Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
482 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 482 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 40]

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Αιστάνθηκα σύσπαση!
Δηλαδης;;; Πονεσεις κιόλας ή απλο πετρώμα;

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Ριτσακι τι κοιλιτσα όμορφη!!! Πω ρε μια μπεμπουλα! Όμορφο καροτσι, ρουχαλακια κι αστερακι! Άντε να τα χαρείτε!
Εγω πήρα λινο αστερακι γιατι φοβήθηκα μη με ζεσταινει πολυ το βαμβακερο.
Νυχτικο στο μαιευτήριο οπωσδήποτε! Περνάνε 2-3 φορές την ημέρα κ μας ελέγχουν τα ράμματα, βάζουν υποθετα κτλ
Εγω έβαλα κ πυτζαμες αλλα ηταν καλύτερα με το νυχτικακι. Όσο για το εσωρουχο, απλα στο κατεβάζουν λίγο, δεν το βγάζεις.
Πάρτε το απόφαση, θα δουν πολλοί το κουκου σας...!!!
Σήμερα ντυθηκα κ βάφτηκα για την γιατρο.
Ενιωσα καλύτερα, έχω ξεπρηστει εντελώς σε πρόσωπο και άκρα, μου περνάνε και τα ράμματα, άντε κάθε μέρα και καλύτερα!
Ανυπομονω να βγω λίγο έξω.
Α! Βιβλίο ούτε για πλάκα δεν προλαβαινεις να ανοίξεις. Μια το φαγητο,μας ταιζαν συνέχεια!!! Μια ο θηλασμος, οι εξετάσεις, λίγο ύπνος, επισκεπτηριο, παει πέρασε η μέρα νερο. Κατι περιοδικά μου φέρανε κ ισα ίσα που τα ξεφυλλισα....

Ήρθε κι η παιδιατρος υγιέστατο το μωρακι μου. Πήρε κ 100 γραμμάρια. Επίσης ενεργηθηκε κανονικοτατα χθες βράδυ, πρώτη φορα είδαμε σκ@το και χαρήκαμε τόσο!!!
Το μόνο που της βρήκε ειναι ξηροδερμια, λογω του πλακουντα που είχε γεράσει και απο το μηκωνιο που άφησε μέσα...το καημενακι μου ήθελε να βγει κι εγω όλη νύχτα καθομουν με τους πόνους.
Τελοσπαντων ολα τα αλλα άριστα, μόνο μια κρεμουλα θα βάλουμε στο σωμα για την ξηροδερμια.

Μπράβο στο κοριτσάκι σας Εβινάκι μου!!!Έτσι μόνο τέτοια νέα!!

Καλε η Kate βάφτισε κιόλας! Βλέπω τηλεοραση, θηλαζω κ σας γράφω ταυτόχρονα!
ioazon έγραψε:Αιστάνθηκα σύσπαση!
Να τα μας!!!Εμ...δεν βάζεις και ποπό κάτω!!!Ξεκουράσου καλέ λίγοοο!!!!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινάκι μου γλυκό ευχαριστώ πολύ πολύ!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 417472 

Πάντα έτσι υγιέστατη εύχομαι η μπεμπούλα σας!!!!!!
Ανέβηκε και η διάθεση της μαμάς αυτά είναι!!!!
Φτου φτου φτου!!!!
Θα βγεις μόλις νιώσεις καλύτερα ή θα περιμένεις να σαραντίσετε?
Γιατρός καλή?
Αν έμεινες ευχαριστημένη να μου πεις πληροφορίες!
Οι θηλές πως πάνε?

Πρέπει να πάρω και νυχτικάκι τελικά εε?
Πφ...βαριέμαι να ξαναπάω για ψώνια...αλλά αν βολεύει τι να κάνω?
Καλά μου τα λεγε η mother και δεν την άκουγα Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 679259 

Ιωάννα εσύ ψούνησες?
Πως ήταν η σύσπαση για πες για πες!!!!

Εγώ χτες είχα κάτι τσιμπήματα και κάτι πονάκια αλλά δε νομίζω να ήταν συσπάσεις.

Αστεράκι μου γλυκό μην το προδικάζεις με την καισαρική.
Καλά σου λένε και τα κορίτσια, ολόκληρο τριήμερο μπροστά μας, δεν ξέρεις τι γίνεται Wink 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με φάγατε και έκανα τα μισά μόνο Razz Razz Razz 

tsiritri,
τα κεντρικά της klinikum είναι στο Γουδί. Τελικά δεν πήγα όμως. Αύριο!

Η φίλη μου επέμενε πως 1 νυχτικό το χρειάζεσαι και είπα να την εμπιστευτώ.

Εξαιρετικό το καρότσι σας!
Και αυτό που μας χάρισαν της ίδιας λογικής είναι!
Και το sling τι γλυκό χρωματάκι!
Ασιδέρωτα όλα ΛΟΖ!
Τώρα επιτέλους έχεις κοιλούμπα!


maraki_iraklio έγραψε:Στο φούρνο ψήνεται λάιτ κέικ μπανάνας!!!Συνταγή της φιλενάδας διαιτολόγου!!!
Κερνάω και καφέ...όποια θέλει ας κοπιάσει!!!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 9664 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 9664 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 9664 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 438696 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 438696 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 438696 
Είσαι αμαρτωλή!!!
(και έχω και 3 παραγινομένες μπανάνες Laughing Laughing Laughing )

paramythenia,
τι καλόβολο το μωρό σου! Προλαβαίνεις και κάνεις και τις δουλίτσες σου! ΟΥ α ου!!!

asteraki,
μην αγχώνεσαι. Μπορεί να έρθει το μπεμπέ εκεί που δεν το περιμένεις!

evini,
για την πρώτη μέρα ειδικά θα το χρησιμοποιήσω το νυχτικό. Ε, και ας έχω και μία καβάτζα μη λερωθώ.
Το κούκου μας θα γίνει διάσημο! Laughing 
Μπράβο που είναι καλύτερα η μαμά. Μπράβο και στη μπέμπα που έβαλε βάρος!
Χαρά με το σκατό, ε; Είδες ποιές είναι τελικά οι μικρές χαρές της ζωής;

evini7 έγραψε:
ioazon έγραψε:Αιστάνθηκα σύσπαση!
Δηλαδης;;; Πονεσεις κιόλας ή απλο πετρώμα;
Έντονο πέτρωμα!
Μία φορά το πρωί στις 10 και μία φορά στη 1. Ρε λες;

maraki_iraklio έγραψε:
ioazon έγραψε:Αιστάνθηκα σύσπαση!
Να τα μας!!!Εμ...δεν βάζεις και ποπό κάτω!!!Ξεκουράσου καλέ λίγοοο!!!!
Σιγά μη βάλω πωπό κάτω!
Ποτέςςςςς!

Εγώ για την οδήγηση τους έχω κόψει τον αέρα. Θα κάνω ότι θέλω! Ρεβολουθιόν! pirat 

Η σύσπαση ήταν..... πέτρωμα στην κοιλιά, ειδικά στο κάτω μέρος που διήρκεσε για κάμποση ώρα (κανα 40 δευτερόλεπτα-1 λεπτό).

Μίλησα με τη γιατρό νωρίτερα (γιατί έχασα το τηλέφωνο της μαίας της) και τη ρώτησα μήπως να μου μπουν ψύλλοι στα αυτιά οτι γεννάω επειδή στάζει γάλα το στήθος μου και μου είπε "είσαι ήδη στον 9ο. Άμα θέλει να έρθει, καλώς να έρθει"

tsiritri,
τι σου έλεγε η mother και δεν άκουγες;

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωάννα εμένα τις συσπασεις τις συνόδευαν έντονοι πόνοι περιόδου. Οπως κ να χει παρακολούθησε  και μέτρα χρόνους. Εγω πήρα την γιατρο στο πενταλεπτο, μετα επλυνα πιάτα, μάζεψα το σπίτι, έκανα μπάνιο, έφτιαξα μαλλί, βάφτηκα κ μετα πήγα μαιευτήριο!!! Εφτασα με διαστολη 4!! Βούρλο, ε; Δεν πίστευα οτι γενναω!

Φυσικα δεν θα κρατησω σαραντισμο κ χαζα, μόλις νιώσω καλα, θα βγω για λίγο. Το μωρο θα το κρατησω μέσα όσο μπορω, ο καιρος δεν προσφερεται για μωροβολτες, κυκλοφορούν ιωσεις.
Η γιατρός Ριτσακι, πολυ συμπαθητική, έδειξε αγάπη κι ενδιαφέρον, μου είπε οτι ειναι διαθέσιμη 24ωρες το 24ωρο, είχε θετική αύρα. Βέβαια κλασική παιδιατρος τύπου αν θες δώσε λίγο χαμομηλακι, καλύτερα δώσε πιπιλα παρα να φάει δάχτυλο κτλ
Είδε όμως οτι είμαι ενημερωμένη κ αποφασισμένη σε καποια θέματα οπότε δεν επέμενε σε τίποτα. Ίσα ίσα. Μας είπε κιόλας οτι μας βρίσκει πολυ ψύχραιμους κ χαλαρούς για πρώτη φορα γονείς. Εμ βέβαια κυρά μου, 9 μήνες τωρα μου έχουν βγει τα ματιά στο διάβασμα και στο ψάξιμο! Έκανα κ γρήγορα σεμινάρια στο αμορε τις τελευταίες μέρες κι ολα καλα.
Πιρανχας μόλις έφαγε, Εβινι θελει να κλαψει, οι θηλες συντεθλιμμενες!!

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
geia sas tsoupritses mou kai apo mena..!!!!!! den exoume gennhtouria akoma? Razz Razz Razz 
emeis molis kanoume nani..kai eipa na mpw na dw ti kanete..! ayrio kleinoume mia ebdomada..Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 215994 apisteyto kai grhgoro mou miazei...Rolling Eyes 
h tomh me exei pethanei den 3erw eseis pou exete kanei gia poso sas ponage..den mporw na eyxaristithw kai to 3enyxti mou...!Mad 
ayrio exoume kai emeis paidiatro..prwth mas fora kai exoume anxos..mou kanei kai synnexeia loxiga kai fovamai einai fysiologiko h einai varystomaxia ayto ?paw na sas diavasw oso mporesw...aaa..kai apo sththos...? KOMMATIA...!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
eva evaki έγραψε:geia sas tsoupritses mou kai apo mena..!!!!!! den exoume gennhtouria akoma? Razz Razz Razz 
emeis molis kanoume nani..kai eipa na mpw na   dw ti kanete..! ayrio kleinoume mia ebdomada..Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 215994 apisteyto kai grhgoro mou miazei...Rolling Eyes 
h tomh me exei pethanei den 3erw eseis pou exete kanei gia poso sas ponage..den mporw na eyxaristithw kai to 3enyxti mou...!Mad 
ayrio exoume kai emeis paidiatro..prwth mas fora kai exoume anxos..mou kanei kai synnexeia loxiga kai fovamai einai fysiologiko h einai varystomaxia ayto ?paw na sas diavasw oso mporesw...aaa..kai apo sththos...? KOMMATIA...!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 
Ευακι κουράγιο!!! Μην ανησυχείς για τον λοξυγγα, ειναι φυσιολογικο, οπως κ το φτερνισμα. Ακόμη κι αν έχει λοξυγγα οταν θηλαζει αστη να συνεχίσει, μην την τραβηξεις, θα της περάσει.
Τι ανησυχείς για τον παιδιατρο; Τόσοι γιατροί την είδαν στο Λητω, εμείς κάναμε και τις προσιρετικες με τα 250€ επιπλέον, ολα καλα.
Οπως κ να χει αν είχε κατι το μωρο θα το ήξερες οπότε μη σκας άδικα. Συμβουλές θα σου δώσει η γιατρός. Για την τομή δεν ξέρω αλλα για το στήθος συμπασχω!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Πρόγραμμα Βέγγου πάλι σήμερα:

Πάω να πάρω και ένα νυχτικό για το μαιευτήριο γιατί είπε η σοφή φίλη διαιτολόγος πως ειδικά την πρώτη μέρα σε τσεκάρουν κάθε λίγο και λιγάκι στο κούκου και βολεύει το νυχτικό Twisted Evil 

Πάω να βρω στρωματάκι για ένα ΛΟΖ port-bebe που μου χάρισε μία ψυχή Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 669659 
Μάλλον θα πάω σε ένα πρατήριο που 'χει εδώ στο Γέρακα.

Πάω να πάρω απ' τη μοδίστρα τα χταποδο-σεντόνια που μου έβαλε λάστιχα.

Πάω και στη δουλειά μου να αφήκω ένα χαρτί που πρέπει.

Πάω και στα κεντρικά της medela να αγοράσω ανταλλακτικά για το medela swing που μου χάρισαν και να τσεκάρουν και αν δουλεύει καλά.

Ε θα πάω και ένα super market για το καλό.

Ουφ!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 315810 

asteraki1989 έγραψε:Kalimera koritsakia,egw eixa doctor o mikros einai psila mou eipe an den gineo kati to sk tha paw trith kai an einai tha me balei me texnitous ponous tin pempth alla an einai tha dialeksw kaisarikh den thelw na mpw sau hIth th diadikasia tou orou
Περπατα Αστερακι περπατα!!!Επισης να ξερεις οτι οσο πιο κοντα στην πητ εισαι τοσο πιο ευκολο οι τεχ.πονοι να οδηγησουν σε φυσιολογικο και οχι σε καισαρικη!Εγω παντως αν επρεπε να διαλεξω ντε και καλα τους πονους θα διαλεγα!Μην αγχωνεσαι εχεις μερες!Το 40 εβ. ειναι σχετικο και οχι τερματικο αν ολα ειναι καλα μωρο πλακουντας κτλ μπορεις να περιμενεις κ μετα τις 40!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 334590 

evini7 έγραψε:Ριτσακι τι κοιλιτσα όμορφη!!! Πω ρε μια μπεμπουλα! Όμορφο καροτσι, ρουχαλακια κι αστερακι! Άντε να τα χαρείτε!
Εγω πήρα λινο αστερακι γιατι φοβήθηκα μη με ζεσταινει πολυ το βαμβακερο.
Νυχτικο στο μαιευτήριο οπωσδήποτε! Περνάνε 2-3 φορές την ημέρα κ μας ελέγχουν τα ράμματα, βάζουν υποθετα κτλ
Εγω έβαλα κ πυτζαμες αλλα ηταν καλύτερα με το νυχτικακι. Όσο για το εσωρουχο, απλα στο κατεβάζουν λίγο, δεν το βγάζεις.
Πάρτε το απόφαση, θα δουν πολλοί το κουκου σας...!!!
Σήμερα ντυθηκα κ βάφτηκα για την γιατρο.
Ενιωσα καλύτερα, έχω ξεπρηστει εντελώς σε πρόσωπο και άκρα, μου περνάνε και τα ράμματα, άντε κάθε μέρα και καλύτερα!
Ανυπομονω να βγω λίγο έξω.
Α! Βιβλίο ούτε για πλάκα δεν προλαβαινεις να ανοίξεις. Μια το φαγητο,μας ταιζαν συνέχεια!!! Μια ο θηλασμος, οι εξετάσεις, λίγο ύπνος, επισκεπτηριο, παει πέρασε η μέρα νερο. Κατι περιοδικά μου φέρανε κ ισα ίσα που τα ξεφυλλισα....

Ήρθε κι η παιδιατρος υγιέστατο το μωρακι μου. Πήρε κ 100 γραμμάρια. Επίσης ενεργηθηκε κανονικοτατα χθες βράδυ, πρώτη φορα είδαμε σκ@το και χαρήκαμε τόσο!!!
Το μόνο που της βρήκε ειναι ξηροδερμια, λογω του πλακουντα που είχε γεράσει και απο το μηκωνιο που άφησε μέσα...το καημενακι μου ήθελε να βγει κι εγω όλη νύχτα καθομουν με τους πόνους.
Τελοσπαντων ολα τα αλλα άριστα, μόνο μια κρεμουλα θα βάλουμε στο σωμα για την ξηροδερμια.

Καλε η Kate βάφτισε κιόλας! Βλέπω τηλεοραση, θηλαζω κ σας γράφω ταυτόχρονα!
Μπραβο το κοριτσι σας!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 125586 

eva evaki έγραψε:geia sas tsoupritses mou kai apo mena..!!!!!! den exoume gennhtouria akoma? Razz Razz Razz 
emeis molis kanoume nani..kai eipa na mpw na   dw ti kanete..! ayrio kleinoume mia ebdomada..Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 215994 apisteyto kai grhgoro mou miazei...Rolling Eyes 
h tomh me exei pethanei den 3erw eseis pou exete kanei gia poso sas ponage..den mporw na eyxaristithw kai to 3enyxti mou...!Mad 
ayrio exoume kai emeis paidiatro..prwth mas fora kai exoume anxos..mou kanei kai synnexeia loxiga kai fovamai einai fysiologiko h einai varystomaxia ayto ?paw na sas diavasw oso mporesw...aaa..kai apo sththos...? KOMMATIA...!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 
Γεια σου Ευακι με τη φραουλενια!!!

Αυτη τη φορα εβαλα νυχτικο και εγω...οχι οτι το θεωρω απαραιτητο αλλα αφου το πηρε που το πηρε η μαμα μου ...το εβαλα!
Ασε που στην Αλεξια ειχα παρει 4 πιτζαμες και τις 2 τις λερωσα την πρωτη μερα και μου εφερε καινουριες οι κουνιαδα γιατι δε θα μου εφταναν!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξεχασα να πω φτου φτου στη λοζ μπουγαδα της Τσιριτρι και καλοταξιδο το καροτσακι σας!!!Απο τα πιο καλα οντως!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 531909 

Δειτε και φωτο απο την πλαστελινομαχια μας!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

https://2img.net/r/ihimizer/img822/9201/z5ln.jpg

Α, και νεα φωτο κοιλιας....μην μου πειτε ειναι μικρη εχω μαρτυρα οτι ΔΕΝ ειναι!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 403793 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 403793 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 403793

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ τα χεράκια της μικρής σου!!!
Εργα τέχνης φτιάχνει το Αλεξακι!
Κι η κοιλιτσα παραφουσκωσε!

Σας βάζω μωροαυτακι! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 379767 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:Αχ τα χεράκια της μικρής σου!!!
Εργα τέχνης φτιάχνει το Αλεξακι!
Κι η κοιλιτσα παραφουσκωσε!

Σας βάζω μωροαυτακι! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 379767 
Ειδες το σκατουλι μου!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 379767 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 379767 

Αχου τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 315810 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 315810 

Φουσκωσε φουσκωσε !!!!

 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχου κ τρελαινομαι ωχου κ τρελαινομαι!!!! Τι ομορφο αυτακι ειναι αυτο!!!!! Φτου φτου σκορδα!!!! Λιγωσα Ευακι!!!!Very Happy Very Happy
Αληθεια βρε κουκλιτσα μου πως τα καταφερες κ πηγες τοσο αργα στο μαιευτηριο? Ηταν ψιλα τα πονακια κ αντεχοντουσαν??? Κ εγω παντως αν δεν υπεφερα φανταζομαι το ιδιο θα εκανα!
Αααα κ εγω ειχα κανει κακακια στην κοιλιτσα της μαμας μου :-D

Το "πετρωμα" το νιωσατε ολες?

Καλεεεε τα μεμε βγαζουν σταγονες!!!! Δεν το πιστευω!!!! (εγω θα γενναω κ θα εξακολουθω να μην πιστευω τιποτα Laughing )

Αυριο αγορα νυχτικου το λοιπον....
Ιωαννα για το νυχτικο μου ελεγε η mother κ την εγραψα κ πηρα πιτζαμακια!

Σοφακι ευχαριστω πολυυυυ!!!! Φουλ του λοζ!!!! Χιχιχιχιιιιι!!!
Καλα εεε χρυσοχερικο το Αλεξακι σου!!! Θαυματα κανουν τα χερακια της!!!!
Και η κοιλιτσα μεγαλωσε!!!! Φτου φτου!!!


ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια,
η κοιλιά της Σοφίας είναι τεράστια!

Μία ώρα νάνι, μπάνιο και τώρα πάμε παιδίατρο!

Μετά μίνι-ΙΚΕΑ και μετά στα εγκαίνια κάτι φίλων που ανοίγουν σχολή πολεμικών τεχνών στη Νέα Σμύρνη!

Όσες πονάνε με το θηλασμό, γιατί δεν παίρνετε έναν σύμβουλο ; Αξίζει τον κόπο

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλε φαινεται οτι μεγαλωσε αλλα.οχι.κ για τεραστια!!!! Χανει στις φωτο!

Ιωαννα ξεχασα να σε ρωτησω ανταλλακτικα για το θηλαστρο πως κ δεν παιρνεις απο amazon?

Ρε κοριτσια εχετε καταλαβει το περπατημα τελικα σε τι βοηθαει?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:
Ρε κοριτσια εχετε καταλαβει το περπατημα τελικα σε τι βοηθαει?
Λόγω της βαρύτητας το μωρό πιέζει τον τράχηλο ώστε να μαλακώσει και να ανοίξει.

Εvinaki τελεια τα νέα της μπεμπούλας! Και τι γλυκιά φωτογραφία...I love you 

Εvaki κουράγιο κοπέλα μου, θα περάσει που θα πάει...

Μεγάλωσε και η κοιλιά της Σοφίας! Το λουλούδι μεγαλώνει και ε-ε-ερχεται!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 654316 

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Paramythenia έγραψε:
tsiritri έγραψε:
Ρε κοριτσια εχετε καταλαβει το περπατημα τελικα σε τι βοηθαει?
Λόγω της βαρύτητας το μωρό πιέζει τον τράχηλο ώστε να μαλακώσει και να ανοίξει.
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 417472 Ευχαριστωωωωω!!!!

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evini7 έγραψε:
eva evaki έγραψε:geia sas tsoupritses mou kai apo mena..!!!!!! den exoume gennhtouria akoma? Razz Razz Razz 
emeis molis kanoume nani..kai eipa na mpw na   dw ti kanete..! ayrio kleinoume mia ebdomada..Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 215994 apisteyto kai grhgoro mou miazei...Rolling Eyes 
h tomh me exei pethanei den 3erw eseis pou exete kanei gia poso sas ponage..den mporw na eyxaristithw kai to 3enyxti mou...!Mad 
ayrio exoume kai emeis paidiatro..prwth mas fora kai exoume anxos..mou kanei kai synnexeia loxiga kai fovamai einai fysiologiko h einai varystomaxia ayto ?paw na sas diavasw oso mporesw...aaa..kai apo sththos...? KOMMATIA...!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 
Ευακι κουράγιο!!! Μην ανησυχείς για τον λοξυγγα, ειναι φυσιολογικο, οπως κ το φτερνισμα.  Ακόμη κι αν έχει λοξυγγα οταν θηλαζει αστη να συνεχίσει, μην την τραβηξεις,  θα της περάσει.
Τι ανησυχείς για τον παιδιατρο; Τόσοι γιατροί την είδαν στο Λητω, εμείς κάναμε και τις προσιρετικες με τα 250€ επιπλέον, ολα καλα.
Οπως κ να χει αν είχε κατι το μωρο θα το ήξερες οπότε μη σκας άδικα. Συμβουλές θα σου δώσει η γιατρός. Για την τομή δεν ξέρω αλλα για το στήθος συμπασχω!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 
ooo mana evini...Razz Razz Razz 
emeis tis kaname aytes pou mas eipoe o giatros gt kapoies mas tis evgale perites!
to thema mou me to loxigka einai oti epidei ths dinw kai symplirwma fovamai mhn varistomaxiazei sxedon meta apop kathe geyma exei loxigka! shmera hrthe h pethera spiti kai epatha sok..oti fygane ...ena tha sas pw mexri kai malli efage to neogennhto !Mad Mad Mad Mad  kala egine xa,mos parexigithikame! alla den nomizww oti eixa adiko! evinaki se vohthaei h purelan?

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ηρθα και γω!!!Με λίγο νάνι πέρασαν τα πονάκια!!!

Εβινάκι μου εντάξει...λιώνω με την φωτό σου!!!Θέλω και γω!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 669659 
Ακούς γοργονάκι???

Σοφάκι τώρα μάλιστα!!!Φαίνεται μια αξιοπρεπέστατη κοιλίτσα!!!Φτου,φτου!!!
Καλλιτέχνης η κόρη βλέπω!!!

Σβουρίτσα δεν είμαι πολύ αμαρτωλή!Είναι πολύ λάιτ και υγιεινό κέικ!!!Αφού έχεις και μπανάνες δοκίμασε το και θα με θυμηθείς!!Δεν βγαίνει πολύ γλυκό όμως...αν το θες πιο γλυκό πρόσθεσε ζάχαρίτσα!!!

Ευάκι μου μας έλειψες!!!Μια χαρά θα είναι το φραουλάκι σου!!!Μην με απογοητεύεις με την τομή!!!!Ακόμα πονάει?Ωχ...αμάν!!!!

Και αυτό το δράμα με τις θηλές βρε κορίτσια...η Πατσούρου γιατί λέει ότι δεν πρέπει να πονάμε???
Τρέμω μανούλα μου!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 
Καλά λέει η Ιωάννα μήπως να βλέπατε μια σύμβουλο θηλασμού???


Καούρα is back!!!!Crying or Very sad Crying or Very sad 

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νομίζω αποφάσισα...θα πάρω αυτό το αστεράκι...πως σας φαίνεται?Μου αρέσει γιατί έχει γήινα χρώματα που θα ταιριάζουν με ότι και αν φοράω....


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

eva evaki

eva evaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki_iraklio έγραψε:Ηρθα και γω!!!Με λίγο νάνι πέρασαν τα πονάκια!!!

Εβινάκι μου εντάξει...λιώνω με την φωτό σου!!!Θέλω και γω!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 669659 
Ακούς γοργονάκι???

Σοφάκι τώρα μάλιστα!!!Φαίνεται μια αξιοπρεπέστατη κοιλίτσα!!!Φτου,φτου!!!
Καλλιτέχνης η κόρη βλέπω!!!

Σβουρίτσα δεν είμαι πολύ αμαρτωλή!Είναι πολύ λάιτ και υγιεινό κέικ!!!Αφού έχεις και μπανάνες δοκίμασε το και θα με θυμηθείς!!Δεν βγαίνει πολύ γλυκό όμως...αν το θες πιο γλυκό πρόσθεσε ζάχαρίτσα!!!

Ευάκι μου μας έλειψες!!!Μια χαρά θα είναι το φραουλάκι σου!!!Μην με απογοητεύεις με την τομή!!!!Ακόμα πονάει?Ωχ...αμάν!!!!zouzouni mou sygnwmh...!Sad alla egw ponaw akoma kai kyrios otan eimai 3aplwmenh kai otan klaiei h mpempa kai prepei na epemvw sxetika grigora aisthanomai oti skizete sygnwmh..alla mhpos den einai etsi oles oi tomes?Rolling Eyes Rolling Eyes 
exw anxos me ton paidiatro na dw vasika tis epidoseis mou me to mhtriko kai to xeno gala ...!kai gia na dw pws einai h mpempoula gt sto luto mas enhmerwnan kathe mera gia to pws einai kai twra pou eimai spiti fovamai!


Και αυτό το δράμα με τις θηλές βρε κορίτσια...η Πατσούρου γιατί λέει ότι δεν πρέπει να πονάμε???
Τρέμω μανούλα μου!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 
Καλά λέει η Ιωάννα μήπως να βλέπατε μια σύμβουλο θηλασμού???eeedit...GIA TIS THYLES ASTO MARTAKI MH TO SXOLIASOUME KOMMATIA EXOUN GINEI...Mad KAI NOMIZW H PURELAN MOUFA..!VLEPW THN FRAOULINA NA KLAIEI KAI KLAIW KAI EGW MAZI THS...Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 8 534787 


Καούρα is back!!!!Crying or Very sad Crying or Very sad 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ριτσακι μ πήγα αργα γιατι δεν υπέφερα απο τον πόνο κ νόμιζα οτι ειναι φυσιολογικο, πάντως κακώς μου είπε η γιατρός. Επρεπε να είχα παει απο το προηγούμενο βράδυ...
Ιωάννα τι να μου κανει ο σύμβουλος; Με είδαν δυο γυναικολογοι, η δικη μου κι ο συνεργάτης της, καθώς και 3-4 διαφορετικές μαιες.
Ειναι φυσιολογικο λένε μέχρι να συνηθίσει η θηλη....θελει όλη μέρα να ειναι στον αέρα, πράγμα αδύνατο για μένα που όλη μέρα έχω τον μπαμπα μου για βοήθεια...
Επίσης η purelan με ανακουφίζει αρκετα, βάζω μετα το θηλασμο κ προσπαθώ να μην ακουμπανε οι θηλες στα ρούχα. Αφήστε τα μωρε θελει υπομονη. Καλη η Πατσουρου, τα περισσότερα έτσι οπως τα λεει ειναι αλλα ο πόνος πόνος.
Ευακι γιατι καλη μου σου πρότειναν συμπλήρωμα;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Υπάρχουν κάτι breast shells της medela. Μήπως να τα δοκιμάσεις; (είμαι έξω και σβουρίζω και δεν μπορώ να γράψω περισσότερα)

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι δεν το πιστευωωωω!!!!! Αυτο ηθελα,να παρω κ εγω!!!! Το ειδα κ απο κοντα κ ειναι πολυ ωραιο!!!! Μεχρι την τελευταια στιγμη το ζαχαρωνα! Απλα τελικα κατεληξα στο αλλο επειδη ειναι λιγο πιο χαρωπο!

Εβινακι μου αν θυμαμαι καλα κ εμενα μου ειπε ο γιατρις σε περιπτωση που με πιασουν οι πονοι, οταν γινουν 5λεπτοι να ξεκινησω.
Οπως κ να χει το αποτελεσμα μετραει κ το "αποτελεσμα" ειναι αυτο το υπεροχο αυτακι!!!!

Υπομονη κοριτσακια μου με τις θηλες,θα στρωσουν που θα παει??? Ψευδοθηλες τελικα δεν κανει?

Paramythenia

Paramythenia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Υπάρχουν κάτι breast shells της medela. Μήπως να τα δοκιμάσεις;  (είμαι έξω και σβουρίζω και δεν μπορώ να γράψω περισσότερα)
Εvinaki μήπως να δεις αυτά που αναφέρει η Ζβουρίτσα μας; Αντίστοιχα κοχύλια έχει και η chicco. Έχεις δοκιμάσει να βάλεις γάλα, μετά τη λανολίνη και να τις αφήσεις εκτεθειμένες π.χ. όταν κοιμάσαι;

Τσιριτράκι νομίζω ότι η ψευδοθηλές μπορεί να επιδεινώσουν την κατάσταση. Συνήθως χρησιμοποιούνται από γυναίκες με εισέρχουσες θηλές, ἐτσι νομίζω δηλαδή.Wink 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια ίσως το ψάξω για κοχύλια αν δώ κ δεν αντέχω αλλο. Μηπωσ φαινονται ασχημα;;;
Για ψευδοθηλες κι εγω δεν είμαι σίγουρη.
Νομίζω δεν κανει.
Ιδωμεν!

Αυτο το αστερακι το ριγε το κοιταζα κι εγω κ πήρα έναν παρόμοιο χρωματισμο σε μονόχρωμο τελικα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις