Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
79 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 79 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 9:42 am

Athin@

Athin@
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ANGEL έγραψε:
Athin@ έγραψε:Να τα δώσεις και τα δύο αφού το θέλεις.Εμείς είμαστε χαζές που δίνουμε μόνο του άντρα.Πάλι καλά που πλέον κρατάμε το δικό μας.Και σιδηρόδρομος να είναι τι έγινε;

Ναι,κρατάμε το δικό μας αλλά υποτίθεται η οικογένεια έχει ένα επίθετο ... κοινό. Εγώ πολλές φορές συστήνομαι με το επίθετο του άντρα μου (πχ σε κάρτες καταστημάτων κλπ, στο καθαριστήριο..).
Στο σχολείο στέλνουμε χαρτί να υπογράψει η μαμά,υπογράφει με το επίθετό της και δεν ξέρουμε για ποιο παιδί πρόκειται.Σε τέτοιες περιπτώσεις χρειάζεται ένα κοινό επίθετο.

Καλά στις ειδικές περιπτώσεις εντάξει,αν και εμείς συνήθως δίνουμε και τα δύο ονόματα ολόκληρα.Το δικό μου ονοματεπώνυμο και το δικό του.

52ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 12:33 pm

katerinaki84

katerinaki84
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Egw pali exw diplo epitheto apo epilogi mou menw stin germania kai edw otan apeuthinontai se oikogeneies lene ena onoma ton antra mou ton lene zikidi sto epitheto kai egw to ekana zikidis to diko mou kai tis koris mou gia na einai poio eukolo gia tous germanous kanonika tha eprepe na einai zikidou fantasteite zikidis o pateras zaneka i mitera(to epitheto mou) kai zikidou i kori oi germanoi me symboulepsan na ta kanoume ola sto arsniko gia na min aporoun ti ginetai se autin tin oikogeneia afiste pou tha eprepe na ta grafw kai ola sto koudouni opote ta ekana ola zikidis kai eimaste mesa!stin arxi tis dwsame kata lathos stin genna diplo onoma(o antras mou meta to sok eipe lathos to onoma)alla i mikri exei diplo onoma opote kai diplo epitheto pigaine poly.oti thes esy tha kaneis kai oti pisteueis oti einai kalytero gia to paidi sou!

53ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 12:39 pm

Μιλουπακι

Μιλουπακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλα και το δικο μας που κραταμε πια μου αρεσει αλλα με βαζει και σε μπελαδες γιατι η ταυτοτητα πια δεν γραφει καν το ονομα συζηγου οποτε για να αποδειξεις σε μια υπηρεσια οτι ο αλλος ειναι αντρας σου θες χαρτι γαμου η κατι τελος παντων πολυ σπαστικο επισης, οκ βγαλανε το επιθετο αλλα ας ειχε εστω απο κατω με ποιον ειμαστε παντρεμενες ρε παιδι μου

54ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 12:52 pm

skountouflou


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αν το θέλεις κάνε το!Στο Λύκειο είχα μια φίλη η οποία είχε κ τα δύο επίθετα.Εγώ δεν θα το προτιμούσα για τα παιδιά μου,το έχουμε αποφασίσει ότι θα πάρουν το επίθετο του άνδρα μου.

55ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Σεπ 03, 2010 8:41 pm

nikoleta

nikoleta
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιλουπακι έγραψε:πως δωσατε και τα δυο ρε παιδια, οταν πηγα να κανουμε τα χαρτια του γιου μου στην εκκλησια που θα βαφτιστει και μας ειπε επωνυμο ρωτησα γινεται να παρει και τα δυο; και μου ειπε οχι μονο ενα, ή το επωνυμο της μαμας ή το επωνυμο του μπαμπα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Κι εμείς όταν κάναμε τα χαρτιά του γάμου μας ζήτησε ο παππάς ποιό από τα δύο θα πάρει (ένα από τα δύο) και μας έδωσε το πιστοποιητικό προσδιορισμού επωνύμου τέκνου που μάλιστα μας το ζήτησαν από την κλινική για να μπορέσουν να μας δώσουν το εξιτήριο...

Μιλουπακι έγραψε:καλα και το δικο μας που κραταμε πια μου αρεσει αλλα με βαζει και σε μπελαδες γιατι η ταυτοτητα πια δεν γραφει καν το ονομα συζηγου οποτε για να αποδειξεις σε μια υπηρεσια οτι ο αλλος ειναι αντρας σου θες χαρτι γαμου η κατι τελος παντων πολυ σπαστικο επισης, οκ βγαλανε το επιθετο αλλα ας ειχε εστω απο κατω με ποιον ειμαστε παντρεμενες ρε παιδι μου
Καλά αυτό είναι σοβαρό πρόβλημα... άσε που αν ταξιδέψεις στο εξωτερικό δεν μπορείς να αποδείξεις ότι το παιδί που κουβαλάς μαζί σου είναι το δικό σου!!!

56ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Κυρ Σεπ 05, 2010 11:08 pm

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας. Το πιο πιθανό είναι είναι να βάλλουμε το επίθετο του άντρα μου και να μην προβληματίζομαι τοσο. Κάτι αλλο τώρα ξέρετε αν το επιθετό του θα γραφεται με λατινικούς χαρακτήρες ή ελληνικούς?

57ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 12:30 am

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω που γεννηθηκα βραζιλια,εχω και των 2 τα επιθετα,ετσι γινεται εκει,αλλα ο αδερφος μου ο μικρος που γεννηθηκε εδω ,εχει μονο του πατερα.
εμενα στο πιστοποιητικο λεει τα 2 ονοματα,αλλα στην ταυτοτητ μονο ενα,πως εγινε αυτο δεν ξερω.
δωσε του ενα του παιδιου και καλο ειναι.

58ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 12:40 am

euapap


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τί να σε λένε Ξενογιαννακοπούλου, τί Γιαννάκου - Κουτσίκου

http://www.annoulasmom.blogspot.com

59ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 12:56 am

Ifigeneia

Ifigeneia
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
euapap έγραψε:τί να σε λένε Ξενογιαννακοπούλου, τί Γιαννάκου - Κουτσίκου

Χαχαχαχαχαχα!!!!

Και τι Σπανοβαγγελοδημήτρης (βλ. Σοφερίνα)

Very Happy Razz

60ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 1:00 am

sktv

sktv
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria.tst έγραψε:
sktv έγραψε:
ANGEL έγραψε:
Athin@ έγραψε:
θυμηθηκα οταν ο μπαμπας μου θελει να πειραξει τη μαμα μου της λεει εσυ δεν εισαι απο τη δικη μας οικογενεια δεν εχεις το επιθετο μας!χαχα
ο μπαμπας μου ηταν ο πρωτος που ζητησε να δωθει το επιθετο της μαμας μου σε μας αλλα τοτε δεν γινοτανε επρεπε να παρει το ονομα του πατερα!(η μαμα μου μοναχοκορη γιαυτο).

άραγε θα το έκανε και αν επιτρεπόταν;;; Smile
μα ναι θα το εκανε αφου μονος του το ειχε ζητησει!

61ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 4:42 am

ANGEL


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιλουπακι έγραψε:καλα και το δικο μας που κραταμε πια μου αρεσει αλλα με βαζει και σε μπελαδες γιατι η ταυτοτητα πια δεν γραφει καν το ονομα συζηγου οποτε για να αποδειξεις σε μια υπηρεσια οτι ο αλλος ειναι αντρας σου θες χαρτι γαμου η κατι τελος παντων πολυ σπαστικο επισης, οκ βγαλανε το επιθετο αλλα ας ειχε εστω απο κατω με ποιον ειμαστε παντρεμενες ρε παιδι μου

Σ'αυτό συμφωνώ μαζί σου,γιατί δίνουμε του κόσμου τις εξηγήσεις για να πούμε ότι είμαστε μια οικογένεια!!

62ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 4:52 am

μανουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμεις υπογραψαμε στον πολιτικο μας γαμο οτι τα παιδια που θα κανουμε θα παρουν το επωνυμο του πατερα τους.Δεν θα θελα να ειναι αλλιως..Εμαι παραδοσιακος τυπος. Smile Επειτα τα επωνυμα κ των δυο μας ειναι σιδηροδρομοι ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 911307

63ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 10:18 am

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολλές οι δημοσιεύσεις σας, κορίτσια, και δεν τις διάβασα όλες. Το δικό μου παιδί έχει και τα δυο μας επίθετα. Το είχα εκφράσει στον άντρα μου σαν επιθυμία μου από την αρχή της σχέσης μας και όταν ήρθε η ώρα μου την πραγματοποίησε. Βεβαια, η ΑΒ έχει 24 γράμματα και το ονοματεπώνυμο του παιδιού 32. Έκθεση αποτελεί μόνο το όνομά του!! Αλλά επειδή το επίθετό μου χανόταν μαζί μου (δεν υπάρχουν αρσενικά στην οικογένειά μας κι εγώ είμαι το τελευταίο θηλυκό που παντρεύτηκε) ήθελα να "κάνω το χρέος μου" και το έκανα. Αυτός όταν μεγαλώσει μπορεί να επιλέξει να κρατήσει το ένα. Από εκεί και ύστερα είναι δικό του δικαίωμα...

64ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 11:48 am

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να πω κι εγώ ότι εμείς θα δώσουμε δύο άκυρα ονόματα που σημαίνουν κάτι για μας,
δεν σκεφτήκαμε καν να δώσουμε δύο επίθετα γιατί εμένα το πατρικό μου δε μου αρέσει καν και δεν έχω και σχέσεις με το σόι μου και δε με νοιάζει επομένως..
αλλά ξερω ότι γίνεται..
από τη γενιά μου και μετά ήταν πολλά τα παιδιά που είχαν δύο.
είναι καθαρα στην ευχέρεια σας αν θέλετε να έχετε και το δικό σας επώνυμο στο παιδί σας..
ή ίσως μόνο το δικό σας( αν και εμένα μου φαίνεται λίγο κρίμα αυτό, αν ο άντρας δεν έχει καποιο επώνυμο χάλια δε θα ήθελα να του στερήσω τη χαρά να νιώθει ακόμα πιο δικό του το παιδί)

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

65ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Σεπ 06, 2010 2:05 pm

Χριστινούλα

Χριστινούλα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Του μπαμπακα της πηρε Razz

66ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Σαβ Σεπ 18, 2010 8:49 pm

nomikoula

nomikoula
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία έγραψε:καλημέρα! εγώ είμαι θετική σε κάτι τέτοιο από τη στιγμή που συμφωνεί βέβαια και ο άντρας σου! γιατί λίγους έχεις ακούσει που έχουν δύο επώνυμα το ένα ξένο και το άλλο Ελληνικό?
ΦΙΛΕΝΑΔΑ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΑΡΚΟΣ-ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ-ΑΜΟΝΣ..ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΟΥ...ΣΥΝ ΑΠΟ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ

67ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Δευ Οκτ 25, 2010 11:19 pm

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες σας.
Οταν κάποιος έχει 2 επίθετα πρέπει να χρησιμοποιεί παντα και τα 2. Στο σχολείο για παράδειγμα και σε οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία? Καποιες ανέφεραν οτι έχουν δώσει στα παιδιά τους και τα 2 επίθετα και ας διαλέξει το ίδιο πιο απο τα 2 θα κρατήσει, τι σημαίνει αυτό? Πως μπορεί να διαλέξει? Η απλά θα χρησιμοποιεί περισσότερο το ένα στην καθημερινότητα του?
Το ιδιο ισχύει και οταν έχει 2 ονοματα? Στην ταυτότητα αναγράφονται και τα 2?

68ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Νοε 26, 2010 1:09 pm

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nomikoula έγραψε:
ΦΙΛΕΝΑΔΑ...Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΑΡΚΟΣ-ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ-ΑΜΟΝΣ..ΚΑΙ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΤΟΥ...ΣΥΝ ΑΠΟ 2 ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑ
Εγω ειμαι ανυπαντρη και περιμενουμε νινι..Οποτε θα παρει αυτοματως το δικο μου επωνυμο πρωτα και του συντροφου μου μολις το αναγνωρισει..Οποτε θα εχει δυο επωνυμα,δεν εχω σκοπο να βγαλω κανενα απο τα δυο παρα μονο οταν το θελησει το ιδιο το παιδι ή αμα μου το ζητησει....Αφηστε που θα εχει και δυο ονοματα..Χαμος θα γινει..Θα χασει τον μπουσουλα.. Razz

69ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Παρ Νοε 26, 2010 10:11 pm

lianikos

lianikos
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει ξανά, αλλά ο δικός μου γιος έχει δυο επίθετα και μεγάλο όνομα (Κωνσταντινος). Επειδή υπήρχε πιθανότητα να γεννηθεί 10/2 του Αγ. Χαραλάμπους, είχα πει ότι αν γεννηθεί τη συγκεκριμένη μέρα θα ήθελα να του δώσω και δεύτερο όνομα προς τιμήν του Αγίου που είναι και προστάτης της οικογένειάς μας. Ο άντρας μου μόνο που δε με έδειρε. Γιατί τότε το ονοματεπώνυμο του παιδιού θα είχε 44 γράμματα! Έκθεση ολόκληρη!! Χαχαχαχαχα!! Τελικά μάλλον ο Άγιος Χαράλαμπος μας φύλαξε και το παιδί γεννήθηκε 14/2. (Βέβαια, μετά εγώ ήθελα να τον βγάλω Κωνσταντίνο - Βαλέντίνο, αλλά συνήλθα γρήγορα!!)

70ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Σαβ Νοε 27, 2010 2:45 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lianikos έγραψε:Δεν ξέρω αν το έχω αναφέρει ξανά, αλλά ο δικός μου γιος έχει δυο επίθετα και μεγάλο όνομα (Κωνσταντινος). Επειδή υπήρχε πιθανότητα να γεννηθεί 10/2 του Αγ. Χαραλάμπους, είχα πει ότι αν γεννηθεί τη συγκεκριμένη μέρα θα ήθελα να του δώσω και δεύτερο όνομα προς τιμήν του Αγίου που είναι και προστάτης της οικογένειάς μας. Ο άντρας μου μόνο που δε με έδειρε. Γιατί τότε το ονοματεπώνυμο του παιδιού θα είχε 44 γράμματα! Έκθεση ολόκληρη!! Χαχαχαχαχα!! Τελικά μάλλον ο Άγιος Χαράλαμπος μας φύλαξε και το παιδί γεννήθηκε 14/2. (Βέβαια, μετά εγώ ήθελα να τον βγάλω Κωνσταντίνο - Βαλέντίνο, αλλά συνήλθα γρήγορα!!)
Εμενα θα εχει 43 γραμματα....Τι να κανω το δευτερο ονομα απλα προεκυψε απο ταμα αλλιως θα ειχε μονο ενα ονομα... Και δυο επωνυμα.. Χαμος το καημενο...

71ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Σαβ Νοε 27, 2010 2:53 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΕΝ ΤΑ ΛΥΠΑΣΤΕ ΤΑ ΔΟΛΙΑ??ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΑ ΣΤΗΝ Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΦΑΒΗΤΑ!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy

72ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Σαβ Νοε 27, 2010 3:02 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:ΔΕΝ ΤΑ ΛΥΠΑΣΤΕ ΤΑ ΔΟΛΙΑ??ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΑ ΣΤΗΝ Α΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΦΑΒΗΤΑ!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Χαχαχαχαχα!!! Θα μαθουν ομως στο πι και φι την αλφαβητο σε σχεση με τα αλλα παιδακια... [τωρα που το λες θα φτασει Α' Λυκειου κι ακομη θα γραφει το ονοματεπωνυμο του] Razz

73ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Σαβ Αυγ 27, 2011 1:50 pm

maria.tst

maria.tst
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χα χα χα

cheers cheers cheers

74ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Κυρ Αυγ 28, 2011 12:32 am

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμείς παντρευτήκαμε με πολιτικό. Εγώ σαν χαζή δεν ήξερα ότι στη ληξιαρχική πράξη γάμου ορίζεις και το επίθετο των παιδιών και φυσικά ούτε μας ενημέρωσε ούτε μας ρώτησε κανείς!

Όχι ότι δε θα δίναμε του άντρα μου, απλά για τους τύπους ρε παιδί μου. Αφού έχω την επιλογή ρε φίλε ληξίαρχε, γιατί μου τη στερείς;;;

75ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ - Σελίδα 3 Empty Απ: ΕΠΙΘΕΤΟ ΠΑΙΔΙΟΥ Κυρ Αυγ 28, 2011 12:44 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω και στα 4 παιδια μου εχω βαλει το επιθετο του μπαμπα μας!!πιστευω οτι ετσι ειναι και το σωστο!!!τα παιδια να περνουν το επιθετο του!ποτε δεν περασε απο το μυαλο μου να εχουν τα παιδια το δικο μου επιθετο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις