Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
105 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 105 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να πω κ εγω τον πονο μου;θα τον πω!
η μεγαλη μου η κορη,ειναι τωρα σχεδον 2,5 χρονων,δεν ειχε ποτε μα ποτε προβλημα με τον υπνο.απο 40 ημερων κοιμοταν στο κρεβατακι της,στο δωματιο της κ δεν ξυπνουσε ουτε καν για γαλα(δλδ εκανε τελευαιο γευμα στις 12 κ πρωτο στις 7).
εχει ομως καποιους μηνες που:
1.αν κοιμηθει στο κρεβατι της,πρεπει να ειμαστε κανα μισαωρο απο διπλα κ να τη χαιδευουμε.μπορει κ παραπανω
2.για να κοιμηθει μονη της,πρεπει να τη βαλω στην κρεβατοκαμαρα,κοιμαται σε 10 λεπτα το πολυ,μονη της κ μετα τη μεταφερω μεσα.
ομως,καθε μα καθε βραδυ ξυπναει γυρω στις 6-7 φορες κ καθε φορα θελει να τη χαιδευω κανα 10λεπτο για να κοιμηθει.
ομως την αλλη μερα κ δουλευω κ εχω κ αλλο ενα μωρακι να φροντισω.
εχω απελπιστει!μα γιατι ξυπναει τοσες φορες;
μηπως φταιει το γεγονος οτι αλλου την παιρνει ο υπνος(κρεβατοκαμαρα)κ αλλου ξυπναει μετα(παιδικο δωματιο);
το βιβλιο το εχω διαβασει κ μπορω να το προσαρμοσω καπως στα δικα μας δεδομενα..
αλλα με το που τη βαζω στο κρεβατι,σηκωνεται κ φευγει.ανοιγει κ την πορτα κ ερχεται στο σαλονι!
τι να κανωωωωωω;
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ!!

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια εχω ενα μωρακι 7,5 μηνων..Ειχα πολλα προβληματα με τον υπνο της.Περασαμε απο ολα τα σταδια..Κοιμοταν μονο αγκαλια,με κουνημα περπατημα και τραγουδι(ταυτοχρονα ολα αυτα) με στηθος-πιπιλα, με βολτα το καροτσι..Ειχε κοιμηθει μονο μια φορα μονη της καιωαυτο καποια στιγμη που ηταν πολυ κουρασμενη.Ειχα φτασει στο αμην και πηρα αυτο το βιβλιο,το οποιο ηξερα απο την αρχη οτι δεν θα εφαρμοσω,γιατι ειμαι κατα του κλαμματος σε βρεφη.Ωστοσο το διαβασα απο περιεργια.Διαπιστωσα οτι εχει πολλα χρησιμα πραγματα σχετικα με τον βρεφικο και παιδικο υπνο,απλα η τακτικη του ελεγχομενου η μη κλαμματος εμενα δεν με βρισκει συμφωνη.Θα ηθελα μονο να πω οτι η εφαρμογη της μεθοδου ειναι για μωρακια ανω των 6 μηνων και εφοσον δεν θπαρχει φυσιοπαθολογια(π.χ. Αλλεργια η παλινδρομηση κ.α) συνεπως αντενδεικνυται για την δικη σου περιπτωση καθως το παιδακι σου ειναι ακομα μικρουλακι.
Εγω διαβασα ενα ενα αλλο βιβλιο,"τα παιδια ειναι ανθρωποι της νυχτας".Ειναι ενα βιβλιο με ηπιες μεθοδους και γενικοτερα πιο "υπερ" του παιδιου.
Εμενα πια η κορη μου,η οποια θηλαζει και κοιμαται μαζι μας, κοιμαται μονη της,με τη προυποθεση οτι θα ειμαι διπλα της.Δεν με ενοχλει καθολου..Θα συνεχισω μεχρις οτου εκεινη αποφασισει για κατι αλλο!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lilitsi έγραψε:Κοριτσια εχω ενα μωρακι 7,5 μηνων..Ειχα πολλα προβληματα με τον υπνο της.Περασαμε απο ολα τα σταδια..Κοιμοταν μονο αγκαλια,με κουνημα περπατημα και τραγουδι(ταυτοχρονα ολα αυτα) με στηθος-πιπιλα, με βολτα το καροτσι..Ειχε κοιμηθει μονο μια φορα μονη της καιωαυτο καποια στιγμη που ηταν πολυ κουρασμενη.Ειχα φτασει στο αμην και πηρα αυτο το βιβλιο,το οποιο ηξερα απο την αρχη οτι δεν θα εφαρμοσω,γιατι ειμαι κατα του κλαμματος σε βρεφη.Ωστοσο το διαβασα απο περιεργια.Διαπιστωσα οτι εχει πολλα χρησιμα πραγματα σχετικα με τον βρεφικο και παιδικο υπνο,απλα η τακτικη του ελεγχομενου η μη κλαμματος εμενα δεν με βρισκει συμφωνη.Θα ηθελα μονο να πω οτι η εφαρμογη της μεθοδου ειναι για μωρακια ανω των 6 μηνων και εφοσον δεν θπαρχει φυσιοπαθολογια(π.χ. Αλλεργια η παλινδρομηση κ.α) συνεπως αντενδεικνυται για την δικη σου περιπτωση καθως το παιδακι σου ειναι ακομα μικρουλακι.
Εγω διαβασα ενα ενα αλλο βιβλιο,"τα παιδια ειναι ανθρωποι της νυχτας".Ειναι ενα βιβλιο με ηπιες μεθοδους και γενικοτερα πιο "υπερ" του παιδιου.
Εμενα πια η κορη μου,η οποια θηλαζει και κοιμαται μαζι μας, κοιμαται μονη της,με τη προυποθεση οτι θα ειμαι διπλα της.Δεν με ενοχλει καθολου..Θα συνεχισω μεχρις οτου εκεινη αποφασισει για κατι αλλο!!!
τελικα πως καταφερες να κοιμηθει εστω διπλα σου και οχι επανω σου;γιατι εχει καταντησει αηδια αυτο το πραγμα μετα απο καποια ωρα μες τη νυχτα ενω κοιμαται στο κρεβατι του να ξυπναει και να θελει να κοιμηθει επανω μου

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Grammatiki μου,εχω ενωσει την κουνια υης με το κρεβατι μας.Την εχω δεσει με σχοινια για να μην κανει κενο και πεσει υο μωρο.Εχω βγαλει το καγκελο που ριναι συηωπκευρα του κρεβατιου μου.Η κουνια ειναι ελαχιστα πιο ψηλη αλλα εβαλα κουβερτες και ηρθαν τα δυο επιπλα στο ιδιο επιπεδο.Η δικια μου επειδη ακομα θηλαζει θελει να με εχει διπλα της.Τη θυλαζω καθιστη,τη κραταω λιγο στα χερια και μετα τη βαζω στη κουνια της με εμενα διπλα της.Εχω σβηστα φωτα,της δινω ενα κουκλακι ιποκαμπο που εχει φως και τραγουδαει νανουρισματα(το πηρα απο το τζαμπο,γνωστη μαρκα παιχνιδιων,ειναι ροζ) την αφηνω να παιζει.Οταν κουραζεται βλεπω τα μαυακια της να τρεμοπαιζουν,τοτε τησ βαζω την πιπιλα τησ,την γυρναω στα πλαγια προς το στηθος μου(σα να θυλαζει) και μετα κοιμαται μονη της.Ειναι μια διαδικασια που θελει λιγο χρονο.Αν θελεις να το προσπαθησεις κανε το καθε βραδυ,για να παρει το παιδι το μηνυμα οτι τωρα κοιμομαστε.μπορει να μου ξυπνησει μετ απο λιγο,αλλα ξαναπαω διπλα της,βαριανασενω για να ακουει την αναπνοη μου και ξανακοιμαται.
Μετα απο μια εβδομαδαωκαι κατι μερες η δικια μου εκανε ολο αυτο μονη της και κοιμοταν.Αν θελεις προσπαθησε το..αν παλι δεν γινει κατι μην απογοητευτεις.ακαθε μωρακι ειναι διαφορετικο και περναει τη φαση του.Αλλαζει μονο του καποια στιγμη κ γινεται πιο συνεργασιμο.
Καλη επιτυχια!

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αλοιμονο αν καταλαβαινεις τι γραφω!!!Γραφω απο κινητο!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε ευχαριστω πολυ καταλαβα τι γραφεις ναι .να του παρω και εγω τοτε κατι νανουριστικο να το παιρνει αγκαλια και ν ατο κανω αυτο που λες μπας και κοιμηθω καποιο βραδυ χωρις να εχω 7 κιλα μωρο αγκαλια μου.θα παρω βεβαια και το βιβλιο που ειπες γιατι διαβασα οτι ειναι πιο ηπιων τονων απο το κοιμησου παιδι μου

lilitsi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στην αρχη μπορει να παιζει με αυτο,μην απογοητευτεις!!!Δωσε του το χρονο του να καταλαβει οτι ειναι ωρα για νανι..βεβαια ειναι πολυ μικρουλακι για νε καταλαβει,αλλα τουλαχιστον εχεις κανει καλη προετοιμασια να δεχτει οτι τπαρχει στη καθυμερινοτητα και ο υπνος..Μπορεις βεβαια νε το παραποιησεις λιγακι και να κανις κατι αλλο..οπως να τραγουδασψστο αυτακι του χαμηλοφωνα..οπως και να εχει ολα θα αλλαξουν συντομα,μεγαλωνει και στο εξαμηνο θα δεις αλλαγη!!καλη επιτυχια!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lilitsi έγραψε:Στην αρχη μπορει να παιζει με αυτο,μην απογοητευτεις!!!Δωσε του το χρονο του να καταλαβει οτι ειναι ωρα για νανι..βεβαια ειναι πολυ μικρουλακι για νε καταλαβει,αλλα τουλαχιστον εχεις κανει καλη προετοιμασια να δεχτει οτι τπαρχει στη καθυμερινοτητα και ο υπνος..Μπορεις βεβαια νε το παραποιησεις λιγακι και να κανις κατι αλλο..οπως να τραγουδασψστο αυτακι του χαμηλοφωνα..οπως και να εχει ολα θα αλλαξουν συντομα,μεγαλωνει και στο εξαμηνο θα δεις αλλαγη!!καλη επιτυχια!
σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου μακαρι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις