Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
100 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 100 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

26ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 1:42 am

Μαρία

Μαρία
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
franita έγραψε:ελα μωρε..εμενα το γιο μου τον λενε
δεν ειναι ασχημο....

καλέ τι άσχημο? ωραιότατο είναι! εξάλλου την άποψή μου την είπα και πιο πάνω, μου αρέσουν κάτι τέτοια!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Μαρία στις Σαβ Σεπ 18, 2010 12:20 am, 1 φορά

27ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 3:34 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:
maria.tst έγραψε:
και του αντρα μου το επιθετο μια χαρά συντονο (3συλλαβο), ευηχο και ευκολο ειναι, απλά φαινεται οτι ειναι αλλοδαπου, ειδικά αφού λέτε οτι θα πρέπει να γραφτει με λατινικούς χαρακτήρες.

Και τι σε απασχολεί σχετικά με αυτό?

αυτο θα σε ρωταγα και γω..

28ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 3:43 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να τα δώσεις και τα δύο αφού το θέλεις.Εμείς είμαστε χαζές που δίνουμε μόνο του άντρα.Πάλι καλά που πλέον κρατάμε το δικό μας.Και σιδηρόδρομος να είναι τι έγινε;

29ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 5:01 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πως δωσατε και τα δυο ρε παιδια, οταν πηγα να κανουμε τα χαρτια του γιου μου στην εκκλησια που θα βαφτιστει και μας ειπε επωνυμο ρωτησα γινεται να παρει και τα δυο; και μου ειπε οχι μονο ενα, ή το επωνυμο της μαμας ή το επωνυμο του μπαμπα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

30ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 5:15 am

loula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κι εμενα ο αντρας μου ειναι αλλοδαπος αλλα αυτο δεν με εκανε να σκεφτω να του δωσω το δικο μου επιθετο επειδη εγω ειμαι ελληνιδα.το επιθετο του αντρα μου ειναι ελληνικο ουτως η αλλως παρ'ολο τη καταγωγη του.
απο που ειναι ο δικος σου αντρας;εμενα ειναι βορειοηπειρωτης

31ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:24 am

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
loula έγραψε:κι εμενα ο αντρας μου ειναι αλλοδαπος αλλα αυτο δεν με εκανε να σκεφτω να του δωσω το δικο μου επιθετο επειδη εγω ειμαι ελληνιδα.το επιθετο του αντρα μου ειναι ελληνικο ουτως η αλλως παρ'ολο τη καταγωγη του.
απο που ειναι ο δικος σου αντρας;εμενα ειναι βορειοηπειρωτης

ειναι από την Αλβανία

32ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:29 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria.tst έγραψε:
loula έγραψε:κι εμενα ο αντρας μου ειναι αλλοδαπος αλλα αυτο δεν με εκανε να σκεφτω να του δωσω το δικο μου επιθετο επειδη εγω ειμαι ελληνιδα.το επιθετο του αντρα μου ειναι ελληνικο ουτως η αλλως παρ'ολο τη καταγωγη του.
απο που ειναι ο δικος σου αντρας;εμενα ειναι βορειοηπειρωτης

ειναι από την Αλβανία

σιγά το πρωτότυπο! ο μισός πληθυσμός της Ελλάδας πια είναι από την Αλβανία. Και τι έγινε? Φοβάσαι ρατσιστικά σχόλια όταν μεγαλώσει το παιδί? Αφού τα μισά και παραπάνω παιδιά στα σχολεία είναι με καταγωγή από την Αλβανία. Μήπως γίνεσαι λίγο υπερβολική?

σημ. ελπίζω η συζήτηση να μην ξεφύγει όπως σε άλλα forum. το σημειώνω προκαταβολικά

33ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:30 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:πως δωσατε και τα δυο ρε παιδια, οταν πηγα να κανουμε τα χαρτια του γιου μου στην εκκλησια που θα βαφτιστει και μας ειπε επωνυμο ρωτησα γινεται να παρει και τα δυο; και μου ειπε οχι μονο ενα, ή το επωνυμο της μαμας ή το επωνυμο του μπαμπα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


εμάς στο δημαρχείο πριν υπογράψουμε μας ρώτησαν τι επίθετο θέλουμε να έχουν τα παιδιά μας

34ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:36 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα εσεις που παντρευτηκατε δημαρχειο το καταλαβαινω εγω που εκανα μονο θρησκευτικο γαμο δεν μου αφησαν τετοιο ενδεχομενο, μονο οτι αν ηθελα θα μπορουσαν να παρουν το δικο μου επιθετο αλλα και τα δυο δεν αφηνε ο παππας τι να πω, καλα δυο δεν θα εδινα γιατι ειναι μακρυναρι μετα χαχαχα αλλα μου την εδωσε εκεινη την ωρα που δεν ειχα επιλογη

35ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:47 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιλουπακι έγραψε:καλα εσεις που παντρευτηκατε δημαρχειο το καταλαβαινω εγω που εκανα μονο θρησκευτικο γαμο δεν μου αφησαν τετοιο ενδεχομενο, μονο οτι αν ηθελα θα μπορουσαν να παρουν το δικο μου επιθετο αλλα και τα δυο δεν αφηνε ο παππας τι να πω, καλα δυο δεν θα εδινα γιατι ειναι μακρυναρι μετα χαχαχα αλλα μου την εδωσε εκεινη την ωρα που δεν ειχα επιλογη
μαριτσα γιατι?κ γω που εκανα θρησκευτικο μας ρωτησε ο παππας αν κανουμε παιδια τι επιθετο θα παρουνε?κ οταν του λεω κ τα δυο μου λεει κοοψε τις βλακειες σοφια Mad Mad (φιλος ο παπας)

36ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:49 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια να σας πω την αληθεια εγω οταν πηγα να κλεισω ημερομηνια για τον γαμο με τον αντρα μου ειχα και την πεθερα μου μαζι και οταν εκανε ο παπας την επιμαχη ερωτηση ουτε προλαβα να ανοιξω το στομα μου και πεταχτηκε η πεθερα μου και απαντησε για μενα " Φυσικα και θα παρουν το επιθετο μας τι ερωτησεις ειναι αυτες " Σκεφτητε οτι και του αντρα μου του κακοφανηκε αλλα δεν μιλησε . Ως συνηθως.

37ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:50 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι αγαπη μου και εμας μας ρωτησε αλλα οταν ειπα γινεται και τα δυο ειπε οχι ενα απο τα δυο διαλεχτε

38ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:54 am

faye

faye
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:ναι αγαπη μου και εμας μας ρωτησε αλλα οταν ειπα γινεται και τα δυο ειπε οχι ενα απο τα δυο διαλεχτε
και παντα το ειχα απορια αν γινεται και τα δυο. Μολις μου την ελυσες.

39ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:55 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιλουπακι έγραψε:ναι αγαπη μου και εμας μας ρωτησε αλλα οταν ειπα γινεται και τα δυο ειπε οχι ενα απο τα δυο διαλεχτε
μπα γιατι δεν γινεται?στη δικια μας εκκλησια μονο γινετε?(θα πιασουμε την εκκλησια παλι?) Razz Razz Razz

40ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:56 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην εισαι σιγουρη φαιη γιατι πιο πανω αλλα λενε, να ξερω να παω να σπασω στο ξυλο τον παπα και ηταν θεμα παπα που μου ειπε οχι η ετσι γινεται μην τον δειρω και τσαμπα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

41ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:58 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιλουπακι έγραψε:μην εισαι σιγουρη φαιη γιατι πιο πανω αλλα λενε, να ξερω να παω να σπασω στο ξυλο τον παπα και ηταν θεμα παπα που μου ειπε οχι η ετσι γινεται μην τον δειρω και τσαμπα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Razz Razz Very Happy Razz Very Happy Very Happy Razz Very Happy

42ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 6:59 am

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
faye έγραψε:
Μιλουπακι έγραψε:ναι αγαπη μου και εμας μας ρωτησε αλλα οταν ειπα γινεται και τα δυο ειπε οχι ενα απο τα δυο διαλεχτε
και παντα το ειχα απορια αν γινεται και τα δυο. Μολις μου την ελυσες.

Προφανως έκανε λάθος ο παπας. Οσα ζευγάρια γνωρίζω που παντρευτηκαν είτε με πολιτικό είτε με θρησκευτικό γαμο είχαν και τις 3 επιλογες

43ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 7:01 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΑΝ ΚΑΝ....ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΜΗ ΜΑΣ ΡΩΤΑΓΕ Ο ΠΑΠΑΣ Ο ΜΙΣΟΓΥΝΗΣ......

44ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 7:02 am

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α ωραια μην τον πετυχω μπροστα μου τον παπα θα τον δειρω μιλαμε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

45ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 7:08 am

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΛΙΘΙΟΥΣ....ΣΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΜΑΣ ΡΩΤΗΣΑΝ

46ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 8:18 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Athin@ έγραψε:Να τα δώσεις και τα δύο αφού το θέλεις.Εμείς είμαστε χαζές που δίνουμε μόνο του άντρα.Πάλι καλά που πλέον κρατάμε το δικό μας.Και σιδηρόδρομος να είναι τι έγινε;

Ναι,κρατάμε το δικό μας αλλά υποτίθεται η οικογένεια έχει ένα επίθετο ... κοινό. Εγώ πολλές φορές συστήνομαι με το επίθετο του άντρα μου (πχ σε κάρτες καταστημάτων κλπ, στο καθαριστήριο..).
Στο σχολείο στέλνουμε χαρτί να υπογράψει η μαμά,υπογράφει με το επίθετό της και δεν ξέρουμε για ποιο παιδί πρόκειται.Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται ένα κοινό επίθετο.

47ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 8:21 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ANGEL έγραψε:
Athin@ έγραψε:Να τα δώσεις και τα δύο αφού το θέλεις.Εμείς είμαστε χαζές που δίνουμε μόνο του άντρα.Πάλι καλά που πλέον κρατάμε το δικό μας.Και σιδηρόδρομος να είναι τι έγινε;

Ναι,κρατάμε το δικό μας αλλά υποτίθεται η οικογένεια έχει ένα επίθετο ... κοινό. Εγώ πολλές φορές συστήνομαι με το επίθετο του άντρα μου (πχ σε κάρτες καταστημάτων κλπ, στο καθαριστήριο..).
Στο σχολείο στέλνουμε χαρτί να υπογράψει η μαμά,υπογράφει με το επίθετό της και δεν ξέρουμε για ποιο παιδί πρόκειται.Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται ένα κοινό επίθετο.
θυμηθηκα οταν ο μπαμπας μου θελει να πειραξει τη μαμα μου της λεει εσυ δεν εισαι απο τη δικη μας οικογενεια δεν εχεις το επιθετο μας!χαχα
ο μπαμπας μου ηταν ο πρωτος που ζητησε να δωθει το επιθετο της μαμας μου σε μας αλλα τοτε δεν γινοτανε επρεπε να παρει το ονομα του πατερα!(η μαμα μου μοναχοκορη γιαυτο).

48ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 9:05 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sktv έγραψε:
ANGEL έγραψε:
Athin@ έγραψε:Να τα δώσεις και τα δύο αφού το θέλεις.Εμείς είμαστε χαζές που δίνουμε μόνο του άντρα.Πάλι καλά που πλέον κρατάμε το δικό μας.Και σιδηρόδρομος να είναι τι έγινε;

Ναι,κρατάμε το δικό μας αλλά υποτίθεται η οικογένεια έχει ένα επίθετο ... κοινό. Εγώ πολλές φορές συστήνομαι με το επίθετο του άντρα μου (πχ σε κάρτες καταστημάτων κλπ, στο καθαριστήριο..).
Στο σχολείο στέλνουμε χαρτί να υπογράψει η μαμά,υπογράφει με το επίθετό της και δεν ξέρουμε για ποιο παιδί πρόκειται.Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται ένα κοινό επίθετο.
θυμηθηκα οταν ο μπαμπας μου θελει να πειραξει τη μαμα μου της λεει εσυ δεν εισαι απο τη δικη μας οικογενεια δεν εχεις το επιθετο μας!χαχα
ο μπαμπας μου ηταν ο πρωτος που ζητησε να δωθει το επιθετο της μαμας μου σε μας αλλα τοτε δεν γινοτανε επρεπε να παρει το ονομα του πατερα!(η μαμα μου μοναχοκορη γιαυτο).

ωραίος ο μπαμπάς!!!! μπράβο ανοιχτό μυαλό

49ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 9:07 am

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sktv έγραψε:
ANGEL έγραψε:
Athin@ έγραψε:Να τα δώσεις και τα δύο αφού το θέλεις.Εμείς είμαστε χαζές που δίνουμε μόνο του άντρα.Πάλι καλά που πλέον κρατάμε το δικό μας.Και σιδηρόδρομος να είναι τι έγινε;

Ναι,κρατάμε το δικό μας αλλά υποτίθεται η οικογένεια έχει ένα επίθετο ... κοινό. Εγώ πολλές φορές συστήνομαι με το επίθετο του άντρα μου (πχ σε κάρτες καταστημάτων κλπ, στο καθαριστήριο..).
Στο σχολείο στέλνουμε χαρτί να υπογράψει η μαμά,υπογράφει με το επίθετό της και δεν ξέρουμε για ποιο παιδί πρόκειται.Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται ένα κοινό επίθετο.
θυμηθηκα οταν ο μπαμπας μου θελει να πειραξει τη μαμα μου της λεει εσυ δεν εισαι απο τη δικη μας οικογενεια δεν εχεις το επιθετο μας!χαχα
ο μπαμπας μου ηταν ο πρωτος που ζητησε να δωθει το επιθετο της μαμας μου σε μας αλλα τοτε δεν γινοτανε επρεπε να παρει το ονομα του πατερα!(η μαμα μου μοναχοκορη γιαυτο).

άραγε θα το έκανε και αν επιτρεπόταν;;; Smile

50ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 9:39 am

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμάς ο παπάς μας είπε ότι έχουμε και τις τρεις επιλογές, αλλά επιλέξαμε να δώσουμε του άντρα μου. Ούτως ή άλλως, και το δικό του και το δικό μου επίθετο είναι αίσχος, οπότε η διπλή ονοματοδοσία θα ήταν διπλή καταδίκη για τα παιδιά μας... Very Happy
Το καλύτερο θα ήταν να διαλέγαμε ένα καινούριο για όλους μας ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 2 587529

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις