Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
73 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 73 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

76.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:33 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν ο δασκαλος των παιδιων ασκουσε την βια που περιγραφεις στα παιδια σου τοτε τι θα εκανες??θα του μιλουσες απλα και θα του ελεγες να μην το ξανακανει η θα του εκανες μια ωραιοτατη καταγγελια επειδη ειναι ξενος??βαλε στο μυαλο σου οτι τα παιδια περισσοτερο τραυματιζοντε ψυχικα απο την βια που ασκουν οι δικοι τους!!θα νιωθουν οτι δεν τα αγαπαει και οτιδηποτε και να κανουν θα λενε ψεμματα για να μην τα δειρει!!εδω η κορη μου φοβατε να μου λεει την αληθεια για να μην την βαλω στην "τιμωρια της σκεψης"δεν θα φοβουντε το ξυλο??

77.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:41 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:50 am, 1 φορά

78.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:48 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μου θεωρο οτι οτι ειχατε να πειτε το ειπατε στην κοπελα απο κει και μετα ειναι δικη τις αποψη τι θα κανει ενας αντρας που χτυπαει μια φορα θα το ξανακανει σημερα αυριο μετα απο 1 μηνα μετα απο 1 χρονο θα το ξανακανει γιατι ετσι του αρεσει γιατι ετσι εμαθε τα παιδια ειναι ζωηρα τι να κανουμε τωρα και θα παιξουν και θα φωναξουν και θα τσακοθουν μεταξητους και και και .......κοπελα μου μην επαναπαβεσε στις 2 μερες και μην τον δικαιολογεις οτι γιατι να πρεπει να γινετε αυτο στο σπιτι σας οπως ειπε η κοπελα πιο πανω ειναι ενδοικογενειακη βια οπως και να εχει σημασεια δεν εχει να μπεις στην μεση οταν εχει συμβη το χαστουκι ο διογμως και να κανεις φασαρια οτι εγινε εγινε εκεινη την ωρα δεν αλλαζεις κατι μετα το θεμα ειναι να μην γινει καθολου το σκινικο απαξ και γινει εγινε

79.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:56 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτο που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι δεν εχει σημασια αν γινετε μερα παρα μερα η μια φορα την βδομαδα η μια φορα τον μηνα .. σημασια ειναι οτι γινετε!!! οσο συχνα και να γινετε!!! μην φερεσαι εγωιστικα ξερω πως μπορει να τον αγαπας και να πληγωνεσαι με την κατασταση αυτη και να προσπαθεις να βρεις ελαφριντικα δεν εινια ετσι ομως κοπελα μου ... μιλαμε για την σωματικη ακεραιοτητα των παιδιων σου.. θα ερθει και ενα τριτο.. θα εχει και αυτο τα ιδια?? δεν ειναι ενα θεμα που δε πειραζει παει περασε.. πρεπει να το σταματησεις!

80.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:01 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:50 am, 1 φορά

81.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:06 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:39 am, 1 φορά

82.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:11 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:39 am, 1 φορά

83.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:12 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω ειχα φαει στο δημοτικο ενα χαστουκι απο τον μπαμπα μου περιποιημενο αλλα το αξιζα καργα και ακομα το θυμαμαι σαν να εγινε χθες ακομα και τι ωρα ηταν θυμαμαι.. ολα αποτυπονοντε...

84.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:17 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:40 am, 1 φορά

85.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:20 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι θα πεταχτω και θα πω το εξεις αφου λες το εχεις σκευτη οτι αν ξαναγινει θα τον διωξεις και μας λες οτι το εχει κανει καπιες φορες αυτες η φορες τι συμενανε για σενα αρα του δινεις ευκεριες και εκεινος τις χαραμιζει ετσι .....ωραια μεχρι εδω και εγω με αυτα που διαβαζω λεω παντα ετσι ανοιγης ενα θεμα και λες "ο αντρας μου δερνει τα παιδια" αρα ζηταν γνωμες και εν μερι ψυχολογικη υποστιριξη ετσι ωραια αφου λες οτι δεν γινετε εσκεμενα και οτι ειναι φαση που μπορει να περναει γιατι ανοιξες το θεματακι αυτο και βγαζεις τα οικογενειακα σου στην φορα αφου δεν λογαριαζεις τις αποψης των αλλων και εχεις παρει τις δικες σου αποφασεις αφου ολες σου λεμε οτι ειναι μεγα λαθος ολο αυτο αφου δεν εγινε μονο 1 φορα ολες οι κοπελες που απαντανε απαντανε με βασει τα δικα σου λεγομενα ......γιατι λες οτι την μια το κανει και την αλλη λες οτι δεν το κανει συναιχεια και θα σου πω το εξεις γιατι τα λεω ολα αυτα
ετσι ηταν η αδερφη του πατερα μου ο αντρας τις ασκουσε βια σωματικη και διαλεκτικη στην αρχη στα παιδια και μετα και σε εκεινη ο οικογενεια τις πολες φορες προσπαθησε να την απομακρινει και εκεινη ελεγε οτι ηταν τελευτεα φορα και παντα υπηρχε και επομενη 3 παιδια εκανε μαζι του μεχρι που τωρα ειναι και τα 3 ορφανα γιατι παντα ηταν η τελευτεα φορα και δεν θα ξαναγινοταν καλο κουραγιο και ο θεος να σας δωσει δυναμη και κουραγιο και να προστατεψει αυτες τις ψηχουλες που δεν φταινε και σε τιποτα

86.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:22 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kefati έγραψε:
freskia mama έγραψε:ειναι απαρεδεκτο απο μερος σου να επετρεψες αυτη την χειρονομια σε ενα 8 χρονο παιδι

Ποιος σου είπε ότι το επέτρεψα!!! Αααα δεν με καταλαβαίνετε τι λέω!.. Το είπα και θα το ξαναπώ ότι δεν επέτρεψα τίποτα τέτοιο: μπήκα αμέσως στη μέση κλπ... και καταλαβαίνετε...
Σε ευχαριστώ για τις ευχές! κι εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου..
αγαπη μου γλυκια εσυ η ειδια το εγραψες οτι ανοιξε την πορτα και ελεγε στο απιδι να φυγη και το ελεγε και ηλιθιο

87.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:26 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:40 am, 1 φορά

88.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:27 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πειτε με ντουβλο αλλα εγω μπερδευτηκα. Rolling Eyes Rolling Eyes Ανεβαζεις ενα θεμα για ολες πολυ σοβαρό. ζητας συμβουλες, λες ο αντρας μου δερνει τα παιδια, κανει μελανιες, τα προσβαλει κλπ κλπ. Μετα απο μερικα ποστ μας λες και χαζες οτι δεν καταλαβαμε καλα γιατι δεν τα σκοτωνει στου ξύλο, δεν τα δερνει και πολύ, δεν εννοει αυτα που λεει ειναι μια χαρα οικογενειαρχης. Αφου στο δικο σου μυαλο ειναι καλα τι ανεβαζεις το θεμα με τιτλο ΄΄ο αντρας μου δερνει τα παιδια΄΄? Μας παρουσιαζεις τα πραγματα καπως και μετα μας τα μαζευεις. δεν ειναι κανεις αγιος. Ολες μας εχουμε χασει την ψυχραιμια μας εχουμε πατησει τις φωνες εχουμε σηκωσει το ξερο μας αλλα εσυ παρουσιαζεις μια αλλη κατασταση . και μας λες στο τελος για να μας αποτελειωσεις ''Εδω και 2 ημερες ειναι καλά . Φαση θα ηταν. '' 2 ημέρες? Shocked Shocked Δηλαδη αυτη η κτασταση γινόταν καθημερινά. Παλι δεν καταλαβαμε?

89.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:28 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
'Αλλη φορά που κάτι είχε γίνει, άνοιξε (ο σύζυγος) την πόρτα και τον έδιωχνε τον μικρό: "φύγε ρε!! φύγε!!!.



εδω ετσι το ειχες γραψει

90.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:30 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:41 am, 1 φορά

91.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:32 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:41 am, 1 φορά

92.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:36 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παντως εδω που τα λεμε ειστε και τυχεροι.Wink 

93.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:39 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:41 am, 1 φορά

94.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:41 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Crying or Very sad 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:49 am, 1 φορά

95.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:42 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kefati έγραψε:
freskia mama έγραψε:εγω παλι θα πεταχτω και θα πω το εξεις αφου λες το εχεις σκευτη οτι αν ξαναγινει θα τον διωξεις και μας λες οτι το εχει κανει καπιες φορες  αυτες η φορες τι συμενανε για σενα αρα του δινεις ευκεριες και εκεινος τις χαραμιζει ετσι .....ωραια μεχρι εδω και εγω με αυτα που διαβαζω λεω παντα ετσι ανοιγης ενα θεμα και λες "ο αντρας μου δερνει τα παιδια" αρα ζηταν γνωμες και εν μερι ψυχολογικη υποστιριξη ετσι ωραια αφου λες οτι δεν γινετε εσκεμενα και οτι ειναι φαση που μπορει να περναει γιατι ανοιξες το θεματακι αυτο και βγαζεις τα οικογενειακα σου στην φορα αφου δεν λογαριαζεις τις αποψης των αλλων και εχεις παρει τις δικες σου αποφασεις αφου ολες σου λεμε οτι ειναι μεγα λαθος ολο αυτο αφου δεν εγινε μονο 1 φορα ολες οι κοπελες που απαντανε απαντανε με βασει τα δικα σου λεγομενα ......γιατι λες οτι την μια το κανει και την αλλη λες οτι δεν το κανει συναιχεια και θα σου πω το εξεις  γιατι τα λεω ολα αυτα
ετσι ηταν η αδερφη του πατερα μου ο αντρας τις ασκουσε βια σωματικη και διαλεκτικη στην αρχη στα παιδια και μετα και σε εκεινη ο οικογενεια τις πολες φορες προσπαθησε να την απομακρινει και εκεινη ελεγε οτι ηταν τελευτεα φορα και παντα υπηρχε και επομενη 3 παιδια εκανε μαζι του μεχρι που τωρα ειναι και τα 3 ορφανα γιατι παντα ηταν η τελευτεα φορα και δεν θα ξαναγινοταν καλο κουραγιο και ο θεος να σας δωσει δυναμη και κουραγιο και να προστατεψει αυτες τις ψηχουλες που δεν φταινε και σε τιποτα
Λαμβάνω υπόψη μου όλες τις απόψεις... εχθές τις σκεφτόμουν και δεν μπορούσα να κλείσω μάτι!!. Αλλά η αλήθεια είναι ότι μετάνιωσα που έβγαλα, όπως λες, στη φόρα τα οικογενειακά μου, αφού έχω πάρει τις αποφάσεις μου και πιο πολύ με χαλάει ο όλος ντόρος που γίνεται εδώ. Σας ευχαριστώ, βέβαια, όλες που ασχολείστε μαζί μου... Αλήθεια, πώς μπορώ να διαγράψω το θέμα εδώ? Την όλη συζήτηση? Το έψαχνα και το πρωί και δεν βρήκα τρόπο... Ξέρει καμιά???
δυστηχος δεν μπορεις.........απλα οταν δεν θα γραφουν θα φυγη μονο του

96.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:44 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αληθεια τώρα γιατι άνοιξες το θέμα? Τι περιμενες οτι θα ακουσεις? Δεν πειραζει και οι δικοι μας κανουν το ιδιο? Ενταξει χαλρωσε με το θεμα και τα οικογενειακα σου. Δεν σε ξέρουμε να σου χτυπαμε και τα κουδουνια. Ανώνυμα γίνονται όλα αυτά. Αλλα είμαι πραγματι περίεργη να ακούσω τι περίμενες οτι θα σου λέγαμε και ανοιξες ενα τετοιο θέμα.

97.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:46 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:42 am, 1 φορά

98.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:49 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:Αληθεια τώρα γιατι άνοιξες το θέμα? Τι περιμενες οτι θα ακουσεις? Δεν πειραζει και οι δικοι μας κανουν το ιδιο? Ενταξει χαλρωσε με το θεμα και τα οικογενειακα σου. Δεν σε ξέρουμε να σου χτυπαμε και τα κουδουνια. Ανώνυμα γίνονται όλα αυτά. Αλλα είμαι πραγματι περίεργη να ακούσω τι περίμενες οτι θα σου λέγαμε και ανοιξες ενα τετοιο θέμα.
...απλώς δεν περίμενα να δεχτώ επιθέσεις... αλλά μόνο συμβουλές και γνώμες...

99.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:50 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Smile



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:43 am, 1 φορά

100.............................. - Σελίδα 4 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 10:52 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kefati έγραψε:
ede έγραψε:πειτε με ντουβλο αλλα εγω μπερδευτηκα. Rolling Eyes Rolling Eyes Ανεβαζεις ενα θεμα για ολες πολυ σοβαρό. ζητας συμβουλες, λες ο αντρας μου δερνει τα παιδια, κανει μελανιες, τα προσβαλει κλπ κλπ. Μετα απο μερικα ποστ μας λες και χαζες οτι δεν καταλαβαμε καλα γιατι δεν τα σκοτωνει στου ξύλο, δεν τα δερνει και πολύ, δεν εννοει αυτα που λεει ειναι μια χαρα οικογενειαρχης. Αφου στο δικο σου μυαλο ειναι καλα τι ανεβαζεις το θεμα με τιτλο ΄΄ο αντρας μου δερνει τα παιδια΄΄? Μας παρουσιαζεις τα πραγματα καπως και μετα μας τα μαζευεις. δεν ειναι κανεις αγιος. Ολες μας εχουμε χασει την ψυχραιμια μας εχουμε πατησει τις φωνες εχουμε σηκωσει το ξερο μας αλλα εσυ παρουσιαζεις μια αλλη κατασταση . και μας λες στο τελος για να μας αποτελειωσεις ''Εδω και 2 ημερες ειναι καλά . Φαση θα ηταν. '' 2 ημέρες? Shocked Shocked Δηλαδη αυτη η κτασταση γινόταν καθημερινά. Παλι δεν καταλαβαμε?
Ζητώ συγγνώμη αν σας μπέρδεψα,, ήμουν κι εγώ φορτισμένη συναισθηματικά όταν τα έγραφα, γιατί εγώ έχω μεγαλώσει αλλιώς και αυτό θέλω και για τα παιδιά μου. Δεν έτρωγα ξύλο ποτέ και μου φαίνεται αδιανόητο (κι έχω δίκιο!!!). Όταν τα έγραφα είχαν συμβεί κάποια πράγματα και δεν μπορώ να μου πληγώνουν τα παιδιά με κανέναν τρόπο (είμαι κι εγώ πολύ ευαίσθητη)... Γι' αυτό τα "μάζευα" μετά, για να τα δώσω στις σωστές τους διαστάσεις, θέλω να είμαι δίκαιη. Πες το μου ότι οι περισσότερες σηκώσατε το ξερό σας - όπως λες - να παρηγορηθώ!! (δεν το έλεγες νωρίτερα κοπέλα μου!!)...
Ε αν ειναι να παρηγορηθεις θα στο πω. Εχουμε δωσει απο 2-3 στα παιδια μας και εχουμε πατησει και τις φωνες. Δεν τα εχουμε μελανιασει, δεν τα ανεβοκατεβαζουμε βλακες και να τα προσβάλουμε ουτε τα εχουμε διωξει απο το σπιτι ΤΟΥΣ. Δεν ειναι ιδιες καταστασεις. Ουτε θεωρει καμια μας οτι ειναι ετσι τα πραγματα ωστε να χρειαζεται συμβουλη και παρηγορια. Για να το κανεις εσυ η κατασταση που ζειτε ειναι σαφως διαφορετικη. και οτι δεν το βλεπεις κανεις κακο στα παιδια. Το καλυτερο ειναι ομως που λες οτι αν σηκωσει σε εμενα χερι θα φυγει. Στα παιδια'' Δεν χαλαω το σπιτι μου ευκολα΄΄.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις