Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
519 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 519 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 39]

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΟΦΙΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΚΙΟΛΑΣ. ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ Η ΜΑΜΑ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΟΝΕΣΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ.
ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΑΩ Κ ΝΑ ΠΟΝΑΩ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΥΠΗΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ Κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΙΟΛΑΣ...

ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ.

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΡΙΑ ΛΑΡ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!! ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΟΠΕΛΑ!!!

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
maraki_iraklio έγραψε:
maria-lar έγραψε:Καλημέρα!!!!  Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 
Τι κάνετε; Εγώ από το πρωί τρέχω. Πήγα κεπ να ζητήσω τα χαρτια για το νοσοκομείο, φαρμακείο για προμήθειες (σίδηρο, μαγνήσιο), έφτιαξα τα γεμιστά μας και μετά διάβαζα και διάβαζα και διάβαζα. Δε σας προλαβαίνω.

Εβινάκι μου έλιωσα με την πρόταση γάμου. Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 727892 Με το καλό κούκλα μου!
Μαϊμουδάκι υπέροχα τα ρουχαλάκια!

Στα δικά μου τώρα. Η μπέμπα μου είναι 1727 γρ και ζωηρή πολύ. Δεν καθόταν σε μια μεριά να την μετρήσει η γιατρός μου. Είδαμε και τον πλακούντα μου κολπικά. Έχει ανέβει και δεν εμποδίζει, οπότε πάω για φυσιολογικό τοκετό.
Όσο για την τουαλέτα. Στουμποκωλ που λεέι και η Ιωάννα. Είχα θέμα από πριν αλλά τώρα με αποτέλειωσε.


Τα φιλια μου σε όλες σας!Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 334590 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 334590 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 334590 
Καλώς το κορίτσι με τα όμορφα νέα της!!!Μεγάλη η μπεμπούλα σας!!!μπράβο!!!Έτσι καλά να πάνε όλα μέχρι το τέλος!!!!
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κούκλα μου. Να είμαστε όλες μας γερές και να φέρουμε στον κόσμο τα αγγελούδια μας. Εμένα μου φαίνεταιι κάπως μικρούλα η μπέμπα. Αλλά η γιατρός είπε ότι είναι καλή. Εξάλλου και εγώ και ο άντρας μου είμαστε μικρόσωμοι και βγήκαμε μικρά μωράκια.

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Popisofia έγραψε:ΜΑΡΙΑ ΛΑΡ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!! ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΚΟΠΕΛΑ!!!
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 417472 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 417472 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 417472 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 417472 

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Paramythenia έγραψε:Κάνουν, κάνουν. Θα στο επιβεβαιώσει και το Μαϊμουδάκι μας! Πάντως εγώ κορίτσια το θέλω το κλυσματάκι, μην έχουμε και κανένα απρόοπτο και γίνουμε ρόμπα. Αν και η μαία μου είπε ότι ακόμη και το απρόοπτο είναι απόλυτα φυσιολογικό...

Julaki εσύ τελικά γιατί έκανες καισαρική;
μα γιατί να κάνουν στην καισαρικη κλυσμα???αφου δε σπρωχνεις...
εγω εκανα καισαρικη γτ σε καποια φαση με διαστολη 2 - 3 ο μικρός γυρισε το κεφαλι του κ σφηνωσε στη λεκανη. με αποτελεσμα να μη μπορει να σπρωξει σωστα για να βγει. να σπρωχνει τη λεκανη μου. η γιατρος προσπαθησε (βαζοντας χερι) τρεις φορες να τον γυρισει αλλα ματαια...οποτε μόλις αρχισε να χανει παλμους μπηκαμε για εκτακτη καισαρικη. απο τις 7 το πρωι τελικά στις 3 το μεσημερι.


Popisofia έγραψε:JULAKI ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΔΥΟ ΜΟΙΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΗ Κ ΣΤΟ ΧΕ..ΜΟ......... ΧΑΧΑΧΑ
ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ... Κ ΠΙΝΩ Κ ΕΓΩ 2 ΣΙΔΗΡΑ Κ 2 ΜΑΓΝΗΣΙΑ...
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΠΙΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ Κ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΚΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΠΙΩ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΥ ΧΑΠΙ... ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΚΟΒΩ ΤΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑ ΜΕ ΕΝΤΟΛΗ ΓΙΑΤΡΟΥ...

ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
ποπη ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο νιωθω. σα να περναει η δραση του μαγνησιου πολυ γρηγορα....δε ξερω γιατι αλλα ειμαι σιγουρη οτι 3/9 που θα παω στον γιατρο θα μου πει οτι δε θα καταφερουμε να πιασουμε 2 βδομαδες απ τον 9ο...

sophia έγραψε:Αυτό ήταν θα αφήσω ορφανά τα παιδιά μου!!! Πήγε κ παράγγειλε σκύλο για τη γιορτή της κόρης του!

ΠΕΡΝΆΩ ΈΜΦΡΑΓΜΑ !!!!!!!!!
αααααα την ιδια τρελα κουβαλανε ολοι...και μενα πριν κανα μηνα μου λεει "ειδα ενα κουταβακι πανεμορφο στο δρομο και σκεφτηκα να το παρω να το φερω στον Κων/νο...φυσικά ακουσε τα εξ αμαξης οποτε δε μου ξαναανεφερε κατι τετοιο...!!!συζητα το ηρεμη (οσο μπορεις) μαζι του και εξηγησε του οτι η Αλεξ ειναι πολυ μικρη για να αναλαβει την ευθυνη ενος σκυλου , οποτε ολο το βαρος πεφτει σε εσενα, και δε μπορεις με ενα παιδι, ενα νεογεννητο, να εχεις και ενα σκυλο στο κεφαλι σου!!

bini έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΣΕΤΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΝΤΥΝΟΥΝΕ ΟΛΟΙΔΙΑ
πολυ ωραιο το σετακι...και γω θεωρω οτι δεν πρεπει να τα ντυνουν ολοιδια...το καθενα εχει ξεχωριστη προσωπικοτητα....δε φτανει που μοιραζονται την ιδια μουρη, πρεπει να μοιραζονται και το ιδιο στυλ??? χαχαχαχα ας μας πει κ το εβινι που εχει διδυμη αδερφη πως το βιωσε...παντως για τους γονεις πρεπει να ειναι σωτηριο να τα ντυνουν ιδια για να μην εχουν ζηλιες ή καυγαδες...

[Εβινάκι τι τελεια κατασταση εζησες χθες!!!!!!!! μπραβο στον συζυγο!!! (σολομο και γω πιστευω δεν επρεπε να φας τωρα που το λες)

ioazon έγραψε:
maimou,
τα δίδυμα ανήψια του πρώην μου φρόντιζαν πάντα να τα αντιμετωπίζουν σαν ξεχωριστές προσωπικότητες. πχ διαφορετικές τούρτες στα γενέθλιά τους κλπ
Και εμένα μου αρέσει αυτή η λογική....
συμφωνω απόλυτα!!!αυτο με τις τουρτες δεν το ειχα σκεφτει, αλλα εχεις απολυτο δικιο.το βρισκω πολυ σωστο και δικαιο!!!

Αστεράκι με το καλό στον 9ο

Ποπη και γω νομιζω οτι η Σοφια εχει δικιο στην αντιμετωπιση της καταστασης απο το παιδι!!!πρεπει να την προετοιμασεις για να μη της ερθει αποτομο οπως το χθεσινό και αγχωθει.... εμενα όσο και να προσπαθω να του εξηγησω οτι θα εχουμε νινί οταν τον ρωταω που ειναι το νινι μας αντι να μου δειξει την κοιλιά μου όπως εκανε στην αρχη, τωρα μου δειχνει τον εαυτο του...χιχιχιχχι
καποιος θα χει προβλημααααααααααα

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
JULAKI ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΝΥΧΤΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΧΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΜΠΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΝΑ ΠΟΝΑΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ...
ΧΤΕΣ ΕΦΥΓΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ...
ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΙΔΗ...

ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΕ ΑΝΗΣΥΧΩΣ... ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΙΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ... ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ Η ΚΥΣΤΗ... ΕΓΩ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΣΤΙΣ 5/9 ΡΑΝΤΕΒΟΥ!!!

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Julie85 έγραψε:
μα γιατί να κάνουν στην καισαρικη κλυσμα???αφου δε σπρωχνεις...
Ότι δε σπρώχνεις δε σπρώχνεις αλλά νομίζω ότι εφόσον είναι εγχείριση πρέπει να γίνει...

δε ξερω γιατι αλλα ειμαι σιγουρη οτι 3/9 που θα παω στον γιατρο θα μου πει οτι δε θα καταφερουμε να πιασουμε 2 βδομαδες απ τον 9ο...

Αισιοδοξία βρε! Γιατί σε παίρνει από κάτω; Ακόμη κι έτσι όμως να είναι μια χαρά θα είναι η μπεμπίτσα!


Μαράκι Λαρισαίο τέλεια τα νέα σας! Τι μικρούλα βρε, μια χαρά είναι η κουκλίτσα σας, κοπελάρα!

Όσο για το σολωμό μην αγχώνεστε γιατί αυτοί που τρώμε είναι ιχθυοτροφίου. Κι εγώ στο τελευταίο τρίμηνο έφαγα και θα ξαναφάω μιας και τώρα τα ω3 λιπαρά είναι πολύτιμα για μωράκι!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αστεράκι μου με το καλό κοριτσάκι μου στον 9ο!!!!!

Μαρία Λαρ, ολόκληρος κορίτσαρος καλέ η μπέμπα σου!!!
Τι μικρούλα? Τέλεια είναι!!!
Με το καλό!!

Πάντως στο θέμα παιδιών και τι τους λέμε, αν και δε νομίζω ότι μπορώ να έχω σωστή άποψη μιας και δεν έχω ζήσει τη μητρότητα ακόμα θεωρώ κ εγώ πως το καλύτερο είναι σε όλα τα θέματα να λέμε στα παιδιά την αλήθεια, φυσικά "στολισμένη" καταλλήλως ανάλογα την ηλικία τους...αυτό είναι και αυτό που θα ήθελα να ακολουθήσω στο μέλλον όταν με το καλό έρθει η μπεμπούλα μου, βέβαια μέχρι να γίνει πολλά μπορεί να αλλάξουν και να βλέπουμε τελείως διαφορετικά τα πράγματα.

Το μόνο που μπορώ να σας πω είναι ότι όταν πήγε η μαμά μου να γεννήσει τον αδερφό μου, εγώ ήμουν σχεδόν 11 χρονών, και παρόλα αυτά έκλαιγα με λυγμούς στις σκάλες και δεν την άφηνα να φύγει Shocked Shocked Shocked και μαζί με εμένα έκλαιγαν και οι ξαδέρφες μου που μέναν από πάνω Shocked Laughing Laughing Λες και την πήγαιναν για εκτέλεση!
Ήταν περίεργη φάση πάντως να την αποχωριστώ για πρώτη φορά κ ας ήμουν ολόκληρη γαϊδούρα!
Το σοκ βέβαια το έπαθα όταν με πήρε ο μπαμπάς μου στο μαιευτήριο και προσπαθούσαν να μου δείξουν τον αδερφό μου από το παράθυρο, και φυσικά δεν έβλεπα, και κατάφερε η μαμά μου και με "έχωσε" μέσα, γιατί κανονικά επιτρεπόταν για παιδιά άνω των 12, και είδα τον αδερφό μου!
Καλά ε σοκ!
Μου τον έδωσαν και αγκαλιά και δεν το πίστευα!!!!
Θα τη θυμάμαι σε όλη μου τη ζωή αυτή την εμπειρία! Δεν είχα ξαναδεί πιο μικροσκοπικό πλάσμα!!! Και είχε και πολλά μαλλάκια κατάμαυρα που του έφταναν και έμπαιναν στο προσωπάκι, μιλάμε για πολύ μαλλί!
Ένα κουκλί!

Για το σολωμό πάντως δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με μια φορά στο τόσο.
Αν ήταν δε θα μας το έλεγαν ρε κορίτσια οι γυναικολόγοι?

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΟΚ???
ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΙΚΡΗ Κ ΤΟΣΟ ΑΘΩΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ?
ΔΕΧΤΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΣ ΠΡΑΞΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΟΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΣΩΣΤΟ.
ΕΞΑΛΟΥ ΟΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ Κ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα μου φαινεται μπελάς να ντυσω τα παιδιά με τα ίδια ρουχα,οπως κ να ψάχνω στα μαγαζια να παίρνω οτι βρίσκω διπλό.αλλωστε εχει τόσο όμορφα κοριτσιστικα ρουχαλακια!
Ζαργανονεα:
Η μεγαλη έβγαλε τον όρο κ το βράδυ θα τον βγάλει κ η μικρη Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 654316 
1710 η μεγαλη κ 1590 η μικρη!
Κουνακια σας ερχόμαστε σύντομα
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 
Α κ της μικρής της έπεσε κ ο αφαλος!

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΙΜΟΥΔΙΤΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλα αυτο εννοειται...!!!η καθε μανουλα πραττει οπως νομιζει αυτη οτι ειναι το σωστό αναλογα με το χαρακτηρα του παιδιου της!!!απλα τωρα λεμε η καθεμια πως νομιζει οτι θα αντιμετωπιζε κάτι αναλογο, πως νομιζει οτι ειναι η καταλληλη προετοιμασια... εγω δε ζοριζομαι για αυτα, αλλα για το οτι δε νομιζω να αντεξει 5 μερες στα πεθερικά μου στο χωριο..πλεον τους εχει συνηθισει μπορω να πω...αλλα μόνο για τη μερα!!!το βραδυ δε κοιμαται με ΤΙΠΟΤΑ εκει...αυτο με αγχωνει...και το οτι θελει πολυ ζορισμα και κυνηγητό για να φαει και τα πεθερικά μου δεν ακολουθουν αυτο το μοτιβο...δεν πολυπιεζουν και γω αγχωνομαι γτ ειναι πολυ τσιλιμπιθρας ηδη....
να σας πω κατι με πολυ μεγαλη ειλικρινεια??? δεν αγχωνομαι τοσο για τον τοκετο, το νεογεννητο, την καισαρική κτλ κτλ, οσο για το πως θα περασουν αυτες οι 5 μερες μακρυα απο τον Κων/νο...αν θα τρωει, αν θα κοιμαται καλα, αν θα περναει καλα, αν θα μπορουν να τον ηρεμησουν αν κλαιει...πωπω το σκεφτομαι και τρελαινομαι...μακαρι να μπορουσα να τον εχω μαζι μου...

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maimou2009 έγραψε:Εμενα μου φαινεται μπελάς να ντυσω τα παιδιά με τα ίδια ρουχα,οπως κ να ψάχνω στα μαγαζια να παίρνω οτι βρίσκω διπλό.αλλωστε εχει τόσο όμορφα κοριτσιστικα ρουχαλακια!
Ζαργανονεα:
Η μεγαλη έβγαλε τον όρο κ το βράδυ θα τον βγάλει κ η μικρη Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 654316 
1710 η μεγαλη κ 1590 η μικρη!
Κουνακια σας ερχόμαστε σύντομα
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 
Α κ της μικρής της έπεσε κ ο αφαλος!
τελεια ζαργανονέα!!!Κουνακια ετοιμαστειτε να καταληφθειτε απο δυο μικρες πριγκιπισες!!!μαιμου τους αφαλους (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ) κρατα τους!!!!εγω εχω κρατησει και τον αφαλο, και το βραχιολάκι του μαιευτηριου!!!!σου ειπαν ποσο ακομα πιστευουν οτι θα τις κρατησουν εκει???

επισης...μπηκα 35η εβδομαδαααααααααΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 
41 - 15 = 26 days to go (μαξιμουμ)Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Julie85 στις Τετ Αυγ 28, 2013 3:48 am, 1 φορά

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μπράβο μαϊμουδάκι! Μεγάλωσαν τα κοριτσάκια σου. Με το καλό στα κουνάκια και γρήγορα να έρθουν στο σπιτάκι σας.

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΧΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΚΟΜΗ...
ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Κ ΝΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ???
ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ...

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Popisofia έγραψε:ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΧΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΚΟΜΗ...
ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Κ ΝΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ???
ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ...
η πεθερα μου δε μπορει να αφησει το πεθερο μου και τον κουνιαδο μου 5 μερες χωρις φαι κτλ... επισης, το σημαντικοτερο ειναι οτι λόγω εποχης εχουν φουλ δουλειες στα χωράφια, οπότε και ο αντρας μου και η πεθερά μου θα πρεπει να ειναι στο χωριό... Λογικά, θα πρεπει ο αντρας μου να ερχεται να βλεπει εμενα και τη μικρη, και μετα θα πρεπει να ξαναπηγαινει στο χωριό για να κοιμαται με τον μικρό...!!!ο υπνος τελικά ειναι πολυ δυσκολο θεμα...με τη μαμα μου δεν εχει προβλημα, κοιμαται, αλλα θα την εχω αναγκη εγω στο νοσοκομειο. Μαιμου ποσες μερες ειχες συνοδο??

Popisofia

Popisofia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΔΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΝΥΧΤΑ ΣΥΝΟΔΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΒΡΑΔΙΑ?

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
PW..PW...DDIAVAZW DIAVAZW...EDE KAI KAMIA WRA...DEN SAS PROLAVAINOUME ASE POU TA MISA TA XEHASA STH DIADROMH..Razz MH ME PAREXYGISETE! POPAKI ME TO KALO MEXRI TELOUS PAEI TELEIWSES SXEDON E?PWS NIOTHEIS!!? MARAKI AN THYMAMAI KALA KAI ESY ME TO KALO STON 9...!SOFAKI TA LATREYW TA SKULAKIA OSO DEN PAEI...ALLA TWRA POU EISAI ESY ETSI EINAI PARA POLU DYSKOLO GT TO KOUTAVI THELEI PARA POLU FRONTIDA MOU PHRE O ANTRAS MOU ENA MALTEZAKI DYO MERES PRIN MATHW OTI EIMAI EGKUOS...KALA TO EIXA ERWTEUTEI KAI EGW XWRIS NA XERW FYSIKA TO KRATHSAME META POU TO EMATHA HMOUN STHN ARXH DEN ME ENIAZE META OMWS ARXISA NA FOUSKWNW...KAI NA VLEPW PANTOY TO "XAOS"....EILIKRINA DEN ANTEXOTANE...TWRA TON EXW DWSEI STHN PETHERA MOU GT KAI META TO XEIROYRGEIO DEN MPOROYSA NA TON EXW MH KOLHSW KANENA MIKROBIO KAI THA TON PARW META OTAN SARANTISW..ALLA TWRA EXEI MEGALWSEI KAI EXEI PSYLOMATHEI APOP OTI XERW POU NA TA KANEI!EINAI AKRIVOS SAN TA MWRA!ASTERAKI MOU SE EYXARISTW POLU..H ALHTHEIA EINAI OTI MPOREI NA EINAI POLITIKOS ALLA SKEFTOMAI NA TOY THN KANW NA GELASOYME XAXAXAX EVINAKI POLU TELEIA H PROTASH NA ZHSAITE KAI PANTA EYTYXISMENOI! STANTAR EXW XEHASEI POLLA!!!!!!!!!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Popisofia έγραψε:ΕΔΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΝΥΧΤΑ ΣΥΝΟΔΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΒΡΑΔΙΑ?
ποπακι μου για καισαρική και αφηνουν μόνο ενα βραδυ??? θυμαμαι οτι και τη δευτερη μερα δυσκολα τα εκανες όλα μονη σου, ποσο μαλλον να φροντιζεις και το μωρό που το εχεις διπλα σου...

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Julie85 έγραψε:
Maimou2009 έγραψε:Εμενα μου φαινεται μπελάς να ντυσω τα παιδιά με τα ίδια ρουχα,οπως κ να ψάχνω στα μαγαζια να παίρνω οτι βρίσκω διπλό.αλλωστε εχει τόσο όμορφα κοριτσιστικα ρουχαλακια!
Ζαργανονεα:
Η μεγαλη έβγαλε τον όρο κ το βράδυ θα τον βγάλει κ η μικρη Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 654316 
1710 η μεγαλη κ 1590 η μικρη!
Κουνακια σας ερχόμαστε σύντομα
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 
Α κ της μικρής της έπεσε κ ο αφαλος!
τελεια ζαργανονέα!!!Κουνακια ετοιμαστειτε να καταληφθειτε απο δυο μικρες πριγκιπισες!!!μαιμου τους αφαλους (ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ) κρατα τους!!!!εγω εχω κρατησει και τον αφαλο, και το βραχιολάκι του μαιευτηριου!!!!σου ειπαν ποσο ακομα πιστευουν οτι θα τις κρατησουν εκει???

επισης...μπηκα 35η εβδομαδαααααααααΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 215994 
41 - 15 = 26 days to go (μαξιμουμ)Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 
περιμενουμε να βαλουν γραμμαρια κ να παιρνουν μπιμπερο,οποτε απο εκεινες εξαρταται.
με το καλο να γεννησεις τζουλακι,τιποτα δεν εμεινε.

Julie85 έγραψε:
Popisofia έγραψε:ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΧΗ ΕΙΝΑΙ Κ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΑΚΟΜΗ...
ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Κ ΝΑ ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ???
ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ...
η πεθερα μου δε μπορει να αφησει το πεθερο μου και τον κουνιαδο μου 5 μερες χωρις φαι κτλ... επισης, το σημαντικοτερο ειναι οτι λόγω εποχης εχουν φουλ δουλειες στα χωράφια, οπότε και ο αντρας μου και η πεθερά μου θα πρεπει να ειναι στο χωριό... Λογικά, θα πρεπει ο αντρας μου να ερχεται να βλεπει εμενα και τη μικρη, και μετα θα πρεπει να ξαναπηγαινει στο χωριό για να κοιμαται με τον μικρό...!!!ο υπνος τελικά ειναι πολυ δυσκολο θεμα...με τη μαμα μου δεν εχει προβλημα, κοιμαται, αλλα θα την εχω αναγκη εγω στο νοσοκομειο. Μαιμου ποσες μερες ειχες συνοδο??
ενα βραδυ χρειαστηκα,εγω ομως δεν ειχα τα μωρα μαζι μου.

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Popisofia έγραψε:ΣΟΦΙΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΟΒΗΘΕΙ ΚΙΟΛΑΣ. ΤΗΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ Η ΜΑΜΑ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΟΝΕΣΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ.
ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΑΩ Κ ΝΑ ΠΟΝΑΩ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΥΠΗΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΝΑ ΠΟΝΑΕΙ Κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΙΟΛΑΣ...

Κοίτα η καθεμία μας είναι διαφορετική με διαφορετικη προσωπικότητα κ η καθεμία ξέρει το παιδί της καλύτερα! Να κανείς αυτό που νιώθεις εσυ σωστό κ θα το πάρει το κορίτσι σου καλύτερα!

Η Αλέξια από μικρή αν δεν της εξηγούσαμε τα πάντα δεν σταματούσε τις ερωτήσεις, μάλλον μοιάζει σε μένα σε αυτό. Για αυτό θέλω όσο μπορει να έχει τον έλεγχο της κατάστασης.

Εμείς αρχίσαμε από πολυ νωρίς την κουβέντα σχετικά με το μωρό αρχικά της ζήτησα να μου πει πως το φαντάζεται κ τι φαντάζεται πως μπορούμε να κάνουμε μαζί έπειτα της εξήγησα τι πραγματικά μπορει να κανει ένα νεογέννητο κάπως θα είναι κατάσταση.Το ίδιο κ για τη γεννά της περιεγραψα τη δίκη της πως έγιναν όλα κ ότι κάπως έτσι θα γίνουν κ τώρα!

Πήγαμε μαζί στο μαιευτήριο κ της εξήγησα που θα μπορει νά έρχεται κάθε μέρα να με δει κτλ.

Μετά από που συζήτηση μαζί της πήρα κ την απόφαση να μην πάει παιδικό φέτος αν κ ήταν να πάει για να μην νιώσει καθόλου μειονεκτικα κ από Ιανουάριο βλέπουμε, έτσι κ αλλιώς προνήπιο θα πάει του χρόνου!

Τώρα αν όλα πάνε καλά πρώτα ο Θεός φεύγοντας για το μαιευτήριο δε υποφερουμε κιόλας....οπότε μπορει να γίνει ενας ήσυχος αποχαιρετισμός.

ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙ.
Maimou2009 έγραψε:Εμενα μου φαινεται μπελάς να ντυσω τα παιδιά με τα ίδια ρουχα,οπως κ να ψάχνω στα μαγαζια να παίρνω οτι βρίσκω διπλό.αλλωστε εχει τόσο όμορφα κοριτσιστικα ρουχαλακια!
Ζαργανονεα:
Η μεγαλη έβγαλε τον όρο κ το βράδυ θα τον βγάλει κ η μικρη Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 654316 
1710 η μεγαλη κ 1590 η μικρη!
Κουνακια σας ερχόμαστε σύντομα
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 
Α κ της μικρής της έπεσε κ ο αφαλος!
Μπράβο τα κορίτσια!


Τζουλακι εσένα είναι μικρούλης ακομη μωρέ τι να καταλάβει το ζουζουνι ! Εγώ να φανταστείς κ στο γιατρό την εχω πάρει κ κάθε μήνα πηγαίνουμε μαζί για τις αιματολογικές, άμε!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σας έλειψα;;;; (Σκορδοκαΐλα σας Razz Razz Razz  )
Πήγα να κάνω νύχι γιατί είμαι και μία κιουρία, μην ξεχνιόμαστε!

maria-lar,
οι υπέρηχοι έχουν απόκλιση, μη μασάς. Πρέπει να "εμφανιστεί" το μπεμπέ για να ξέρουμε το ακριβές βάρος του! Wink 
1727! Εμένα μια χαρά μου φαίνεται (που είμαι άσχετη Razz  )

Julie,
νομίζω το κλύσμα  στην καισαρική στο κάνουν επειδή μετά το χειρουργείο σου είναι δύσκολο για μερικές μέρες να σφιχτείς και θέλουν να έχουν αδειάσει "το σύστημα" για να σε διευκολύνουν.
Θα ζηλεύει πολύ ο δικός σου, φοβάμαι, Julie. Θα 'ναι δύσκολο για αυτόν συναισθηματικά γιατί είναι πολύ μικρούλης Rolling Eyes 

evini,
δεν πειράζει να φας 1 φορά το μήνα τα "απαγορευμένα" ψάρια. Κι εγώ έχω φάει 2-3 φορές ξιφία που είναι το αγαπημένο μου ψάρι σε όλη την εγκυμοσύνη.

Επιτρέπονται τα παιδιά στα μαιευτήρια;;; Είχα μείνει στο οτι απαγορεύονται confused 

Maimou2009 έγραψε:Εμενα μου φαινεται μπελάς να ντυσω τα παιδιά με τα ίδια ρουχα,οπως κ να ψάχνω στα μαγαζια να παίρνω οτι βρίσκω διπλό.αλλωστε εχει τόσο όμορφα κοριτσιστικα ρουχαλακια!
Ζαργανονεα:
Η μεγαλη έβγαλε τον όρο κ το βράδυ θα τον βγάλει κ η μικρη Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 654316 
1710 η μεγαλη κ 1590 η μικρη!
Κουνακια σας ερχόμαστε σύντομα
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 
Α κ της μικρής της έπεσε κ ο αφαλος!
Μπράβο, ρε maimou!
Και άμα βγούνε οι ζαργάνες από το μαιευτήριο θα σε "βλέπουμε" μία φορά στις 5 μέρες! clown

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά μετά τις γεννες ένα ποστ την ημέρα από την καθεμία! Εμένα μετά τα 3 χαλάρωσε κ με αφήνει να ασχολούμαι με κινητά κτλ. κ πάντα όταν παίζει απασχολείτε με κάτι ενδιαφέρον.

Στο σαλόνι Ιωάννα όχι στους ορόφους, κατεβαίνει η μαμα κάτω!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Καλά μετά τις γεννες ένα ποστ την ημέρα από την καθεμία! Εμένα μετά τα 3 χαλάρωσε κ με αφήνει να ασχολούμαι με κινητά κτλ. κ πάντα όταν παίζει απασχολείτε με κάτι ενδιαφέρον.

Στο σαλόνι Ιωάννα όχι στους ορόφους, κατεβαίνει η μαμα κάτω!
Α, οκ!


Να ρωτήσω κάτι τις δευτερομανούλες;;;

Δώσατε έτοιμες κρέμες;; Φαρίν λακτέ, μπισκοτόκρεμες και τέτοια ή τις αποφύγατε;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:Σας έλειψα;;;; (Σκορδοκαΐλα σας Razz Razz Razz  )
Πήγα να κάνω νύχι γιατί είμαι και μία κιουρία, μην ξεχνιόμαστε!

maria-lar,
οι υπέρηχοι έχουν απόκλιση, μη μασάς. Πρέπει να "εμφανιστεί" το μπεμπέ για να ξέρουμε το ακριβές βάρος του! Wink 
1727! Εμένα μια χαρά μου φαίνεται (που είμαι άσχετη Razz  )

Julie,
νομίζω το κλύσμα  στην καισαρική στο κάνουν επειδή μετά το χειρουργείο σου είναι δύσκολο για μερικές μέρες να σφιχτείς και θέλουν να έχουν αδειάσει "το σύστημα" για να σε διευκολύνουν.
Θα ζηλεύει πολύ ο δικός σου, φοβάμαι, Julie. Θα 'ναι δύσκολο για αυτόν συναισθηματικά γιατί είναι πολύ μικρούλης Rolling Eyes 

evini,
δεν πειράζει να φας 1 φορά το μήνα τα "απαγορευμένα" ψάρια. Κι εγώ έχω φάει 2-3 φορές ξιφία που είναι το αγαπημένο μου ψάρι σε όλη την εγκυμοσύνη.

Επιτρέπονται τα παιδιά στα μαιευτήρια;;; Είχα μείνει στο οτι απαγορεύονται confused 

Maimou2009 έγραψε:Εμενα μου φαινεται μπελάς να ντυσω τα παιδιά με τα ίδια ρουχα,οπως κ να ψάχνω στα μαγαζια να παίρνω οτι βρίσκω διπλό.αλλωστε εχει τόσο όμορφα κοριτσιστικα ρουχαλακια!
Ζαργανονεα:
Η μεγαλη έβγαλε τον όρο κ το βράδυ θα τον βγάλει κ η μικρη Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 654316 
1710 η μεγαλη κ 1590 η μικρη!
Κουνακια σας ερχόμαστε σύντομα
Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 11 - Σελίδα 17 328109 
Α κ της μικρής της έπεσε κ ο αφαλος!
Μπράβο, ρε maimou!
Και άμα βγούνε οι ζαργάνες από το μαιευτήριο θα σε "βλέπουμε" μία φορά στις 5 μέρες! clown
Αυτο μάλλον θα συμβεί,θα μπαίνω ομως κ θα σας τα γράφω μαζεμένα,τι στο καλο δεν θα κοιμούνται αυτα τα μωρα;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις