Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
474 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 474 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!εχουν έρθει οι γονείς μου κ καταλαβαίνετε...γινεται χαμός!
Κ φυσικα εχουν αρχίσει με τις υποδείξεις!αλλα δεν μασάμε...

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ριτσάκι μου να σας ζήσει η τέλεια μπέμπα σας!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 50580 

Εγω κοριτσια δεν ειμαι καλα. Πεθεροπληκτη mode on...
έριξα ένα κλάμα το ευχαριστήθηκα κ ηρέμησα τώρα.
Να σας τα πω να γκρινιάξω λίγο?
Θα σας τα πω..!
Δεν την αντέχω κορίτσια, δε μπορώ, δεν τη θέλω!!!Λείπει ταξίδι ο άντρας μου κ βρήκε έδαφος...
έρχεται κάθε μέρα, ανοίγει με τα κλειδιά της κ μπαστακώνεται για 3-4 ώρες...
Με πρήζει κ με υποδείξεις κ σχόλια κ φυσικά δεν κάνει δουλειές ούτε μαγειρεύει τώρα που λείπει ο γιος κι έχω κ την αδερφή μου.
δεν την αντέχω...περιμένω πως κ πως να γυρίσει ο άντρας να μιλήσουμε, ελπίζω να μην έχω πέσει σε κατάθλιψη έως τότε.
Σήμερα έκανε το κορυφαίο, ήρθε με γλυκό τούρτα κ την κουνιάδα μου να γιορτάσουμε όλοι μαζί τα γενέθλια της(της κουνιάδας...) χωρίς να ξέρω τίποτα!!!
είμαι υπερβολική????Sad Sad Sad Sad 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 679259 

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
evini7 έγραψε:Ριτσάκι μου να σας ζήσει η τέλεια μπέμπα σας!!!! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 50580 

Εγω κοριτσια δεν ειμαι καλα. Πεθεροπληκτη mode on...
έριξα ένα κλάμα το ευχαριστήθηκα κ ηρέμησα τώρα.
Να σας τα πω να γκρινιάξω λίγο?
Θα σας τα πω..!
Δεν την αντέχω κορίτσια, δε μπορώ, δεν τη θέλω!!!Λείπει ταξίδι ο άντρας μου κ βρήκε έδαφος...
έρχεται κάθε μέρα, ανοίγει με τα κλειδιά της κ μπαστακώνεται για 3-4 ώρες...
Με πρήζει κ με υποδείξεις κ σχόλια κ φυσικά δεν κάνει δουλειές ούτε μαγειρεύει τώρα που λείπει ο γιος κι έχω κ την αδερφή μου.
δεν την αντέχω...περιμένω πως κ πως να γυρίσει ο άντρας να μιλήσουμε, ελπίζω να μην έχω πέσει σε κατάθλιψη έως τότε.
Σήμερα έκανε το κορυφαίο, ήρθε με γλυκό τούρτα κ την κουνιάδα μου να γιορτάσουμε όλοι μαζί τα γενέθλια  της(της κουνιάδας...) χωρίς να ξέρω τίποτα!!!
είμαι υπερβολική????Sad Sad Sad Sad 
Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 679259 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 679259 
Evinaki μου οχι κορίτσι μου δεν εισαι!μιλα με τον αντρα σου,ακούς εκει ανοίγει με τα κλειδιά της!

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μα πραγματικα τι παθαίνουν με τα εγγόνια τους;τους πιάνει μια κτητικοτητα.

JuliaG

JuliaG
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κρατα γερα μαιμου...μην ακους κανενα...μια χαρα τα καταφερνετε...!!!Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 215994 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 215994 


Εβινι μου και βεβαια δεν εισαι υπερβολικη...κανε λιγο υπομονη οσο λειπει ο αντρας σου και πιστευω οταν επιστρεψει θα βρειτε μαζι μια λυση...ως τοτε ομως να εισαι ψυχραιμη να σκεφτεσαι μονο την μικρη και να μην σε επηρεαζει τιποτα...η ηρεμια και η καλη ψυχολογια ειναι το παν στην φαση που βρισκεσαι..!!!I love you I love you 

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ριτσάκι μου να σας ζησει η μπεμπουλα!!! κριμα για την ταλαιπωρία, αλλα ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!πολύωρος ο τοκετός σου αλλα άξιζε το κάθε δευτερόλεπτο η μπεμπουλα!!ελπιζω να μη σε ταλαιπωρησει για το υπολοιπο της ζωης της!!χιχιχιχι
 
Ιφάκι μου μη στεναχωριεσαι,δεν ειναι τιποτα!!το παθαινε και ο γιος μου γτ ετρωγε λαμαργα!προσπαθησε να την ταιζεις νωριτερα απο το συνηθισμενο.πριν πεινασει πολυ δηλαδη!θα δεις οτι δε θα πνιγεται πια.. 

Μαρακι λαρ κουραγιο!!τα ξενυχτια ειναι βαναυσα,το ξερω!!υπομονη λιγες μερουλες ακομα!! Αφυγραντηρα ε??πωπω και να σκεφτεις οτι εγω αγορασα υγραντηρα πριν κανα διμηνο...βεβαια πλεον δεν τον χρειαζομαστε με τετοιο καιρο...ειμαστε κομπλε ευτυχως!!


ioazon έγραψε:
Στα χνάρια του Siliaki-ου κι εσύ, γμτ....
αυτο το Siliaki εγω δεν το εχω προλαβει καθολου απο τοτε που μπηκα στο γκρουπ μας...γιατι???? γραφει στο μανουλες νοεμβριου ας πουμε?? 
 
Εβινακι τραγικη η πεθερα...ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΗΣ????Θα τρελαθουμε τελειως??παλι καλα που εχεις την αδερφουλα σου μαζι...γραψε την πεθερα και μη την αφηνεις να σου χαλαει τη διαθεση!!εσυ ασχολησου με την κοράκλα μονο!!!

Μαιμου φιλακια πολλα !!!και στα υπολοιπα κοριτσακια!!

αααα πηρα την Μαρακι20 τηλ, αλλα δεν το σηκωνει...!!θα προσπαθησω και αυριο!!

εγω ειχα επισκεψεις. τα σογια του αντρα..Twisted Evil ξεκωλωθηκα και στις δουλειες απ το πρωι, και μετα εκανα και την καφετζου!!!πφφφφφ πιο καλη η μοναξιαααααααααααααα...

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ουφ μολις την κοίμησα!
ευχαριστώ κορίτσια μου, πιστεύω θα το φτιάξω το θέμα ή θα το χαλάσω εντελώς και θα ησυχάσω.
Ανοίγει με τα κλειδιά που της έχουμε δώσει για ώρα ανάγκης για να μην ενοχλεί λέει χτυπώντας το κουδούνι.
Μη σας ζαλίζω, είναι αυτό που λέτε κτητική με όλη τη σημασία της λέξης.

Σήμερα κλείσαμε 20 μέρες!!!
Γιουλάκι μου εσύ σαράντησες ε? αντε να πας καμιά τσάρκα τη κούκλα!
Αν κ φαντάζομαι τώρα θα πλακώσουν τα σόγια...
Εσύ Μαιμού? πότε επιτρέπεται να δεχθείτε επισκέψεις?

Ερώτηση: νυχάκια πότε κόβουμε? έχει καταγραντζουνιστεί η μικρή μ!
Μου είπαν στο μαιευτήριο όχι ακόμη..αλλά πότε?

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσακια μου!!! 

Νομιζωδε θα ξανακοιμηθω ποτε!
Ενω ολη μερα ημουν μια χαρα (εκτος της.στιγμης του θηλασμου που ποναμε, ρωγες, μητρα, μεση χαμηλα λογω τροπου καθίσματος κ φυσικά τοτε κατεβαινει κ αιμα) το βραδυ που θελω να ξεκουραστω εθναι αδυνατον! Εκτος του οτι η ζεστη απλα δεν παλευεται, πονανε τα ραμματα και νομιζβ οτι δε θα γινω ποτε καλα :-( 
Θελω να παν σπιτι.κ να ειμαι καλα Rolling Eyes 

Σας ευχαριστω ολες πααααρα πολυ για τις ευχες σας!!! Τα καλυτερα σε ολες μας!!!Very Happy 

Λατρευω τη φατσουλα μου αλλα με πηρε λιγο απο κατω σημερα, θελω να κοιμηθωωωβ θελω να μην ποναωωωωω....:-(

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
:
tsiritri έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου!!! 

Νομιζωδε θα ξανακοιμηθω ποτε!
Ενω ολη μερα ημουν μια χαρα (εκτος της.στιγμης του θηλασμου που ποναμε, ρωγες, μητρα, μεση χαμηλα λογω τροπου καθίσματος κ φυσικά τοτε κατεβαινει κ αιμα) το βραδυ που θελω να ξεκουραστω εθναι αδυνατον! Εκτος του οτι η ζεστη απλα δεν παλευεται, πονανε τα ραμματα και νομιζβ οτι δε θα γινω ποτε καλα :-( 
Θελω να παν σπιτι.κ να ειμαι καλα Rolling Eyes 

Σας ευχαριστω ολες πααααρα πολυ για τις ευχες σας!!! Τα καλυτερα σε ολες μας!!!Very Happy 

Λατρευω τη φατσουλα μου αλλα με πηρε λιγο απο κατω σημερα, θελω να κοιμηθωωωβ θελω να μην ποναωωωωω....:-(
Βάστα γερά Τσιριτράκι μου!!!
Σκέψου ότι είμαστε πολλές στην κατάστασή σου!
Στο σπίτι θα είναι καλύτερα όλα, θα δεις!
Απόλαυσε λίγο τις ώρες χωρίς το μωρό  εκεί, είναι ευκαρία να ξεκουραστείς!
Εδώ είμαστε για ό,τι θες, από λόγια παρηγοριάς άλλο τίποτα! I love you

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Επισκέψεις μας είπε η παιδιατρος καλα Χριστούγεννα ,θα το τρενάρω οδό μπορω,ετσι κι αλλιως αυτοί που θελω κ που καταλαβαίνουν έχουν έρθει κ τις έχουν δει απο μακρυά .
Τσιριτρι θα φτιάξει το πράμα
Ελπιζω να κοιμηθούμε όλες απόψε!
Κ ελπιζω να "κοιμηθώ"όπως κάθε βραδυ κ να μην έχουμε τίποτα απρόοπτο!

tsiritri

tsiritri
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μακςρι μακαρι κοριτσακια μου να στρωσουν για ολες μας τα πραγματα κ να απολαμβανουμε τα μπεμπακια μας!!!

Εβινακι εσυ ποσο καιρο πονουσες απο κατω?

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τι γέλιο εχω κανει!ξυπναει η μπεμπα η μικρη για φαγητο(κλασικά)ξυπνάω εγω,ξυπνάει κ ο πάτερας μου!μηπως να τον εκπαιδευσω;

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚαλημερούΒΒΒΒΒια! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 328109 

Αλήθεια, εγώ δηλαδή όπου να 'ναι γεννάω; Είστε σίγουρες;

JuliaG,
θα στρώσει, πού θα πάει η μπέμπα!

maimou,
ε, άμα δεν κάνει υποδείξεις ο γονιός, ποιος θα κάνει; Razz  Υπομονή!

evini,
πάτα πόδι στην πεθερά για να μην σαλτάρεις!
Για τα νυχάκια: μήπως να τα λιμάρεις απλώς;

Julie85,
ναι, το Siliaki γράφει και στο διπλανό θέμα.
Έμπαινε χθες για καισαρική και είχε τη μεγάλη της κόρη με πυρετό, όπως η Sophia είχε την Αλέξια αδιάθετη....

Αχ, τι τυχερή είμαι που δεν έχω σόγια! I love you 

tsiritri,
υπομονή! Πονάς την ώρα του θηλασμού στη μήτρα γιατί κάνει συσπάσεις. Είναι ο καλύτερος τρόπος για να επανέλθει η μήτρα σου στο κανονικό της μέγεθος.
Λίγο κουράγιο. Είχες πολύωρο τοκετό! Θα βελτιωθούν όλα σιγά-σιγά! Ζήτα και κανένα παυσίπονο αν δεν μπορείς να ησυχάσεις.

Maimou2009 έγραψε:Τι γέλιο εχω κανει!ξυπναει η μπεμπα η μικρη για φαγητο(κλασικά)ξυπνάω εγω,ξυπνάει κ ο πάτερας μου!μηπως να τον εκπαιδευσω;
Μάθημα 1ο: αποστείρωση
Μάθημα 2ο: παρασκευή γάλακτος και πάει λέγοντας!
Αφού έχει και άποψη, βάλτον να εργαστεί για τις εγγονές!!!!! pirat 

(Μόλις εξαφανίστηκα λυσσάξατε χθες, ε;;;; Μούργεςςςςςς!!!!)
Razz Razz Razz 

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα καλημέρα!

Ριτσακι υπομονή θα επανέλθει η μήτρα! Ήταν πολύωρος ο τοκετός σου κ ταλαιπωρήθηκε περισσότερο!Τι κάνει η μπουμπουκα ?

Εύη στείλε την πεθερά σπίτι της ! Ακου θράσος ρε συ! Βαλε τα κλειδιά πίσω από την πόρτα μπας κ πιάσει το νόημα!
Τα νύχια εγώ τα έκοβα κανονικα.....αφού τραβαγε νυχιες.
Ασε που πιστεύω κ στο λητώ τα είχαν κόψει.

Τζούλια υπομονή μάνα!

Μαϊμού αφού έχει άποψη ο παππούς ας τον να κάνει καμία βάρδια :-)

Εμείς εδώ δόξα το Θεό καλύτερα σταμάτησε το φτερνισμα κ μας έμεινε η σκ@τομυξα !
Εύχομαι να τη στείλουμε κ αυτή από εκεί που ηρθε .

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ξανα-γεια σας!
Έκανα και ένα συμπληρωματικό νάνι στον αγαπημένο μου καναπέ! clown



Τηλέφωνο ο πατέρας μου: "Μη γεννήσεις την άλλη Τετάρτη που θα πεταχτώ στο εξοχικό για 1 μέρα"
Yes, Sir! Razz Razz Razz 

maria-lar

maria-lar
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολλές γλυκές καλημέρες σε όλες τις μανούλες, τα μωράκια και τις τελευταίες φουσκοκοιλίτσες!!!
Τι κάνετε; Εμείς καλά. Τώρα κοιμηθηκε η μπεμπουλίτα μου και λέω να ξαπλώσω κι εγώ.
Σοφάκι περαστικά στην κορούλα σου.
Μαϊμουδάκι μου όλα καλά με τις ζαργανούλες;
Εβινάκι μου πεθερόπληκτο έχεις την αμέριστη συμπαράσταση μου. Εγώ τώρα που θα πάω σπίτι μου θέλω να δω αν θα τα βρω όλα στη θέση τους. Είχε πάει η πεθερά μου και καλά να συμμαζέψει το καλοκαίρι. Οσο ημουν εγώ δεν ήρθε ουτε μια φορά. Θα τα ψαχούλεψε όλα. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

Πολλά φιλιά! Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 334590 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 334590

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να εισαι καλα Μαρακι μου! Smile

Πηγα Κωτσοβολο και σουπερ και στην επιστροφη τα ειδα ολα....καλε θα μου εφευγαν...σταματησαμε σε ενα μαγαζι πηραμε τυροπιτες και εκανα τσισα!!!!Γιαγιακαααααααααααααα!!!!

Κοριτσια μου Πεμπτη ε?????Τι εμεινε??????? Τιποτα!!!!!Μια ανασα ειμαι!!!

Να φυγουν τελειως οι μυξες Παναγια μου να φυγω ησυχη για το μαιευτηριο!

Χθες συζητουσαμε για το rooming in με τον Κωστα!
Ποιες ζητησαν σε Αθηναικα μαιευτηρια;Πως ηταν;Μπορουσατε να τα κανετε μπανιο κτλ ή τα επερναν οι μαιες;

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τσα! Σοφάκι έχω χάσει επεισόδιο? ποτε γεννάς? έχεις ημερομηνία?

Τσιριτρί πως είσαι σήμερα? καλύτερα σίγουρα ε? Εγώ να σου πω πως δεν πόναγα καθόλου στο μαιευτήριο. Βέβαια "έτρωγα" 4 παυσίπονα υπόθετα την ημέρα...ούτε στο σπίτι πόνεσα, μόνο με τράβαγαν τα ράματα, τώρα πέρασε κι αυτό εδώ και μια βδομάδα.
Παραμυθένια είχες θέμα με ράμα ε? που είσαι? πως είσαι?
Αχ μωρέ κορίτσια ταλαιπωρούμαστε αλλά τι να κάνεις, ολόκληρα παιδιά βγάζουμε...
Έχω ακόμα αίμα είναι λογικό?
Διαρκούν τα λόχεια 40 ημέρες??
Όσο για την μήτρα κι εγώ την ένιωθα όταν θήλαζα, τώρα όχι πια.

Να σας κάνω και την ερώτηση της ημέρας.
Σήμερα η μπέμπα έβγαλε γουλιά. Συμπέρανα από τις ατέλειωτες ώρες που τη θηλάζω ότι παράφαγε. Το θέμα είναι ότι έχει μάθει τώρα να κοιμάται τρώγοντας.
Μήπως της κάνω κακό? Μήπως να της δώσω πιπίλα? Πάντως τώρα που είχε γκρίνια και την έβαλα στο στήθος, την βούτηξε η αδερφή μου,γιατί είπε αποκλείεται να πεινάει πάλι, την νανούρισε και σε 5΄ κοιμήθηκε. Μήπως κάνω κάτι λάθος? εγώ ποτέ δεν την έχω κοιμήσει έτσι...
Αλλά αν δεν πείναγε ρε κορίτσια θα έτρωγε? Εγώ όταν γκρινιάζει ή την αλλάζω ή την ταίζω...δεν ξέρω τι άλλο να της κάνω...Embarassed

Α επίσης προχθές που λέγατε για ρέψιμο κι εγώ δεν την βάζω πάντα να ρεύεται, το κάνει μαζεμένα μέσα στην ημέρα.
Αλλά όσες φορές έχει ρευτεί είναι πολύ πιο ήρεμη..
βέβαια για μένα είναι δύσκολο αφού κοιμάται τρώγοντας και δεν θέλω να την ξυπνήσω για να ρευτεί κι έτσι την αφήνω...κακώς ε?? scratch 

Μαιμού καλοί οι παπούδες αλλά κακά τα ψέματα "δεν το έχουν" ...Smile 

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sophia,
η κυρά-μαμή τι λέει για το rooming-in?
Νομίζω πως όποτε θες ζητάς και το παίρνουν το μωρό.

evini,
ωραίες οι ερωτήσεις σου. Τελεία. Smile 

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ioazon έγραψε:Sophia,
η κυρά-μαμή τι λέει για το rooming-in?
Νομίζω πως όποτε θες ζητάς και το παίρνουν το μωρό.

evini,
ωραίες οι ερωτήσεις σου. Τελεία. Smile 
χαχα! ευχαριστώ και που τις διάβασες πάντως!

όσο για το rooming in και μένα με ρωτήσανε αν θέλω, το κάνουν ακόμη και σε τρίκλινο! Να πω την αμαρτία μου το αρνήθηκα γιατί φαντάστηκα ότι θα είναι μπελάς. Ρώτησα την μαία ποια η διαφορά με το απλό τρίκλινο, στην τιμή καμία απλά πρέπει να περιορίσεις τις επισκέψεις μου είπε.
Ε, δεν γινότανε να απογοητέυσω το πούλμαν γεμάτο με θείους και θείες και να μη με βλέπανε λεχώνα...

asteraki1989

asteraki1989
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσακια μου τι κανετε;

Ριτσακι να σου ζησει η μπεμπουλα και υπομονη...

Εχω ενα πολυ ηρεμο παιδακι που κοιμαται 5ωρα αλλα με το θηλασμο τα εχω παιξει καθεται πανω απο μια ωρα και δεν χορταινει και του δινω και νενο,θα το παλεψω οσο μπορω γιατι πεφτω ψυχολογικα,και αυτα τα σογια με τις επισκεψεις δεν παλευονται καθονται και 3 ωρες ελεος δεν καταλαβαινουν τπτ

evini7

evini7
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
asteraki1989 έγραψε:Κοριτσακια μου τι κανετε;

Ριτσακι να σου ζησει η μπεμπουλα και υπομονη...

Εχω ενα πολυ ηρεμο παιδακι που κοιμαται 5ωρα αλλα με το θηλασμο τα εχω παιξει καθεται πανω απο μια  ωρα και δεν χορταινει και του δινω και νενο,θα το παλεψω οσο μπορω γιατι πεφτω ψυχολογικα,και αυτα τα σογια με τις επισκεψεις δεν παλευονται καθονται και 3 ωρες ελεος δεν καταλαβαινουν τπτ
Καλώς το αστεράκι με το όμορφο μπεμπάκι της!
Αμάν με αυτές τις επισκέψεις. Ειλικρινά δεν έχω συμβουλή...
όσο για το θηλασμό τι σε ανησυχεί? έχω θηλάσει και 6-7 ώρες σερί...τις περισσότερες φορές θέλω 2-3 ώρες!
Πώς ξέρεις ότι δεν φτάνει το γαλατάκι σου?
υπομονή θέλει βρε!

Julie85


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
evini7 έγραψε:Σήμερα κλείσαμε 20 μέρες!!!
γιουπιιιιιιιΦθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 328109 Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 654316 
Γιουλάκι μου εσύ σαράντησες ε? αντε να πας καμιά τσάρκα τη κούκλα!
δυστυχως πολυ δυσκολα να βγαλω μονη μου και τα δυο μωρα...εκτος απο οοοοολα τα συμπραγκαλα που θα πρεπει να κουβαλαω, αντε να κουμανταρεις ενα καροτσι και ενα διχρονο...κι αν τρεξει τι κανεις??παρατας το καροτσι κ τρεχεις να τον προλαβεις???ασε, μονο με τον μπαμπα μας για αρχη οι βολτες!!!μονο την κυριακη που σαραντισαμε βγηκαμε ολοι μαζι για καφε, κ η μικρη κοιμοταν συνεχεια!!!

Αν κ φαντάζομαι τώρα θα πλακώσουν τα σόγια...
αστα να πανε!!!τα χω ηδη παιξει.ιδιως με το να εχω καθε μερα το σπιτι στην τριχα!!!

Ερώτηση: νυχάκια πότε κόβουμε? έχει καταγραντζουνιστεί η μικρή μ!
Μου είπαν στο μαιευτήριο όχι ακόμη..αλλά πότε?
εμας η παιδιατρος τα εκοψε τη μερα που βγαιναμε απ τη κλινικη, κ απο τοτε τα χω κοψει σιγουρα 3-4 φορες ακομη...οπως κ ναχει της φοραω γαντακια μεσα στο σπιτι για 3 λογους
1,να μην ειναι παγωμενα τα χερακια της
2,να μη γρατζουνιστει
3, ο κων.νος οποτε την βλεπει χωρις γαντια παει κ φιλαει ή πιανει τα δαχτυλακια της...ενω πιανει κ 1000 αλλες μαΜακίες...οποτε απο αποψη μικροβιοφοβιας,καλυτερα γαντακια, να μη βαζει κ τα χερια στο στομα!!
 
 
Maimou2009 έγραψε:Τι γέλιο εχω κανει!ξυπναει η μπεμπα η μικρη για φαγητο(κλασικά)ξυπνάω εγω,ξυπνάει κ ο πάτερας μου!μηπως να τον εκπαιδευσω;
Ε Ν Ν Ο Ε Ι Τ Α Ι!!!3 γενιες στο ποδι???
 
evini7 έγραψε:
Έχω ακόμα αίμα είναι λογικό?
Διαρκούν τα λόχεια 40 ημέρες??
Δυστυχως ναι..

Αλλά αν δεν πείναγε ρε κορίτσια θα έτρωγε? Εγώ όταν γκρινιάζει ή την αλλάζω ή την ταίζω...δεν ξέρω τι άλλο να της κάνω...Embarassed

μην αγχωνεσαι.ολα σωστα τα κανεις!!!απλα πρωτον οταν την παιρνεις ΕΣΥαγκαλια μυριζει βυζι κ θελει.... επιπλεον, δε θελει βυζι μονο οταν πειναει...θελει κ βυζι ως πιπιλα, κ για σιγουρια κ για αγαπουλες.... Very Happy 

 
 
ioazon έγραψε:Sophia,
η κυρά-μαμή τι λέει για το rooming-in?
Νομίζω πως όποτε θες ζητάς και το παίρνουν το μωρό.
ναι σε μας ετσι γινοταν...οσο για το μπανιο, επειδη το βραδυ τα εδινα στις μαιες κ τα δυο παιδια, το πρωι μου τα εφερναν μπανιαρισμενα. τωρα την μπεμπα μες στη μερα οταν εκανε κακα την επλενα στο νιπτηρα

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η τρομακτική στιγμή που πας στο super market και το ψωμί του τοστ που αγόρασες λήγει μετά την ΠΗΤ σου!!!!

Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz 

Σας ψάρωσα;;;;;

Maimou2009

Maimou2009
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κούκλες!δεν σας διάβασα καθόλου,χθες είχαμε ολονύχτια με τη μικρη,δεν της έφτανε το γαλα,ευτυχως σημερα πήγαμε παιδιατρο για εμβόλιο κ μας εδωσε το οκ για περισσότερο γαλα!η μεγάλη κοιμάται όλη νύχτα,προσεχώς ελπίζουμε κ για τη μικρη.τωρα θα κανω λιγο νανι να σηκωθω να τις κανω μπάνιο Φθινοπωρινές Μανούλες 2013 Νο 17 - Σελίδα 35 417472 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις