Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
568 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 568 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 41]

901Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 4:43 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τώρα που το λες βολικά δείχνουν αυτά τα νυχτικάκια...Μπορει να πάρω και γω 3-4 τέτοια θα έχω και τα φορμάκια μια χαρα..Εγώ δυστυχώς δεν θα το προλάβω το σεμινάριο ελπίζω να το επαναλάβουν μια μέρα που να με βολεύει...

902Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 4:50 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α!Για τα ζιπουνάκια δες και στο motherbaby που έχουν πολύ καλή ποιότητα και έχει προσφορά στα 8 σου δίνουν 2 δώρο..Και έχουν 3,90Ε το ένα δηλαδή ουσιαστικά στα 10 σουβγαίνουν 3.12Ε...

903Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 4:51 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια μια χαρα οι εξετασεις !! τοξο αρνητικο και σακχαρο 80!!! με τοσο γλυκο που τρωω καθε μερα ημουν σηγουρη οτι θα ειναι ανεβασμενο !! ομως ευτηχως μια χαρα

ιολη τρελενομαι γι αυτα τα νυχτικακια τα εχω κι εγω στη λιστα μου εκτος απο βολικα ειναι και πολυ γλυκουλικα και ζουζουνιαρικα !! αλλλλαα αν ειχα μπεμπη δεν του το φοραγα !! χαχααχαχαχ Laughing Laughing Laughing 

ιολη αυτη η φιλη σου πολυ υπερβολικη ειναι !! γυρω γυρω να ντυσειςσ την κουνια ??? Shocked  εγω παντως θα την ειχα βαρεσει στη θεση σου !! χιχιχι

κοριτσια μου κι εγω απο τα τζαμπο θελω να παρω ζιπουνακια αλλα εχουν πεσει ολοι πανω μου να με φανε , οτι θα βαλεις στο παιδι τα κινεζικα και θα βγαλει σπυρια και ουτε σελτεδακια δεν αφηνουν να παρω !! ουτε απο γυφτο να τους ελεγα οτι θα τα παρω !! να σας πω ημουν ετοιμη να τους πειστεψω αλλα τωρα που ειπατε οτι θα παρετε κι εσεις απο κει θα τα ψωνησω κι εγω , σιγα μη δωσω ενα σκασμο λεφτα !!

ιολη οσο αφορα τις διαστασεις σου λεει πχ 120-60 να ξερεις οτι 120 ειναι η μεγαλυτερη πλευρα της παντας δλδ εκει που ειναι το κεφαλι και 60 τα πλαινα !!

904Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 4:59 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Βασούλα μια χαρά!!!Και μένα στην αρχή η μαμά μου με έκραξε λίγο..Αλλά να σας πω κατι?Εντάξει η κουμπάρα μου δεν είχαν την τρελή οικονιμική άνεση όμως η πρώην εργοδότριά μου που είχαν πολλά χρήματα από κει έπαιρνε και εκείνη τα απλά τα εσωτερικά και απλώς έπαιρνε κανένα πιο ακριβό για να φαίνεται απ'έξω...

905Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 4:59 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπράβο Βασούλα!! Είδες που αγχωνόσουν! Μια χαρά οι εξετάσεις σου Smile
Όλα κινέζικα είναι πάντως μη νομίζεις...

906Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:03 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα...Αποστειρωτή και θήλαστρο τι θα πάρετε?Βρήκα έναν φθηνό philips που λέει ότι μπαίνει στα μικροκύματα αλλά δεν ξέρω..Και θήλαστρο έλεγα να πάρω το απλό της chicco...Μάλλον η Μαρία θα ξέρει να μας πει ως έμπειρη μανούλα!!!

907Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:04 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:Μπράβο Βασούλα!! Είδες που αγχωνόσουν! Μια χαρά οι εξετάσεις σου Smile
Όλα κινέζικα είναι πάντως μη νομίζεις...
α μπραβο , κι εγω αυτης της αποψης ειμαι !

η αληθεια ειναι ενα βαρος εφυγε με τις εξετασεις

908Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:05 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μου ηρθανε δειγματα της φρεζιντερ αφρολουτρα και κατι αλλα !! κοριτσια εχω τρελαθει με την μυρωδια τους Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 534787  βγαζουν μια απιστευτη μωρουδιλα ειναι τρελααα

909Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:05 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda θενκς για την πληροφορία, θα κοιτάξω και εκεί!!!

Όσο για το σεμινάριο λογικά θα επαναληφθεί, έως τώρα τα ίδια σεμινάρια βγάζουν οποτε μαλλον θα ξαναγίνει αυτό

Βασούλα μπράβο για τις εξετάσεις!!! Μια χαρούλα!! Το σακχαρο τέλειο!

Και εγώ δεν εχω εκτεθεί ποτε σε τοξοπλασμα δλδ δεν εχω αντισωματα παλια κ είχα αγχωθεί πολύ αλλά μου εξήγησε η γιατρος ότι δεν είναι κ τόσο συχνό. Λιγο να προσεχεις πρέπει, όχι τπτ τραγικο!

Εμένα να δείτε πόσο με έκραξε η μανα μου, όχι για τα jumbo, αλλά για το που πήρα χρησιμοποιημένα ρούχα.... μάλιστα θυμηθηκε πριν απο 34 ρούχα που ήμουν εγω μωρο, όταν ειχε προσφερει στη μανα της ξαδερφης μου ένα φορεματακι, λεει, πολύ ωραιο αφορετο που δεν μου το εβαλε γιατι μου ηταν μικρο, κλασικα "πλεκτο, πανεμορφο, στο είχαν φερει απο Γερμανια" και εκεινη δεν το πήρε και της είπε δεν θέλει από άλλους, τώρα μου λεει θα ΚΑΤΑΔΕΧΤΕΙΣ εσυ να παρεις τα φορεμενα της ξαδερφης σου;;;;;

Η ίδια θεωρει ότι πρεπει να ψωνισουμε απο lapin και alouette.

Πάντως αν μου τα πάρει εκείνη δεν θα εχω πρόβλημα. Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 328109 

Βεβαια νομιζει ότι μπορεις να τη βγάλεις με 2 ζιπουνακια και 2 φορμακια.

Δεν εχει συνειδητοποιήσει το σίδερο και το πλυντήριο που πρέπει να πεσει άραγε;;;; Εκεί και τα φορεμενα θα βάλω, και τα jumbo και ό,τι εχω.

Σκεφτομαι να εχω τα φορεμενα ξεχωριστά (μην μπερδευτουν κιολας) και να τα χρησιμοποιώ ως backup που σίγουρα θα χρειαστεί.

Με τα jumbo δεν εχω κανενα πρόβλημα ούτως ή άλλως θα πλυθουν και θα σιδερωθουν με ατμο και ουσιαστικα τα αποστειρωνεις ετσι.

Οκ τα σελτεδακια που μου εφερε η φιλη μου βλεπεις μια διαφορα στην ποιοτητα αλλα πραγματικα ποσώς με ενδιαφερει, εξ αλλου αν αναλογιστούμε την χρήση για την οποία προορίζονται... σιγά!

Για τα φορμακια τα ολοσωμα που μου εφερε μου φάνηκαν μια χαρα. Ναι οκ του mothercare ήταν πιο κομψα και πιο καλης ποιοτητας από την αποψη οτι σε αυτα του jumbo μετά απο τοσα πλυσιματα και σιδερωματα φαινοταν ελαφρως πιο χρησιμοποιημενα, ενω του mothercare ήταν πιο απαλα και δεν ειχαν κομπακια. Αλλα οχι και οτι βγαζουν σπυρια αν τα φορανε, δεν το πιστεύω αυτό!

Τωρα για την παντα γύρω γυρω τελικα δεν θα κατσω να σκασω, δεν θα παρω τωρα, και αν με το καλο μεγαλωσουν και ειναι πολυ ζωηρα οποτε να εχουν θεμα να πιαστουν στα καγκελα ή να χτυπήσουν μολις προ ολιγου ειδα παντα ασπρη σκετη στο ΙΚΕΑ με 12.99. Δεν προκειται να παρω τπτ τρελο..

Ερώτηση, όσες έχετε πάει jumbo, έχει πανες βαμβακερες αγκαλιας;

910Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:11 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda αποστειρωτή θα παρω το σετ της Tommee Tippee που περιλαμβανει τα παντα (αποστειρωτή, ισοθερμικες τσάντες, θερμαντήρα, μπιμπερο μικρά μεγάλα, καποιες θηλες, λαβιδα, βούρτσα, ατομικο αποστειρωτη για 1 μπιμπερο και κουτακια για το γαλα σκονη).

Για το θήλαστρο με εχει πιασει μεγαλο αγχος διότι λογω των διδυμων δεν εχω αλλη λυση παρα το να νοικιασω νοσοκομειακο και μαλιστα το διπλό, και εχω αγχωθεί αν θα υπαρχει να το νοικιασω!!

Αν ειμαστε προωρακια μόνο έτσι μπορουνε να τρωνε γιατι δεν εχουν πολλη δυναμη να θηλασουν στην αρχη. Θελω οπωσδηποτε να καταφερω να θηλασω οποτε μονο με θήλαστρο θα γίνει - δεν το θελω δλδ για backup, αλλα για κανονικο τάισμα.

Αν παρω χειροκινητο ή έστω ηλεκτρικο απ αυτα που πουλανε, για τα 2 μωρα θα πρεπει να ειμαι ολημερις και ολονυχτις με το θηλαστρο σαν αγελαδα, μεγαλο παιδεμα, μονο το νοσοκομειακο με σωζει και δεν ξερω πού και αν θα βρω....

911Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:11 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aχ!!Θέλω και γω frezyderm...Τους είχα στείλει πριν αρκετό καιρό αλλά ακόμα τίποτα..Βασούλα κάναν πολυ καιρό να στα στείλουν?
Τέλεια τα lapin δε λέω ειδικά κάτι ralf lauren που είδα..Αλλά κρίμα τόσα χρήματα ρε παιδιά...Εγώ για απ'έξω για να μην πάρω όλο jumbo που τα φοράνε και όλα τα μωρά και είναι όλα ιδια θα πάρω από το motherbaby που είχε πολύ όμορφα και τολμώ να πω λίγο καλύτερη ποιότητα από του jumbo....

912Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:13 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Leda το σάιτ του mother baby ειναι πολυ καλο, εχει και πληροφοριες για το τι χρειαζεσαι!! Μπραβο που το ανεφερες

913Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:16 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια από το άγχος με έπιασε η κοιλιά μου. Ο σύζυγος τέλειωσε την επέμβαση, του έβγαλαν 2 μεγάλα λιπώματα, δύσκολη περίπτωση και άργησαν πολύ, δεν τον είδα καθόλου το βράδυ στο σπίτι...Ουφ

914Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:18 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αποστειρωτή και θήλαστρο δεν θα πάρω ακόμα. Εξάλλου εφόσον έχουμε σαν στόχο τον αποκλειστικό θηλασμό αποστειρωτής δεν χρειάζεται στην αρχή. Και θήλαστρο ενδείκνυται για μετά τις 40 μέρες οπότε θα ασχοληθώ με αυτά μετά τη γέννηση νομίζω.
Φορμάκια εξωτερικά πήρα 2-3 από τα jumbo γιατί φαίνονται ωραία και μαλακά! Πήρα και 2-3 από αλλού οπότε δεν θα πάρω άλλα προς το παρόν...
Σοφία εντάξει είναι τώρα ο άντρας σου? Περαστικά του και υπομονή!!

915Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:19 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ιόλη μου αν έχεις link με τον αποστειρωτή στείλε να τον δούμε γιατί με όλα είμαι μπερδεμένη!!!Ούτε πυρηνική φυσική να ήταν!!!!χαχαχα!!!!
Ναι είναι τέλειο το site και το μαγαζί από κοντά που πήγα είχε πολλά ωραία πράγματα και πολύ φθηνά..Και μου έκαναν και δώρο μαξιλάρι θηλασμού..Τώρα κατά πόσο θα με βολέψει θα δείξει στην πράξη αλλά μ'άρεσε πολύ σαν δώρο γιατί αλλού το πουλάνε κανένα 25Ε..
Νομίζω ότι υπάρχουν και διπλά θήλαστρα αλλά ίσως πρέπει να πάρεις κανένα ηλεκτρικό καλό για να μην παιδεύεσαι ίσως κάποια μανούλα με εμπειρία σε δίδυμα να μπορεί να σε βοηθησει...

916Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:21 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Gallida μου περαστικά στον αντρούλη σου!!!

917Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:22 am

gallida

gallida
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:Αποστειρωτή και θήλαστρο δεν θα πάρω ακόμα. Εξάλλου εφόσον έχουμε σαν στόχο τον αποκλειστικό θηλασμό αποστειρωτής δεν χρειάζεται στην αρχή. Και θήλαστρο ενδείκνυται για μετά τις 40 μέρες οπότε θα ασχοληθώ με αυτά μετά τη γέννηση νομίζω.
Φορμάκια εξωτερικά πήρα 2-3 από τα jumbo γιατί φαίνονται ωραία και μαλακά! Πήρα και 2-3 από αλλού οπότε δεν θα πάρω άλλα προς το παρόν...
Σοφία εντάξει είναι τώρα ο άντρας σου? Περαστικά του και υπομονή!!
Στο τηλ μόνο μιλήσαμε,καλά ακουγόταν απλά το από δω και πέρα με φοβίζει.Αύριο πρέπει να ξαναπάει για να του βγάλουν κάτι σωληνάκια που έχει στην πληγή.

918Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:23 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειρηνακι και εγω αποκλειστηκο θυλασμο θελω αλλα λεω να τα παρω ( αποστηρωτες μπιμπερο κι αυτα ) γτ ποτε δεν ξερεις ! μην τρεχω τελευταια στιγμη ! ας ειναι σε μια μερια αχριαστα να ναι !

λιδα εχω κανενα μηνα περιπου που τους ειχα στειλει !! μοσχοβολησε ολο το δωματιο σου λεω Very Happy  ιολη ποσο πηγε το σετ αυτο γτ κι εγω αυτο σκεφτομαι να παρω!!

σοφακι σηδερενιος ο αντρας σου !!

919Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:27 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αααα κοριτσια στο motherbaby πηγα πηρα την κουνια και εριξα μια ματια σε ολα εχει πολυ καλα ποιοτικα και οχι πολυ ακριβα πραγματακια μεσα τα συστηνω ανεπηφυλαχτα !!! επισης το babynet ειχα παρει στο καταστημα ειχε πολυ φτηνα πραγματα μεσα 5 προικες 100 ευρω μπιμπερο της nuk 3-4 ευρω το γυαλινο !! εχει και site λογικα ιδιες τιμες θα εχει αν θελετε ριξτε μια ματια εγω δεν εχω προλαβει ακομα να δω το site μαλλον και απο εκει θα ψωνισω αρκετα εγω !

920Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:30 am

IoliAtore

IoliAtore
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφια σιδερένιος, καλή ανάρρωση!!!!

Βασούλα το σετ είναι αυτο στη "μικρη" εκδοχη

http://koudounistra.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=yagendoo_VaMazing_2.tpl&product_id=1844&category_id=104&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=1

80 ευρώ

ενώ στη μεγάλη περιλαμβανει επιπλεον 1 θερμαντηρα για μπιμπερο, 2 ισοθερμικες τσαντες για μπιμπερο και αν δεν απατωμαι και 2 μεγαλα και 2 μικρα μπιμπερο παραπάνω. Αλλα κανει 150 ευρώ στο mothercare (αν εχεις τον καταλογο θα το βρεις εκει).

Και εγω θελω θηλασμο αλλα μου ειπε ηδη η γιατρος μου οτι με τα διδυμα κατα πασα πιθανοτητα θα αναγκαστω να δωσω και μπουκαλι ιδιως αν βγουνε πολυ μικρα. Ελπιζω να ειναι με μητρικο γαλα και οχι γαλα σκονη, τουλαχιστον!

921Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:34 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλη προσφορα ιολη!! θα την εχω στο νου μου !!

ειρηνη, κι εγω την μπεμπα στην κουνια θα την βαλω με την μια !! καπου εχει παρει το ματι μου οτι με καποιο τροπο μπορουμε να περιορισουμε λιγο τον χωρο στην κουνια για να μην του φενεται θεορατη .... χωρις σφινακι !

922Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:55 am

Leda Leda

Leda Leda
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βασούλα στο babynet πήγες από κοντά?έχω δει που έχει σετ σεντονάκια πολύ φθηνά και έλεγα να πάρω αλλά σκεφτόμουν μήπως πήγαινα από κοντά να τα δω...
Ευχαριστούμε Ιόλη!!!
Και γω τα μπιμπερό,το θήλαστρο και τον αποστειρωτή για παν ενδεχόμενο θα τα πάρω εννοείται πως θέλω να θηλάσω αποκλειστικά αλλά αν κάτι τύχει μην στέλνω τον καημένο τον άντρα μου και δεν ξέρει τι να πάρει...

923Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 5:56 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφία μην αγχώνεσαι! Εφόσον πήγε καλά η επέμβαση όλα θα είναι μια χαρά! Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη όσο γίνεται για να μην πονάς!
Βασούλα εγώ έχω 1 μπιμπερό που μου έστειλε η mam οπότε αν χρειαστεί το αποστειρώνω με τον παραδοσιακό τρόπο και πάω μετά και παίρνω αποστειρωτή και extra μπιμπερό. Θήλαστρο δεν νομίζω να χρειαστεί ξαφνικά να χρησιμοποιήσουμε! Μόλις χρειαστεί θα προμηθευτώ ένα!
Ιόλη εσύ ίσως χρειαστείς extra γάλα δεν ξέρω τι γίνεται με τα δίδυμα αλλά νομίζω ότι αν χρησιμοποιήσεις θήλαστρο τις πρώτες 40 μέρες όλοι προτείνουν μόνο νοσοκομειακό τα οποία δεν πωλούνται μόνο ενοικιάζονται!
Επίσης σκέφτομαι να κοιτάξω για θήλαστρο, αποστειρωτή κτλ χωρίς να πάρω έτσι ώστε αν δεν μπορώ να πάω εγώ να τα αγοράσω να ξέρει ο άντρας μου τι να πάρει! Εννοείται δεν τους αφήνουμε τέτοιες πρωτοβουλίες leda Smile
Θυμάσαι καθόλου Βασούλα πως μπορείς να τα περιορίσεις στην κούνια χωρίς σφηνάκι?

924Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 6:04 am

vasoulagal

vasoulagal
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irenehr έγραψε:Σοφία μην αγχώνεσαι! Εφόσον πήγε καλά η επέμβαση όλα θα είναι μια χαρά! Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη όσο γίνεται για να μην πονάς!
Βασούλα εγώ έχω 1 μπιμπερό που μου έστειλε η mam οπότε αν χρειαστεί το αποστειρώνω με τον παραδοσιακό τρόπο και πάω μετά και παίρνω αποστειρωτή και extra μπιμπερό. Θήλαστρο δεν νομίζω να χρειαστεί ξαφνικά να χρησιμοποιήσουμε! Μόλις χρειαστεί θα προμηθευτώ ένα!
Ιόλη εσύ ίσως χρειαστείς extra γάλα δεν ξέρω τι γίνεται με τα δίδυμα αλλά νομίζω ότι αν χρησιμοποιήσεις θήλαστρο τις πρώτες 40 μέρες όλοι προτείνουν μόνο νοσοκομειακό τα οποία δεν πωλούνται μόνο ενοικιάζονται!
Επίσης σκέφτομαι να κοιτάξω για θήλαστρο, αποστειρωτή κτλ χωρίς να πάρω έτσι ώστε αν δεν μπορώ να πάω εγώ να τα αγοράσω να ξέρει ο άντρας μου τι να πάρει! Εννοείται δεν τους αφήνουμε τέτοιες πρωτοβουλίες leda Smile
Θυμάσαι καθόλου Βασούλα πως μπορείς να τα περιορίσεις στην κούνια χωρίς σφηνάκι?
ειρηνακι δεν ειχα δει τον τροπο απλα οτι γινεται.... τωρα το πως δεν ξερω, θα το ψαξω κι εγω!!

λιδα ειχα παει στο καταστημα στο babynet στη νεα ιωνια , μου αρεσαν παρα πολυ αυτα που ειχε και ειναι πολυ οικονομικα ! σηγουρα καποια ψωνια (σεντονακια κουβερτακια ) θα παρω απο κει !

925Μανούλες Ιανουαρίου 2014  #4# - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #4# Δευ Νοε 11, 2013 6:13 am

irenehr

irenehr
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το motherbaby όντως φαίνεται να έχει ωραία πραγματάκια (ρουχαλάκια και λευκά είδη που κοιτάω). Όσες τα έχετε δει από κοντά φαίνεται καλή η ποιότητα τους? Είναι μαλακά?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις