρικα "πτυχία"! Ένα θα πω πάντως... η άγνοια στην εποχή μας που το google είναι πιο εύκολο από το να στίψεις πορτοκάλια δεν δικαιολογείται... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
love4 έγραψε:κοριτσια ο ιος HPV μπορει να μεταδοθει στους αντρες αλλα δεν τους δημιουργει καποιο ουσιαστικο προβλημα...οποτε το προβλημα το εχουμε μονο εμεις οι γυναικες..μου ειχε βρεθει και μενα ο ιος και ο γιατρος μας ειπε να κανουμε κανονικα..
Κάνεις μεγαλο λαθος, κι εσυ και ο γιατρος σου, ο HPV, και ειδικα τα επικινδυνα στελεχη του οπως -16 και -18, μπορει ανετα να προκαλεσει καρκινωματα και στους αντρες. Μπορει να μην ειναι τοσο συχνο οσο στις γυναίκες, αλλά αυτο δεν σημαινει οτι δεν το λαμβανουμε υπόψιν.

Βρηκα αυτο το θεμα στο φορουμ, δεν ξερω αν θα σε βοηθησει
http://forum.eimaimama.gr/t15472-topic

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
love4 έγραψε:οταν ομως εχεις μια μονιμη σχεση και προσπαθεις για παιδι δεν μπορεις να κανεις με προφυλαξεις...οποτε τι θα επρεπε να πει ο γιατρος? εφοσον ειμαστε φορεις του ιου εαν κανουμε ελευθερα ερωτα ενδεχεται να τον κολλησουμε...υπαρχει αλλη εναλλακτικη?
Να τελειωσεις πρωτα με τις θεραπειες να μην υπαρχει φοβος να κολαει ο ενας τον αλλον και μετα να προσπαθησεις ισως?Shocked Shocked 

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πολυ σωστα τα καταλαβες ελενιτσα..

elenitsathess22


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αγαπη 25 έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:
ede έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:ναι κοριτσια μου δυδτυχως ετσι ειναι εχετε δικιο!και εγω ειμαι παρα πολυ απογοητευμενη μαζι του,ειναι σαν να μην το αξιζω ολο αυτο.Σημερα το βραδυ θα τον δω και θα τον πιεσω να κατσουμε να βρουμε μια λυση οπωσδηποτε για αυτο το θεμα γιατι το αωμα μου δεν ειναι ενα παιχνιδακι οποτε θελει να ολοκληρωνει μεσα μου κ μετα να μην θελει κ το παιδι αν προκυψει!Ελπιζω να βρουμε ακρη σε αυτο το θεμα που για μενα ειναι τοσο σημαντικο!
Tα ειπες ολα. Shocked Laughing 
εισαι 21. Δεν εχετε μαντηλι να κλαψετε αλλα θελεις παιδι? Shocked Shocked Laughing Ε μα τι να πεις με τα απο αυτα? Τι? καποιος πρεπει να σας πει σοβαρα οτι τα μωρακια δεν ειναι ουτε παιχνιδακι αουτε κουταβακια σε 13 χρονια να ψοφήσουν και χαιρετε. Ουτε κανουμε παιδακι γιατι μας αρεσουν τα μωρακια. σου λεει ολα αυτα ,βλεπεις οτι εχει δικιο αλλα τον αφήνεις  ''να φαιρεται στο σωμα σου σαν να ειναι παιχνιδακι?'' ? Τι να πω χανω πασα ιδεα για την νεα γενια και τον τροπο σκεψης της. Δεν πιστευα οτι τα σημερινα 20χρονα σκεφτονται χωρις να σκεφτονται τιποτα .
απευθυνεσαι σε εμενα συγκεκριμενα ή μιλας γενικα?γιατι φαινεται λιγακι σαν προσβολη ολο αυτο που λες!και δνε ξερω πως να το εκλαβω γιατι δεν με γνωριζεις και δεν σε προσβαλα κ απλα ζητησα τη βοηθεια ολων των γυναικων απο εδω για να δω πως να το χειριστω το θεμα.ειμαστε 3 χρονια με τον δικο μου κ 1 χρονο αρραβωνιασμενοι και τωρα κανουμε ατοιμασιες για γαμο.Αν δεν θελω τωρα παιδι ποτε θα θελω?καιο γιατρος μου ειπε να κανω πριν τα 30 γιατι μετα ισως κανουμε ολικη αφαιρεση γυναικολογικων λογω προβληματος που εχω.
Εγω πάντως δεν πιστεύω οτι είσαι απολύτως σίγουρη οτι θέλεις παιδι!απο οτι κατάλαβα θες σώνει και ντέ τωρα παιδι διοτι έχεις προβλημα!θεωρω πως το θες πιο  πολυ για να ικανοποιησεις τα δικά σου θέλω και απο αυτα που γράφεις εγω προσωπικα αισθάνομαι οτι είσαι μια γυναικα που θελει μωρο για να μην χάσει τον συντροφο της!!μεγα λάθος!επισης εφόσον δεν θελει και σεβαστή η αποψη του εάν τον πιέσεις το μόνο που θα καταφέρεις ειναι η να σε χωρίσει η να σου κανει παιδι εφόσον τον έχεις πλήξει μόνο και μόνο για να μην σε ακούει!αυτη η περίπτωση ειναι η χειρότερη όλων γιατί θα καταλήξεις να το μεγαλώνεις μονη σου χωρίς την ενεργή συμμετοχή του!!
γιατι εισαι τοσο απολυτη???γιατι να με χωρισει επειδη δηλαδη εχω HPV ή επειδη θελω ενα παιδακι οσο φαινεται κ αυτος να το θελει οταν ολοκλητωνει μεσα μου που ειναι κατι που το θελουμε κ οι 2.παιδακια δεν ειμαστε.ξερουμε τι κανουμε.αλλα γιατι να ειναι ολα μονοδρομος?ή χωρισμος ή παιδι κ παλι χωρισμος?απλα ισως να μην το εχει συνειδητοποιησει πληρως.θα το δεχτει ομως γιατι κ οι αντρες το χρονο τους θελουν.

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenitsathess22 έγραψε:εννοειται με τον ανθρωπο σου που τον εμπιστευεσαι
Φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισά λέει ο σοφός λαός...

Κούνια που σε κούναγε λέω εγώ...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
love4 έγραψε:κοριτσια ο ιος HPV μπορει να μεταδοθει στους αντρες αλλα δεν τους δημιουργει καποιο ουσιαστικο προβλημα...οποτε το προβλημα το εχουμε μονο εμεις οι γυναικες..μου ειχε βρεθει και μενα ο ιος και ο γιατρος μας ειπε να κανουμε κανονικα..
Κάνεις μεγαλο λαθος, κι εσυ και ο γιατρος σου, ο HPV, και ειδικα τα επικινδυνα στελεχη του οπως -16 και -18, μπορει ανετα να προκαλεσει καρκινωματα και στους αντρες. Μπορει να μην ειναι τοσο συχνο οσο στις γυναίκες, αλλά αυτο δεν σημαινει οτι δεν το λαμβανουμε υπόψιν.

Βρηκα αυτο το θεμα στο φορουμ, δεν ξερω αν θα σε βοηθησει
http://forum.eimaimama.gr/t15472-topic
*που σαι συ μαρη?κολλαει το τσατι Mad 

να σιγονταρω κ εγω...και ενας λογος που οι γιατροι συστηνουν το εμβολιο κατα του καρκινου και στα αγορια ειναι αυτος.

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Απο τηστιγμη που εχεις κολλησει τον ιο εισαι για ολη σου τη ζωη φορεας του ιου...γι αυτο το λογο περιπου το 90% του πληθυσμου ειναι φορεις του ιου των κονδυλοματων

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenitsathess22 έγραψε:παιδακια δεν ειμαστε.ξερουμε τι κανουμε.
βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 βοηθεια και στηριξη απο το συντροφο??? - Σελίδα 2 679259 

elenitsathess22


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
love4 έγραψε:οταν ομως εχεις μια μονιμη σχεση και προσπαθεις για παιδι δεν μπορεις να κανεις με προφυλαξεις...οποτε τι θα επρεπε να πει ο γιατρος? εφοσον ειμαστε φορεις του ιου εαν κανουμε ελευθερα ερωτα ενδεχεται να τον κολλησουμε...υπαρχει αλλη εναλλακτικη?
ακριβως!κ ο αντρας τη θεραπεια να κανει εκτος απο το να καυτηριαζει κονδυλωματα αν εχιε δηλαδη?δεν υπαρχει φαρμακο οπως παιρνεις για τους μυκητες ας πουμε!οποτε τι θεραπεια να κανει ο αντρας?

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenitsathess22 έγραψε:
love4 έγραψε:οταν ομως εχεις μια μονιμη σχεση και προσπαθεις για παιδι δεν μπορεις να κανεις με προφυλαξεις...οποτε τι θα επρεπε να πει ο γιατρος? εφοσον ειμαστε φορεις του ιου εαν κανουμε ελευθερα ερωτα ενδεχεται να τον κολλησουμε...υπαρχει αλλη εναλλακτικη?
ακριβως!κ ο αντρας τη θεραπεια να κανει εκτος απο το να καυτηριαζει κονδυλωματα αν εχιε δηλαδη?δεν υπαρχει φαρμακο οπως παιρνεις για τους μυκητες ας πουμε!οποτε τι θεραπεια να κανει ο αντρας?
Αποχή.-

elenitsathess22


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
esprit έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:εννοειται με τον ανθρωπο σου που τον εμπιστευεσαι
Φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισά λέει ο σοφός λαός...

Κούνια που σε κούναγε λέω εγώ...
χαχα ωραιο το αστειακι σου δεν παιζει να με κερατωνει ολη τη μερα μαζι ειμαστε ή στη δουλεια που παλι ξερω τι κανει γιατι με 2 αντρες δουλευει λες να πηδ@@νται μεταξυ τους?ε τοτε καλα κανουν!!!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenitsathess22 έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:
ede έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:ναι κοριτσια μου δυδτυχως ετσι ειναι εχετε δικιο!και εγω ειμαι παρα πολυ απογοητευμενη μαζι του,ειναι σαν να μην το αξιζω ολο αυτο.Σημερα το βραδυ θα τον δω και θα τον πιεσω να κατσουμε να βρουμε μια λυση οπωσδηποτε για αυτο το θεμα γιατι το αωμα μου δεν ειναι ενα παιχνιδακι οποτε θελει να ολοκληρωνει μεσα μου κ μετα να μην θελει κ το παιδι αν προκυψει!Ελπιζω να βρουμε ακρη σε αυτο το θεμα που για μενα ειναι τοσο σημαντικο!
Tα ειπες ολα. Shocked Laughing 
εισαι 21. Δεν εχετε μαντηλι να κλαψετε αλλα θελεις παιδι? Shocked Shocked Laughing Ε μα τι να πεις με τα απο αυτα? Τι? καποιος πρεπει να σας πει σοβαρα οτι τα μωρακια δεν ειναι ουτε παιχνιδακι αουτε κουταβακια σε 13 χρονια να ψοφήσουν και χαιρετε. Ουτε κανουμε παιδακι γιατι μας αρεσουν τα μωρακια. σου λεει ολα αυτα ,βλεπεις οτι εχει δικιο αλλα τον αφήνεις  ''να φαιρεται στο σωμα σου σαν να ειναι παιχνιδακι?'' ? Τι να πω χανω πασα ιδεα για την νεα γενια και τον τροπο σκεψης της. Δεν πιστευα οτι τα σημερινα 20χρονα σκεφτονται χωρις να σκεφτονται τιποτα .
απευθυνεσαι σε εμενα συγκεκριμενα ή μιλας γενικα?γιατι φαινεται λιγακι σαν προσβολη ολο αυτο που λες!και δνε ξερω πως να το εκλαβω γιατι δεν με γνωριζεις και δεν σε προσβαλα κ απλα ζητησα τη βοηθεια ολων των γυναικων απο εδω για να δω πως να το χειριστω το θεμα.ειμαστε 3 χρονια με τον δικο μου κ 1 χρονο αρραβωνιασμενοι και τωρα κανουμε ατοιμασιες για γαμο.Αν δεν θελω τωρα παιδι ποτε θα θελω?καιο γιατρος μου ειπε να κανω πριν τα 30 γιατι μετα ισως κανουμε ολικη αφαιρεση γυναικολογικων λογω προβληματος που εχω.
Εγω πάντως δεν πιστεύω οτι είσαι απολύτως σίγουρη οτι θέλεις παιδι!απο οτι κατάλαβα θες σώνει και ντέ τωρα παιδι διοτι έχεις προβλημα!θεωρω πως το θες πιο  πολυ για να ικανοποιησεις τα δικά σου θέλω και απο αυτα που γράφεις εγω προσωπικα αισθάνομαι οτι είσαι μια γυναικα που θελει μωρο για να μην χάσει τον συντροφο της!!μεγα λάθος!επισης εφόσον δεν θελει και σεβαστή η αποψη του εάν τον πιέσεις το μόνο που θα καταφέρεις ειναι η να σε χωρίσει η να σου κανει παιδι εφόσον τον έχεις πλήξει μόνο και μόνο για να μην σε ακούει!αυτη η περίπτωση ειναι η χειρότερη όλων γιατί θα καταλήξεις να το μεγαλώνεις μονη σου χωρίς την ενεργή συμμετοχή του!!
γιατι εισαι τοσο απολυτη???γιατι να με χωρισει επειδη δηλαδη εχω HPV  ή επειδη θελω ενα παιδακι οσο φαινεται κ αυτος να το θελει οταν ολοκλητωνει μεσα μου που ειναι κατι που το θελουμε κ οι 2.παιδακια δεν ειμαστε.ξερουμε τι κανουμε.αλλα γιατι να ειναι ολα μονοδρομος?ή χωρισμος ή παιδι κ παλι χωρισμος?απλα ισως να μην το εχει συνειδητοποιησει πληρως.θα το δεχτει ομως γιατι κ οι αντρες το χρονο τους θελουν.
Δεν μίλησα για hpv καταρχάς! Απο την στιγμή που λες μονη σου οτι ενώ ολοκληρώνει μέσα σου δεν θελει ακομα παιδια αυτο απο μόνο του δείχνει έναν άντρα ανεύθυνο!επισης κοίταξε πρώτα την υγεία σου και μετα κανε παιδάκι!για μένα είστε και οι δυο ανωριμοι για να αναλάβετε τέτοια ευθύνη!χωρις παρεξήγηση!

elenitsathess22


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
love4 έγραψε:Απο τηστιγμη που εχεις κολλησει τον ιο εισαι για ολη σου τη ζωη φορεας του ιου...γι αυτο το λογο περιπου το 90% του πληθυσμου ειναι φορεις του ιου των κονδυλοματων
μας εβγαλαν κ ανικανες να κανουμε παιδι τωρα!!!τι να πεις! Μα εννοειται οτι σχεδον ολοι εχουν τον ιο πλεον

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenitsathess22 έγραψε:
esprit έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:εννοειται με τον ανθρωπο σου που τον εμπιστευεσαι
Φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισά λέει ο σοφός λαός...

Κούνια που σε κούναγε λέω εγώ...
χαχα ωραιο το αστειακι σου δεν παιζει να με κερατωνει ολη τη μερα μαζι ειμαστε ή στη δουλεια που παλι ξερω τι κανει γιατι με 2 αντρες δουλευει λες να πηδ@@νται μεταξυ τους?ε τοτε καλα κανουν!!!
Και πως έχεις hpv τότε βρε κοπέλα μου;;πως αλλιώς γινεται για πες μας;;;;Shocked 

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
επισης ο ιος των κονδυλωματων δεν προκαλει κανενα προβλημα στο εμβρυο...

esprit


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
elenitsathess22 έγραψε:
love4 έγραψε:Απο τηστιγμη που εχεις κολλησει τον ιο εισαι για ολη σου τη ζωη φορεας του ιου...γι αυτο το λογο περιπου το 90% του πληθυσμου ειναι φορεις του ιου των κονδυλοματων
μας εβγαλαν κ ανικανες να κανουμε παιδι τωρα!!!τι να πεις! Μα εννοειται οτι σχεδον ολοι εχουν τον ιο πλεον
Αν αυτό σας κάνει να νιώθετε καλύτερα οκ... και ο αγιος βασίλης είναι υπαρκτό πρόσωπο και τα λαγουδάκια του πάσχα επίσης!
Και ξαναρωτάω είστε ενήμερες σε περίπτωση εγκυμοσύνης τι μπορεί να πάθει το έμβρυο;;;; Μια που δεν είστε παιδιά και ξέρετε τί κάνετε δηλάδη πείτε και μας να μάθουμε.

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenitsathess22 έγραψε:παιδακια δεν ειμαστε.ξερουμε τι κανουμε.
Ε ναι τι χαζή εισαι ?Αυτο φάνηκε απο την αρχή. απο το ναι θελω παιδι, αστο μωρε δεν εχω λεφτα. Τι δεν φανηκε νομιζεις οτι ειστε ωριμοι ανθρωποι?

elenitsathess22


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
αγαπη 25 έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:
esprit έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:εννοειται με τον ανθρωπο σου που τον εμπιστευεσαι
Φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισά λέει ο σοφός λαός...

Κούνια που σε κούναγε λέω εγώ...
χαχα ωραιο το αστειακι σου δεν παιζει να με κερατωνει ολη τη μερα μαζι ειμαστε ή στη δουλεια που παλι ξερω τι κανει γιατι με 2 αντρες δουλευει λες να πηδ@@νται μεταξυ τους?ε τοτε καλα κανουν!!!
Και πως έχεις hpv τότε βρε κοπέλα μου;;πως αλλιώς γινεται για πες μας;;;;Shocked 
απο προηγουμενη σχεση που ειχα!

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
esprit έγραψε:
elenitsathess22 έγραψε:
love4 έγραψε:Απο τηστιγμη που εχεις κολλησει τον ιο εισαι για ολη σου τη ζωη φορεας του ιου...γι αυτο το λογο περιπου το 90% του πληθυσμου ειναι φορεις του ιου των κονδυλοματων
μας εβγαλαν κ ανικανες να κανουμε παιδι τωρα!!!τι να πεις! Μα εννοειται οτι σχεδον ολοι εχουν τον ιο πλεον
Αν αυτό σας κάνει να νιώθετε καλύτερα οκ... και ο αγιος βασίλης είναι υπαρκτό πρόσωπο και τα λαγουδάκια του πάσχα επίσης!
Και ξαναρωτάω είστε ενήμερες σε περίπτωση εγκυμοσύνης τι μπορεί να πάθει το έμβρυο;;;; Μια που δεν είστε παιδιά και ξέρετε τί κάνετε δηλάδη πείτε και μας να μάθουμε.
Για το εμβρυο δεν γνωριζω αλλα αν δεν κανω λαθος υπαρχει φοβος οταν ο τεκετο ειναι φυσιολογικος. το λεω με επιφυλαξη ομως.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις