Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

51.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 12:52 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Rolling Eyes 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:39 am, 1 φορά

52.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 12:55 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:38 am, 1 φορά

53.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 12:56 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:38 am, 1 φορά

54.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 12:57 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Cool 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:37 am, 1 φορά

55.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 12:59 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:36 am, 1 φορά

56.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 1:07 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΤWink 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:37 am, 1 φορά

57.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 1:08 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΛΛΛΛΛ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:36 am, 1 φορά

58.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 1:12 am

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσι, μην βλέπεις μόνο τη μία πλευρά. Υπάρχουν και κοπέλες που μίλησαν μαζί σου και δεν είχαν πρωταρχικό σκοπό να σε κρίνουν-κατακρίνουν. Αυτό που γίνεται στο θέμα σου είναι σύνηθες φαινόμενο σε αυτό το φόρουμ.
Αν θες μπορείς να μην ασχοληθείς καθόλου με τα άνευ ουσίας σχόλια που εκτός από επικριτικά δεν είναι τίποτα άλλο και να συνεχίσεις την συζήτησή σου με τα υπόλοιπα κορίτσια.
Στο θέμα σου τωρα, δεν ξέρω με ποιον τρόπο, αλλά πρέπει να το χειριστείς πιο απόλυτα και αποτελεσματικά. Καταλαβαίνω την κατάσταση οσο μπορώ, σίγουρα δεν το χειρίζεσαι αρκετά καλά. Κάτει παραπάνω θα μπορείς να κάνεις.

59.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 2:17 am

ch.ze


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Και τι πρέπει να κάνουμε δηλαδή να την χειροκροτήσουμε και να της δώσουμε και βραβείο ?
Έπρεπε να τον είχε αφήσει χθες και όχι να κάνει και τρίτο παιδί , μιλάμε για σωματική και ψυχολογική βία και εκείνη πως αντιδρά ? τον μαλώνει αντι να προστατέψει τα παιδιά της!!
Εμείς τώρα τι άλλο να κάνουμε να βάλουμε μυαλό στον άντρα της ? Όποιος δεν θέλει να ακούσει γνώμες ας μην δημοσιοποιεί τέτοια θέματα .
Και κάτι τελευταίο..δεν χρειάζετε να εξηγείς και να δικαιολογείς σ εμάς..αλλά στον εαυτό σου και στα παιδιά σου αργότερα !!

60.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 2:30 am

margdimitra

margdimitra
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Θέμα με τίτλο "Ο άντρας μου δέρνει τα παιδιά" και πρέπει να έχει σχόλια τριαλαρί τριαλαρό!
Ωραίο και αυτό.

Την περιγραφή με το κόκκινο μάγουλο και τις μελανιές μόνο εγώ τη διάβασα?
Συνεχίστε έτσι.

61.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 2:47 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
margdimitra έγραψε:Θέμα με τίτλο "Ο άντρας μου δέρνει τα παιδιά" και πρέπει να έχει σχόλια τριαλαρί τριαλαρό!
Ωραίο και αυτό.

Την περιγραφή με το κόκκινο μάγουλο και τις μελανιές μόνο εγώ τη διάβασα?
Συνεχίστε έτσι.
Γιατί, που έδιωξε το 8χρονο από το σπίτι; Δηλαδή αν στα 13 του φοβηθεί επειδή δεν πήρε  καλό βαθμό και το σκάσει ή και ακόμα χειροτερα, αυτοκτονήσει γιατί θα θεωρεί ότι καλύτερα να μη γυρίσει στο σπίτι; Τότε θα φταίμε εμείς που είμαστε κακιές ή εσύ που έβλεπες και δεν έκανες τίποτα; Γιατί τίποτα δεν κάνεις κοπέλα μου, αφού βλέπεις ότι ο άντρας σου δεν παίρνει από λόγια και το μόνο που κάνεις να του λες και να του ξαναλες, είναι σαν να μην κάνεις τίποτα και κάποια στιγμή θα στο πετάξουν αυτό και τα παιδιά σου.

Τι να σου πω, αφού δεν καταλαβαίνει από λόγια, την επόμενη φορά μπες στη μέση. Αφού λες ότι εσένα δε σε χτυπάει ή που θα σταματήσει ή που θα τις φας και τότε ίσως καταλάβει τι κάνει (και θα δεις κι εσύ τη γλύκα, ακούς εκεί "τα δέρνει αλλά δεν τα σαπίζει κιόλας;"). Απείλησέ τον ότι θα φύγεις. Αν και αυτό δεν τον σταματήσει σηκωθείτε και φύγετε από κει μέσα όσο είναι καιρός.

62.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 3:00 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου δεινεις την εντυπωση πως δεινεις ελαφρυντικα στον αντρα σου"δεν τα σκωτοσε στο ξυλο αλλα δεν τα εριξε και μια στο ποπουδακι"τα λεει βλακα και ηλιθιε τα παιδια του??δηλαδη οταβ φτασουν 15 χρονων πως θα τα λεει??θα τα διωξει απο το σπιτι??η κατασταση που μας περιγραφεις δεν ειναι νορμαλ και το καταλαβαινεις κ εσυ για να ανεβαζεις αυτο το θεμα!!και δεν θα επρεπε να τον δικαιολογεις με τιποτα!!προσωπικα αν ειχα ζησει μια φορα κατι παρομοιο με τον αντρα μου και τα παιδια θα ανοιγα την πορτα στον ιδιο και αν δεν εβγαινε θα φωναζα την αστυνομια να τον πεταξει εξω!!μην το δικαιολογεις κοριτσι μου!σιγουρα τον αγαπας η τον λυπασαι η φοβασαι να αντιδρασεις πιο δραστικα αλλα πρεπει να το κανεις!!οπως ειπε και μια κοπελα σημερα ειναι ενα χαστουκακι αυριο θα γινει μπουνια και παει λεγοντας!

63.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 5:06 am

toniach29

toniach29
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ..ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ
ΕΝΩ ΖΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΕΝΑ ΤΡΙΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ..ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ?ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ Κ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΒΛΑΚΑ??ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ..
ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΕΧΟΜΟΥΝ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΔΕΡΝΕΙ Κ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΣΚΕΙ ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ.....ΠΟΤΕ!!!!ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ Κ ΤΑ 3 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!

ΕΣΕΝΑ ΕΑΝ ΣΕ ΤΣΙΜΠΟΥΣΑΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ?ΕΑΝ ΕΤΡΩΓΕΣ ΧΑΣΤΟΥΚΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΒΡΙΣΚΕΣ?

64.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 5:17 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααααααα δεν τα ΄΄πλακωνει΄΄ 5-10 χαστουκια, εισαι βλακας ρε ηλιθιες, και εξω απο το σπιτι 8 ετων ..................Οκ. Τρομαξα για μια στιγμη νομιζα οτι τα ''πλακωνε''. το πλακωνω για εσενα ειναι σε στελνω στο κατ με σπασπενα ποδια και μαυρα ματια? Και μιλαμε για παιδια? Για τα παιδια σας ετσι? Και πρεπει να ειμαστε και ελαστικες. Απεναντι σε ποιον?
ανεβαζεις ενα θεμα που μεταξυ μας αν ηταν 2-3 φορες το σκηνικο δεν θα εμπαινες στην διαδικασια να ζητήσεις συμβουλη. απλα αλλιως τα περιμενες. Περιμενς συμβουλες και ''ξορκια'' για το πως να σταματησει αυτη η κατασταση. Και αφου βλεπεις οτι δεν σταματαει η κατασταση αυτη με τις κουβεντες λες ''δεν κανω και αλλο ενα παιδακι''.Shocked Shocked Shocked Shocked 
Κουβεντιασε μαζι του οτι αν θελει να ειστε μαζι και να μην ερθει η μερα που ο γιος του θα τον πιασει απο τον λαιμο και θα του πει ΄΄Εσυ εισαι βλακας ρε ηλιθιε'' να παει σε ψυχολογο για να καταπολεμησει την βια που κρύβει και μαθηματα διαχειρησης θυμου.

65.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 6:03 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα παλι μου κανουν εντυπωση τα εξης δυο. οτι σε περιπτωση λες που θα τις φας εσυ εισαι τοοοοοσο απολυτη και σιγα μην τολμησει και καλα, ενω με τα παιδακια σου τα καυμενα δεν φαινεσαι να εισαι τοσο απολυτη και ξεκαθαρη στο αν θα σηκωσει χερι. γιατι το εχει ηδη κανει. τραγικο.
επισης, βλεπω απο τα τικερακια σου οτι τα παιδια σου ειναι αρκετα ,μεγαλα. 7 + 8 χρονων. καλα, τωρα το θυμηθηκες να κανεις κατι? γιατι φανταζομαι οτι η συμπεριφιρα του απροσαρμοστου του αντρα σου δεν ειναι καινουρια. τραγικο κι αυτο.

66.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 6:45 am

anatoligew

anatoligew
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νομιζω πως δεν πρεπει να εχεις κ πολλες ελπιδες οτι θα αλλαξει η συμπεριφορα του αντρα σου.Πιστευω οτι τους κανει πολυ κακο στην ψυχουλα τους κ εννοειται οτι θα τους επιρρεασει σε ολες τις επιλογες που θα κανουν αργοτερα στη ζωη τους.Συμφωνω με την κοπελα που εγραψε πως κατι τετοια κανουν τα παιδια να οδηγουνται στην αυτοκτονια κ αυτοκαταστροφη.Η γνωμη μου ειναι πως πρεπει να φυγεις οσο ειναι καιρος.Ολο αυτο μου φερνει στο μυαλο εναν αρρωστο ανθρωπο στην ψυχη με πολλα πολλα πολλα προβληματα.Εχεις μιλησει με τα παιδια να μαθεις πως αισθανονται για τον μπαμπα τους.;Πως νιωθους οταν τα βριζει,τα διωχνει,τα χτυπαει.;Εστω κ μια φορα να εχει συμβει το οποιοδηποτε γεγονος συζητησε το μαζι τους..Νομιζω πως ετσι θα καταλαβεις καλυτερα τι ειναι καλο για αυτα κ μετα για εσενα..

67.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 7:55 am

freskia mama

freskia mama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
διαβασα ολα τα ποστ γιατι οταν ειδα το θεμα ταρχτικα κοπελα μου εχεις καταλαβει σιγουρα οτι αυτο που λες ειναι πολυ σαβαρο ετσι δεν ειναι .......εγω θα παραλιψω το ξυλο το βρισειδι και θα εστιασω στην κουβεντα σου που ειπες οτι ο αντρα σου μια φορα που νευριασε ανοιξε την πορτα εβγαλε το 8 χρονο παιδι εξω και του ειπε να φυγη .......Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ειναι απαρεδεκτο απο μερος σου να επετρεψες αυτη την χειρονομια σε ενα 8 χρονο παιδι και πιο παιδι το παιδι σου πως νομιζεις του φανικε ολο το σκινικο βαλε εσενα στην θεση σου και θα καταλαβεις λες οτι τα χτιπαει αλλα δεν τα μελανιαζει ακομα και η απλη σφαλιαρα κανουν τα ματακια του να δακρυσουν να κλαψει να νευριασει να κλιστη στον εαυτο του οταν ακουει τον ιδιο του τον πατερα να το βριζει πως νομιζεις οτι νοιωθει το παιδι ομορφα και λεει α ο μπαμπας μου μου μιλαει ωραια???????καπια στιγμη το παιδι θα εκδιλοση βια και αν οχι στο σπιτι τωρα σιγουρα στο σχολειο του στα αλλα παιδια θα ξεσπασει τον θυμο του και σιγουρα θα μου πεις οτι απο το σχολειο δεν σας εχουν πει τιποτα και οτι εχει αψογη συμπεριφορα αλλα καπια στιγμη κατι θα γινει και τοτε θα αρχησει το μεγαλο νταβαντουρι μεσα στο σπιτι και η σφαλιαρα θα φερει κατι παραπανω μπορει το παιδι αν χτυπησει ασχημα και μετα η ζημια να ειναι αδιορθωτη τοτε τι θα πεις εγω φταιω που εκατσα και αν δεν ειχα κατι δεν θα ειχε συμβει και και και πολλα πολλα και .........προσπαθησα οσο πιο πολυ μπορω να σου δωσω να καταλαβεις οτι η ψυχουλα τον παιδιων δεν ειναι οπως η δικι μας που μπορει να κανει τοσο υπομονη ειναι αθωα και πλιγονετε ευκολα ........και στο κατω κατω πονεσες να τα γεννησεις δεν πρεπει να επιτρεπεις σε κανεναν να τους μαυριζει την ψυχουλα σε κανεναν αυτα ηθελα να σου πω και σου ευχομαι ολα να πανε καλα και με το καλο το αλλο μωρακι σου

68.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 8:57 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Smile



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:45 am, 1 φορά

69.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:05 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:47 am, 2 φορές συνολικά

70.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:06 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kefati έγραψε:
markella_p έγραψε:Κορίτσι, μην βλέπεις μόνο τη μία πλευρά. Υπάρχουν και κοπέλες που μίλησαν μαζί σου και δεν είχαν πρωταρχικό σκοπό να σε κρίνουν-κατακρίνουν. Αυτό που γίνεται στο θέμα σου είναι σύνηθες φαινόμενο σε αυτό το φόρουμ.
Αν θες μπορείς να μην ασχοληθείς καθόλου με τα άνευ ουσίας σχόλια που εκτός από επικριτικά δεν είναι τίποτα άλλο και να συνεχίσεις την συζήτησή σου με τα υπόλοιπα κορίτσια.
Στο θέμα σου τωρα, δεν ξέρω με ποιον τρόπο, αλλά πρέπει να το χειριστείς πιο απόλυτα και αποτελεσματικά. Καταλαβαίνω την κατάσταση οσο μπορώ, σίγουρα δεν το χειρίζεσαι αρκετά καλά. Κάτει παραπάνω θα μπορείς να κάνεις.
Έχεις απόλυτο δίκιο!!! Έτσι πρέπει. Και σε ευχαριστώ για την κατανόηση.. Αυτές οι δύο μέρες ήταν πολύ καλές. Μπορεί να ήταν και "φάση" και να πέρασε. Σε όλες τις οικογένειες υπάρχουν και οι άσχημες μέρες, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δικαιολογώ αυτές τις καταστάσεις. Αν ξαναγίνει κάτι παρόμοιο, έχω υπόψη μου τι να κάνω. Να 'σαι καλά!!Smile 
Συνεχίζεις να κοροϊδεύεις τον εαυτό σου και να ζητάς κάποιον να σου χαϊδέψει τα αυτιά! Αυτά που περιέγραψες είναι κλασσική περίπτωση κακοποίησης, καλός οικογενειάρχης προς τα έξω, ξεσπάσματα βίας, περίοδος "μέλιτος" όπου όλα δείχνουν ότι στρώνουν, σύζυγος-θεατής που προσπαθεί να δικαιολογήσει το θύτη (είχε πιει, είναι λίγο πιεσμένος στη δουλειά, τα παιδιά ήταν ζωηρά κτλ). Είσαι και εκπαιδευτικός, θα έπρεπε να ξέρεις καλύτερα. Ζητα βοήθεια για την οικογένειά σου άμεσα!

71.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:10 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kefati έγραψε:
Mamma Tomato έγραψε:
margdimitra έγραψε:Θέμα με τίτλο "Ο άντρας μου δέρνει τα παιδιά" και πρέπει να έχει σχόλια τριαλαρί τριαλαρό!
Ωραίο και αυτό.

Την περιγραφή με το κόκκινο μάγουλο και τις μελανιές μόνο εγώ τη διάβασα?
Συνεχίστε έτσι.
Γιατί, που έδιωξε το 8χρονο από το σπίτι; Δηλαδή αν στα 13 του φοβηθεί επειδή δεν πήρε  καλό βαθμό και το σκάσει ή και ακόμα χειροτερα, αυτοκτονήσει γιατί θα θεωρεί ότι καλύτερα να μη γυρίσει στο σπίτι; Τότε θα φταίμε εμείς που είμαστε κακιές ή εσύ που έβλεπες και δεν έκανες τίποτα; Γιατί τίποτα δεν κάνεις κοπέλα μου, αφού βλέπεις ότι ο άντρας σου δεν παίρνει από λόγια και το μόνο που κάνεις να του λες και να του ξαναλες, είναι σαν να μην κάνεις τίποτα και κάποια στιγμή θα στο πετάξουν αυτό και τα παιδιά σου.

Τι να σου πω, αφού δεν καταλαβαίνει από λόγια, την επόμενη φορά μπες στη μέση. Αφού λες ότι εσένα δε σε χτυπάει ή που θα σταματήσει ή που θα τις φας και τότε ίσως καταλάβει τι κάνει  (και θα δεις κι εσύ τη γλύκα, ακούς εκεί "τα δέρνει αλλά δεν τα σαπίζει κιόλας;"). Απείλησέ τον ότι θα φύγεις. Αν και αυτό δεν τον σταματήσει σηκωθείτε και φύγετε από κει μέσα όσο είναι καιρός.
Αυτά ακριβώς που λες τα έχω ήδη κάνει: μπαίνω στη μέση! Είπα εγώ ότι δεν μπαίνω?? Πώς έχετε αυτήν την εντύπωση?? Και τον έχω απειλήσει, όπως λες, όχι ότι θα φύγω  - το σπίτι είναι δικό μου - αλλά ότι να τα μαζέψει και να φύγει αυτός!! Όσο για που έλεγε στο παιδί να φύγει (που σίγουρα δεν το εννοούσε) έγινε χαμός (από τη μεριά μου εννοώ), μπήκα στη μέση και πήρα το παιδί μέσα!!! Και φυσικά δεν επαναλήφθηκε!! Τώρα δείχνει "καλή διαγωγή", αλλά είπαμε, αν αρχίσουν τα ίδια, την έβαψε!!
ΜΠΑΙΝΕΙΣ στη μέση και προλαβαίνει να κάνει μελανιές; Και συγνώμη, αυτό έλειπε να το εννοεί κιόλας το "φύγε"! Να 'σαι σιγουρη ότι το παιδί δεν το ξέχασε και ότι το έχει πάρει τοις μετρητοίς. Κατά τα άλλα δες το προηγούμενο ποστ μου, δεν έχω κάτι  να προσθέσω, δεν είναι ντροπή να ζητήσεις βοήθεια όταν τη χρειάζεσαι!

72.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:18 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[q



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 8:47 am, 1 φορά

73.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:21 am

nanakaboubou

nanakaboubou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω αυτοπου καταλαβα ειναι προσπαθει να προστατεψει τα λαθη του... ΜΕΓΑ ΛΑΘΟς βεβαια αλλα κοπελα μου η κατασταση μπορει να ξεφυγει απο μερα σε μερα σημερα ειναι μελανιτσα αυριο να ειναι μελανια που βγαζει ματι.. σε κανενα σχολειο δεν το εχουν παρατηρησει ?? θα ερθει καμια προνοια καμια μερα και δε θα ξερει ο ανδρας σου τι του γινετε.. ΔΕΝ ΛΥΝΕΤΕ ΜΕ ΣΥΖΥΤΗΣΗ λυνετε με δραστηκα μετρα και δυστυχως ειναι μονο στο χερι σου να βρεις τον τροπο... μην αφηνεις τις μερες να περνανε γιατι περνανε και τα χρονια και τα παιδια σου θα εχουν τραυματα πολλα οπως εχει και ο ανδραας σου!!!

74.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:26 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kefati λες οτι δεν διαλυεις το σπιτι σου ετσι αμεσως χωρις να κανεις πρωτα κατι!!εδω και ποσο καιρο γινετε ολο αυτο??ειναι προσφατο??εχει γινει δηλαδη 1-2 φορες??

75.............................. - Σελίδα 3 Empty Απ: .............................. Τρι Οκτ 08, 2013 9:33 am

kefati


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[



Έχει επεξεργασθεί από τον/την kefati στις Τετ Οκτ 09, 2013 9:51 am, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 6]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις