Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
482 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 482 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τα κοχύλια βοηθάνε για να αερίζονται οι θηλές. Και φοράς σουτιέν - μπλούζες.

Κορίτσια,
ο παιδίατρος είναι τέλειος. Μια χαρά θα τα πάμε. Και υπέρ του θηλασμού και ψύχραιμος με τις οδηγίες και καθησυχαστικός και δεν είχε το στυλ του "φωτεινού παντογνώστη". Δε μας πήρε επίσκεψη και μας είχε πάνω από μία ώρα εκεί. Τον ρώτησα "τι οφείλουμε;" και απάντησε "Τίποτα. Εγώ παιδιά βλέπω!" Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση !

(άμα γυρίσω, θα σας σχολιάσω κιόλας)

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Τα κοχύλια βοηθάνε για να αερίζονται οι θηλές. Και φοράς σουτιέν - μπλούζες.


Τι είναι πάλι τα κοχύλια???Μου θυμίζω τον Σταλόνε στην ταινία που τον ξυπνάνε μετά από χρόνια...πάει στο wc και βρήκε απορημένος κάτι κοχύλια!χαχαχαχα!!!


Κορίτσια,
ο παιδίατρος είναι τέλειος. Μια χαρά θα τα πάμε. Και υπέρ του θηλασμού και ψύχραιμος με τις οδηγίες και καθησυχαστικός και δεν είχε το στυλ του "φωτεινού παντογνώστη". Δε μας πήρε επίσκεψη και μας είχε πάνω από μία ώρα εκεί. Τον ρώτησα "τι οφείλουμε;" και απάντησε "Τίποτα. Εγώ παιδιά βλέπω!" Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση !

Ωραίος ο παιδίατρος!!!Μπράβο του!!!

(άμα γυρίσω, θα σας σχολιάσω κιόλας)


Χαίρομαι που σας αρέσει το σλινγκ κορίτσια!!!Θα το παραγγείλω στο μικρό μέγεθος καθότι είμαι και 2 μέτρα γυναίκα!!!
Με το 1,57 μου θα μου έπεφτε μακρυά η ουρά!!!

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Koritsakia mou ti kanete;egw eblala aima prin san blenh,milisa me doctor kai mou eipe na perimenw ligo kai an sunexistei tha pame mesa

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γειά σας μανουλες και εγκυούλες. Τι κάνετε;
Εγώ χθες το βράδυ θυμήθηκα οτι στην εγκυμοσυμη ακουγα τραγουδια απο το κιν κ εβαζα το ακουστικο στην κοιλια μου κ ειπα να το δοκιμασω. Το τριανταφυλλάκι μου ησύχασε κ κοιμηθηκαμε λιγακι.

Σοφάκι respect στο Αλεξάκι σου, απλά δεν υπάρχει! Υπεροχα αυτα που εφτιαξε κ η κοιλουμπιτσα τελεια!!!
Τσιριτρακι κ Μαρακι φουσκωσαν πολυ οι κοιλιτσες σας. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 
Εβινάκι, Ευάκι και παραμυθένια μου πολλά γλυκά φιλάκια στα μωράκια σας!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asteraki1989 έγραψε:Koritsakia mou ti kanete;egw eblala aima prin san blenh,milisa me doctor kai mou eipe na perimenw ligo kai an sunexistei tha pame mesa
Ώπα!!! Μάλλον έρχεται!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 654316 

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ιφάκι μου γλυκό να σου ζήσει η κουκλίτσα σου! Να ειναι πάντα γερή και δυνατή και να την πάρεις συντομα στην αγκαλια σου!

Κορίτσια ο λόξυγκας είναι συχνος επισκέπτης και σε μας αλλά αν τη βάλω να θηλάσει της περνά σε 2 λεπτά, αλλιως κάνει κανενα 15λεπτο.

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
asteraki1989 έγραψε:Koritsakia mou ti kanete;egw eblala aima prin san blenh,milisa me doctor kai mou eipe na perimenw ligo kai an sunexistei tha pame mesa
Αχ μπράβο!!!Εγώ αυτό ξέρω είναι σημάδι τοκετού!!!Και ο γιατρός μου είπε αν δεις αίμα γεννάμε!!!
Με το καλό γλυκό αστεράκι μου!!!!Θα περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου!!!


maria-lar έγραψε:Γειά σας μανουλες και εγκυούλες. Τι κάνετε;
Εγώ χθες το βράδυ θυμήθηκα οτι στην εγκυμοσυμη ακουγα τραγουδια απο το κιν κ εβαζα το ακουστικο στην κοιλια μου κ ειπα να το δοκιμασω. Το τριανταφυλλάκι μου ησύχασε κ κοιμηθηκαμε λιγακι.

Και γω βάζω ένα συγκεκριμένο τραγούδι στο γοργονάκι μου!!!πιάνει δηλ?

Σοφάκι respect στο Αλεξάκι σου, απλά δεν υπάρχει! Υπεροχα αυτα που εφτιαξε κ η κοιλουμπιτσα τελεια!!!
Τσιριτρακι κ Μαρακι φουσκωσαν πολυ οι κοιλιτσες σας. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 
Εβινάκι, Ευάκι και παραμυθένια μου πολλά γλυκά φιλάκια στα μωράκια σας!
Αμ κάνουν και τίποτα άλλο τώρα από το να φουσκώνουν και να χορεύουν???
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 990599 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 990599 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 990599 

Φιλάκια στο ζουζούνι σου!!!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσα να μαι κι εγω!
Tsiritri πανέμορφη,μεγαλη κοιλουμπιτσα!
Evini μπραβο σας!σε μαμα κ κόρη!
Σβούρα ρωτησες για την διαρροια;να μου φύγει κ μένα η απορία!
Εμεις ειχαμε υπεραναπτυξη παλι.η μικρη παρολες τις προσπάθειες να μην τρωει υπερβολικά έβαλε ενα κιλο σε είκοσι μερες,4350 ειμαστε.οποτε μας εδωσε οδηγιες οταν υπερβαίνει τα μλ να αραιωουμε το γαλα.
Η μεγαλη που ανησυχουσα έβαλε 800 γραμμαρια 4 κιλα ακριβώς ειναι κ τρωει φυσιολογική ποσοτητα,άτιμο πράγμα η σύγκριση !καναμε κ εμβόλιο!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tsiritri έγραψε:Ωχου κ τρελαινομαι ωχου κ τρελαινομαι!!!! Τι ομορφο αυτακι ειναι αυτο!!!!! Φτου φτου σκορδα!!!!  Λιγωσα Ευακι!!!!Very Happy Very Happy
Αληθεια βρε κουκλιτσα μου πως τα καταφερες κ πηγες τοσο αργα στο μαιευτηριο? Ηταν ψιλα τα πονακια κ αντεχοντουσαν??? Κ εγω παντως αν δεν υπεφερα φανταζομαι το ιδιο θα εκανα!
Αααα κ εγω ειχα κανει κακακια στην κοιλιτσα της μαμας μου :-D

Το "πετρωμα" το νιωσατε ολες?

Καλεεεε τα μεμε βγαζουν σταγονες!!!!  Δεν το πιστευω!!!! (εγω θα γενναω κ θα εξακολουθω να μην πιστευω τιποτα Laughing )

Αυριο αγορα νυχτικου το λοιπον....
Ιωαννα για το νυχτικο μου ελεγε η mother κ την εγραψα κ πηρα πιτζαμακια!

Σοφακι ευχαριστω πολυυυυ!!!! Φουλ του λοζ!!!! Χιχιχιχιιιιι!!!
Καλα εεε χρυσοχερικο το Αλεξακι σου!!! Θαυματα κανουν τα χερακια της!!!!
Και η κοιλιτσα μεγαλωσε!!!! Φτου φτου!!!

Ευχαριστούμε κουκουβα κου κου βα!

ioazon έγραψε:Κορίτσια,
η κοιλιά της Σοφίας είναι τεράστια!

Μία ώρα νάνι, μπάνιο και τώρα πάμε παιδίατρο!

Μετά μίνι-ΙΚΕΑ και μετά στα εγκαίνια κάτι φίλων που ανοίγουν σχολή πολεμικών τεχνών στη Νέα Σμύρνη!  

Όσες πονάνε με το θηλασμό, γιατί δεν παίρνετε έναν σύμβουλο ; Αξίζει τον κόπο
Ότι είναι είναι κ έγινε απότομα!

tsiritri έγραψε:Καλε φαινεται οτι μεγαλωσε αλλα.οχι.κ για τεραστια!!!! Χανει στις φωτο!

Ιωαννα ξεχασα να σε ρωτησω ανταλλακτικα για το θηλαστρο πως κ δεν παιρνεις απο amazon?

Ρε κοριτσια εχετε καταλαβει το περπατημα τελικα σε τι βοηθαει?
Με κάλυψε η Παραμυθενια !

maraki_iraklio έγραψε:Ηρθα και γω!!!Με λίγο νάνι πέρασαν τα πονάκια!!!

Εβινάκι μου εντάξει...λιώνω με την φωτό σου!!!Θέλω και γω!!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 669659 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 669659 
Ακούς γοργονάκι???

Σοφάκι τώρα μάλιστα!!!Φαίνεται μια αξιοπρεπέστατη κοιλίτσα!!!Φτου,φτου!!!
Καλλιτέχνης η κόρη βλέπω!!!

Σβουρίτσα δεν είμαι πολύ αμαρτωλή!Είναι πολύ λάιτ και υγιεινό κέικ!!!Αφού έχεις και μπανάνες δοκίμασε το και θα με θυμηθείς!!Δεν βγαίνει πολύ γλυκό όμως...αν το θες πιο γλυκό πρόσθεσε ζάχαρίτσα!!!

Ευάκι μου μας έλειψες!!!Μια χαρά θα είναι το φραουλάκι σου!!!Μην με απογοητεύεις με την τομή!!!!Ακόμα πονάει?Ωχ...αμάν!!!!

Και αυτό το δράμα με τις θηλές βρε κορίτσια...η Πατσούρου γιατί λέει ότι δεν πρέπει να πονάμε???
Τρέμω μανούλα μου!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 534787 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 534787 
Καλά λέει η Ιωάννα μήπως να βλέπατε μια σύμβουλο θηλασμού???


Καούρα is back!!!!Crying or Very sad Crying or Very sad 
Μια από τα ίδια κ πόνοι κ καουρα ! Κάτσε να δεις εγώ εσυ κ η Ριτσα μαζί θα γεννησουμε!

ioazon έγραψε:Τα κοχύλια βοηθάνε για να αερίζονται οι θηλές. Και φοράς σουτιέν - μπλούζες.

Κορίτσια,
ο παιδίατρος είναι τέλειος. Μια χαρά θα τα πάμε. Και υπέρ του θηλασμού και ψύχραιμος με τις οδηγίες και καθησυχαστικός και δεν είχε το στυλ του "φωτεινού παντογνώστη". Δε μας πήρε επίσκεψη και μας είχε πάνω από μία ώρα εκεί. Τον ρώτησα "τι οφείλουμε;" και απάντησε "Τίποτα. Εγώ παιδιά βλέπω!" Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση !

(άμα γυρίσω, θα σας σχολιάσω κιόλας)
Σωστός!

asteraki1989 έγραψε:Koritsakia mou ti kanete;egw eblala aima prin san blenh,milisa me doctor kai mou eipe na perimenw ligo kai an sunexistei tha pame mesa

Ε Ε ΈΡΧΕΤΑΙ ΣΉΜΑ ΑΠΌ ΤΟΝ ΤΡΑΧΉΛΟ !!!!!!ΕΝΤΟΣ 24ΏΡΟΥ ΞΕΚΙΝΉΣΕΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΚΕΤΟΎ!!!!!?
ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!
ΣΥΓΚΙΝΉΘΗΚΑ ΠΆΛΙ!

maria-lar έγραψε:Γειά σας μανουλες και εγκυούλες. Τι κάνετε;
Εγώ χθες το βράδυ θυμήθηκα οτι στην εγκυμοσυμη ακουγα τραγουδια απο το κιν κ εβαζα το ακουστικο στην κοιλια μου κ ειπα να το δοκιμασω. Το τριανταφυλλάκι μου ησύχασε κ κοιμηθηκαμε λιγακι.

Σοφάκι respect στο Αλεξάκι σου, απλά δεν υπάρχει! Υπεροχα αυτα που εφτιαξε κ η κοιλουμπιτσα τελεια!!!
Τσιριτρακι κ Μαρακι φουσκωσαν πολυ οι κοιλιτσες σας. Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 215994 
Εβινάκι, Ευάκι και παραμυθένια μου πολλά γλυκά φιλάκια στα μωράκια σας!
Τραγουδά της κιόλας Μαρακι !

Και ξανά κουκουβα κ ευχαριστούμε!

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι πιάνει κοριτσια. Της τραγουδάω κιόλας. θα το δοκιμάσω ξανα αποψε οταν θα την πιάσει η γκρίνια και βλεπουμε.
Αστεράκι ετοιμάσου για συναντηση κορυφής! θα δεις το μπεμπάκι σου!!!

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Έρχεται το αστερομωρακι!!! Γιουπι!
Μαιμου, φτου φτου στα ζαργανακια! Μεγάλωσαν μωρε οι ψυχουλες! I love you 
Μαρακι κρητικο τωρα πρόσεξα τη νέα φωτο σου, πω πω τεράστια κοιλουμπινα!!!
Βρε το γοργονακι, ποσα κιλα το υπολογίζει;
Μαρακι Λάρισα τα φιλια μου σε μαμα και κόρη.
Εγω άκουγα σε όλη την εγκυμοσυνη ραδιο, διεση 101,3 κ χθες που θήλασα με αυτο το σταθμό έφαγε και κοιμήθηκε τέλεια!! Πιάνει πιάνει η μουσικουλα!
Ιωάννα μπράβο στο γιατρο, έτσι πρέπει!

Εντιτ: πιρανχας κοιμάται, Ευη τρώει σοκολάτα!! cheers 



Έχει επεξεργασθεί από τον/την evini7 στις Πεμ Οκτ 24, 2013 11:15 am, 1 φορά

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Διαβασα κ τα υπόλοιπα!
Αστερακι με το καλο!
Σοφακι φτου φτου στην κοιλουμπιτσα!χρυσοχερα η μικρη!
Κι εμεις την Τρίτη θα εχουμε τα slings μας!εγω μοβ με γκρι τσέπη κ ο Μαιμουδος γαλάζιο με γκρι τσέπη!ελπιζω να τα καταφέρουμε!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαιμου μπραβο στις ζαργανουλες!!!φτασανε 4 κιλα!!φτου φτου σκορδα!!

ιωαννα μαματος ο παιδιατρος!!!

σοφακι μου και τσιριτρι τελειες οι κοιλιτσες!!!αντε με το καλο..

εβινακι τι τεεεεεελειο αυτακι ειναι αυτοοοο!! Smile

παραμυθενια μπραβο στο παραμυθακι!!3600??τι καλα!!

ευα ευακι ειδες πως περναει ο καιρος???μια βδομαδουλα ηδη με τη μπεμπουλα σου!!

κοριτσια πολυ ωραια τα σλινγκ σας!!ζηλευω!! νομιζω θα με βολευε...εκτος αν θα θελει και ο κων.νος να το φοραει για να παιρνει αγκαλιτσα την μπεμπα... :p

υπομονη με τις θηλες...σε 3-4 μερες θα περασουν!!! εμενα η πουρελαν με βοηθησε πολυ παντως...

ευακι η τομη με πονουσε πολυ για μια εβδομαδα..μετα υποχωρησε ο πονος...στις δυο εβδομαδες ημουν κομπλε (μεχρι σημερα που εκανα ενα αεροπλανικο αλμα να πιασω τον μεγαλο που χοροπηδουσε στο κρεβατι και τον επιασα στον αερα πριν πεσει κατω..

αστερακι τι γινεται με το αιμα??

μαρακι κρητικο το "κοπιαστε" μου αρεσε!!!θα πεταχτω μια βολτουλα μιας και δεν ειμαστε στα δυο ακρα της Ελλαδας!!χαχαχα

πρεπει να βαλω τα μπιμπερο στον αποστειρωτη και βαριεεεεεεεμαι!!

μαρακι λαρ να μου φιλησεις το νινακι!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Φυσικα δεν θα κρατησω σαραντισμο κ χαζα, μόλις νιώσω καλα, θα βγω για λίγο. Το μωρο θα το κρατησω μέσα όσο μπορω, ο καιρος δεν προσφερεται για μωροβολτες, κυκλοφορούν ιωσεις.

Η γιατρός Ριτσακι, πολυ συμπαθητική, έδειξε αγάπη κι ενδιαφέρον, μου είπε οτι ειναι διαθέσιμη 24ωρες το 24ωρο, είχε θετική αύρα. Βέβαια κλασική παιδιατρος τύπου αν θες δώσε λίγο χαμομηλακι, καλύτερα δώσε πιπιλα παρα να φάει δάχτυλο κτλ
Είδε όμως οτι είμαι ενημερωμένη κ αποφασισμένη σε καποια θέματα οπότε δεν επέμενε σε τίποτα. Ίσα ίσα. Μας είπε κιόλας οτι μας βρίσκει πολυ ψύχραιμους κ χαλαρούς για πρώτη φορα γονείς. Εμ βέβαια κυρά μου, 9 μήνες τωρα μου έχουν βγει τα ματιά στο διάβασμα και στο ψάξιμο! Έκανα κ γρήγορα σεμινάρια στο αμορε τις τελευταίες μέρες κι ολα καλα.
Πιρανχας μόλις έφαγε, Εβινι θελει να κλαψει, οι θηλες συντεθλιμμενες!!
Ε, μπρίκια κολλάμε δω μέσα;;;

"Ου χου του" η καινούρια φωτογραφία!

sophia έγραψε:Αυτη τη φορα εβαλα νυχτικο και εγω...οχι οτι το θεωρω απαραιτητο αλλα αφου το πηρε που το πηρε η μαμα μου ...το εβαλα!
Ασε που στην Αλεξια ειχα παρει 4 πιτζαμες και τις 2 τις λερωσα την πρωτη μερα και μου εφερε καινουριες οι κουνιαδα γιατι δε θα μου εφταναν!
Μα αυτό μου είπε η φιλενάδα! Ποτέ δεν ξέρεις αν θα λερωθείς. Καλύτερα έξτρα πυτζάμες, παρά λειψές!

Καλά, οι κατασκευές με τις πλαστελίνες είναι σούπερ! Εμένα δεν πιάνουν τα χέρια μου να κάνω τέτοια; Άμα του μάθω κανένα excel-άκι, δεν θα του αρέσει; Razz Razz Razz 

tsiritri έγραψε:Ιωαννα ξεχασα να σε ρωτησω ανταλλακτικα για το θηλαστρο πως κ δεν παιρνεις απο amazon?
Ήθελα να πάω το θήλαστρο από την αντιπροσωπεία να δουν αν δουλεύει καλά γιατί είναι σχεδόν 6 ετών και επίσης εκεί θα αγοράσω και χοάνη στο μέγεθός μου Wink 

maraki_iraklio,
μη χλωμιάζεις για την καισαρική. Σε κάθε οργανισμό είναι διαφορετικά! (είσαι και νοσηλεύτρια Razz )

Η αστεράκι-slings λέει πως άλλοι αγοράζουν το sling με βάση το τι ταιριάζει με τα ρούχα τους, άλλη το αντιμετωπίζουν σαν αξεσουάρ του μωρού. Ότι νομίζεις. Αυτό πάντως είναι πολύ ωραίο.

Κοχύλια ιδού!
http://klinikum.gr/product/breastshells/

Maimou2009 έγραψε:Τσα να μαι κι εγω!
Tsiritri πανέμορφη,μεγαλη κοιλουμπιτσα!
Evini μπραβο σας!σε μαμα κ κόρη!
Σβούρα ρωτησες για την διαρροια;να μου φύγει κ μένα η απορία!
Εμεις ειχαμε υπεραναπτυξη παλι.η μικρη παρολες τις προσπάθειες να μην τρωει υπερβολικά έβαλε ενα κιλο σε είκοσι μερες,4350 ειμαστε.οποτε μας εδωσε οδηγιες οταν υπερβαίνει τα μλ να αραιωουμε το γαλα.
Η μεγαλη που ανησυχουσα έβαλε 800 γραμμαρια 4 κιλα ακριβώς ειναι κ τρωει φυσιολογική ποσοτητα,άτιμο πράγμα η σύγκριση !καναμε κ εμβόλιο!
Άτιμο πράμα η σύγκριση αλλά μ' ένα σμπάρο, δυο τρυγόνια!

Για τη διάρροια δε ρώτησα....

Μου αρέσει που τη μικρή τη λες μικρή ακόμα, παρά το οτι είναι πιο μεγάλη! I love you 

Ρε εσείς μεγαλώσατε! Κάνετε και εμβόλια!!!

Maimou2009 έγραψε:Διαβασα κ τα υπόλοιπα!
Αστερακι με το καλο!
Σοφακι φτου φτου στην κοιλουμπιτσα!χρυσοχερα η μικρη!
Κι εμεις την Τρίτη θα εχουμε τα slings μας!εγω μοβ με γκρι τσέπη κ ο Μαιμουδος γαλάζιο με γκρι τσέπη!ελπιζω να τα καταφέρουμε!
Θα βάλεις το youtube να παίζει το βίντεο με τις οδηγίες και θα τα κάνεις. Μια χαρά θα σου βγει!

Κορίτσια,
δεν ξέρω κανένα τραγούδι για να τραγουδάω στο μωρό. Τι θα κάνω;;;
Θα της τραγουδάω Nick Cave ?

maraki_iraklio

maraki_iraklio
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εβινακι μου είναι παραπλανητική η κοιλουμπα!!!μικρό θα βγει το γοργονακι!!Το πολύ 3κιλά!


Σβουριτσα νοσηλεύτρια ξενοσηλευτρια...ο φόβος για τον πόνο παραμένει!!!

Ξάπλωσα....σας καληνυχτώ κ σας φιλώ!!!
Σμουτς!!!Wink 

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Zouzounes egw akoma tpt,ligo kafe exw sto skoupisma,exw ksaplwnei kai blepoume....diladi epeidi ebgala aima mesa se 24 wres tha ksekinisei toketos;;;blepw wraies fwto pwpw ti na prwtosxoliasw apo to kinito...

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιωάννα ο nick cave έχει ωραίες μπαλάντες! Τραγούδα της εσυ δεν καταλαβαίνει Αγγλικά το παιδι! Razz 
Εγω κορίτσια δεν λερωσα καμία πιτζαμα κ γενικα είχα λίγο αίμα. Τωρα δεν έχω σχεδόν καθόλου! Αλλα μου είπε η γιατρός οτι έρχεται κ φεύγει το αίμα. Επίσης να σας πω οτι οταν θήλαζα στο μαιευτήριο ένιωθα τη μήτρα να συσπαται. Απίστευτο μου φαίνεται πόσο γρήγορα μάζεψε η κοιλια μου κι ούτε μιση ραγαδα!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 654316 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
asteraki1989 έγραψε:Zouzounes egw akoma tpt,ligo kafe exw  sto skoupisma,exw ksaplwnei kai blepoume....diladi epeidi ebgala aima mesa se 24 wres tha ksekinisei toketos;;;blepw wraies fwto pwpw ti na prwtosxoliasw apo to kinito...
Αστερακι δεν ξέρω για το αίμα! Οπως κ να χει καλη τύχη, ευχομαι να γεννήσεις σύντομα κ εύκολα! Πιρανχας ξύπνησε!!! Φιλακια σε όλες!!!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
asteraki1989 έγραψε:Zouzounes egw akoma tpt,ligo kafe exw  sto skoupisma,exw ksaplwnei kai blepoume....diladi epeidi ebgala aima mesa se 24 wres tha ksekinisei toketos;;;blepw wraies fwto pwpw ti na prwtosxoliasw apo to kinito...
Αυτό που σου έφυγε ίσως είναι η τάπα που σχηματίζεται ψηλά στον τράχηλο και φράσσει την είσοδο στη μήτρα και τον αμνιακό σάκο.
Αν όντως είναι, τότε το σώμα σου ξεκινάει τον τοκετό Wink 

evini7 έγραψε:Ιωάννα ο nick cave έχει ωραίες μπαλάντες! Τραγούδα της εσυ δεν καταλαβαίνει Αγγλικά το παιδι! Razz 
Εγω κορίτσια δεν λερωσα καμία πιτζαμα κ γενικα είχα λίγο αίμα. Τωρα δεν έχω σχεδόν καθόλου! Αλλα μου είπε η γιατρός οτι έρχεται κ φεύγει το αίμα. Επίσης να σας πω οτι οταν θήλαζα στο μαιευτήριο ένιωθα τη μήτρα να συσπαται. Απίστευτο μου φαίνεται πόσο γρήγορα μάζεψε η κοιλια μου κι ούτε μιση ραγαδα!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 654316 
Να σε φτύσεις να μη σε βασκάνεις που δεν έχεις ούτε μισό σημάδι! Μανούλι η μανούλα!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:
asteraki1989 έγραψε:Zouzounes egw akoma tpt,ligo kafe exw  sto skoupisma,exw ksaplwnei kai blepoume....diladi epeidi ebgala aima mesa se 24 wres tha ksekinisei toketos;;;blepw wraies fwto pwpw ti na prwtosxoliasw apo to kinito...
Αστερακι δεν ξέρω για το αίμα! Οπως κ να χει καλη τύχη, ευχομαι να γεννήσεις σύντομα κ εύκολα! Πιρανχας ξύπνησε!!! Φιλακια σε όλες!!!
Μου φαίνεται ΤΟΣΟ αστείο που τη λες πιράνχας (είπε η χταποδομάνα) Laughing Laughing Laughing 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μα βρε Ιωαννα ειναι πιρανχας με ολη τη σημασια της λεξη;. αστεια αστεια ολες θαλασσινες λεξεις χρησιμοποιουμε...
Ξύπνησε, κάναμε μπανακι, θηλασε 20 λεπτα κι έπεσε για ύπνο πάλι. Τη γλίτωσα ή θα ξυπνήσει σε λίγο να με κατασπαράξει; Very Happy 
Φιλια κ καληνύχτα σε όσες τυχερες κοιμούνται.
Αστερακι αν έφυγε η τραχηλικη βλεννη, μπορει ο τοκετος να αρχίσει άμεσα μπορει σε λίγες μέρες. Η Κλαραμαρια είχε δει αίμα κ νομίζω σπασανε τα νερά της μετα απο 2-3 μέρες. Είσαι σε καλο δρόμο! Ξεχνά την καισαρικη!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 328109 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καληνύχτα, μανούλες!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η μεγάλη θα ειναι παντα μεγάλη καθώς γεννήθηκε πρώτη κατα ενα λεπτό!
Την μεγάλη λοιπόν μαλλον την πείραξε τι εμβόλιο γιατι έκλαιγε γοερά το χρυσό μου,ελπιζω να κοιμηθούμε!η μικρη δεν μασάει έκλαιγε γιατι ήθελε γαλα!
Καληνυχτα ελπιζω να κοιμηθούμε όλες!

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
asteraki1989 έγραψε:Zouzounes egw akoma tpt,ligo kafe exw  sto skoupisma,exw ksaplwnei kai blepoume....diladi epeidi ebgala aima mesa se 24 wres tha ksekinisei toketos;;;blepw wraies fwto pwpw ti na prwtosxoliasw apo to kinito...
Αν είναι του τραχήλου εντός 24ώρου συνήθως ξεκίνα η διαδιδασια !

Εμένα πχ Πέμπτη στις 3.00 ήρθε αίμα. Παρασκευή βράδυ άρχισαν πονακια ...σπίτι έτσι....σιγά σιγά σιγά ρυθμικά άλλα με μεγάλη απόσταση 10 λεπτά 15λεπτά
5.30 ξημερώματα έσπασαν τα νερα 8.45 ....καλως το Αλεξακι μου ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Ξεχνά την καισαρική πήρε μπρος το σύστημα λέμε :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
Ε Ε έρχεται !!!!!

Ρούφηξε τη μάνα πιρανχας! :-P :-P :-P

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maimou2009 έγραψε:Η μεγάλη θα ειναι παντα μεγάλη καθώς γεννήθηκε πρώτη κατα ενα λεπτό!
Την μεγάλη λοιπόν μαλλον την πείραξε τι εμβόλιο γιατι έκλαιγε γοερά το χρυσό μου,ελπιζω να κοιμηθούμε!η μικρη δεν μασάει έκλαιγε γιατι ήθελε γαλα!
Καληνυχτα ελπιζω να κοιμηθούμε όλες!
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 9 328109 

Ωχ μωρέ τα αποσυντονίζουν τα παλιοεμβολια .

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις