Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

101.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:54 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kefati έγραψε:
ede έγραψε:Αληθεια τώρα γιατι άνοιξες το θέμα? Τι περιμενες οτι θα ακουσεις? Δεν πειραζει και οι δικοι μας κανουν το ιδιο? Ενταξει χαλρωσε με το θεμα και τα οικογενειακα σου. Δεν σε ξέρουμε να σου χτυπαμε και τα κουδουνια. Ανώνυμα γίνονται όλα αυτά. Αλλα είμαι πραγματι περίεργη να ακούσω τι περίμενες οτι θα σου λέγαμε και ανοιξες ενα τετοιο θέμα.
...απλώς δεν περίμενα να δεχτώ επιθέσεις... αλλά μόνο συμβουλές και γνώμες...
Ποια επιθεση???????????/Shocked Shocked Εσενα σε ενοχλει ακομα και η ''επιθεση'' απο μια οθονη . Την ''επιθεση'' που δεχονται τα παιδια στο σπιτι απο τον πατερα......................ειναι καλος οικογενειαρχης ομως.Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes 

102.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:55 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλη τυχη

103.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:59 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[-



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:38 am, 1 φορά

104.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 11:04 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
=



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:37 am, 1 φορά

105.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 11:06 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kefati μου, θέλει προσοχή το πράγμα, γιατί όσο και να φαίνεται ακίνδυνο τώρα, αργότερα μπορεί να δεις τα παιδιά σου να γίνονται βίαια απέναντι σε άλλους ή και μέσα στις οικογένειες τους, αφού θα τους έχει πέρασει το μήνυμα ότι η συμπεριφορά του πατέρα τους είναι κάτι σποραδικό, άρα φυσιολογικό

106.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 11:07 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kefati έγραψε:Καλησπέρα σε όλους... Άνοιξα το θέμα αυτό, γιατί εδώ και πάάααρα πολύ καιρό με στεναχωρεί το γεγονός ότι ο άντρας μου συχνά δεν φέρεται με ωραίο τρόπο στα παιδιά. Το "ξύλο" είναι γι'αυτόν αποδεκτός τρόπος συμπεριφοράς ως τιμωρία και τον χρησιμοποιεί. Επίσης, ασκεί και "ψυχολογική βία", καθώς το 'βλάκα' και το 'ηλίθιε' τα χρησιμοποιεί επίσης συχνά....
Του έχω πει άπειρες φορές
ότι ακόμα κι αν έχει δίκιο για τον λόγο που θέλει να τα μαλώσει, ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογείται να βρίζει και να δέρνει.. Το ξύλο και οι βρισιές δεν δικαιολογούνται, βέβαια, σε καμία περίπτωση, και εξάλλου αυτός ο τρόπος συμπεριφοράς είναι σίγουρα ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ, γιατί τα παιδιά δεν κάνουν κάτι τόσο τρομερό.... Τι να σας πως, πονάει η ψυχή μου γι' αυτά...!!Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad  Αλλά δυστυχώς δεν με ακούει... Ακόμα κι αν πει εντάξει, πάλι τα ίδια θα κάνει...
Γενικότερα, συχνά αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να χαλαρώσω με αυτόν τον άνθρωπο, γιατί μπορεί ανά πάσα στιγμή να τους κανει παρατήρηση και να τα αποπάρει για ψύλλου πήδημα. πχ Ανοίγει ο γιος (8 ετών) το ψυγείο να πιει νερό και του λέει "κλείσε ο ψυγείο ρε!! πάλι το άνοιξες?"... και άλλα παρόμοια πολύ συχνά.
Λες και δεν είναι και δικό τους σπίτι. 'Αλλη φορά που κάτι είχε γίνει, άνοιξε (ο σύζυγος) την πόρτα και τον έδιωχνε τον μικρό: "φύγε ρε!! φύγε!!!..Crying or Very sad  Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ η συμπεριφορά του!!! Το ξέρω ότι στην ουσία δεν το εννοούσε, αλλά είναι τρόπος αυτός να μιλάς σε ένα παιδί??? (Και σίγουρα δεν είχε κάνει κάτι που να δικαιολογούσε ούτε στο ελάχιστο κάτι τέτοιο!!!)... Δεν ξέρω πόσο θα αντέξω ακόμα.... Είναι βέβαια και με τις ώρες του, άλλοτε έχει κέφια και δεν είναι απότομος. Αλλά τα μπερδεύει τα παιδιά.. Πρέπει να έχει μία συμπεριφορά νορμάλ σε μόνιμη βάση... Έχω σκεφτεί ότι αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση, θα προτιμούσα να χωρίσουμε για να προστατεύσω τα παιδιά μου...
Περιμένω τα σχόλιά σας (όχι για το διαζύγιο που λέω, αλλά γενικότερα..).
Έχει βρεθεί κάποια σε παρόμοια θέση???
Αυτο ειναι το αρχικο ποστ σου.
''Φερεται με ασχημο τροπο πολυ συχνα΄΄ Του το λεω ΑΠΕΙΡΕς ΦΟΡΕς ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙ΄΄''ΤΟ βλακα και το ηλιθιε το χρησιμοποειει πολυ συχνα΄΄
Νομιζω οτι με αρχικο ποστ αυτα τα λογια δεν πιστευω να περιμενες να πουμε τιποτα διαφορετικο απο αυτο που σου ειπαμε. Επισης γραφεις οτι ολο αυτο γινεται πααααρα πολυ συχνα. Τωρα μας λες οχι. Τι ν απω? Δικα σου ειναι τα παιδακια στο φιναλε. Αν δεν νοιάζει εσένα γιατι να σκάσουμε οι υπολοιπες. Αλλα μην το μαζευεις. Δεν μαζευεται απλα. καλη τυχη και καλα μυαλά.

107.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 11:07 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
//



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:37 am, 1 φορά

108.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 11:11 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
/



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:36 am, 1 φορά

109.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 11:21 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Razz 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:36 am, 1 φορά

110.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 12:07 pm

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΜΕ ΣΟΚΑΡΟΥΝ (ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΕΒΑΙΑ!!) ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΜΑΝΑ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ Κ ΑΥΤΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ..ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ???ΤΗΝ ΑΥΤΟΝΟΗΤΗ???ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ 8ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ Κ ΤΟ ΛΕΕΙ "ΡΕ ΗΛΙΘΙΟ ΓΤ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ?"??ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ??ΗΛΙΘΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ.ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ..Κ ΣΥ ΑΠΛΑ ΚΑΘΕΣΑΙ Κ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΣ..ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ..Κ ΑΠΟΡΩ ΓΤ ΠΡΟΧΩΡΑΣ Κ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ..ΔΛΔ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΡΙΤΩΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ..ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΑ ΜΑΛΩΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Κ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΒΛΑΚΑ Κ ΗΛΙΘΙΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΜΕΛΑΝΙΑΖΕΙΣ..ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΟΙ ΜΕΛΑΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΡΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΝΑΙ ΨΕΜΑ ... ΑΛΛΙΩΣ ΖΗΣΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΝΑ ΒΙΩΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ..ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ..

111.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 2:34 pm

μιτατα

μιτατα
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΦΕΡΕΤΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΤΣ ΑΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ. ΓΤ ΤΟ ΕΠΤΡΕΠΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΓΑΠΑΣ ΟΧΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΡΕΙΣpale pale pale ΔΗΜΗΤΡΑ.

112.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 3:58 pm

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kefati έγραψε:
Αλήθεια, πού λέει ότι είμαι εκπαιδευτικός??? (γιατί δεν το βρίσκω!)...
Εδώ...


kefati έγραψε:
valerakievelinaki έγραψε:μηπως-να-πηγαινες-σε-αναπτυξιολογο;;;;να-κανεις-ενα-τεστ-για-διασπαση;;;
Καλησπέρα!
Είμαι εκπαιδευτικός και είχα σκεφτεί την περίπτωση αυτή από την αρχή. Μάλιστα, παρακολούθησα και ένα σχετικό σεμινάριο για διάσπαση προσοχής, και έκανα το σχετικό τεστ για τον γιο μου. Απ΄ότι είδα, τελικά δεν πρόκειται για τέτοια περίπτωση. (Αν είχα την παραμικρή αμφιβολία, σίγουρα θα απευθυνόμουν σε ειδικό, δεν το συζητώ, οπωσδήποτε). Μάλλον , ήταν μέχρι να μπει στο κλίμα και να προσαρμοστεί (το καλοκαίρι ξεσυνηθίζουν είναι η αλήθεια).
Τις τελευταίες ημέρες - δόξα τω Θεώ - συγκεντρώνεται και διαβάζει με άλλο κέφι. Μάλλον ήταν μία φάση..


Τιποτα άλλο συγκράτησες από αυτά που είπα; Ή μόνο μην τυχόν και γίνουμε ρεζίλι στη γειτονιά;

---
Δες κι αυτό, σου θυμίζει κάτι;

http://www.domesticviolence.org/cycle-of-violence/



Cycle of Violence

Incident

       Any type of abuse occurs (physical/sexual/emotional)

Tension Building


       Abuser starts to get angry
       Abuse may begin
       There is a breakdown of communication
       Victim feels the need to keep the abuser calm
       Tension becomes too much
       Victim feels like they are 'walking on egg shells'

Making-Up


       Abuser may apologize for abuse
       Abuser may promise it will never happen again
       Abuser may blame the victim for causing the abuse
       Abuser may deny abuse took place or say it was not as bad as the victim claims

Calm

       Abuser acts like the abuse never happened
       Physical abuse may not be taking place
       Promises made during 'making-up' may be met
       Victim may hope that the abuse is over
       Abuser may give gifts to victim

113.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:43 pm

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν έχεις καταλάβει κάτι δεν σου επιτέθηκαμε απλά προσπαθούμε να σε αφυπνίσουμε !!

Θα στο πω πάλι μην δικαιολογείσε σ εμάς
αλλά σε λίγα χρόνια που θα σε ρωτήσουν τα παιδιά σου γιατί έμεινες αμέτοχη και άφησες την κατάσταση να συνεχιστεί θα πρέπει να έχεις μια πολύ καλή απάντηση !!

114.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 7:46 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Θα μιλήσω τελευταία φορά.
Δεν "κοιμάμαι", ξέρω πώς είναι η κατάσταση και ήθελα να το μοιραστούμε. Αλλά το μετάνιωσα, γιατί τελικά καλά λένε "τα εν οίκω μη εν Δήμω". Όσες έχετε μικρά παιδιά δεν ξέρετε τι σας περιμένει, όπως ούτε εγώ ήξερα παλαιότερα.. Γι' αυτό μιλάτε εκ του ασφαλούς. Σας εύχομαι, βέβαια, τα καλύτερα...
Και δεν προσπαθώ να δικαιολογηθώ. Απλώς ήθελα να σας δώσω το πρόβλημα στις σωστές του διαστάσεις. Τα παιδιά μου είναι χαρούμενα και αυτό κάτι δείχνει. Εσείς άλλα νομίζετε τελικά... Δεν είπα ότι όλα είναι καλά και τέλεια.... απλώς προσπαθώ να αντιμετωπιστούν τα προβλήματα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΑΜΕΤΟΧΗ όπως λετε. Εσείς χειρότερα με κάνατε τελικά. Λες και δεν το περίμενα... Έχω μιλήσει και με ειδικούς και αυτοί πραγματικά βοήθησαν και βοηθούν. Και τους γονείς μου έχω (δόξα τω Θεώ) και θα κάνω ό,τι χρειαστεί. ...και μη μου "γρουσουζεύετε" το παιδάκι που περιμένω.. τα παιδιά είναι ευλογία.

115.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 7:56 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
H άρνηση είμαι ευτυχία τελικά.

Ειλικρινά σου έυχομαι τα καλύτερα.

116.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 8:05 am

mhtsaina

mhtsaina
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mamma Tomato έγραψε:H άρνηση είμαι ευτυχία τελικά.

Ειλικρινά σου έυχομαι τα καλύτερα.
Mamma Tomato, δε νομίζω ότι εδώ ισχύει το αντίστοιχο του ignorance is bliss. Απλώς η αλήθεια μερικές φορές πονάει πολύ για να την κοιτάξεις κατάφατσα. Κι η kefati δεν ήταν έτοιμη να ακούσει αυτά που της γράψαμε εδώ. Ελπίζω κι εγώ να μη χρειαστεί να γίνουν κι άλλα για να λυθεί το θέμα.

117.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 8:13 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...ΤΟΝ ΧΑΒΑ ΣΑΣ ΕΣΕΙΣ ΠΕΡΙ ΑΡΝΗΣΗΣ... ΑΛΛΑ ΛΕΩ, ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ: ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ. ΜΑΛΛΟΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ.

118.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 8:20 am

toxotina

toxotina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kefati εχει σημασια η εκταση της μελανιας? Αληθεια παιζει ρολο αν ειναι μικρη η μεγάλη η το γεγονος οτι τα παιδια έχουν μελανιες στα κορμακια τους? Εισαι απαράδεκτη. Για τον εαυτο σ λες σιγα μην τον αφησεις να σε χτυπησει ενω στα παιδια σ το επιτρεπεις?εσενα πως θα σ φαινόταν αν ανοιγες το ψυγειο για να παρεις νερο κ σε αποκαλούσαν βλακα? Αν σε εβγαζαν εξω απο το σπιτι σ αραγε? Εμενα ολα αυτα θα με μειωναν κ θα με πληγώναν.φαντασου μια παιδικη ψυχούλα ποσο εντονα τα νιωθει κ τι μπορεί να σκέφτονται τα μυαλουδακια τους.οταν μεγαλωσουν τα παιδια σ θα ηθελες να αφηγουνται αυτα τα περιστατικα για τον πατερα τους? Θα εισαι περηφανη για αυτα που θα λενε για τον αντρα σ κ συνεπως κ για σενα που απλα είσαι θεατής? Καλη μ δραστηριοποιησου αμεσα γτ η οικογένεια ειναι η βαση για τη διαμορφωση τ χαρακτηρα κ της συμπεριφορας των παιδιων.μην αφηνεις κανεναν να φερεται έτσι στα παιδια σ που τοσο πονεσες για να τα φερεις στον κοσμο κ για να τα μεγαλώσεις

119.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 8:57 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kefati διαβάζοντας τις απαντησεις σου ειλικρινά δεν μπορω να καταλάβω τι ήθελες να ακούσεις???Σε ένα θέμα έτσι οπως το παρουσίασες καμιας κοπέλας τα αναγραφόμενα δεν είναι υπερβολικά!Ειναι στο μέτρο του προβλήματος που παραθέτεις!Τι ήθελες να ακούσεις δλδ??Μπραβο??!

120.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 8:59 am

inka

inka
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γνώμες μπήκες να ακούσεις, γνώμες άκουσες!Απο κει κ πέρα φιλτραρε τες κ κρατησε εσυ αυτες που νομιζεις πως είναι πιο κοντα στα δικά σου πιστευω,,,κ μην εξίστασαι!

φιλικα.

121.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 9:38 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βρε κοριτσι μου θα μας τρελανεις? ανοιγεις ενα θεμα ο ανδρας δερνει τα παιδια μου εγω προσωπικα στεναχωρηθηκα πολυ και δεν απαντησα με σκοπο να σε κανω και αλλο κακο αλλα να σε αγρυπνισω οπως και ολες οι αλλες εδω μεσα δεν σε ξερουμε ουτε τον ανδρα σου αλλα μας ανεφερες ενα σημαντικο ελλατωμα του το οποιο προσπαθουμε να σε δωσουμε να καταλαβεις εμεις που τα βλεπουμε απο εξω το ποσο σοβαρο ειναι να παρεις τα μετρα σου και το μονο που κανεις ειναι να καλυπτεις τον συζυγο σου οτι δεν ειναι μεγαλη μελανια οτι δεν γινετε συχνα και ολα τα υπολοιπα εφοσον η ιδια δεν εισαι διατεθημενη να καταλαβεις το μεγεθος του προβληματος που περνας και που περνανε τα παιδια σου και δεν εισαι ανοιχτη στο να ακουσεις γνωμες λογικες και οχι συναισθηματικες οπως τα βλεπεις εσυ τοτε δεν επρεπε να μπεις καν στην διαδικασια να γραψεις.. θα ειμαστε πολυ κακες αν σε λεγαμε πουλακι μου δεν πειραζει κανε υπομονη και παρτον με το καλο... το θεμα ειναι να δρασεις αλλα συ δε θες να το καταλαβεις.. τα λεω ολα καλοπροερετα οπως θα τα ελεγα στη κολλητη μου στην αδερφη μου.. καμια δε θελει απο δω μεσα το κακο σου ακομα και αν δε σε ξερουμε και ειδικα το κακο των παιδιων σου!!

122.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 9:43 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[

123.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 9:47 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
toxotina έγραψε: Kefati εχει σημασια η εκταση της μελανιας? Αληθεια παιζει ρολο αν ειναι μικρη η μεγάλη η το γεγονος οτι τα παιδια έχουν μελανιες στα κορμακια τους? Εισαι απαράδεκτη. Για τον εαυτο σ λες σιγα μην τον αφησεις να σε χτυπησει ενω στα παιδια σ το επιτρεπεις?εσενα πως θα σ φαινόταν αν ανοιγες το ψυγειο για να παρεις νερο κ σε αποκαλούσαν βλακα? Αν σε εβγαζαν εξω απο το σπιτι σ αραγε? Εμενα ολα αυτα θα με μειωναν κ θα με πληγώναν.φαντασου μια παιδικη ψυχούλα ποσο εντονα τα νιωθει κ τι μπορεί να σκέφτονται τα μυαλουδακια τους.οταν μεγαλωσουν τα παιδια σ θα ηθελες να αφηγουνται αυτα τα περιστατικα για τον πατερα τους? Θα εισαι περηφανη για αυτα που θα λενε για τον αντρα σ κ συνεπως κ για σενα που απλα είσαι θεατής? Καλη μ δραστηριοποιησου αμεσα γτ η οικογένεια ειναι η βαση για τη διαμορφωση τ χαρακτηρα κ της συμπεριφορας των παιδιων.μην αφηνεις κανεναν να φερεται έτσι στα παιδια σ που τοσο πονεσες για να τα φερεις στον κοσμο κ για να τα μεγαλώσεις
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. 100 ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΘΕΑΤΗΣ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ. ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΧΤΥΠΙΟΜΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΟΥΤΕ ΘΑ ΑΝΟΙΓΑ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ.

124.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 11:27 am

zeta86

zeta86
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ!ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΖΩ ΣΑΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΕ ΒΡΙΣΙΕΣ(ΝΑΙ!ΒΡΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΒΛΑΚΑ,ΕΙΔΙΚΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ) Κ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΩ ΤΟ 8ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΕΞΩ.Κ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ "Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ"ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΓΤ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ..ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ..Κ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ Κ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ..ΝΑ ΤΑ ΣΚΙΣΕΙ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΤΟΥ..ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΜΕΛΑΝΙΕΣ Κ ΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥΝ..ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΤΙ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΓΕΣ Κ ΤΙ ΕΓΡΑΦΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΣ..

125.............................. - Σελίδα 5 Empty Απ: .............................. Τετ Οκτ 09, 2013 11:33 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zeta86 έγραψε:ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ!ΟΥΤΕ ΘΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΖΩ ΣΑΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΕ ΒΡΙΣΙΕΣ(ΝΑΙ!ΒΡΙΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΒΛΑΚΑ,ΕΙΔΙΚΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ) Κ ΟΥΤΕ ΘΑ ΠΩ ΤΟ 8ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΕΞΩ.Κ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ "Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΡΝΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ"ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΕΣΥ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΨΕΙ ΓΤ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ..ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ..Κ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ Κ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ..ΝΑ ΤΑ ΣΚΙΣΕΙ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΤΟΥ..ΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΜΕΛΑΝΙΕΣ Κ ΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΕΠΙΘΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥΝ..ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΤΙ ΘΕΜΑ ΑΝΟΙΓΕΣ Κ ΤΙ ΕΓΡΑΦΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΣ..
κι εσύ άλλα κατάλαβες... δυστυχώς. δεν είπε ο ειδικός "όλα καλά", πού το είδες αυτό? είπα εγώ κάτι τέτοιο?... ξέρω την αλήθεια καλύτερα από εσάς. δεν λέω πάλι τα ίδια... ούτε αρνούμαι την πραγματικότητα, ξέρω ποια είναι και την αντιμετωπίζω... απλώς προσπάθησα να σας δώσω μία συνολική εικόνα.. κάντε μου τη χάρη και μην ασχολείστε άλλο μαζί μου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις