Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σας εχω ενα κοριτσακι 3 χρονων και εναν μπεμπακο 4 μηνων.με το κοριτσακι μου δεν αντιμετωπισα ποτε θεμα στον υπνο της παρολο που περασαμε και πολυ ασχημους κολικους .ο μπεμπακος ομως εδω και ενα μηνα περιπου κοιμαται ολη την ημερα 1 ωρα και το βραδυ εκτος των ωρων που ξυπναει για να θηλασει ξυπναει και σε ασχετες φασεις με αποτελεσμα ολη τη νυχτα να ξυπναμε 4-5 φορες.μου συστησε μια φιλη μου αυτο το βιβλιο το οποιο το εφαρμοσε στο δικο της μωρο και ειχε αποτελεσματα απο τη τριτη μερα κιολας.δε ξερω βεβαια αν αντεξω να κανω κατι τετοιο και εγω.εχει καποια μανουλα εμπειρια πανω στο θεμα;

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Προσωπικα με βρισκει καθετα αντιθετη ακολουθω εναν τελειως διαφορετικο τροπο απο αυτον που προτεινει το βιβλιο και δεν εχω αντιμετωπισει ποτε την κορη μου , ουτε εχω σκοπο να αντιμετωπισω το δευτερο λουλουδι που περιμενω, ως ατομο που χρηζει εκπαιδευσης!!!

Η καθεμια οπως κρινει φυσικα...Smile

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σου κοιμαται κανονικα τα βραδια δηλαδη;γιατι εμεις ειμαστε ετσι απο την αρχη της γεννησης του.και οκ τοτε θηλαζε ασταματητα τωρα ομως που ξυπναει και ενδιαμεσα χωρις λογο;

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γραμματικη μου, χαθηκατε με το fb. κ εμενα με βρισκει αντιθετη για τον λογο οτι δεν θα μπορουσα να το ακολουθησω. τωρα βεβαια αν δεν την παλευεις δοκιμασε το.

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοιτα να δεις τωρα ειναι 3,5 χρονων παιδακι , οταν ομως την αλλαξα δωματιο σα μωρακι αντεδρασε κ ειχαμε κλαματα και ξενυχτια βραδυνα αλλα με υπομονη (οκ σιγουρα καποιες φορες κουραστηκα) τη βρηκαμε τη λυση μας!

Ακομη κ τωρα οποτε με αναζητα στον υπνο της προσφερω απλοχερα την αγκαλια μου!!!

Εχει ναι μεν πλεον το προγραμμα της αλλα ποτε δεν την εβαλα σε καλουπι και πρεπει!

Η ασφαλεια και η αγαπη δεν εβλαψε ποτε κανενα παιδι!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι κανεις κοριτσακι μου;τι κανει το μπεμπακι σου;σε πρωτη φαση το παλευω χωρις αυτη τη μεθοδο γιατι δεν εχω διαβασει αλλωστε και το βιβλιο αναλυτικα.απλα τα βραδια μεχρι στιγμης που ξυπναει χωρις λογο του βαζω πιπιλα τον νανουριζω και ξανακοιμαται παλι

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω ετσι εκανα στο πρωτο μου παιδακι οπως το περιγραφεις αλλα ηταν πιο καλοβολο.το χαιδευα μεχρι να κοιμηθει της ειχα και ενα παιχνιδι νανουρισματος.αυτος λογω κολικων εμαθε αγκαλια και τελος αν δεν τον παρω χαλαει τον κοσμο και αυτο εχει αρχισει και με κουραζει πολυ.δε ξερω πραγματικα τι θα κανω.

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nα σε ρωτησω η κουνια του ειναι στο δωματιο σας η στο δωματιο του μεγαλου παιδιου;

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Nα σε ρωτησω η κουνια του ειναι στο δωματιο σας η στο δωματιο του μεγαλου παιδιου;
την κουνια του την εχω ακομη στο δωματιο μας .αλλιως θα ξυπνουσε και η αλλη η καημενη καθε τρεις και λιγο που ξυπναει αυτος

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα ειναι θεριευει!εμεις το βραδυ δεν εχουμε ιδιαιτερα θεματα! την ημερα ομως... χαμος! καλα να ειναι μωρε κ δεν πειραζει! αν στο εδινε η φιλη σου να το διαβασεις κ μετα να αποφασισεις, ισως σε βοηθαγε! εγω κ μονο που σκεφτομαι οτι ξυπναει γιατι μππορει να ζεσταινεται,κρυωνει,πειναει,διψαει,φοβαται κλπ δεν μπορω καθολου την σηκωνω κ οπου βγαλει! τωρα εχει στρωσει στα ξυπνηματα. μεχρι 2,5 μηνων μερα-νυχτα ορθιοι!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eγω στη θεση σου χωρις να στο προτεινω γιατι δεν ξερω πως θα αντιδρασω αν εχω θεμα με το δευτερο το πρωτο που θα εκανα ειναι να το επαιρνα να κοιμηθουμε μαζι!Εγω...τωρα εσυ ξερεις καλυτερα!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:καλα ειναι θεριευει!εμεις το βραδυ δεν εχουμε ιδιαιτερα θεματα! την ημερα ομως... χαμος! καλα να ειναι μωρε κ δεν πειραζει! αν στο εδινε η φιλη σου να το διαβασεις κ μετα να αποφασισεις, ισως σε βοηθαγε! εγω κ μονο που σκεφτομαι οτι ξυπναει γιατι μππορει να ζεσταινεται,κρυωνει,πειναει,διψαει,φοβαται κλπ δεν μπορω καθολου την σηκωνω κ οπου βγαλει! τωρα εχει στρωσει στα ξυπνηματα. μεχρι 2,5 μηνων μερα-νυχτα ορθιοι!
θηλαζεις κοριτσακι μου;εμεις ακριβως το αντιθετο οσο μεγαλωνει χειροτερευει το πραγμα για αυτο εχουν αρχισει και με ζωνουν τα φιδια.οταν θα ειναι 8.5 μηνων εν τω μεταξυ επιστρεφω στη δουλεια και δε ξερω πως θα ειμαι αν ειμαι με τοσες λιγες ωρες υπνο.πριν ερθει η παιδιατρος για το εμβολιο και να τον ζυγισουμε ειχα μπει στη διαδικασια μηπως δεν χορταινει απο το γαλα μου για αυτο και μουρμουραει .ουτε αυτο ηταν φυσικα .τι να πω δε ξερω τι εχει και δε θελει να κοιμαται

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ποσο ειναι τωρα το μπεμπακι; ποσο καιρο θηλαζεις αποκλειστικα;

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Eγω στη θεση σου χωρις να στο προτεινω γιατι δεν ξερω πως θα αντιδρασω αν εχω θεμα με το δευτερο το πρωτο που θα εκανα ειναι να το επαιρνα να κοιμηθουμε μαζι!Εγω...τωρα εσυ ξερεις καλυτερα!

μαζι κοιμομασταν και κοιμομαστε ακομη προς το ξημερωμα γιατι πλεον ουτε με το νανουρισμα δεν κοιμαται και θελει να κοιμηθει επανω μου.και αυτο ομως ρε συ μπουμερανγκ θα μου γυρισει .

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Ποσο ειναι τωρα το μπεμπακι; ποσο καιρο θηλαζεις αποκλειστικα;
4.5 μηνων ειναι και απο την αρχη τον θηλαζω αποκλειστικα

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοιτα θεωρω πως απο τη στιγμη που θηλαζεις τοσο καιρο δεν υπαρχει θεμα με το γαλα! Η γαλουχια εχει εδραιωθει και αν το μωρακι σου παιρνει βαρος δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας!

Μπουμερανκ γιατι; Συνεχισε ετσι και υπομονη μανουλαI love you 

maryz-iraklio kritis

maryz-iraklio kritis
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημέρα κ από εμένα!Smile Smile  Να πω κ εγω τη δική μου εμπειρία, δεν διάβασα το βιβλίο εξολοκλήρου γιατί δεν άντεξα είναι πολύ σκληρό , το διάβασα περιστασιακά από εδω από το ιντερνετ αλλά κ σε βιβλιοπωλείο σε μια έρευνα αγοράς για βιβλία! Εγω από αυτό κράτησα να αφήνω το παιδί κάτι λεπτα πολύ λιγότερο από όσο έγραφε σύμφωνα με το δικό μου κουράγιο να το ακούω! αυτό όμως το έκανα όταν χρόνισε γιατί τότε άρχισαν τα προβλήματα! Θηλάζων μωρό κ η δική μου στον 6ο μήνα την έβαλα στο δικό της δωμάτιο κ όλα ήταν ιδανικά εως τους 12 μήνες! Τότε αρχίσαμε πάλι τον εμβολιασμό έμπαινε κ καλοκαίρι κ είχαμε θέματα έφαρμοζα λοιπόν κάθε βράδυ τα λίγα λεπτα προσπαθούσα να μην την παίρνω αγκαλιά να κάθομαι δίπλα της κ να την χαϊδεύω κ κοιμόταν κάθε βράδυ αυτό οπου συνήθισε , όμως άλλαξε πάλι κ επειδή ό άντρας μου ξυπνούσε πολύ πρωί για τη δουλειά κ βασικά πιο πολύ μαράζωνε να την ακούει να ξυπνάει κ κλαίει κάναμε το λάθος να την πάρουμε στο κρεβάτι μας!!! από τη μια λάθος κ από την άλλη πρόσφατα είχα διαβάσει μια αγγλική έρευνα όπου έλεγε ότι μέχρι τα 5 έτη τα παιδιά θέλουν να είναι στο κρεβάτι των γονιών γιατί νιώθουν ασφάλεια! τώρα στο δικό σου το θέμα είναι πολύ μικρούλη μπορεί να φταίνε άλλοι παράγοντες που δε κοιμάται , η ζέστη για παράδειγμα , τα άλματα αναπτυξης , να θέλει παρέα εκείνη την ώρα κ χίλια δυο! Κάνε αυτό που λέει το ένστικτό σου , λίγη υπομονή μέχρι να στρώσει κ όλα θα πάνε καλά! ( συγνώμη για το μεγάλο πόστ)

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω θηλαζω αποκλειστικα Γραμματικη μου! περασαμε κ πολυ ασχημους κολικους αστα δραμα! κοιτα, εγω στο κρεβατι δεν θα την επαιρνα γιατι εχω ενα παραδειγμα απο κατι φιλους... 1 χρονων το μεγαλο, 2 μηνων το μικρο, (δεν) κοιμουνται ολοι μαζι στο διπλο. οποτε διπλα μου αλλα οχι μαζι.υπομονη κοπελα μου! εμενα υπαρχουν μερες που ξυπναει καθε 1,5 ωρα τη νυχτα αλλα τις δινω κ τρωει. δεν καταπινει παντα αλλα νανουριζεται.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:κ εγω θηλαζω αποκλειστικα Γραμματικη μου! περασαμε κ πολυ ασχημους κολικους αστα δραμα! κοιτα, εγω στο κρεβατι δεν θα την επαιρνα γιατι εχω ενα παραδειγμα απο κατι φιλους... 1 χρονων το μεγαλο, 2 μηνων το μικρο, (δεν) κοιμουνται ολοι μαζι στο διπλο. οποτε διπλα μου αλλα οχι μαζι.υπομονη κοπελα μου! εμενα υπαρχουν μερες που ξυπναει καθε 1,5 ωρα τη νυχτα αλλα τις δινω κ τρωει. δεν καταπινει παντα αλλα νανουριζεται.
αυτος ειναι ενας αλλος μου φοβος οτι εχει μαθει βυζοπιπιλα για να κοιμηθει βαθια και να τον βαλω στο κρεβατι του .αλλιως ξυπναει μετα απο λιγο.τι να πω ρε σεις κοριτσια.θα τον αφησω καποιους μηνες ετσι και βλεπουμε παρακατω.αν με φτασει σε σημειο να παραπαταω απο τη κουραση τοτε δε ξερω πραγματικα τι θα κανω

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι ρε συ σιγα! οταν ειναι ετοιμο, θα κοιμαται μονο του. τωρα σκεψου οτι δεν ξερει πως να νανουριστει κ εκνευριζεται! μια φιλη ψυχολογος μου ειπε, οτι οι τα μωρακια μετα απο 6 μηνων αναπτυσσουν τεχνικες χαλαρωσης και νανουρισματος!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:οχι ρε συ σιγα! οταν ειναι ετοιμο, θα κοιμαται μονο του. τωρα σκεψου οτι δεν ξερει πως να νανουριστει κ εκνευριζεται! μια φιλη ψυχολογος μου ειπε, οτι οι τα μωρακια μετα απο 6 μηνων αναπτυσσουν τεχνικες χαλαρωσης και νανουρισματος!
δε με ενοχλει να τον κουναω για να κοιμηθει το θεμα μου ειναι οτι επανω κοιμαται ξερος και μολις τον βαζω στο κρεβατι του σε 10 λεπτα πεταγεται.αυτο γινεται ολη την ημερα και το βραδυ πεφτει ξερος ενα 4ωρο και μεατ αρχιζει παλι τα ιδια

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μηπως αρχιζετε δοντακια;

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:μηπως αρχιζετε δοντακια;
ειναι πρησμενα τα ουλα του ειναι γεγονος αλλα δε μας ειπε η παιδιατρος οτι θα βγουν αμεσα.εγω πιστευω κοριτσακι μου οτι επειδη εμαθε λογω κολικων να κοιμαται επανω μου οπως και τα βραδια που τον θηλαζα και τον επαιρνα αγκαλια οτι κακομαθε και οτι ετσι μονο θα κοιμαται πλεον

peristeraki

peristeraki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επισης εμενα οσες φορες την βαζω στην κουνια ανασκελα, ξυπναει σε 20 λεπτα. ετσι, σε συνεννοηση με τον παιδιατρο, την βαζω στο πλαι κ βολευεται! βεβαια τωρα γυρναει κ μονη της απο'δω κ απο 'κει αλλα αν την ξαναπαρει ο υπνος ανασκελα κ ξυπνησει, την βαζω στο πλαι κ συνεχιζει ακαθεκτη!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
peristeraki έγραψε:επισης εμενα οσες φορες την βαζω στην κουνια ανασκελα, ξυπναει σε 20 λεπτα. ετσι, σε συνεννοηση με τον παιδιατρο, την βαζω στο πλαι κ βολευεται! βεβαια τωρα γυρναει κ μονη της απο'δω κ απο 'κει αλλα αν την ξαναπαρει ο υπνος ανασκελα κ ξυπνησει, την βαζω στο πλαι κ συνεχιζει ακαθεκτη!
εμενα κανει σαν παλαβο ρε .τον βαζω πλαγια και γυρναει με τη μια ανασκελα.και αυτο ου λες το εχω δοκιμασει αλλα εχει τελωισει το θεμα θελει αγκαλια παλι και κουνημα .απορω πραγματικα πως αντεχει με τοσες λιγες ωρες υπνο καθημερινα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις