Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
439 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 439 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalispera zouzounes.ti kanete;sas grafw apo kinito.maimou mpraboooo ante me to kalo na ertoun,emeis ftiaksame th balitsa mas sigkinithika murizoun mwroudila.....

Maraki teleia eisai ftou ftou..

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ioazon έγραψε:

maimou,
θέλουμε φωτογραφία με τα ρούχα εξόδου των ζαργάνων!



Δεν έχω αποφασίσει ακόμη,με φορμακια θα τις βγάλω μη νομίζεις.

ifi έγραψε:

Maimou μην κουραστείς πολύ με τις δουλειές σήμερα, κράτα κουράγια για αύριο..Laughing 

Τι απο σημερα η κούραση τι απο αυριο!
Μια μέρα θα με σώσει;

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια μου γλυκά γεια σας!!!! τι τελεια νέα ειναι αυτα που διαβασα????
Μαιμουδιτσα αυριο οι ζαργανες ερχονται σπιτι????????? γιουπιιιιιιιιιιιιι!!!!τα τελειοτερα νεα!!!αντε με το καλο...
οσο για την τελευταια σου δηλωση "τι απο σημερα κουραση, τι απο αυριο...διαφωνω...ΚΑΘΕΤΑ"
Χωρις πλακα τωρα, φανταζομαι οτι εισαι αγχωμενη και τα θες ολα στην εντελεια, αλλα αυριο πρεπει να εισαι ξεκουραστη....θα τις παρεις σπιτι, και θα αναλαβεις εξ ολοκληρου εσυ και ο αντρας σου τα πάντα....ταισμα,αλλαγμα,μπανιο,χαδια,κλαμματα...ΟΛΑ...χωρίς μαιες, χωρις τιποτα...!!!Full time μανουλα 24 ωρες το 24ωρο!!!προς θεου δε θελω να σε αγχωσω...θα ειναι οι πιο τελειες στιγμες της ζωης σου, απλα φροντισε να εισαι ξεκουραστη για να τις απολαυσεις!!!!μη κανεις πολλα πολλα σημερα!!!η μονη κινηση μυος στο σωμα σου που σου επιτρεπω για σημερα...ειναι αυτο το χαμογελάκι της απεραντης ευτυχιας και προσμονης για αυριο!!! Smile

Eβινακι μου....μου κανεις για Αντιγονη να σου πω την αληθεια...!!!!
η παραμυθενια-ναυσικα μου βγαζει κατι αερινο και ρομαντικο
η σβουρα μυρτω μου βγαζει κατι κουλτουριαρικο,τρελιαρικο και ιδιαιτερο...
και εσυ...γλυκια μου Αντιγονη μου βγαζεις κατι αυστηρο-σοβαρό και υπεύθυνο...
ΔΕ ΞΕΡΩ...Μπορει να πεφτω πολυ εξω...αλλα οι φατσες σας αυτα μου λενε...χιχιχιχιχιχ

Σοφακι δε τον βλεπω καλα τον σκυλο!!! ελπιζω οτι θα κουραστει ο αντρας σου συντομα να επιδιορθωνει τις ζημιες του σκυλου και θα τον δωσει πισω...

τσιριτρακι για το χρωμα φανταζομαι οτι ηταν η καλυτερη και εξυπνοτερη λυση...αν εγινε ετσι απαλο κιτρινακι οπως το φανταζομαι θα ειναι σκετη γλυκα!! για τα αστερακια, και γω ειχα τρελα, αλλα νομιζω ισως καλυτερα να μεγαλωσει λιγο.να γινβει δυο-τριων ετων, μηπως τωρα της αποσπουν τη προσοχη οταν πεφτει για υπνο....δε ξερω κιολας,υποθετω...
παω να μελετησω τη φατσα σου και επανερχομαι δριμυτερη και για το δικο σου ονομα....χιχιχιχιχι

ποπακι πως εισαι σημερα???μαρακια και ευα???
εμεις πηγαμε χθες στη Ξάνθη, στις γιορτες παλιας πολης...φαγαμε σουβλακια ακουγωντας τη φωνη του Μακεδόνα, καναμε και βολτιτσα μετα...χαμός απο κόσμο...ο μικρός ξετρελαθηκε με τις μουσικες...ειχε μια συναυλια (τοπικο συγκροτημα νομιζω) μπροστα απο τις καφετεριες,πορωθηκε και χτυπιοταν 12 το βραδυ σα ροκάς....πολυ γελιο!!!
ωραια ηταν αλλα μαλλον εριξα πολυ περπατημα και σημερα ψιλοποναει η μεση και η λεκανη μου (δεξι κwλ@μερι για την ακριβεια!!!Embarassed )

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το λυπάμαι,το σκυλάκι κορίτσια είναι πραγματικά ήσυχο κ γλυκό, άλλα η Αλεξια είναι πολυ ατίθαση κ δεν εχω αντοχές!

Μιλήσαμε με τον Κώστα κ με την πεθερά η οποία είναι πρόθυμη να την πάρει εκείνη κ ο Κώστας μου ζήτησε να κάνω μια προσπάθεια ακομη κ αν δεν αντέξω το δίνουμε!

Προς το παρών σήμερα θα παω εγώ στο μαγαζί το απόγευμα ναμκατσω ταμείο κ θα κάτσει εκείνος σπίτι με την κόρη του κ τη σκυλίτσα του να δει τη γλυκά!

Επίσης να σας πω τον πόνο μου πηγα να πάρω ένα παγωτό κ είχε ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΑΛΆΤΙ......γρρρρρρρρρρ!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφακι δεν μπορείς να φας ούτε κοκο απο αλάτι;;;; Πλάκα κανείς ε; Τόσο αυστηρή διατροφή;;; Shocked 

Γιουλη, δεν υπάρχεις απλα!!!! Χαχαχα!
Πολυ γελασα!! Εγω αυστηρή; Εγω βρε;
Ε, εντάξει δεν επεσες κ πολυ έξω! Very Happy 

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κοριτσακια!! Τι κάνετε; Τόση ωρα διάβαζα τα νεα σας Smile
Μαιμουδακι με το καλο να πάτε στο σπιτάκι σαςΦθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 26 654316 
Εβινακι πολυ ωραία η ρομπιτσα και τα παντοφλακια Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 26 215994 
Μαρακι η κοιλιτσα σου φοβερή! Πολυ φιτ μανούλα!!
Ιωάννα τέλεια τα ψώνια σας!! Ήταν όλα υπέροχα και ουδέτερα χρωματακια!!
Τζουλακι πρεπει να γίνουμε Κ εμείς φίλες για να δω πως θα με βαφτισεις κι εμένα ! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 26 654316 
Τσιριτρακιιι πρεπει να βγήκε τελειο το δωματιακι σας ε; Καλα κάνατε και το αραιωσατε με λευκό! Θα ήρεμοι η μπεμπουλα μέσα στο δωματιακι της!!
Μαρακι κουνηθηκατε πολυ απο το σεισμό; Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι έγινε! Ελπίζω τουλαχιστον να μη κάνει κι αλλο !
Παραμυθένια μου είσαι καλα; Κανεις μαθήματακια ακόμη ε;
Ποπάκι πως πανε τα πονακια; Εγώ ακόμη δεν έχω νιώσει τίποτα... Τι να πω ..λες και δεν ειμαι έγκυος ρε κορίτσια..για να δούμε μέχρι ποτε! Ευτυχώς σημερα επέστρεψε και οΓιατρος μου απο τις διακοπές του και νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια Smile
Αχ ελπίζω να μη ξέχασα να σχολιάσω τίποτα Smile
Αα! Απο το Βινακι τίποτα ακόμη ε; Πιστεύω ότι μάλλον γέννησε το κορίτσι μας..

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evini7 έγραψε:Σοφακι δεν μπορείς να φας ούτε κοκο απο αλάτι;;;; Πλάκα κανείς ε; Τόσο αυστηρή διατροφή;;; Shocked 

Γιουλη, δεν υπάρχεις απλα!!!! Χαχαχα!
Πολυ γελασα!! Εγω αυστηρή; Εγω βρε;
Ε, εντάξει δεν επεσες κ πολυ έξω! Very Happy 
αληθεια???χαιρομαι που δεν επεσα πολυ εξω!!! μερος της δουλειας μου ειναι να "κοβω" τους ανθρωπους....!!!ελπιζω να το κανω σωστα!!Razz
το Αντιγονη σου άρεσε???

η μεση μου ποναει απεριοριστα!!!!δε τη παλευω!!!

Σοφακι σωστη σε βρισκω!!!μονο ετσι θα δουν τη γλυκα...!!!και γω μολις ο Τασος ηρεμησει λιγο με τη δουλεια...θα τον βαλω να κανει babysitting στο θηριο, γτ εχει την εντυπωση οτι το να εισαι στο σπιτι με το παιδι ειναι ευκολάκι!!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Οφείλω να παραδεχτώ ότι έχω μεγάλη αγωνία για το 2ο όνομα μου Laughing Laughing Laughing Laughing Γιούλη ακούυυυς???? Very Happy 

Επίσης πρέπει να σας πω ότι κάνω μεγάλες προόδους!!!
Άρχισα να ψάχνω για στρώμα κούνις (ιντερνετικά για αρχή) αφού τελικά μάλλον θα χρησιμοποιήσουμε τη δική μου που με το βάψιμο γίνεται ανέπλιστα καλή. Εντελώς απλή αλλά καλή.
Εδώ λοιπόν έχω και απορία.
Τι στρώματα πήρατε?
Μπερδεύτηκα ψάχνοντας με το τι είναι τελικά καλύτερο. Κατάλαβα ότι πολλοί αποφεύγουν για διάφορους λόγους τον κοκοφοίνικα που χρησιμοποιείται σε πολλά στρώματα όμως. Μέσα στο ψάξιμο όμως βρήκα σε κάποιο φόρουμ να συζητάνε για συγκεκριμένο γερμανικό μαγαζί από το οποίο έχουν παραγγείλει στρώμα βρεφικό με "κρύο αφρό" τα οποία από ότι έλεγαν θεωρούνται πολύ καλά.
Και μέσα στα πολλά κοιτάω και τα στρώματα του ικέα εκ των οποίων ένα διαβάζω ότι είναι με αυτό τον κρύο αφρό, και κανένα με κοκοφοίνικα.
Προβληματίστηκα.
Ενώ δεν ήμουν φαν του να πάρω επιπλάκια κλπ από ικεα, παρά το ότι έχω πολύ πράγμα ικέα σπίτι μου, άρχισα να πιστεύω ότι ίσως να είναι καλά τα στρωματάκια τους.
Τι λέτε?
Θα τα εμπιστευόσασταν?
Να με συμπαθάτε (Laughing ) αν τα έχετε ξανασυζητήσει αλλά είχα χάσει πολλά επεισόδια.

Μαιμουδάκι πως νιώθεις??? Ανυπομονείς τρελά να φανταστώ ε?

Evinaki μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!!!
Δε θα τη γλιτώσω τελικά τη βόλτα στην Αθήνα, ήθελα να κατέβω με τη μαμά μου για κουρτίνες αλλά δεν έχω και τρελές αντοχές. Τώρα μάλλον όμως πρέπει να το κανονίσω να περάσω και μια βόλτα από H&M.
Επίσης το μαγαζί που πήρες παντοφλάκια και ρομπάκι (μεγιές και καλοφόρετα!!!) το τιμώ ιδιαιτέρως για πιτζαμάκια οπότε μου έδωσες καλή ιδέα να κινηθώ κατευθείαν προς τα εκεί όταν είναι να ψωνίσω και τέτοια πραγματάκια.

Επίσης έχω να σας δηλώσω ότι κι εγώ έχω να πάω σε γάμο σε 2 βδομάδες και δεν νομίζω να έχω τίποτα να βάλω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Αααα και άλλη ερώτηση, στην αρχή με τι θα τα σκεπάζετε τα μωράκια σας? Κουβερτούλες ή θα τους βάζετε υπνόσακο?
Κ αν βάζετε κουβερτούλες τι κουβερτούλα? Αυτές που λένε αγκαλιάς?

Το δε χρώμα του δωματίου στην αρχή τελικά ήταν υπερβολικά έντονο, τώρα είναι κιτρινάκι μεν, στη μαμά μου πχ φαίνεται και αυτό έντονο, αλλά εμένα μου άρεσε Rolling Eyes Rolling Eyes ίσως να είναι...δεν ξέρω, αλλά δε μου φαίνεται έντονο...πάντως δεν έχει αυτό το παλ που δεν καταλαβαίνεις χρώμα στην ουσία. Άλλωστε το μωράκι στην αρχή θα κοιμάται στο δικό μας δωμάτιο για τους πρώτους μήνες.
Ελπίζω να μην έκανα βλακεία...θα σας βάλω φώτο το συντομότερο να μου πείτε γνώμες!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την tsiritri στις Κυρ Σεπ 08, 2013 7:23 am, 1 φορά

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλησπερούδια τσουπρίτσες!

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω γιατί ετοιμαζόμαστε για αναχώρηση...
Ελπίζω να πάνε όλα καλά στην εξέταση γιατί ένα άγχος το έχω, δε σας το κρύβω.
Να μου είστε όλες καλά μέχρι αύριο το βράδυ που θα ξαναμπω να διαβάσω τα νεάκια σας και να προσέχετε τα μπεμπίνια σας!

Σας φιλώ όλες γλυκά! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 26 417472 

(Σήμερα είναι το γενέθλιο της Θεοτόκου. Εδώ γιορτάζει η Παναγία η Ελευθερώτρια στο ομώνυμο μοναστήρι. Μετά το πρωινό μάθημα πήγαμε και άναψα για όλες μας κεράκι, να έχει τα μωράκια μας καλά...)

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλώς τη Κλαραμαρια μας! Φτου φτου μακάρι μέχρι τέλους να μη νιώσεις κανένα πόνο!
Λες να γέννησε η Bini??
Δεν ξέρω, μακάρι να ειναι ολα καλα!!!

Γιουλακι, ο χαρακτήρας μου ειναι πιο κοντα μάλλον στην αδερφη της Αντιγονης, Ισμηνης...

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:Kαλησπερούδια τσουπρίτσες!

Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω γιατί ετοιμαζόμαστε για αναχώρηση...
Ελπίζω να πάνε όλα καλά στην εξέταση γιατί ένα άγχος το έχω, δε σας το κρύβω.
Να μου είστε όλες καλά μέχρι αύριο το βράδυ που θα ξαναμπω να διαβάσω τα νεάκια σας και να προσέχετε τα μπεμπίνια σας!

Σας φιλώ όλες γλυκά! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 26 417472 

(Σήμερα είναι το γενέθλιο της Θεοτόκου. Εδώ γιορτάζει η Παναγία η Ελευθερώτρια στο ομώνυμο μοναστήρι. Μετά το πρωινό μάθημα πήγαμε και άναψα για όλες μας κεράκι, να έχει τα μωράκια μας καλά...)
ολα τέλεια θα πανε!!!! Περιμένουμε νέα σας!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έχω σοβαρό πρόβλημα αμνησίας....εκτός των πολλών που σας είπα, ήταν και κάτι άλλο που ήθελα να σχολιάσω, το ξέχασα, το ξαναθυμήθηκα και μέχρι να το γράψω το ξαναξέχασα Shocked Rolling Eyes Rolling Eyes δεν πάω καλά εεε???
Στύβω το κεφάλι μου και τίποτα...ούτε κούκου!!!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Οφείλω να παραδεχτώ ότι έχω μεγάλη αγωνία για το 2ο όνομα μου Laughing Laughing Laughing Laughing Γιούλη ακούυυυς???? Very Happy 

Επίσης πρέπει να σας πω ότι κάνω μεγάλες προόδους!!!
Άρχισα να ψάχνω για στρώμα κούνις (ιντερνετικά για αρχή) αφού τελικά μάλλον θα χρησιμοποιήσουμε τη δική μου που με το βάψιμο γίνεται ανέπλιστα καλή. Εντελώς απλή αλλά καλή.
Εδώ λοιπόν έχω και απορία.
Τι στρώματα πήρατε?
Μπερδεύτηκα ψάχνοντας με το τι είναι τελικά καλύτερο. Κατάλαβα ότι πολλοί αποφεύγουν για διάφορους λόγους τον κοκοφοίνικα που χρησιμοποιείται σε πολλά στρώματα όμως. Μέσα στο ψάξιμο όμως βρήκα σε κάποιο φόρουμ να συζητάνε για συγκεκριμένο γερμανικό μαγαζί από το οποίο έχουν παραγγείλει στρώμα βρεφικό με "κρύο αφρό" τα οποία από ότι έλεγαν θεωρούνται πολύ καλά.
Και μέσα στα πολλά κοιτάω και τα στρώματα του ικέα εκ των οποίων ένα διαβάζω ότι είναι με αυτό τον κρύο αφρό, και κανένα με κοκοφοίνικα.
Προβληματίστηκα.
Ενώ δεν ήμουν φαν του να πάρω επιπλάκια κλπ από ικεα, παρά το ότι έχω πολύ πράγμα ικέα σπίτι μου, άρχισα να πιστεύω ότι ίσως να είναι καλά τα στρωματάκια τους.
Τι λέτε?
Θα τα εμπιστευόσασταν?
Να με συμπαθάτε (Laughing ) αν τα έχετε ξανασυζητήσει αλλά είχα χάσει πολλά επεισόδια.

Μαιμουδάκι πως νιώθεις??? Ανυπομονείς τρελά να φανταστώ ε?

Evinaki μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!!!
Δε θα τη γλιτώσω τελικά τη βόλτα στην Αθήνα, ήθελα να κατέβω με τη μαμά μου για κουρτίνες αλλά δεν έχω και τρελές αντοχές. Τώρα μάλλον όμως πρέπει να το κανονίσω να περάσω και μια βόλτα από H&M.

Επίσης έχω να σας δηλώσω ότι κι εγώ έχω να πάω σε γάμο σε 2 βδομάδες και δεν νομίζω να έχω τίποτα να βάλω Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

Αααα και άλλη ερώτηση, στην αρχή με τι θα τα σκεπάζετε τα μωράκια σας? Κουβερτούλες ή θα τους βάζετε υπνόσακο?
Κ αν βάζετε κουβερτούλες τι κουβερτούλα? Αυτές που λένε αγκαλιάς?

Καλώς το! Μην ανησυχείς, τε λέμε κ τα ξαναλέμε! Εγω κατέληξα σε διπλής όψης, κοκοφοινικα & latex απο την dunlopillo.

Κι εγω ειμαι φουλ απο ΙΚΕΑ,μη σου πω οτι ολα τα έχω απο εκει... αλλα επειδη κανει συχνά ανακλήσεις προϊόντων, δε μπορω να φανταστώ πόσο θα φρικαρα αν έπαιρνα στρωμα μωρού κ μετα το ανακαλούσαν...
Ενώ για ένα τραπεζάκι π.χ. δεν θα με ενοιαζε καθόλου.
Βέβαια πολυ μικρη η πιθανότητα για κατι τέτοιο, αλλα εγω τα τρέμω ολα αναφορικά με το μωρακι....

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η παιδιατρος μου είχε πει οτι δεν την απασχολεί το υλικό καθώς κ ο κοκκοφοινικας κ το λατεξ ειναι φυσικα υλικά.μου είχε πει απλα το στρωμα να ειναι μέτριας σκληροτητας.

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωραία....και μόλις το ξαναθυμήθηκα Laughing Laughing Laughing 

Κ εγώ στο πρώτο τρίμηνο είχα το απίστευτο άγχος!!!!
Μπορεί να μην ταλαιπωρήθηκα από εμετούς και τα συναφή αλλά αυτό το άγχος...πα πα πα....
Αλλά δεν σας κρύβω ότι και τώρα που άρχισε να περνάει ο καιρός ξανα αγχώνομαι....τουλάχιστον μέχρι τη στιγμή του doppler.
Και φταίνε όλα αυτά που είχα διαβάσει από άτυχες ιστορίες κοριτσιών...σα να με έχουν στοιχειώσει αυτά που είχα διαβάσει ένα πράγμα....Crying or Very sad Crying or Very sad

Evinaki συμφωνώ...κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό με τα προιόντα που ανακαλούσαν, από την άλλη μου μπήκε στο μυαλό η ιδέα μήπως όλα αυτά δείχνουν ταυτόχρονα περισσότερους ελέγχους λόγω μεγέθους εταιρείας?
Δε ξέρω τι μπορεί να ισχύει τελικά, απλά λέω τι μου κατεβαίνει στο κεφάλι Rolling Eyes Rolling Eyes 

Το στρωματάκι που πήρες μυρίζει καθόλου?
Γιατί διάβαζα περιπτώσεις που δεν ξεμύριζε ο κοκοφοίνικας...

Μαιμουδάκι εσείς σε τι καταλήξατε?

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις πήραμε κοκκοφοινικας.κ δεν μυρίζουν καθόλου.

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ ρε κορίτσια με το θέμα του στρώματος δε ξέρω τι να κάνω..γιατι όταν παραγγειλαμε τα επιπλακια μας μαζί με την κουνια που αργότερα γινεται κρεβατακι είχε δυο στρώματα δώρο και καλα. Αυτός λέει ότι ειναι πολυ καλα αλλα δε ξέρω τ να κάνω και πως να το τσεκαρω εάν ειναι όντως καλά.. Ποιον να ρωτήσω; Έχετε καμία ιδέα;
Παραμυθένια περιμένουμε τα καλα σας νεα! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 26 654316 εγώ έχω αύριο το πρωι ραντεβου

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τσιριτρακι(ή Χρυσάνθη οπως αποφασισα να σε βαφτισω-μου καθεται επισης καλά το Ειρήνη και το Αθηνά αλλα το πρωτο που μου ηρθε ηταν το Χρυσάνθη) εγω εχω στρωμα κοκολατεξ. ειναι κοκοφοινικας και λατεξ,"αντιακαρεα" της mediastrom. αυτο με τον αφρο που αναφερεις δεν το εχω ξανακουσει (προφανως επειδη απο περυσι που πηρα το στρωματακι δε χρειαστηκε να ξαναψαξω για στρωμα κουνιας)!!!
παραμυθενια ευχαριστουμε για το κερακι!!!να μας εχει καλα η Παναγιτσα και εμας και τα παιδακια μας!!!
Εβινακι και το Ισμηνη οντως πολυ μου καθεται για σενα...
Μετά τη "ληξιαρχο" Ιωαννα, αποφασισα να αυτοδιοριστώ "νονά" του γκρουπ μας....αρκει να μη περιμενετε να σας στελνω δωρα στις γιορτες σας!!!!!χαχαχαχαχχαχα
το θεμα κουβερτα-υπνοσακος-παπλωμα ειναι πολυ υποκειμενικο και εξαρταται πιστευω αποκλειστικά απο το πως βολευεται το μωρο....εγω ας πουμε δεν εγκρινω το παπλωμα. ηθελα υπνοσακο αλλα ο μικρος καταπιεζοταν, και με τις κουβερτες ξεσκεπαζεται ολη νυχτα....

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω για αρχη θα τις σκέπαζω με πάνες αγκαλιας πικε,ετσι τις σκεπάζουν κ στη μονάδα.

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα χα!!! Α ρε Γιουλη! Συμφωνω για το Χρυσανθη!

Το στρωμα δεν μου έχει έρθει ακόμη, οπότε δεν ξέρω. Τωρα που το λες χρονια πριν που δούλευα στη Σαντορίνη, μου ειχαν διαθέσει ένα κρεβατι με στρωμα κοκοματ κ βρώμαγε!! Λες να ηταν ο κοκοφοινικας;;; Εκ τότε έχω ξανακοιμηθει σε διάφορα ξενοδοχεία λογω δουλειάς με στρώματα κοκο ματ αλλα δεν με ενόχλησε ποτε τίποτα.
Οσο για το σκευάσματα του μωρου, έχω κ κουβέρτες κ παπλωματακια. Θα δώ εώς τότε...

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tsiritri έγραψε:Έχω σοβαρό πρόβλημα αμνησίας....εκτός των πολλών που σας είπα, ήταν και κάτι άλλο που ήθελα να σχολιάσω, το ξέχασα, το ξαναθυμήθηκα και μέχρι να το γράψω το ξαναξέχασα Shocked Rolling Eyes Rolling Eyes δεν πάω καλά εεε???
Στύβω το κεφάλι μου και τίποτα...ούτε κούκου!!!
λενε οτι ειναι πολυ συνηθες το να ξεχνάς πραγματα στην εγκυμοσυνη... καλα εγω το ειχα απο παντα βεβαια....αφηρημενη ντιπ για ντιπ...

klaramaria έγραψε:Εγώ ρε κορίτσια με το θέμα του στρώματος δε ξέρω τι να κάνω..γιατι όταν παραγγειλαμε τα επιπλακια μας μαζί με την κουνια που αργότερα γινεται κρεβατακι είχε δυο στρώματα δώρο και καλα. Αυτός λέει ότι ειναι πολυ καλα αλλα δε ξέρω τ να κάνω και πως να το τσεκαρω εάν ειναι όντως καλά.. Ποιον να ρωτήσω; Έχετε καμία ιδέα;
Παραμυθένια περιμένουμε τα καλα σας νεα! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 26 654316 εγώ έχω αύριο το πρωι ραντεβου
παρε την εταιρεια που πηρατε τη κουνια και ρωτα τι μαρκας ειναι τα στρωματα και απο τι υλικο ειναι....αν ηταν τυλιγμενα με ναιλον ισως εχουν καποιο κωσικο πανω να τα ψαξεις???
παντως στην αρχη δεν εχει και τοσο μεγαλη σημασια το υλικο του στρωματος γτ ειναι αμελητεο το βαρος του παιδιου....για αργοτερα ειναι πολυ σημαντικο ομως...
η μπουμπου μου ειναι παρα πολυ ησυχη σημερα και ανησυχω... Rolling Eyes 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
klaramaria έγραψε:Εγώ ρε κορίτσια με το θέμα του στρώματος δε ξέρω τι να κάνω..γιατι όταν παραγγειλαμε τα επιπλακια μας μαζί με την κουνια που αργότερα γινεται κρεβατακι είχε δυο στρώματα δώρο και καλα. Αυτός λέει ότι ειναι πολυ καλα αλλα δε ξέρω τ να κάνω και πως να το τσεκαρω εάν ειναι όντως καλά.. Ποιον να ρωτήσω; Έχετε καμία ιδέα;
Παραμυθένια περιμένουμε τα καλα σας νεα! Φθινοπωρινες Μανουλες 2013 Νο 12!!!! - Σελίδα 26 654316 εγώ έχω αύριο το πρωι ραντεβου
Ρε αγάπη εσύ ακόμα δεν έχεις πάρει στρωματάκι??? Και νόμιζα πως εγώ έχω μείνει πίσω???? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
Εκτός αν το κοιμίζετε αλλού το μωράκι στην αρχή καλαθούνα ξέρω γω και είσαι καλυμμένη....

Evinaki διάβασα πολλά για στρώματα με κοκοφοίνικα που δεν ξεμύριζαν αλλά προφανώς είναι και να σου "τύχει".
Γιατί υπήρχαν και πολλοί άλλοι που δεν είχαν κανένα πρόβλημα και ήταν πολύ ευχαριστημένοι.
Να και στο μαιμουδάκι δεν μυρίζουν πχ...

Επίσης έχω να σας πω ότι αντιδρώ No No δε μου αρέσει το Χρυσάνθη!!! Laughing Laughing Laughing 

Γιούλη και σε τι κατέληξες τελικά με τον μικρό σου για το σκέπασμα?

Edit: please μη με παρεξηγείτε....άλλα διαβάζω άλλα "μεταφράζω" δεν είμαι καλά....το ξέρω.....Κλαραμαράκι μου τώρα "κατάλαβα" τι διάβασα για τα στρωματάκια σου....είμαι ότι να ναι λέμε!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γιούλη τι έφαγες σήμερα και χτες?

Σας έχω πει ότι ο γιατρός μου συνδιάζει την "ακινησία" του μωρού με την κατανάλωση αλευριού, ψωμιού και ζυμαρικών που μου απαγορεύει (τον παρακούω αλλά όχι σε καθημερινή βάση, όταν το κάνω όμως όντως βλέπω ότι ησυχάζει πολύ η μπέμπα).

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κριμα που δε σ αρεσει το Χρυσανθη Sad ευτυχως σου εδωσα και τις εναλλακτικες Αθηνά και Ειρηνη να διαλεξεις... Razz

σε υπνοσακο δε κοιμαται με τιποτα...με κουβερτουλες τον σκεπαζω...τωρα σεντονακι στις δροσουλες, μετα πικέ, μετά φλις και μετά στις βαρυχειμωνιες κουβερτες ισπανιας...και επειδη ξεσκεπαζεται, εννοειται οτι ξυπναω 3-4 φορες να τον ξανασκεπασω...

οχι δεν εφαγα ζυμαρικα κτλ
χθες το βραδυ εφαγα τρια σουβλακια (καλαμάκια που τα λετε εσεις εκει κατω) και μισο λουκανικο.ουτε ψωμι ουτε τιποτα.
σημερα εφαγα σπανακορυζο με φετα και μια μαργαριτα...
α χθες τσιμπησα τρεις μικρους λουκουμαδες απο τον Τασο Embarassed ...λετε να επηρρεασαν το μωρο τοσο πολυ πια???



evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φάνε ένα σοκολατάκι κ ξαπλωσε!
Βάλε το χεράκι σου στη κοιλιτσα κ σίγουρα θα σου μιλήσει η μπουμπου!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις